سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

asir6355

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
میخواستم بدونم کسی برج پتلیوک تو ASPEN شبیه سازی کرده ؟؟؟؟

sepideh65

عضو جدید
سلام.میخواستم بدونم من یه ورژن 2006 ASPEN HX-NET رو دارم اما فایلم 2007 هست راهی هست که تبدیل کنم که فایلم باز شه؟

hex6789

عضو جدید

دوست عزیز این فایل با حجم 170 مگابایتی برای اکثر بچه ها سنگینه و ای کاش توضیح میداد که چیه :surprised:
مثلا اگر کتاب لویبن باشه که حرف نداره! الان دارم وسوسه میشم دانلودش کنم امّا خوب زیاده حجمش :redface:
البته که جای این پست من اینجا نیست :cry:

8791

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم شما شبیه سازی فرایند GTL (فیشر تروپش) رو ندارین؟

sahar007

عضو جدید
سلام
کسی می تونه برای شبیه سازی واحد topping plant (تقطیر میعانات گازی) پالایشگاه گاز کمکم کنه؟

asir6355

عضو جدید
سلام
ببخشید کسی با برج های multifrac تو aspen plus کار کرده؟؟؟/
ممنون میشم کمک کنید.

rezaya_rrr

عضو جدید
کمک ...........

کمک ...........

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان یه سوال aspen pluse داشتم ، خودم نتونستم حلش کنم.اگه امکانش هست کمکم کنید.پول واسه حل کاملش ندارم .اگه کسی لطف کنه حلشو برام میل کنه. با تشکر
rz_tadayoni@yahoo.com

پیوست ها

• exam 1.zip
    162.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hex6789

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان یه سوال aspen pluse داشتم ، خودم نتونستم حلش کنم.اگه امکانش هست کمکم کنید.پول واسه حل کاملش ندارم .اگه کسی لطف کنه حلشو برام میل کنه. با تشکر
rz_tadayoni@yahoo.com

دوست عزیز از ارسال درخواست با ایمیل جدااااااا خودداری کنید!

من یه راهنمایی میکنم که به راحتی میشه حلش کنید. این مسئله تنها مشکلش اون جریان برگشتیشه که به سختی همگرا میشه.
بنابراین موازنه های جرم رو بنویسید و غلظت و مقدار تقریبی جریان برگشتی رو حساب کنید.
در مرحله بعد ورودی راکتور رو به جای اینکه از خروجی برج دوم بگیرید، یک حدث اولیه ورودی وارد کنید و خروجی جریان برگشتی رو آزاد بذارید.
در ادامه با چند مرحله ران کردن سیستم و تغییر و تصحیح جریان ورودی به راکتور، تقریبا یکسان میشه جریان هایی که در واقع باید به هم وصل باشن.
بعدش میرید در منوی Convergence و در شاخه Tear جریان برگشتی رو به عنوان Tear Stream تعریف کنید.
جریان ورودی به راکتور که تصحیح میکردنش رو حذف کنید و خروجی جریان برگشتی رو به راکتور وصل کنید. با یک مرحله ران کردن به جواب می رسید ;)
جریان Tear جایی تعریف میشه که مطمعنید تغییری در جریان نباید به وجود بیاد و همگرایی به سمتی پیش میره که حدس شما برای این جریان تغییر نکنه و بدین ترتیب هرگونه احتمال عدم همگرایی به صفر نزدیک میشه :cool:

در ضمن این مثال از کتاب سیدر هستش که یه زمانی فکر کنم ران کرده بودمش اما الان یه مقدار زمان بر هستش نوشتن موازنه و حلش ... اگه نتیجه نگرفتید، شاید تا هفته دیگه اگر بیکار شدم حلش کردم ...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. اگه منظورتون اينه كه با HYSYS‌ اين كاره انجام بدين،‌بايستي اينجا درخواست بدين:
HYSYS

تقريباً‌همه جا درخواست دادين، الا مكان بالا!
سلام . استادم خواسته نتایج نرم افزار مهندسی شیمی HYSYS را آنالیز کنم. دقیقا ازم خواسته از روش های چند متغیره (multivariate analysis) براش آنالیز کنم

برای اینکه بخواهیم نتایج نرم افزار رو آنالیز کنیم مثلا اگر فشار یه قسمت رو زیاد کنیم دماهای کدوم قسمتا بالا میره و دبی کدوم واحدا زیاد میشه باید چه کنیم؟منظورم آنالیز چند متغیره است(یعنی یکی یا چند متغیر تغیر کنند روی یکی یا چندتا چه تاثیری داره)؟ میشه برام توضیح بدید راه های تجزیه تحلیلایی که از نتایج نرم افزار داریم؟ دمتون گرممن هیچ ذهنیتی در این مورد ندارم.

