سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال . دوستم یه account دیگه رو سیستمم ایجاد کرده به یه اسم دیگه و administrator که من باهاش بالا می اومدم رو باهاش کاری نداشته. حالا که سیستم دوباره راه اندازی میشه فقط account که اون ایجار کرده رو بالا میاره . راستش من رو دسکتاپم تو account خودم کلی فایل داشتم که بد بهشون نیازدارم 3 روز بود که بیدار بودک تا تکمیلشون کنم . اگه از این مشکلات سیستمی چیزی بلدین لطقا راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز باید تو درایوی که ویندوز نصب هست یه پوشه یوزرز یا ال یوزرز باشه که تمام اکانت ها قرار داره باید بتونید از اونجا به دسکتاپ دسترسی پیدا کنید.

معتمد20

عضو جدید
سلام.
من عضو تازه واردم
یک موضوع جدید و جذاب می خوام واسه تحقیقم در زمینه ی کامپیوتر.
اما هرچی فکر میکنم نمی تونم انتخاب کنم.

اگر کسی بتونه تو انتخاب و جمع آوری اطلاعات خوب کمکم کنه ممنونم.
خودم بیشتر به شبکه و اینترنت علاقه دارم
ممنونم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال . دوستم یه account دیگه رو سیستمم ایجاد کرده به یه اسم دیگه و administrator که من باهاش بالا می اومدم رو باهاش کاری نداشته. حالا که سیستم دوباره راه اندازی میشه فقط account که اون ایجار کرده رو بالا میاره . راستش من رو دسکتاپم تو account خودم کلی فایل داشتم که بد بهشون نیازدارم 3 روز بود که بیدار بودک تا تکمیلشون کنم . اگه از این مشکلات سیستمی چیزی بلدین لطقا راهنمایی کنین.

با سلام
دوست عزیز وقتی سیستم بالا اومد Log Off کنید و بعد از اون دکمه های Ctrl و Alt و Delete را همزمان فشار دهید .کادری باز می شود در قسمت بالا (User Name ) تایپ کنید Administrator و در صورتی که به ادمین پسورد داده بودید پسورد را هم وارد کنید و وارد شوید . اگر برای اکانت ادمین پسورد نگذاشتید جای پسورد چیزی ننویسید و وارد شوید .
اگر مشکل دیگری بود بنویسید تا بیشتر راهنماییتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من عضو تازه واردم
یک موضوع جدید و جذاب می خوام واسه تحقیقم در زمینه ی کامپیوتر.
اما هرچی فکر میکنم نمی تونم انتخاب کنم.

اگر کسی بتونه تو انتخاب و جمع آوری اطلاعات خوب کمکم کنه ممنونم.
خودم بیشتر به شبکه و اینترنت علاقه دارم
ممنونم

سلام دوست عزیز خوش امدید:smile:
شما به تاپیک کتاب و مقالات آموزشی یا شبکه و امنیت سر بزنید و اگر مطلب مورد نظر رو پیدا نکردید بهتره تو یکی از این دو تا تاپیک که لازم دیدید درخواستتون رو مطرح کنید.

با تشکر

آخرین ویرایش:

RIG

متخصص C#.net
با سلام
دوست عزیز وقتی سیستم بالا اومد Log Off کنید و بعد از اون دکمه های Ctrl و Alt و Delete را همزمان فشار دهید .کادری باز می شود در قسمت بالا (User Name ) تایپ کنید Administrator و در صورتی که به ادمین پسورد داده بودید پسورد را هم وارد کنید و وارد شوید . اگر برای اکانت ادمین پسورد نگذاشتید جای پسورد چیزی ننویسید و وارد شوید .
اگر مشکل دیگری بود بنویسید تا بیشتر راهنماییتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32
فقط ادمین جدید میاد اون ادمینم اصلا نمیاد . تو این ادمین جدیده هم که رفتم تو document and setting اسم قبلی هست اما موقعی که بازش میکنی میگه access diend .

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
registery سیستمم مشکل داره
وقتی دستور regedit رو توی run تایپ می کنم
یه فایل note pad خالی باز می شه
راه دیگه ای برا دسترسی به رجیستری هست ؟
به نظرتون ویروسی شده سیستممم؟
همین امروز آپدیت نود رو گرفتم و اسکنش کردم ...
ممنون میشم کمکم کنین

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
فقط ادمین جدید میاد اون ادمینم اصلا نمیاد . تو این ادمین جدیده هم که رفتم تو document and setting اسم قبلی هست اما موقعی که بازش میکنی میگه access diend .
با سلام،
هر ویندوز فقط یه کاربر با نام administrator داره و قدیم و جدید نداره که! با روشی که دوستمون گفتن می تونید وارد بشید!
اما اگر نام کاربری تون مثلاً admin بوده یا نامی شبیه این که خودتون ایجاد کردید، احتمالاً پاک شده!
یه نکته هم این که از طریق User account می تونید تعیین کنید که کاربر administrator هم در صفحه ی welcome نمایش داده بشه!

