### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم i m calling u رو می خواستم مرسی...
I'm callin' U​
من تو رو صدات مي‌كنم​
When all my goals, my very soul​
وقتي همه اهدافم، عيناً روح من است​
Ain't fallin' through​
واردش نميشم​
I'm in need of U​
من بهت احتياج دارم​
The trust in my faith​
اعتماد اعتقاد من است​
My tears and my ways is drowning so​
اشكهايم و ... در حال غرق شدن هستن​
I cannot always show it​
نمي‌تونم هميشه نشونش بدم​
But don't doubt my love​
اما به عشقم شك نكن

I'm callin' U​
من تورو صدات مي‌كنم​
With all my time and all my fights​
با تمام زمان و درگيريهام​
In search for the truth​
در جستجوي حقيقت​
Tryin' to reach U​
تلاش براي دستيابي به تو

See the worth of my sweat​
بهاي تلاشم رو ببين​
My house and my bed​
خانه و تختم​
Am lost in sleep​
در خواب گم شده‌ام​
I will not be false in who I am​
من در اين كه كي هستم اشتباه نمي‌كنم​
As long as I breathe
تا زماني كه نفس ميكشم​
Oh, no, no
I don't need nobody​
من به هيچ كس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نميی‌ترسم​
I don't call nobody but U​
هيچكس غير از تو را صدا نمي‌كنم​
My One & Only​
يكي يدونه من

I don't need nobody​
من به هيچكس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نمي‌ترسم​
U all I need in my life​
تو همه چيزي هستي كه من در زندگي نياز دارم

I'm callin' U​
من تو را صدا ميكنم​
When all my joy​
زماني كه تمام لذتم​
And all my love is feelin' good​
و تمام عشقم حس خوبي بهم ميده​
Cuz it's due to U​
چون اين به خاطر تو هستش

See the time of my life​
وقت زندگي من رو ببين​
My days and my nights​
روزها و شبهام را​
Oh, it's alright​
آره، همه چي خوبه​

Cuz at the end of the day​
چون در پايان روز​
I still got enough for me and my​
هنوز براي خود خودم به اندازه كافي [وقت] دارم

I'm callin' U​
من تو رو صدا مي‌كنم​
When all my keys​
وقتي همه كليدهام​
And all my bizz​
و همه كارهام​
Runs all so smooth​
آروم پيش ميره​
I'm thankin' U​
ازت ممنونم​
See the halves in my life​
نيمه‌هاي زندگي من رو ببين​
My patience, my wife​
آروم جانم، همسرم​
With all that I know​
با همه چيزي كه ميدونم​
Oh, take no more than I deserve​
بيشتر از اوني كه لياقت دارم بهم نده​
Still need to learn more​
هنوز بايد بيشتر ياد بگيرم

Oh, no, no
I don't need nobody​
من به هيچ كس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نميی‌ترسم​
My One & Only​
يكي يدونه من

I don't need nobody​
من به هيچ كس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نميی‌ترسم​
U all I need in my life​
تو همه اون چيزي هستي كه در زندگي به آن نياز دارم

Our relationship, so complex​
زندگي ما، خيلي پيچيده‌اس​
Found U while I was headed straight for hell in quest​
زماني پيدات كردم كه داشتم مستقيم ميرفتم سمت جهنم نياز​
You have no one to compare to​
تو كسي رو نداري تا باهاش مقايسه شي (تو بي رقيبي)​
'Cause when I lie to myself nothings hidden from U​
چون حتي وقتي به خودم دروغ مي‌گم چيزي از تو پنهان نميمونه​
I guess I'm thankful​
حدس مي‌زنم سپاسگذار بوده‌ام​
Word on the street is U changed me​
به زبون خودمون تو منو عوض كردي​
It shows in my behaviour​
اين تو رفتار من معلومه​
Past present future​
گذشته حال آينده​
Lay it all out​
تصور كن​
Found my call in your house​
زندگي من رو تو خونه‌ت روبراه كردي​
And let the whole world know what this love is about
و گذاشتي تمام دنيا بدونن اين عشق واسه چيه​