ممنون و سپاس

behnaz.g

عضو جدید
سلام اقا مهران. برو توی فایل اسپن که داری بگرد و کرک رو پیدا کن یه فایل به اسم لایسنس باید اونجا باشه بعدش اونو باید توی اون ادرسی که بروزر میده کپی کنی.اینطوری مشکلت حل میشه.

omidf2000

عضو جدید
سلام دوستان. من دنبال کتاب آموزش اسپن ادسیم ASPEN ADSIM هستم که برای شبیه سازی جذب استفاده میشود. ممنون میشم اگر کسی چیزی در این مورد داره به من کمک کنه. ممنون

behnaz.g

عضو جدید
کسی میدونه suction scrubberجی هستش؟ برای شبیه سازی شیرکنترلا از کدوم قسمت اسپن استفاده میشه؟برای انواع مدلاش مث lcvوpcv .ممنون میشم اگه کمک کنین

ali561266

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی میدونه suction scrubberجی هستش؟ برای شبیه سازی شیرکنترلا از کدوم قسمت اسپن استفاده میشه؟برای انواع مدلاش مث lcvوpcv .ممنون میشم اگه کمک کنین

suction scrubber در حقیقت یک vessel می باشد که قبل از یک کمپرسور قرار میگیرد که وظیفه آن گرفتن ذرات ناخالصی و ذرات مایع که همراه گاز وارد کمپرسور می شود که فقط دارای مش می باشد

behnaz.g

عضو جدید
سلام علی اقا ممنون بخاطر کمکتون.یعنی جه ابزاری توی اسپن رو باید استفاده کنم؟یکی از دوستان میگفتش flash2 هستش که برای مکش قبل از کمپرسور میذارن .نظرشما جیه؟

behnaz.g

عضو جدید
ببخشید وقتی یه جریانو از یه هیتر عبور میدیم قاعدتا فقط دمای جریان تغییر میکنه .ایا امکانش هست که خود نرم افزار اطلاعات رو به جریان خروجی بده مثل ترکیب درصدا یا باید وارد کنیم؟یعنی یه حالت ران شدن.کاربرد reinitialize جی هستش؟

ali561266

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام علی اقا ممنون بخاطر کمکتون.یعنی جه ابزاری توی اسپن رو باید استفاده کنم؟یکی از دوستان میگفتش flash2 هستش که برای مکش قبل از کمپرسور میذارن .نظرشما جیه؟

سلام بله میشه از flash2 ایا flash1ستفاده کرد گفتم خدمدتون اسکرابرها vessel هستن و می تونی مسیر هاش رو این طوری تعریف کنی : یک مسیر ورودی داری و دو مسیر خروجی به طوری که دو مسیر خروجی یه مسیر خروج گاز به سمت suction کمپرسور و یک مسیر خروجی مایع از suction که در صورت ایجاد level از آن خارج شود

ali561266

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید وقتی یه جریانو از یه هیتر عبور میدیم قاعدتا فقط دمای جریان تغییر میکنه .ایا امکانش هست که خود نرم افزار اطلاعات رو به جریان خروجی بده مثل ترکیب درصدا یا باید وارد کنیم؟یعنی یه حالت ران شدن.کاربرد reinitialize جی هستش؟

