سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

kapi

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک سال نو،
یک مشکلی تو سیستم من ایجاد شده که نمی دونم سخت افزاریه یا نرم افزاری،
مشکل اینه که تنها با یکdriver IDE کار میکنه یعنی نمی تونم cd rom و هارد و
باهم داشته باشم، درایور سی دی در My coputer هست ولی دَر سی رام باز نمی شه،
حتی power و cd rom عوض کردم ولی بازم همونجوریه،
اگه سوکت برق cd rom و hard با هم عوض کنم سیستم بالا نمی یاد آخه hard نمی شناسه و اونموقه دَر cd rom باز می شه . کلا خیلی عجیبه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

sp2_sp

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک سال نو،
یک مشکلی تو سیستم من ایجاد شده که نمی دونم سخت افزاریه یا نرم افزاری،
مشکل اینه که تنها با یکdriver IDE کار میکنه یعنی نمی تونم cd rom و هارد و
باهم داشته باشم، درایور سی دی در My coputer هست ولی دَر سی رام باز نمی شه،
حتی power و cd rom عوض کردم ولی بازم همونجوریه،
اگه سوکت برق cd rom و hard با هم عوض کنم سیستم بالا نمی یاد آخه hard نمی شناسه و اونموقه دَر cd rom باز می شه . کلا خیلی عجیبه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

سلام
دو چیز رو باید بررسی کرد
یکی جامپر های هارد و سی دی رام و یکی نوع کابل ای دی تون رو
مثلا اگر جامپر هارد بر روی master هست و جامبر سی دی رام بر روی slave باید کابل IDE شما هم به همون صورت نصب بشه یعنی قسمت مستر بروی هارد نصب بشه و قسمت slave بروری سی دی رام و قسمتی که سوکت IDE رن سبز داره بر روی مادربرد

• Like
واکنش ها: kapi

Avon

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشین
میخواستم بدونم چرا yahoo messenger باز نمیشه؟
متشکرم

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
خیلی سوال داشتم.
دارم یک کتاب را صفحه ارایی کامپیوتریش انجام میدم.
برای هدر فوتر میخوام هر مثلا 100 صفحه که فصل عوض میشه این هدر هم عوض بشه چیکار کنم.

این کتاب دایره المعارف هست غیر از هدر فوتر باید طراحی حروف هم داشته باشه که جز هدر نیست باید جلو نوشته ها باشه برای که نخواهم هر سری دستی این کارو انجام بدم راهی هست؟

سوال بعدیم اصل کتاب اعدا به صورت انگلیس هست برای باید فارسی کردن باید تک تک این کارو انجام بدم نمیشه همشونو بگیرم یه چیزی بزنم فارسی شه!!!!!!!

kapi

عضو جدید
سلام
دو چیز رو باید بررسی کرد
یکی جامپر های هارد و سی دی رام و یکی نوع کابل ای دی تون رو
مثلا اگر جامپر هارد بر روی master هست و جامبر سی دی رام بر روی slave باید کابل IDE شما هم به همون صورت نصب بشه یعنی قسمت مستر بروی هارد نصب بشه و قسمت slave بروری سی دی رام و قسمتی که سوکت IDE رن سبز داره بر روی مادربرد
----------------------------

با تشکر از دوست عزیز،
کارهایی که گفتید بررسی کردم ولی بازم نشد،
حالت های مختلف و امتحان کردم ولی بازم........
شاید نتونستم درست مشکلم و بگم در واقع درایو سی دی رو سیستم می شناسه
فقط مشکل باز و بسته شدن دَر cd rom که نمی شه.
ممنون میشم اگه راهی به نظرتون می رسه بگید.

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
جدیدا توی سرچ عکسها از گوگل بیشترشون نمیان. واقعا اعصاب خورد کنه. کسی راه حلی نداره؟

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه بیشتر توضیح بدین!؟

sp2_sp

عضو جدید
سلام
از چه مرورگری دارین استفاده میکنید
اگر اینترنت اکسپلور هست امکان دارد pop-up blocker فعال باشه و اگر از موزیلا استفاده می کنید امکان دارد activex های موزیلا نصب نشده باشد و زمان جستجو یه نوار زرد رنگ زیر ادرس بار ظاهر نمی شود؟ اگر چنین نواری ظاهر می شود روش کلیک کنید و اولین کزینه از منوی که ظاهر شده ایت رو کلیک کنید و بعد yes بزنید

gooleyakh

عضو جدید
اشکال در اتصال به یاهو میل

اشکال در اتصال به یاهو میل

سلام
این erore تو یاهو یعنی چی The error, LaunchOutage, occurred when trying to connect to Yahoo! Mail.
من هر جه سعی می کنم برم ایمیلم رو باز کنم میره تو صفحهhttp://aa.mg3.mail.yahoo.com/dc/cascade_err.php?ce=LaunchOutage
یه ایمیل مهم هم دارم که برای پروژم نیاز دارم لطفا اگه میتونین کمک کنین

sp2_sp

عضو جدید
سلام
این erore تو یاهو یعنی چی The error, LaunchOutage, occurred when trying to connect to Yahoo! Mail.
من هر جه سعی می کنم برم ایمیلم رو باز کنم میره تو صفحهhttp://aa.mg3.mail.yahoo.com/dc/cascade_err.php?ce=LaunchOutage
یه ایمیل مهم هم دارم که برای پروژم نیاز دارم لطفا اگه میتونین کمک کنین
ایمیلت مسدود شده باید حدود 12 ساعت صبر کنی تا رفع بشه احتمالا پسوردت را بیشتر از 15 باز اشتباه زدی

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از چه مرورگری دارین استفاده میکنید
اگر اینترنت اکسپلور هست امکان دارد pop-up blocker فعال باشه و اگر از موزیلا استفاده می کنید امکان دارد activex های موزیلا نصب نشده باشد و زمان جستجو یه نوار زرد رنگ زیر ادرس بار ظاهر نمی شود؟ اگر چنین نواری ظاهر می شود روش کلیک کنید و اولین کزینه از منوی که ظاهر شده ایت رو کلیک کنید و بعد yes بزنید
دوست عزیز توضیحات کاملتر رو میتونید اینجا ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=165641
لطفا همونجا راهنمایی بفرمایید

*sanaz

عضو جدید
سلام برو بچ گرامی
هرکی هر اطلاعاتی درباره microsoft Visio داره بهم بگه

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برو بچ گرامی
هرکی هر اطلاعاتی درباره microsoft Visio داره بهم بگه

سلام / این برنامه واسه رسم نمودارهای متفاوته مثل dfd,umlو....

یه هلپ خوبم داره که خیلی سوالات رو جواب می ده..

از برنامه های دیگه راحت تره چون مثل ورده من باهاش کار کردم ... اگه نمونه می خوای واست بذارم ....

سوالی بود هستم

maryam_m_r_y

عضو جدید
سلام..يه فولدر به اسمAUTORUN.INF توكامپيوترم هست..توهمه درايوها خودشو كپي ميكنه هيچ انتي ويروسي هم پاكش نميكنه..خودشم به هيچ وجه پاك نميشه..چيكار بايد بكنم؟:cry::cry:

deansam

عضو جدید
سلام..يه فولدر به اسمAUTORUN.INF توكامپيوترم هست..توهمه درايوها خودشو كپي ميكنه هيچ انتي ويروسي هم پاكش نميكنه..خودشم به هيچ وجه پاك نميشه..چيكار بايد بكنم؟:cry::cry:
این ویروس بیچاره می کنه
هزار راه برای نابودی اش هست
کسپراسکای،مک کافی یا نود32 اگر آپدیت باشند خیلی سریع نابودش می کنند
یک سرچ تو گوگل بزنی انواع روش های نابودی اش را می بینی
یک روشش:
در یک فولدر(نه درایو اصلی) یک نوت پد بساز و اسمش را به autorun.inf تغییر بده(دیگه text نباشه)حالا یک کپی ازش بگیر و بدون اینکه هیچ درایوی رو پاک کنی از طریق my computer روی تمام درایوها پیست کن
و سرآخر یک reset بکن
اگر ویروس اش حرفه ای نباشه با این حل می شه
گاهی اوقات یک کپی اش را تو recycle bin می ذاره و برای اینکه از اونجا فعال نشه ظرفیتش را صفر کنید
اما باز اگر جای دیگه مخفی باشه پیدا کردنش سخته
بهترین راه استفاده از یم آنتی ویروس آپدیته

ham31

عضو جدید
سلام خدمت مهندسين محترم.فكر كنم سيستم من ويروس گرفته كه وقتي سي ديه موبايلمو نصب ميكنم بعد از اينكه چند روز كار كردن ديگه درايواي موبايلم توي كامپيوترم خونده نميشه يه اروريم ميده كه اين كلمه هم توشه:cmd.exe .خوشحال ميشم اگه راهنماييم كنيد يا اطلاعاتي در مورد cmd.exw بهم بديد

maryam_m_r_y

عضو جدید
این ویروس بیچاره می کنه
هزار راه برای نابودی اش هست
کسپراسکای،مک کافی یا نود32 اگر آپدیت باشند خیلی سریع نابودش می کنند
یک سرچ تو گوگل بزنی انواع روش های نابودی اش را می بینی
یک روشش:
در یک فولدر(نه درایو اصلی) یک نوت پد بساز و اسمش را به autorun.inf تغییر بده(دیگه text نباشه)حالا یک کپی ازش بگیر و بدون اینکه هیچ درایوی رو پاک کنی از طریق my computer روی تمام درایوها پیست کن
و سرآخر یک reset بکن
اگر ویروس اش حرفه ای نباشه با این حل می شه
گاهی اوقات یک کپی اش را تو recycle bin می ذاره و برای اینکه از اونجا فعال نشه ظرفیتش را صفر کنید
اما باز اگر جای دیگه مخفی باشه پیدا کردنش سخته
بهترین راه استفاده از یم آنتی ویروس آپدیته

ممنونم از توجه و راهنماييتون اما اين راه جواب نداد..راه ديگه اي نداره؟:(انتي ويروس كاسپراسكاي اپديت هم اصلا اينو ويروس تشخيص نميده

sp2_sp

عضو جدید
ممنونم از توجه و راهنماييتون اما اين راه جواب نداد..راه ديگه اي نداره؟:(انتي ويروس كاسپراسكاي اپديت هم اصلا اينو ويروس تشخيص نميده
سلام
این سه برنامه رو به ترتیب اجرا کن بعد کامپیوتر را ریست کن درست میشه

پیوست ها

• autoran.nohiddein.rar
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hosein_t

عضو جدید
سلام . . .
autorun.inf به تنهایی اصلا ویرووس نیست . . .! این فایل برای تشخیص اینکه مثلا یه فایل یا درایو رو چه جوری باز کنیم تو درایو ها وجود داره . . .!
ویرووسی که کامپیوترت داره احتمالا autoplay.exe هست که بعضی ویرووس یابا نمیشناسنش . . .
پاک کردن هیچ ویرووسیم به این راحتیا نیست . . .! بیا اینجا آخرین پست رو بخون . . . شاید به دردت خورد . . . http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=68730&page=20

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز

اين با Kaspersky Internet Security 2010 البته با آپ ديت هاي بعد از 10/2 از بين ميره.

اگر نت پر سرعت دارين به اين سايت سري بزنين و هم برنامه رو نصب كنين. هم اون رو آپ ديت كنين.
www.softgozar.com
تكرار مي‌كنم كه kaspersky antivirus نمي‌تونه
فقط Kaspersky Internet Security مي تونه اين كار رو انجام بده.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . . .
autorun.inf به تنهایی اصلا ویرووس نیست . . .! این فایل برای تشخیص اینکه مثلا یه فایل یا درایو رو چه جوری باز کنیم تو درایو ها وجود داره . . .!
ویرووسی که کامپیوترت داره احتمالا autoplay.exe هست که بعضی ویرووس یابا نمیشناسنش . . .
پاک کردن هیچ ویرووسیم به این راحتیا نیست . . .! بیا اینجا آخرین پست رو بخون . . . شاید به دردت خورد . . . http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=68730&page=20

امضای جالبی دارین ... کلی خندیدیم:gol:

mrs60

عضو جدید
سلام خوشحالم که عضو باشگاه شما شدم راستش به یه تحقیق در مورد الگوریتم ژنتیک نیاز دارم خیلی حیاتیه جامع و کامل باشه مرسی کمکم کنید

اهورا25

کاربر فعال اینترنت و وبگردی

zeost

عضو جدید
سلام خوشحالم که عضو باشگاه شما شدم راستش به یه تحقیق در مورد الگوریتم ژنتیک نیاز دارم خیلی حیاتیه جامع و کامل باشه مرسی کمکم کنید
من design (همون پس زمینه های) بهتری واسه PPT می خوام.از اینایی که تو ppt2007 هست خسته شدم.میشه عوض کرد؟چیکار باید بکنم؟

بالا