سوالات و کلید معماری نظارت واجرا آذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid8898

عضو جدید
بچه ها به نظرتون سوال 34 نظارت غلط نیست؟

مهندس واقعیتش رو بخوای به نظر من هم این سوال غلطه و من خودم گزینه 3 رو که نوشته قسمت پایین دودکش 30سانتی متر باشه رو زدم ولی اینجا که اومدم دیدم هیشکی به این سوال اعتراض نداره گفتم شاید من اشتباه می کنم...از دوستان کسی هست که بتونه دلیل درست بودن سوال 34 رو با دلیل بگه؟؟اینکه سطح مقطع دودکش در هیچ حالتی نباید کمتر از 45سانتی متر مربع باشه رو کجای کتاب نوشته؟؟؟:surprised:

shab khanoom

عضو جدید
بچه ها هر کی نظری راجع به اعتراض سوالا داره بگه. من خودم خیلی از سوالا رو نزدم و اصلا منبعش و نداشتم.(سوالای جزییات و گودبرداری و جوش) به همین خاطر نظری ندارم. ولی اگه واقعا غلط باشند، دوباره اعتراض می زنم برای سوالا

faza@bana

عضو جدید
بچه ها هر کی نظری راجع به اعتراض سوالا داره بگه. من خودم خیلی از سوالا رو نزدم و اصلا منبعش و نداشتم.(سوالای جزییات و گودبرداری و جوش) به همین خاطر نظری ندارم. ولی اگه واقعا غلط باشند، دوباره اعتراض می زنم برای سوالا

بچه ها برا سوالات نظارت باید به کجا اعتراض بدیم ؟

مهديه مقدم

عضو جدید
واااااااااااااااای....من با لب مرز قبول میشم اجرا روووو....:cry:یعنی 32 تا درست 6 تا غلط....وااااااااااااااااااای خدایا شکرت...مرسی ک صبحمو با این خبر پر از انرژی کردی....:gol::redface:

عارفه جان خدا رو شکر بالاخره نگرانیت بر طرف شد،تبریک بابت قبولیت:w33:

ali kocholomoch

عضو جدید
بچه ها هرکی هر سوالی به نظرش غلط می آد رو لیست کنه.که در آخر به یک جمع بندی برسیم.هم نظارت هم اجرا.

بچه ها حواستون باشه اجرا خیلی از سوالات غلطه.

به نظر من سوال 17 و 18 و 53 نظارت مشکل داره.​

سوال 17 هم موردی نداشت خودش کامل توضیح داده دیگه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندس واقعیتش رو بخوای به نظر من هم این سوال غلطه و من خودم گزینه 3 رو که نوشته قسمت پایین دودکش 30سانتی متر باشه رو زدم ولی اینجا که اومدم دیدم هیشکی به این سوال اعتراض نداره گفتم شاید من اشتباه می کنم...از دوستان کسی هست که بتونه دلیل درست بودن سوال 34 رو با دلیل بگه؟؟اینکه سطح مقطع دودکش در هیچ حالتی نباید کمتر از 45سانتی متر مربع باشه رو کجای کتاب نوشته؟؟؟:surprised:

من چون این کتاب رو نداشتم اصلا نزدم. اگه با صفحه و بند دلیل غلط بودن رو بگید ما هم تو اعتراض مون می زنیم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان اگه سوالی رو شما طبق پاسخ نامه درست زدید و بهش اعتراض بشه مطمئن باشید تدبیری اندیشیده میشه که به ضرر شما هم نباشه.مثلا جای 50 درصد میگن از 48. پس نگران نباشید. من 34تا زدم.3 تا غلط.و اصلا سوال 5 رو نزدم چون سر ازمون هم بهش شک داشتم. 18 رو زدم. که درست یا غلط بودنش تو نمره من تاثیر نداره.

