رنج های که می کشم(زنانه)

salaman

عضو جدید
زن عشق مي كارد و كينه درو مي كند...

ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر...

مي تواند تنها يك همسر داشته باشد

و تو مختار به داشتن چهار همسرهستي ....

براي ازدواجش ــ در هر سني ـ اجازه ولي لازم است

و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار ميتواني ازدواج كني ...

در محبسي به نام بكارت زنداني است و تو ...

او كتك مي خورد و تو محاكمه نمي شوي ...

او مي زايد و تو براي فرزندش نام انتخاب مي كني....

او درد مي كشد و تو نگراني كه كودك دختر نباشد ....

او بي خوابي مي كشد و تو خواب حوريان بهشتي را مي بيني ....

او مادر مي شود و همه جا مي پرسند نام پدر ...

و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛

پیر می شود و میمیرد...

و قرن هاست که او؛ عشق می کارد و کینه درو می کند

چرا که در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت،

زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و در قدم های لرزان مردش؛

گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع قلب مرد؛

سینه ای را به یاد می اورد که تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می کند...

و اینها همه کینه است که کاشته می شود در قلب مالامال از درد...!

و این رنج است

salaman

عضو جدید
باز فمنیستی شروع شد

احترام به زن از کی تابحال فمینیستی شده.زمانی که حقوقشون زیر پا له میشه چه اسمی براش می زاری که انتقاد به بی عدالتی رو با این لحن جواب می دی.
نگران نباش کسی حقوق مردانه تورو از تو نمی دزده

good_girl

عضو جدید
من همچین نوشته هاییو یه جای دیگه با اسم دکتر شریعتی خوندم
منبع شما کجاس؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احترام به زن از کی تابحال فمینیستی شده.زمانی که حقوقشون زیر پا له میشه چه اسمی براش می زاری که انتقاد به بی عدالتی رو با این لحن جواب می دی.
نگران نباش کسی حقوق مردانه تورو از تو نمی دزده
یکم تند رفتی حاج خانم
کسی جلوی حقوق زن رو نگرفته....زمانی که کسی از حدش نگذره..وقتی باهاشون حرف میزنی میگن دست بالا میگیریم تا پس نیافتیم....کل قانون طبیعت رو عوض دارن می کنن
دخترهه پاشده به خاطره اینکه بگه ما باید مثله مردا باشیم میره کارگری میکنه....2روز بعدش پخش زمین میشه....خوب بابا ..هرکسی را بهر کاری ساختند..مرد کار مرده..زن کار خودشو داره
دخالت تو هرکدوم احقاق حقوق زن نیست
اگه منظورت از خیلی کارای مردا انجام میدن...پس برو قانون رو بخون.....
قانون در صورت شکایت زن حق رو به زن میده...اما نمی توه جلو مرد رو بگیره مثله چند همسری
چیزی که اسلام و قانون میگه بدون اجازه زن اول ممنوعه...اگر مرد اینکارو کرد زن میتونه طلاق بگیره و پول ماهیانه هم بگیره..اما زن میگه من شوهر میخوام..بچم پدر میخواد
بعد میگه ما زن ها حقوق نداریم.....
تو بگو..قانون چی باشه؟بگه ممنوع کنه؟نمی تونه..کجای دنیا ممنوعه؟مرد رو اعدام کنه؟میگین نه...پس بگو این احقاق حقوق زن چیه ؟سر همین موضوع میدونی چندین نفر داد زدن...یه قانون به من بگو شامل باشه؟

salaman

عضو جدید
یکم تند رفتی حاج خانم
کسی جلوی حقوق زن رو نگرفته....زمانی که کسی از حدش نگذره..وقتی باهاشون حرف میزنی میگن دست بالا میگیریم تا پس نیافتیم....کل قانون طبیعت رو عوض دارن می کنن
دخترهه پاشده به خاطره اینکه بگه ما باید مثله مردا باشیم میره کارگری میکنه....2روز بعدش پخش زمین میشه....خوب بابا ..هرکسی را بهر کاری ساختند..مرد کار مرده..زن کار خودشو داره
قانون در صورت شکایت زن حق رو به زن میده...اما نمی توه جلو مرد رو بگیره مثله چند همسری
چیزی که اسلام و قانون میگه بدون اجازه زن اول ممنوعه...اگر مرد اینکارو کرد زن میتونه طلاق بگیره و پول ماهیانه هم بگیره..اما زن میگه من شوهر میخوام..بچم پدر میخواد
تو بگو..قانون چی باشه؟بگه ممنوع کنه؟نمی تونه..کجای دنیا ممنوعه؟مرد رو اعدام کنه؟میگین نه...پس بگو این احقاق حقوق زن چیه ؟سر همین موضوع میدونی چندین نفر داد زدن...یه قانون به من بگو شامل باشه؟

