سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز با یکی از دوستانم که در شرکت ADSL کار می کنه گفت به علت افت شدید سرعت اینترنت هست که بعضی از سایت ها باز نمی شوند . که خود این یک ترفند جلوگیری از کارهایی هست .
ان شاءالله که درست میشه . خیلی سرعت داشتیم حالا کم هم شد .
با تشکر - سیستم 32
با سلام،
دقیقاً همین طوره!!
می گن به جای ***** کردن بعضی از سایتا سرعت لود شدنشون رو اونقدر پایین آوردن که طرف از باز کردنش پشیمون بشه!

aminvo

عضو جدید
lمجموعه تلویزیونی sky چه در ماهواره و چه در اینترنت شبکه های پولی هستند. امکان داره 24 ساعت به صورت تست تونستید نگاه کنید

خیلی ممنون از راهنماییتون ولی باید خدمتتون عرض کنم که این لینکی که بنده قرار دادم همیشگی است و تقریبا 4 الی 5 ماهی میشه که فوتبال ها را از این طریق می دیدم.

با سلام
دوست عزیز با یکی از دوستانم که در شرکت ADSL کار می کنه گفت به علت افت شدید سرعت اینترنت هست که بعضی از سایت ها باز نمی شوند . که خود این یک ترفند جلوگیری از کارهایی هست .
ان شاءالله که درست میشه . خیلی سرعت داشتیم حالا کم هم شد .
با تشکر - سیستم 32

با سلام،
دقیقاً همین طوره!!
می گن به جای ***** کردن بعضی از سایتا سرعت لود شدنشون رو اونقدر پایین آوردن که طرف از باز کردنش پشیمون بشه!

دوستان عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون. فکر کنم حق با شما باشه;) ولی اگه براتون مقدوره روی لینک زیر کلیک کنید و یکی ار کانال ها را انتخاب کنید تا شما هم امتحان کنید که آیا موفق به دیدن می شید یا نه؟؟؟؟ :gol:

http://www.directon.tv/channels

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

فلش من یه ویروسی گرفته که تقریبا هر فایلی با هر فرمتی رو تبدیل به shortcut کرده از فایل mp3 گرفته تا حتی فایل ستاپ برنامه:surprised:فقط زیپ ها و بعضی از فولدرهام سالم موندن:cry:

با دو تا آنتی ویروس آویرا و نود هم چک کردم 3 تا ویروس هم پیدا و حذف کردن اما بازم درست نشد.البته اینم بگم روی بعضی از سیستم های دانشگاه فایلای سالم نشون داده میشن و راحت باز میشن :surprised: همین فایلای سالم رو توی یه فلدر جمع کردم وزیپشون کردم تا روی سیستم خونه هم بتونم اونا رو باز کنم ولی توی خونه فایل زیپم خالیه!:surprised::eek: و باز نکته ی دیگه این که اگه فلشم رو با برنامه winrar باز کنم فایلای سالم رو نشون میده اما نمیذاره کپی یا تغییری روشون بدم...

خب حالا با این تفاسیر امیدی به بازگشت اطلاعاتم هست؟:(شما چه انتی ویروسی رو پیشنهاد میدین؟

ممنون:gol:

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فلش من یه ویروسی گرفته که تقریبا هر فایلی با هر فرمتی رو تبدیل به shortcut کرده از فایل mp3 گرفته تا حتی فایل ستاپ برنامه:surprised:فقط زیپ ها و بعضی از فولدرهام سالم موندن:cry:

با دو تا آنتی ویروس آویرا و نود هم چک کردم 3 تا ویروس هم پیدا و حذف کردن اما بازم درست نشد.البته اینم بگم روی بعضی از سیستم های دانشگاه فایلای سالم نشون داده میشن و راحت باز میشن :surprised: همین فایلای سالم رو توی یه فلدر جمع کردم وزیپشون کردم تا روی سیستم خونه هم بتونم اونا رو باز کنم ولی توی خونه فایل زیپم خالیه!:surprised::eek: و باز نکته ی دیگه این که اگه فلشم رو با برنامه winrar باز کنم فایلای سالم رو نشون میده اما نمیذاره کپی یا تغییری روشون بدم...

خب حالا با این تفاسیر امیدی به بازگشت اطلاعاتم هست؟:(شما چه انتی ویروسی رو پیشنهاد میدین؟

ازnero6 استفاده کن 100درصد میتونی پاک کنی!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با سلام
دوست عزیز با آنتی ویروس NOD32 به روز شده به راحتی پاک میشه .
با تشکر - سیستم 32

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر جمع مهندسان گرامی!!!:smile:
من تازگی ها نرم افزار جاوا رو که روی سی دی gerdoo programing که همه ی نرم افزارهای مختلف روی اون هستنصب کردم-حالا برای اجراش با مشکل مواجه شدم یه فایلی پیدا کردم به اسم
java visual Vm که وقتی این رو باز میکنم شامل قسمت های مختلفه که روی هرکدوم که میرم خود به خود وصل به اینترنت میشه:(نمی دونم چکار کنم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم:cry:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

بهترین آنتی ویروس از نظر من kaspersky

IT87-21

عضو جدید
سلام
بهترین راه برای سنجش کارایی cpu چیست؟

clock rate,CPI,MIPS,FLOPS,memory latency, average execution time?

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با سلام
دوست عزیز
اول اینکه نرم افزار های مختلفی برای تست CPU هست مثل CPUZ که چندان از کارایی های آنها مطمئن نیستم .
اگر CPU شما مربوط به شرکت Intel هست می تونید تمامی اطلاعات لازم درباره CPU رو روی سایت شرکت یعنی www.intel.com بیابید .
تمامی اطلاعات لازم در رابطه با مدل CPU هست . با دادن مدل CPU خود می تونید اطلاعاتی مثل تعداد هسته - سرعت کارکرد - توان - پشتیبانی ها و ...
با تشکر - سیستم 32

IT87-21

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون.
اما در حالت مقایسه ای کدوم بهتره؟
این یه home woke!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون.
اما در حالت مقایسه ای کدوم بهتره؟
این یه home woke!

با سلام
دوست عزیز
برای CPU های اینتل چند تا نرم افزار هست مثال آنها : CPU Z - Hot CPU Tester Pro - CPU Speed Professional که از بین اینها CPU Speed Professional بیشتر طرفدار داره .
البته باید یادآور بشویم که این نرم افزارها مرحله شبیه سازی Over Clock را انجام نمی دهند تا حداکثر توان را نشان بدهند و همچنین اطلاعات خروجی آنها کامل نیست و همه موارد مثل MIPS (توان) - جداسازی میزان سرعت SSP, FSP (بین رم-گرافیک و سایر قطعات ) و موارد جزئی تر را نشان نخواهند داد .
اگر با دنیای Over Clocking آشنا باشید می توانید با بهره گیری بیشتر از سیستم با حداکثر توان آن آشنا شوید . از آنجایی که احتمال سوختن CPU - Mother Board - Power وجود دارد پیشنهاد می کنم اگر آشنایی ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید .
همچنان پیشنهاد من دریافت جدول اطلاعات تخصصی CPU از سایت سازنده است .
با تشکر - سیستم 32

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام بر جمع مهندسان گرامی!!!:smile:
من تازگی ها نرم افزار جاوا رو که روی سی دی gerdoo programing که همه ی نرم افزارهای مختلف روی اون هستنصب کردم-حالا برای اجراش با مشکل مواجه شدم یه فایلی پیدا کردم به اسم
java visual Vm که وقتی این رو باز میکنم شامل قسمت های مختلفه که روی هرکدوم که میرم خود به خود وصل به اینترنت میشه:(نمی دونم چکار کنم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم:cry:
با سلام،
برای استفاده از جاوا باید بسته های jdk و jre رو نصب کنید و بعد از تنظیمات خاصی در Path و Classpath می تونید برنامه هاتون رو به کمک دستورات محیط cmd کامپایل و اجرا کنید.
اگه استفاده از این محیط براتون سخته می تونید از محیط های دیگه ای مثل netbins استفاده کنید. اما در هر دو صورت باید اون دو بسته رو نصب کنید.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

چطور میشه عکس هایی که با فتوشاپ درست شده رو به حالت اول برگردوند؟

نیاز به نرم افزار خاصی هست ؟

ممنونم ....

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز!
از راهنمایی تون ممنون!با نصب بسته دوم فایل اجرایی رو پیدا کردم:smile:ولی حالا که کد برنامه ام رو
می نویسم ودکمهrunمیزنم پنجره ای باز میشه که به قول خودتون تنظیماتی رو می خواد ولی من نمی دونم چه جوری باید تنظیم کرد:confused:در قسمتpathوclass pathچیزی شبیه به آدرس فایل می خواد بهش میدم ولی وقتی runمیزنم errorمیده:warn:اگه میشه دوباره کمکم کنید:sweatdrop:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام دوستان

چطور میشه عکس هایی که با فتوشاپ درست شده رو به حالت اول برگردوند؟

نیاز به نرم افزار خاصی هست ؟

ممنونم ....
سلام

پسوند قایل همون psd اگه باشه که راحته با فوتوشاپ بازش میکنید و برش میگردونید ولی اگه تبدیل به jpg شده باشه فکر نکنم راهی برای بازگردانیش پیدا کنید

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
سلام.
وقتی کامپیوترمو روشن میکنم ویندوز بالا میاد ولی مانیتور نمایش نمیده و دکمه مانیتور چشمک زنه. این برنامه از یه ربع تا 2 ساعت ادامه داره همیشه تا نمایش بده! :w09:
ولی وقتی ری استارت میکنم یا بلا فاصله بعد از خاموش کردن ( که نمایش میداده) روشن میکنم ، مانیتور نمایش میده و فعاله.
اینم بگم که ویندوزمو با این مانیتور نصب نکردم. رزولوشن مانیتورمم رو 1024*1280 هست.
چون نمیخوام تنظیمات ویندوزم به هم بخوره حوصله ویندوز عوض کردنم ندارم.:w05:
ممنون میشم اگه کمکم کنید

کابل هاردت رو چک کن یا عوض کن

moji5

سلام

اگه راهنمایی دوستان کمکی نکرده بگو

moji5

سلام به همه
دوستان کسی میدونه این مشکل که موقع بالا اومدن ویندوز سون برنامه
explorer.exe
اجرا نمیشه و ایکن ها و بقیه موارد ویندوز لود نمیشه از کجا بوجود میاد.
یعنی ویروس هست یا به دلیل اپدیت هست یا چیز دیگه؟
توجه داشته باشید که نحوه برطرف کردنش رو نمیخوام بدونم چون بلدم
میخوام بدونم چرا جدیدن ویندوز سون اینجوری میشه
با تشکر
جهت توجه بیشتر
نجوه برطرف کردن مشکل رو نمیخوام بدونم
دلیل بوجود اومدنش رو میخوام بدونم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز!
از راهنمایی تون ممنون!با نصب بسته دوم فایل اجرایی رو پیدا کردم:smile:ولی حالا که کد برنامه ام رو
می نویسم ودکمهrunمیزنم پنجره ای باز میشه که به قول خودتون تنظیماتی رو می خواد ولی من نمی دونم چه جوری باید تنظیم کرد:confused:در قسمتpathوclass pathچیزی شبیه به آدرس فایل می خواد بهش میدم ولی وقتی runمیزنم errorمیده:warn:اگه میشه دوباره کمکم کنید:sweatdrop:

با سلام،
لطف کنید سؤالتون رو واضح تر و کامل تر بگید! منظورتون از بسته ی دوم چیه و این که کجا run رو می زنید؟
اگر نرم افزارهایی مثل netbins رو نصب کرده باشید خودشون اون متغیرها رو تنظیم می کنن و نیازی به تنظیم مجدد نیست!

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

پسوند قایل همون psd اگه باشه که راحته با فوتوشاپ بازش میکنید و برش میگردونید ولی اگه تبدیل به jpg شده باشه فکر نکنم راهی برای بازگردانیش پیدا کنید

ممنونم از راهنمائیتون دوست خوبم :gol:

عکس های دوربینه که احتمالا از همون اول jpg بوده و با فتوشاپ تغییرش دادن و پسوند فایل رو عوض نکردن و همچنان به صورت jpg هستش .

مطمئنم برای بازگردانیش به حالت اول یه راهی وجود داره ! یعنی امیدوارم ...

بازم از راهنمائیتون ممنونم :gol::gol:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنمائیتون دوست خوبم :gol:

عکس های دوربینه که احتمالا از همون اول jpg بوده و با فتوشاپ تغییرش دادن و پسوند فایل رو عوض نکردن و همچنان به صورت jpg هستش .

مطمئنم برای بازگردانیش به حالت اول یه راهی وجود داره ! یعنی امیدوارم ...

بازم از راهنمائیتون ممنونم :gol::gol:

با سلام
دوست عزیز امکان بازگردانی عکس با فرمت JPG به حلت قبلی وجود نداره به خاطر اینکه سیستم کار به این صورت هست که بعد از تغییرات و ذخیره کردن با فرمت JPG انگار که تازه عکس گرفته اید و فقط یک لایه بیشتر نیست . و امکان بازگشت تغییرات را ندارید .
در حالت کلی هر فرمتی را به فرمت JPG تغییر دهید قابل بازگشت تغییرات نیست .
در این مواقع تنها راه حل ریکاوری دوباره رم دوربین برای بازیابی دوباره عکس اولی است .
با تشکر - سیستم 32

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم به من یه برنامه ی خوب برای ریکاوری هارد اکسترنال با فرمت ntfs که تازه فرمت شده معرفی کنید.
ایا امیدی به ریکاوریش هست ؟؟؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با سلام
دوست عزیز از یکی از کارمندان شرکت اینتل سوال کردم جوابشون این بود که این اطلاعات در طراحی اولیه CPU انجام میشه و بعضی از این اطلاعات حالت سقف دارد و بسته به نوع نرم افزارها و سیستم عاملی که استفاده می کنید فرق می کنه ( مثل توان - سرعت - تنظیم فرکانس بین رم - گرافیک و دیگر قسمت ها )
برای اطلاعات بیشتر خودتون می تونید با توانایی چت انگلیسی از روی خود سایت اینتل بعد از پیدا کردن نوع پردازنده اطلاعات بیشتری را با چت آنلاین با مسئول مربوطه به راحتی به خواسته هاتون برسید .
با تشکر - سیستم 32

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم به من یه برنامه ی خوب برای ریکاوری هارد اکسترنال با فرمت ntfs که تازه فرمت شده معرفی کنید.
ایا امیدی به ریکاوریش هست ؟؟؟

با سلام
دوست عزیز نرم افزارهای مختلفی برای ریکاوری است .
مهمتر از خود نرم افزار اینه که آیا اطلاعات شما Over Write شده است یا نه و چه مقدار ؟
نرم افزارهای پیشنهادی بنده به ترتیب موارد زیر است . اگر با نرم افزار اول جواب نگرفتید به نرم افزار دوم بروید .
1 - Final Data و 2- Get data Back for NTFS و 3- R-Studio و 4- O&O Disk Recovery
با تشکر - سیستم 32

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز نرم افزارهای مختلفی برای ریکاوری است .
مهمتر از خود نرم افزار اینه که آیا اطلاعات شما Over Write شده است یا نه و چه مقدار ؟
نرم افزارهای پیشنهادی بنده به ترتیب موارد زیر است . اگر با نرم افزار اول جواب نگرفتید به نرم افزار دوم بروید .
1 - Final Data و 2- Get data Back for NTFS و 3- R-Studio و 4- O&O Disk Recovery
با تشکر - سیستم 32

مرسی از راهنماییتون
منظورتون رو از over write نمیدونم چیه.
با این نرم افزارهایی که معرفی کردین ریکاوری ه 800 gb اطلاعات چقدر طول میکشه ومهم تر از اون امکان puse داره یا کامپیوتر تا اتمام کار باید روشن بمونه ؟؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون
منظورتون رو از over write نمیدونم چیه.
با این نرم افزارهایی که معرفی کردین ریکاوری ه 800 gb اطلاعات چقدر طول میکشه ومهم تر از اون امکان puse داره یا کامپیوتر تا اتمام کار باید روشن بمونه ؟؟

با سلام
منظور از Over Write اینه که بعد از پاک کردن روی اون قسمت اطلاعات جدید کپی کردید یا نه !؟؟؟!؟
اندازه 800 گیگا بایت خیلی اطلاعات زیادی هست . نرم افزار Final Data در مرحله اول وقت کمی برای چک کردن می گیره . ( در صورتی که درایو را فرمت نکرده باشید احتمالا به راحتی آدرس فایل ها را دارد و به راحتی نمایش می دهد ولی بازگردانی به حالت اصلی کمی وقت گیر است .
نرم افزار Get Data back در مرحله چک کردن دیسک برای حدود 30 گیگ حدودا 20 دقیقه وقت گرفته . ضمنا اندازه پارتیشن ها هم توی وقتتون تاثیر داره .
حالت Pause که فرمودید رو در طول یک مرحله ندارد ولی در هر مرحله یک گزینه برای ذخیره دارد .
با تشکر - سیستم 32

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز با آنتی ویروس NOD32 به روز شده به راحتی پاک میشه .
با تشکر - سیستم 32

سلام
دوست عزیز ممنون از توجهتون....
من لایسنس نود رو خریدم و بنابراین از آخرین آپدیتش استفاده میکنم...عرض کردم با نود که چک کردم 2 تا ویروس شناخت و پاک کردم اما فایلام هنوز همون shortcut باقی موندن...

اگه راهنمایی دوستان کمکی نکرده بگو

لطف می کنین اگه کمکم کنین...ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
دوست عزیز ممنون از توجهتون....
من لایسنس نود رو خریدم و بنابراین از آخرین آپدیتش استفاده میکنم...عرض کردم با نود که چک کردم 2 تا ویروس شناخت و پاک کردم اما فایلام هنوز همون shortcut باقی موندن...

شما از برنامه Autorun Virus Remover استفاده کنید مشکلتون حل میشه

دوست من انتی ویروس نودز قوی نیست من باهاش کار کردم اگه کسپر نصب کنید خیلی بهتره...عالیه حرف نداره;)

moji5

لطفا" این تاپیک ها رو مطالعه کنید و انجام بدید تا بتونم کمکتون کنم

معرفی ویروس های رایج و راه مقابله با انها (autorun.show hidden and folder options)

اموزش تصویری تنظیمات کاربردی انتی ویروس نود ۴ AntiVirus eset Smart Security

پیشنهاد iproje برای داشتن سیستم ایمن در برابر حملات ویروس ها

پاک کردن انتی ویروس نود و نصب نود 4 اسمارت سکوریتی یادتون نره
البته تا وقتی که تنظیماتش رو انجام ندید فایده نداره

نتیجه اعمال تغییرات رو بنویسید مخصوصا" درباره نوع ویروس

بالا