سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه با منید که ممنون از راهنماییتون...ولی مشکلم بزرگتر از این حرفاس...مثل اینکه باید ببرم کلا ویندوزمو عوض کنم:(
با ویندوز 10 موافقید؟؟؟

اول از همه سطل زباله ویندوزتون رو خالی کنین
بعدش روی درایو c کیلیک راست کنین و به Properties برین و Disk CleanUp رو انتخواب کنین
صبر کنین تا اسکنش تموم بشه و تیک تموم گزینه ها رو بزنین و ok کنین تا فایل های اضافی رو از روی سیستمتون حذف کنه

در ضمن بعضی از نرم افزار ها هستن که وقتی نصبشون میکنی اول از روی دیسک اکسترکت میشن روی هارد و سپس میرن برای نصب که با این نرم افزار هایی که جگفتین حجم زیادی اشغال میکنه. معمونلا روی دسکتاپ و یا توی درایو c یه پوشه ای میسازن

ویندوز 10 رو من نصب کنردم زیاد جالب نبود خوشم نیومد برگشتم به همین ویندوز 7

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز متاسفانه روش دوم مکه اصلا جواب نداد
روش اول هم الان میبینم باز ی مشکل دیگه بوجود اورده.اینکه کل اعداد سیستمم رو فارسی ککرده و من توی وورد هم حتی نمیتونم عدد لاتین تایپ کنم

شما قسمت format رو بزاری روی انگلیسی مشکل اعدادت حل میشه زیرنویس رو هم احتمالا همچنان فارسی نشون بده و دیگه بهم نریزه (فقط قسمت فرمت رو دوباره انگلیسی کنین)

میتونین کدک دانلود کنین و نصب کنین روی پلیر های دیگتون تا مشکل صدا هم حل بشه و با سایر پلیر هاتون هم بتونین فیلم هاتون رو اجرا کنین

کربلایی

مدیر بازنشسته
اقا خیلی ممنون.با همون روش اول زیرنویسش درست شد.منتها هنوز صدا نداره.
ی چی معرفی کردن به ما vcl player.صدا رو درست میکنه وقتی با اون باز میکنم منتها کیفیت رو میاره پایین و یه سری مربع مثل شبکه تو تصویر ایجاد میکنه

سلام نرم افزار k-lite media codek pack رو دانلود و نصب کنید.
http://p30download.com/fa/entry/818/

دوست عزیز متاسفانه روش دوم مکه اصلا جواب نداد
روش اول هم الان میبینم باز ی مشکل دیگه بوجود اورده.اینکه کل اعداد سیستمم رو فارسی ککرده و من توی وورد هم حتی نمیتونم عدد لاتین تایپ کنم

دوست عزیز این مشکل نیست، برای اینکه در ورد اعداد لاتیم باشند، از روش زیر استفاده کنید:

http://digital-art.ir/تبدیل-اعداد-فارسی-به-انگلیسی-در-ورد/

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
من ی مقاله از سایت سیلیویکا با IPست شده دانشگاهمون توو ایمیلم دریافت کردم!..حالا ک روی لینک دانلود کلیک میکنم ک از طریق IDMدانلود بشه بعد از زدن downloadپیغام زیرنمایش میده ک من سر درنمیارم چی میگه...یکی کمکککککککککک کنه...ممنون

مشاهده پیوست 255683

مشکل شما اینه که قبل از دانلود منیجر، خود مرورگر تقاضای دانلود رو به سرور میفرسته،

برای حل مشکل از مسیر "Options->Downloads

تیک گزینه Start downloading immediately while displaying ... را بزارید.

اگه روش فوق کار نکرد برید به مسیر
IDM Options->General->Keys...
و در اونجا تیک گزینه
Use the following key(s) to force downloading with IDM را بزارید و یک کلید برای اجبار دانلود توسط idm تعریف کنید.

البته من توصیه میکنم بجای idm از دانلود منیجر flash get استفاده کنید، چون هم رایگانه و نیاز به کرک نداره و هم مشکلات فوق رو نداره
میتونید از لینک زیر دانلود کنید

http://p30download.com/fa/entry/566/

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
58 گیگه و ویندوزم 7....تو همین موندم....کل نرم افزاری سنگین فوق فوقش 35 گیگ اشغال میکنه تو بدبینانه ترین حالت....ولی حالا چرا پر میشه نمیدونم!!!!
پیشاپیش ممنون از اینکه میخوایین کمکم کنین;)

