سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام ...

ویندوزتو اکتیو نکردی...

یه windows loader برای نسخه ویندوزت باید داخل همون سی دی که ویندوزتو نصب کردی باشه..اونو که نصب کنی حله..
اگرم سی دیشو نداری از نت هم میتونی دانلود کنی ...

مرسی عزیزم
برای دانلودش چی بنویسم؟برای ویندوز 7!!همون windows loaderچون سی دیش رو ندارم

• Like
واکنش ها: etnn

darab64

عضو جدید
سلام
یعنی این ارور میده ؟!

نه اصلا هيچ پيغام يا اروری نميده
به عنوان مثال وقتی يه CD موسيقی mp3 رو داخل درايو قرار ميديم به صورت اتوران پنجره شكل زير باز ميشه

اما سيستم من بعد از تعويض ويندوز همچين قابليتی رو نداره و با قرار دادن CD يا فلش اين پنجره بالا نمياد

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عنوان مثال وقتی يه CD موسيقی mp3 رو داخل درايو قرار ميديم به صورت اتوران پنجره شكل زير باز ميشه

اما سيستم من بعد از تعويض ويندوز همچين قابليتی رو نداره و با قرار دادن CD يا فلش اين پنجره بالا نمياد

سلام
تو کنترل پنل قسمتی هست به اسم Autoplay بعد از اجرا ببین چک باکس بالایی تیک خورده یا نه اگر خورده بود و هنوز مشکل داشتی قسمتهای مربوط به مشکل خودتونو در لیست زیرش پیدا کنید و طبق میلتون تنظیمش کنید. در آخر Save فراموش نشه.

آخرین ویرایش:

sehaty_civileng

عضو جدید
درآزمايشكاه معماري جطوري ميش جواب بدست آمده ازجمع
دوعددمثلا4بيتي دودويي روروي7segmentبه صورت دهدهي نشون داد؟

ممنون از دوستان

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید تو رجیستری کدش غیر فعال هست .

شما اول تو Run بنویسید Regedit بعد وارد رجیستری ادیتور که شدید برید به ادرس شاخه

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom

بعد از سمت راست قسمت AutoRun رو که دابل کلیک کنید یه پنجره باز میشه که داخل value data باید مقدار 1 نوشته شده باشه...اگه 0 نوشته ، 1 کنید و ok کنید و کامپیوتر رو ریستارت کنید ، امتحان کنید ببینید بالا میاد اتوران؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تو کنترل پنل قسمتی هست به اسم Autoplay بعد از اجرا ببین چک باکس بالایی تیک خورده یا نه اگر خورده بود و هنوز مشکل داشتی قسمتهای مربوط به مشکل خودتونو در لیست زیرش پیدا کنید و طبق میلتون تنظیمش کنید. در آخر Save فراموش نشه.

من این جوابتونو بعد از جواب خودم دیدیم :D

فکر کنم من لقمه رو دور دهن پیچوندم! :D

reza00000098

عضو جدید
با عرض سلام من در کنترل پنل bitlocker واسه یک درایو غیر فعال کردم و حالا گزینه turn on bitlocker دیگه رون اون درایو نمیاد و وقتی روش کلیک میشه پیغام access is denied میده و دیگه روش عکس قفل نیست چیکار کنم چطور دوباره bitlocker واسه اون درایو فعال کنم؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام من در کنترل پنل bitlocker واسه یک درایو غیر فعال کردم و حالا گزینه turn on bitlocker دیگه رون اون درایو نمیاد و وقتی روش کلیک میشه پیغام access is denied میده و دیگه روش عکس قفل نیست چیکار کنم چطور دوباره bitlocker واسه اون درایو فعال کنم؟

سلام
زیاد با Bitlocker کار نکردم ولی فعال نبودن اون گزینه میتونه یه دلیلش این باشه که درایو فضای کافی برای این کار رو نداره . فکر کنم درایوهای سیستم هم این قابلیت رو ندارند.
ولی من متوجه نشدم الان شما دسترسی به درایو رو دارید و میتونید توش برید یا نه چون طبق متن بالا ظاهرا به درایو دسترسی ندارید.

leynaz

عضو جدید
با سلام
من برای ارائه یکی از درس هام (روش های تولید) احتیاج به فیلم از کارخونه یا... داشتم. از اونجا غیر از یوتیوب جایی سراغ نداشتم،رفتم.ولی دیدم که فیلم ها رو نشون نمیده و یه کادری باز میکنه بالای صفحه و مینویسه lame mp3 codec.
چند تا نرم افزار دانلود از یوتیوب هم دارم که وقتی لینک بالای صفحه رو توشون کپی میکنم که دانلود کنن،بعد چند ثانیه پیام میده که این ویدیو وجود نداره!
قبلا لااقل نشون میداد و نمیذاشت دانلود کنیم،اما الان دیگه نشونم نمیده...
راهی سراغ دارید؟لطفا راهنمایی کنین،تا هفته دیگه بیشتر وقت ندارم...

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها ی روشی یادم رفته . میشه شما بگید چطور بود
در اکسل میخام دو نمودار رو روی یک نمودار رسم کنم .یعنی دو ستون مقدار دارم نمیخام که به روی دو تا شاخه بروی یک کادر نمایش داده بشه . بلکه فقط یک شاخه در اون کادر باشه
درست منظورمو رسوندم؟؟

کسی از دوستان بلده چطوری بود ؟

leynaz

عضو جدید
سلام
بچه ها ی روشی یادم رفته . میشه شما بگید چطور بود
در اکسل میخام دو نمودار رو روی یک نمودار رسم کنم .یعنی دو ستون مقدار دارم نمیخام که به روی دو تا شاخه بروی یک کادر نمایش داده بشه . بلکه فقط یک شاخه در اون کادر باشه
درست منظورمو رسوندم؟؟

کسی از دوستان بلده چطوری بود ؟

کاری نداره،دو ستون که داده وارد کردی رو با هم بگیر.بعد با اسکتر نمودار رو رسم کن

خاطره جونی

عضو جدید
سلام
من یه سوال مهم و فوری دارم لطفا کمکم کنید
من حدود یک هفته پیش اکانت جی میلمو حذف کردم حالا پشیمون شدم راهی برای برگردوندنش هس ؟!

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من برای ارائه یکی از درس هام (روش های تولید) احتیاج به فیلم از کارخونه یا... داشتم. از اونجا غیر از یوتیوب جایی سراغ نداشتم،رفتم.ولی دیدم که فیلم ها رو نشون نمیده و یه کادری باز میکنه بالای صفحه و مینویسه lame mp3 codec.
چند تا نرم افزار دانلود از یوتیوب هم دارم که وقتی لینک بالای صفحه رو توشون کپی میکنم که دانلود کنن،بعد چند ثانیه پیام میده که این ویدیو وجود نداره!
سلام ..
برای دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار این روش برای من همیشه جواب داده ..امتحان کنید ببینید اگه فیلم موجود باشه دانلود میشه..

اول روی فیلم مورد نظرت راست کلیک کن و copy video url رو بزن ..
بعد توی نوار آدرس مرورگرت پیستش کن و ://:https رو از اول آدرسه حذف کن و بعد از .www هم یه ss اضافه کن ...حالا این آدرسه رو که با مرورگرت بری چند تا لینک دانلود برات میسازه (اگه نساخت ، یه دکمه زرد رنگ download میاره که روی اون کلیک کن تا لینکای دانلودو برات ایجاد کنه) روی لینک ها با هر فرمتی خواستی کلیک کن و فیلمتو دانلود کن ( البته من معمولا به علت سرعت نتم فرمت flv رو برای دانلود انتخاب میکنم که وسط دانلود قطع نشه و دانلودش کامل شه ! :/)

من این روشو بلدم ..دوستان اگه روش ساده تری هم هست بگین فیض ببریم! :D

nafis...

مدیر بازنشسته
با سلام
سلام
اگر با دانلود یوتیوب مشکل دارین میتونین از سایت زیر استفاده کنین​
http://www.rapid8.com/
فقط کافیه لینک های یوتیوب رو کپی کنین تا لینک دانلود جدید بهتون بده. فقط باید تک تک دانلود کنین و اگر از دانلود منیجر هم استفاده میکنین پس از اتمام دانلود اون رو از لیست دانلودمنیجرتون پاک کنین
:gol:

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من 2 تا فولدر دارم که قبلا براش پسوورد گذاشتم تو ویندوز 7 ولی الان دقیقا یادم نیست که با برنامه ی خاصی رمز گذاری کرده باشم یا نه :| الان راست کلیک هم که میکنم گزینه ی خاصی نمیاد که بتونم پسووردی رو وارد کنم ، حالا چیکار کنم؟

leynaz

عضو جدید
سلام ..
برای دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار این روش برای من همیشه جواب داده ..امتحان کنید ببینید اگه فیلم موجود باشه دانلود میشه..

اول روی فیلم مورد نظرت راست کلیک کن و copy video url رو بزن ..
بعد توی نوار آدرس مرورگرت پیستش کن و ://:https رو از اول آدرسه حذف کن و بعد از .www هم یه ss اضافه کن ...حالا این آدرسه رو که با مرورگرت بری چند تا لینک دانلود برات میسازه (اگه نساخت ، یه دکمه زرد رنگ download میاره که روی اون کلیک کن تا لینکای دانلودو برات ایجاد کنه) روی لینک ها با هر فرمتی خواستی کلیک کن و فیلمتو دانلود کن ( البته من معمولا به علت سرعت نتم فرمت flv رو برای دانلود انتخاب میکنم که وسط دانلود قطع نشه و دانلودش کامل شه ! :/)

من این روشو بلدم ..دوستان اگه روش ساده تری هم هست بگین فیض ببریم! :D
من این کارو انجام دادم.دکمه زرد دانلود رو میزنم برای دانلود ازم پسورد و یوزر میخواد،چیکار کنم؟

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
من جدیدا وقتی سی دی نرم افزارهای کینگ و میزارم میگه فلش پلیر نصب نیست روی ویندوزم وقتیم که میخواد نصب شه این ارور رو میده مشکل کجاست؟؟؟:(

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
چطوری توی پاورپوینت کلیپ بذارم؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
با سلام
www.keepvid.com
تست کن.

Nazanin ss

عضو جدید
سلام دوستان
ویندوز من پیغام Get genuine میده! سیستمم خیلی کند شده باید چکار کنم؟؟
راهی بجز عوض کردن ویندوز وجود داره ؟ لطفا کمک کنید

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ویندوز من پیغام Get genuine میده! سیستمم خیلی کند شده باید چکار کنم؟؟
راهی بجز عوض کردن ویندوز وجود داره ؟ لطفا کمک کنید

سلام از این پست به بعد پیگیری کنید، ایشون هم همین مشکلو داشتن حل شد .
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ید!/page1560?p=7530611&viewfull=1#post7530611

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
درآزمايشكاه معماري جطوري ميش جواب بدست آمده ازجمع
دوعددمثلا4بيتي دودويي روروي7segmentبه صورت دهدهي نشون داد؟
ممنون از دوستان

با فرض اینکه هر دو عدد unsigned هستند و نیازی به علامت منهی نیست، جمع دو عدد 4 بیتی نیاز به 5 بیت برای نگهداری داره (ماکزیمم 30). در نتیجه به دو عدد 7Segment نیاز هست. هر 7Segment همانطور که اسمش روش هست، 7 تا خط داره. شما برای هر کدوم از این 7 خط (برای هر دو 7Segment) باید معادله‌ی boolean رو پیدا کنید و با IC مناسب پیاده‌سازی کنید.
مثلاً وقتی ورودی‌ها 0101 و 0010 هست، حاصل جمع میشه 00111 که باید به صورت 07 نگهداری کنید.
روش اول اینه که از یه IC که دو چهار ورودی رو جمع میکنه استفاده کنید تا جواب رو بدست بیارید، بعد بر اساس 5 بیت جواب روی تک تک خطوط 7Segment معادله بولی و با IC گیت‌های AND و OR پیاده سازی کنید.
روش دوم اینه که جواب 5 بیتی رو که پیدا کردید یه IC پیدا کنید که چند بیت ورودی بگیره و خروجی لازم برای هر 7Segment رو تولید کنه. نمیدونم آیا IC ایی هست که چند بیت باینری بگیره و این کار رو بکنه یا نه ولی مطمئنا IC ایی هست که 4 یا 8 بیت BCD بگیره و خروجی 7Segment بده. پس میتونید اول با یه IC پنج بیت دو دویی خروجی رو به 8 بیت BCD تبدیل کنید (یا همون اول برای جمع دو عدد از IC که خروجی BCD میده استفاده کنید) و بعد این BCD رو با یه IC دیگه به 7Segment تبدیل کنید.

بالا