سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام. یه پرینتر HP نصب بوده و درست کار می کرده. یهو یه مشکل واسش پیش اومده. دستور پرینت رو اجرا نمی کنه.اما از دکمه ی تست روی خود پرینتر پرینت تست رو میده. درایورشو پاک کردم روباره نصب کردم فایده نداشت. حتی کابل usb رو هم عوض کردم. دستوری که توی صف پرینتر هم می مونه رو cancel که می کنم رو حالت deleting میمونه اما پاک نمی شه. سیستم رو هم restart کردم باز درست نشد. حتی پرینتر رو رو یه کیس دیگه نصب کردم باز همون جور بود. چی کارش کنم دیییییگه. لطفا راهنماییم کنید.
بعضی ویروسیابها مثل سیمانتک محدودیت ایجاد می کنن واسه دستگاه هایی مثل پرینتر
اونم بررسی کنید
.راستی بهتره اچ پی در موقع نصب خاموش باشه تا زمانی که خودش می گه روشنش کنید و وصلش کنید وگرنه بازی درمی آره

SHRP

کاربر ممتاز
سلام . دوستان لطفا کمک کنید !!!!!!!!!!!!!!!!

سیستم من یک مشکل داره اگر امکان داره راهنمایی کنید
بعد ار اینکه کلید صفر و یک پشت کیس رویک می کنم فن روی cpu چند ثایه می چرخه بعد خاموش می شه بعد دوباره می چرخه . این عمل چند بارانجام می شه . ( تعجی می کنمچرا اینکار انجام می شه )
حالا که کلید پاور جلوی کیس رو می زنم حدود سه دقیقه طول می کشه تا صفحه سیاه رنگ بوت رو نشان بده . یعنی تازه مانیتور از حالت استن بای خارج می شه و روشن می شه .

دوستان باتری رو عوض کردم درست نشد . نمی دونم کمک کنید
مهمترین مشکل در این خصوص پاور سیستم است
احتمال داره پاور مشکل پیدا کرده چون توی این سه دقیقه احتمالا بارها ریست می شه و ممکنه شما متوجه نشده باشی
با یک پاور دیگه تست کن
ربطی به باتری نداره

zahra206

عضو جدید
سلام
کامپیوترم موقعه shut down دوبره روشن می شه

یعنی کامل خاموش میشه
در کمتر از1دقی دوبره روشن می شد؟
دلیلش چیه؟
رستی م زیادی استندبا بوده بعد که وشنش کردم دیدم وضعی شبکه با اینکه کابل شبکه ول ضرب در خوره
قبلش مشکل نداشت
داشتم با نت ساپورت شبکه رو تست میکردم

mahmoodras

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه مدتی بود وقتی کامپیوتر خونه رو روشن میکردم با خطای مشکل در هارد رو به رو بودم پس از مدتی یک هارد دیسک 1ترابایت تهیه کردم اما پس از نصب آن وقتی سیستم بالا می آید چنین پیغامی می آید:
....not enough space in runtime area!!! smbios data will not be available. press F1 to resumenter setup
و F1 رو هم میزنم به یک صفحه میروم که امکان نصب ویندوز نیست.
الان کاملا گیج شدم که نکنه اصلا مشکل از هارد دیسکم نبوده.

رویا3

عضو جدید
سلام من ی مشکل اساسی با سیستمم دارم و اون اینه که سیستم صدا نداره ی ضربدر اومده روی بلندگو و بلندگو غیرفعال شده از وقتی ویندوز 8.1 گذاشتم اینطور شد همه درایوراش نصبو آپدیته با این حال با گشتوگذارهای اینترنتی به این نتیجه رسیدم که مشکل کارت صداس نمی دونم از کجا دانلودش کنم آخه خودم ندارم که نصبش کنم مشخصات سیستممو می ذارم اگه جایی برا دانلودش می شناختین بگین ممنون می شم
ویندوز8.1
64 بیتی
مادربرد asrock G41M-VGS3 R2.0

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ی مشکل اساسی با سیستمم دارم و اون اینه که سیستم صدا نداره ی ضربدر اومده روی بلندگو و بلندگو غیرفعال شده از وقتی ویندوز 8.1 گذاشتم اینطور شد همه درایوراش نصبو آپدیته با این حال با گشتوگذارهای اینترنتی به این نتیجه رسیدم که مشکل کارت صداس نمی دونم از کجا دانلودش کنم آخه خودم ندارم که نصبش کنم مشخصات سیستممو می ذارم اگه جایی برا دانلودش می شناختین بگین ممنون می شم
ویندوز8.1
64 بیتی

به این سایت برید دانلود بالا سمت چپ رو بزنید تا فایل اجرایی دانلود بشه این فایلو نصب و اجرا کنید تا تمامی درایورهای مورد نیاز شما رو پیدا کنه . توصیه میکنم قبل از نصب هر گونه درایوی حتما بوسیله System Restor یه بکاپ از سیستمتون بگیرید تا اگر احیانا درایوری ناسازگاری رو نصب کردید یه نقطه بازگشت داشته باشید . بعد از اطمینان از بکاپ تنها و تنها درایوری رو که مشکل دارید نصب کنید البته معمولا چند درایور پیشنهاد میده که خودتون با اطلاعات سیستمتون مناسبترین رو انتخاب بکنید اگر هم درایور مناسب نبود ، بکاپ دارید به عقب برگشته یکی دیگر رو امتحان کنید 90 درصد موارد مشکلات من با اکثر کامپیوترها و لپتاپها با این سایت حل شده . موفق باشید

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه مدتی بود وقتی کامپیوتر خونه رو روشن میکردم با خطای مشکل در هارد رو به رو بودم پس از مدتی یک هارد دیسک 1ترابایت تهیه کردم اما پس از نصب آن
وقتی سیستم بالا می آید چنین پیغامی می آید:
....not enough space in runtime area!!! smbios data will not be available. press F1 to resumenter setup

منظورتون رو از بالا اومدن سیستم متوجه نشدم اگر بالا می آید چرا دنبال نصب ویندوز هستید ؟ پیغامی که میآید بمعنی این است اطلاعات BIOS برای سیستم قابل دستیابی نیست .پیشنهاد میکنم اول باطری مین برد را درآورده و اگر جامپر مربوط به ریست کردن BIOS را میتوانید پیدا کنید بوسیله آن BIOS را ریست کنید و یا اینکه باطری را حدود 10 الی 15 دقیقه به سیستم وصل نکنید . اگر مشکل شما به این وسیله حل نشد کار کمی تخصصی است و در حقیقت باید BIOS سیستم شما فلش شود . اگر تجربه این کار ها را دارید با سرچ کردن ارور بوجود آمده بسته به مین بردتان امکان دارد بعضی نرم افزارها را پیدا کنید که بکارتان بیاید اگر موفق نشدید به نمایندگی مجاز مراجعه کنید .

آخرین ویرایش:

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یعنی کامل خاموش میشه
دلیلش چیه؟
رستی م زیادی استندبا بوده بعد که وشنش کردم دیدم وضعی شبکه با اینکه کابل شبکه ول ضرب در خوره
قبلش مشکل نداشت

ممکنه کلید استارت مشکل داشته باشه یا اتصالاتی که کلید رو به مین برد متصل میکنند مشکل داشته باشند بعضی وقتها در اثر الکتریسیته ساکن ممکنه که این اتفاق بیافته سعی کنید با پریز ارت دار هم یکبار امتحان کنید . در مورد شبکه اگر با روشن و خاموش شدن مشکل حل نشد درایو شبکه رو دوباره نصب کنید این درایو معمولا در CD که با مین برد و یا لب تاپ داده میشوند موجود است .

SHRP

کاربر ممتاز
سلام

یعنی کامل خاموش میشه
دلیلش چیه؟
قبلش مشکل نداشت
توی بایوس سیستم باید برید و تنظیماتی که مربوط به روشن شدن سیستم با حرکت ماوس و کلیدهای صفحه کلید و از طریق مودم و شبکه هست رو Disable کنید...گزینه هایی مثل AC Power Lost
power on by mouse, keyboard ,....

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه مدتی بود وقتی کامپیوتر خونه رو روشن میکردم با خطای مشکل در هارد رو به رو بودم پس از مدتی یک هارد دیسک 1ترابایت تهیه کردم اما پس از نصب آن وقتی سیستم بالا می آید چنین پیغامی می آید:
آیا تاریخ و ساعت سیستم شما وقتی که کامپیوتر رو برای مدتی از برق بکشید بهم می ریزه..ممکنه درواقع برد اصلی شما مشکل داشته باشه یا ساده تر از اون باتری بایوس مشکل داره
البته باید دید سیستم شما مال چه سالی هست ...مکنه اونقدر قدیمی باشه که اصلا با هاردهای ظرفیت بالا کار نکنه

SHRP

کاربر ممتاز
ویندوز8.1
64 بیتی
اون سایتی که دوستمون گفت عالیه... البته اگر بدونی کارت صدای شما چیه می تونی مستقیم بری سایت مورد نظر..بیشتر کارتهای صوتی یکی از موارد Realtek یا Azalia و ac97... است.

mahmoodras

عضو جدید
آیا تاریخ و ساعت سیستم شما وقتی که کامپیوتر رو برای مدتی از برق بکشید بهم می ریزه..ممکنه درواقع برد اصلی شما مشکل داشته باشه یا ساده تر از اون باتری بایوس مشکل داره
البته باید دید سیستم شما مال چه سالی هست ...مکنه اونقدر قدیمی باشه که اصلا با هاردهای ظرفیت بالا کار نکنه
ممنون
من بیوس رو آپدیت کردم و سیستم بالا اومد و مشکل از هارد نبود.
بنظر شما هاردی که ارور بد بودن میدهد ممکنه چقدر عمر کنه؟میخوام بدونم هارد خریداری شده رو پس بدم یا نه.
تاریخ هارد 2008

SHRP

کاربر ممتاز
ممنون
من بیوس رو آپدیت کردم و سیستم بالا اومد و مشکل از هارد نبود.
بنظر شما هاردی که ارور بد بودن میدهد ممکنه چقدر عمر کنه؟میخوام بدونم هارد خریداری شده رو پس بدم یا نه.
تاریخ هارد 2008

اگر 2008 است که فکر نکنم دیگه زیاد قابل اعتماد باشه البته بستگی به کارکرد شما هم داره... برنامه های زیادی برای تعیین وضعیت هارد هستند ولی بهترین اونها HDD Sentinel Pro است که دقیقا به شما می گه آیا ارد شما ارزش نگهداری داره یا باید به فکر تعویض اون باشی...تعداد روزهای کارکرد قبل و آینده رو نمایش می دهو خطاهای احتمالی رو گزارش می ده

mahmoodras

عضو جدید
اگر 2008 است که فکر نکنم دیگه زیاد قابل اعتماد باشه البته بستگی به کارکرد شما هم داره... برنامه های زیادی برای تعیین وضعیت هارد هستند ولی بهترین اونها HDD Sentinel Pro است که دقیقا به شما می گه آیا ارد شما ارزش نگهداری داره یا باید به فکر تعویض اون باشی...تعداد روزهای کارکرد قبل و آینده رو نمایش می دهو خطاهای احتمالی رو گزارش می ده
با نرم افزاری که گفتید تست کردم زده
performance 100%:excellent
Health 0%:Failure Predicted

SHRP

کاربر ممتاز
با نرم افزاری که گفتید تست کردم زده
performance 100%:excellent
Health 0%:Failure Predicted
خب همونطور که گفته متاسفانه سلامت هارد شما در حد صفر رسیده و بهتره تعویض بشه

1trust

عضو جدید
سلام بچه ها کسی در مورد هاست چیزی میدونه؟ من به این سایت که میرمhttp://mehrdiarbon.com/ چیزی که میاره فقط یه پیغامه !منظور از این پیغام چیه؟To change this page, upload your website into the public_html directory

SHRP

کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی در مورد هاست چیزی میدونه؟ من به این سایت که میرمhttp://mehrdiarbon.com/ چیزی که میاره فقط یه پیغامه !منظور از این پیغام چیه؟To change this page, upload your website into the public_html directory
شما باید با اون نام کاربری و رمزی که دارید برید توی تنظیمات سایت و اونو اونطور که دوست دارید ست کنید
بعد با استفاده از امکانات خود سایت یا برنامه های اف تی پی سایت خودتون رو توی مسیری که خواسته آپلود کنید تا صفحات شما جای صفحات فعلی رو بگیره...
در حال حاضر شما باید یک ایمیل از طرف فروشنده دریافت کرده باشید که جاوی حداقل یک آدرس و رمز وبرای ورود به کنترل پانل سایت و یک آدرس و رمز برای ورود به اف تی پی باشه

رویا3

عضو جدید
اون سایتی که دوستمون گفت عالیه... البته اگر بدونی کارت صدای شما چیه می تونی مستقیم بری سایت مورد نظر..بیشتر کارتهای صوتی یکی از موارد Realtek یا Azalia و ac97... است.
باید چطوری بفهمم؟
راستشو بخواین درایورای سیستممو دارم هاااااااااااااااا منتها برای ویندوز 7 و xp و ویستا 8 رو متاسفانه ندارم از روی سی دی درایوراش می شه فهمید برا سیستمه من چی لازمه؟
من سایته مادربردم رفتم درایور صدا رو برا همه جور ویندوزی داشت برا ویندوز من نه:(

رویا3

عضو جدید
به این سایت برید دانلود بالا سمت چپ رو بزنید تا فایل اجرایی دانلود بشه این فایلو نصب و اجرا کنید تا تمامی درایورهای مورد نیاز شما رو پیدا کنه . توصیه میکنم قبل از نصب هر گونه درایوی حتما بوسیله System Restor یه بکاپ از سیستمتون بگیرید تا اگر احیانا درایوری ناسازگاری رو نصب کردید یه نقطه بازگشت داشته باشید . بعد از اطمینان از بکاپ تنها و تنها درایوری رو که مشکل دارید نصب کنید البته معمولا چند درایور پیشنهاد میده که خودتون با اطلاعات سیستمتون مناسبترین رو انتخاب بکنید اگر هم درایور مناسب نبود ، بکاپ دارید به عقب برگشته یکی دیگر رو امتحان کنید 90 درصد موارد مشکلات من با اکثر کامپیوترها و لپتاپها با این سایت حل شده . موفق باشید
سلام من iobotدرایور دارم با اون همه رو آپدیت کردم ینی اینی که شما معرفی کردید کاراییه متفاوتی داره؟
اضافه می کنم که من وقتی رفتم تو این سایت اون لینک دانلود اصلن کار نمی کنه بعلاوه وقتی آدرس لینکش رو برای دانلود داخله idm وارد می کنم idm نوع فایل رو html معرفی می کنه:w20::surprised::eek:

SHRP

کاربر ممتاز
سلام من iobotدرایور دارم با اون همه رو آپدیت کردم ینی اینی که شما معرفی کردید کاراییه متفاوتی داره؟
اضافه می کنم که من وقتی رفتم تو این سایت اون لینک دانلود اصلن کار نمی کنه بعلاوه وقتی آدرس لینکش رو برای دانلود داخله idm وارد می کنم idm نوع فایل رو html معرفی می کنه:w20::surprised::eek:
شما که رفتید توی سایت سازنده خب توی توضیحات قطعات اسم و مدل کارت صوتی رو نوشته... بخونید ..اگر پیداش نمی کنید لینک صفحه ای که مربوط به برد اصلی شما است رو اینجا کپی کنید تا کمکتون کنیم

david777

عضو جدید
سلام به دوستان
اینترنت سایت یاهو رو برام باز نمیکنه پیغام زیر و میده مشکل چیه؟

1trust

عضو جدید
شما باید با اون نام کاربری و رمزی که دارید برید توی تنظیمات سایت و اونو اونطور که دوست دارید ست کنید
بعد با استفاده از امکانات خود سایت یا برنامه های اف تی پی سایت خودتون رو توی مسیری که خواسته آپلود کنید تا صفحات شما جای صفحات فعلی رو بگیره...
در حال حاضر شما باید یک ایمیل از طرف فروشنده دریافت کرده باشید که جاوی حداقل یک آدرس و رمز وبرای ورود به کنترل پانل سایت و یک آدرس و رمز برای ورود به اف تی پی باشه
خیلی ممنونم.ببخشید اطلاعات ورود به بخش اف تی پی رو ندونستم چیه؟ یعنی در واقع این پیغام برای تغیییرات دامین هست؟

SHRP

کاربر ممتاز
خیلی ممنونم.ببخشید اطلاعات ورود به بخش اف تی پی رو ندونستم چیه؟ یعنی در واقع این پیغام برای تغیییرات دامین هست؟
ftp= File Transfer Protocol برای ارسال یا دریافت فایل مستقیما از ÷ورت 21 استفاده می کنه
برای استفاده از این پروتکل باید آدرس و نام کاربری و رمز داشته باشید
اگر ندارید باید وارد کنترل پنل سایت شده و در قسمت مورد نظر مدیریت اف تی پی کاربری برای خود ایجاد کنید

رویا3

عضو جدید
شما که رفتید توی سایت سازنده خب توی توضیحات قطعات اسم و مدل کارت صوتی رو نوشته... بخونید ..اگر پیداش نمی کنید لینک صفحه ای که مربوط به برد اصلی شما است رو اینجا کپی کنید تا کمکتون کنیم
متشکر پیدا شد realtek هس رفتم داخله سایته www.realtek.com البته این صفحش که برای قسمته دانلود درایورمه ... چک می زنم بعدم نکست دوباره همون صفحه رو لود می کن لطفا کمکم کنید متشکرم

رویا3

عضو جدید
سلام من بالاخره لینک دانلود رو از سایته www.realtek.com گیر آوردم و نصب کردم منتها هنوز اون علامته ضربدر روی بلندگو هس و وقتی موس روش میره مینویسه که نو اودیو اوتپوت دیوایس ایز اینستالد

SHRP

کاربر ممتاز
سلام من بالاخره لینک دانلود رو از سایته www.realtek.com گیر آوردم و نصب کردم منتها هنوز اون علامته ضربدر روی بلندگو هس و وقتی موس روش میره مینویسه که نو اودیو اوتپوت دیوایس ایز اینستالد
پیغامی که می ده نشان از صحت کارش داره ولی اینکه روی اون هنوز ضربدر داره عجیبه..وضعیت اتصال فیش خروجی درسته؟
بد نیست درایورهای برد اصلی رو هم یکبار نصب کنید ...احتمال زیاد باید اینتل باشه چیپ ست هاش

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. من یه فن واسه لپ تاپم خریدم چون روزی حداقل 5 تا 6 ساعت ازش استفاده میکنم. 2 ساله ازش استفاده میکنم اما یه مدته که وقتی به USB وصلش میکنم حدود چند ثانیه کار میکنه دیگه خاموش میشه.مشکلش چیه؟؟یعنی فن سوخته؟؟

رویا3

عضو جدید
پیغامی که می ده نشان از صحت کارش داره ولی اینکه روی اون هنوز ضربدر داره عجیبه..وضعیت اتصال فیش خروجی درسته؟
بد نیست درایورهای برد اصلی رو هم یکبار نصب کنید ...احتمال زیاد باید اینتل باشه چیپ ست هاش
سلام فکر می کنم چون فارسی نوشتم متوجه نشدید پیغام داره می گه نصب نشده دقت کنید
No audio output device is install​
اگر نصب می شد باید تو دیوایس منیجر تو قسمته اودیو میومد و من میدیدم ولی نیومده
اتصال درسته و مشکلی نیس من درایورهارو برای نصب ندارم که نصب کنم ... نگاه کردم بله اینتل بود حالا اونو نصب کنم؟
بالاخره رفتم از سایتهای ایرونیه خودمون چیپست گرفتم نصب هم کردم فرقی نکرد

آخرین ویرایش:

SHRP

کاربر ممتاز
سلام فکر می کنم چون فارسی نوشتم متوجه نشدید پیغام داره می گه نصب نشده دقت کنید
No audio output device is install​
اگر نصب می شد باید تو دیوایس منیجر تو قسمته اودیو میومد و من میدیدم ولی نیومده
اتصال درسته و مشکلی نیس من درایورهارو برای نصب ندارم که نصب کنم ... نگاه کردم بله اینتل بود حالا اونو نصب کنم؟
بالاخره رفتم از سایتهای ایرونیه خودمون چیپست گرفتم نصب هم کردم فرقی نکرد

یه برنامه هست به نام Driver Genius Professional
اگر با اون هم تست کنید بد نیست به عنوان یه برنامه قوی در تشخیص و دانلود
اگر به حالت معمول کار نکرد از قندشکن استفاده کنید

بالا