برای محاسبات باید شما data های جریان ورودی ورودی به هیتر رو کاملا پر کنید ولی جریان خروجی نیازی نیست ولی باید مقدار انرزی حرارتی که یه جریان ورودی توسط هیتر داده می شود را باید در خود هیتر مشخص کنید بعد از run کردن همه چی رو نرم افزار مشخص میکنه این کار رو می تونید برای جران خروجی انجام بدین و ازش جریان ورودی رو بخوان این طوری هم میشه

rostamani

عضو جدید

hosseinnazeri

عضو جدید
راهنمایی در مورد نصب برنامه aspen

راهنمایی در مورد نصب برنامه aspen

سلام دوستان
من تو اجرای برنامه aspen hysys به مشکل برخوردم ، در حالی که تمام مراحل نصب و کرک رو درست انجام دادم ولی نمیدونم چرا aspen hysys رو اجرا نمیکنه ( عکسی از این مشکل ضمیمه شده )
روی سیستمم win 7 32bit نصبه
Net Framework 4 و Microsoft SQL 2008 Server Express Edition رو هم نصب کردم
خواهشا اگه کسی میتونه کمک کنه
ممنون همگیCapture.jpg

reza_eghdami

عضو جدید
سلام به دوستان
بنده مشغول طراحی یه واحد پالایشگاهی با aspen pluss هستم. شبیه سازیم ران شده اما نمی تونم از ارور هایی که می ده سر در بیارم. ارورها اینان. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
Block: H-101 Model: HEATER
*** SEVERE ERROR
INFEASIBLE TQ SPECIFICATIONS; V=1 BUT ENERGY BALANCE IS STILL NOT
ACHIEVED. FLASH OF OUTLET STREAM FAILED.
Block: E-154 Model: HEATX
** ERROR
TEMPERATURE CROSSOVER DETECTED
RE-CALCULATING WITH MINIMUM APPROACH TEMP. SPEC

Block: E-155 Model: HEATX
** ERROR

** ERROR

Block: E-156 Model: HEATX
** ERROR

** ERROR

** ERROR

** ERROR

البته اینا بخش کوچکی از طراحین. باقیش ران شده.
بازم ممنون

EhsanAkrami

عضو جدید
سلام به دوستان
بنده مشغول طراحی یه واحد پالایشگاهی با aspen pluss هستم. شبیه سازیم ران شده اما نمی تونم از ارور هایی که می ده سر در بیارم. ارورها اینان. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
Block: H-101 Model: HEATER
*** SEVERE ERROR
INFEASIBLE TQ SPECIFICATIONS; V=1 BUT ENERGY BALANCE IS STILL NOT
ACHIEVED. FLASH OF OUTLET STREAM FAILED.
** ERROR

** ERROR

** ERROR

** ERROR

** ERROR

** ERROR

** ERROR

البته اینا بخش کوچکی از طراحین. باقیش ران شده.
بازم ممنون

سلام رضا جان . چیطوری دادا ؟ وقتی این Error ها نشون داده می شه که موازنه انرژی حول واحدت درس درنیاد . با عددایی که بش دادی نمیتونه حل کنتش

reza_eghdami

عضو جدید
چاکرم احسان جون. راستش اینا را حل کردم الان به این ارورا خوردم
[FONT=&quot]Block: H-101 Model: HEATER[/FONT]
[FONT=&quot] *** [/FONT][FONT=&quot]SEVERE ERROR[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]INFEASIBLE TQ SPECIFICATIONS; V=1 BUT ENERGY BALANCE IS STILL NOT[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ACHIEVED. FLASH OF OUTLET STREAM FAILED.[/FONT]​
[FONT=&quot]Block: E-154 Model: HEATX[/FONT]​
[FONT=&quot] ** [/FONT][FONT=&quot]ERROR[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]TEMPERATURE CROSSOVER DETECTED[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]RE-CALCULATING WITH MINIMUM APPROACH TEMP. SPEC[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Block: V-102 Model: PETROFRAC[/FONT]​
[FONT=&quot] *** [/FONT][FONT=&quot]SEVERE ERROR[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]FLASH CALCULATION HAS DRIVEN THE TEMPERATURE UP TO THE UPPERLIMIT OF[/FONT]​
[FONT=&quot] 1.0000[/FONT][FONT=&quot]D+04 DEGREES K., BUT ENTHALPY BALANCE IS STILL NOT SATISFIED.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]HEAT DUTY SPECIFICATIONS MAY BE INFEASIBLE.[/FONT]
[FONT=&quot] ** [/FONT][FONT=&quot]ERROR[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]STRIPPER 2 HAS NEITHER A REBOILER NOR A BOTTOM FEED.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] *** [/FONT][FONT=&quot]SEVERE ERROR[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ERROR IN INITIALIZATION - BLOCK BYPASSED.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
ببین راهی داره؟

بالا