RIG

متخصص C#.net
C:\WINDOWS\system32 این میسر xp سیستم منه همین مسیر رو برو بعد دنبال regedt32 بگرد اگه کلمه r رو بزنی زود تر پیدا میشه .

RIG

متخصص C#.net
با سلام،
هر ویندوز فقط یه کاربر با نام administrator داره و قدیم و جدید نداره که! با روشی که دوستمون گفتن می تونید وارد بشید!
اما اگر نام کاربری تون مثلاً admin بوده یا نامی شبیه این که خودتون ایجاد کردید، احتمالاً پاک شده!
یه نکته هم این که از طریق User account می تونید تعیین کنید که کاربر administrator هم در صفحه ی welcome نمایش داده بشه!
ممنون خودمم به همین نتیجه رسیدم حالا که گفتین مطمن شدم . ممنون از همتون . دوباره نشتم دارم فایل های بر باد رفته رو میسازم .

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
C:\WINDOWS\system32 این میسر xp سیستم منه همین مسیر رو برو بعد دنبال regedt32 بگرد اگه کلمه r رو بزنی زود تر پیدا میشه .

پیداش کردم
اجراش میکنم بازم همون note pad ... :(
بهر حال خیلی خیلی از توجه شما سپاسگزارم :gol:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی یادم رفت بگم
دستور sfc \scannow هم که اجرا می کنم
یه صفحه Cmd سریع میاد و میره
هیچ کاری هم نمی کنه!
اگه راهی جز نصب مجدد ویندوز داشته باشین ممنون می شم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم کمکم کنین

با سلام،
به احتمال خیلی زیاد سیستم تون دچار یه بدافزار شده! از اونجایی که معمولاً رو این سیستم ها نود نصبه پس نیاز نبود بگید چون می شد حدس زد!!
کد زیر رو در یه فایل متنی کپی کنید و با پسوند inf ذخیره کنید(مثلاً بنویسید "UnHookExec.inf") و بعد اجرا کنید! باید رجیستری سالم بشه!
کد:
[LEFT][Version]
Signature="$Chicago$"
Provider=Symantec
[DefaultInstall]
AddReg=UnhookRegKey
[UnhookRegKey]
HKLM, Software\CLASSES\batfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\comfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\exefile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\piffile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\regfile\shell\open\command,,,"regedit.exe ""%1"""
HKLM, Software\CLASSES\scrfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKCU, Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System,DisableRegistryTools,0x00000020,0[/LEFT]
اما در ادامه از یه آنتی ویروس دیگه ی خوب استفاده کنید و سیستم رو اسکن کنید! اما برای یه تست کلی می تونید از Malware byte's Antimalware هم استفاده کنید. این ابزار نسخه ی پرتابل هم داره!
امیدوارم مشکلتون حل بشه!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت

RIG

متخصص C#.net
شرمنده همین قد بلد بودم . امیدوارم به ویندوز عوض کردن نرسه . system 32 به احتمال بلد باشه .
حالا به شوخی برو تو run بنویس notepad شاید رجیستری رو باز کرد .

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام،
به احتمال خیلی زیاد سیستم تون دچار یه بدافزار شده! از اونجایی که معمولاً رو این سیستم ها نود نصبه پس نیاز نبود بگید چون می شد حدس زد!!
کد زیر رو در یه فایل متنی کپی کنید و با پسوند inf ذخیره کنید(مثلاً بنویسید "UnHookExec.inf") و بعد اجرا کنید! باید رجیستری سالم بشه!
کد:
[LEFT][Version]
Signature="$Chicago$"
Provider=Symantec
[DefaultInstall]
AddReg=UnhookRegKey
[UnhookRegKey]
HKLM, Software\CLASSES\batfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\comfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\exefile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\piffile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKLM, Software\CLASSES\regfile\shell\open\command,,,"regedit.exe ""%1"""
HKLM, Software\CLASSES\scrfile\shell\open\command,,,"""%1"" %*"
HKCU, Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System,DisableRegistryTools,0x00000020,0[/LEFT]
اما در ادامه از یه آنتی ویروس دیگه ی خوب استفاده کنید و سیستم رو اسکن کنید! اما برای یه تست کلی می تونید از Malware byte's Antimalware هم استفاده کنید. این ابزار نسخه ی پرتابل هم داره!
امیدوارم مشکلتون حل بشه!