ابتدا وارد درایو ویندوز شده و با زدن همزمان دکمه‌های Ctrl+A، حجم مجموع فایل‌های سیستم خود را مشاهده کنید. با توجه به اینکه گفتید 58 گیگ فضا دارید اصولا باید حدود 58 گیگ فضا اشغال شده باشد، اما اگر احیانا دیدید که کمتر از 58 گیگ فضا اشغال شده است شما باید با مفهومی به نام “Shadow Storage” یا “فضای سایه” آشنا شوید. این فضا که توسط فایل‌های ویندوز اشغال می‌شوند، در قسمت “Computer” و زیر هر درایو نشان داده می‌شوند اما وقتی خودتان به سراغ برنامه‌های نصب‌ شده می‌روید، نمی‌توانید با چنین حجمی از اطلاعات روبه‌رو باشید. دلیل این موضوع، وجود تعداد بسیار زیادی فایل‌های بکآپ و پیشتیبان ویندوز می‌باشد که در غالب نقاط Restore Points یا نقاط بازیابی ذخیره می‌شوند.

رای تنظیم میزان فضایی که در آن فایل‌های Restore Points ذخیره می‌شوند، مسیر زیر را در ویندوز 7 طی کنید:

راست کلیک روی Computer و انتخاب گزینه system protection
در دیالوگ system protection وارد بخش تنظیمات یعنی Configure شوید و میزان فضایی که فایل‌های بکآپ به خود اختصاص می‌دهند را کاهش دهید.
نیازی به استفاده از گزینه‌ی Delete نیست چرا که با کم کردن میزان استفاده‌ی فایل‌های پشتیبان و تعیین فضای آنها، قدیمی‌ترین نسخه‌های پشتیبان به صورت خودکار پاک می‌شوند اما استفاده از Delete، تمامی آنها را از سیستم شما حذف خواهد کرد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
بهتر است بار دیگر فضای خالی درایو ویندوز را چک کنید…!
فراموش نکنید که وجود Restore Point ها برای هر سیستمی، بسیار ضروری هستند و اگر از درست شدن آنها در سیستم جلوگیری کنید، شاید اگر به مشکلی برخورد کنید، نتوانید ویندوز خود را بدون مشکل درست کرده و مجبور به تعویض آن باشید.

اگر مشکلتون با روش فوق حل نشد، بگید تا روش های دیگری امتحان کنیم.

ضمنا فراموش نکنید از مسیر زیر C:\Windows\SoftwareDistribution\Download فایل های آپدیدت قدیمی کامپیوتر خودتون رو هم حذف کنید تا فضای بیشتری در دسترس قرار بگیره.

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام نرم افزار k-lite media codek pack رو دانلود و نصب کنید.
http://p30download.com/fa/entry/818/

دوست عزیز این مشکل نیست، برای اینکه در ورد اعداد لاتیم باشند، از روش زیر استفاده کنید:

http://digital-art.ir/تبدیل-اعداد-فارسی-به-انگلیسی-در-ورد/

اقا ببخشید ما دوباره مزاحم شدیم
ضمن تشکر از کمکای قبلیتون
الان ی چی دیگه درست شده برامون.صدا و زیرنویس حل شده.ولی زیرنویس با تصویر همخونی نداره و تصویر شده عین صحنه اهسته! چکار باید بکنم؟
ممنون

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان ی چی دیگه درست شده برامون.صدا و زیرنویس حل شده.ولی زیرنویس با تصویر همخونی نداره و تصویر شده عین صحنه اهسته! چکار باید بکنم؟
ممنون

ای کسانی که ایمان اورده اید
ای کسانی که ایمان نیاورده اید
ای کسانی که در حال ایمان اوردنید
ای کسانی که کلا نظر خاصی در مورد ایمان ندارید
ی کمکی به ما بکنین
ده تا پلیر نصب کردم رو سیستم.عرضه ندارن برامون چیزیو درست پخش کنن
کا ام و پات پلیر زیرنویس و صداشون مشکلی نداره.منتها تصویر رو کند کردن مث صحنه اهسته! وی سی ال پلیر هم این مشکلو نداره، ولی زیرنویسش رو پوشش نمیده!!
چ خاکی ب سر کنیم ما؟؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
ممنون

سلام
اگه تصویر با زیرنویس هماهنگ نیست بهتره دقت کنید ببینید نسخه فیلم مورد نظر چیه، زیرنویس همون نسخه رو تهیه کنید، البته در کاام پلیر میتونید با دکه های + و - زیرنویس رو هماهنگ کنید.

در مورد پخش فیلم با صحنه آهسته، به احتمال زیاد سیستم شما قدرت کافی نداره یا ویندوزتون مشکل داره

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ممنون
نسخه زیر نویس همخوانی نداره از دکمه های [] استفاده کنید در KMPLayer
صحنه آهسته بودن تصویر یا به علت ضعیف بودن قطعاته یا مشکل گرافیکی یا مشکل سیستم عامل... شاید نسخه فیلم خیلی با کیفیت 1080 یا بالاتر رو پخش می کنید..بهتره از نسخه های 720 یا حتی 480 استفاده کنید

SEMINAR

کاربر فعال
سلام. دوستان کسی ف*ی*ل*ت*ر ش*ک*ن
هات اسپات شید داره بهم بده؟؟؟
ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:.من تا چن وقت پیش می تونستم از سایت آپارات ویدئو دانلود کنم اما الان وقتی رو گزینه دانلود کلیک می کنم یه صفحه جدید باز میشه که دوباره ویدئو رو نشون میده، گزینه پاوس، پلی و ... داره اما دانلود نداره. به نظرتون چرا اینجوریه؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:.من تا چن وقت پیش می تونستم از سایت آپارات ویدئو دانلود کنم اما الان وقتی رو گزینه دانلود کلیک می کنم یه صفحه جدید باز میشه که دوباره ویدئو رو نشون میده، گزینه پاوس، پلی و ... داره اما دانلود نداره. به نظرتون چرا اینجوریه؟

رو سه تا خط افقی بالا سمت راست کلیک کن و دانلودش کن همون لحظه

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام بر اساتید
دوستان میخوام کلید های میانبر و ترکیبی ویندوز مهم هاش رو حفظ کنم
یه سرچ زدم به این رسیدم http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...دهای+میانبر+ویندوز&SSOReturnPage=Check&Rand=0
ولی حفظ کردن اینها زیاده بنظرتون مهما و پرکاربرد ترینا کدامه؟؟؟
سلام
مهماش بستگی به کار شما داره برای هر شخصی با توجه به کاری که انجام می ده بعضی کاربرد داره و بعضی ممکنه که کاربرد نداشته باشه یا کاربرد کمتری داشته باشه

vanday67

عضو جدید
سلام
لطفاً در مورد آنتی ویروس اوست توضیح بدید خوبه یا نه
در حال حاضر چه آنتی ویروسی پیشنهاد میکنید
ممنون

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
لطفاً در مورد آنتی ویروس اوست توضیح بدید خوبه یا نه
در حال حاضر چه آنتی ویروسی پیشنهاد میکنید
ممنون
ویروسیاب خوبیه..فارسی هم پشتیبانی می کنه ففقط یکی دوسال ما رو تحریم کرده بود..نمی دونم الان تحریم رو لغو کرده یا نه ولی جزو 10 ویروسیاب برتر است
من در حال حاضر ایویرا .....سیمانتک...کسپراسکی و بیت دیفندر رو پیشنهاد می کنم

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دوستان می خوام یک مانیتور تی وی دار بخرم که سوال کردم قیمتش هم خیلیه .!به نظرشما مانیتورمعمولی بگیرم +یک کارت دی جیتال یامانیتورهtvدار. کسی ازدوستان ازکارت دیجیتال استفاده کرده؟ آیاکیفیتش با ledtvفرق داره یانه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دوستان لطفا کمک کنید من مادربورم رو عوض کردم وگیگا h81m-s2pvگذاشتم دو ویندوز روش نصب کردم 10وxpبا10مشکلی ندارم ولی dvdمادربورد روی xpنصب نمیشه ومیگه ساپورت نمیکنه درایورهای سخت افزارهارو بادرایورپک نصب کردم ولی فلش usbرونمی شناسه آیا چاره ای براش وجودداره؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان می خوام یک مانیتور تی وی دار بخرم که سوال کردم قیمتش هم خیلیه .!به نظرشما مانیتورمعمولی بگیرم +یک کارت دی جیتال یامانیتورهtvدار. کسی ازدوستان ازکارت دیجیتال استفاده کرده؟ آیاکیفیتش با ledtvفرق داره یانه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
در صورتی که هدف شما استفاده به عنوان تلویزیونه حتما بهتره یه ال ای دی خریداری کنید به جای مانیتور ولی اگر گه گاهی قصد دارید استفاده کنید خیلی کم از یک مانیتور و یک گیرنده دیجیتال کامپیوتر استفاده کنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان لطفا کمک کنید من مادربورم رو عوض کردم وگیگا h81m-s2pvگذاشتم دو ویندوز روش نصب کردم 10وxpبا10مشکلی ندارم ولی dvdمادربورد روی xpنصب نمیشه ومیگه ساپورت نمیکنه درایورهای سخت افزارهارو بادرایورپک نصب کردم ولی فلش usbرونمی شناسه آیا چاره ای براش وجودداره؟
با توجه به اینکه ویندوز ایکس پی دوسالی هست دیگه پشتیبانی نمی شه بیشتر شرکتها هم از این قاعده پیروی کردن
می تونی از اینترنت درایور براش پیدا کنید ولی بهتره شما هم یواش یواش بیخیالش بشید
اگر برنامه ای دارید که حتما به این نسخه نیاز داره از سیتمهای مجازی استفاده کنید

رضاکلاته

عضو جدید
با توجه به اینکه ویندوز ایکس پی دوسالی هست دیگه پشتیبانی نمی شه بیشتر شرکتها هم از این قاعده پیروی کردن
می تونی از اینترنت درایور براش پیدا کنید ولی بهتره شما هم یواش یواش بیخیالش بشید
اگر برنامه ای دارید که حتما به این نسخه نیاز داره از سیتمهای مجازی استفاده کنید

ضمن تشکر ازدوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری ازاینترنت پیدا کنم؟ هرچه سرچ کردم نتونستم (برنامه ای دارم مال مدرسه ست که توxp نصب میشه.

کربلایی

مدیر بازنشسته
ضمن تشکر ازدوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری ازاینترنت پیدا کنم؟ هرچه سرچ کردم نتونستم (برنامه ای دارم مال مدرسه ست که توxp نصب میشه.

بنظرم بهتره برنامه مورد نظر رو در ویندوز 7 نصب کنید
روی فایل اجرایی راست کلیک کنید و پروپرتیس بگیرید.
در سربرگ (تب) Compatibility تیک گزینه Ryn this program in compatibilit mod for رو گذاشته و گزینه Windows XP (Servoce pack 3) رو انتخاب کنید.
بهتره در بخش privilege Level تیک گزینه Run this program as administrator رو هم بگذارید.

بیشتر برنامه هایی که مختص ویندوز ایکس پی هستند با روش فوق بخوبی در ویندوز 7 اجرا میشوند.

برای دانلود درایور های بورد میتونید از لینک http://www.driverscape.com/manufacturers/gigabyte/laptops-desktops/h81m-s2pv/73986 استفاده کنید.
دقت کنید که در بخش Operating System حتما گزینه Windows XP 32 یا 64 بیتی(بستگی به سیستم عامل تون داره) رو انتخاب کنید.
فکر کنم در دسته بندی System & Chipset Drivers درایور Intel(R) 8 Series/C220 Series USB EHCI #1 - 8C26 کارتون رو راه بندازه.
البته توصیه میکنم همه درایور ها رو دانلود و نصب کنید.

آخرین ویرایش:

arak_2008

عضو
سلام بچه ها
نرم افزار Rosetta Stone را از اینترنت دانلود کردم ولی وقتی نصبش کردم فقط یه صفحه آبی میاد نمیدونم باید چی کار کنم.کسی میدونه که مشکل از کجاست.Untitled.jpg

SHRP

کاربر ممتاز

avid.s

عضو
سلام
من یه فایل پی دی اف دارم برای بارگذاری تو سامانه ای حجمش بیش از سقف مجازه
چطور میتونم حجمشو کاهش بدم ؟
ممنون از اینکه وقت میگذارید و راهنماییم میکنید چون واقعا هر چ سریعتر باید بارگذاریش کنم !!:redface:

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام
من یه فایل پی دی اف دارم برای بارگذاری تو سامانه ای حجمش بیش از سقف مجازه
چطور میتونم حجمشو کاهش بدم ؟
ممنون از اینکه وقت میگذارید و راهنماییم میکنید چون واقعا هر چ سریعتر باید بارگذاریش کنم !!:redface:

سلام

از طریق نرم افزار PDF Compressor حجم فایل را کاهش داد.
یا
فایل زیر را دانلود کنید و از صفحه 13 به بعد را مطالعه کنید
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjpgrnF0O_KAhXJJZoKHdoRBNoQFggdMAA&url=http%3A%2F%2Fketab.farhang.gov.ir%2Fershad_content%2Fmedia%2Fimage%2F2015%2F01%2F234194_orig.pdf&usg=AFQjCNFj_VkaO6eEvMaiznQUDxydLAkUig&sig2=Foz3W4Dc_B-9dur2lKlA_Q

بالا