سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من نفهمیدم مشکلش چیه! خواهشا" راهنماییم کنید. الان حدودا" 2 هفته است نمیتونم آنتی ویروسم رو آپدیت کنم .:cry:

مهندس باید بگردی تو اینترنت Username , password جدید پیدا کنی و وارد برنامه کنی

تا حالا با معقوله ی expire شدن یا باطل شدن licence یک برنامه مواجه نشدی ؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مهندس باید بگردی تو اینترنت Username , password جدید پیدا کنی و وارد برنامه کنی

تا حالا با معقوله ی expire شدن یا باطل شدن licence یک برنامه مواجه نشدی ؟

جناب مهندس دیگه در این حد هم گیج نیستم که ندونم یوزر پسورد ام باید ماله اون روز باشه!:eek:
نه تا حالا با این معقوله مواجه نشدم:D امروز یوزر پسورد امروز رو زدم ولی آپدیت نمیکنه؟! از بعد error ای که فایروال ویندوزم داد دیگه آپدیت انجام نمیشه؟:cry:
ممنون

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
جناب مهندس دیگه در این حد هم گیج نیستم که ندونم یوزر پسورد ام باید ماله اون روز باشه!:eek:
نه تا حالا با این معقوله مواجه نشدم:D امروز یوزر پسورد امروز رو زدم ولی آپدیت نمیکنه؟! از بعد error ای که فایروال ویندوزم داد دیگه آپدیت انجام نمیشه؟:cry:
ممنون

از نسخه چند استفاده میکنید ؟!!

گاهی اون یوزر و پسورد ها مشکل دارن (بدلایلی) شما چند تا یوزر و پس دیگه رو امتحان کنید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نسخه چند استفاده میکنید ؟!!

گاهی اون یوزر و پسورد ها مشکل دارن (بدلایلی) شما چند تا یوزر و پس دیگه رو امتحان کنید

نسخه 5
گاهی! نه طی 2 هفته هر یوزر پسورد که میزنم آپدیت نشه!
یعنی ربطی به اون error نداره؟ یادم نیست error اش چی بود!

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
نسخه 5
گاهی! نه طی 2 هفته هر یوزر پسورد که میزنم آپدیت نشه!
یعنی ربطی به اون error نداره؟ یادم نیست error اش چی بود!

این یوزر و پس مال امروز هست .. واسه من مشکلی نداشت .. شما امتحان کن ببین باز ارور میده .. اینجا کلیک کن

اگر نشد آنتی ویروست رو پاک کن دوباره نصب کن ..
(چون از نسخه های اصلی استفاده نمیکنیم این مشکلات پیش میاد .. اون اروری که شما گفتین چیزی رو مشخص نمیکرد !! فقط گفته بوده اکتیو نمیشه و دلیلی یا کدی ذکر نکرده بود )

راستی یکی از دوستان سایتی زدن برای دانلود و آپ دیت آنتی ویروس که نسخه 6 , nod32 (البته بتا) رو هم توش زدن .. اگر خواستی اینو بیار بالا(نسخه بتا اینجا کلیک کن )

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این یوزر و پس مال امروز هست .. واسه من مشکلی نداشت .. شما امتحان کن ببین باز ارور میده .. اینجا کلیک کن

اگر نشد آنتی ویروست رو پاک کن دوباره نصب کن ..
(چون از نسخه های اصلی استفاده نمیکنیم این مشکلات پیش میاد .. اون اروری که شما گفتین چیزی رو مشخص نمیکرد !! فقط گفته بوده اکتیو نمیشه و دلیلی یا کدی ذکر نکرده بود )

راستی یکی از دوستان سایتی زدن برای دانلود و آپ دیت آنتی ویروس که نسخه 6 , nod32 (البته بتا) رو هم توش زدن .. اگر خواستی اینو بیار بالا(نسخه بتا اینجا کلیک کن )

نسخه ی 5 رو 2باره نصب کردم:D
جدا چرا ما ایرانی ها حاضر نیستم نسخه های اورجینال رو بخریم که انقد اذیت نشیم؟!:D:question:
چرا اینجا انقد قیمت نسخه های اورجینال بالاست؟:cry:
به نظرتون برای پایین اوردن قیمتای نسخه های اصل چی باید کرد؟ چین مگه چه کار کرده که قیمت این برنامه ها رو اورده پایین؟:w20:

reyhanehbassam

عضو جدید
Cobit چیست؟

Cobit چیست؟

Cobit چیه؟
کی میتونه اطلاعات سریع و کاملی به من راجع به cobit بده؟
ساعت 8 صبح ارایه دارم و ظرف 1 ماه هم مطلبی پیدا نکرده ام. اوضاع وحشتناکیه.