مرسی ولی حل نشد!
نیازه مکان خاصی save بشه این فایل؟
من هم روی c و هم پوشه ویندوز امتحانش کردم

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده همین قد بلد بودم . امیدوارم به ویندوز عوض کردن نرسه . system 32 به احتمال بلد باشه .
حالا به شوخی برو تو run بنویس notepad شاید رجیستری رو باز کرد .

مرسی از کمک هات دوست عزیز :w27:
مشکل از سیستم منه، error هاش هم با همه فرق می کنه!
فک کنم این راه آخریه (توی run بنویسم notepad ) حتما جواب میده!

system 32 از کاربراست؟

• Like
واکنش ها: RIG

saba1365

عضو جدید
سلام چند تا سوال د اشتم خواهشن هر كس ميتونه جواب بده.
آيا لينوكس و ويندوز تفاوتي در terminate كردن فرايند دارند؟
آيا نرم افزاري كه حالت هاي يك فرايند را داخل سيستم عامل به ما نشان دهد وجود دارد؟
آياprocess switch , mode switch تفاوت دارند؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مرسی ولی حل نشد!
نیازه مکان خاصی save بشه این فایل؟
من هم روی c و هم پوشه ویندوز امتحانش کردم

شاید درست انجام ندادید!
لازم نیست جای خاصی قرار بگیره، البته شاید بهتر باشه که رو ش کلیک راست کنید و install بزنید! می تونید فایل رو از اینجا هم دانلود کنید!
کارای دیگه ای که گفته شد رو انجام دادید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم کمکم کنین

با سلام
---------------------------------
اول اینکه دوستان مار را چوب کاری نکنند !!!!!!!
دوست عزیز احتمال این وجود دارد که بد افزارها تنظیماتی روی رجیستری قرار داده باشند .
برای بررسی و تنظیم در Run تایپ کنید gpedit.msc
در پنجره بازشده در ستون سمت چپ پوشه : Administrative Template را انتخاب کنید تا سمت راست آن یک سری اطلاعات نمایش دهد . در ادامه در زیر مجموعه System را انتخاب کنید . بعد از آن در سمت راست گزینه Prevent Access to registry editing tools وظیفه تنظیم ورود به رجیستری را دارد . روی آن دوبار کلیک کرده تا پنجره ای باز شود . در این پنجره گزینه Not Configured را انتخاب کنید و پنجره را OK کنید و خارج شوید .
بعد از انجام این کار وارد رجیستری شوید ببینید همچنان همونطور هست یا نه ؟ نتیجه رو بنویسید تا بیشتر کمکتون کنم .
با تشکر - سیستم 32

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
اول اینکه دوستان مار را چوب کاری نکنند !!!!!!!
دوست عزیز احتمال این وجود دارد که بد افزارها تنظیماتی روی رجیستری قرار داده باشند .
برای بررسی و تنظیم در Run تایپ کنید gpedit.msc
در پنجره بازشده در ستون سمت چپ پوشه : Administrative Template را انتخاب کنید تا سمت راست آن یک سری اطلاعات نمایش دهد . در ادامه در زیر مجموعه System را انتخاب کنید . بعد از آن در سمت راست گزینه Prevent Access to registry editing tools وظیفه تنظیم ورود به رجیستری را دارد . روی آن دوبار کلیک کرده تا پنجره ای باز شود . در این پنجره گزینه Not Configured را انتخاب کنید و پنجره را OK کنید و خارج شوید .
بعد از انجام این کار وارد رجیستری شوید ببینید همچنان همونطور هست یا نه ؟ نتیجه رو بنویسید تا بیشتر کمکتون کنم .
با تشکر - سیستم 32

سلام من و سیستمم امیدواریم شما فرشته نجاتمون بشی :gol:
وارد group policy و زیر شاخه هاش شدم
اما نداره این گزینه رو! :(
البته قسمت user configuration و بعد system این گزینه رو داره
اونم خودش روی not configured هستش
تشکر ندارم اما قلبا ممنونم از راهنماییهاتون:gol:

آخرین ویرایش:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید درست انجام ندادید!
لازم نیست جای خاصی قرار بگیره، البته شاید بهتر باشه که رو ش کلیک راست کنید و install بزنید! می تونید فایل رو از اینجا هم دانلود کنید!
کارای دیگه ای که گفته شد رو انجام دادید؟

ممنونم از توجهت دوست عزیز :gol:
امیدوارم یه روز بتونم جبران کنم
منم همین فکرو کردم، دانلود کردم فایل شما رو،
install نداره
open داشت زدم فایلو باز کرد، همین !

آخرین ویرایش:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین فکرو کردم، دانلود کردم فایل شما رو،
install نداره
open داشت زدم فایلو باز کرد، همین !

سلام دوست عزیز من همین فایل رو ایجاد کردم با نامی که دوستمون گفتند سیو کردم واسه من install داره !

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا