سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
راهنمايي....

راهنمايي....

سلام
من نميتونم با ياهو مسنجر لاگين بشم !! خطا ميده و ميگه كه از تنظيمات و از بخش lan setting ، تنظيمات proxy رو فعال كنيد ولي متاسفانه من بلد نيستم و نميدونم اين تنظيمات رو چطوري بايد وارد كنم يا از كجا پيدا كنم !!!
در ضمن از سايت ياهو هم نميتونم ايميلمو باز كنم ، يعني صفحه اي كه اسم كاربري و رمز رو ميخواد رو باز نميكنه !! نميدونم مشكل از كجاست ؟؟(من معمولا از gmail استفاده ميكنم و با ياهو زياد كار نميكنم!!)

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام یک سیدی گردشگری خریدم که باید تو کامپیوتر نصب بشه
وقتی میخواهم نصب کنم جایی که باید سرسال رو بزنم 6الی7 سانت پایین تر مییاد و نمیتونم ok رو بزنم
البته فقط در کامپیوتر من اینجوریه
windows 7
کسی راه حلی داره؟​

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام یک سیدی گردشگری خریدم که باید تو کامپیوتر نصب بشه
وقتی میخواهم نصب کنم جایی که باید سرسال رو بزنم 6الی7 سانت پایین تر مییاد و نمیتونم ok رو بزنم
البته فقط در کامپیوتر من اینجوریه
windows 7
کسی راه حلی داره؟​
با سلام،
برای زدن OK روی پنجره کلیک کنید و Space بزنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
ایکنهایی که ازنرم افزارها روی دسکتاپ بوده هیچ کدوم باز نمیشند البته از داخل مای کامپیوتر باز میشند درضمن فایلهای جدید سیو شده از همون نرو افزارها بازمیشند اهنگها هم باز میشه مای کامپیوتر و سطل آشغال ایرادی ندارند.چی کارکنم که مشکل کامپیوترم حل بشه؟

با سلام،
ابزار ضمیمه رو دانلود و نصب کنید!
امیدوارم مشکل تون حل بشه!

پیوست ها

• linkfile_fix.zip
    885 بایت · بازدیدها: 0

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر
ویندوز seven x64 رو نصب و اکتیو کردیم
بعد از نصب درایورهای مادربرد ( که درایور صدا هم باش نصب میشه )، به نظر میرسه درایور نصبه، آهنگا هم اجرا می‌شن
ولی اسپیکر هیچ صدایی نمیده
میشه بپرسم مشکلش چیه؟
چطور میشه حلش کرد؟
چندین بار uninstall و سپس از نو نصب کردم ولی کماکان کار نمکنه اسپیکرا
چیکار باید کنم؟

پرنام

عضو جدید
لطفا راهنماییم کنید(نحوه زیپ کردن؟)

لطفا راهنماییم کنید(نحوه زیپ کردن؟)

سلام به دوستان
میخواستم بدونم چطور میشه یه فایل اسکن شده 13MBرو به فایل 800KBتبدیل کنم(zp).
البته نحوه زیپ کردن با ویندوزو میدونم ونرم افزارهای win zip و7zip رو سیستمم دارم. فقط میخواستم بدونم چه جور میشه حجم فایل رو به هر اندازه ای که خواستم تبدل کنم . باتشکر فراوان:gol::gol::gol:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر
ویندوز seven x64 رو نصب و اکتیو کردیم
بعد از نصب درایورهای مادربرد ( که درایور صدا هم باش نصب میشه )، به نظر میرسه درایور نصبه، آهنگا هم اجرا می‌شن
ولی اسپیکر هیچ صدایی نمیده
میشه بپرسم مشکلش چیه؟
چطور میشه حلش کرد؟
چندین بار uninstall و سپس از نو نصب کردم ولی کماکان کار نمکنه اسپیکرا
چیکار باید کنم؟
با سلام،
آیا آیکون صدا تو notification area (کنار ساعت) نمایش داده می شه؟
آیا مطمئنید که Mute نیست؟
آیا مطمئنید که درایور مختص ویندوز 7 رو نصب کردید؟ و یا این که به درستی و به طور کامل نصب شده؟ برای اطمینان به Device manager و یا قسمت sound در control panel برید!
اگه درایور رو ندارید می تونید از نرم افزار Driver Genius نسخه ی 10 استفاده کنید. این نرم افزار درایور مربوطه رو دانلود و نصب می کنه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
البته نحوه زیپ کردن با ویندوزو میدونم ونرم افزارهای win zip و7zip رو سیستمم دارم. فقط میخواستم بدونم چه جور میشه حجم فایل رو به هر اندازه ای که خواستم تبدل کنم . باتشکر فراوان:gol::gol::gol:
با سلام،
این امکان وجود نداره که هر فایلی رو به هر اندازه ی دوست دارید فشرده کنید!
حداکثر فشرده سازی در نرم افزار WinRar با انتخاب گزینه ی Best در Compression method انجام می شه!
می تونید فایل رو به چند قسمت تقسیم کنید. برای این کار از قسمت Split to volumes در همون نرم افزار استفاده کنید.

اما در مورد عکس کافیه که اون رو با فرمت jpeg ذخیره کنید تا حجمش خیلی کمتر بشه!

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
شما کلاً دچار مشکلات عجیب غریب می شیدا!!!
اگه این امکان وجود نداره که اون پنجره رو به سمت بالا حرکت داد، یعنی نرم افزار امکانات اولیه رو هم نداره!
در ضمن در تمام پیغام های محاوره ای با زدن Space (یک یا چند بار)، گزینه ی فعال انتخاب می شه! منظور از گزینه ی فعال هم اونیه که به صورت برجسته است یا دورش کادر داره!

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان

سلام
فایل اسکن شده رو با برنامه پینت باز کنید و دوباره سیو کنید
حجمش پائین میاد
وگرنه طبق فرموده دوست عزیزمون صیاد ، فشرده سازی تا این حد ممکن نیست

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام،
آیا آیکون صدا تو notification area (کنار ساعت) نمایش داده می شه؟
آیا مطمئنید که Mute نیست؟
آیا مطمئنید که درایور مختص ویندوز 7 رو نصب کردید؟ و یا این که به درستی و به طور کامل نصب شده؟ برای اطمینان به Device manager و یا قسمت sound در control panel برید!
اگه درایور رو ندارید می تونید از نرم افزار Driver Genius نسخه ی 10 استفاده کنید. این نرم افزار درایور مربوطه رو دانلود و نصب می کنه!

با تشکر از شما
راستش دیگه اینقدرا هم تازه‌کار نیستم :دی کمی سون مشکل ایجاد کرده برام
خوب توضیحات کامل
سیستم خودم نیست، دسترسی به نت دارم اونجا!
سیستمش قدیمی نیست، درایور مخصوص به سون رو هم داره، همه موارد لازم رو براش نصب کردم، حتی reinstall هم کردم!
علامت اسپکیر پایین توی task manager میاد ( همون کنار ساعت )، mute نیست، وقتی آهنگ پخش می‌شه، روی اسپیکر کلیک کنی، بالانس آهنگ رو هم نشون می‌ده ( بالا پایین پریدن صداش )
ولی تنها اتفاقی که نمی‌فته، اینه که اسپیکر بیرونی، کاری انجام نمیده

این مشکل رو قبلن هم یکی از دوستام داشت، متاسفانه اون بوشهره و من شیراز، نمتونم بهش دسترسی دقیق داشته باشم، البته ازش کمک خواستم
ولی اگه می‌شه اینجا منو راهنمایی کنین، ممنون می‌شم ( عجله‌ایه )

help me

:gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
با تشکر از شما
راستش دیگه اینقدرا هم تازه‌کار نیستم :دی کمی سون مشکل ایجاد کرده برام
خوب توضیحات کامل
سیستم خودم نیست، دسترسی به نت دارم اونجا!
سیستمش قدیمی نیست، درایور مخصوص به سون رو هم داره، همه موارد لازم رو براش نصب کردم، حتی reinstall هم کردم!
علامت اسپکیر پایین توی task manager میاد ( همون کنار ساعت )، mute نیست، وقتی آهنگ پخش می‌شه، روی اسپیکر کلیک کنی، بالانس آهنگ رو هم نشون می‌ده ( بالا پایین پریدن صداش )
ولی تنها اتفاقی که نمی‌فته، اینه که اسپیکر بیرونی، کاری انجام نمیده

این مشکل رو قبلن هم یکی از دوستام داشت، متاسفانه اون بوشهره و من شیراز، نمتونم بهش دسترسی دقیق داشته باشم، البته ازش کمک خواستم
ولی اگه می‌شه اینجا منو راهنمایی کنین، ممنون می‌شم ( عجله‌ایه )

قسمت بعد اینکه
توی control panel بخشی مربوط یه صدا رو ندیدم ( البته دقت هم نکردم ) فقط دنبال شکل اسپیکر بودم که ندیدم

help me

:gol:
سلام جوجو
جاوید جان مطمئنی اسپیکر مشکل نداره ؟
با یه اسپیکر دیگه یا هدفون تست کن ، شاید مشکل از اسپیکر باشه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جوجو
جاوید جان مطمئنی اسپیکر مشکل نداره ؟
با یه اسپیکر دیگه یا هدفون تست کن ، شاید مشکل از اسپیکر باشه

اونو مطمعنم که درسته
برا دوستمم همین اتفاق افتاده بود
براش ویندوز که عوض کردم، اینجوری شد
نمیدونم چشه، اعصابم خورد کرده

دوستم برده بودش یه تعمیراتی، کمی دستکاریش کرده بود، درست شده بود
از تنظیمات ویندوزه فکر کنم! ( و همینطور شاید درایورش )

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونو مطمعنم که درسته

مهندس برید از منیجیر از اونجا ببینید همش نصب هستش ! اگه نصب نباشه دستی روی هر کدوم کلیک کنید وسی دی رو بزارید نصب کنید!:cool:

Sarp

مدیر بازنشسته
اونو مطمعنم که درسته

میگی درایور سون رو که داری
همه تنظیماتی که صیاد عزیز هم گفت رو که چک کردی
از اسپیکر هم که نیست

یه بار با برنامه Driver Genius اسکن کن درایور رو دانلود و نصب کن

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگی درایور سون رو که داری
همه تنظیماتی که صیاد عزیز هم گفت رو که چک کردی
از اسپیکر هم که نیست

یه بار با برنامه Driver Genius اسکن کن درایور رو دانلود و نصب کن

درباره این برنامه توضیح میدی؟ چیکارا می‌کنه؟ لینک دانلودش کجا هست؟

مهندس برید از منیجیر از اونجا ببینید همش نصب هستش ! اگه نصب نباشه دستی روی هر کدوم کلیک کنید وسی دی رو بزارید نصب کنید!:cool:

ها؟ manager کجاست؟ چیچیه؟

Sarp

مدیر بازنشسته
درباره این برنامه توضیح میدی؟ چیکارا می‌کنه؟ لینک دانلودش کجا هست؟

ها؟ manager کجاست؟ چیچیه؟
این برنامه سیستم رو اسکن میکنه و هکدوم از درایورها ورژنش از آخرین ورژن ارائه شده قدیمیتر باشه بهت اعلام میکنه
میتونی بزنی درایور رو دانلود کنه
فایل دانلودی رو میتونی نگه داری واسه خودت

از اینجا دانلود کن ورژن 10 رو که فکر کنم آخریش همینه

منظورش device manager هست

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این برنامه سیستم رو اسکن میکنه و هکدوم از درایورها ورژنش از آخرین ورژن ارائه شده قدیمیتر باشه بهت اعلام میکنه
میتونی بزنی درایور رو دانلود کنه
فایل دانلودی رو میتونی نگه داری واسه خودت

از اینجا دانلود کن ورژن 10 رو که فکر کنم آخریش همینه

منظورش device manager هست
آها، device manager
ممنونم
بخاطر راهنمای نرم‌افزار معرفی شده هم ممنون از لطفتون

rose22

عضو جدید
سلام
کسی هست که با نرم افزار NSSکارکرده باشه؟
یه
آموزش کلی و مفید ازش میخوام ،اگه توی همین سایت هست چه بهتر اگر نه که بیزحمت آدرس آموزشو بهم بدین.
ممنون.

پرنام

عضو جدید
با سلام مجدد

ممنون از راهنمایتون،حالاچطور میتونم فایلهای تیکه تکه شده رو توی یک فولدر قرار بدم بعد اونو اپلود کنم؟

باتشکر فراوان

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام مجدد

ممنون از راهنمایتون،حالاچطور میتونم فایلهای تیکه تکه شده رو توی یک فولدر قرار بدم بعد اونو اپلود کنم؟

باتشکر فراوان
با سلام،
لطف کنید اگر پست تون به پست های قبلی ربط پیدا می کنه از گزینه ی "پاسخ با نقل قول" استفاده کنید!
در مورد سؤال تون: کنار هم قرار دادن اون قسمت ها تأثیری در کاهش حجم شون نداره و با توجه به محدودیت آپلود تو سایت مورد نظر می تونید فایل رو تقسیم کنید. مثلاً تو تالار خودمون محدودیت ارسال در هر پست 2 مگابایته، پس فایل رو باید به اندازه های 2 مگابایتی تقسیم کنید و در پست های مجزا ارسال کنید!
توجه کنید که فشرده کردن عکس و فیلم تأثیر چندانی در کاهش حجم اون ها نداره و برای این کار باید فرمت شون رو تغییر بدید! مثلاً یه عکس با فرمت bmp حجم خیلی بیشتری از همون عکس با فرمت jpg داره!
برای تغییر فرمت هم می تونید از ابزار paint (همون طور که دوستمون گفتن) استفاده کنید. Paint رو باز کنید. از طریق File->Open عکس تون رو انتخاب کنید و از طریق File->Save as و منوی Save as type گزینه ی jpeg رو انتخاب کنید. عکس جدید حجم بسیار کمتری داره!

maryammi

عضو جدید
سلام
در مورد کاهش مصرف توان در شبکه ی حسگر بی سیم با استفاده از روشهای همزمانسازی (خواب و بیداری گره ها)میتونید مطب جدیدی یا پروژه یا مقاله ای بهم ارائه بدید

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام
کسی هست که با نرم افزار NSSکارکرده باشه؟
یه
آموزش کلی و مفید ازش میخوام ،اگه توی همین سایت هست چه بهتر اگر نه که بیزحمت آدرس آموزشو بهم بدین.
ممنون.

سلام در زمینه موبایل یه نرم افزار هست با همین اسم که میشه باهاش کارای مختلفی کرد. منظورتون اونه؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل من حل شد
به این طریق

هر کی خواست استفاده ببره

ماریا جمشیدی

عضو جدید
سلام و درووووووووود
چطوری میشه یه رم یا فلش رو فرمت کرد که بعدا کسی نتونه با نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات اونو برگردونه؟

بالا