سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ازونجایی که PC م قدیمیه من نرم افزار خاصی رو سیستم نصب نکردم همینطور Winrar هم نصب نشده

فقط نرم افزار لوگو که تخصصی رشته برق

هر فایل زیپ شده ای که از اینترنت دانلود میکنم آیکون این نرم افزار رو فلدرش میفته و اکسترکت نمیشه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
من فلشم ویروس new folder گرفته. حالا چیکار کنم؟
تو اینترنت گشتم چند تا آنتی ویروس براش دانلود کردم ولی هیچ کدوم فایده ای نداشتند! :(
خواهشا راهنمایی کنید.

سلام
2 راه پیشنهاد میکنم
یا از طریف دستورات داس فایلهای سالمو به هاردتون انتقال بدین و بعد فلشو فرمت کنین(البته نیاز به یه کاربلد داره)

یا از طریق آنتی ویروستون اون فایلو قرنطینه کنین و بعد فایلهای سالمو رو هارد بزنین و فلش رو فرمت کنین

Hst_cs

عضو جدید
سلام
2 راه پیشنهاد میکنم
یا از طریف دستورات داس فایلهای سالمو به هاردتون انتقال بدین و بعد فلشو فرمت کنین(البته نیاز به یه کاربلد داره)

یا از طریق آنتی ویروستون اون فایلو قرنطینه کنین و بعد فایلهای سالمو رو هارد بزنین و فلش رو فرمت کنین

مرسی از پاسختون
ولی الان تو تمام فولدرها نیوفولدر تشکیل شده خب من وقتی فایل های دیگرو کپی کنم اون ویروس هم باهاش انتقال پیدا میکنه.چون یه سری فایلها رو کپی کردم ریختم تو یه فلش دیگه ام دیدم اون یکی فلشم هم ویروس نیوفولدر گرفت!!
با آنتی ویروس ها از بین نمیره؟ مثلا AVG ؟

wolf.man

عضو جدید
سلام. بعضی از آنتی ویروس ها مثل آویرا یا آواست و.... نسخه رایگان دارند.از بین اینها آنتی ویروس ها کدم یکی بهتر از بقیه است.

Hst_cs

عضو جدید
سلام
2 راه پیشنهاد میکنم

مرسی از پاسختون
ولی الان تو تمام فولدرها نیوفولدر تشکیل شده خب من وقتی فایل های دیگرو کپی کنم اون ویروس هم باهاش انتقال پیدا میکنه.چون یه سری فایلها رو کپی کردم ریختم تو یه فلش دیگه ام دیدم اون یکی فلشم هم ویروس نیوفولدر گرفت!!
با آنتی ویروس ها از بین نمیره؟ مثلا AVG ؟

AVG آپدیت شده دانلود کردم ویروس از بین برد. :smile:

سلام. بعضی از آنتی ویروس ها مثل آویرا یا آواست و.... نسخه رایگان دارند.از بین اینها آنتی ویروس ها کدم یکی بهتر از بقیه است.

من همیشه از AVG استفاده میکنم.خیلی خوبه...اصلا هم مثل آنتی ویروس های دیگه اذیت نمیکنه.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

ازونجایی که PC م قدیمیه من نرم افزار خاصی رو سیستم نصب نکردم همینطور Winrar هم نصب نشده

هر فایل زیپ شده ای که از اینترنت دانلود میکنم آیکون این نرم افزار رو فلدرش میفته و اکسترکت نمیشه
سلام
ویندوزت چیه؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام

علت اینه که چون برنام خاصی وجود نداشته اشتباها خودتون یا کسی انتخاب کرده که با اون برنامه مورد نظر باز بشه
می تونید با کلیک راست روی فایل مورد نظر رو انتخاب برنامه صحیح مشکل رو حل کنید
یا winrar نصب کنید

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین کامپیوتر
ما یه فایل پاورپینت داریم که باز نمیشه میشه بگین مشکلش چیه
مهندسان کامیوتر لطفا کمکم کنین اگر تونستین باز کنین بهم بگین
اینم لینک دانلودش
پاورپینت دکتر حقیر
ممنون از مهندسان عزیز
:gol::gol:
مدیران عزیز من بعدا میام پستم پاک میکنم

سلام
با آفیس2013 باز میشه یا اگه دسترسی ندارین با نرم افزار free opener و یا اگه آفیستون قدیمیه از نرم افزار PowerPoint Viewerمیتونین استفاده کنین.این مورد آخر فقط فایلو باز میکنه و اجازه ویرایش نمیده

david777

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

من وفتی که میخوام پسورد لب تاپم بدم ماوس لب تاپ کار میکنه ولی وقتی وارد سیستم می شود دیگه کار نمیکه به نظرتون مشکلش چیه؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان

من وفتی که میخوام پسورد لب تاپم بدم ماوس لب تاپ کار میکنه ولی وقتی وارد سیستم می شود دیگه کار نمیکه به نظرتون مشکلش چیه؟

سلام

یه موس معمولی بهش وصل کنید و آخرین درایور تاچ پت سیستمتون که متناسب با نوع ویندوزتون باشه رو نصب کنید.ان شاله که حل میشه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا من لپتابو باز کردم یه صفحه سیاه اومده بعدش نوشته پرپیرینگ اتوماتیت ریپیر این ینی چه مرگش شده الانم با گوشی اومدم اقا جواب بدین هر کی بلته :(((((((((

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا من لپتاپو باز کردم قبلش روشن بود صحیح و سالم بعد بازش کردم یه صفحه سیاه اومده بعدش میگه پریپیرنگ اتوماتیم ریپیر الانم با گوشی اومدم کی میدونه چش شده کمممممممک:((((((

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکم وایسا درس میشه
سلام اقا من لپتاپو باز کردم قبلش روشن بود صحیح و سالم بعد بازش کردم یه صفحه سیاه اومده بعدش میگه پریپیرنگ اتوماتیم ریپیر الانم با گوشی اومدم کی میدونه چش شده کمممممممک:((((((

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان روشن کنی باز هم همونو میاره یکم باید وایسی تا ویندوزت که هنگ کرده برگرده و تعمیر بشه
برا من هم خیلی اینجوری میشد چون شات دان نمیکنی اینجوری میشه حاقل هایبرنیت کن صفحه لپ تاپتو نبند تا هنگ نکنه
وایسادم درس نشد خاموشش کردم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چقد وایسم تا درس بشه با گوششی اصلن نمیتونم

m@hboubeh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا کسی نیس ب مشکل من برسه؟ :mad:
مثلا سوال دارم هیچکدوم از مدیرا نیستن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگه دیگه مهندس الکی ریختن تو مملکت بعد میگن چرا ما بیکاریم. والاااااو

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علت اینه که چون برنام خاصی وجود نداشته اشتباها خودتون یا کسی انتخاب کرده که با اون برنامه مورد نظر باز بشه
می تونید با کلیک راست روی فایل مورد نظر رو انتخاب برنامه صحیح مشکل رو حل کنید
یا winrar نصب کنید
میخوام برنامه نصب نکنم
تا قبل از اون اکسترکت میشد مشکل اینجاست که اکسترکت نمیشه
یعنی منظورتون اینه که کسی Open with رفته رو این برنامه اوکی کرده؟
اما فکر میکنم این فلدره و فلدر رو که نمیشه Open with رفت میشه؟

سلام
ویندوزت چیه؟

Microsoft Windows XP SP3

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

سلام
معمولا نصف شبها مهندسین خوابن برا همین کسی جواب شما رو نداده!

احتمالا ویندوزتون8 باید باشه

از طریق safe mode باید ویندوزتون رو resetیا refresh کنین.من نمیگم چطوری این کارو بکنین چون ممکنه مشکلی برای ویندوزتون ایجاد کنین.برا همین ببرین به یه آدم کاربلد نشون بدین و بگین انجام بده

من یه نکته رو فزاموش کردم ورود به safe modeویندوز8 با بقیه ویندوزها فرق داره.برا همین باید یه کار بلد انجام بده.اما با shift+f8میتونین به محیط ریکاوری برین.و ریکاوری کنین اما بازم توصیه میکنم باه یه کارشناس مراجعه کنین

آخرین ویرایش:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
بله قطعا شما میدونین سیستمیه.من از این جهت این موضوع رو گفتم چون کسان دیگه ای هم این مباحث رو میبینن و شاهد بودم که بعضی ها تصورشون این بوده که هر فایلی که رفتار عجیبی داشته باشه بد افزاره.من بصورت کلی عرض کردم با این اوصاف چون ویندوز شما8 هست از طریق این مطالب میتونید مشکلتون رو حل کنین

مای کامپیوتر یا (کلید ویندوز+کلید e) رو باز کنین
از تب view ،سمت چپ روی optionsکلیک کنین
داخلfolder option روی تبviewکلیک کنین

حالا توی کادر advanced setting قسمت files and folders کنار Always show icons, never thumbnails تیک رو بزنید و apply وokکنید
آخر سر برای تکمیل موضوع درایو c روdisk cleanupکنین و حتما توی کادر فایلهای حذفی کنارThumbnails تیکشو بزنید

سلام مجدد. ممنون از راه حل جالبتون. درواقع از وقتی دیسک کلین آپ رو زدم اینجوری شد! ولی بازم ممنون

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام مجدد. ممنون از راه حل جالبتون. درواقع از وقتی دیسک کلین آپ رو زدم اینجوری شد! ولی بازم ممنون

سلام

قبل از دیسک کلین آپ باید اونمواردو رعایت کنید
موقع disk cleanup حتما توی کادر فایلهای حذفی کنارThumbnails تیکشو بزنید

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
کلید enter کنار کیبورد و کلید های جهت بالا و چپ کار نمیکنن.

اگه کیبرد دیگه دارین اونو امتحان کنین
اگه ندارین
توی پنجره run عبارتdevmgmt.msc رو وارد کنین و ok کتید توی صفحه ای که باز میشه از داخل اون لیست بلند کلمهkeyboards رو پیدا کنید و روی مثلث کوچیک کنارش کلیک کنین.یه عبارتی زیرش اضافه میشه روش دبل کلیک کنین و از تب general داخل کادر وسط ببینین هبارت This device is working properly وجود داره؟

اگه این عبارت وجود داشت مشکل از خود کیبردتونه

بالا