زانوي غم بغل گرفتن .... تا كي !!!؟

Matrix

عضو جدید
ديگه خسته شدم از بس غم و غصه و ... ريختم تو دلم ! از بس راجع به هر چيزي بحث كردم ، فكر كردم !
فكر ميكنم ديگه وقتشه كه با خوبي ها شاد باشيم و بدي ها رو بي اهميت كنيم !

مثلا" فلان سياستمدار يه غلطي كرده ... من چرا بايد اعصاب خودمو خورد كنم !؟ چرا بايد فكر كنم كه چقدر داره ظلم ميشه !؟ بله ، نبايد خاموش بود! ولي وقتي كه جرات و توان مبارزه داشته باشي ! من دو ساعت فكر ميكنم كه چراي آقاي علي آبادي اينقدر به دور از رفتار اجتماعيه !؟ الكي الكي اعصاب خودمو ميريزم بهم ! از اين فكر كردن من نه چيزي گير خودم مياد و نه فرقي به حال كسي داره ! فقط وقت آدم رو تلف ميكنه .. اعصابش رو ميريزه بهم ! نه . اين مواقع خاموشي خيلي بهتره ! محل نزاري خيلي بهتره ! گور پدر همه ي اونهايي كه دارند گند ميزنن به اين كشور ! چه دخلي به من داره !!!؟ وقتي به من مربوط ميشه كه مثلا" تو يه گروه سياسي عضو باشم و علنا" و با قدرت باهاشون مبارزه كنم ! نه اينكه فكر كنم. حرف بزنم و عملا" هيچ غلطي نكنم!

ديگه بسه ... شدم خسته!

وقتي ميتونيم از زندگي لذت ببريم كه با ديدن خوبي ها شاد و مسرور بشيم و در مقابل بدي ها بي تفاوت باشيم ! وقتي كه از برد شاد بشيم و باخت واسمون ناراحتي نياره !

وقتي ميتونيم موفق باشيم كه با هر باخت از بدست آوردن تجربه ي جديد به خودمون بباليم !

نه . اين راه و رسم زندگي نيست ! هر روز غم .. هر روز غصه ... هر روز به خودمون تلقين كنيم كه داريم سختي مي كشيم ... وضع زندگيمون افتضاحه ... به بلند پروازيهامون نرسيديم و...

سعي كنيم از همون چيزهايي كه در اطرافمون هست تمام استفاده رو ببريم !

به عنوان مثال يه رودخونه با يه پارك خيلي زيبا در كنارش ... صد متري خونه ي ما هست ! هوا هم عاليه ! تا حالا اينا واسه من پوچ بودن .. محل نميزاشتم ... مسخره بودن !

ولي امروز ديدم كه اگه ساعت 5:30 هر صبح آدم پاشه بره اونجا تو اون منظره ي زيبا و با اون هواي عالي نيم ساعت ورزش كنه ... چه لذتي ميتونه داشته باشه ! يه احساس بي نظير به آدم ميده ! هر روز رو با يه شور و نشاط فوق العاده شروع ميكنه! همينطور به بدنش هم يه حال درست و حسابي ميده !

از امروز به بعد ميخوام لذت ببرم از زندگي ... هر چقدر هم سخت باشه .. هر چقدر هم غم و غصه داشته باشم ... ميخوام شاد زندگي كردن رو به خودم ياد بدم !

-------------------

تو اين سه چهار ماه من ( به نسبت) به طور فجيعي خستگي كشيدم ... اعصابم خورد شد ... اتفاقهاي بسيار بدي مي افتاد ... خيلي چيزام رو از دست دادم ..... روزي نبوده كه به خودكشي فكر نكنم !

ولي ديگه بسه .. از امروز يه جور ديگه از خواب پا شدم ... يه جور ديگه ميخوام به زندگي نگاه كنم ... ميخوام فقط لذت ببرم !

خيلي از اين تصميمها هم برميگرده به يه كتاب روانشناسي كه تو امضام در موردش گفتم !

تو اين مدت خيلي ها با من حرف زدن ... خيلي چيزا رو پيشنهاد دادن ... بعضياشون واقعا" به دردم خورد و ازشون ممنونم . اما اين كتابه يه چيز ديگه بود ... ميگن اگه احساس كني كسي كه داره نصيحتت ميكنه مثل تو فكر ميكنه و تو كارش موفق بوده ... تمام فكرتو متمركز حرفهاي اون ميكني و ميخواي كه مثل اون باشي !

منم نويسنده ي اين كتاب و شخصيتش رو هرچند كم درموردش ميدونم ولي خيلي دوست دارم ! همين هم باعث شده كه خط به خط كتاب رو با دقت بخونم !

------------------------

به هر حال هدف من از زدن اين تاپيك... زدن يه تلنگر به همه ي اونهايي بود كه مثه ديروز هاي من تو غم و غصه و فكر غرق شدن ... ( و مطمئنم كم هم نيستن! خيلي از شماها همينطوريد!)

اميدوارم كه بتونم كمكي كرده باشم.

------------------------

اونايي كه ميخوان از زندگيشون لذت ببرند ...

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشحالم براي همه اونايي كه ميخوان خودشونو از قفسي كه ساختن نجات بدن.
همه ماها ممكنه يه روزي بابت از دست دادن اونچيزيكه با زحمت بدست آورديم ناراحت شيم. اما بايد بدونيم كه بازم ميتونيم اينكارو بكنيم حتي بهتر از قبل و با تجربه تر از گذشته.
به اميد موفقيت ;)

Matrix

عضو جدید
خوشحالم براي همه اونايي كه ميخوان خودشونو از قفسي كه ساختن نجات بدن.
همه ماها ممكنه يه روزي بابت از دست دادن اونچيزيكه با زحمت بدست آورديم ناراحت شيم. اما بايد بدونيم كه بازم ميتونيم اينكارو بكنيم حتي بهتر از قبل و با تجربه تر از گذشته.
به اميد موفقيت ;)

مرسي داش امير...

رفيق يكي از اونايي كه دقيقا" مخاطب من بودن ... خود شمايي !

archi_arch

مدیر بازنشسته
به عنوان مثال يه رودخونه با يه پارك خيلي زيبا در كنارش ... صد متري خونه ي ما هست ! هوا هم عاليه ! تا حالا اينا واسه من پوچ بودن .. محل نميزاشتم ... مسخره بودن !

ولي امروز ديدم كه اگه ساعت 5:30 هر صبح آدم پاشه بره اونجا تو اون منظره ي زيبا و با اون هواي عالي نيم ساعت ورزش كنه ... چه لذتي ميتونه داشته باشه ! يه احساس بي نظير به آدم ميده ! هر روز رو با يه شور و نشاط فوق العاده شروع ميكنه! همينطور به بدنش هم يه حال درست و حسابي ميده !

از امروز به بعد ميخوام لذت ببرم از زندگي ... هر چقدر هم سخت باشه .. هر چقدر هم غم و غصه داشته باشم ... ميخوام شاد زندگي كردن رو به خودم ياد بدم !
سروش غروب افتابم یادت نره!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ديگه خسته شدم از بس غم و غصه و ... ريختم تو دلم ! از بس راجع به هر چيزي بحث كردم ، فكر كردم !
فكر ميكنم ديگه وقتشه كه با خوبي ها شاد باشيم و بدي ها رو بي اهميت كنيم !

نايي كه ميخوان از زندگيشون لذت ببرند ...

بیخیال بابا !!! همچین نوشتی هرکی ندونه فکر میکنه طرفای 56-7 رو داری :) بیا بابا اول جوونیته .. منی که الان دارم برات چرندیات بلغور میکنم الان از دکتر اومدم . گفت دو تا زانو داری باید عمل کنی دونه ای 3 تومن ، 3 ماهم هر کدومش تو گچ باشه ! آرتروز گردن داری ، لغزندگی مهره داری و یکی دو تا چرندیات دیگه که سر در نیورودم :) بیا خوش باشیم با هم ! دنیا دو روزه یه روزشم که جمعست !

elahe_dieu

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال بابا !!! همچین نوشتی هرکی ندونه فکر میکنه طرفای 56-7 رو داری :) بیا بابا اول جوونیته .. منی که الان دارم برات چرندیات بلغور میکنم الان از دکتر اومدم . گفت دو تا زانو داری باید عمل کنی دونه ای 3 تومن ، 3 ماهم هر کدومش تو گچ باشه ! آرتروز گردن داری ، لغزندگی مهره داری و یکی دو تا چرندیات دیگه که سر در نیورودم :) بیا خوش باشیم با هم ! دنیا دو روزه یه روزشم که جمعست !

:eek:
نه؟

مژگان قاسمي

عضو جدید

شما با خودتون چيكار كردين؟
مگه ميشه اين همه درد تو يكي جمع شه؟ باور كردني نيست! :eek:
خدا كمكتان كند

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما با خودتون چيكار كردين؟
مگه ميشه اين همه درد تو يكي جمع شه؟ باور كردني نيست! :eek:
خدا كمكتان كند

من ؟ هیچی وا... ! کاری نکردم ! خودش شد ! دکتره هم کف کرده بود ! 15 تا عکس X-Ray برده بودم :) از گردن تا مچ پا ! گردن و گفت آرتروز داری ! سرت و زیاد پایین نگه داشتی .. کمر و گفت یه بیماریه مادرزادی داری که کاری به کارت نداره ، مسالمت آمیز با هم کنار بیاید .. یکم اومد پایینتر گفت اوی اوی اوی ... مهره پنجمت لغزندگی داره ... اگه باهاش بسازی و کار از کمرت نکشی و دلا سه لا نشی و ورزش سنگین نکنی کاریت نداره وگرنه میشه دسک کمر . اومد پایینتر گفت زانوها غضروفش سائیده شده ! ورزش کاری ؟ گفتم بلا نسبت من و ورزش ؟ گفت پس یهو قد کشیدی کمبود کلسیم داشتی مادرزادی بوده و ... بدو بخواب عمل کن وگرنه 4 سال دیگه باید غضروف پروتز بذاری :) کشکک هاتم از جاشون منحرف شده ! خلاصه هیجی سرتون و درد نیارم !!! الان دِپرِس نشستم اصلاً زانویی که تا دیروز درد که نمیکرد هیچی باهاش روزی 1000 تا پله بالا پایین میکردن الان یک دردی میکنه که نگو و نپرس !!!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

متاسفانه !
روزي مرد جواني وسط شهري ايستاده بود و ادعا مي کرد که زيباترين قلب را در تمام آن منطقه دارد. جمعيت زيادي جمع شدند. قلب او کاملاً سالم بود و هيچ خدشه اي بر آن وارد نشده بود. پس همه تصديق کردند که قلب او به راستي زيباترين قلبي است که تاکنون ديده اند. مرد جوان، در کمال افتخار، با صدايي بلندتر به تعريف از قلب خود پرداخت. ناگهان پيرمردي جلو جمعيت آمد و گفت:اما قلب تو به زيبايي قلب من نيست؟ مرد جوان و بقيه جمعيت به قلب پيرمرد نگاه کردند. قلب او با قدرت تمام مي تپيد، اما پر از زخم بود. قسمتهايي از قلب او برداشته شده و تکه هايي جايگزين آنها شده بود؛ اما آنها به درستي جاهاي خالي را پر نکرده بودند و گوشه هايي دندانه دندانه در قلب او ديده مي شد. در بعضي نقاط شيارهاي عميقي وجودداشت که هيچ تکه اي آنها را پر نکرده بود. مردم با نگاهي خيره به او مي نگريستند و با خود فکر مي کردند که اين پيرمرد چطور ادعا مي کند که قلب زيباتري دارد. مرد جوان به قلب پيرمرد اشاره کرد و خنديد و گفت:?تو حتماً شوخي مي کني....قلبت را با قلب من مقايسه کن. قلب تو، تنها مشتي زخم و خراش و بريدگي است.؟ پيرمرد گفت:?درست است، قلب تو سالم به نظر مي رسد، اما من هرگز قلبم را با قلب تو عوض نمي کنم. مي داني، هر زخمي نشانگر انساني است که من عشقم را به او داده ام؛ من بخشي از قلبم را جدا کرده ام و به او بخشيده ام. گاهي او هم بخشي از قلب خود را به من داده است که به جاي آن تکه بخشيده شده قرار داده ام. اما چون اين دو عين هم نبوده اند، گوشه هايي دندانه دندانه در قلبم دارم که برايم عزيزند، چرا که يادآور عشق ميان دو انسان هستند. بعضي وقتها بخشي از قلبم را به کساني بخشيده ام. اما آنها چيزي از قلب خود به من نداده اند. اينها همين شيارهاي عميق هستند. گرچه دردآورند، اما يادآور عشقي هستند که داشته ام. اميدوارم که آنها هم روزي بازگردند و اين شيارها عميق را با قطعه اي که من در انتظارش بوده ام، پر کنند. پس حالا مي بيني که زيبايي واقعي چيست؟؟ مرد جوان بي هيچ سخني ايستاد. در حالي که اشک از گونه هايش سرازير مي شد به سمت پيرمرد رفت. از قلب جوان و سالم خود قطعه اي بيرون آورد و با دستهاي لرزان به پيرمرد تقديم کرد. پيرمرد آن را گرفت و در قلبش جاي داد و بخشي از قلب پير و زخمي خود را به جاي قلب مرد جوان گذاشت. مرد جوان به قلبش نگاه کرد؛ ديگر سالم نبود، اما از هميشه زيباتر بود. زيرا که عشق، از قلب پيرمرد به قلب او نفوذ کرده بود.

elahe_dieu

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ؟ هیچی وا... ! کاری نکردم ! خودش شد ! دکتره هم کف کرده بود ! 15 تا عکس X-Ray برده بودم :) از گردن تا مچ پا ! گردن و گفت آرتروز داری ! سرت و زیاد پایین نگه داشتی .. کمر و گفت یه بیماریه مادرزادی داری که کاری به کارت نداره ، مسالمت آمیز با هم کنار بیاید .. یکم اومد پایینتر گفت اوی اوی اوی ... مهره پنجمت لغزندگی داره ... اگه باهاش بسازی و کار از کمرت نکشی و دلا سه لا نشی و ورزش سنگین نکنی کاریت نداره وگرنه میشه دسک کمر . اومد پایینتر گفت زانوها غضروفش سائیده شده ! ورزش کاری ؟ گفتم بلا نسبت من و ورزش ؟ گفت پس یهو قد کشیدی کمبود کلسیم داشتی مادرزادی بوده و ... بدو بخواب عمل کن وگرنه 4 سال دیگه باید غضروف پروتز بذاری :) کشکک هاتم از جاشون منحرف شده ! خلاصه هیجی سرتون و درد نیارم !!! الان دِپرِس نشستم اصلاً زانویی که تا دیروز درد که نمیکرد هیچی باهاش روزی 1000 تا پله بالا پایین میکردن الان یک دردی میکنه که نگو و نپرس !!!

بابا دکترتو عوض کن
شاید از این عشق عملاس

مژگان قاسمي

عضو جدید
عشق زيباترين و دوست داشتني ترين واژه است
(قابل توجه آقا حسام اگه بخونه: قلب من هم شيار شياره حالا ديگه چي مي‌توني بگي؟)

HESSAM58

کاربر فعال
پاسخ

پاسخ

عشق زيباترين و دوست داشتني ترين واژه است
(قابل توجه آقا حسام اگه بخونه: قلب من هم شيار شياره حالا ديگه چي مي‌توني بگي؟)
سلام
مژگان خانم اگه اجازه بدین من جمله اول رو تکمیل کنم:
متین ترین کلمه(عشق)است
جذاب ترین کلمه(آشنایی)است
پاک ترین کلمه(وجدان)است
تلخ ترین کلمه(جدایی)است
زشت ترین کلمه(خیانت)است
سخت ترین کلمه(تنهایی)است
و بدترین کلمه(بی وفایی)است:gol:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيدا تاپيك يكم منحرف شده......:biggrin:
سروش جان من برگشتم.خيلي از اين تصميمت خوشحالم برادر.انشالله موفقيت تا هميشه همرات باشه.

رويا

عضو جدید
:gol:مرحبا سروش جان منم با شما موافقم

چقدر خوبه حالا كه سال نو در راهه همه چيز آدم نو و جديد بشه از همه مهمتر فكر آدمه كه بايد آزاد باشه آخه تا فكر آدما آزاد نباشه آدم تو ندانم كاري مي افته اصلا تا آدم فكرش آزاد نباشه نمي تونه تو سياست دخالت بكنه همه اونايي هم كه اشتباهي مي كنن كساني هستن كه نتونستن مشكل خودشون رو با زندگي شون حل كنن و با همون فكر بسته دارن واسه ما و مملكتمون تصميم مي گيرن خوب در نهايت نتيجه بهتر از اين نداره .
پيشنهاد مي كنم هر وقت تونستين فكرتون رو آزاد كنين حتما تو سياست پا بگذارين منتها قبلش به همه خبر بدين كه بتونيم ازتون حمايت كنيم .
سال خوبي رو براي همه بر و بچه هاي مهندس آرزو مي كنم :gol:

:gol:زندگي با همه وسعت خويش :gol:
:gol:محفل ساكت غم خوردن نيست:gol:
:gol:حاصلش تن به قضا دادن و افسردن نيست:gol:
:gol:اضطراب و هوس ديدن و ناديدن نيست:gol:
:gol:زندگي جنبش جاري شدن است:gol:
:gol:از تماشاگه آغاز حيات :gol:
:gol:تا بدانجا كه خدا مي داند... :gol::gol::gol::gol::gol: