سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان .

متاسفانه سیستم من آنتی ویروس نداشت و الان یک ویروس وحشتناک گرفته به نام : virut.n.gen که با سرعت

برق منتشر می شه . من سریعاً آنتی ویروس Nod ریختم اما Nod اصلاً نمی تونست کاری کنه .

ویندوز جدید ریختم و آنتی ویروس McAfee ریختم . می تونه شناسایی و پاک کنه اما تموم نمی شه . یعنی اسکن

که تموم می شه اگه دوباره اسکن کنی بازم ویروس داره . باید چی کار کنم ؟ :question:
با سلام،
اگه می تونید یه آنتی ویروس جدید بریزید، یه Internet Security خوب مثل F-Secure Client Security یا BitDefender Total protection و یا Kaspersky بریزید و اجازه بدید به طور کامل سیستم رو اسکن و پاکسازی کنه! البته این کار زمان بر خواهد بود! لازمه بگم که از MCAfee و NOD نباید خیلی انتظاری داشته باشید!!
اگه امکان نصب آنتی ویروس یا نرم افزارهای دیگه نبود با استفاده از اطلاعات این تاپیک به طور دستی ویروس ها رو از بین ببرید! (اگر سؤالی در موردش بود همون جا بپرسید!)
نکته هم این که استفاده از Rescue CD ها گاهی باعث می شه که دیگه ویندوزتون بالا نیاد! پس به عنوان راه آخر در نظر داشته باشید!

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند ماه پیش اتوکد 2010 رو نصب کرده بودم چند روز پیش خواستم اجراش کنم ارور داد منم پاک کردم دوباره نصبش کنم(یونیستالشو پیدا نکردم دستی پاکش کردم)

حالا میخوام نصب کنم اتودسک فعاله ولی اتوکد غیر فعاله و نمیشه انتخابش کرد. نوشته درحال حاضر تو ویندوز وجود داره! ولی هرچی search هم میکنم چیزی از اتوکد تو کامپیوتر نمونده!

توی کنترل پنل قسمت add or remove programs رو هم چک کردم یه فایل هم اونجا بود پاکش کردم ولی موقع نصب همچنان گزینه انتخاب اتوکد غیرفعاله و زیرش نوشته AutoCad 2010 is already installed

خواهشا یکی زودتر کمکم کنه پروژه دارم...

با سلام،
در منوی Run تایپ کنید: MSConfig
حالا به تب Services برید و تیک Hide all microsoft services رو بذارید. از لیست سرویس ها اونهایی که Manufacture مربوط به Autocad (فکر می کنم Autodesk باشه) دارن غیرفعال کنید و سیستم رو ریست کنید. به احتمال زیاد مشکل تون حل می شه!

ممنون بابت راهنمایی تون ولی این راه هم جواب نداد اونجا هم اثری از اتوکد نبود!!!!!:surprised::mad:

کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟!

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

اولا میتونید کاری کنید که همراه با روشن شدن کامپیوتر دیکشنری فعال نشه و سرعتتون رو نگیره

دوما اگر حذف نمیشه میتونید از نرم افزارهای حذف استفاده کنید که من توصیه نمیکنم

سوما واسه اینکار دیکشنری رو غیرفعال کنید و از محل نصب فولدر دیکشنری رو پاک کنید که مطمئنا کامل حذف نمیشه بعد میتونید با باز کردن رجیستری و جستجوی نام نرم افزار تمام کلیدهای مربوط به نرم افزار رو حذف کنید. اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم.

1-سلام :gol:
2-چه کاری؟
3-چرا توصیه نمیکنید؟ چه ایرادی دارن مگه؟
4-والله نمیدونم راستش... یه کم گیج شدم :confused:

آخرین ویرایش:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت راهنمایی تون ولی این راه هم جواب نداد اونجا هم اثری از اتوکد نبود!!!!!:surprised::mad:

کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟!

سلام دوست عزیز البته این راه پیشنهادش درست نیست چون امکان داره سیستم بهم بریزه ولی خوب میگم تصمیم گیری در مورد استفاده از این راه با خودتون هست.
می تونید برید توی ریجیستری و برنامه اتوکد رو سرچ کنید اگر گزینه ای رو پیدا کرد حذفش کنید بعد سیستم رو ریست کنید و دوباره نصب رو انجام بدید.
از منوی استارت این مسیر رو برید run > regedit دراین پنجره دکمه های ctrl+n رو بزنید نام برنامه رو تایپ کنید و سرچ بزنید برای سرچ های بعدی می تونید کلید f3 رو بزنید.
اگر دوستان در مورد استفاده از این راه پیشنهادی رو دارن بگن که ایا دوست عزیز از این روش استفاده کنند یا نه.

با تشکر

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
2-چه کاری؟

سلام دوست عزیز
به مسیر start ->run برید و msconfig رو تایپ کنید
به سربرگ startup برین، برنامه تونو پیدا کنین و تیک کنارشو بردارین...
فکر کنم منظور دوستمون از "میتونید کاری کنید که همراه با روشن شدن کامپیوتر دیکشنری فعال نشه و سرعتتون رو نگیره" همین بود...
موفق باشین

amir_hossein20

عضو جدید
مشکل

مشکل

سلام من یه مشکل بزرگ دارم که اعصابمو خرد کرده و اون اینه که همه چیز بزرگ شده برا من در حالی که رزولیشن و view روی small اند تو هر پنجره ای میرم بزرگ شده حتی اینترنت اکسپلورر! ساده بگم اینطوری شده
http://www.pic.iran-forum.ir/images/cmgjgg6fmetmau8c6re2.png
http://www.pic.iran-forum.ir/images/avokdlq21mbvgdpwtlwm.png
http://www.pic.iran-forum.ir/images/gdam6inr1fpuoirvhxy.png
شده مثل ویندوز xp های قدیم
اگه میشه سریع یه راه حل درست درمون بگین
ممنون

آخرین ویرایش:

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
2-چه کاری؟

1- سلامی دوباره:gol:
2- دوست عزیزمون واستون توضیح کامل دادند.
3-اینگونه نرم افزارها یک سری dllها نیز ممکن است پاک کنند که شاید واسه ویندوز و سیستم حیاتی باشند و به خود سیستم یا دیگر نرم افزارها آسیب بزند
4- به مسیر start ->run برید و regedit رو تایپ کنید و ok بزنید. از منوی edit گزینه find رو بزنید و نام دیکشنری رو بنویسید (دقت کنید اشتباه ننویسید که چیز دیگری از رجیستری پاک شود که خطرناک است) و find next رو بزنید و هر موردی که پیدا کرد کلید del روی کیبورد رو بزنید و اگر سوالی مبنی بر مطمئن بودن برای حذف پرسید تایید کنید. دوباره برای اینکه مورد بعدی را پیدا کند فقط کلید F3 از صفحه کلید را فشار دهید و اگر پیدا کرد دوباره کلید Del بزنید و همین کار ادامه بدید تا وقتی که چیزی پیدا نکرد. بعد ریستارت کنید.

سلام دوست عزیز
فکر کنم منظور دوستمون از "میتونید کاری کنید که همراه با روشن شدن کامپیوتر دیکشنری فعال نشه و سرعتتون رو نگیره" همین بود...
موفق باشین

دوست عزیز خیلی ممنون که منظورمو واضح شرح دادید.:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکل بزرگ دارم که اعصابمو خرد کرده و اون اینه که همه چیز بزرگ شده برا من در حالی که رزولیشن و view روی small اند تو هر پنجره ای میرم بزرگ شده حتی اینترنت اکسپلورر! ساده بگم اینطوری شده
ممنون

سلام...
کارت گرافیکتون نصبه؟؟؟
مانیتورتون چیه؟؟؟
درایورش رو بروزرسانی کردید؟؟
کارت گرافیکتون چیه؟؟؟
با تشکر...

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز البته این راه پیشنهادش درست نیست چون امکان داره سیستم بهم بریزه ولی خوب میگم تصمیم گیری در مورد استفاده از این راه با خودتون هست.
می تونید برید توی ریجیستری و برنامه اتوکد رو سرچ کنید اگر گزینه ای رو پیدا کرد حذفش کنید بعد سیستم رو ریست کنید و دوباره نصب رو انجام بدید.
از منوی استارت این مسیر رو برید run > regedit دراین پنجره دکمه های ctrl+n رو بزنید نام برنامه رو تایپ کنید و سرچ بزنید برای سرچ های بعدی می تونید کلید f3 رو بزنید.
اگر دوستان در مورد استفاده از این راه پیشنهادی رو دارن بگن که ایا دوست عزیز از این روش استفاده کنند یا نه.

با تشکر

ممنون از راهنماییتون ...من این مسیرو رفتم یه چیزی پیدا کرد که عکسشو گذاشتم ولی نمیدونم پاکش کنم یا نه .

نظرتون چیه میتونم پاکش کنم؟! یا مشکلی پیش میاد؟!

اینجا مشخصاتشو مینویسم:

name: default
type:REG-SZ
data:AutoCAD Emergency DWGfile

آخرین ویرایش:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون ...من این مسیرو رفتم یه چیزی پیدا کرد که عکسشو گذاشتم ولی نمیدونم پاکش کنم یا نه .

نظرتون چیه میتونم پاکش کنم؟! یا مشکلی پیش میاد؟!

اگه عکس نامشخصه اینجا مشخصاتشو مینویسم:

name: default
type:REG-SZ
data:AutoCAD Emergency DWGfile

سلام دوست عزیز میشه عکس رو اپلود کنید بعد طوری هم عکس بگیرد که پوشه هم نمایش بده.

با تشکر

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون

رزولوشن صفحه تون رو چک کنید ببینید چنده ؟

ممکنه الان روی 600*800 باشه !

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون
با سلام،
اگه کیفیت تصویر پایین اومده درایور کارت گرافیک رو دوباره نصب کنید! این لینک رو هم ببینید!

amir_hossein20

عضو جدید
با سلام،
اگه کیفیت تصویر پایین اومده درایور کارت گرافیک رو دوباره نصب کنید! این لینک رو هم ببینید!

رزولوشن صفحه تون رو چک کنید ببینید چنده ؟

ممکنه الان روی 600*800 باشه !

سلام ممنون که جواب دادین کارت گرافیک میشه بگین تو کدوم سی دی هاست؟یا از کجا باید گیر بیارم؟
ضمنا من هیچوقت کارت گرافیک نصب نمیکردم و رزولیشین هم روی 600*800 بود ولی اینجوری نمیشد

amir_hossein20

عضو جدید
سلام...
کارت گرافیکتون نصبه؟؟؟
مانیتورتون چیه؟؟؟
درایورش رو بروزرسانی کردید؟؟
کارت گرافیکتون چیه؟؟؟
با تشکر...

در جواب شما باید بگم من هیچ اطلاعاتی در مورد کارت گرافیک و مانیتور ندارم فقط میدونم مانیتورم 15اینچ LG هستش

آخرین ویرایش:

شهاب آس

عضو جدید
با سلام،
این که گفتم چند تا کلید رو فشار بدید و بعد مانیتور رو خاموش و روشن کنید رو تست کردید؟
دوباره سلام
اين كار رو انجام دادم دو سه دقيقه اي كار داد دوباره خاموش شد و ديگه كار نميده بايد چكارش كنم نياز به تعمير داره ؟مشكلش چيه؟

golii

عضو جدید
سلام 1سوال دارم.از کجا میتونم اپ دیت اتوماتیک ویندوز رو غیر فعال کنم؟ویندوز xp.ممنونم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دوباره سلام
اين كار رو انجام دادم دو سه دقيقه اي كار داد دوباره خاموش شد و ديگه كار نميده بايد چكارش كنم نياز به تعمير داره ؟مشكلش چيه؟
با سلام،
این طوری که عجیب تر شد!!
من یه سیستم دیده بودم که وقتی روشن می شد چراغ مانیتور سبز می شد ولی صفحه ش نمیومد و باید چند تا کلید رو می زدی و مانیتور رو ریستارت می کردی تا صفحه ش بیاد ولی بعد از اون دیگه درست کار می کرد!
در مورد مشکل شما باید بپرسم که تو اون چند دقیقه ای که روشن بود از سیستم استفاده می کردید یا نه! چون مثلاً اگه تنظیم کرده باشید که مانیتور بعد از 5 دقیقه خاموش بشه و این زمان بگذره و خاموش بشه باید دوباره موس رو تکون بدید و ریستارتش کنید تا صفحه ش بیاد!
اما اگه دیگه بالا نمیاد و با سیستم دیگه تون هم کار نمی کنه باید بره تعمیرات!
البته قبلش کابل ها رو بررسی کنید و کارت گرافیک رو هم از جاش دربیارید تمیز کنید و جا بزنید!
امیدوارم مشکل تون حل بشه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام ممنون که جواب دادین کارت گرافیک میشه بگین تو کدوم سی دی هاست؟یا از کجا باید گیر بیارم؟
ضمنا من هیچوقت کارت گرافیک نصب نمیکردم و رزولیشین هم روی 600*800 بود ولی اینجوری نمیشد

با سلام،
با توجه به مرحله ی 4 لینکی که دادم می تونید بفهمید که اسم کارت گرافیک تون چیه و مشخصات دیگه ش!

MeRKaM

عضو جدید
امنیت فایل های فشرده

امنیت فایل های فشرده

سلام
در مورد امنیت فایل های فشرده (رار) رمزگذاری شده سوال داشتم
من تمام اطلاعاتم رو تبدیل به فایل فشرده رار کردم و روش پسورد گذاشتم چقدر میتونم به این کار اعتماد کنم
آیا دسترسی به اطلاعات من به راحتی امکان پذیره؟
باتشکر

Reply

Forward

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
در مورد امنیت فایل های فشرده (رار) رمزگذاری شده سوال داشتم
من تمام اطلاعاتم رو تبدیل به فایل فشرده رار کردم و روش پسورد گذاشتم چقدر میتونم به این کار اعتماد کنم
آیا دسترسی به اطلاعات من به راحتی امکان پذیره؟
باتشکر

[/

Reply

Forward

تا جایی که میدونم این بستگی به قدرت پسوردتون داره !
با یه سری برنامه ها مخصوص این کار میشه پسورد های ساده رو شکست !

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
موفق باشین

1- سلامی دوباره:gol:
2- دوست عزیزمون واستون توضیح کامل دادند.
3-اینگونه نرم افزارها یک سری dllها نیز ممکن است پاک کنند که شاید واسه ویندوز و سیستم حیاتی باشند و به خود سیستم یا دیگر نرم افزارها آسیب بزند
4- به مسیر start ->run برید و regedit رو تایپ کنید و ok بزنید. از منوی edit گزینه find رو بزنید و نام دیکشنری رو بنویسید (دقت کنید اشتباه ننویسید که چیز دیگری از رجیستری پاک شود که خطرناک است) و find next رو بزنید و هر موردی که پیدا کرد کلید del روی کیبورد رو بزنید و اگر سوالی مبنی بر مطمئن بودن برای حذف پرسید تایید کنید. دوباره برای اینکه مورد بعدی را پیدا کند فقط کلید F3 از صفحه کلید را فشار دهید و اگر پیدا کرد دوباره کلید Del بزنید و همین کار ادامه بدید تا وقتی که چیزی پیدا نکرد. بعد ریستارت کنید.

دوست عزیز خیلی ممنون که منظورمو واضح شرح دادید.:gol:

ممنون بابت راه حل هاتون.. هر دوی این روش ها رو امتحان کردم ... ولی دیکشنری همچنان هست و حذف نشده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من مطلبی رو تووی word تایپ کردم (توو pc).. خب؟ ...حالا وقتی اونو کپی میکنم به لپ تاپ.. هر چی عدد توش هست .. انگلیسی میشه ... این موضوع در مورد اسلاید ها (پاورپوینت) هم هست و چون مطلب فارسی هس .. میخوام که اعداد هم فارسی بشن... ممنون میشم اگر بگید که چه جوری این مشکل رو حل کنم

با سلام

اگر ورد شما 2007 است از داخل word option برید قسمت advanced و فسمت numeral از اینجا یا context یا hindi رو انتخاب کنید.
اگر hindi انتخاب بشه تمام اعداد فارسی میشه اما اگه context انتخاب کنید اعداد بصورتی اصلی که نوشته شده اند در میان.

و اگر ورد 2003 باشه؟
در مورد اسلاید چی؟ از کدوم قسمت باید تصحیحش کنم؟

ممنون

بالا