سوالات و مشکلات ویندوز 7 !؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من روي كامپيوترم ويندوز 7 نصب كرده بودم . ديشب كه سيستم را راه اندازي كردم به يكباره كلي پيغام error برنامه هاي اجرايي نصب شده در ويندوز ظاهر شد و هيچ برنامه اي قابل بازكردن نبود حتي مديا پلير يا nero و يا بابيلون و غيره باز نمي شد و error مي داد. سپس صفحه معروف آبي كه نشانگر مشكل جدي است مي آمد و ويندوز ري استارت مي شد. با توجه به اينكه نتوانستم مشكل را حل كنم خواستم دوباره ويندوز بريزم . به همين خاطر درايو c را فرمت كردم و اقدام به نصب مجدد ويندوز 7 كردم ولي متاسفانه موقع نصب error مي داد و مي گفت setup قادر به نصب فايلهاي ويندوز نيست. فكر كردم شايد سي دي ويندوز خراب باشد به خاطر همين با چند سي دي ويندوز 7 و xp
هم امتحان كردم ولي هيچكدام از ويندوزها نصب نشدند و پيغام خطا در نصب مي دادند . ايميج قبلي هم كه داشتم ريختم كه ريخته شد ولي ويندوز يا بالا نمي آمد يا اگر هم مي آمد مشكلي كه در ابتدا گفتم بر روي ايميج ريخته شده هم وجود داشت. اگر كسي مي داند مشكل از چيست لطفا راهنمايي كند متشكرم

سلام
دوست عزيز احتمال ويروسي شدن سيستمتون خيلي زياده. پيشنهاد ميكنم سي دي بوت ايبل (boot able) يك آنتي ويروس قوي مثل كسپرسكي رو به روز دانلود كنين و كل سيستمتون رو ويروس كشي كنين.

براي فرمت كردن درايو ويندوزتون هم پيشنهاد ميكنم با سي دي بوت ايبل acronis اين كار رو انجام بدين.

sadaf88

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من یکی دو روزه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم با این پیغام مواجه میشم
preparing to configure windows
please do not turn off computer
ولی بعد انجام عملیات
Failure
میشه و کامپیوتر شات داون می کنه
این کار چندین بار پشت سر هم تکرار میشه تا اینکه وارد ویندوز میشم

نمی دونم آیا علتش آپدیت های ویندوز 7 است که تازه دانلود کرده ام؟ یا علت دیگری دارد
ممنون می شوم راهنمایی کنید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
من یکی دو روزه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم با این پیغام مواجه میشم
preparing to configure windows
please do not turn off computer
ولی بعد انجام عملیات
Failure
میشه و کامپیوتر شات داون می کنه
این کار چندین بار پشت سر هم تکرار میشه تا اینکه وارد ویندوز میشم

نمی دونم آیا علتش آپدیت های ویندوز 7 است که تازه دانلود کرده ام؟ یا علت دیگری دارد
ممنون می شوم راهنمایی کنید
با سلام،
دقیقاً مشکل همینه! اگه در زمان نصب آپدیت ها اختلالی ایجاد کرده باشید مثلاً ریست کرده باشید یا ... این مشکل پیش میاد! فکر نمی کنم راه حل خیلی خاصی هم داشته باشه!
می تونید از System restore استفاده کنید یا به Safe mode برید و از قسمت Unistall a program به بخش آپدیت های نصب شده برید و جدیدترین ها رو حذف کنید!
امیدوارم مشکل تون حل بشه!

sweetdream

عضو جدید
سلام، خسته نباشید.
این مشکل رو ظاهرا خیلی‎ها داشتن و تا دل‎تون بخواد دستورالعمل‎های مختلف رو تست زدم می‎خواستم ببینم شما ایده‌ی جدیدی برای رفعِ مشکل DVD ROM در ویندوز 7 ندارید؟!
چون من روی DVD RW Drive وقتی که دیسکی داخلِ دستگاه نیست کلیک می‎کنم،DVD RW میاد بیرون و یه‎ دیسکی [سی‎دی/دی‎وی‎دی صوتی و تصویری یا ...] رو داخلِ دستگاه می‎ذارم که هم می‎شناسه هم نمی‎شناسه؟!
s3.picofile.com/file/7578882361/WINDOWS7.jpg

وقتی هم روش راست‎کلیک می‎کنم و Open in new window رو می‎زنم پنجره‎ی جدید باز می‎شه و محتویات رو می‎بینم [البته برای همه‎شون این‎طوری نیست بیشتر برای سی‎دیها صادقه] ولی توی KMPlayer و VLC Player و Windows Media Player اجرا نمی‎شه.
s3.picofile.com/file/7578890428/WINDOWS7_2.jpg
s2.picofile.com/file/7578891612/WINDOWS7_3.jpg

دررابطه با دی‎وی‎دی و سی‎دی‎هایی که صوتی‎تصویری نیستند هم مثلِ عکسِ اولی که گذاشتم هست ولی نمی‎تونم واردِ فولدر می‎شم چون معمولا سیستم می‎ره تو کما و هنگ می‎کنه تا دیسک رو از دستگاه خارج کنم(!!!)

به‎نظرتون می‎شه این مورد رو کاری کرد یا باید قیدِ ویندوز 7 رو بزنم [البته قبلا هم ویندوز 7 داشتم هیچ مشکلی نبود(!)] ؟!
ممنون می‎شم راهنمایی کنید.

sweetdream

عضو جدید
سلام، خسته نباشید.
این مشکل رو ظاهرا خیلی‎ها داشتن و تا دل‎تون بخواد دستورالعمل‎های مختلف رو تست زدم می‎خواستم ببینم شما ایده‌ی جدیدی برای رفعِ مشکل DVD ROM در ویندوز 7 ندارید؟!
چون من روی DVD RW Drive وقتی که دیسکی داخلِ دستگاه نیست کلیک می‎کنم،DVD RW میاد بیرون و یه‎ دیسکی [سی‎دی/دی‎وی‎دی صوتی و تصویری یا ...] رو داخلِ دستگاه می‎ذارم که هم می‎شناسه هم نمی‎شناسه؟!
s3.picofile.com/file/7578882361/WINDOWS7.jpg

وقتی هم روش راست‎کلیک می‎کنم و Open in new window رو می‎زنم پنجره‎ی جدید باز می‎شه و محتویات رو می‎بینم [البته برای همه‎شون این‎طوری نیست بیشتر برای سی‎دیها صادقه] ولی توی KMPlayer و VLC Player و Windows Media Player اجرا نمی‎شه.
s3.picofile.com/file/7578890428/WINDOWS7_2.jpg
s2.picofile.com/file/7578891612/WINDOWS7_3.jpg

دررابطه با دی‎وی‎دی و سی‎دی‎هایی که صوتی‎تصویری نیستند هم مثلِ عکسِ اولی که گذاشتم هست ولی نمی‎تونم واردِ فولدر می‎شم چون معمولا سیستم می‎ره تو کما و هنگ می‎کنه تا دیسک رو از دستگاه خارج کنم(!!!)

به‎نظرتون می‎شه این مورد رو کاری کرد یا باید قیدِ ویندوز 7 رو بزنم [البته قبلا هم ویندوز 7 داشتم هیچ مشکلی نبود(!)] ؟!
ممنون می‎شم راهنمایی کنید.

کسی نیست راهنمایی کنه؟!
ممنون.

mo_ha

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
برام یه مشکلی پیش اومده لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه...لطفا.....
چند وقته من نمیتونم رو کامپوترم هیچ نرم افزاریو نصب کنم.:cry:
همش این پیغام رومیدهerror.jpg
اگه کسی میدونه مشکلش کجاست کمک کنه.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
برام یه مشکلی پیش اومده لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه...لطفا.....
چند وقته من نمیتونم رو کامپوترم هیچ نرم افزاریو نصب کنم.:cry:
همش این پیغام رومیدهمشاهده پیوست 130231
اگه کسی میدونه مشکلش کجاست کمک کنه.

با سلام،
همون طور که در متن پیام اومده شما دسترسی Admin ندارید پس نمی تونید تغییری در سیستم به وجود بیارید! اگه شما تنها کاربر سیستم هستید و قبلاً با همین Account می تونستید این کارها رو انجام بدید، احتمالاً یا مشکل ویندوزه یا دچار بدافزار شدید! تلاش کنید که یه اکانت دیگه با دسترسی Admin ایجاد کنید و سیستم رو برای اطمینان از عدم آلودگی، اسکن کنید!

mo_ha

عضو جدید
با سلام،
همون طور که در متن پیام اومده شما دسترسی Admin ندارید پس نمی تونید تغییری در سیستم به وجود بیارید! اگه شما تنها کاربر سیستم هستید و قبلاً با همین Account می تونستید این کارها رو انجام بدید، احتمالاً یا مشکل ویندوزه یا دچار بدافزار شدید! تلاش کنید که یه اکانت دیگه با دسترسی Admin ایجاد کنید و سیستم رو برای اطمینان از عدم آلودگی، اسکن کنید!

ممنون دوست عزیز از اینکه جواب دادین
اما من یه اکانت بیستر ندارم آنتی ویروسم رو سیستمم نصبه (Avira) همیشه هم آپدیته! فک نکنم مشکل از بدافزار باشه
اما بعضی وقتا این پیغام رو هم میده شاید مشکلش از این پیغام فهمیده بشه...
error2.png

احتمالا همون مشکل از ویندوز باشه.... چطوری میشه مشکلو رفع کرد؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز از اینکه جواب دادین
اما من یه اکانت بیستر ندارم آنتی ویروسم رو سیستمم نصبه (Avira) همیشه هم آپدیته! فک نکنم مشکل از بدافزار باشه
اما بعضی وقتا این پیغام رو هم میده شاید مشکلش از این پیغام فهمیده بشه...
مشاهده پیوست 130259

احتمالا همون مشکل از ویندوز باشه.... چطوری میشه مشکلو رفع کرد؟
خواهش می کنم!
با این فرض که قبلاً مشکلی نداشتید و به سیستم دسترسی Admin دارید، مراحل زیر رو طی کنید! امیدوارم مشکل تون حل بشه:
وارد regedit بشید. برای این کار دو کلید win+r رو با هم بزنید تا منوی Run بیاد و دستور regedit رو داخلش تایپ و اینتر کنید!
از سمت چپ، روی HKEY_CLASSES_ROOT کلیک راست کنید و به Permissions برید.
روی Add و سپس Locations کلیک کنید! حالا نام کامپیوترتون رو کلیک کنید و OK رو بزنید! (در این قسمت معمولاً یک نام هست اما اگه بیشتر بود و نمی دونستید اسم کامپیوترتون چیه به Properties بخش My computer مراجعه کنید!)
حالا روی Advanced کلیک کنید و find now رو بزنید!
از لیستی که پایین صفحه نمایش داده می شه، Administrator و نام کاربری خودتون رو انتخاب کنید و OK بزنید.
حالا دو نام کاربری انتخابی زیر Enter the object names to select نمایش داده می شه، OK کنید.
حالا این دو نام کاربری رو انتخاب کنید و از قسمت Permissions for administrators گزینه ی Full control رو انتخاب کنید!
در صورتی که از ابتدا این دو نام کاربری با نام کامپیوتر شما در لیست وجود دارن، چک کنید که Full control برای این دو فعال هست یا نه!

omid.hasanzadeh

عضو جدید
hiji

hiji

یه مشکلی برام پیش اومده که شورتکات های ویندوز همه به صورت open with شدن ! help meeee چیکا کنم ؟:eek::eek::eek::eek:

it_solver

عضو جدید
روی فایلتون کلیک راست کنید و properties بگیرید سپس تب previous versions رو باز کنید به حالت قبلی برگردونید
همچنین میتونید بعد از باز کردن از طریق open with گزینه ای که پایین صفحه هست که نوشته
always use the selected program to open this kind of file
رو تیک بزنید و بعد ok کنید.

alimahdavi

عضو جدید
aaa

aaa

ویندوز من 7 و 32bit است وقتی که پچ pes2013 رو نصب می کنم بالا نمی یاره و وقتی که به زور بالاش آوردم وقتی می خوام بازی کنم از بازی خارج می شه. مشکل چیه؟

fafa ghodrat

عضو جدید
سلام
ويندوز من 7 ،32 بيت هست. متاسفانه بعد از وارد كردن پسورد، ديگه هيچي نشون نميده و صفحه سياه ميمونه. حدود 1 ماهي اينجور بود
با گرفتن كليدهاي ctrl+alt+delet ، انتخاب new task و تايپ explorer ويندوز بالا ميومد.
ديروز تاچ لبتاب از كار افتاد. ري استارت كردم، علاوه بر تاچ موس usb هم از كار افتاد. ديده از روش قبلي هم ويندوز بالا نمياد:cry:
الان ميخواستم نصب ويندوز كنم، سيدي ويندوز رو كه ميذارم،عبارت press any key to boot from cd نمياد:(
لطفا يكي منو راهنمايي كنه چكار كنم ؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ویندوز من 7 و 32bit است وقتی که پچ pes2013 رو نصب می کنم بالا نمی یاره و وقتی که به زور بالاش آوردم وقتی می خوام بازی کنم از بازی خارج می شه. مشکل چیه؟
با سلام،
Compatibility بازی رو روی ویندوز XP تنظیم کنید. برای این کار به Properties فایل اجرایی برید.

10247

عضو جدید
با سلام
ویندوز من 7 ،64 بیت هست. در درایو D اینچنین پوشه هایی را ایجاد می کند و delete نمیشه . باید چیکار کنم که از بین بره ؟Untitled.png

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ویندوز من 7 ،64 بیت هست. در درایو D اینچنین پوشه هایی را ایجاد می کند و delete نمیشه . باید چیکار کنم که از بین بره ؟مشاهده پیوست 158640

معمولا همچین پوشه های توسط برنامه های خاصی بصورت موقت ایجاد میشه
اما علامت قفل که زده نشون میده کار کاره ویروسه
اسکن کنی بد نیست

10247

عضو جدید
ممنون از راهنمایی شما
با آنتی ویرووس چک کردم اما ویرووس نداره .

ferijj

عضو جدید
مشکل در بالا اومدن ویندوز 7

مشکل در بالا اومدن ویندوز 7

گاهی اوقات بعد از روشن شدن کامپیوتر که صفحه لوگوی cpu مادربورد میاد و بعد از اون باید وارد ویندوز بشه روی همون صفحه لوگو میمونه و دیگه رد نمیشه!!!
حتی با زدن دکمه delete که باید وارد setup بشه ولی اتفاقی نمیفته!!! ولی تو این حالت اگه سیستم رو خاموش کنم و 15-20 دقیقه بگذره درست میشه و بالا میاد! ولی خب راه حلش که این نیست.اما بعضی اوقات که گیر میکنه delete رو جواب میده و از راه بوت دیوایس سیستم بالا میاد ولی خدایی کلافه شدم از گیر کردنای این سیستم! لطفا کمک کنییییییییید! :(

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی اوقات بعد از روشن شدن کامپیوتر که صفحه لوگوی cpu مادربورد میاد و بعد از اون باید وارد ویندوز بشه روی همون صفحه لوگو میمونه و دیگه رد نمیشه!!!
حتی با زدن دکمه delete که باید وارد setup بشه ولی اتفاقی نمیفته!!! ولی تو این حالت اگه سیستم رو خاموش کنم و 15-20 دقیقه بگذره درست میشه و بالا میاد! ولی خب راه حلش که این نیست.اما بعضی اوقات که گیر میکنه delete رو جواب میده و از راه بوت دیوایس سیستم بالا میاد ولی خدایی کلافه شدم از گیر کردنای این سیستم! لطفا کمک کنییییییییید! :(

با سلام
دوست عزیز یک بار هارد و CD Writer را از مادربرد جدا کنید و ببینید هنوز این مشکل هست .
اگر این مشکل نبود و سریعتر پیغام Operation Not Found یا پیدا نکردن دیسک بوت و مثال این پیغام را داد ، مشکل از یکی از این دو دستگاه است . احتمال خیلی بیشتر هارددیسک هست و معمولا کابل یا خود دستگاه مشکلی دارد . بدسکتوری در ناحیه MBR یا تاب برداشتن پلیت هارد نیز می تواند از دلایل باشد .
با تشکر - سیستم 32

ferijj

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز یک بار هارد و CD Writer را از مادربرد جدا کنید و ببینید هنوز این مشکل هست .
اگر این مشکل نبود و سریعتر پیغام Operation Not Found یا پیدا نکردن دیسک بوت و مثال این پیغام را داد ، مشکل از یکی از این دو دستگاه است . احتمال خیلی بیشتر هارددیسک هست و معمولا کابل یا خود دستگاه مشکلی دارد . بدسکتوری در ناحیه MBR یا تاب برداشتن پلیت هارد نیز می تواند از دلایل باشد .
با تشکر - سیستم 32

من چند وقت پیش به دلیلی هارد رو از سیستم جدا کردم و بعد از یه مدت دوباره نصب کردم! پس مشکل ممکنه به خاطر هارد باشه؟ تو اجرا کردن فایل ها از هارد هیچ مشکلی نیستا!!

matin joon 95

عضو جدید
سلام . من لپ تاپ ایسوس دارم و اصلا بالا نمیاد.چند روز پیش روشنش کردم از اونجایی که شارژنداشت یه چند لحظه روشن شد و بعد خاموش شد.گذاشتمش تو شارژ اما هرکارمیکنم روشن نمیشه. یعنی دکمه پاور رو که میزنم لوگو ایسوس میاد بعد یه صفحه مشکی که خط تیره چشمک زن داره و بعد صفحه مشکی .. چراغ هارد هم روشن میشه..... کمک کنید .. چی شده .. بایوسشه... چیپ گرافیکشه ... گذاشتم 48 ساعت بدون منبع تغذیه بمونه ... تخلیه الکتریکی هم کردم ....

varta

عضو جدید
پیغام this copy of windows is not genuine

پیغام this copy of windows is not genuine

سلام دوستان
چند ماه پیش روی دسکتاپ pc این پیغامو دیدم،سرچ کردم و RemoveWAT رو نصب کردم
بعد یه مدت دوباره این مشکل بوجود اومد و اینبار Windows Loader رو نصب کردم
اما الان دوباره این پیغام اومده رو صفحه و دیگه RemoveWAT و Windows Loader نصب نمیشه!
نمیدونم باید چکار کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید

it_solver

عضو جدید
سلام. احتمالا شما ویندوزتون رو آپدیت میکنید به همین دلیل اکتیو شما از بین میره.
وقتی REMOVE WAT استفاده میکنید اون قسمت اکتیویشن رو حذف میکنه و برای اینکه اون رو برگردونید باید دوباره REMOVE WAT رو اجرا کنید.
در هرصورت اگر باز هم اکتیو شما از بین رفته باید با WINDOWS LOADER بتونید اون رو دوباره اکتیو کنید یعنی تا جایی که من مطلع هستم محدودیتی در تعداد دفعات اکتیو نداره.

at3666

عضو جدید
سلام . من لپ تاپ ایسوس دارم و اصلا بالا نمیاد.چند روز پیش روشنش کردم از اونجایی که شارژنداشت یه چند لحظه روشن شد و بعد خاموش شد.گذاشتمش تو شارژ اما هرکارمیکنم روشن نمیشه. یعنی دکمه پاور رو که میزنم لوگو ایسوس میاد بعد یه صفحه مشکی که خط تیره چشمک زن داره و بعد صفحه مشکی .. چراغ هارد هم روشن میشه..... کمک کنید .. چی شده .. بایوسشه... چیپ گرافیکشه ... گذاشتم 48 ساعت بدون منبع تغذیه بمونه ... تخلیه الکتریکی هم کردم ....

