اعتراض به کلید آزمون نظارت 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از اونجایی که تو چندتا تاپیک همزمان اعتراضات بود. لطف کنید اینجا بزارید که به جمع بندی برسیم:

اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند. بديهي است اعتراضاتي كه بطور كامل و در مهلت مقرر ارسال نگردد بررسي نخواهد شد. لازم بذكر است كليه اعتراضات ارسال شده در مهلت مقرر توسط كميته‌هاي تخصصي مربوطه بررسي و در صورت تاييد، حسب مورد مراتب در پاسخنامه مندرج در سامانه اعمال و در تصحيح پاسخنامه كليه شركت‌كنندگان مشمول منظور خواهد شد. تاكيد مي‌گردد اعتراضات صرفاً يكبار توسط كميته‌هاي تخصصي و عالي مربوطه بررسي و پاسخ كميته در اين خصوص فصل‌الختام بوده و امكان بررسي مجدد وجود ندارد.

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
faridkazemi:

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) سطح زیر بنا - تعداد طبقات - کاربری با حیطه عملکردی.
گزینه 2) سطح زیر بنا – تعداد طبقات- نوع کاربری
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

سوال 11

با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر
​صحیح است.

سوال -13
گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9
هر دو گزینه فوق صحیح می باشد.

سوال 18
گزینه 1 درست است. طبق متن مبحث پنجم.
پس
گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.

در مورد سوال 24
به صفحه 21 مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید

بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود

در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان مجاز است

. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.و نمی تواند پاسخ سوال باشد.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از
سه برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-

مزایای روش دیواره دیاگرافمی
قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
amir architect77:
متن اعتراض من: (نظارت)

سوال 5-سوال غلط است.زیرا هر 4 گزینه صحیح می باشند.طبق بند 20-8-1-2 : « تابلوهای موقت مربوط به اجاره و فروش ابنیه و املاک در مساحت حداکثر 5/. (نیم) مترمربع به تعداد 1 عدد واقع در هر ملک نیاز به مجوز از مدیریت شهری ندارد.» و چون در گزینه 4 مساحت 25/. مترمربع ذکر شده صحیح است و هر 4گزینه صحیح می باشند.

سوال 34-گزینه 1 صحیح نیست.طبق بند 14-11-2-1 : « سطح مقطع دودکش در هیچ حالتی نباید از 7850 میلی متر مربع کمتر باشد.» چون گزینه 2و3 صحیح هستند پس سوال غلط می باشد.

سوال 53-جواب صحیح گزینه 3 یعنی دیافراگمی است.
کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان-دفتر تدوین مقررات ملی صفحه 8: « دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است. » ولی در قسمت روش دوخت به پشت همچین موردی ذکر نشده.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
azang:
سلام : سوال ۱۲ و ۲۴ هم مشکل داره چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳ هم صحیح نمی باشد درسته به مبحث ۸ مقررات ملی مراجعه کنید ./

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
nader eng:
با سلام
به نظر من سوال 17 و 34 و 53 نظارت به دلایل زیر اشتباه است:

سوال 17: در سوال 17 از قرار معلوم از مبحث 5 ویرایش 1382 سوال داده شده است در صورتی که باید از آخرین ویرایش سوال می آمد.

سوال 34: در سوال 34 طبق صفحه 121 مبحث 14 خط 3 سطح مقطع دودکش 7.850 میلی متر ربع بیان شده .در این صورت گزینه یک غلط به حساب می آید .در نتیجه گزینه 4 جواب نمی باشد.

سوال 53: در سوال 53 طبق صفحه 8 چهار خط مونده به آخر از کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان عین جمله دیوار دیافراگمی به ویژه برای حفاریه و گود های با طول زیاد مناسب است. ذکر شده.ودر صورتی که در روش دوخت به پشت به همچین موردی اشاره نشده. در واقع گزینه 3 درسته و کلید 100% اشتباه است.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
shab khanoom:
متن اعتراض من:
اعتراض به آزمون معماری نظارت
سوال 5- طبق بند 20-8-1-2- تابلوهای موقت مربوط به فروش و ابنیه و املاک ، در مساحت حداکثر 0.5 متر مربع نیاز به مجوز ندارند.
پس مساحت 0.25 متر مربع نیز شامل این بند شده و نیاز به اخذ مجوز مدیریت شهری ندارد.​
بنابراین هر 4 گزینه ی این سوال، صحیح بوده و تبعا سوال می بایست حذف گردد.​
سوال 7- طبق صفحه 79 مبحث دوم :" پیچیدگی دخالت نوع کاربری در طراحی ساختمان و خصوصیات اجرایی آن بر اساس حیطه عملکرد کاربری ها در قالب تقسیمات توزیع خدمات شهری طبقه بندی شده است."
بنابراین گزینه ی 4 پاسخ کاملتری بوده و گزینه ی صحیح می باشد.​
سوال 18- وینیل کلراید، تنها یکی از انواع پلاستیک های سلولی می باشد بنابراین گزینه ی 1 صحیح است.

