سطح علمی دانشگاه پیام نور

deymahzemestan

عضو جدید
من می خواهم در دانشگاه پیام نورادامه تحصیل دهم میخواهم بدانم سطح علمی این دانشگاه درچه حدی است.آیا دانش آموختگان این دانشگاه توان رقابت با دانش آموختگان دانشگاههای معتبرتهران را دارند:gol:

Gholche

عضو جدید
دوست عزيز 100% به خودتون بستگي داره
هيچ كس نمي تونه بگه كسي كه پيام نور درس خونده سطح علمي پاييني داره

كسي كه مياد پيام نور بايد كاملا خود ساخته باشه، از اين دانشگاه دانش خيلي جزئي و عمومي ياد ميگيره نه تخصصي و كاربردي (كه اونا هم اكثرا يه ترم بيشتر توي ذهن باقي نمي مونه) در ضمن زمان خيلي محدود نسبت به حجم زياد مطالب هم مشكل ديگه اي هست

پيام نور تا حد زيادي (120%) تئوريه، الزاما بايد منبع خاصي رو همه مطالعه كنن چون سوال ها از يه كتاب مياد. مشكل اول اينه كه خيلي ها كتاب رو حفظ مي كنند،‌ بي هيچ دانشي،‌ مشكل دوم اين كه بعضي از كتاب ها اصلا خوب نيستن (وقت و انرژي هدر مي ره)

من تا حالا توي واحد خودمون رقابت علمي نديدم (شايد رقابت معدلي وجود داشته باشه كه بعيد مي دونم)
البته دانشجوها و اساتيدي قابل هم توي پيام نور هستن، متاسفانه زياد نيستن
اساتيد خوب كه معمولا بعد از چند ترم تدريس ميرن،‌ دانشجوهاي خوب هم يا خودشون درس مي خونن و بيرون كلاس مي رن، يا مدرك ديگه اي در دانشگاه ديگه داشتن
اين ها چيزايي هست كه من از پيام نور فهميدم
اميدوارم كمكتون كرده باشه تا بقيه دوستان هم نظر بدن

elman13

عضو جدید
استادمون گف پیام نور غیر از یه دانشگاه سطحش نسبت به بقیه بالاتره دانشجوی پیام نور درون مایه اش پره اما فقط یه شرط لازمه تا سوادش همانند دانشججوی سراسری باشه اونم اینکه منابع بیشتر مطالعه کنه

hamidelahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظري در مورد سطح علميش نميدم اما همينو ميدونم كه بچه هاش فوق العاده سخت كوش و درسخون هستند

shabnam1

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شگاه-برتر-ایران-و-100-دانشگاه-برتر-جهان-.-.-.

جوابت اینجاست

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم سطح علمی دانشگاه بستگی به دانشجو داره ...
من که بچه های پیام نور تهران مرکز را می بینم خیلی تلاش می کنند ... درضمن استادها نیز خیلی سخت میگیرند

emobin

عضو جدید
این دانشگاه دانشجو محوره. شما باید لطف کنی خودت بخونی. ضمن اینکه باید کتاب های خارج از درس هم مطالعه کنی.

ش67

عضو جدید
حضوری یا غیر حضوری

حضوری یا غیر حضوری

سلام من میخوام فراگیر پیام نور ثبت نام کنم البته الان یه رشته مهندسی توی سراسری میخونم و هدفم داشتن یه مدرک مهندسی دیگه است. حالا چون وقت زیادی برای شرکت تو کلاسای فراگیر ندارم میخوام بدونم که ایا باید حتما سر کلاس بیام یا اینکه اختیاریه ؟ در ضمن شهریه رشته مهندسی توی فراگیر چقدره ؟

890210651

عضو جدید
ببینید من قبل از این که پیام نور قبول بشم نظر خیلی بدی راجع بهش داشتم ولی خدایی الان فهمیدم اشتباه میکردم سطح علمی بچه هاش واقعا بالاست مخصوصا بچه های فنی و مهندسیش و علوم پایه اش محیطشم نسبت به دانشگاه آزاد بهتره البته من فقط واحد تهران مرکزشو دیدم مدرکشم هم از آزاد معتبر تره هم غیرانتفاعی