azang

عضو جدید
سلام : سوال ۱۲ و ۲۴ هم مشکل داره چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم صحیح نمی باشد درسته به مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید ./

vahid8898

عضو جدید
به نظر منم سئوال 53 مشکل داره...پاسخش 4 نمیشه

مهندس اگه به روی سوال دقت کرده باشین پرسیده حفاری و گود برداری با
طول زیاد...به نظر من روی سوال مشکل داشته،اگه حفاری بصورت عمودی و در عمق باشه گفته شما درسته ولی اگه حفاریمون به صورت افقی و طولی باشه هر دو گزینه دیافراگمی و دوخت به پشت می تونه صحیح باشه..صورت سوال یه جورایی گنگ و مبهم بود (عین سوال قیر یا پلاستیک های سلولی )

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام این 29 چجوری شد؟؟!!!!! من مساحتشو طبق کتاب حساب کردم ولی کلید چیز دیگه ای میگه لطفا بگین چجوریه اگه شما به این سوال جواب دادین

29ک گزینه 1 میشه ...1.73....چیش رو محاسبه کردی؟؟؟اگه یادم باشه تو کتاب تو جداول بووده...نیاز به محاسبه نداشت....

kaveh5

عضو جدید
لطف میکنی شماره صفحه اون جدول رو بگی مهندس جانمن اومدم ابعاد کابین یعنی عرض و عمق (طول)را در هم ضرب کردم 1.35*1.4=1.89 اخه هیچ جای این کتاب بجز مساحت چاه اسانسور مساحت کابین رو ننوشته
29ک گزینه 1 میشه ...1.73....چیش رو محاسبه کردی؟؟؟اگه یادم باشه تو کتاب تو جداول بووده...نیاز به محاسبه نداشت....

saranjam

عضو جدید
سلام این 29 چجوری شد؟؟!!!!! من مساحتشو طبق کتاب حساب کردم ولی کلید چیز دیگه ای میگه لطفا بگین چجوریه اگه شما به این سوال جواب دادین
شما ابعاد کابین رو ضرب کردی در حالیکه جدول صفحه ی بعدش تو مبحث آسانسور ها دقیق نوشته 1.73

nader eng

عضو جدید
مهندس اگه به روی سوال دقت کرده باشین پرسیده حفاری و گود برداری با
طول زیاد...به نظر من روی سوال مشکل داشته،اگه حفاری بصورت عمودی و در عمق باشه گفته شما درسته ولی اگه حفاریمون به صورت افقی و طولی باشه هر دو گزینه دیافراگمی و دوخت به پشت می تونه صحیح باشه..صورت سوال یه جورایی گنگ و مبهم بود (عین سوال قیر یا پلاستیک های سلولی )

سوال 53 طبق صفحه 8 چهار خط مونده به آخر از کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان عین جمله دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاریه و گود های با طول زیاد مناسب است. ذکر شده.
ودر صورتی که در روش دوخت به پشت به همچین موردی اشاره نشده. در واقع گزینه 3 درسته و کلید 100% اشتباه است.:exclaim:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال 53 طبق صفحه 8 چهار خط مونده به آخر از کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان عین جمله دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاریه و گود های با طول زیاد مناسب است. ذکر شده.
ودر صورتی که در روش دوخت به پشت به همچین موردی اشاره نشده. در واقع گزینه 3 درسته و کلید 100% اشتباه است.:exclaim:

100000% موافقم:mad:

vahid8898

عضو جدید

مهندس منم نمی گم که دیافراکمی اشتباهه....دیافراگمی هم تو عمق و هم در گودبرداری با طول زیاد (افقی) مناسبه....دوخت به پشت از نظر گودبرداری در عمق(عمودی) مقدارش کمه ولی در گودبرداری با طول زیاد مناسبتره. روی سوالم گودبرداری با طول زیاد رو پرسیده.....یه جورایی طراح پیچوننده سوال رو

nader eng

عضو جدید
با سلام
به نظر من سوال 17 و 34 و 53 نظارت به دلایل زیر اشتباه است:

سوال 17: در سوال 17 از قرار معلوم از مبحث 5 ویرایش 1382 سوال داده شده است در صورتی که باید از آخرین ویرایش سوال می آمد.

سوال 34: در سوال 34 طبق صفحه 121 مبحث 14 خط 3 سطح مقطع دودکش 7.850 میلی متر ربع بیان شده .در این صورت گزینه یک غلط به حساب می آید .در نتیجه گزینه 4 جواب نمی باشد.

سوال 53: در سوال 53 طبق صفحه 8 چهار خط مونده به آخر از کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان عین جمله دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاریه و گود های با طول زیاد مناسب است. ذکر شده.ودر صورتی که در روش دوخت به پشت به همچین موردی اشاره نشده. در واقع گزینه 3 درسته و کلید 100% اشتباه است.

و در آزمون اجرا سوالات 16 و 21 به دلایل زیر اشتباه است:

سوال 16:در جلسه آزمون گزینه 4 (1و3) بود در این صورت جوابی برای سوال وجود نداشت.در ضمن درسته در بعضی از حوضه ها سوال رو درست کردن ولی حوضه هایی که اطلاع رسانی نشد چه گناهی کردن؟ در این صورت باید این سوال حذف شود تا عدالت رعایت شود.

سوال 21: در سوال 21 همه گزینه ها درست بود و این سوال نیز باید حذف گردد.

amir architect77

عضو جدید
متن اعتراض من: (نظارت)

سوال 5-سوال غلط است.زیرا هر 4 گزینه صحیح می باشند.طبق بند 20-8-1-2 : « تابلوهای موقت مربوط به اجاره و فروش ابنیه و املاک در مساحت حداکثر 5/. (نیم) مترمربع به تعداد 1 عدد واقع در هر ملک نیاز به مجوز از مدیریت شهری ندارد.» و چون در گزینه 4 مساحت 25/. مترمربع ذکر شده صحیح است و هر 4گزینه صحیح می باشند.

سوال 34-گزینه 1 صحیح نیست.طبق بند 14-11-2-1 : « سطح مقطع دودکش در هیچ حالتی نباید از 7850 میلی متر مربع کمتر باشد.» چون گزینه 2و3 صحیح هستند پس سوال غلط می باشد.

سوال 53-جواب صحیح گزینه 3 یعنی دیافراگمی است.
کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان-دفتر تدوین مقررات ملی صفحه 8: « دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است. » ولی در قسمت روش دوخت به پشت همچین موردی ذکر نشده.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان به من سوالهای دیتیل رو جز یکی نزدم. منبع سوالهای دیتیل چی بود؟ بهش اعتراضی نیست؟

vahid8898

عضو جدید
متن اعتراض من: (نظارت)

سوال 5-سوال غلط است.زیرا هر 4 گزینه صحیح می باشند.طبق بند 20-8-1-2 : « تابلوهای موقت مربوط به اجاره و فروش ابنیه و املاک در مساحت حداکثر 5/. (نیم) مترمربع به تعداد 1 عدد واقع در هر ملک نیاز به مجوز از مدیریت شهری ندارد.» و چون در گزینه 4 مساحت 25/. مترمربع ذکر شده صحیح است و هر 4گزینه صحیح می باشند.

سوال 34-گزینه 1 صحیح نیست.طبق بند 14-11-2-1 : « سطح مقطع دودکش در هیچ حالتی نباید از 7850 میلی متر مربع کمتر باشد.» چون گزینه 2و3 صحیح هستند پس سوال غلط می باشد.

کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان-دفتر تدوین مقررات ملی صفحه 8: « دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است. » ولی در قسمت روش دوخت به پشت همچین موردی ذکر نشده.

در رابطه با سوال 34 کاملا با شما موافقم و دو تا از جوابها درست بوده نه همه موارد ولی در مورد سوال 53 طراح سوال یه جورایی سوال رو پیچونده که من علتش رو قیلا توضیح دادم. به هر حال امیدوارم هر اتفاقی که قراره بیافته به نفعه هممون باشه :)

faridkazemi

عضو جدید
متن اعتراض من که ایمیل کردم

اشکالات سوالات معماری نظارت

بر اساس نوشته ی صفحه 6 و 8 کتاب اصول و مبانی گوبرداری و سازه های نگهبان
گودبرداری دوخت به پشت برای عمق 2-3 متر
گود برداری دیفراگمی برای طویل و عمیق
پس گزینه ی 3 صحیحه نه چهار و کلید این سوال درست نیست.

در سوال پنجم بر اساس نوشته مقرارت بیستم گزینه چهارم تا نیم متر نیاز به مجوز ندارد. پس .25 هم نیازی ندارد چون کمتر از این مقدار است.
در سوال یازدهم عرض حداقلی با توجه به مبحث سوم 140 است نه 150 پس اعداد 141 تا بینهایت حداقل نمی توانند باشند.و این سوال خود به خود اشتباه است.
با توجه متن مبحث 3 حداقل عرض برای استفاده بیش از 50 نفر 110 سانتی متر است. بند 3-1-4-4
مگر اینکه از کتاب دیگه ای باشه مثل مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی اگه کسی اون کتاب رو داره لطفا بگه مگر نه تو مباحث 1تا 21 مقررات ملی ساختمان نیست .

faridkazemi

عضو جدید
بچه ها هرکی هر سوالی به نظرش غلط می آد رو لیست کنه.که در آخر به یک جمع بندی برسیم.هم نظارت هم اجرا.

بچه ها حواستون باشه اجرا خیلی از سوالات غلطه.

به نظر من سوال 17 و 18 و 53 نظارت مشکل داره.​
سوال 18 اشکال داره :
گزینه 1 درسته طبق متن مبحث پنجم.پس گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح اومده اشتباست.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

faridkazemi

عضو جدید
متن اعتراض من:
اعتراض به آزمون معماری نظارت
سوال 5- طبق بند 20-8-1-2- تابلوهای موقت مربوط به فروش و ابنیه و املاک ، در مساحت حداکثر 0.5 متر مربع نیاز به مجوز ندارند.​
پس مساحت 0.25 متر مربع نیز شامل این بند شده و نیاز به اخذ مجوز مدیریت شهری ندارد.​
بنابراین هر 4 گزینه ی این سوال، صحیح بوده و تبعا سوال می بایست حذف گردد.​
سوال 7- طبق صفحه 79 مبحث دوم :" پیچیدگی دخالت نوع کاربری در طراحی ساختمان و خصوصیات اجرایی آن بر اساس حیطه عملکرد کاربری ها در قالب تقسیمات توزیع خدمات شهری طبقه بندی شده است."
بنابراین گزینه ی 4 پاسخ کاملتری بوده و گزینه ی صحیح می باشد.​
سوال 18- وینیل کلراید، تنها یکی از انواع پلاستیک های سلولی می باشد بنابراین گزینه ی 1 صحیح است.
در مورد سوال 7-
طبق صفحه 79
مبحث دوم
گزینه 1 و گزینه 2 هر دو درست هستند چون کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری به طور یکسان به کار برده شده هر کدامشان به تنهایی مطلب را کاملا بیان می کند.
در مورد سوال 18-
گزینه 1 درسته طبق متن مبحث پنجم.پس
گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.​
که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح اومده
اشتباست​
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

SBARZEGAR

عضو جدید
متن اعتراض به info@tceo.ir و Tarvij@inbr.ir :

سوال 5- طبق بند 20-8-1-2- تابلوهای موقت مربوط به فروش و ابنیه و املاک ، در مساحت حداکثر 0.5 متر مربع نیاز به مجوز ندارند.
پس مساحت 0.25 متر مربع نیز شامل این بند شده و نیاز به اخذ مجوز مدیریت شهری ندارد.​
بنابراین هر 4 گزینه ی این سوال، صحیح بوده و تبعا سوال می بایست حذف گردد.

------------
لطفا پيگيري نماييد......

وضعیت
موضوع بسته شده است.