سلام احتمال اینکه مشکل از سیستم بوت باشه باید سریعاٌ لب تاب را ببری نمایندگی / ول ممکن هم هست که پارتیشن ها حذف شده باشن ولی بازهم میگم سریعاٌ لب تاب را ببر نمایندگی

yasamanra

عضو جدید
راهنمایی در نصب ویندوز 7

راهنمایی در نصب ویندوز 7

سلام دوستان.
من روی لپ تاپم ویندوز 7 نصب هست.که متاسفانه مشکل پیدا کرده و دوباره میخوام ویندوز7 نصب کنم.
هنگام نصب وقتی به دو گزینه upgrade و custom رسیدم کدوم رو انتخاب باید کنم .من شنیدم که اگر قبلا ویندوز 7 نصب بوده الان هم بهتره که upgrade رو انتخاب کنم.ولی اگر custom رو انتخاب کنم چه تفاوتی ایجاد میشه(در ضمن ویندوز 7 من مشکل داره)

و در مورد اطلاعاتی که در درایو c قرار دارن......اگه نخوام حذف شن و باقی بمونن باید چه کار کنم .....من نمیدونم کدوم از فولدر هایی که تو c هستن مربوط به خود ویندوز میشن.

در ضمن پس از نصب ویندوز چه چیزهایی رو باید دوباره نصب کنم منظورم درایو ها و .... کلیه امکانات مربوط به یه ویندوز هست؟؟؟یا اینکه خودشون به صورت خودکار نصب میشن؟؟؟

yasamanra

عضو جدید
سلام.
من روی لپ تاپم یه ویندوز 7 دارم که مشکل داره و میخوام ویندوز جدید نصب کنم.
موقع نصب ویندوز 7 کدام گزینه رو انتخاب کنم؟ upgrade یا custom????? من شنیدم که اگر ویندوزی که نصب هست 7 باشه بهتره upgrade رو انتخاب کنم.
چه تفاوتی ایجاد میشه اگر custom رو انتخاب کنم؟؟؟
در ضمن برای اینکه برنامه هایی که تو درایو c هستن پاک نشن چه کار کنم؟
بعد از نصب ویندوز آیا برنامه دیگری هم نیاز به نصب دارد؟مثلا درایور ها و .......کلیه امکاناتی که یه ویندوز داره یا اینکه خودشون به صورت اتوماتیک نصب میشن؟
ایا بعد از نصب ویندوز جدید در پارتیشن بندی هم تفاوتی ایجاد میشه؟

ممنون میشم اگه کسی راهنماییی کنه.....

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام.
من روی لپ تاپم یه ویندوز 7 دارم که مشکل داره و میخوام ویندوز جدید نصب کنم.
موقع نصب ویندوز 7 کدام گزینه رو انتخاب کنم؟ upgrade یا custom????? من شنیدم که اگر ویندوزی که نصب هست 7 باشه بهتره upgrade رو انتخاب کنم.
چه تفاوتی ایجاد میشه اگر custom رو انتخاب کنم؟؟؟
در ضمن برای اینکه برنامه هایی که تو درایو c هستن پاک نشن چه کار کنم؟
بعد از نصب ویندوز آیا برنامه دیگری هم نیاز به نصب دارد؟مثلا درایور ها و .......کلیه امکاناتی که یه ویندوز داره یا اینکه خودشون به صورت اتوماتیک نصب میشن؟
ایا بعد از نصب ویندوز جدید در پارتیشن بندی هم تفاوتی ایجاد میشه؟

ممنون میشم اگه کسی راهنماییی کنه.....
سلام
upgrade زمانی انتخاب میشه که قصد داشته باشید ویندوزتون رو ارتقا بدید پس الآن همون custom رو انتخاب کنید.
اگه منظورتون برنامه هایی هستن که الآن روی سیستم نصب هستن،که با نصب ویندوز جدید از بین میرن
ولی اگه اطلاعاتی توی درایو c دارین که نمیخواید حذف بشن نباید درایو c رو فرمت کنید.و ویندوزتون رو توی یه درایو دیگه نصب کنید.
ویندوز 7 یه سری از درایور ها رو شناسایی و نصب میکنه و احتیاجی به نصب ندارین.
اگه پارتیشن ها رو تغییر ندید خیر تفاوتی نمیکنن