Yo te quiero, te extraño, te olvido​
عاشقتم، دلم برات تنگ شده، فراموشت كردم​
Aunque nunca me has faltado, siempre estas conmigo​
با اينكه تو هيچوقت نزاشتي من مأيوس بشم و هميشه در كنارم بودي​
Por las veces que he fallado y las heridas tan profundas​
براي هميشه من شكست خوردم و عميقاً تو رو آزار دادم​
Mejor tarde que nunca para pedirte mil disculpas​
بعداً بهتر از هرگز است كه بهت 1000 تا عذرخواهي بدم​
Estoy gritando callado yo te llamo, te escucho, lo intento​
به آرامي فرياد مي‌زنم، صدايت مي‌كنم، بهت گوش ميدم، سعي مي‌كنم​
De ti yo me alimento​
تو به من قدرت ميدي​
Cuando el aire que respiro es violento y turbulento​
وقتي هوايي كه تنفس ميكنم سنگين و شديد مي‌شه​
Yo te olvido, te llamo, te siento
من تو رو فرامش مي‌كنم، تو رو صدا مي‌زنم، تو رو احساس مي‌كنم​

Oh, no, no
I don't need nobody​
من به هيچ كس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نميی‌ترسم​
My One & Only​
يكي يدونه من

I don't need nobody​
من به هيچكس نياز ندارم​
& I don't fear nobody​
من از هيچكس نمي‌ترسم​
I don't call nobody but U...​
من هيچكس را به غير از تو صدا نمي‌كنم

ترجمه از من نیس...

سميعي

عضو جدید
مهمون نميخواين؟

مهمون نميخواين؟

سلام من يكي از بچه هاي صنايع غذايي هستم.يه سؤالي داشتم از شما متخصصين محترم ميشه راهنماييم كنين من كه ميخوام واسه تافل آماده بشم و تا كتاب spectrum5رو خوندم چيكار كنم؟در ضمن دوره تافل استاندارد چند ماهس؟چيزاي ضد و نقيضي شنيدم. ممنون دوستاي خوبم:)

Excalibur

عضو جدید
یکی منو راهنمایی کنه...
من زبانم خوب نیست زیاد یعنی همون گرامرهایی که دبیرستان خونده بودیم هم یادم رفته...شما چه راهی را پیشنهاد میکنین که من در حدود 8-10 ماه بتونم کاملا آماده باشم واسه آزمون تافل و چی آر ایی و در حدود 18 ماهه زبانم به حدی برسه که خیلی خوب انگلیسی گفتگو کنم...و اگه حتی یه نفر خارجی بهم تلفن زد و بام حرف زد راحت باشم؟!

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکی منو راهنمایی کنه...
من زبانم خوب نیست زیاد یعنی همون گرامرهایی که دبیرستان خونده بودیم هم یادم رفته...شما چه راهی را پیشنهاد میکنین که من در حدود 8-10 ماه بتونم کاملا آماده باشم واسه آزمون تافل و چی آر ایی و در حدود 18 ماهه زبانم به حدی برسه که خیلی خوب انگلیسی گفتگو کنم...و اگه حتی یه نفر خارجی بهم تلفن زد و بام حرف زد راحت باشم؟!

بعید میدونم 8-10 ماه بشه برای GRE آماده شد، اما اگه روزی 5-6 ساعت بخونی به تافل میرسی. مکالمه هم برو چت روم های خارجی، خیلی زود راه میوفتی

Excalibur

عضو جدید
بعید میدونم 8-10 ماه بشه برای GRE آماده شد، اما اگه روزی 5-6 ساعت بخونی به تافل میرسی. مکالمه هم برو چت روم های خارجی، خیلی زود راه میوفتی
مهران جان جونه من نا امیدم نکن...ببین من قراره از مهر ماه واسه تافل کار کنم احتمالا تافل رو میخوام تابستون آینده(مرداد) شرکت کنم! اما GRE را احتمالا تئ شهریور یعنی نمیشه؟؟؟
من فکر میکردم وقتی واسه تافل آماده میشم خودبخود یه آمادگی هم واسه GRE در حد پایین کسب کردم...
من یه نمره حدود 450 میخوام حالا یه کمی بیشتر بهتر...خوب نمره کمی نیست اما فکر نمیکنم خیلی هم دور از دسترس باشه
چون داشتم لیست یه سری از بچه های پارسالی رو میدیدم اونجا نمره حدود 350 خیلی زیاد بود و البته نمرات بالا خیلی کم...بطور آماری فکر کردم دستیابی به نمره حذوذ 450 نباید تو این مدت زمان دست نیافتنی باشه...

copperfield

عضو جدید
سلام...من میخوام شروع کنم به کار واسه تافل....من به تافل واسه 3 سال دیگه نیاز دارم...

خوب سوالم اینه: از چه منابعی استفاده کنم؟چجوری کار کنم؟...در ضمن من میخوام مکالمم هم قوی کنم...چجوری کار کنم تا دایره لغتم بره بالا و در عین حالا بتونم صحبت کنم؟

پیشاپیش ممنون

babak_deghat

عضو جدید
راهنمایی برای شروع یادگیری زبانهای خارجی

راهنمایی برای شروع یادگیری زبانهای خارجی

مدتی بود دنبال وسیله ای غیر از کتاب میگشتم که به کمک اون بتونم زبانهایی غبر از انگلیسی(مثل فرانسوی،آلمانی غیره. . . .)رو یاد بگیرم.نرم افزارهایی مانند rosetta stone و tell me more و passport رو دیدم که تقریبا تمام زبانها را آموزش می دادند.اما مشکلشان این بود که فقط بر روی رایانه اجرا می شدند.من دنبال مجموعه ای میگردم که بشه رو موبایل ریخت و با گوش دادنش اون زبون رو یاد گرفت.یک همچین چیزی رو برای زبان انگلیسی دیدم ولی مال زبانهای دیگه رو نه. . . .
کسی چنین مجموعه ای سراغ نداره؟

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهران جان جونه من نا امیدم نکن...ببین من قراره از مهر ماه واسه تافل کار کنم احتمالا تافل رو میخوام تابستون آینده(مرداد) شرکت کنم! اما GRE را احتمالا تئ شهریور یعنی نمیشه؟؟؟
من فکر میکردم وقتی واسه تافل آماده میشم خودبخود یه آمادگی هم واسه GRE در حد پایین کسب کردم...
من یه نمره حدود 450 میخوام حالا یه کمی بیشتر بهتر...خوب نمره کمی نیست اما فکر نمیکنم خیلی هم دور از دسترس باشه
چون داشتم لیست یه سری از بچه های پارسالی رو میدیدم اونجا نمره حدود 350 خیلی زیاد بود و البته نمرات بالا خیلی کم...بطور آماری فکر کردم دستیابی به نمره حذوذ 450 نباید تو این مدت زمان دست نیافتنی باشه...

مسئله اینجاست که تافل پیش جی آر ای هیچی نیست عملا، تو کل کلمات آکادمیک تافل رو هم بلد باشی چیزی از کلمات جی آر ای بلد نیست، سوای اینکه اصلا امتحان جنرالی نیست، اما طول و عرض زمانیت بهت هر اجازه ای رو میده ;) فکر نمیکنم اگه خوب بخونی چیزی کم بیاری، سوالی هم داشتی بپرس :gol::gol:

سلام...من میخوام شروع کنم به کار واسه تافل....من به تافل واسه 3 سال دیگه نیاز دارم...

خوب سوالم اینه: از چه منابعی استفاده کنم؟چجوری کار کنم؟...در ضمن من میخوام مکالمم هم قوی کنم...چجوری کار کنم تا دایره لغتم بره بالا و در عین حالا بتونم صحبت کنم؟

پیشاپیش ممنون

سلام

تافل آزمونی که معمولا 7-8 ماه ِ میشه جمعش کرد، پس زمان شما مناسب ِ. اگه خودتون میخواید بخونید کتابهای لغتش که زیاد پیدا میشه، برای خودش هم اول CBT LONGMAN رو بخونید بعد از اینکه آماده شدید IBT رو بخونید.
برای مکالمه هم من همیشه چت روم های خارجی رو پیشنهاد کردم و برای دایره لغت هم کتاب به اندازه کافی هست. :gol:

مدتی بود دنبال وسیله ای غیر از کتاب میگشتم که به کمک اون بتونم زبانهایی غبر از انگلیسی(مثل فرانسوی،آلمانی غیره. . . .)رو یاد بگیرم.نرم افزارهایی مانند rosetta stone و tell me more و passport رو دیدم که تقریبا تمام زبانها را آموزش می دادند.اما مشکلشان این بود که فقط بر روی رایانه اجرا می شدند.من دنبال مجموعه ای میگردم که بشه رو موبایل ریخت و با گوش دادنش اون زبون رو یاد گرفت.یک همچین چیزی رو برای زبان انگلیسی دیدم ولی مال زبانهای دیگه رو نه. . . .
کسی چنین مجموعه ای سراغ نداره؟

اگه منظورت نرم افزار هست که خیلی هم وجود داره، اما برای موبایل معمولا از فیلمهای آموزش استفاده میکنند. ما تو آلمانی Alles Gute رو نگاه میکردیم و تو اسپانیولی Hole! Que Tal!? رو

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع درس زبان براي ارشد

منابع درس زبان براي ارشد

از دوستان مي خوام راهنمايي كنن براي درس زبان تو ارشد بجز 504 واژه و پارسه چه منابع مفيد ديگه اي سراغ دارن.البته من برا كنكور زبان نمي خوام منظورم براي همه رشته هاست.
ممنون

setayesh 88

عضو جدید
سلام. من حدود 10ترمي زبان خوندم . و نصفشو تو موسسه ي معرفت بودم و كتابهاي interchange رو تا كتاب سبزش يعني يك سوم از كتاب سبزه خوندم. البته 4 ساله پيش.
چند روز پيش تو موسسه ي كانون زبان ازمون دادم و سطحي كه برام مشخص شد pre2 بود كه براي اخذ مدرك بايد 12 ترم ديگه ادامه بدم يعني يه چيزي حدود 3 سال...:surprised::surprised:.
اما تو موسسه ي معرفت حدودا 1.5 سال ديگه دارمتا اخذ مدرك.
حالا سوال اينه كه به نظر شما چي كار كنم بهتره و بيشتر پيشرفت ميكنم؟ البته راه سوم هم اينه كه خودم بخونم كه خودم احساس ميكنم اين از همشون معقولتره.
لطفا راهنماييم كنيد.:que:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از دوستان مي خوام راهنمايي كنن براي درس زبان تو ارشد بجز 504 واژه و پارسه چه منابع مفيد ديگه اي سراغ دارن.البته من برا كنكور زبان نمي خوام منظورم براي همه رشته هاست.
ممنون

سلام

چشم
یه لیست از کتابهای مفید موجود در بازار آماده میکنم. ;)

سلام. من حدود 10ترمي زبان خوندم . و نصفشو تو موسسه ي معرفت بودم و كتابهاي interchange رو تا كتاب سبزش يعني يك سوم از كتاب سبزه خوندم. البته 4 ساله پيش.
چند روز پيش تو موسسه ي كانون زبان ازمون دادم و سطحي كه برام مشخص شد pre2 بود كه براي اخذ مدرك بايد 12 ترم ديگه ادامه بدم يعني يه چيزي حدود 3 سال...:surprised::surprised:.
اما تو موسسه ي معرفت حدودا 1.5 سال ديگه دارمتا اخذ مدرك.
حالا سوال اينه كه به نظر شما چي كار كنم بهتره و بيشتر پيشرفت ميكنم؟ البته راه سوم هم اينه كه خودم بخونم كه خودم احساس ميكنم اين از همشون معقولتره.
لطفا راهنماييم كنيد.:que:

سلام

بستگی داره شما مدرک بخوای یا سواد، چون مدرک سواد نیست. اگه مدرک هم میخواید مدرک موسسه حتی کانون هیچ جا جز داخل همون موسسه داری ارزش نیست. پس اگه میتونید خودتون مطالعه کنید و سعی کنید با صحبت کردن با دوستان جای خالی کلاس رو پر کنید. سوالی هم داشتید من در خدم، و میتونید در مباحث آزاد سایت هم شرکت کنید. در مورد مدرک هم در صورت نیاز به مدارک بین المللی فکر کنید.

setayesh 88

عضو جدید
من اصلا به مدرك فكر نميكنم و قصد دارم خودمو براي تافل اماده كنم. شما كتاب گرامر چي پيشنهاد ميكنيد.؟ در مورد لغت ميخوام كتاب 504 رو بخونم. در ضمن از راهنماييتون ممنون.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
من فکر نمی کنم بدون کلاس بشه .
من این تابستون سعی کردم ، نشد. پیشنهاد می کنم با چند تا کلاس فشرده جمش کنی.

Excalibur

عضو جدید
مسئله اینجاست که تافل پیش جی آر ای هیچی نیست عملا، تو کل کلمات آکادمیک تافل رو هم بلد باشی چیزی از کلمات جی آر ای بلد نیست، سوای اینکه اصلا امتحان جنرالی نیست، اما طول و عرض زمانیت بهت هر اجازه ای رو میده ;) فکر نمیکنم اگه خوب بخونی چیزی کم بیاری، سوالی هم داشتی بپرس :gol::gol:

چه کتابهایی رو واسه تافل بخوونم؟
چه کتابهایی رو واسه جی آر ای؟؟
منابع رو بهم بگی من از 4 مهر برنامه ام رو شروع می کنم... خیالت راحت خودمو میرسونم...
شروع که کنم اگه به مشکلی برخوردم باز مزاحمت میشم.

setayesh 88

عضو جدید
من فکر نمی کنم بدون کلاس بشه .
من این تابستون سعی کردم ، نشد. پیشنهاد می کنم با چند تا کلاس فشرده جمش کنی.

نميدونم. ولي ميخوام يه فرصت سه ماهه به خودم بدم. اگه نتونستم براي ترم بعد كانون ثبت نام ميكنم. اما اميدوارم بشه. در هر صورت از راهنماييتون ممنون.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
نميدونم. ولي ميخوام يه فرصت سه ماهه به خودم بدم. اگه نتونستم براي ترم بعد كانون ثبت نام ميكنم. اما اميدوارم بشه. در هر صورت از راهنماييتون ممنون.

فکر نمی کنم کانون مناسب باشه

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من اصلا به مدرك فكر نميكنم و قصد دارم خودمو براي تافل اماده كنم. شما كتاب گرامر چي پيشنهاد ميكنيد.؟ در مورد لغت ميخوام كتاب 504 رو بخونم. در ضمن از راهنماييتون ممنون.

کتاب گرامر خوب موجود دربازار میشه به Grammar In Use و مجموعه کتابهای Azar اشاره کرد.
اگه به مدرک فکر نمیکنی پس نگرانیت برای مدتش چیه؟؟ بهترین چیز چیزیه که آدم خودش یاد بگیره

چه کتابهایی رو واسه تافل بخوونم؟
چه کتابهایی رو واسه جی آر ای؟؟
منابع رو بهم بگی من از 4 مهر برنامه ام رو شروع می کنم... خیالت راحت خودمو میرسونم...
شروع که کنم اگه به مشکلی برخوردم باز مزاحمت میشم.

فعلا کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL رو بخون، اگه CBT رو بخونی بهتره، تا GRE راه داری هنوز!

در خدمتم

تو سه ماه خیلی کارها میشه کرد، فقط کافی پشت کار داشته باشی، مخصوصا چون قبلا خوندی همه چیز برات یادآوری خواهد بود

فکر نمی کنم کانون مناسب باشه

مشکل کانون چیه؟؟ من کانون رو تموم کردم و واقعا حرف نداشت، البته اینجا جای تبلیغ نیست! ما داریم بحث میکنیم!

چرا؟
شما فكر ميكنيد كدوم اموزشگاه بهتره و چرا؟

من همچنان معتقدم خودت بخون، به مدیر تالار زبان هم فشار بیار آموزشگاه آنلاین رو راه اندازی کنه!!

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
چرا؟
شما فكر ميكنيد كدوم اموزشگاه بهتره و چرا؟

من 7 ترم کانون بودم. دلایل:
1- هر ترم مستقل از ترم قبلی و هیچ برنامه مرور نداره
2- کلاس ها شلوغه و امکان گفت و گو و کاربرد درس ها نیست.
3- استاد سر کلاس هیچ کاری نمی کنه و همه کار ها به عهده دانشجو تو خونه است پس خودت بخونی بهتره تا بری کانون

اگه تهرانی go safir یه سری کلاس گذاشته فشرده آمادگی برای IELTS که 5 ترم PRE-IELTS و 4 ترم Skills که هر ترم یک ماه طول می کشه و وقتی هم که رسیدی به Skills می تونی با هم 4 ترم و بگیری تو یه ماه تمومش کنی.آدرسشم سر یخچال تو شریعتیه
Go safir چند تا از فامیلام میرن. مگن خیلی خوبه.

اگه وقت آزاد کم داری Go safir یه سری کلاس داره یک روز در هفته، جمعه، به جاش طولانی. از این کلاساش خیلی اطلاع ندارم.

اگه عجله نداری بهترین گذینه کیش است که به حرف می کشنت. البته دو یا سه نفر بشید یه استاد خصوصی از کیش بگیرید از همه به صرفه تره و هم سریعتره و هم آموزنده تر چون خیلی حرف می زنید و خیلی خوش میگذره. من این مورد و امتحان کردم. خیلی موافقم با آخری. ولی چون عجله دارم احتمالا می رم Go Safir.

راستی داشت یادم می رفت . کیش تو شعبه یه فکر کنم رو به روی پارک ملتش یه سری کلاس گذاشته فشرده از 8 صبح تا 2 بعد از ظهر هر روز که تو یه ماه حدود 4 ترم معمولی رو پاس می کنن یعنی تو هر ترم فشرده مثلا کل ترم های intermediate که خودش حدود 4 ترم معمولیه یه ماه و نیمه هست رو تموم می کنن. کلشم شامل این ترم هاست:
Elementary & Pre-Intermediate & Intermediate & Upper-intermediate.
قیمتشم خوبه. و استاد Laptop میاره و کارتون های به روز و پخش می کنه مثلا ICE AGE 3 رو ترم پیش براشون پخش کرده که اونجا پیشرفت خودتو کاملا می بینی
البته باز این نوع فشرده ی کیش فقط توی یک شعبه تهران می باشد. که فکر کنم رو به رو ی پارک ملت می باشد. :w18:

راستش این کل اطلاعات من از کلاس های موجود بود.
اگه کلاس فشرده ای می شناسی به ما هم معرفی کنید.

آخرین ویرایش:

Excalibur

عضو جدید
فعلا کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL رو بخون، اگه CBT رو بخونی بهتره، تا GRE راه داری هنوز!

در خدمتم

سلام مهران جون...آقا من میخوام ای بی تی امتحان بدم(بخاطر TA و RA و...) بازم میگی مال CBT را بخوونم؟؟ اون بنفشه مال iBT هستش نه؟؟ خوب نیست؟
واسه گرامر چه کنم؟؟
ببین اینا خوبه در کل کار کنم؟
504
1100
LONGMAN
BARRON`s
ترتیبش درسته؟؟ منابع خوبه؟؟
واسه GRE هم یه کتابیه قراره بخرم البته اون استارتش از آبان خواهد بود!! کیف میکنی برنامه ریزی رو:w15:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مهران جون...آقا من میخوام ای بی تی امتحان بدم(بخاطر TA و RA و...) بازم میگی مال CBT را بخوونم؟؟ اون بنفشه مال iBT هستش نه؟؟ خوب نیست؟
واسه گرامر چه کنم؟؟
ببین اینا خوبه در کل کار کنم؟
504
1100
LONGMAN
BARRON`s
ترتیبش درسته؟؟ منابع خوبه؟؟
واسه GRE هم یه کتابیه قراره بخرم البته اون استارتش از آبان خواهد بود!! کیف میکنی برنامه ریزی رو:w15:

گفتم شاید خواستی یه حالی به زبانت بدی، آره بنفشش برا IBTایه، بهترین کتاب تو بازار ِ، اگه خواستی تخصصی تر بخونی تستهای Kaplan رو هم بزن، خوشت میاد!

اگه برای لغت میگی اینارو بخون

504
1100
Vocabulary for the college-bound student
World of words
Essential words for the TOEFL

برا GRE هم Barron's کتابهای خوبی داره

موفقیتت تضمینیه :whistle::whistle:

آخرین ویرایش: