سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باتشکر دوست عزیز یادم رفت خدمتتون عرض کنم که درایورش رو دارم تحت ویندوز پرینت میگیره مشکل درتحت داسه

سلام..
خوب شما بگو چطوری می خوای تحت داس پرینت بگیری!!!
یعنی یه خط رو مثلا می خوای پرینت بگیری؟؟؟
چرا اون رو تویه یه فایل ذخیره نمی کنی بعد پرینتش کنی؟؟؟
بعد اون فایل رو بفرستی برای پرینتر...
باتشکر...

saber13

عضو جدید
گیرنده RF دسته بازی بیسیم (فکر میکنم مارک فراسو میباشد)یکی از دوستان بنده به تازی در اثر ضربه مثل اینکه از کار افتاده است، کسی از دوستان در اینجا اطلاعی دارد که آیا میتوان جایگزینی در بازار برای آن پیدا کرد یا باید به کل قید جوی استیک رو زد.

رضاکلاته

عضو جدید
سلام..
خوب شما بگو چطوری می خوای تحت داس پرینت بگیری!!!
یعنی یه خط رو مثلا می خوای پرینت بگیری؟؟؟
چرا اون رو تویه یه فایل ذخیره نمی کنی بعد پرینتش کنی؟؟؟
بعد اون فایل رو بفرستی برای پرینتر...
باتشکر...
nدوست عزیز برنامه ای به نام GENEDUدرمدارس هست که تحت داس اجرا میشه برای پرینت ژوری نمرات وآمار دانش آموزان ازاون استفاده میکنیم حال چطوری میشه توی یه فایل ذخیره کرد؟ همچین گزینه ای نداره!

mohandes m

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام فایل هیدن در یک کامپیوتر را برگردونم ولی گزینه activeآن فعال نیست . چه کار باید بکنم ؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من می خوام فایل هیدن در یک کامپیوتر را برگردونم ولی گزینه activeآن فعال نیست . چه کار باید بکنم ؟
سلام
داخل run عبارت cmd رو وارد کنید تا command prompt باز بشه بعدش قطعه دستور زیر رو تایپ کنید
attrib "file location" -s -h
مثلا
attrib c:\1.txt -s -h
به فاصله گذاریها دقت کنید:gol:
اگر هم همه فایلهای یک پوشه باشه میتونید بنویسید
مثلا
attrib c:\*.* -s -h

m.maz

عضو
مودم LEVEL ONE با دو اکانت

مودم LEVEL ONE با دو اکانت

سلام علیکم

برای استفاده از دانلود رایگان شبانه ، چطور می توان مودم LEVEL ONE WBR-6601 را تنظیم کرد تا به صورت اتوماتیک روزانه از اکانت اصلی استفاده کند و شبها از اکانت میهمان استفاده کند ؟

پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم ! :gol::gol::gol:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آنتی ویروس خوب دارین اینجا؟؟؟من شدید لازممه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام علیکم

برای استفاده از دانلود رایگان شبانه ، چطور می توان مودم LEVEL ONE WBR-6601 را تنظیم کرد تا به صورت اتوماتیک روزانه از اکانت اصلی استفاده کند و شبها از اکانت میهمان استفاده کند ؟

سلام
من خودم قبلا این کار رو میکردم
موقعی که برای خواب میرفتم اکانت روزانه رو دیس میکردم بعد اکانت شبانه رو میزدم و تو تنظیماتش تعداد ریدیال رو 1000 میذاشتم بعد با برنامه Auto Power-on & Shut-down تنظیم میکردم که کامپیوتر ساعت 3 روشن بشه و بعد استندبای میکردم
ولی فکر کنم مورد سوال به این دلیله که چیزی به نام اکانت ندارید و همیشه وصل هستید که خب تو مرورگرتون باید 192.168.1.1 یا هر رنج آی پی که مودمتون داره رو بزنید بعد یوزر و پس رو هردو admin بزنید اونوقت وارد تنظیمات میشید ولی تنظیمات هر مودم فرق داره و منم خیلی وارد نیستم فعلا و اینجاست که باید برم چون به کلاس نمیرسم:دی

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علیکم

سلام...
از IDM Download Manager استفاده کن...
تویه تنظیمات برای دانلود اکانتت رو با یوزی و پسورد بده....
و البته ساعت و دقیقه ی شروع دانلود رو هم تویه صف دانلودت مشخص کن...طوری مشخصش که حتما تویه اون ساعت و دقیقه رایگان باشه...
بعد اکانتت رو دیس کن....
خودش اتوماتیک سر اون ساعت شروع به دانلود یا یوزر و پسوردت می کنه...
باتشکر...

saber13

عضو جدید
گیرنده RF دسته بازی بیسیم (فکر میکنم مارک فراسو میباشد)یکی از دوستان بنده به تازی در اثر ضربه مثل اینکه از کار افتاده است، کسی از دوستان در اینجا اطلاعی دارد که آیا میتوان جایگزینی در بازار برای آن پیدا کرد یا باید به کل قید جوی استیک رو زد.
کسی از دوستان تا به حال به چنین مشکلی بر نخورده است؟

amir8809

عضو جدید
سلام دوستان...
من میخوام روی سیستم ویندوز اکس پی نصب کنم ولی همون اول با بوت سی دی که میام بعد از setup loding files که میخواد وارد قسمت پارتیشن بندی و اینا بشه با این صفحه(عکس زیر) مواجه میشم:
Amir120.jpg
لطفا بگید باید چکار کنم؟! ضمنا هاردم ساتا هست و کاملا هم سالمه...اون قسمت ساتا توی bios هم enable هست
لطفا زودتر جواب بدید
مرسی :)

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
من میخوام روی سیستم ویندوز اکس پی نصب کنم ولی همون اول با بوت سی دی که میام بعد از setup loding files که میخواد وارد قسمت پارتیشن بندی و اینا بشه با این صفحه(عکس زیر) مواجه میشم:
مشاهده پیوست 73820
لطفا بگید باید چکار کنم؟! ضمنا هاردم ساتا هست و کاملا هم سالمه...اون قسمت ساتا توی bios هم enable هست
لطفا زودتر جواب بدید
مرسی :)

با سلام
دوست عزیز
یکی از دلایل عدم شناسایی هارد دیسک در زمان نصب ویندوز :
وجود بدسکتور و یا ویروس در MBR هارد دیسک (63 سکتور ابتدای هارد) است .
اگر به اطلاعات هارد دیسک نیاز ندارید با نرم افزارهای Low Level Format هارد خود را Erase کنید .
اگر به اطلاعات نیاز دارید یکبار با نرم افزار HDD Regenerator هارد را بدسکتور گیری کنید .
احتمالا بد سکتور مشکل ایجاد کرده است .
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

MeRKaM

عضو جدید
نرم افزار Sound Trap و Ultra Audio Recorder و خیلی از نرم افزار های دیگه
نتونستم صدای رادیو مورد نظرم رو ضبط منم (منظورم رادیوهای اینترنتی هستش)
راهنمایی بفرمایید

amir8809

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
یکی از دلایل عدم شناسایی هارد دیسک در زمان نصب ویندوز :
وجود بدسکتور و یا ویروس در MBR هارد دیسک (63 سکتور ابتدای هارد) است .
اگر به اطلاعات هارد دیسک نیاز ندارید با نرم افزارهای Low Level Format هارد خود را Erase کنید .
اگر به اطلاعات نیاز دارید یکبار با نرم افزار HDD Regenerator هارد را بدسکتور گیری کنید .
احتمالا بد سکتور مشکل ایجاد کرده است .
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

مرسی دوست عزیز
یعنی اگه بد سکتور داشته باشه و با Low Level Format اریز کنم بد سکتورش از بین میره؟
کلا فرق این دوتا نرم افزار که معرفی کردید اینه که یکی اطلاعاتو پاک میکنه و بدسکتور رو هم از بین میبره و یکی فقط بد سکتور گیری میکنه!!درسته یا نه؟!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز
یعنی اگه بد سکتور داشته باشه و با Low Level Format اریز کنم بد سکتورش از بین میره؟
کلا فرق این دوتا نرم افزار که معرفی کردید اینه که یکی اطلاعاتو پاک میکنه و بدسکتور رو هم از بین میبره و یکی فقط بد سکتور گیری میکنه!!درسته یا نه؟!

با سلام
دوست عزیز همان طور که گفتید است .
نرم افزارهای مختلفی کار Low level format را انجام می دهند مثل Maxtor Low level format و MHDD که فوق العاده قوی هستند . این نرم افزارها ضمن پاک کردن کامل هارد دیسک در صورتی که سکتوری دارای بدسکتور قابل ترمیم باشد تا حدود زیادی رفع خواهد کرد .
اما HDD Regenerator یکی از نرم افزارها و البته یکی از قوی ترین هایی است ه بدون پاک کردن اطلاعات هارد دیسک شما را رفع بدسکتوری می کند .
با تشکر - سیستم 32

amir8809

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز همان طور که گفتید است .
نرم افزارهای مختلفی کار Low level format را انجام می دهند مثل Maxtor Low level format و MHDD که فوق العاده قوی هستند . این نرم افزارها ضمن پاک کردن کامل هارد دیسک در صورتی که سکتوری دارای بدسکتور قابل ترمیم باشد تا حدود زیادی رفع خواهد کرد .
اما HDD Regenerator یکی از نرم افزارها و البته یکی از قوی ترین هایی است ه بدون پاک کردن اطلاعات هارد دیسک شما را رفع بدسکتوری می کند .
با تشکر - سیستم 32

عزیز من با HDD Regenerator کاری که گفتید رو انجام دادم ولی هیچ بدسکتوری پیدا نکرد و مشکلم همچنان هست...حالا باید چکار کنم؟!؟
با یک هارد دیگه روی این سیستم امتحان کردم بازم همون مشکل رو داره و این هاردو زدم روی یک سیستم دیگه بدون مشکل بود...پس 100% اشکال از هارد نیست
خودم فکر میکنم مشکل توی شناختن ساتا باشه(تقریبا مطمئنم)ولی هر چقدر تو بایس گشتم و تغییرات انجام دادم نشد ک نشد...چکار کنم؟!؟!؟
وقتی هم کامپیوترو روشن میکنم که اول صفحه سیاهه میاد نوشته ها میره بالا یک جایی همچین چیزی مینویسه:
primary master : sata device not found

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
عزیز من با HDD Regenerator کاری که گفتید رو انجام دادم ولی هیچ بدسکتوری پیدا نکرد و مشکلم همچنان هست...حالا باید چکار کنم؟!؟
احتمالا تو تنظیمات بایوستون ahci mode فعال شده الان دقیقا همه گزینه ها یادم نیست ولی بعد از enable sata یه گزینه وجود داره که رو IDE... قرارش بدید اون ahci رو هم یه چیز دیگش کنید:gol:

amir8809

عضو جدید
احتمالا تو تنظیمات بایوستون ahci mode فعال شده الان دقیقا همه گزینه ها یادم نیست ولی بعد از enable sata یه گزینه وجود داره که رو IDE... قرارش بدید اون ahci رو هم یه چیز دیگش کنید:gol:

توی کل bios گشتم اصلا ahci وجود نداره و بعد از enable sata همچون گزینه ای که میگید نیست!!!
خودم فکر میکنم مشکل توی شناختن ساتا باشه(تقریبا مطمئنم)ولی هر چقدر تو بایس گشتم و تغییرات انجام دادم نشد ک نشد...چکار کنم؟!؟!؟
وقتی هم کامپیوترو روشن میکنم که اول صفحه سیاهه میاد نوشته ها میره بالا یک جایی همچین چیزی مینویسه:
primary master : sata device not found

آخرین ویرایش:

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام

من نمی دونم win7 من چرا اینجوری شده
راستش وقتی برنامه ای رو باز میکنم برخلاف قبلا که فقط تا بالای استارت منو بود حالا یه خورده میره زیر استارت منو
مثلا یه برنامه ای مثل متلب رو که باز میکنم اون قسمت نوار پنجره های باز شده، زیر استارت منوم هستش و من باید یا min کنم پنجره متلبمو یا استارت منو رو auto hidden
اعصابمو خورد کرده
تو رو خدا کمکم کنید

ممنون

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممن نمی دونم win7 من چرا اینجوری شدهراستش وقتی برنامه ای رو باز میکنم برخلاف قبلا که فقط تا بالای استارت منو بود حالا یه خورده میره زیر استارت منومثلا یه برنامه ای مثل متلب رو که باز میکنم اون قسمت نوار پنجره های باز شده، زیر استارت منوم هستش و من باید یا min کنم پنجره متلبمو یا استارت منو رو auto hiddenاعصابمو خورد کردهتو رو خدا کمکم کنیدممنون
سلام دوست عزیز والان عصبی من دی :گزینه screen resolution رو دستکاری نکردی؟؟؟؟؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام

من نمی دونم win7 من چرا اینجوری شده
راستش وقتی برنامه ای رو باز میکنم برخلاف قبلا که فقط تا بالای استارت منو بود حالا یه خورده میره زیر استارت منو
مثلا یه برنامه ای مثل متلب رو که باز میکنم اون قسمت نوار پنجره های باز شده، زیر استارت منوم هستش و من باید یا min کنم پنجره متلبمو یا استارت منو رو auto hidden
اعصابمو خورد کرده
تو رو خدا کمکم کنید

ممنون
فقط برنامه های ایرانی اینطور میشن یا بقیه هم همینطورن؟

mbaharr

عضو جدید
سلام. من یه فلش مموری 4 گیگ A4Tech دارم که بعد از فرمت کردنش ، حجم خالی مموری رو 38 مگ نشون میده:eek:!! برای رفع این مشکل از نرم افزار SDFormatter هم استفاده کردم ، ولی درست نشد.
لطفا اگه شما راهکاری برای این مشکل دارید ، منو راهنمایی کنید.

با خود ویندوز فرمت کنید و بعدش ببینید چقدر میشه اطلاعات روش کپی کرد!!

ممنون که پاسخ دادید. من اول با ویندوز فرمت کردم . وقتی که جواب نگرفتم با نرم افزار SDFormatter
ولی متاسفانه مشکل حل نشده . فکر کنم باید از خیره فلشم بگذرم:razz:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که پاسخ دادید. من اول با ویندوز فرمت کردم . وقتی که جواب نگرفتم با نرم افزار SDFormatter ولی متاسفانه مشکل حل نشده . فکر کنم باید از خیره فلشم بگذرم:razz:
سلام دوست من باید به صورت low فرمت کنی ایا این برنامه ای که گفتی این امکان رو بهت داد

mbaharr

عضو جدید
سلام. من یه فلش مموری 4 گیگ A4Tech دارم که بعد از فرمت کردنش ، حجم خالی مموری رو 38 مگ نشون میده:eek:!! برای رفع این مشکل از نرم افزار SDFormatter هم استفاده کردم ، ولی درست نشد.
لطفا اگه شما راهکاری برای این مشکل دارید ، منو راهنمایی کنید.

سلام...
یه ... یه ویندوز لایو بالا بیار...البته اگه لینوکس باشه بهتره...
بعد با یه فرمت دیگه فرمتش کن....
یکم توش فایل بریز...بعد دوباره فرمتش کن...
اگه نشد بازم بگو...
با تشکر...

سلام. ممنون که پاسخ دادید. با ویندوز لایو هم فرمت کردم، و جواب نگرفتم. و وقتی توش فایل ریختم الان بدترم شد!! دیگه اون فایل ها رو هم پاک نمی کنه!! انگار دیگه عمر این فلشم ، اینطوری سر اومد :biggrin:

بالا