[ساخت يك ساختمان] ► آسان یا مشکل►پرسش و پاسخ

reza252

عضو جدید
با سلام .
دوستان من مهندس مکانیکم و هیچ تجربه ای تو ساخت مسکن ندارم. اخیرا به علت نداشتن شغل مناسب تصمیم گرفتم برم تو کار ساخت و ساز. یه زمین 300 متری داریم که هنوز اقدام به گرفتن پروانه نکردم. به نظرتون ساخت مسکن کاری هست که یک نفر بی تجربه مثل من بتونه انجام بده یا اینکه حتما باید با یه مهندس تو ساخت شریک شد. یا اینکه یه مهندس عمران استخدام کرد؟
کلا پیشمهادتون چیه واسه من. ممنون از راهنماییتون. میدونم که خیلیا حتی مهندسا عمران بی تجربه هم میخوان بدونن از کجا باید شروع کنن. پس بیاین اینجا تجربیاتو به اشتراک بذاریم.

sadmetall

عضو جدید
سلام مهندس من خودم رشتم متالورژی هست و در خحال حاظر دارم یه 5 طبقه می سازم هم مهندس عمران گرفتم هم باپیمانکار قرارداد بستم .به این که خیلی تو کارم جدی هستم اما بازم به علت ناوارد بودن از مسله یه چیزهایی که فکرشم نمیکردم برای ساختمونم پیش اومد که کلی ضرر رسون بهم .به نظر من یه مهندس معتبر که کارشو حتما دیده باشی رو به صورت درصدی بده و امار خرید هاتم داشته باش تا کسی نتونه دزدی بکنه . کلا اگه یه نفر با تجربه بیاری اگه حتی تموم شده 30م هم ازت بگره برای نظارت بازم از خیلی از ضرر هایی که ممکنه در صورت نبود شخص با تجربه پیش بیاد جلو گیری میکنه که وقتی حساب میکنی می بینی به اندازه 30 م به ساختمونت اضافه شده و اصلا هم نگران نباش

علی مقصود

عضو جدید
سلام آقای مهندس دوست ما پاسخ خوبی به شما داده ممکن ابتدا فکر کنید مقداری از سود خود را از دست میدهید ولی در نهایت شک نکن که جلوی ضرر سنکینی را گرفته ایدبدلیل اینکه کار کردن با عمله بنا وافراداز این دست تبهر و چیرگی خواس می خواهد من 24 سالیه در این کارم از کارخانه بگیر تا اسکله در جزیره خارک تا برجهای مسکونی و هایپر مارکت ساخته ام در واقه هم کارهای دولتی وهم کارهای شخصی زیادی انجام داده ام اگر خواستی حدود زمینت را بده برایت بگویم چی بسازی و چگونه بسازی و چگونه با افراد مختلف قرارداد بنویسی .

amin_civil

عضو جدید
سلام
ساختمان سازی به نظرم کار پیچیده ای نیست و خیلیها صرفا با پول و تبحر در بازار وارد این کار شدند و درواقع مهندسین عمران که تجربه و علم کافی نداشتند وارد ساخت و ساز شدند..!! اما درمورد ساخت وساز باید گفت تجربه اول ممکنه بدون سود به پایان برسه و باید برای سود به کارهای بعدی امید بست اما اگر از یک سازنده که هم باتجربه وهم مهندس باشه استفاده کنید هم جلوی بسیاری از ضررهای احتمالی گرفته می شود وهم از سود بی بهره نمی مانید...
دوستانی هستند که وقتی بنده در امر ساخت آنها را راهنمایی میکنم در جواب میگویند کاری نداره خودم با پدر و برادر و... شروع به ساختن میکنم اما در تکمیل راهنمایی به ایشان عرض خواهم کرد که هزینه ای که به عنوان دستمزد مهندس یا درصد پیمان مدیریت میدهید بسیار کمتر از هزینه ای ست که جهت جبران خسارت بی تجربگی تان پرداخت خواهید نمود..
پس پیشنهاد بنده هم اینست که بسته به اندازه کارتان از یک نفر یا یک تیم باتجربه استفاده نمائید و قبل از آن از دستمزد و درصد عرف این کار آگاه شوید و سپس درمورد کسیکه قرارست کار را به او واگذار نمائید تحقیق و آنگاه اقدام نمائید.. ضمن اینکه در حین کار از تجربه شان استفاده کنید تا بتوانید کارهای بعدی را خودتان اجرا نمائید.. به امید خدا، موفق باشید...

azade1992

عضو جدید
خیلی عالی بود . واسه ی منم مفید بود. طراحی نما رو مهندس های معماری انجام میدن ؟؟ یا عمران؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gidora68

عضو جدید
طراحی نما رو مهندیسین معمار انجام میدن

در مورد ساخت مسکن باید بگم بیشتر کارای اداریش اذیتت میکنه تا کارای داخلی

من 6 سالی تجربه سرپرستی کارگاه رو دارم

اول مهمترین چیز داشتن پوله!!

بعدش ساختمون مهندس ناظر داره مهندس مجری داره مهندس برق و همچنین تاسیسات مهندس معمار

هرکدوم تو بخش خودشون میان نظارت میکنن

و همچنین نیاز به یک سرپرست کارگاه داری

میتونی یک پیمانکار قرارداد ببندی درصدی کار میکنه کنارش هم وایستی یاد بگیری :)