Sahar*it

عضو جدید
جواب متحان شبکه

جواب متحان شبکه

سلام ب همه دوستان ،من چن وقت دیگه امتحان میان ترم شبکه 2 دارم می خواستم کمکم کنید جواب سوالات این امتحانی ک عکسشو گذاشتم پیدا کنم،خیلی واجب هستش،اگه کسی تونست حتی اگه تونست چندتاشونو جواب بده ممنون میشم واسم میل کن
گذاشتن ایمیل در پستها خلاف قوانین هست

مشاهده پیوست 99614

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
Cobit چیه؟
کی میتونه اطلاعات سریع و کاملی به من راجع به cobit بده؟
ساعت 8 صبح ارایه دارم و ظرف 1 ماه هم مطلبی پیدا نکرده ام. اوضاع وحشتناکیه.
http://en.wikipedia.org/wiki/COBIT
سلام ب همه دوستان ،من چن وقت دیگه امتحان میان ترم شبکه 2 دارم می خواستم کمکم کنید جواب سوالات این امتحانی ک عکسشو گذاشتم پیدا کنم،خیلی واجب هستش،اگه کسی تونست حتی اگه تونست چندتاشونو جواب بده ممنون میشم واسم میل کن

مشاهده پیوست 99614
ضمیمه معتبر نیست.
همه اشو میخوای؟

آخرین ویرایش:

mostafamir

عضو جدید
ایمیل سرور

ایمیل سرور

من exchange server 2010 رونصب کردم حالا به جایی رسیدم که درموردش هیچ چیز تئوریک یا عملی نمیدونم اونم اینکه با چه آدرسی از بیرون باید بهش وصل بشم یا چطورباید urlی مترادف آیپییش(ولیده) درسرورتعریف کنم، فقط میدونم تنظیمات iis هم اینجا دخیله.
یا اینکه یک وب سایت وقتی طراحی میشه چطور آیپی و urlش برای باز شدن در اینترنت تعریف میشه همش برمیگرده به iis یا......

البته دنبال توضیحی کاربردی وواضحم نه تئوریک وسردرگم کننده.

برای اینکه ذهنیتی راجع به این موضوع پیدا کنم کتابی یا منبعی روبهم معرفی کنید.

بهرحال اگه لطف کنید وراهنماییم کنیدممنون میشم

FOROUGHMOZHDEHI

عضو جدید
سلام
کسی در زمینه برنامه نویسی به زبانه c++ در رابطه با شبکه اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم کمکم کنید...:gol:

hooman_hooman

عضو جدید
سلام دوستان/ ببخشید کسی از شما در مورد کلاسترینگ در سرور ها اطلاع داره یا یک پی دی اف بهم بده؟ ممنون میشم

baback

کاربر فعال
من exchange server 2010 رونصب کردم حالا به جایی رسیدم که درموردش هیچ چیز تئوریک یا عملی نمیدونم اونم اینکه با چه آدرسی از بیرون باید بهش وصل بشم یا چطورباید urlی مترادف آیپییش(ولیده) درسرورتعریف کنم، فقط میدونم تنظیمات iis هم اینجا دخیله.
یا اینکه یک وب سایت وقتی طراحی میشه چطور آیپی و urlش برای باز شدن در اینترنت تعریف میشه همش برمیگرده به iis یا......

البته دنبال توضیحی کاربردی وواضحم نه تئوریک وسردرگم کننده.

برای اینکه ذهنیتی راجع به این موضوع پیدا کنم کتابی یا منبعی روبهم معرفی کنید.

بهرحال اگه لطف کنید وراهنماییم کنیدممنون میشم

این موارد رو راجع به exchnge مطالعه کنید:

1- نحوه پیکربندی External Address در Exchange server برای ارسال و دریافت email به خارج از دامنه محلی ( شبکه محلی ) بر خلاف Internal Address
2- پیکربندی رکوردهای MX و A در External DNS

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تو کتاب network+ نوشته:
الزاما همه ی internetworkها به اینترنت متصل نیستند
سوالم اینه که مگه میشه چند تا کامپیوترو بدون اتصال به اینترنت شبکه کرد؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
تو کتاب network+ نوشته:
فکر کنم منظورش این باشه :در اکثر شبکه ها همه ی سیستم ها اینترنت ندارند فقط یه سیستم اینترنت داره و اون رو به سیستم هایی که می خواد اشتراک میذاره یعنی اون یه سیستم اینترنت رو بین کلاینت ها پخش می کنه که اسم سرویس هم ICS هست.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
تو کتاب network+ نوشته:

وقتی که یک کامپیوتری بخواد از طریق یک شبکه ای با گذشتن از gateway های مختلف که حالا ممکنه routing rule ها یا NAT روش انجام بشه تا برسه به یک شبکه ی دیگه ، نتیجه ی این شبکه ها می شه یه internetwork ، الزاما نیازی به اینترنت نیست

عجب سوالی مهندس؟ یعنی اینترنت نباشه نمی شه شبکه داشت؟

یه سوئیچ بگیرید 10 تا کامپیوتر بهش وصل کنید و IP ها رو ست کنید ، شما الان 10 تا کامپیوتر رو شبکه کردید در حالی که اینترنت هم ندارید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
تو کتاب network+ نوشته:

وقتی که یک کامپیوتری بخواد از طریق یک شبکه ای با گذشتن از gateway های مختلف که حالا ممکنه routing rule ها یا NAT روش انجام بشه تا برسه به یک شبکه ی دیگه ، نتیجه ی این شبکه ها می شه یه internetwork ، الزاما نیازی به اینترنت نیست

عجب سوالی مهندس؟ یعنی اینترنت نباشه نمی شه شبکه داشت؟

یه سوئیچ بگیرید 10 تا کامپیوتر بهش وصل کنید و IP ها رو ست کنید ، شما الان 10 تا کامپیوتر رو شبکه کردید در حالی که اینترنت هم ندارید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تو کتاب network+ نوشته:

مگه میشه که نشه؟!
تا جایی که من میدونم خ از سیستم ها میتونن به هم شبکه باشن ولی به اینترنت هم وصل نباشن!
مثلا" سیستم های مدرسه اتون!
مگه همیشه به اینترنت وصل بودن؟
لزوم شبکه بودن که به اینترنت وصل بودن نیست! هست؟مهم اینه که وقتی اونا شبکه میشن میتونن اطلاعاتشون رو با هم به اشتراک بذارن.
بدون نیاز به اینترنت!
مثلا" یه شبکه ی کوچیک تویه یک شرکت که نیاز هم به اینترنت نداشته باشه:surprised::eek:
میتونه اصلا" به اینترنت وصل نباشه نه؟
نمیدونم حرفام درسته یا نه! ولی من منظور کتاب رو این طوری فهمیدم!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید چندتا سوال از network+ داشتم!
1.تکنولوژی که برای متصل کردن LAN های بسیار دور از هم استفاده می شود چه نام دارد؟
جوابش رو داده WAN
چرا router نمیشه؟
اصلا" کار اصلی router چیه؟!
2.نوعی از انواع شبکه که در آن برای انتقال اطلاعات , داده ها به واحد های مجزای کوچکتری تقسیم میشوند و
مستقل از همدیگر روی شبکه فرستاده می شوند چه نام دارد؟
خودش جواب رو نوشته: سوئیچینگ مدار
ولی مگه سوئیچینگ بسته نمیشه؟!:confused:

baback

کاربر فعال
سلام
تو کتاب network+ نوشته:

درود

Intenetwork به اصطلاح نوعی شبکه کامپیوتری هست با این توپولوژی که حداقل دو شبکه فیزیکی از طریق حداقل یک Gateway و با متد Packet Routing با هم ارتباط برقرار کنن و یک شبکه داخلی تشکیل بدن. این واژه رو باید اینطور بخونید: Inter + Network نه بصورت Internet + Work . چون این ساختار شبکه از حداقل یک Gateway استفاده میکنه پس در مقیاس بسیار بزرگ شبیه به شبکه Internet خواهد بود و الزامن قرار نیست که به شبکه internet متصل باشه.

در مورد سوال دوم اینکه تعریف شبکه در ساده ترین حالت خودش به مفهوم ارتباط حداقل دو کامپیوتر فیزیکی برای رد و بدل کردن داده هاست. حتمن برای داشتن یک شبکه نیازی به وجود اینترنت نیست !

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببخشید چندتا سوال از network+ داشتم!
1.تکنولوژی که برای متصل کردن LAN های بسیار دور از هم استفاده می شود چه نام دارد؟
جوابش رو داده WAN
چرا router نمیشه؟
اصلا" کار اصلی router چیه؟!
2.نوعی از انواع شبکه که در آن برای انتقال اطلاعات , داده ها به واحد های مجزای کوچکتری تقسیم میشوند و
مستقل از همدیگر روی شبکه فرستاده می شوند چه نام دارد؟
خودش جواب رو نوشته: سوئیچینگ مدار
ولی مگه سوئیچینگ بسته نمیشه؟!:confused:

جواب 1:ببین تو سوال گفته تکنولوژی که نگفته وسیله ای که،کار روتر هم به زبان خیلی ساده مسیریابی بسته ها هست.حتما" میدونی که route یعنی مسیر یا راه و er پسوند فاعلی یعنی کسی یا چیزی که اینکارو انجام میده.انواع شبکه ها هم از لحاظ مقیاس جغرافیایی میشه:(به ترتیب)pan-lan-man-wan-gan که معمولا" همه lan-man-wan رو میشناسن.راستی روتر در لایه3 کار میکنه.
جواب2:سوئیچینگ مداری جوریه که هیچ بسته بندی انجام نمیشه و جریانی از بیتها رو داریم.مدار هم اختصاصی بین همین فرستنده و گیرنده است(چون تو س.بسته ای مدارمجازی مدار را جفت فرستنده و گیرنده های دیگه هم میتونن استفده کنن و اونجا شناسه های مدار داریم).در س بسته ای بسته ها طول متفاوت دارن ولی حداکثر طول وجود داره واگه طول همهشون یکی باشه میگن سلول که تو ATM اینجوریه.)س بسته ای هم به دو دسته مدارمجازی و داده گرام تقسیم میشه که حتما" تفاوتشونو میدونی.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب 1:ببین تو سوال گفته تکنولوژی که نگفته وسیله ای که،کار روتر هم به زبان خیلی ساده مسیریابی بسته ها هست.حتما" میدونی که route یعنی مسیر یا راه و er پسوند فاعلی یعنی کسی یا چیزی که اینکارو انجام میده.انواع شبکه ها هم از لحاظ مقیاس جغرافیایی میشه:(به ترتیب)pan-lan-man-wan-gan که معمولا" همه lan-man-wan رو میشناسن.راستی روتر در لایه3 کار میکنه.
جواب2:سوئیچینگ مداری جوریه که هیچ بسته بندی انجام نمیشه و جریانی از بیتها رو داریم.مدار هم اختصاصی بین همین فرستنده و گیرنده است(چون تو س.بسته ای مدارمجازی مدار را جفت فرستنده و گیرنده های دیگه هم میتونن استفده کنن و اونجا شناسه های مدار داریم).در س بسته ای بسته ها طول متفاوت دارن ولی حداکثر طول وجود داره واگه طول همهشون یکی باشه میگن سلول که تو ATM اینجوریه.)س بسته ای هم به دو دسته مدارمجازی و داده گرام تقسیم میشه که حتما" تفاوتشونو میدونی.

الان تو خواندن پاسخ جواب 2 این جوری شدم:confused:
ما تازه 60 ص از نت ورک پلاس رو خواندیم!
ان شاء الله بعدا" که تموم شه بیشتر میفهمم!
پس سوئیچینگ بسته درسته دیگه؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
الان تو خواندن پاسخ جواب 2 این جوری شدم:confused:
ما تازه 60 ص از نت ورک پلاس رو خواندیم!
ان شاء الله بعدا" که تموم شه بیشتر میفهمم!
پس سوئیچینگ بسته درسته دیگه؟
شبکه رو پاس نکردی؟
عیب نداره،این مفاهیم رو بخون،توی اینترنت هم بگرد و در موردشون اطلاعات کسب کن.
حواست باشه "سوییچینگ مداری" رو با "سوییچینگ مداری مجازی" اشتباه نگیری.

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شبکه رو پاس نکردی؟
عیب نداره،این مفاهیم رو بخون،توی اینترنت هم بگرد و در موردشون اطلاعات کسب کن.
هواست باشه "سوییچینگ مداری" رو با "سوییچینگ مداری مجازی" اشتباه نگیری.

نه هنوز ارائه نشده بهمون!
ترم 5 شبکه ی 1 رو دارم!
مگه به شما ترم 2 ارائه میشده؟:surprised:
تازه داریم با بچه ها network+ رو میخوانیم!

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

مالتی پلکسر چیه؟ کارش پردازشه؟ مثل cpu ولی خارج سیستم؟ برای چندتا سیستم استفاده میشه؟!
یکم میشه راجع بهش توضیح بدید.
ممنون

بالا