minamir3000

کاربر فعال
آزمون نظارت معماری 92
در سوال یازدهم

با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف
گزینه 3)110 سانتی متر
​صحیح است.

دوست عزیز بهتره به جدول ص 39 م 3 مراجعه کنید!

سوال 7-عوامل اصلی موثردر تعیین پیچیدگی و حجم کار ساختمانها در ارتباط مستقیم بادخالت فنی هفت رشته مهندسی ساختمان کدامند ؟

پاسخ صحیح:
با استناد به متن مبحث دوم صفحه 79بند 18-1-3 هر دو گزینه فوق صحیح هستند و عملا( کاربری با حیطه عملکردی و نوع کاربری) به طور یکسان و هم معنی به کار برده شده و هر کدام به تنهایی تمام مطلب را می رسانند.

بهتره به خطهای 9 و 10 ص 79 م2 مراجعه کنید

سوال -13

گزینه 2)در ساختمان های مسکونی 3و4 طبقه حداکثر تعداد پله بین دو پاگرد باید 12 عدد باشد.
گزینه3) در ساختمان های مسکونی 1 و 2 طبقه باید حداقل عرض پله 1.10 متر و حداقل عرض کف پله 0.28 متر باشد.
با توجه به متن مبحث چهارم صفحه 39 بند 4-2-12-3-3 و بند 4-2-12-3-5 و بند 4-2-12-3-9

دوست عزیز گزینه 3 گفته 1.10 ولی نگفته چه نوع پله ای(مستقیم یا با پاگرد)بند 4-2-12-3-5 برای پله مستقیم گفته 90 سانتی متر...پس سوال و کلید درست است

faridkazemi

عضو جدید
آخرین توضیحات در مورد پاسخنامه نوع 403A آزمون نظارت معماری آذر 92

آخرین توضیحات در مورد پاسخنامه نوع 403A آزمون نظارت معماری آذر 92

تا این لحظه این آخرین توضیحات در مورد نوع پاسخنامه 403A آزمون نظارت معماری آذر 92 که در سایت قرار گرفته می باشد.که با کمک همه دوستان جمع آوری شده است .

داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه سوالات و پاسخ‌هاي درج شده، اعتراضات خود به سوالات مربوطه را با ذكر نام و نام‌خانوادگي، تلفن تماس، رشته آزمون، شماره سوال و توضيحات كامل حداكثر تا تاريخ 20/10/92 به نشاني اينترنتي Tarvij@inbr.ir ارسال نمايند.

سوال 11- اگر ساختمانی 2500 نفر استفاده کننده داشته باشد ,حداقل عرض پلکان از نظر بار تجمیعی کدام گزینه می تواند باشد؟
گزینه 3) 110 سانتی متر صحیح است.
با توجه متن مبحث سوم صفحه 29 بند 3-1-4-4-4 هر راه پله باید دسته کم 1100 میلی متر عرض مفید داشته باشد,مگر آنکه تعداد مجموع متصرفان تمام طبقات استفاده کننده از راه پله کمتر از 50نفر باشدکه در آن صورت عرض مفید می تواند به حداقل 900 میلی متر کاهش یابد. پس برای بالای 50 نفر متصرف 110 سانتی متر صحیح است.
در جدول 3-1-5-ج صفحه 39 دقیقا اشاره شده به اینکه حداقل عرض پله از نظر بار تجمیعی برای 2000 نفر و بیشتر باید 140 سانتی متر باشد.اما در پاسخنامه 150 سانتی متر یعنی گزینه 2) به عنوان پاسخ قرار داده شده.که اشتباه می باشد. اگر ما حتی 999999 نفر هم بار تجمیعی داشته باشیم حداقل عرض پله باز هم همان 140 سانتی متر است . مثلا در گزینه 2)اگر بجای 150 سانتی متر به عنوان حداقل عرض پله می نوشت 2100 سانتی متر .چون از بین بقیه گزینه ها به 140 نزدیک بود می شد اون رو به عنوان پاسخ انتخاب کرد...؟خیر اشتباه است.

پاسخ صحیح:

سوال 53- برای حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد کدامیک از روشهای زیر مناسب تر است؟
پاسخ صحیح:
گزینه 1) دیاگرافمی
با استاد به متن کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان انتشارات دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان نوبت چاپ :چهارم:1391 صفحات 6و7و8 تنها در صفحه 8 بند 1-2-3-1-مزایای روش دیواره دیاگرافمی قسمت 4) دیواردیافراگمی به ویژه برای حفاری ها و گودهای با طول زیاد مناسب است.
درصفحه 6 بند 1-2-2-(روش دوخت به پشت) تا انتهای صفحه 8 هیچ اشاره به حفاری ها و گود برداری های با طول زیاد نشده است. در پاسخنامه مندرج در سایت گزینه 4) موارد 1 و3 به عنوان پاسخ قرار داده که اشتباه می باشد.

سوال 13-کدام گزینه صحیح می باشد؟

سوال 24-در الزامات عمومی رعایت محدودیت های پلان ساختمان های با مصالح بنایی بدون ایجاد درز انقطاع کدام یک از موارد زیر صحیح می باشد؟
طبق بند)ب صفحه 21 مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان :
بند ب)اختلاف سطح در طبقه
حتی المقدور از ایجاد اختلاف سطح در طبقه باید پرهیز شود.در صورت وجود اختلاف سطح در طبقه,باید حد فاصل دو قسمتی که اختلاف سطح دارند با کلاف بندی مناسب تقویت شود
در نتیجه
گزینه 4)ایجاد اختلاف سطح در یک طبق ساختمان در حدمجاز , جایز است. جز موارد ایجاد درز انقطاع نیست.پس پاسخ سوال مندرج در پاسخ نامه اشتباه است.
چون سوال ۲۴ در خود سوال به ساختمانهای با مصالح بنایی ( با کلاف وبدون کلاف ) هیچ اشاره ای نشده که گزینه ۳) هم فقط در ساختمانهای با مصالح بنایی بدون کلاف می تواند درست باشد.و در مورد ساختمانهای با مصالح بنایی با کلاف گفته شده طول ساختمان از سه برابر عرض آن یا 25 متر بیشتر نباشد.

سوال 18 - پلاستکی های سلولی چه موادی هستند؟
گزینه 1 درست است. گزینه 1) موادی هستند که در آنها چگالی در اثر وجود حفره های بهم مرتبط کاهش یافته است. طبق متن مبحث پنجم.
پس گزینه 4 )موارد 1و3 صحیح است.که در کلید سوالات به عنوان پاسخ صحیح آمده اشتباه است.
.چون پایه همه پلاستیک های سلولی وینیل کلراید نیست.به این علت که صفحه 99 مبحث پنجم. عایق های حرارتی 2-پلاستیک های سلولی بند پ)اسفنج پلی یورتان :ماده پلاستیک سلولی نیمه صلب یا صلبی که برپایه پلی یورتان است.پس همه پلاستیک های سلولی برپایه وینیل کلراید نیستند.​

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان تو سوالات دیتیل اشکال نبود؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم اعتراضم رو فرستادم به سوالات :

سوال 5-

سوال 17:

سوال 18-

سوال 34-

سوال 53:

avid3

عضو جدید
ممنون میشم اگه مطلع هستید به سوالم جواب بدید :
در صورتی که بر فرض، 4 سوال آزمون حذف بشه، برای درصدگیری تعداد کل سوالات 56 محاسبه میشه دیگه؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون میشم اگه مطلع هستید به سوالم جواب بدید :
در صورتی که بر فرض، 4 سوال آزمون حذف بشه، برای درصدگیری تعداد کل سوالات 56 محاسبه میشه دیگه؟

منطقی ش باید این طور باشه. دوستام میگفتن سالهای قبل ککه این موارد پیش اومد درصد میانگین رو آوردن پایین تر.مثلا گفتن 48. این همه شنیده هاست.

avid3

عضو جدید
ممنون
فکر میکنم اگه درصد پایین بیاد حقمون کمتر خورده میشه

architect play

عضو جدید
مراجعه حضوری به دفتر مقررات ملی ساختمان

مراجعه حضوری به دفتر مقررات ملی ساختمان

سلام به همگی . کسی از دوستان هست که به صورت حضوری به دفتر مقررات ملی ساختمان که مسئول برگذاری و طراحی سوالات آزمون نظام مهندسیه مراجعه کرده باشه.طبق روال سالهای گذشته بعد از اعلام نهایی نتایج اعتراضات دیگه هیچ کاری نمی شه کرد.ما باید از امروز به اونجا مراجعه کنیم و به طور مستقیم در جریان امور مربوط اعتراضات و نتایج اون باشیم که سرمون کلاه نره.

من خودم اعتراضم رو به صورت email فرستادم و حالا زمان پبگیری لحظه به لحظه از طریق کارکنان اونجاست.;)

با توجه به جابجائي انجام شده در سطح وزارت راه و شهرسازي و استقرار دفتر امور مقررات ملّي ساختمان در محل ساختمان جديد، بدينوسيله آدرس و شماره‌هاي تماس با اين دفتر به شرح زير اعلام مي‌گردد:آدرس: تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا- ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبيشماره‌هاي تماس: 88646368 و 88646369 شماره فاكس: 88646366

آخرین ویرایش:

architect play

عضو جدید
عنوان: آدرس و شماره‌هاي تماس دفتر مقررات ملّي ساختمان برای مراجعه حضوری
با توجه به جابجائي انجام شده در سطح وزارت راه و شهرسازي و استقرار دفتر امور مقررات ملّي ساختمان در محل ساختمان جديد، بدينوسيله آدرس و شماره‌هاي تماس با اين دفتر به شرح زير اعلام مي‌گردد:
آدرس: تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا- ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبي
شماره‌هاي تماس: 88646368 و 88646369
شماره فاكس: 88646366
پست الكترونيكي: daftar@Inbr.ir

شماره تماس معاونت آموزش و ترويج مقررات ملّي ساختمان
معاون آموزش و ترويج امور مقررات ملّي ساختمان
82244197
كارشناسان آموزش و ترويج امور مقررات ملّي ساختمان
6الي 82244194

شماره تماس معاونت تدوين مقررات ملّي ساختمان
معاون تدوين امور مقررات ملّي ساختمان
82244192
كارشناسان تدوين امور مقررات ملّي ساختمان
91الي 82244189 شماره تماس معاونت نظارت و كنترل مقررات ملّي ساختمان
معاون نظارت و كنترلامور مقررات ملّي ساختمان
82244200
كارشناساننظارت و كنترلامور مقررات ملّي ساختمان
03الي82244201و 82244198​
شماره تماس معاونت صنعتي سازي و فناوري هاي نوين مقررات ملّي ساختمان
معاون صنعتي سازي و فناوري هاي نوين82244193

«دفتر امور مقررات ملّي ساختمان»

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یک سوال دارم من اصلا خاطرم نیست جوابا را چی زدم
به چی اعتراض بزنم اونوقت؟:child:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یک سوال دارم من اصلا خاطرم نیست جوابا را چی زدم
به چی اعتراض بزنم اونوقت؟:child:
خب این سوالارو که بچه ها گذاشتن رو ببینین یادتون میاد، چون همینا بوده ایراداش، سوالارو از تو سایت مقررات ملی دانلود کنین بعد اون شماره سوالارو چک کنین اگه به نظرتون ایراد داشت اعتراض بزنین، به نظر من سوال 53، 11، بچه ها میگن 7 (من خودم این سوالو نزدم) و چند تای دیگه که تو صفحه ی اول همین تایپیک هست، لطفا سریع اقدام کنید

fact

عضو جدید
با سلام
دوستان برای شما هم این اس مس اومده؟ و کیا شرکت میکنن؟
معمار گرامی در صورت تمایل میتوانید در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 ساعت 4 تا 6 در محل سازمان شرکت فرمایید.
ا

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان برای شما هم این اس مس اومده؟ و کیا شرکت میکنن؟
معمار گرامی در صورت تمایل میتوانید در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آزمون ورود به حرفه در سال 91 و 92 در روز دوشنبه مورخ 23/10/92 ساعت 4 تا 6 در محل سازمان شرکت فرمایید.
ا

دوستانی که تهران تشریف دارید لطفا پیگیری بکنید بلکه به حقمون برسیم

shab khanoom

عضو جدید
شنم خانم و دوستان عزیزی که تهران بودند
تو جلسه شرکت کردید ؟
نتیجه ای داشت ؟
چی گفتن ؟

بچه ها من امروز جلسه رو رفتم
یک نماینده از وزارت راه اومده بود که فکر کنم معاون رییس دفتر مقررات ملی بود و یک نفر هم از اعضای هییت مدیره سازمان بود
انقدر همه شرکت کننده ها دلشون پر بود و انقدر شاکی بودند که یکی که تریبون به دستش می رسید از همه دری اعتراض می کرد. از نحوه ثبت نام آزمون گرفته تا زمان آزمون و طریقه آزمون و نحوه تصحیح و .... هزار تا مشکل دیگه که اصلا نوبت به اعتراض به آزمون امسال نرسید
فقط من آخر جلسه (اون هم بدون نوبت ) پریدم وسط و در خصوص استفاده از جک سوال کردم که ایشون گفتند: در این سوال دسترسی معلول به ساختمان مد نظر بوده و جک و رمپش بستگی به طرحتون داره و بابت جک هم نمره کم نمیشه. گفت اگه تو صورت سوال تصریح شده بود با رمپ، در اون صورت باید حتما از رمپ استفاده می کردید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها من امروز جلسه رو رفتم
یک نماینده از وزارت راه اومده بود که فکر کنم معاون رییس دفتر مقررات ملی بود و یک نفر هم از اعضای هییت مدیره سازمان بود
انقدر همه شرکت کننده ها دلشون پر بود و انقدر شاکی بودند که یکی که تریبون به دستش می رسید از همه دری اعتراض می کرد. از نحوه ثبت نام آزمون گرفته تا زمان آزمون و طریقه آزمون و نحوه تصحیح و .... هزار تا مشکل دیگه که اصلا نوبت به اعتراض به آزمون امسال نرسید
فقط من آخر جلسه (اون هم بدون نوبت ) پریدم وسط و در خصوص استفاده از جک سوال کردم که ایشون گفتند: در این سوال دسترسی معلول به ساختمان مد نظر بوده و جک و رمپش بستگی به طرحتون داره و بابت جک هم نمره کم نمیشه. گفت اگه تو صورت سوال تصریح شده بود با رمپ، در اون صورت باید حتما از رمپ استفاده می کردید
مرسی از اطلاعاتتون؟ یعنی هیچ کس راجب سوالای نظارت اعتراض نکرد؟

shab khanoom

عضو جدید
مرسی از اطلاعاتتون؟ یعنی هیچ کس راجب سوالای نظارت اعتراض نکرد؟

نه. اصلا نوبت نرسید. فقط یه برگه بهمون داده بودن تا انتقاداتمونو بنویسیم. منم تو اون راجع به 4 تا سوال نظارت که ایراد داشت اعتراض نوشتم.
البته بچه ها به صورت کلی به غلط بودن سوالات آزمون های هر سال اعتراض کردند که اون آقای نماینده گفتند برای سوالای غلط، به همه نمره داده می شه

yalda65

عضو جدید
منم جلسه رو رفتم. در مورد نحوه برگزاری آزمون از نظر زمان 8 ساعتش و ترسیم دستی بچه ها معترض بودند که گفتند اگه پیشنهاد بهتری دارید به صورت کتبی ارائه بدید. در مورد نحوه تصحیح اوراق طراحی و اعتراض تعدادی از بچه ها در مورد شرکت مکرر در امتحان و عدم کسب نمره قبولی، اعلام کردند که ما اوراق طراحی رو با ارفاق صحیح میکنیم و به هر فردی حداقل 3 تا 4 نمره کمک هم شده و مطمئن باشید اگه قبول نشدید واقعا حقتون نبوده که قبول شید! همین طور در مورد غلط بودن سوالات بچه ها صحبت کردن که اونهم گفتن آزمون بی غلط نمیشه و ما هم نمره رو به همه میدیم بنابراین حقی از کسی ضایع نمیشه!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.