### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

.SahaR.

عضو جدید
سلام دوستان.من کلاس زبان میرم اما توی لیستنینگ خیلی ضعیفم.گفتن فیلم ببینم .اما با چی شروع کنم؟چه فیلم هایی برای شروع خوبه.اسمشونو بگین ممنون میشم:gol:

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من کلاس زبان میرم اما توی لیستنینگ خیلی ضعیفم.گفتن فیلم ببینم .اما با چی شروع کنم؟چه فیلم هایی برای شروع خوبه.اسمشونو بگین ممنون میشم:gol:

هر فیلمی دستت رسید ببین
فیلم کارتون آهنگ هرچی

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز

بطور کلی میتونم بگم متوجه شدن معنی فیلم ها برای یه زبان اموز خیلی سخته پس بهتره بیشتر کارتون با زیرنویس انگلیسی ببینین
البته دونستن معنی انمیشن های حیوانات هم سخته سعی کنید باربی و.......باشن

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
10 مین اخبار تصویری بی بی سی با متن میخوام. اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام.
10 مین اخبار تصویری بی بی سی با متن میخوام. اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

سلام

موضوعات مختلفی هست که میشه دانلود کرد...شما در چه زمینه ای می خواید؟

من نتونستم ده دقیقه ای پیدا کنم! حداکثر 4 دقیقه بود

لینکشو براتون پیام خصوصی کردم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یک راه خوب که معمولا بچه های قوی توی کلاسهای زبان همیشه انجام میدن اینه که بعد از هر درسی که توی کلاس میگیرن میان خونه و listening های همون روز رو حالا چه توی کتاب اصلی یا کتاب تمرین و ... رو چند بار گوش میدن ... چون معمولا اونها بیشترین تطابق رو با سطح زبان شما داره و لهجه هم معمولا براتون آشناتره بعد از چندین جلسه حسابی گوشتون قوی میشه ... در کنارش هم هر زمان که گوشتون آزاده (یعنی با گوش دادن چیزی تمرکزتون به هم نمیخوره) همونطوری که زهره جان گفت هر چیزی دم دستتون بود به انگلیسی گوش بدید صلا هم مهم نیست که بفهمید یا نه فقط گوشتون تقویت میشه (البته برای کتاب درسی مهمه که متوجه بشید) ... توی فیلم و کارتون و آهنگ هم به خاطر جریان داستان یا کلیپ آهنگ شما ناخودآگاه مشتاق هستید که بفهمید چی گفته میشه و به همین دلیل مفیده ... اگر سطح زبانتون متوسط هست سریالها خیلی خوبه چون شخصیتها با یک لهجه خاص در طول سریال صحبت می کنند و به مرور درکش براتون راحت تره ... سریالهای اکشن و افسانه ای هم مناسب نیست چون جریان داستان سریع استفاق میوفته و افکتهای صوتی زیاد داره ... یه چیزی که صحبت های روزمره توش بیشتر باشه بهتره ... موفق باشید

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

موضوعات مختلفی هست که میشه دانلود کرد...شما در چه زمینه ای می خواید؟

من نتونستم ده دقیقه ای پیدا کنم! حداکثر 4 دقیقه بود

لینکشو براتون پیام خصوصی کردم

سلام. قبلا پرس مینوشتم ولی این ترم باید بی بی سی باشه. موضوعش مهم نیست. فقط چون باره اوله که میخوام بی بی سی بنویسم زیاد سخت نباشه.
اون سایته باز نمیشه:redface:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام .ممنون میشم اگه کمکم کنید.

ببنید من لغت انگلیسی رو که میخونم تلفظ بریتیش رو که جلوش نوشته با فیلم های اموزشی که دیدم کامل متوجه میشم و درست هم تلفظ میکنم و بعد یه مدت اهنگش توی ذهنم می مونه

ولی الان خواستم ببینم ایا راهی هستش که بتونم به این تسلط برسم که بدون اون راهنمای تلفظ بتونم از روی جای واژه ها در کلمه تشخیص بدم الان چه صدایی گرفته و میگیره و.. بتونم کاملا صحیح تلفظ کنم؟؟ اگه هست ممنون میشم اگه سایتی هست یا فیلمی یا هر چی راهنماییم کنید.
با تشکر.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

ببنید من لغت انگلیسی رو که میخونم تلفظ بریتیش رو که جلوش نوشته با فیلم های اموزشی که دیدم کامل متوجه میشم و درست هم تلفظ میکنم و بعد یه مدت اهنگش توی ذهنم می مونه

ولی الان خواستم ببینم ایا راهی هستش که بتونم به این تسلط برسم که بدون اون راهنمای تلفظ بتونم از روی جای واژه ها در کلمه تشخیص بدم الان چه صدایی گرفته و میگیره و.. بتونم کاملا صحیح تلفظ کنم؟؟ اگه هست ممنون میشم اگه سایتی هست یا فیلمی یا هر چی راهنماییم کنید.
با تشکر.

سلام

بله هست بعد از تمرین و تکرار به این مهارت می رسید که تمام لغات رو حتی اگه برای بار اول هم که باشه بتونید درست تلفظ کنید

این مربوط میشه به آواشناسی که کتاب هم زیاد داره

اما شما همون جدول IPA رو یاد بگیرید دیگه نیازی نیست بطور تخصصی برید اونا رو کار کنید

به این پست یه نگاهی بندازید و عکس زیر کمکتون می کنه

http://www.langsci.ucl.ac.uk/ipa/images/IPA2005_1000px.png

alisaadaty

عضو جدید
سلام دوستان
من نیاز به فایل های mp3تلفظ لغات انگلیسی دارم (هر فایل جداگونه به طور مثال یه فایل mp3دو ثانیه ای که bookروتلفظ کنه)
میدونم گوگل ترنسلیت و دیکشنری ها تلفظ میکنند وحتی میشه از گوگل ترنسلیت فایلmp3اون کلمه رو هم دانلود کرد اما این کار برای تعداد زیاد لغت خیلی وقت گیره //به نظرتون میشه با ترفندی فایل های صوتی نرم افزارههای دیکشنری رو کپی کرد؟تو اینترنت هم خیلی گشتم(موتور های جست وجو+تورنت ها) چیزی پیدا نکردم
لطف کنیداگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید من رو و هر راه حلی به ذهنتون میرسه بفرمایید حتی keywordبرای سرچ کردن
متشکرم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من نیاز به فایل های mp3تلفظ لغات انگلیسی دارم (هر فایل جداگونه به طور مثال یه فایل mp3دو ثانیه ای که bookروتلفظ کنه)
میدونم گوگل ترنسلیت و دیکشنری ها تلفظ میکنند وحتی میشه از گوگل ترنسلیت فایلmp3اون کلمه رو هم دانلود کرد اما این کار برای تعداد زیاد لغت خیلی وقت گیره //به نظرتون میشه با ترفندی فایل های صوتی نرم افزارههای دیکشنری رو کپی کرد؟تو اینترنت هم خیلی گشتم(موتور های جست وجو+تورنت ها) چیزی پیدا نکردم
لطف کنیداگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید من رو و هر راه حلی به ذهنتون میرسه بفرمایید حتی keywordبرای سرچ کردن
متشکرم

سلام
فکر می کنم میشه ... اگر مثلا سی دی دیکشنری یا نرم افزار رو دارید باید به جای autoplay گزینه open رو بزنید و البته از folder option دیدن فایلهای hidden رو هم فعال کرده باشید قبلش و بعد معمولا یه فولدر یه جایی هست به اسم data که صداها و تصویرها و pdf ها توی اونه و از اونجا لود میشه ... البته بعضی برنامه ها یه قفلی روی این فایلهاشون دارند باید امتحان کنید ... اگر نتونستید از بچه های کامپیوتر توی تالار مشکلات کامپیوتری بپرسید براتون میگن ... من قبلا چند بار انجام دادم برای pdf و عکسها ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با تشکر.

تلفظ انگلیسی توی خیلی موارد قابل پیش بینی نیست و اگر سعی کنید با حدس زدن کلمات رو بخونید معمولا کلی اشتباه تلفظی پیدا می کنید چون مثل بعضی زبانهای اروپایی نیست که چند تا قاعده داشته باشه و با یاد گرفتنش بشه همه کلمات رو خوند .... ولی با این حال چند تا قانون کلی هست که میتونه به شما کمک کنه هرچند من خودم کلمه نا آشنا رو حتی برای اولین بار هم سعی نمیکنم تلفظ کنم چون اگر اشتباه توی ذهن بشینه خیلی سخت تصحیح میشه و دائم باعث شک میشه پس انتخاب بهتر چک کردنه ... این قوانین هم خدمت شما:

Regarding Consonants

B

Usually pronounced like the ‘b’ in ‘big’. However, in words ending with ‘-mb’, such as comb, plumb, numb, bomb, etc, the ‘b’ is silent.

C

Usually pronounced like ‘k’, as in ‘cat’. However, ‘c’ takes on the sound of ‘s’ when it precedes ‘e’, ‘i’ or ‘y’, as in ceiling, cistern, cynic, etc.

-dge

Usually pronounced like ‘j’, as in ‘bridge’.

G

Usually pronounced as in ‘go’. However, before ‘e’, ‘i’ or ‘y’, ‘g’ is often pronounced like ‘j’, as in germ, ginger, gyrate, etc.

-gh

In some words, ‘-gh’ is pronounced like ‘f’, as in laugh. However, in some words it is silent, as in high.

H

For example, ‘head’. However, in a few words, the ‘h’ is silent, as in hour, honour, etc.

K

Generally pronounced like the ‘c’ in ‘cat’. However, when followed by ‘n’, it is usually silent, as in knife, knave, knight, etc.

L

Generally pronounced as in ‘leaf’. However, in a few words, the ‘l’ is silent, especially when followed by ‘k’ and ‘f’, as in talk, walk, half, calf, etc.

S

Generally pronounced as in ‘sun’. However, in some words ‘s’ is pronounced like ‘z’, as in nose, president, etc. In a few words, such as television and azure, ‘s’ takes on a sound generally represented phonetically as ‘zh’.

Th

Generally aspirated, ie, let out with a puff of air, as in think, third, etc. However, in some words, such as this, ‘th’ is not aspirated.

X

Usually pronounced like in box(the sound is–ks). However, when it is the first letter of a word, x is pronounced like ‘z’.

Y

Generally pronounced as in yesterday. In some words, it takes on the sound ‘ee’, as in city. In yet other words, it takes on the sound ‘ai’, as in fly.

Regarding Vowels
A
Before two consonants, ‘a’ is pronounced as in sand. This also applies when it appears before a single consonant at the end of a word, as in fan.
Before a single consonant followed by a vowel, ‘a’ is usually pronounced as in ate (the sound is ey).
Before ‘l’ and after ‘q’ and ‘w’, ‘a’ is usually pronounced as in call(the sound is like ‘aw’). Other examples are squash and wall.

E

Before two consonants and before a single consonant at the end of a word, ‘e’ is usually pronounced as in desk or ten. This also applies when ‘e’ appears before a single consonant followed by a vowel (ever), although sometimes ‘e’ is pronounced ‘ee’ in such cases, as in even.
At the end of a word, ‘e’ is usually silent, as in ate ,fate, etc; however, at the end of very short words, ‘e’ usually takes on the sound ‘ee’, as in be.

I

Before two consonants and before a single consonant at the end of a word, ‘i’ is usually pronounced as in fit or fill. However, in some cases, before two consonants, ‘i’ takes on the ‘ai’ sound (rhymes with eye). For example,wild.
Before a single consonant followed by a vowel, ‘i’ generally takes on the ‘ai’ sound, as in eye and tire.

O

Before two consonants in some words and before a single consonant at the end of a word, ‘o’ takes on the sound ‘aw’, as in rock and not.
In other words, it is pronounced ‘oh’ when it appears before two consonants, as in bolt.
The same applies when it precedes a single consonant followed by a vowel.

U

Before two consonants and before a consonant at the end of a word, ‘u’ usually takes on either the short ‘oo’ sound, as in pull and put, or the blunt ‘uh’, as in duck and jut.

Before a single consonant followed by a vowel, ‘u’ takes on the long ‘oo’ sound, as in June.

منبع:
http://www.englishleap.com/other-resources/learn-english-pronunciation

1. Pronunciation of the “Y”

“Y” is pronounced as ‘ai’ or ‘i:’.

- In one-syllable words, “Y” is pronounced as ‘ai’. For example: my, by, fly, shy, sky, dry, cry, fry, and try.

- In two-syllable words, “Y” is pronounced as ‘i:’. As example: happy, funny, baby, bony, puppy, party, tiny, city, candy, berry, penny, and turkey.

2. Pronunciation of the “C”

“C” is pronounced as ‘s’ or ‘k’. For example: city, cider, circle, and country.

- When an “E” or “Y” follow the “C”, it is pronounced as ‘s’. Good examples are: cellar, center, cent, ice, cycle, cell, cypress, and cyclone.

- When an “O”, “U”, or “A” follows the “C”, it is pronounced as ‘k’. Some examples are: cold, country, computer, couple, cup, curb, cut, cap, can, and cat.

Read these sentences aloud and compare both sounds:

_ The city is cloudy.

_ The center is covered.

_ We cycle in the city but drive the car in the country.

3. Pronunciation of the “G”

- When an “E”, “I”, or “Y” follows the “G”, it is pronounced as ‘ʤ’. Examples are: gym, giant, gem, gorgeous, and George.

- When a “U” or “A” follows the “G”, it is pronounced as ‘’ or ‘æ’. For example: gun, gum, gas, garden, and gap.

4. Pronunciation of vowel letters

- The long “A” and the short “A”, for example: cape and gap.
-at: bat, cat, hat, fat, sat, rat
-ad: bad, had, mad, sad
-ag: tag, wag, rag, bag
-an: fan, pan, can, ran
-am: jam, ham, ram, yam
-ap: map, tap, nap

When the word ends in “E”, the “A” is pronounced as a long vowel. Examples of this are: rake, gate, face, base, cage, wave, and take.

When the word ends in “R”, the “A” sound is as in: tar, jar, car, and far.

- The long “I” and the short “I”.
-id: bid, kid, lid, did
-ig: big, rig, wig, pig, dig
-in: pin, fin, tin, win, bin
-ip: tip, lip, hip, rip, dip
-it: kit, hit, fit, sit, pit

When the word ends in “E”, the “I” is pronounced as a long vowel. For example: kite, bike, dime, ride, and vine.

- The long “O” and the short “O”.
-og: fog, hog, dog, jog, log
-op: mop, pop, hop, top
-ot: hot, pot, got, not
-ob: mob, cob, job, sob

When the word ends in “E”, the “O” is pronounced as a long vowel. As examples: rose, pole, and hope.

- The long “U” and the short “U”.
-ut: pup, cup, put, up, rut, hut, cut, nut
-ub: cub, tub
-us: bus, pus
-un: fun, sun, run, bun, gun
-ug: mug, bug, tug, hug

When the word ends in “E”, the “O” is pronounced as a long vowel. Examples: tune, cube, and cute.

If you liked this article, tell all your friends about it. They’ll thank you for it. If you have a blog or website, you can link to it or even post it to your own site (don’t forget to mention our ESL blog as the original source).

Rachel Clarkson

منبع: http://www.english-test.net/forum/ftopic57488.html

N1GHTMAR3

عضو جدید
زبان انگلیسی « تخصصی رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات »

زبان انگلیسی « تخصصی رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات »

سلام و .......

من سطح زبانم صفره و میخوام از اول شروع کنم ولی به هرکی این موضوع رو میگم زود بهم کلاس معرفی میکنه. من به کلاس رو هیچ قبول ندارم واسه همین دنباله یه راه حل خوب میگردم که بتونم تو مدت 1 سال (حداکثر) زبان انگلیسی رو یاد بگیرم دلیلش هم اینه که میخوام کتابای مربوط به رشته خودم (کامپیوتر) که به زبان انگلیسی نوشته شدن رو راحت و بدون هیچ مشکلی بخونم اما نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم کمکم کنید /یا حق\

alisaadaty

عضو جدید
سلام
فکر می کنم میشه ... اگر مثلا سی دی دیکشنری یا نرم افزار رو دارید باید به جای autoplay گزینه open رو بزنید و البته از folder option دیدن فایلهای hidden رو هم فعال کرده باشید قبلش و بعد معمولا یه فولدر یه جایی هست به اسم data که صداها و تصویرها و pdf ها توی اونه و از اونجا لود میشه ... البته بعضی برنامه ها یه قفلی روی این فایلهاشون دارند باید امتحان کنید ... اگر نتونستید از بچه های کامپیوتر توی تالار مشکلات کامپیوتری بپرسید براتون میگن ... من قبلا چند بار انجام دادم برای pdf و عکسها ...

یه دنیا ممنون از راهنمایی تون
این رو بعد از کلی سرچ تونستم پیدا کنم
http://www.lingoes.net/en/translator/speech.htm
فایل 24mbسالم هست شامل تلفظ10836لغت انگلیسی
زیرش یه فایل 300mbهست که142000لغت رو شامل میشه اما نمیدونم چرا دانلود نمیشه

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه دنیا ممنون از راهنمایی تون
این رو بعد از کلی سرچ تونستم پیدا کنم
http://www.lingoes.net/en/translator/speech.htm
فایل 24mbسالم هست شامل تلفظ10836لغت انگلیسی
زیرش یه فایل 300mbهست که142000لغت رو شامل میشه اما نمیدونم چرا دانلود نمیشه

خواهش می کنم ... من دارم میگیرم مشکلی نداره که ...
تموم شد خیلی خوب و دسته بندی توی فولدر های مجزاست به ترتیب حروف ... خواستید ایمیل بدید آپ کنم بفرستم

سلام و .......

من سطح زبانم صفره و میخوام از اول شروع کنم ولی به هرکی این موضوع رو میگم زود بهم کلاس معرفی میکنه. من به کلاس رو هیچ قبول ندارم واسه همین دنباله یه راه حل خوب میگردم که بتونم تو مدت 1 سال (حداکثر) زبان انگلیسی رو یاد بگیرم دلیلش هم اینه که میخوام کتابای مربوط به رشته خودم (کامپیوتر) که به زبان انگلیسی نوشته شدن رو راحت و بدون هیچ مشکلی بخونم اما نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم کمکم کنید /یا حق\

راه سریع و میانبر وجود نداره ... پیشنهاد می کنم شروع کنید به خوندن کتابهای رشته خودتون شاید اولش خیلی سخت باشه و هی مجبور بشید کلمات رو چک کنید ولی به مرور می بینید بهتر متوجه میشید ... از یک نرم افزار یا سایت memrise هم کمک بگیرید تا کلماتی که میخونید بتونید مرور و دوره کنید ...وگرنه کلاس انتخاب بهتریه چون یک دید کلی بهتون میده

آخرین ویرایش:

vafa.g

عضو جدید
سلام دوستان خوبید؟ببخشیدمن امقاله لاتین درمورد تحقیق در عملیات میخاستم میشه کمکم کنید؟:(خیلی ضروریه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان خوبید؟ببخشیدمن امقاله لاتین درمورد تحقیق در عملیات میخاستم میشه کمکم کنید؟:(خیلی ضروریه

سلام

خدمت شما

منبع
modir.ir

پیوست ها

• 101568.pdf
    304.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه خسته نباشید..راستش چند وقت پیش راجب اوا شناسی پرسیدم و.. راست یکم وقت گیر اومد به نظرم و سخت نمیدونم فعلا ترجیح دادم فعلا از روی خود همون اوای کلمه حفظ کنم تلفظشو ...
.
.
ولی حالا یه سوال مهمتری دارم و این هستش که من یه مجموعه ای رو برای دانلود میخوام که اعداد انگلیسی رو هم قایل پی دی اف و هم صوتی داشته باشه و کامل یاد بده ...راستش توی نت حوصله نداشتم سرچ بزنم :redface:...گفتم اگه شما سرغ دارید بهم معرفی کنید یه دنیا ممنون میشم وگر نه باز باید برک کلی بگرم تا اخرش یه چیزی پیدا کنم... کلا اگه راهنمایی خاصی هم در این رابطه دارید ممنون میشم بگید...

من اعداد رو تا ده بلدم :redface: بشمرم..البته سطح زبانم خوب هستش..

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام به همه خسته نباشید..راستش چند وقت پیش راجب اوا شناسی پرسیدم و.. راست یکم وقت گیر اومد به نظرم و سخت نمیدونم فعلا ترجیح دادم فعلا از روی خود همون اوای کلمه حفظ کنم تلفظشو ...
.
.
ولی حالا یه سوال مهمتری دارم و این هستش که من یه مجموعه ای رو برای دانلود میخوام که اعداد انگلیسی رو هم قایل پی دی اف و هم صوتی داشته باشه و کامل یاد بده ...راستش توی نت حوصله نداشتم سرچ بزنم :redface:...گفتم اگه شما سرغ دارید بهم معرفی کنید یه دنیا ممنون میشم وگر نه باز باید برک کلی بگرم تا اخرش یه چیزی پیدا کنم... کلا اگه راهنمایی خاصی هم در این رابطه دارید ممنون میشم بگید...

من اعداد رو تا ده بلدم :redface: بشمرم..البته سطح زبانم خوب هستش..

سلام

سایت زیر اعداد رو به همراه صوت داره

http://www.languageguide.org/english/numbers

رو هر عدد که موس رو نگه دارید براتون تلفظ می کنه

hamid kor

عضو
باسلام

دوستان عزیز میخواستم بدونم که در مورد واژه های هم آوا، هم نویس و نحوه تشخیص و درک آنها در متن و مکالمه ها و غیره مطلبی با مرجعی می توانین معرفی نمائید؟

قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارم

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام.می خواستم بدونم تفاوت بین کلمات rival و opponent از نظر کاربرد و معنا چی هست؟:gol:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام

دوستان عزیز میخواستم بدونم که در مورد واژه های هم آوا، هم نویس و نحوه تشخیص و درک آنها در متن و مکالمه ها و غیره مطلبی با مرجعی می توانین معرفی نمائید؟

قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارم

سلام
شاید این لیست ها و تست ها کمکی باشه:

http://www.cooper.com/alan/homonym_list.html

http://www.enchantedlearning.com/english/homonyms/

https://www.spellingcity.com/homophones-and-homonyms.html

سلام.می خواستم بدونم تفاوت بین کلمات rival و opponent از نظر کاربرد و معنا چی هست؟

سلام
برای من معنی هاشون خیلی به هم نزدیکه ولی rival بیشتر معنی رقیب میده و opponent معنی حریف ... یعنی opponent توی یک مسابقه یا بازی طرف مقابلته ولی رقابتش جنبه شخصی نداره ...

rival=a person or thing competing with another for the same objective or for superiority in the same field of activity
opponent=someone who competes against or fights another in a contest, game, or argument; a rival or adversary

آخرین ویرایش:
سلام.
دوستان برای مصاحبه دکتری چه مدرک زبانی رو سریع تر از همه میشه گرفت؟

از بین مدرک زبان عمومی دانشگاه تهران، MSRT و TOLIMO و با.... جواب کدوم یک سریع تر میاد.
خواهشا اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره بگه.
ممنونم. :gol:

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان میتونید این جمله رو برام ترجمه کنید لطفا:w10:
In a negotiation, certain procedural facilities and steps should be considered and taken beforehand to disallow the conflict to escalate into a matter that can only be
.resolved by arbitration or litigation

آخرین ویرایش:

zohreh marvi

عضو جدید
سلام دوستان .ممكنه اين پاراگراف را براي من ترجمه كنيد.
Apply uniform coatings of the material to be tested to
24-gage (0.025 in. or 0.63 mm) steel panels treated with a
conversion coating in accordance with Procedure A of Practice
D609, unless otherwise specified. Prepare a minimum of four
coated panels for the material
.

zohreh marvi

عضو جدید
In a negotiation, certain procedural facilities and steps should be considered and taken beforehand to disallow the conflict to escalate into a matter that can only be

در يك مذاكره بايد روند مشخص امكانات و مراحل كار در نظر گرفته شود و از قبل پذيرفته شود تا مانع گسترش تضاد در خصوص مسئله اي كه تنها مي تواند توسط داوري و يا دادخواهي حل و فصل شود ، گردد.
اميدوارم تونسته باشم درست ترجمه كنم.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در يك مذاكره بايد روند مشخص امكانات و مراحل كار در نظر گرفته شود و از قبل پذيرفته شود تا مانع گسترش تضاد در خصوص مسئله اي كه تنها مي تواند توسط داوري و يا دادخواهي حل و فصل شود ، گردد.
اميدوارم تونسته باشم درست ترجمه كنم.

مرسی گلم یه بخشی رو نمی تونستم به هم ربط بدم
مشکلم حل شد خدا خیرت بده :gol::gol::gol:
امیدوارم مال شمام ترجمه شه
واقعا ممنون:D

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان دنبال معانی این دو واژه اختصاصی مربوط به مدیریت پروژه میگردم
بازم ممنون
:gol:

1. incorporated owners