سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

s.1.9.2014

اخراجی موقت
سلام علیکم

ببنین من یه نرم افزار میخوام که رجیستری لپ تاپم رو کامل از ریشه تمیز کنه تا سرعت لپ تاپم بیاد بالا. در ضمن طوری باشه که نرم افزار رو بشه به راحتی رجیستر و فعال نمود..آخه بعضی از نرم افزار ها رو به سختی و یا اصلا نمیشه رجیستر کرد. بزرگی کنین این نرم افزار رو با لینک بهم معرفی کنین

باتشکر
سلام
http://www.asandownload.com/software/entry/738/

http://soft98.ir/software/80-Tuneup-Utilities.html

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون...من لپ تاپ فوجیتسو دارمLH532 ..

ازین نرم افزارا خوبشو معرفی میکنین خانم مهندس؟
کدوم نرم افزار؟؟؟؟منظورتون
نرم افزارهای مخصوص مدیریت مصرف انرژی؟
این نرم افزارو خود لپ تاب داره

ali_pishtaz

عضو جدید
کدوم نرم افزار؟؟؟؟منظورتون
نرم افزارهای مخصوص مدیریت مصرف انرژی؟
این نرم افزارو خود لپ تاب داره

سلام خانم مهندس.
همین نرم افزار رو که میگین رو بگین کدوم قسمت لپ تاپه و این که یه خورده روش استفادشو آموزش بدین واقعا مممنونتون میشم خانم مهندس.
یاعلی

mzibast

عضو جدید
سلام دوستان
اگه یک گزارش چندین صفحه داشته باشیم و بخواهیم کادر بندی و شماره گذاری کنیم.چطور ی باید وقتی که شماره می زنیم صفحه اول که به نام خدا است شماره و کادر نگیره و از اون به بعد بگیره؟یعنی شماره1 صفحه دوم باشه نه اول؟؟؟؟تو ورد2013

سلام
توی تنظیمات مربوط به درج شماره صفحه قسمت page numbering گزینه دوم آن یعنی start at را فعال کنید و عدد صفر را درج کنید اینطوری صفحه اول صفر می شود و از صفحه دوم به بعد شماره صفحه ها قرار خواهند گرفت

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
برای ایجاد قاب صفحات یا همان شکل حاشیه باید به سربرگ Design بروید و دربخش Page Background گزینه Page Borders را انتخاب کنید. سپس در کادر Borders
And Shading میتوانید در بخش Setting نوع قاب خود را مشخص کنید، سپس دربخش Style نمونه را انتخاب کنید و یا در بخش Art یک مدل گرافیکی را برگزینیدو در گا مهای بعد رنگ و پهنای( color و width) قاب خود را معرفی کنید.
پایان کار در زبانه Apply To چهار گزینه برای شما قرار داده شده که به ترتیب
زیر میباشد
1- شکل حاشیه را برای تمامی صفحات ایجاد می کند
2-قاب را فقط برای صفحه جاری ایجاد می کند
3-شکل حاشیه را فقط برای صفحه نخست ایجاد می کند
4- قاب را در تمامی صفحات بجز صفحه نخست ایجاد می کند که شما باید از این گزینه استفاده کنید (this section-All except first page)
اما برای شماره گذاری تمام صفحات به جز صفحه اول (این رو من در word 2007 امتحان کردم اما بعید میدونم که در 2013 جواب نده)
1- به سربرگ Insert ، قسمت Header & Footer آیکن Page Number رفته و از لیست آن یکی از گزینه های موجود برای شماره گذاری را انتخاب میکنیم که به نظر من بهترین آنها Bottom of Page است بعد یکی از قالب های شماره گذاری از لیست این گزینه انتخاب و اعمال میکنیم در اینجا میبینیم که تمام صفحات شماره گذاری شده اند!
2- از طریق آیکن Close Header & Foote از حالت درج سرصفحه و پاصفحه خارج میشویم.
3- مکان نما را درجایی از صفحه اول سند قرار می دهیم.
4- به سربرگ Page Layout قسمت page Set Up رفته با استفاده از فلش کنار آیکن Breaks لیست آن را باز میکنیم و گزینه Next Page را انتخاب میکنیم. حال مکان نما در صفحه دوم قرار گرفته.
5- به سربرگ Insert برمیگردیم و از طریق دو بار کلیک در ناحیه پاصفحه ( شماره صفحه یا همان Footer ) دوباره حالت ایجاد سرصفحه و پاصفحه را فعال میکنیم این کار برای آن است که سربرگ Design مربوط به سرصفحه و پاصفحه فعال شود. در اینجا چک کنید که مکان نما در کنار شماره صفحه در صفحه دوم قرار گرفته باشد.
6- از گروه Navigation مربوط به سربرگ Design آیکن Link to Previous را غیرفعال میکنیم.
7- حالا به آیکن Page Number موجود در قسمت Header & Footer سربرگ Design رفته و از لیست آن گزینه Format Page Number را انتخاب میکنیم.
8- در پنجره Page Number Format قسمت page Numbering گزینه Start at را فعال کرده و در کادر آن عدد 1 را تایپ میکنیم و ok. حالا صفحه اول ودوم سند هر دو دارای شماره 1 هستند.
9- به صفحه اول سند رفته و شماره آن را به صورت دستی پاک کنید.
10- از طریق آیکن Close Header & Footer از حالت درج سرصفحه و پاصفحه خارج شوید.
" خسته نباشید "
نکته: اگر بعد از اعمال شماره گذاری برای سند گزارش خود را کادربندی میکنید مکان نما را در صفحه دوم قرار داده و از فهرست Apply to گزینه this section را انتخاب کنید. زیرا در مراحل بالا ما سند را به دو فصل تقسیم کردیم که فصل اول تنها شامل صفحه بنام خدا است.
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.
از راهنمایی فوق العاده زیبا و دقیقتان بی نهایت سپاسگزارم
موفق و موید باشید:gol::gol::gol:

ali-gold

کاربر فعال
سلام امروز مودم ایسوس رو خریدم ،،بیرون برام کانفیگ کردن و وای فای فعال هست و میتونم یوزر و پس رو بزنم و وصل شم ولی وقتی میخوام برم تو نت و مرورگر رو باز میکنم ارور زیر میاد ممنون میشم راهنمایی کنین

به نظر میاد کابل تلفن رو میگه مشکل داره..فقط اینو بگم که یکی از کابلهای تلفن برای شرکت نیست و خودم زدم...

Click here to view the original image of 1365x603px.

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام امروز مودم ایسوس رو خریدم ،،بیرون برام کانفیگ کردن و وای فای فعال هست و میتونم یوزر و پس رو بزنم و وصل شم ولی وقتی میخوام برم تو نت و مرورگر رو باز میکنم ارور زیر میاد ممنون میشم راهنمایی کنین

به نظر میاد کابل تلفن رو میگه مشکل داره..فقط اینو بگم که یکی از کابلهای تلفن برای شرکت نیست و خودم زدم...

سلام
خط تلفن خود را یک بار بررسی کنید شاید قطعی دارد
وای فای که نشان داده شده سیگنال وای فای است

ali-gold

کاربر فعال
سلام

سلام..ممنون..اگه قطعی داشته باشه یعنی اصلا وای فای دیگه بدردم نمیخوره؟
قطعی به آن صورت نداره...ولی یه تلفن قدیمی به همین خط وصل هست که هر وقت کسی زنگ بزنه و گوشیشو بردارن، اینترنت قطع میشه!!!..نمیدونم...هر چی هم باشه باز باید وصل میشد و میتونستم سرچ کنم

ممنون میشم راهنمایی کنین.

s.1.9.2014

اخراجی موقت
قطعی به آن صورت نداره...ولی یه تلفن قدیمی به همین خط وصل هست که هر وقت کسی زنگ بزنه و گوشیشو بردارن، اینترنت قطع میشه!!!..نمیدونم...هر چی هم باشه باز باید وصل میشد و میتونستم سرچ کنم

مگه اسپلیتر نداری؟؟
یه ورودی داره بعد دوتا خروجی داره یکی برای مودم یکی هم برای تلفن

ali-gold

کاربر فعال
میگه کابل وصل نیست.
به شرکت زنگ بزن بیان چک کنن برات.
همه ی چراغ ها و چراغ ای دی اس ال و اینترنت روشنه؟/چراغ ای دی اس ال ثابته؟؟

سیم تلفن وصل هست طوری که یه ورودی میاد و دوتا خروجی میره(یکی ADSL و دیگری واسه تلفن).. یکی هم که واسه برق خود مودم هست که آداپتور وصله....وقتی این کارا رو میکنم اسم وایرلسم پیدا میشه و حتی روش هم کلیک میکنم، کانکت هم میشه...ولی وقتی مرورگر رو باز میکنم همون تصویر قبل میاد....نوع سیم روی مودم تاثیر داره؟..چون من سیم واسه تلفن رو خودم از یه جای دیگه گذاشتم.چون سیمش کم بود.
آره همه چراغها روشنه.چراغشم ثابت هست....از مخابرات گرفتم..اینطور خدمات رو ندارن...باید داخل شهر سر بزنم...
باتشکر

بدبختی اینه که من بچه روستام...و یه خورده راهم دوره تا شهر!!

کسی حاضر نشد بیاد.........ایشالله ببینم شنبه چکار میتونم بکنم...شاید کسی رو تونستم بیارم...

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز تالار کامپیوتر

من سیستمم اخیراً بی خود و بی جهت سرعتش اومده پایین !

CPU intel G2020

RAM :4GB 1600 B Coar sair

MB : ASUS P8

اخیراً بخصوص زمان بالا اومدن سیستم سرعت سیستم پایینه ، یا اولی که نرم افزاری رو باز میکنم

یه صدای خش خش از هاردم میاد ، صدای چرخش دیسک ، دقیقاً وقتی این صدا رو میشنوم سرعت سیستم پایینه

هاردم 160 گیگابایت SATA هستش ، بنظرتون میتونه هارد اینقدر موثر باشه تو سرعت ؟

چه مشخصاتی تو هارد باید توجه کرد ؟

s.1.9.2014

اخراجی موقت

CPU intel G2020

اخیراً بخصوص زمان بالا اومدن سیستم سرعت سیستم پایینه ، یا اولی که نرم افزاری رو باز میکنم

یه صدای خش خش از هاردم میاد ، صدای چرخش دیسک ، دقیقاً وقتی این صدا رو میشنوم سرعت سیستم پایینه

سلام
چند مدته هارد رو داری؟؟
اول با برنا های مخصوص ویندوز و رجیستری رو تمیز کن.مثل ccleaner
بعد با برنامه hd tune pro هارد دیسک رو چک کن مشکلی نداشته باشه.
موفق باشی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سیم تلفن وصل هست طوری که یه ورودی میاد و دوتا خروجی میره(یکی ADSL و دیگری واسه تلفن).. یکی هم که واسه برق خود مودم هست که آداپتور وصله....وقتی این کارا رو میکنم اسم وایرلسم پیدا میشه و حتی روش هم کلیک میکنم، کانکت هم میشه...ولی وقتی مرورگر رو باز میکنم همون تصویر قبل میاد....نوع سیم روی مودم تاثیر داره؟..چون من سیم واسه تلفن رو خودم از یه جای دیگه گذاشتم.چون سیمش کم بود.
آره همه چراغها روشنه.چراغشم ثابت هست....از مخابرات گرفتم..اینطور خدمات رو ندارن...باید داخل شهر سر بزنم...
باتشکر

کسی حاضر نشد بیاد.........ایشالله ببینم شنبه چکار میتونم بکنم...شاید کسی رو تونستم بیارم...
سلام اگه چراغ ADSL روشنه و کانکت میشه، احتمالا از خود مخابرات برات ردیف میکنن، یه زنگ به پشتیبانی بزن (برا ما که تو استان سمنانیم 2020 هست شمارش برا شمام شاید همین باشه). اونجا مشکلت رو توضیح بدی، بت میگن چیکار کنی

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

CPU intel G2020

صد در صد هارد موثره، مخصوصا توی همون بالا اومدن اولش...کارایی که دوستمون گفتند رو انجام بدین و Disk defragment رو حتما انجام بدین، خیلی لازمه برا سیستمتون...

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام اگه چراغ ADSL روشنه و کانکت میشه، احتمالا از خود مخابرات برات ردیف میکنن، یه زنگ به پشتیبانی بزن (برا ما که تو استان سمنانیم 2020 هست شمارش برا شمام شاید همین باشه). اونجا مشکلت رو توضیح بدی، بت میگن چیکار کنی

باتشکر

میگه کابل وصل نیست.
به شرکت زنگ بزن بیان چک کنن برات.
همه ی چراغ ها و چراغ ای دی اس ال و اینترنت روشنه؟/چراغ ای دی اس ال ثابته؟؟

سلام

مگه اسپلیتر نداری؟؟
یه ورودی داره بعد دوتا خروجی داره یکی برای مودم یکی هم برای تلفن

آنا رو وصل کردم
دوستای عزیز توجه کنین الان نزدیک 2سالی میشه که مخابرات به دلایل امنیتی که خودشون میدونن، روی خطوط ADSL مک آدرس هر مودم رو کنترل میکنن که با عوض شدن این آدرس خط ADSL قفل میشه و برای اینکه بتونین از اینترنت استفاده کنین باید به پشتیبانی که فک میکنم همون 2020 شمارش باشه تماس بگیرین تا مک آدرس رو refresh کنن. مودم و کابل های رابط و اسپیلیتر و مابقی اتصالات مشکلی ندارن

eng_majid

عضو جدید
سلام دوستان
ما یه بک آپ از سیستممون گرفتیم که اون موقع DVD دم دست نبود و اونو در قالب سه تا فایل زیپ ذخیره کرده
حالا نمیدونم چطوری باید اونو رستور کنم
اگه کسی از دوستان نظری داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه:gol:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها یه سری pdf دارم که میخوام پرینتشون کنم ولی حجمشون خیلی زیاده به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست!...راهی هست برای حل این مشکل هست؟!
راستی نگین از رو لپ تاپ بخونشون چون نمیتونم،خسته میشم، یک صفحه دو صفحه نیست، یه روز دو روزم نیست!
مرسی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها یه سری pdf دارم که میخوام پرینتشون کنم ولی حجمشون خیلی زیاده به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست!...راهی هست برای حل این مشکل هست؟!
راستی نگین از رو لپ تاپ بخونشون چون نمیتونم،خسته میشم، یک صفحه دو صفحه نیست، یه روز دو روزم نیست!
مرسی
میتونی موقع پرینت گرفتن اندازه صفحه رو کوچیک کنی و به متصدی بگی که توی هر صفحه A4 تا 4 صفحه کتاب رو بندازه، البته یکم ریز میشه، قبلش بش بگو یه نمونه بگیره ببینی اگه خوب بود بقیشو بگیر. من قبلا یه بار گرفتم بد نبود.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونی موقع پرینت گرفتن اندازه صفحه رو کوچیک کنی و به متصدی بگی که توی هر صفحه A4 تا 4 صفحه کتاب رو بندازه، البته یکم ریز میشه، قبلش بش بگو یه نمونه بگیره ببینی اگه خوب بود بقیشو بگیر. من قبلا یه بار گرفتم بد نبود.

مرسی دوست عزیز

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتی ویروسم مشکل پیدا کرده کسی اطلاعی در مورد eset smsrt ,ورژن 7 چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zalzalak_amir

عضو جدید
دالان بهشت عزیز:

برخی شرکت های به اصطلاح نمایندگی آنتی ویروس در ایران کاری میکنن که برای
آپدیت به سرور غیر مستقیم غیر از شرکت سازنده آنتی ویروس وصل بشی که احتمالا
سرورش فقط ... است.
یا این امکان وجود داره یک بدافزار آنتی ویروس شما رو اصطلاحا بایپس کرده و ...

به نظر من از ترکیب یک آنتی ویروس و یک فایروال به صورت جدا استفاده کن...
مثلا آنتی ویروس نود و در کنارش فایروالی مثل کومودو یا زون آلارم...

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان....
من وقتی رو موزیلا رو تسک بار کلیک میکنم دیر بالا میاد؟...چرا اینطوریه؟..در ضمن نیو مارک هم زیاد روش هست....ممنون که راهنمایی کنین.

topman85

عضو جدید
یه مدتیه که از طرف یه ناشناس برام ایمیل زده می شه. چطوری می تونم IP این شخص رو به دست بیارم؟ اصلن شدنیه؟ من یه سرچی داشتم ظاهرن نمی شه به خاطرمسایل امنیتی... ولی واقعن کلافه ام کرده و خیلی کنجکاوم... اکانت من و این شخص جی میله....

بالا