Faliza

عضو جدید
سلام
از نظر سطح علمی همانطورکه دوستان دیگر گفتن بستگی به خودت داره اما چون توی این دانشگاه استاد جزوه ای نمی ده و دانشجو باید کتاب بخونه اطلاعاتش بالاتر میره.
استادای ما که فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستند در مقایسه دانشجوی پیام نور با دانشجوی تهران می گن پیام نوری ها پُر تر هستند.
در ضمن چون دانشجوی پیام نور یاد می گیره خودش درس بخونه و به استاد متکی نباشه برای فوق لیسانس شرکت کردن کارش راحت تره.
یکی از دوستان من که کانادا درس می خونه می گه:
اینجا دو تا دانشگاه رو از همه بیشتر قبول دارن1.صنعتی شریف 2. پیام نور!!!
حالا خود دانی!

sepideh-h

عضو جدید
سلام:smile:
همه چی بستگی به خودآدم داره...اینکه خودت جقدر کار کنی ...توی رشته ما(IT)مشکل عمده ما کم بودن کلاسای عملیمونه که اونم ما بیکار ننشستیم و به جاش رفتیم کلاسای آموزشگاهای دیگه پس این مشکل حل میشه میمونه کم شدن معدلمون نسبت به دانشگاهای دیگه!!!
اونم که به قول یکی از استادامون خیلی بده یه دانشجوی فنی مهندسی معدش بیشتر از 15 بشه :Dپس اینم حل شد...
پس دیگه مشکلی نمیمونه!!!:heart::gol::heart:

alitext

عضو جدید
سلام
چند هفته پیش یه سری به سایت سازمان سنجش زدم
دیدم که در مورد مدرک دانشگاه پیام نور اطلاعیه ای گذاشته بود
وقتی اطلاعیه رو خودم
اول که:دیدم که واقعا یکی از معتبر ترین مدرک های دانشگاه های ایران رو داره
دوم:از اینکه دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم به خودم افتخار کردم:D

server

عضو جدید
من می خواهم در دانشگاه پیام نورادامه تحصیل دهم میخواهم بدانم سطح علمی این دانشگاه درچه حدی است.آیا دانش آموختگان این دانشگاه توان رقابت با دانش آموختگان دانشگاههای معتبرتهران را دارند:gol:
سطح علمی خود دانشگاه که خیلی ضعیفه و من بهش منفی 100 میدم ولی در مورد سطح علمی دانشجویان خب چون دانشجو به خودش متقی هست شاید از دانشجویان دیگر دانشگاه ها بیشتر باشه. ولی توصیه میکنم دورو بر پیام نور نگردی. یه دانشگاه دیگه رو انتخاب کن

server

عضو جدید
ببینید من قبل از این که پیام نور قبول بشم نظر خیلی بدی راجع بهش داشتم ولی خدایی الان فهمیدم اشتباه میکردم سطح علمی بچه هاش واقعا بالاست مخصوصا بچه های فنی و مهندسیش و علوم پایه اش محیطشم نسبت به دانشگاه آزاد بهتره البته من فقط واحد تهران مرکزشو دیدم مدرکشم هم از آزاد معتبر تره هم غیرانتفاعی

پس چرا دوستان من که از پیام نور فارغ التحصیل شدن مدرکشون به هیچ دردی براشون نخورده و هیچ جا هم قبول نداره

سلام من میخوام فراگیر پیام نور ثبت نام کنم البته الان یه رشته مهندسی توی سراسری میخونم و هدفم داشتن یه مدرک مهندسی دیگه است. حالا چون وقت زیادی برای شرکت تو کلاسای فراگیر ندارم میخوام بدونم که ایا باید حتما سر کلاس بیام یا اینکه اختیاریه ؟ در ضمن شهریه رشته مهندسی توی فراگیر چقدره ؟

تا حالا که کلاسا اختیاری بود ولی تازگی ها میگن که اجباری شده. ولی توصیه من اینه که به کل دورو بر پیام نور رو خط بکش، بیشتر دانشجوهاش انصراف میدن

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جسارتا از كجا امار گرفتيد !!! اين سبك و سنگين كردن مدرك ها زياد خوشايند نيستگفتم و بازم ميگم سر در دانشگاه اعتباري به معلومات كسي نميده بودند دوستاني كه هم رديف هاي ما بودند اما زود بالا رفتند و داشتيم افرادي را كه از نردبون يه دانشگاه معتبر فقط پايين اومدن را ياد گرفتند. همه چيز دست خود ته البته يه سري دانشگاه ها جو و امكانات بهتري داره كه مسلمل بي تاثير نيست اما شرط لازم و كافي هم نيست.

zx11xz

عضو جدید
چیزی که ما از درس خوندن تو پیام نور یاد گرفتیم فقط روش پاس کردن درساست. اونم نه مفهومی بلکه حفظی. من تا امروز پیام نوری ای رو ندیدم که از درس خوندن تو این دانشگاه راضی باشه. برای گرفتن نمره خوب باید بلد باشی یه کتاب 200 -300 صفحه ای رو خوب حفظ کنی. سوالاشم که اینقدر غیر استانداره که بعضی استادای ما که مال دانشگاه دولتی بودن هم توش می موندن:confused:. چند برابر دانشجوهای دیگه سختی می کشی آخرشم هیچی، وقتی میایی بیرون میبینی چیزیایی که بقیه بلدنو تو نمی دونی:question:. من که شخصا به هیچ کس این دانشگاه رو پیشنهاد نمی کنم.

ss14

عضو جدید
در مورد سطح علمی دانشگاه پیام نور خیال من یکی که راحته چونکه استادایی داشتیم که لیسانسشون پیام نور بودند و فوقشونو دولتی به گفته خودشون دانشجویان پیام نور چون سختی زیاد میکشند راحتتر از پس ازمونای ارشد بر میاند چون یاد گرفتند توی درس خوندن روی پای خودشون باشند و واقعا از هم رشته ای های خودم در دانشگاه های دیگه دیدم که درسای مشابهمونو شاید 60 صفحه از یه کتاب را بخونند یا یه جزوه چند صفحه ای ولی در پیام نور یه کتاب 300 یا 400 صفحه ای که کاملا به طور جامع و کامل هستش مطالعه میشه در مورد اعتبار مدرکشم کم کم داره جا میوفته ...........

zx11xz

عضو جدید
در مورد سطح علمی دانشگاه پیام نور خیال من یکی که راحته چونکه استادایی داشتیم که لیسانسشون پیام نور بودند و فوقشونو دولتی به گفته خودشون دانشجویان پیام نور چون سختی زیاد میکشند راحتتر از پس ازمونای ارشد بر میاند چون یاد گرفتند توی درس خوندن روی پای خودشون باشند و واقعا از هم رشته ای های خودم در دانشگاه های دیگه دیدم که درسای مشابهمونو شاید 60 صفحه از یه کتاب را بخونند یا یه جزوه چند صفحه ای ولی در پیام نور یه کتاب 300 یا 400 صفحه ای که کاملا به طور جامع و کامل هستش مطالعه میشه در مورد اعتبار مدرکشم کم کم داره جا میوفته ...........
اولا مشکل پیام نور سیستمشه نه سطح علمی استاداش. چون وقتی تعداد ساعتهای درسی نصف بقیه دانشگاهاس و استاد وقت کافی برای درس دادن نداره فرقی نمی کنه.
در مورد اینکه میگین اونا یه جزوه 60صفحه های می خونن ما 400 تایی باید بگم به قول یکی از اساتیدمون که مال دانشگاه دولتی هم بود " اونجا به جای اینکه کل کتاب رو درس بدن بعضی فصل های غیر مهم رو حذف می کنن ولی بقیه رو تو همون زمانی که حداقل دوبرابر ماست خوب کار می کنن.برای همینم بچه ها درس ها رو خوب و کامل :)می فهمن.
مشکل سومش هم سوالهای امتحانیشه که غیر استاندارده. منظورم سخت نیست.
من که خودم هر چی دانشجوی پیام نوری تا به حال دیدم چه رشته های انسانی و چه ریاضی همه ناراضی بودن.:wallbash:

بالا