سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز.من یه خواهشی داشتم میشه لطفا بهم یاد بدین چطوری انتی ویروسم و اپدیت کنم؟انتی ویروسم نود32 هستش.

kag.kingboy

عضو جدید
با سلام
من یه فایل rar دارم که چند تیکست و رمز داره
رمزشم ندارم

با چی میتونم رمزشو بشکونم

کلی برنامه هم امتحان کردم ولی چون فایلم چند تیکه بود جواب نداد

اساتید کمک کنند

nvidia gtx 780

اخراجی موقت
با سلام
رمزشم ندارم

اساتید کمک کنند
فالیتو از کجا اوردی؟ نمیتونی رمزشو بدست بیاری؟
در این مورد برنامه ای نمیشناسم
[h=3]دانلود ZIP Password Unlocker v4.0[/h][h=3]ZIP Password Recovery Magic 6.1.1.275[/h]دوست عزیز این جور نرم افزار ها که پسورد فایل زیپ و رار رو بشکنه تقریبا 90 درصدشون الکی اند..و بیشتر انها برای جلب بازدید کننده است.این نرم افزار هارو من خودم نیاز دارم ولی چندتا که دانلود کردم همشون الکی بود و بهونهای باسه باز نکردن پسورد داشت..

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
با سلام
رمزشم ندارم

اساتید کمک کنند
چند تکه بودن مشکلی نداره...مشکل امنیت بالای فایلهای RAR است
بهترین راه اینه که سعی کنید رمزش رو از جایی پیدا کنید وگرنه روش شکستن رمز زیاد کاربردی نداره مخصوصا در نسخه های بالای 4.8

zeost

عضو جدید
سلام
بچه ها من با اکرونیز از یک سیستم 64 بیتی ایسوز بک آپ گرفتم
حالا میشه این بک آپ رو روی یک سیستم دیگه که ایسوز نیست و 64 بیتی هست برگردونم؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
به چیپ ستهای مینبورد ربط داره اگه از چیپ ستهای هم خانواده و یا یکسان استفاده شده باشه به احتمال زیاد میشه و در نهایت باید چند تا درایور نصب کنی .

*mahdie*

عضو جدید
سلام من دو تا سوال دارم اولیش مهم تره؟
1.متنی داخل ورد تایپ کردم وقتی همان ورد را تبدیل به پی دی اف میکنم اعداد فارسی داخل متن انگلیسی می شود چی کار کنم داخل پی دی اف هم اعداد فارسی باشد؟
2.فرمول های داخل ورد رو داخل کادر تایپ کردم ولی اعداد داخل کادر انگلیسی تایپ شدند و فارسی نمی شود چی کار کنم تبدیل به اعداد فارسی شود؟

آخرین ویرایش:

mzibast

عضو جدید
سلام
میشه وقتی یه فیلم رو داریم از اینترنت میبینینیم مثلا از یوتیوب رو لپ تاپ ضبطش کرد؟از دانلود منجرهای یوتیوب استفاده کردم ولی میگه که لینکش وجود نداره.ولی میتونم از یوتیوب ببینم.میشه وقتی در حال پخشه ضبطش کنیم؟:cry:

چرا از نرم افزار YouTube Downloader استفاده نمی کنید خیلی راحت میشه فیلم ها را از یوتیوب دانلود کرد

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
آقا من 2 ماهه دارم سوال میکنم هیشکی جواب نداده ها!
1دونه ویندوز 7 سرویس پک بیشتر ندارم رو لپ تاپ ولی بوت منیجر میاد بالا میگه کدوم سیستم عامل...؟!؟!؟!
سوال اول اینکه علت بالا اومدن بوت منیجیر چیه و دوم راه حل؟
مرسی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من 2 ماهه دارم سوال میکنم هیشکی جواب نداده ها!
1دونه ویندوز 7 سرویس پک بیشتر ندارم رو لپ تاپ ولی بوت منیجر میاد بالا میگه کدوم سیستم عامل...؟!؟!؟!
سوال اول اینکه علت بالا اومدن بوت منیجیر چیه و دوم راه حل؟
مرسی
سلام
فکر می کنم به خاطر این باشه که نصب ویندوز به درستی انجام نشده باشه ..
راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که زمان انتظار انتخاب سیستم عامل رو صفر کنین تا بدون مکث وارد ویندوز بشه ... چون ویندوز 7 ظاهراً اجازه ویرایش رو نمیده تا سیستم عامل دوم کلا از منوی بوت حذف بشه ..

start-->run-->msconfig-->ok-->boot
بعد timeout رو روی صفر قرار بدین.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها نرم افزاری یا روشی وجود داره که دمای لپ تاب رو بیاره پایین ؟؟

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخ : سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام

بچه ها نرم افزاری یا روشی وجود داره که دمای لپ تاب رو بیاره پایین ؟؟

دما رو فقط با تهویه میشه کم کرد باید فن گذاشت براش
البته هرچی پردازش کمتر بشه دما هم کمتره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
فکر می کنم به خاطر این باشه که نصب ویندوز به درستی انجام نشده باشه ..
راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که زمان انتظار انتخاب سیستم عامل رو صفر کنین تا بدون مکث وارد ویندوز بشه ... چون ویندوز 7 ظاهراً اجازه ویرایش رو نمیده تا سیستم عامل دوم کلا از منوی بوت حذف بشه ..

start-->run-->msconfig-->ok-->boot
بعد timeout رو روی صفر قرار بدین.
مرسی ولی قبلا این کارو کردم اجازه کمتر از 3ثانیه نمیده. قضیه از اونجا شرو شد که ویندوز xp نصب کردم بهمراه 8 بعد پاکشون کردم و پارتیشن بندی بخاطر اینکه بوت منیجر نمیومدو مستقیم میرفت تو ویندوز8!! یکی از دوستای همینجا یه برنامه کوچولو بهم معرفی کرد برای اینکه بوت منیجر بیاد و من بتونم انتخاب کنم ولی اونم کار نکرد و بعدش 2تا درایوی که ویندوز ریخته بودم فرمت کردم و الان 7 نصب کردم و بوت منیجر فقط با 1 گزینه ویندوز 7 میاد!! به هیچ صراطی مستقیم نمیشه و از طرفی الان نمیخوام ویندوز عوض کنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
یه سوال دیگه
وب فریر نسخه جدید که نصب کردم cpu رو 100% میکنه و کارم که تموم میشد میبستمش باید از داخل پروسه های تسک منیجر هم میرفتمو وب پ.ر.و.ک.س.ی رو میبستم تا cpu نرمال شه. نسخه جدیدترش رو امروز اومده نصب کردم و ب همون شکل عمل میکنه با این تفاوت که وقتی به پروسه خاتمه میدم چند لحظه cpu خالی و بعد بازم 100% میشه! وب فریر رو هم پاک کردم و حتی ریستارت بازم 100% cpu مصرف میکنه. اینو چیکارش کنم؟!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ولی قبلا این کارو کردم اجازه کمتر از 3ثانیه نمیده. قضیه از اونجا شرو شد که ویندوز xp نصب کردم بهمراه 8 بعد پاکشون کردم و پارتیشن بندی بخاطر اینکه بوت منیجر نمیومدو مستقیم میرفت تو ویندوز8!! یکی از دوستای همینجا یه برنامه کوچولو بهم معرفی کرد برای اینکه بوت منیجر بیاد و من بتونم انتخاب کنم ولی اونم کار نکرد و بعدش 2تا درایوی که ویندوز ریخته بودم فرمت کردم و الان 7 نصب کردم و بوت منیجر فقط با 1 گزینه ویندوز 7 میاد!! به هیچ صراطی مستقیم نمیشه و از طرفی الان نمیخوام ویندوز عوض کنم

اوهوم، متوجه شدم..
این نرم افزار رو امتحان کن، زیاد تعریفشو شنیدم، ولی باز خودم امتحان نکردم : http://www.sarzamindownload.com/1138/-نرم-افزار-ویرایش-منوی-بوت-ویندوز---EasyBCD-2.2

noosheen1

عضو جدید
با سلام
من ی لپ تاپ ایسوز مدل k55v میخوام روش یه ویندوز 7 و یه xp نصب کنم می خوام بدونم با این کار صدمه ایی به لپ تاپ وارد نمیشه؟ یا سرعتش پایین نمیاد
ممنون

zeost

عضو جدید
به چیپ ستهای مینبورد ربط داره اگه از چیپ ستهای هم خانواده و یا یکسان استفاده شده باشه به احتمال زیاد میشه و در نهایت باید چند تا درایور نصب کنی .

بررسی کردم، به احتمال زیاد بعد از برگردوندن بک آپ به احتمال زیاد ویندوز اصلا بالا نخواهد اومد. ممنون از راهنماییتون

zeost

عضو جدید
یه سوال از اکسل :
واسه اینکه بعضی از سلول ها در اکسل رو فریز کنم، که قابل تغییر نباشه، چه کاری باید انجام بدم.

zeost

عضو جدید
یه سوال از اکسل :
واسه اینکه بعضی از سلول ها در اکسل رو فریز کنم، که قابل تغییر نباشه، چه کاری باید انجام بدم.

جواب رو پیدا کردم :D
برای قفل کردن یک سلول باید خصوصیت Locked آن سلول فعال باشد؛ باتوجه به اینکه خاصيت Locked سلولها بطور پيش فرض فعال است، باید برای سلولهایی که نباید قفل شوند، این خاصیت را غیر فعال نمود.

جهت فعال یا غیر فعال نمودن خاصیت Locked، بر روی سلول مورد نظر کلیلک راست کرده و گزینه Format Cells را انتخاب نمایید. سپس در برگه Protection با انتخاب یا عدم انتخاب گزینه Locked می‌توانید این خاصیت را برای سلول تعیین کنید.
به عنوان مثال اگر می‌خواهید محدوده C5:E8 را قفل نمایید، ابتدا کل شیت را انتخاب نموده و خاصیت Locked را غیر فعال کنید. سپس محدوده C5:E8 را انتخاب کرده و خاصیت Locked را برای این سلولها فعال کنید. با این کار، تنها سلولهای این محدوده هستند که خصوصیت Locked را دارا می‌باشند.
حال از منوی Tools و زیر منوی protection، بر روی گزینه Protect sheet کلیک نمایید. در قسمت فوقانی پنجره باز شده، در صورت تمایل پسوردی را تایپ نمایید. در قسمت پایین می‌توانید سطوح دسترسی کاربر را تعیین کنید. اگر پسورد گذاشته باشید، پس از زدن دکمه ok پنجره جدیدی باز می‌شود تا با تایپ مجدد پسورد، آن را تأیید کنید.
اکنون محدوده C5:E8 قفل شده است و دیگر تایپ در این سلولها و حذف اطلاعات از آنها امکان‌پذیر نخواهد بود.
اگر بخواهید شیت را از حالت قفل خارج کنید، از منوی Tools و زیر منوی protection بر روی گزینه unprotect sheet کلیک کنید. در صورت وجود پسورد، آن را وارد کرده تا شیت از حالت قفل خارج شود.

منبع : http://rahdar-ie.blogfa.com/post-22.aspx

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان بازم آمدم...
دوستان مشکل من اینه که ایملیم خراب شده و باز نمیشه ...طبع عملیات رندم سایت یاهو یه بار یوزر و پس رو زدم و مرحله بعدی وارد کد تلفن کشورا شدم که کشور ما توش نبود که حوصلم نگرفت مروگر رو بستم و بعد از آن دیگه هر وقت یوزر و پس ایمیل یاهو رو وارد میکردم وارد نمیشد...به نظرتون چکار کنم؟
راهی غیر از ایمیل دوم وجود نداره...من فقط سوال امنییتی رو میدونم..که آنم به ظاهر کاربردی نداره......راهی وجود نداره عضویت های قبلیم رو بیارم رو ایمیل جدیدم؟
یاعلی
باتشکر

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
یه سوال دیگه
وب فریر نسخه جدید که نصب کردم cpu رو 100% میکنه و کارم که تموم میشد میبستمش باید از داخل پروسه های تسک منیجر هم میرفتمو وب پ.ر.و.ک.س.ی رو میبستم تا cpu نرمال شه. نسخه جدیدترش رو امروز اومده نصب کردم و ب همون شکل عمل میکنه با این تفاوت که وقتی به پروسه خاتمه میدم چند لحظه cpu خالی و بعد بازم 100% میشه! وب فریر رو هم پاک کردم و حتی ریستارت بازم 100% cpu مصرف میکنه. اینو چیکارش کنم؟!
هیشکی راه حل نداره؟!

با سلام
من ی لپ تاپ ایسوز مدل k55v میخوام روش یه ویندوز 7 و یه xp نصب کنم می خوام بدونم با این کار صدمه ایی به لپ تاپ وارد نمیشه؟ یا سرعتش پایین نمیاد
ممنون
هیچ صدمه و افت سرعتی نداری حتی ویندوز xp 64bit که بریزی سرعتش خیلی هم بالا تر از بقیه ویندوزاس ولی مشکل اصلی گیر آوردن درایورای لپ تاپته که گیر نمیاد چون دیگه xp ساپورت نمیشه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه

یه نرم افزار هست به اسم advanced task manager (نسخه ی پرتابلش کمتر از دو مگ هست)، که قبلاً یکی از دوستان همین جا به من معرفی کردن، با اون میتونید متوجه بشید که هر پراسس چقد CPU رو مشغول میکنه.
فکر کنم اینطوری بتونید پراسسی که باعث این مشکل شده رو پیدا و متوقف کنید.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر با سیستم دیگه ای هم نمی شناسه یعنی ماوس شما خراب شده وگرنه ویندوز نمی تونه درایورش رو درست نصب کنه شاید با حذف کامل اون و ریست کردن و نصب اون توی یک پورت دیگه(در صورت وی اس بی بودن) درست بشه

من حذف کردم حالا چه طوری نصب کنم؟

بالا