سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یعنی میتونم شارژر Acer رو بهش بزنم؟ چه چیزیش باید یکی باشه؟
نه منظورم اینه شارژر رو با یه وسیله دیگه که سریش بش بخوره، مثلا بعضی کول پدهای لپ تاپ میخوره. شارژر رو تست کنید اگه اون وسیله با اداپتور شارژرتون کار کرد که خب شارژر سالمه و ایراد ممکنه از سیستم برق لب تاپ باشه، اگرم کار نکرد که شارژر مشکل داره.
خلاصه یه جوری شارژر رو تست کنید. مثلا یه فن پاور رو بگیرید یه سیمشو به داخل فیش شارژر وصل کنید و یکی رو هم به بیرونش ببینید فن میچرخه یا نه

noosheen1

عضو جدید
سلام
ایمیلت کدوم سرویسه؟؟

سلام
یاهو تو اولین صفحه اش فقط ی گزینه continue داره ولی تو سه صفحه ی بعد skip for now هم داره عکسش با پرینت اسکرین گرفتم ولی نتونستم بذارمش اینجا کار خاصی برای وارد کردن عکسا تو سایت باید انجام بدم؟

s.1.9.2014

اخراجی موقت
سلام
یاهو تو اولین صفحه اش فقط ی گزینه continue داره ولی تو سه صفحه ی بعد skip for now هم داره عکسش با پرینت اسکرین گرفتم ولی نتونستم بذارمش اینجا کار خاصی برای وارد کردن عکسا تو سایت باید انجام بدم؟
یاهو امکان پذیر نیست عوض کنی چون ایران تو لیست نیست.

SEMINAR

کاربر فعال
سلام
قصد خرید مانیتور LED دارم
از بین برند ال جی و سامسونگ کدومشون بهتره؟؟؟

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان من وقتی کابل برق لپ تاپ رو به لپ تاپم وصل میکنم...بعدش نور لپ تاپم به واسطه نرم افزار تیون آپ کمتر میشه(یه بالون باز میشه و اینو میگه)...و من برای این که به حالت پر نور برگردونم باید به صورت دستی صفحه لپ تاپمو پر نو کنم(کلید Fn را نگه داشته و سپس کلید F7 رو میزنیم تا پر نور شه)...ممنون میشم راهنمایی کنین که چکار کنم که تا این حالت از بین بره...هر چی هست زیر سر این نرم افزار تیون آپ هست!!

ممنون با تشکر....

همچنین از دوستان ممنون میشم به تاپیک زیر رجوع کنین و منو راهنمایی کنین باتشکر و قدردانی فراوان!!!

[h=1]خرید گوشی حداکثر تا قیمت های 700!!اگه پایین تر باشه بهتره!![/h]

shs1366

عضو جدید
موفق باشید ، یه پیشنهاد برای کوتاه کردن لینک هاتون از سایت www.mwow.in استفاده کنید تا علاوه بر کوتاه کردن لینک یه بک لینک از سایت رنک 4 بگیرید ، این سایت رنک گوگل 4 داره!

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام رفقا

ما ی فایل RAR داریم پسورد داره نمیدونم پسوردش چنده کی میتونه بازش کنه؟ یکی دوتا نرم افزار امتحان کردم فایده نداشت ، کسی هست ک قبلا با این مشکل برخورد کرده باشه و تونسته باشه رفعش کنه؟

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رفقا

ما ی فایل RAR داریم پسورد داره نمیدونم پسوردش چنده کی میتونه بازش کنه؟ یکی دوتا نرم افزار امتحان کردم فایده نداشت ، کسی هست ک قبلا با این مشکل برخورد کرده باشه و تونسته باشه رفعش کنه؟
فکر نکنم بشه بدون رمز فایلو بازش کرد.اگر باwinrarبازش کنی احتمال داره که رمزشو کنار برنامه بزنه....درغیر این صورت باید ببینی از چه سایتی دانلود شده.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام رفقا

سلام. نه داداش فک نکنم بشه، ینی من یکی دوبار همین مشکل برام پیش اومده بود سعیمو کردم نشد، از چن تا نرم افزار که پیدا کردن پس فایل های زیپ بود استفاده کردم اما پیدا نشد پسوردش...حالا شما هم سعیتو بکن.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان من وقتی کابل برق لپ تاپ رو به لپ تاپم وصل میکنم...بعدش نور لپ تاپم به واسطه نرم افزار تیون آپ کمتر میشه(یه بالون باز میشه و اینو میگه)...و من برای این که به حالت پر نور برگردونم باید به صورت دستی صفحه لپ تاپمو پر نو کنم(کلید Fn را نگه داشته و سپس کلید F7 رو میزنیم تا پر نور شه)...ممنون میشم راهنمایی کنین که چکار کنم که تا این حالت از بین بره...هر چی هست زیر سر این نرم افزار تیون آپ هست!!

ممنون با تشکر....

همچنین از دوستان ممنون میشم به تاپیک زیر رجوع کنین و منو راهنمایی کنین باتشکر و قدردانی فراوان!!!

خرید گوشی حداکثر تا قیمت های 700!!اگه پایین تر باشه بهتره!!

برو تو power option لپ تاپت، یه قسمتی هست که تنظیم میکنی زمان اسلیپ یا خاموش شدن صفحه چقدر باشه، وقتی باتری وصله یا وقتی برق وصله، همون جا میتونی مقدار نور صفحه وقتی باتری وصله و وقتی برق وصل میشه رو تنظیم کنی که چقدر باشه...میتونی یه اندازه بذاری که تغییر نکنه.
تنظیمات هر لپ تاپی فرق داره برا همین من دقیق اسم گزینه رو نیاوردم، برو تو power option ،گزینه های آبی رنگ بالا سمت چپ رو ببین یکی از اوناست.

ali-gold

کاربر فعال
برو تو power option لپ تاپت، یه قسمتی هست که تنظیم میکنی زمان اسلیپ یا خاموش شدن صفحه چقدر باشه، وقتی باتری وصله یا وقتی برق وصله، همون جا میتونی مقدار نور صفحه وقتی باتری وصله و وقتی برق وصل میشه رو تنظیم کنی که چقدر باشه...میتونی یه اندازه بذاری که تغییر نکنه.
تنظیمات هر لپ تاپی فرق داره برا همین من دقیق اسم گزینه رو نیاوردم، برو تو power option ،گزینه های آبی رنگ بالا سمت چپ رو ببین یکی از اوناست.

سلام دوست عزیز ...من درست متوجه نشدم...ولی مسیری که بهم گفتی رو رفتم نمیدونم چطوری تغییرش بدم...کلا چه میزانی بزارم بهتره؟..ولی همونطور که از شکلها متوجه میشین نرم افزار تیون اپ دخیل هست به نظرم....ممنون میشم توضیح بدین ...اینم تصاویر زیر:

ali-gold

کاربر فعال
ممنون دوستان...

دوستان من میخوام مودم وایرلس بخرم!

ببنین یه مودم خوب چه مشخصات فنی داره؟

بعضیا میگن تی پی لینک بهتره و بعضیام دی لینک میگن بهتره...بعضیا میگن تنظیمات تی پی لینک راحت تره و به خاطر یه سری شرایط تی پی لینک بهتره...باز بعضیا میگن دی لینک بهتره....ممنون میشم یکی راهنمایی کنه...حداقل مشخصات فنی یه مودم خوب چیه؟

مودم 3g با مودم های دیگه چه فرقی داره؟

کلا چه مدلی خوبه؟....میخوام یه مودمی بخرم که برام کار کنه و آنتن دهیش خوب باشه...ممنون میشم راهنمایی کنین..

راستی اینو دیجی کالا نداره؟..گشتم نبود ...خواستم سفارش بدم..

با تشکر

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ...من درست متوجه نشدم...ولی مسیری که بهم گفتی رو رفتم نمیدونم چطوری تغییرش بدم...کلا چه میزانی بزارم بهتره؟..ولی همونطور که از شکلها متوجه میشین نرم افزار تیون اپ دخیل هست به نظرم....ممنون میشم توضیح بدین ...اینم تصاویر زیر:

لپ تاپت سامسونگه؟؟
خب همون جا که نوشته adjust plan brightness رو ببین، وقتی به باتریه نورش تا ته! وقتی شارژرو میزنی یهو از نصف کمتر میشه، همونو به یه اندازه بذار

morteza205

عضو جدید
از کزوم جدید استفاده کن و در ضمن احتمالا فلش روی مرورگرت اگه موزیلا باشه یا کروم نصب نشده که نشون نمیده . add on رو یه نگاهی بکن. موفق باشی

morteza205

عضو جدید
از کزوم جدید استفاده کن و در ضمن احتمالا فلش روی مرورگرت اگه موزیلا باشه یا کروم نصب نشده که نشون نمیده . add on رو یه نگاهی بکن. موفق باشی​

noosheen1

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم اگه عبارت on resume,display log on screen رو در تنظیمات screen saver تیک بزنم چه اتفاقی میفته؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگه یک گزارش چندین صفحه داشته باشیم و بخواهیم کادر بندی و شماره گذاری کنیم.چطور ی باید وقتی که شماره می زنیم صفحه اول که به نام خدا است شماره و کادر نگیره و از اون به بعد بگیره؟یعنی شماره1 صفحه دوم باشه نه اول؟؟؟؟تو ورد2013

s.1.9.2014

اخراجی موقت
سلام دوستان
میخواستم بدونم اگه عبارت on resume,display log on screen رو در تنظیمات screen saver تیک بزنم چه اتفاقی میفته؟
سلام
این سوال رو قبلا" تو پرسیدی یا یکی دیگه بود؟
وقتی این عبارت رو تیک می زنی یعنی وقتی بخای از اسکرین سیور وارد صفحه ویندوز بشی اول صفحه خوش آمد گویی میاد و اگه رمز دار باشه باید رمز رو وارد کنی بعد وارد میشه

noosheen1

عضو جدید
سلام
این سوال رو قبلا" تو پرسیدی یا یکی دیگه بود؟
وقتی این عبارت رو تیک می زنی یعنی وقتی بخای از اسکرین سیور وارد صفحه ویندوز بشی اول صفحه خوش آمد گویی میاد و اگه رمز دار باشه باید رمز رو وارد کنی بعد وارد میشه

ممنون ولی اگه قبلا پرسیده بودم لازم نبودش الان باز بپرسم،نه؟!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام ممنون
هر نرم افزاری رو امتحان کردم هیچ کدوم به خوبی این نبوده
Wondershare PPT2Video Pro

اونای دیگه کیفیت میارن پایین و آرم خودشون و میذارن تو دل فیلم تا آخر :|
الان درست شد یه آپسترف تو اسم بود اونو ورداشتم اددش کرد اما الان که تبدیل کرده میبینم 4تا اسلاید آخری آهنگ نداره
تنظیمه ها تا شماره اسلاید آخر اما فیلم میشه قطع میشه آخرش
چرا؟
من با این برنامه کار نکردم ولی یه برنامه دیگه بود همین حالت مشکل رو داشت بعد از مدتی متوجه شدم مشکل از فایل کرک اون است و برنامه اصلی این مشکل رو نداشت..با تعویض نسخه حل شد شما هم تست کن شاید حل بشه
با یک نسخه قدیمی تر یا جدیدتر امتحانش کن

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان ...

یه سوال داشتم میخواستم بدونم که اگه باطری لپ تاپ کامل شارژ بشه ولی باز به شارژ وصل باشه،،مثلا یک ساعت یا دوساعت بیشتر شارژ بشه مشکلی برای لپ تاپ یا باطری به وجود میاد؟

اگه این روند بارها هم تکرار بشه چی؟

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...

یه سوال داشتم میخواستم بدونم که اگه باطری لپ تاپ کامل شارژ بشه ولی باز به شارژ وصل باشه،،مثلا یک ساعت یا دوساعت بیشتر شارژ بشه مشکلی برای لپ تاپ یا باطری به وجود میاد؟

اگه این روند بارها هم تکرار بشه چی؟

باتری های جدید وقتی به طور کامل شارژ میشن از مدار خارج میشن . قبلا اینجوری نبود و می گفتن که شارژر لپ تاپ همیشه به لپ تاپ وصل نباشه اما الان مشکلی پیش نمیاد . در مورد باتری های داخلی هم همینه . لپ تاپ هایی مثل لنوو z510 و یا برخی مدل های جدید ایسوس که باتری های جدا نشدنی دارن ، نرم افزارهای مخصوص مدیریت مصرف انرژی و همچنین جدا کردن باتری از مدار بعد از درصد مشخصی شارژ دارن . یعنی می تونید تنظیم کنید که باتری تا ۶۰ درصد که پر شد شارژر لپ تاپ به طور مستقیم برق برسونه و باتری دیگه شارژ نشه و تو همون مقدار بمونه . البته ۶۰درصد رو در مورد z510 مطمئنم و بقیه لپ تاپ ها هم تا ۱۰۰ درصد که شارژ بشن از مدار خارج میشن .

ali_pishtaz

عضو جدید
باتری های جدید وقتی به طور کامل شارژ میشن از مدار خارج میشن . قبلا اینجوری نبود و می گفتن که شارژر لپ تاپ همیشه به لپ تاپ وصل نباشه اما الان مشکلی پیش نمیاد . در مورد باتری های داخلی هم همینه . لپ تاپ هایی مثل لنوو z510 و یا برخی مدل های جدید ایسوس که باتری های جدا نشدنی دارن ، نرم افزارهای مخصوص مدیریت مصرف انرژی و همچنین جدا کردن باتری از مدار بعد از درصد مشخصی شارژ دارن . یعنی می تونید تنظیم کنید که باتری تا ۶۰ درصد که پر شد شارژر لپ تاپ به طور مستقیم برق برسونه و باتری دیگه شارژ نشه و تو همون مقدار بمونه . البته ۶۰درصد رو در مورد z510 مطمئنم و بقیه لپ تاپ ها هم تا ۱۰۰ درصد که شارژ بشن از مدار خارج میشن .

سلام ممنون...من لپ تاپ فوجیتسو دارمLH532 ..

ازین نرم افزارا خوبشو معرفی میکنین خانم مهندس؟

noosheen1

عضو جدید
سلام دوستان
اگه یک گزارش چندین صفحه داشته باشیم و بخواهیم کادر بندی و شماره گذاری کنیم.چطور ی باید وقتی که شماره می زنیم صفحه اول که به نام خدا است شماره و کادر نگیره و از اون به بعد بگیره؟یعنی شماره1 صفحه دوم باشه نه اول؟؟؟؟تو ورد2013

با سلام
برای ایجاد قاب صفحات یا همان شکل حاشیه باید به سربرگ Design بروید و دربخش Page Background گزینه Page Borders را انتخاب کنید. سپس در کادر Borders
And Shading میتوانید در بخش Setting نوع قاب خود را مشخص کنید، سپس دربخش Style نمونه را انتخاب کنید و یا در بخش Art یک مدل گرافیکی را برگزینیدو در گا مهای بعد رنگ و پهنای( color و width) قاب خود را معرفی کنید.
پایان کار در زبانه Apply To چهار گزینه برای شما قرار داده شده که به ترتیب
زیر میباشد
1- شکل حاشیه را برای تمامی صفحات ایجاد می کند
2-قاب را فقط برای صفحه جاری ایجاد می کند
3-شکل حاشیه را فقط برای صفحه نخست ایجاد می کند
4- قاب را در تمامی صفحات بجز صفحه نخست ایجاد می کند که شما باید از این گزینه استفاده کنید (this section-All except first page)
[FONT=&quot]اما برای شماره گذاری تمام صفحات به جز صفحه اول (این رو من در [/FONT]word 2007 [FONT=&quot] امتحان کردم اما بعید میدونم که در [/FONT]2013[FONT=&quot] جواب نده)[/FONT]
1- [FONT=&quot]به سربرگ [/FONT]Insert [FONT=&quot]، قسمت [/FONT]Header & Footer [FONT=&quot] آیکن [/FONT]Page Number[FONT=&quot] رفته و از لیست آن یکی از گزینه های موجود برای شماره گذاری را انتخاب میکنیم که به نظر من بهترین آنها [/FONT]Bottom of Page[FONT=&quot] است بعد یکی از قالب های شماره گذاری از لیست این گزینه انتخاب و اعمال میکنیم در اینجا میبینیم که تمام صفحات شماره گذاری شده اند![/FONT]
2- [FONT=&quot]از طریق آیکن [/FONT]Close Header & Foote [FONT=&quot]از حالت درج سرصفحه و پاصفحه خارج میشویم. [/FONT]
3- [FONT=&quot]مکان نما را درجایی از صفحه اول سند قرار می دهیم. [/FONT]​
4- [FONT=&quot]به سربرگ [/FONT]Page Layout [FONT=&quot] قسمت [/FONT]page Set Up[FONT=&quot] رفته با استفاده از فلش کنار آیکن [/FONT]Breaks [FONT=&quot] لیست آن را باز میکنیم و گزینه [/FONT]Next Page [FONT=&quot]را انتخاب میکنیم. حال مکان نما در صفحه دوم قرار گرفته.[/FONT]
5- [FONT=&quot]به سربرگ [/FONT]Insert[FONT=&quot] برمیگردیم و از طریق دو بار کلیک در ناحیه پاصفحه ( شماره صفحه یا همان [/FONT]Footer[FONT=&quot] ) دوباره حالت ایجاد سرصفحه و پاصفحه را فعال میکنیم این کار برای آن است که سربرگ [/FONT]Design[FONT=&quot] مربوط به سرصفحه و پاصفحه فعال شود. در اینجا چک کنید که مکان نما در کنار شماره صفحه در صفحه دوم قرار گرفته باشد.[/FONT]
6- [FONT=&quot]از گروه [/FONT]Navigation[FONT=&quot] مربوط به سربرگ [/FONT]Design[FONT=&quot] آیکن [/FONT]Link to Previous[FONT=&quot] را غیرفعال میکنیم.[/FONT]​
7- [FONT=&quot]حالا به آیکن [/FONT]Page Number[FONT=&quot] موجود در قسمت [/FONT]Header & Footer [FONT=&quot] سربرگ [/FONT]Design[FONT=&quot] رفته و از لیست آن گزینه [/FONT]Format Page Number[FONT=&quot] را انتخاب میکنیم.[/FONT]​
8- [FONT=&quot] در پنجره [/FONT]Page Number Format[FONT=&quot] قسمت [/FONT]page Numbering[FONT=&quot] گزینه [/FONT]Start at[FONT=&quot] را فعال کرده و در کادر آن عدد 1 را تایپ میکنیم و [/FONT]ok[FONT=&quot]. حالا صفحه اول ودوم سند هر دو دارای شماره 1 هستند.[/FONT]​
9- [FONT=&quot]به صفحه اول سند رفته و شماره آن را به صورت دستی پاک کنید. [/FONT]​
10- [FONT=&quot]از طریق آیکن [/FONT]Close Header & Footer[FONT=&quot] از حالت درج سرصفحه و پاصفحه خارج شوید. [/FONT]​
[FONT=&quot]" خسته نباشید "[/FONT]
[FONT=&quot]نکته: اگر بعد از اعمال شماره گذاری برای سند گزارش خود را کادربندی میکنید مکان نما را در صفحه دوم قرار داده و از فهرست [/FONT]Apply to[FONT=&quot] گزینه [/FONT]this section[FONT=&quot] را انتخاب کنید. زیرا در مراحل بالا ما سند را به دو فصل تقسیم کردیم که فصل اول تنها شامل صفحه بنام خدا است. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.[/FONT]

akbar159

عضو جدید
سلام...یه چیز عجیب به نظر آمد برام...گفتم با شما در میون بزارم...من از نرم افزار بلو استکس که یه نرم افزار شبیه ساز اندروید در ویندوز هست، در لپ تاپم استفاده میکنم..این نرم افزار از سی پی و رم به مقدار زیاد استفاده میکنه.

با استفاده از نرم افزار تیون آپ،میزان آمادگی لپ تاپ به صورت زیر هست(قبل از غیر فعال کردن نرم افزار بلو استکس):

توجه به نمودار میله ای:

حال بعد از غیر فعال کردن نرم افزار بلو استکس،میزان آمادگی لپ تاپ به صورت زیر هست:

حال الان سوالم اینه که چرا وضعیت بدتر شد؟؟؟...من در واقع نرم افزار بلو استکس رو غیر فعال کنم باید اوضاع لپ تاپ بهتر بشه ولی نمودارهای میله ای چیز دیگه ای رو نشون میدن..

بعد یه سوال دیگه اینه که برای اینطور نرم افزار ها که از سی پی و رم به مقدار زیاد استفاده میکنن باید به چه نحوی از آنها استفاده نمود؟..راهکاری برای بهینه سازی اینطور نرم افزار ها سراغ دارین؟

ممنون

Asghar_

عضو جدید
سلام علیکم

ببنین من یه نرم افزار میخوام که رجیستری لپ تاپم رو کامل از ریشه تمیز کنه تا سرعت لپ تاپم بیاد بالا. در ضمن طوری باشه که نرم افزار رو بشه به راحتی رجیستر و فعال نمود..آخه بعضی از نرم افزار ها رو به سختی و یا اصلا نمیشه رجیستر کرد. بزرگی کنین این نرم افزار رو با لینک بهم معرفی کنین

باتشکر

بالا