### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

abbas67set

عضو جدید
سلام
برای تسلط کامل بر ریدینگ و رایتینگ چه پیشنهادی دارید؟

سوالی بعدی اینکه، درسته که یادگیری زبان تکنیکهای مخصوصی داره که اساتید معمولا در کلاس های خصوصی و یا بعضا کلاس ها بیان میکنند؟

آخرین ویرایش:

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام من توی تفاوت کاربرد in و at و همچنین تفاوت کاربرد to یا for بعنوان مثال در جمله های زیر سوال داشتم.ممنون می شم راهنمایی کنید
The woman is at home.
The animal is in the house.
در جملات بالا چرا از at یا in استفاده شده ؟ تفاوت کاربرد این دو حرف توی این جور جملات چیه؟
He's reading a book to them.
She bought fruits to them.
چرا توی دو جمله بالا از for استفاده نشده؟و در چه مواردی از for استفاده می شه؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من توی تفاوت کاربرد in و at و همچنین تفاوت کاربرد to یا for بعنوان مثال در جمله های زیر سوال داشتم.ممنون می شم راهنمایی کنید
The woman is at home.
The animal is in the house.
در جملات بالا چرا از at یا in استفاده شده ؟ تفاوت کاربرد این دو حرف توی این جور جملات چیه؟
He's reading a book to them.
She bought fruits to them.
چرا توی دو جمله بالا از for استفاده نشده؟و در چه مواردی از for استفاده می شه؟
برای home معمولاً از حرف اضافه استفاده نمیشه. مثلاً میگیم He stays home یا He goes home.
توی بریتیش اگه قرار باشه حرف اضافه بیارن از at استفاده میکنن. مثلاً میگن He is at home.
اما اگه بگیم He is home هم بازم درسته.
در هر صورت اگه قرار باشه از حرف اضافه ای برای home استفاده بشه at هست.

اما house مثل home نیست و حتماً باید برای اون از حرف اضافه in و همچنین the استفاده بشه. (in the house)
تفاوت house و home رو اگه بخواید، house ساختمونی هست که در اون زندگی میکنید، ولی home یه واژه کلی برای محل زندگی هست. مثلاً هیجوقت نمیگیم He lives in the house.
------
بعد از read از حرف اضافه to استفاده میشه. (به معنی برای کسی خواندن)
for برای کاربردای دیگه استفاده میشه. مثلاً میگیم I read the book for my exam.
البته توی مکالمات روزانه ممکنه به جای to از for هم استفاده بشه، اما از نظر گرامری درستش to هست/
برای buy اتفاقاً بیشتر از for استفاده میشه و تا حالا ندیده بودم از to استفاده بشه، مطمئنید جمله رو درست نوشتید؟
کلاً برای هر فعلی یه حرف اضافه ای هست و قاعده خاصی نداره.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
برای تسلط کامل بر ریدینگ و رایتینگ چه پیشنهادی دارید؟

سوالی بعدی اینکه، درسته که یادگیری زبان تکنیکهای مخصوصی داره که اساتید معمولا در کلاس های خصوصی و یا بعضا کلاس ها بیان میکنند؟

سلام

برای بدست آوردن تسلط کامل باید تمرین تون زیاد بشه

با خوندن کتابای مختلف و تمرین کردن می تونید مهارت خوندن و نوشتن خودتونو تقویت کنید

تو بخش کتابخانه بخش هم میتونید کتابارو دانلود کنید

[h=3]دانلود کتاب ها و نرم افزارهای آموزش چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (listening, speaking, reading, writing)[/h]
تاپیکای زیرم میتونه کمکتون کنه:

[h=1]مهارت های نوشتن مقاله[/h]
[h=1]مهارت های خواندن متون انگلیسی[/h]

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. میشه معنای این جمله رو بگید.
standing out the low efficiency distribution networks[FONT=&quot][/FONT]

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot گفت:
گیلان(فومن);7295863]سلام. میشه معنای این جمله رو بگید[/FONT].
standing out the low efficiency distribution networks

اگه سوالتون رو در context اش می پرسیدید خیلی بهتر بود ...
این عبارتی که نوشتید یک جمله sentence محسوب نمی شه، در نتیجه معنی مستقلی نداره که بشه ترجمه دقیقی رو براش گفت ...

اما با همین اطلاعاتی که دادین :

stand out یعنی خیلی بهتر بودن، برجسته بودن ... بقیه جمله هم ترجمه اش می شه "شبکه های توزیع کم بازده" ... احتمالا این عبارت در توصیف شبکه های توزیع جدیدی هست و می خواد این مفهوم رو برسونه که اون شبکه های جدید خیلی بهتر از "شبکه های توزیع کم بازده" هستن.

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
برای home معمولاً از حرف اضافه استفاده نمیشه. مثلاً میگیم He stays home یا He goes home.
توی بریتیش اگه قرار باشه حرف اضافه بیارن از at استفاده میکنن. مثلاً میگن He is at home.
اما اگه بگیم He is home هم بازم درسته.
در هر صورت اگه قرار باشه از حرف اضافه ای برای home استفاده بشه at هست.

اما house مثل home نیست و حتماً باید برای اون از حرف اضافه in و همچنین the استفاده بشه. (in the house)
تفاوت house و home رو اگه بخواید، house ساختمونی هست که در اون زندگی میکنید، ولی home یه واژه کلی برای محل زندگی هست. مثلاً هیجوقت نمیگیم He lives in the house.
------
بعد از read از حرف اضافه to استفاده میشه. (به معنی برای کسی خواندن)
for برای کاربردای دیگه استفاده میشه. مثلاً میگیم I read the book for my exam.
البته توی مکالمات روزانه ممکنه به جای to از for هم استفاده بشه، اما از نظر گرامری درستش to هست/
برای buy اتفاقاً بیشتر از for استفاده میشه و تا حالا ندیده بودم از to استفاده بشه، مطمئنید جمله رو درست نوشتید؟
کلاً برای هر فعلی یه حرف اضافه ای هست و قاعده خاصی نداره.

ممنون ک همیشه به بهترین صورت راهنمایی می کنید .بله من چک کردم . شما درست گفتید buy فقط با for میاد .. چون از روی رزتا سریع نت برداشته بودم و بعد سوال رو نوشتم اشتباه کردم.. برای خودم هم جای تعجب داشت .. خیلی ممنون

پس یه سوال اینکه
آیا می تونیم یه قاعده برای at و in داشته باشم از نظر مکانی ؟ که بشه این دو تا رو از هم تشخیص داد توی کاربرد؟ مثلن برای street چه وقتایی از in و چه وقتی از at استفاده می شه ...

یا مثلن توی جملات زیر
I'm a pupil in a primary school.
I'm a student at a university.
من تو کاربرد این دو تا حرف اضافه یکم گیج شدم

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون ک همیشه به بهترین صورت راهنمایی می کنید .بله من چک کردم . شما درست گفتید buy فقط با for میاد .. چون از روی رزتا سریع نت برداشته بودم و بعد سوال رو نوشتم اشتباه کردم.. برای خودم هم جای تعجب داشت .. خیلی ممنون

پس یه سوال اینکه
آیا می تونیم یه قاعده برای at و in داشته باشم از نظر مکانی ؟ که بشه این دو تا رو از هم تشخیص داد توی کاربرد؟ مثلن برای street چه وقتایی از in و چه وقتی از at استفاده می شه ...

یا مثلن توی جملات زیر
فکر نمیکنم قاعده ثابتی بشه پیدا کرد. اگه داخل کتابای گرامر رو هم ببینید واسه هر واژه ای از یه حرف اضافه استفاده کردن و توضیح کلی ندادن.

در مورد زمان میشه یه قاعده داشت و اون اینکه برای زمانهای طولانی از in استفاده میشه، مثلاً in 2013 یا in October یا in the Winter.
برای زمانای کوتاهتر از on استفاده میشه: on Friday یا on October 11th.
برای زمانای دقیقتر هم از at استفاده میشه: at 10:00.

در مورد مثالایی هم که زدید، توی بریتیش برای school از at استفاده میشه و توی امریکن از in.
اما برای university همیشه از at استفاده میشه.
برای street هم فکر نمیکنم از at استفاده بشه، معمولاً از in استفاده میشه.

متاسفانه استفاده از prepositionها یکی از گرامراییه که خیلی اذیت میکنه و قاعده خاصی واسش وجود نداره، داخل کتابای گرامر هم میبینید اکثراً چند صفحه پشت سر هم فقط اسم و فعل آوردن و حرف اضافه مربوط به اونا رو!
به نظرم اینها رو با مثال یاد بگیرید.

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
فکر نمیکنم قاعده ثابتی بشه پیدا کرد. اگه داخل کتابای گرامر رو هم ببینید واسه هر واژه ای از یه حرف اضافه استفاده کردن و توضیح کلی ندادن.

در مورد زمان میشه یه قاعده داشت و اون اینکه برای زمانهای طولانی از in استفاده میشه، مثلاً in 2013 یا in October یا in the Winter.
برای زمانای کوتاهتر از on استفاده میشه: on Friday یا on October 11th.
برای زمانای دقیقتر هم از at استفاده میشه: at 10:00.

در مورد مثالایی هم که زدید، توی بریتیش برای school از at استفاده میشه و توی امریکن از in.
اما برای university همیشه از at استفاده میشه.
برای street هم فکر نمیکنم از at استفاده بشه، معمولاً از in استفاده میشه.

متاسفانه استفاده از prepositionها یکی از گرامراییه که خیلی اذیت میکنه و قاعده خاصی واسش وجود نداره، داخل کتابای گرامر هم میبینید اکثراً چند صفحه پشت سر هم فقط اسم و فعل آوردن و حرف اضافه مربوط به اونا رو!
به نظرم اینها رو با مثال یاد بگیرید.
این دو جمله هر دو مربوط به یک تمرین رزتا بود که بر اساس بریتیش هست..همین باعث گیج شدنم شد...
I'm a student at a university
ممنون. پس بازم جای امیدواری هست که این گیج بودن مربوط به من نیست بلکه مربوط به گرامر زبان هست ... ممنون از پاسختون:redface:

abbas67set

عضو جدید
دوستان درخواست ترجمه یه متن به انگلیسی رو داشتم ممنون میشم کمکم کنید.

ازدواج به عنوان یک پدیده اجتماعی در جوامع مختلف دارای الگوهای متفاوتی است که این امر نشان دهنده تاثیر ساختارهای جامعه بر این پدیده جهانی است. تغییرات سریع این پدیده در طول زمان و در جریان فرایند نوسازی و توسعه جوامع مختلف یکی از دلایل مهم اهمیت یافتن مطالعه ازدواج است.
:gol:

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم.
یه سوالی، توو جمله ی زیر :
DAT laugh at exam, and when you know you ****ed.
همش مشخصه اما DAT laugh یعنی چی؟
DAT : digital audio device
مرسی.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم.
یه سوالی، توو جمله ی زیر :
DAT laugh at exam, and when you know you ****ed.
همش مشخصه اما DAT laugh یعنی چی؟
DAT : digital audio device
مرسی.

سلام

این جمله معروفی هست و مفهوم اصلیش توی این عکس قشنگ نشون داده شده:

یعنی توی امتحان وقتی جواب هیچکدوم از سوالا رو نمی دونی همینجوری شروع به خندیدن می کنی، چون می دونی که خراب کردی حسابی ...

اما در مورد DAT: شما مطمینین DAT اینجا digital audio device معنی می ده؟ به نظر من اینجا بیشتر به مخفف During A Test می خوره ... اینکه چرا به صورت مخفف استفاده کرده

در مورد عبارت هایی مثله DIY: Do It Yourself یا FYI: For Your Information اینجور مخفف هارو دیدم که حتی در زبانه محاوره ای هم استفاده می شن. البته تا حالا َDAT رو ندیدم استفاده بشه.

این حدس بود، اطمینانی ندارم، ممکنه یه جور بازی با لغات یا کنایه یا چیزه دیگه ای باشه، اگه در نظر بگیرید که در کجا استفاده شده این جمله احتمالا خودتون می تونید قضاوت کنید کدومش هست.

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام

این جمله معروفی هست و مفهوم اصلیش توی این عکس قشنگ نشون داده شده:

یعنی توی امتحان وقتی جواب هیچکدوم از سوالا رو نمی دونی همینجوری شروع به خندیدن می کنی، چون می دونی که خراب کردی حسابی ...

اما در مورد DAT: شما مطمینین DAT اینجا digital audio device معنی می ده؟ به نظر من اینجا بیشتر به مخفف During A Test می خوره ... اینکه چرا به صورت مخفف استفاده کرده

در مورد عبارت هایی مثله DIY: Do It Yourself یا FYI: For Your Information اینجور مخفف هارو دیدم که حتی در زبانه محاوره ای هم استفاده می شن. البته تا حالا َDAT رو ندیدم استفاده بشه.

این حدس بود، اطمینانی ندارم، ممکنه یه جور بازی با لغات یا کنایه یا چیزه دیگه ای باشه، اگه در نظر بگیرید که در کجا استفاده شده این جمله احتمالا خودتون می تونید قضاوت کنید کدومش هست.
مرسی از شما. کاملا درسته. من فکرم ب during a test نرسید. اما همین معنی میده.
لطف کردین:gol:

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
Optical Sensor (CrossMatch V300)

Optical Sensor (Digital Persona U.are.U 4000)

Thermal Sweeping Sensor (Atmel FingerChip)

Synthetic Generator (SFinGe v3.0)

اینها مربوط به تکنولوژی استفاده شده در گرفتن تصاویر اثرانگشت هست
میشه معنیشو راهنمایی کنین؟
با تشکر

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
Optical Sensor (CrossMatch V300)

Optical Sensor (Digital Persona U.are.U 4000)

Thermal Sweeping Sensor (Atmel FingerChip)

Synthetic Generator (SFinGe v3.0)

اینها مربوط به تکنولوژی استفاده شده در گرفتن تصاویر اثرانگشت هست
میشه معنیشو راهنمایی کنین؟
با تشکر
Optical Sensor (CrossMatch V300 سنسور نوری ( اینمن مدل اسکنرش هست[h=1]Cross Match Verifier 300[/h]Cross Match Verifier 300 is an optical fingerprint scanner that is available with USB or analog connection. طبق این تعریف گفته شده که این سنسور نوری مجهز به این نوع اسکنر هست که اتصال usb یا آنالوگ داره. [h=1]Optical Sensor (Digital Persona U.are.U 4000 اینم سنسور نوری هست [/h]The U.are.U 4000 is a USB 2.0 fingerprint scanner that is able to scan dry, moist or rough fingerprints. Also it can reject latent or spoof fingerprints.
طبق این تعریف عبارت داخل پرانتز باز هم مدل اسکنر این سنسور نوری هست که اسکن اثر انگشت های خشک، مرطوب یا ناهموار رو ممکن می کنه .

Thermal Sweeping Sensor (Atmel FingerChip
این هم یه نوع سنسوره که بر اساس مکانیسم حرارتی عمل می کنه ...
اینم تعریف مدل Atmel
Atmel FingerChip is a whole family of thermal fingerprint sensors that use sweep capture method. Neurotechnology software is suitable for using with any chip from the FingerChip family, although chip dimensions and image capture area could be different from the presented specifications.

اینم یه صفحه مربوط به توضیح نوع آخری که نوشتید .
http://biolab.csr.unibo.it/research.asp?organize=Activities&select=&selObj=12&pathSubj=111||12&

(F(X

عضو جدید
یادگیری زبان

یادگیری زبان

درود
دوستان لطفا منوراهنمایی کنیدکه چطوری زبان انگلیسی روتومنزل یادبگیرم ،برنامه ومنابع روبرام معرفی کنید:huh::question:لطفاااااامهمه!

Zara1

عضو جدید
درود
دوستان لطفا منوراهنمایی کنیدکه چطوری زبان انگلیسی روتومنزل یادبگیرم ،برنامه ومنابع روبرام معرفی کنید:huh::question:لطفاااااامهمه!
سلام دوست عزیز.

انواع و اقسام روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره.

من پیشنهاد میکنم سعی کنید انگلیسی زندگی کنید. این راحت ترین و موثرترین روش یادگیری ه.

مثلا انگلیسی فکر کنید؛ انگلیسی حرف بزنید و فقط لغت هایی که بلد نیستید رو فارسی بگید(تا حد امکان).با خودتون enصحبت کنید.

یه دیکشنری داشته باشید بعنوان و باهاش دوست بشید.(ترجیحاً انگلیسی به انگلیسی) همیشه سعی کنید مطالعه ش کنید و اگه در توضیحات لغت ناآشنایی به چشتون خورد معنی ش رو پیدا کنید.

سعی کنید انگلیسی رو بفهمید.: یعنی اگر به لغت Book رسیدید نگید بووک یعنی کتاب و کتاب یعنی
بلکه بگید : بوک یعنی
.مثلن.
یکم کار کنید راه میوفتید.اولین قدم سخت ترین قدم ه.

پیشنهاد میکنم اگه سطحتون پایینه از دیکشنری اِلِمِنتری آکسفورد استفاده کنید و برای سطوح بالاتر دیکشنری لانگمَن.

هیچ چیز راحت بدست نمیاد ولی با یکم تلاش میتونید زبانتون رو تا حد زیادی تقویت کنید.

موفق باشید.

(F(X

عضو جدید
باشه تشکر دیکشنری روامتحان میکنم(ولی نمیشه سریع تریادبگیرم):w10::gol::gol:

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل.
میشه یه کتاب گرامر به من معرفی کنید که همه گرامرا کاما توش باشه.
دوستایی هم که امتحان تولیمو دادندمیشه تجربه اشون رو در اختیار ما قرار بدند و بگند چی باید خوند و چه جوری خوند ؟چون شنیدم میگند خیلی سخته مخصوصا لیستنینگشو نمیشه اصلا فهمید. ولی خب خیلیا هم نمره میارند.
ممنون

godes of victory

کاربر فعال
سـلام من یه سوال داشتم !
من اگه بخوام ارشد ادبیات انگلیسی شرکت کنم چیارو بخونم ؟
با این چیزایی که بلدم نمی شه !:(
من زبانمو تموم کردم 7سال پیش کتابامون اون موقع interchange بود که می شد تا لول 15 !

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باشه تشکر دیکشنری روامتحان میکنم(ولی نمیشه سریع تریادبگیرم):w10::gol::gol:

سایت livemocha هم خوبه و فارسی رو هم پشتیبانی می کنه ... اگر هم موبایلتون قابلیت نصب اپلیکیشن داشته باشه کلی app هست که میتونید روزی چند بار باهاشون کار کنید ... خود من دارم با همین روش ایتالیاییم رو قوی می کنم کمی هم فرانسه شروع کردم ... اپلیکیشن های doulingo و memrise از بهترین ها هستند برای من ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پس یه سوال اینکه

یا مثلن توی جملات زیر

مهران جان کامل توضیح داده فقط من روش خودم رو بگم براتون ... من توی متن های مختلف هر زمان که درک نمیکنم چرا از این حرف اضافه استفاده شده میرم توی دیکشنری و زیر معنی اون حرف اضافه چک میکنم که به کدوم معنی استفاده شده و معمولا هم عبارت های خاص یا کاربردهای خاصی براشون پیدا می کنم و اینطوری به مرور زمان میتونم بهتر و درست تر هم صحبت کنم و هم مطلب رو درک کنم ... یک روش قدیمی (برای من البته) هم هست که توی متن ها دور تمام حروف اضافه رو دایره میکشید یا لایت می کنید و معمولا بعد از 20 صفحه از کتاب که این کار رو انجام بدید ( و البته بعدا همون متون رو مجدد بخونید) تسلط خیلی زیادی پیدا می کنید ...
و در مورد street هر سه حرف in , on و at استفاده میشه و خیلی بستگی به معنی جمله داره ، پیشنهادم اینه که دنبال گرامرش نباشید سعی کنید با مثال یاد بگیرید و کم کم به مرور زمان براتون جا میوفته ...

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان گل.
میشه یه کتاب گرامر به من معرفی کنید که همه گرامرا کاما توش باشه.
دوستایی هم که امتحان تولیمو دادندمیشه تجربه اشون رو در اختیار ما قرار بدند و بگند چی باید خوند و چه جوری خوند ؟چون شنیدم میگند خیلی سخته مخصوصا لیستنینگشو نمیشه اصلا فهمید. ولی خب خیلیا هم نمره میارند.
ممنون

سلام

اگه گرامر رو به زبان فارسی و ساده می خواید کتاب گرامر عباس فرزام خوبه اما در سطح مبتدیه

همچنین از تاپیک زیر هم میتونید کمک بگیرید

[h=3]تاپیک جامع آموزش گرامر زبان انگلیسی (سطح مقدماتی تا پیشرفته)[/h]

دو تا کتاب دیگه هست که به زبان انگلیسیه

[h=2]English Grammar in Use[/h]english grammar نوشته یBetty Azar

[h=3]در مورد آزمون تولیمو من اصلا تجربه ای ندارم اما تو سه تا تاپیک زیر کسانی که در این آزمون شرکت کردن تجربه های شخصی خودشونو در میون گذاشتن که شاید کمکتون کنه[/h]
[h=1]" آزمون TOLIMO "[/h]
[h=1]" منابع آزمون TOLIMO "[/h]
[h=1]" زمان ثبت نام و مسائل مرتبط به آزمون TOLIMO "[/h]

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سـلام من یه سوال داشتم !
من اگه بخوام ارشد ادبیات انگلیسی شرکت کنم چیارو بخونم ؟
با این چیزایی که بلدم نمی شه !:(
من زبانمو تموم کردم 7سال پیش کتابامون اون موقع interchange بود که می شد تا لول 15 !

سلام

گرایش ادبیات انگلیسی از بقیه گرایش ها سختتره اما فوق العاده شیرینه

اگه بهش علاقه داشته باشید سختیش تبدیل به شیرینی میشه

در مورد منابع از تاپیک زیر میتونید کمک بگیرید

[h=1]منابع کنکور ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی[/h]
اون کتابایی که شما خوندید برای زبان عمومی شما خوب بوده اما برای ارشد باید روی دروس تخصصی کار کنید

کنکوربرق93

عضو جدید
سلام ببخشید من یه راهنمایی میخواستم ولی نمیدونم باید از کجا و از کی بپرسم
میخوام تافل بگیرم تا 2 سال دیگه ینی میخوام از الان شرو کنم کسی میتونه توو این زمینه کمکم کنه چون نمیدونم چطورباید شرو کنم و از چی!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام ببخشید من یه راهنمایی میخواستم ولی نمیدونم باید از کجا و از کی بپرسم
میخوام تافل بگیرم تا 2 سال دیگه ینی میخوام از الان شرو کنم کسی میتونه توو این زمینه کمکم کنه چون نمیدونم چطورباید شرو کنم و از چی!

سلام

اول از همه سعی کنید زبان عمومی خودتونو تا سطح متوسط به بالا تقویت کنید بعد تو این آزمون شرکت کنید چون اگه یک دفعه بخواید این ازمونو شرکت کنید امکان خسته و دلسرد شدن توش زیاده

بعد به سراغ منابع این ازمون برید و روی اونا کار کنید

تو تاپیک زیر در مورد این آزمون و منابعش توضیح داده شده

همه چيز درباره ی آزمون تافل

همچنین این آزمون سه نوع کاغذی (PBT) و کامپیوتری (CBT) و اینترنتی (IBT) داره که منابع هر کدوم بازم فرق داره و روش امتحان دادنشم متفاوته

تاپیکای زیر هم میتونه کمکتون کنه

TOEFL Structure

TOEFL Listening

TOEFL Reading

TOEFL Writing

دانلود کتاب ها و نرم افزارهای آزمون تافل

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
چند سالی هست می خوام زبان کار کنم اما یکم سطحکلمات بالا میره یادم میره یا اینقدر شبیه به همه که قاطی می کنم

نطر شما در مورد این محصول (نارسیس) چیه خوبه بده از این بهتر داریم ...!!! خلاصه دوست دریغی نکن ادامه بده چیکار کنم ... من میخوام متون رو راحت ترجمه کنم ... همین

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
چند سالی هست می خوام زبان کار کنم اما یکم سطحکلمات بالا میره یادم میره یا اینقدر شبیه به همه که قاطی می کنم

نطر شما در مورد این محصول (نارسیس) چیه خوبه بده از این بهتر داریم ...!!! خلاصه دوست دریغی نکن ادامه بده چیکار کنم ... من میخوام متون رو راحت ترجمه کنم ... همین

سلام

من تا حالا از این نرم افزار استفاده نکردم و نمیدونم چه جوریه اما تاپیک زیر میتونه در یادگیری لغات کمکتون کنه

روشهای فراگیری لغات

کلا هر آدمی روش خاص خودشو تو حفظ لغات داره

در مورد ترجمه متون هم که ترجمه خودش یه مهارته و فنون خاص خودشو داره

در سطح پایه میتونید از تاپیک زیر کمک بگیرید

[h=3]فنون ترجمه[/h]

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من چند سال پیش گرفتم مجموعه لغاتش رو ... همون لایتنر هست در قالب نرم افزار ... خوبه ولی تا جایی که من اطلاع دارم مجموعخ های لغت داره ... برای بالا بردن سطح زبان غیر از دایره لغات باید گرامر و ساختارهای زبانی رو هم تمرین کنید ... من خودم غیر از موارد خاص سعی نکردم لغت یاد بگیرم چون اگر با یک برنامه یا کتاب خوب پیش برید کم کم دایره لغت و ساختارها و گرامر با هم توی ذهنتون شکل میگیره ... دونستن لغت بدون دونستن روش استفاده اش توی جمله به نظر من ارزش خاصی نداره ... موفق باشید