این جملات چه ربطی به حرف های جنابعالی داره
اولا من یه مرد هستم ،و دوما قانونو جنابعالی باید بخونی نه من
سوم اینکه داین قوانین رو مردا نوشتن
چهارم اینکه هنوزم داری تند می ری

آخرین ویرایش:

saman61

عضو جدید
سلام خدمت همه
عزیز دل اینا که نوشتی تاریخش گذشته ماله 40 - 50 سال پیشه از اون موقع تا خالا زنا خیلی تو جامعه ما پیشرفت کردن
مثلن : گرفتن حق طلاق از مرد ، مهریه به اندازه پول خون خانواده خودشون :biggrin:
اگه یه کم سوال کنی خیلی چیزای دیگه رو هم میتونی متوجه شی
پسره بدبخت مادر مرده با هزارتا امید و ارزو میاد یه زندگی میخاد شروع کنه هنوز دستش به جایی نرسیده دختره میگه اول مهریه رو بده بعد ... :surprised:
البته همه دخترا اینجوری نیستن ولی بیشترشون پول واسشون مهمتره

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکم تند رفتی حاج خانم

اومدم جوابت رو بدم ولی بعدا دیدم وقتی کسی که حتی درکی از ابتدایی ترین قوانین بشر رو نداره و با این حرفاش معلومه چیزی از ادمیت نمیدونه بیخیال شدم..........

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه
عزیز دل اینا که نوشتی تاریخش گذشته ماله 40 - 50 سال پیشه از اون موقع تا خالا زنا خیلی تو جامعه ما پیشرفت کردن
مثلن : گرفتن حق طلاق از مرد ، مهریه به اندازه پول خون خانواده خودشون :biggrin:
اگه یه کم سوال کنی خیلی چیزای دیگه رو هم میتونی متوجه شی
پسره بدبخت مادر مرده با هزارتا امید و ارزو میاد یه زندگی میخاد شروع کنه هنوز دستش به جایی نرسیده دختره میگه اول مهریه رو بده بعد ... :surprised:
البته همه دخترا اینجوری نیستن ولی بیشترشون پول واسشون مهمتره

اینارو جزو پیشرفت زناها میدونین؟! خیلی عجیبه!

حق طلاق از مرد برای زن نیست مگر اینکه در عقدنامه درج شده باشه.......... که اون هم نشون میده قانون پشت زنها نیست و حتما باید این "حق" ذکر و درج بشه تا به زنا داده بشه......... چیزی که حقه طبیعه شونه............ تموم کردم زندگی "مشترک" باید برای هر دو "طرف" زندگیه مشترک باشه نه اینکه همون اول! اجازه اش رو از مرد بگیره و در سند نوشته بشه......... این پیشرفته؟!

شمام یه کم فکر کنی چیزای بیشتری دستت میاد........... همین که دخترا مهریه میخوان برای نداشتن حمایته مالی و هرگونه حمایتی از دولتی بگیر تا اجتماعیه برای وقتی که مردا میتونن بدونه علت و چون و چرا زیر زندگیه مشترکشون بزنن............ اون میشه حمایت مالی برای زنها........... همین یک حق هم بگیرین دیگه واقعا همون یه خط قانونی که برای زنها نوشته شده رو هم از بین ببرین............. در این مورد در تاپیکه مهریه بیشتر نظر داده شده میتونین نظر همرو بخونین در اون صورت دیگه نیازه زیادی به فکر کردن نیست..........

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اومدم جوابت رو بدم ولی بعدا دیدم وقتی کسی که حتی درکی از ابتدایی ترین قوانین بشر رو نداره و با این حرفاش معلومه چیزی از ادمیت نمیدونه بیخیال شدم..........
ادب هرکس از زبانش معلومه
با جواب تو دنیا چیزی نمیشه...ولی ادبت واسه همه به خصوص من مشخص شده
همون که افرادی مثله شما دنبال این چیزا هستن که مفهوم همه چیز رو تغییر دادن
ضمنا نمی تونم در مقابل توهینتون سکوت کنم...اون کسی روحیه ادمیتت توش نیست که نمی فهمه ادمیت چیه و دیگران رو متهم میکنه...اگر شما ادمیت رو میفهمیدی...اینطور نمی گفتی

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینارو جزو پیشرفت زناها میدونین؟! خیلی عجیبه!

حق طلاق از مرد برای زن نیست مگر اینکه در عقدنامه درج شده باشه.......... که اون هم نشون میده قانون پشت زنها نیست و حتما باید این "حق" ذکر و درج بشه تا به زنا داده بشه......... چیزی که حقه طبیعه شونه............ تموم کردم زندگی "مشترک" باید برای هر دو "طرف" زندگیه مشترک باشه نه اینکه همون اول! اجازه اش رو از مرد بگیره و در سند نوشته بشه......... این پیشرفته؟!

شمام یه کم فکر کنی چیزای بیشتری دستت میاد........... همین که دخترا مهریه میخوان برای نداشتن حمایته مالی و هرگونه حمایتی از دولتی بگیر تا اجتماعیه برای وقتی که مردا میتونن بدونه علت و چون و چرا زیر زندگیه مشترکشون بزنن............ اون میشه حمایت مالی برای زنها........... همین یک حق هم بگیرین دیگه واقعا همون یه خط قانونی که برای زنها نوشته شده رو هم از بین ببرین............. در این مورد در تاپیکه مهریه بیشتر نظر داده شده میتونین نظر همرو بخونین در اون صورت دیگه نیازه زیادی به فکر کردن نیست..........
همون که شما داری فکر میکنی و اینارو میگی کلی بساط خنده رو واسمون فراهم میکنی کافیه:biggrin:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادب هرکس از زبانش معلومه
با جواب تو دنیا چیزی نمیشه...ولی ادبت واسه همه به خصوص من مشخص شده
همون که افرادی مثله شما دنبال این چیزا هستن که مفهوم همه چیز رو تغییر دادن
ضمنا نمی تونم در مقابل توهینتون سکوت کنم...اون کسی روحیه ادمیتت توش نیست که نمی فهمه ادمیت چیه و دیگران رو متهم میکنه...اگر شما ادمیت رو میفهمیدی...اینطور نمی گفتی

دقیقا و شما خوب ادبتون رو همون پست اول نشون دادین............
باور کنین اصلا نظر شما برام پشیزی ارزش نداره و مهم نیست وگرنه اونقدر وقته اصافه داشتم که جوابتون رو بدم ولی ندادم..........
دقیقا و برای همین به شما گفتم درکی از ادمیت ندارین............
ادمیت رو میفهمم ولی نادانیت ادمی رو مخصوصا تا این حدی که مشاهده کردم نه..........

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکم تند رفتی حاج خانم
قسمتای مشکی تقریبا موافقم اما درمورد قسمت های قرمز
اول هیچ جای قانون ننوشته حق را به زن می دن و فکر کنم کتاب قوانین را تا به حال نخوندین
حق طلاق
حضانت بچه
خروج از کشور
و ... همه با مرده
هیچ جای قانون هم ننوشته در صورتی که مرد بر خلاف میل زن اولش بره زن بگیره زن می تونه طلاق بگیره ! بلکه جدیدا تحت عنوان یکی از بند های شرط عقد اضاف شده که می تونن امضا کنن یا نه
پس اگه این طوره رفتار فاحشه ها را هم می شه توجیح کرد
خوب مرد ها هم زن می خوان و ...
.کجای دنیا ممنوعه؟ ؟؟؟؟
کجای دنیا غیر از کشور های اسلامی مجازه ؟
یه مثال حیلی ساده که برای خودم پیش اومد !
یه زن همیشه محتاج مجوز مرد برای خروج از کشور هست !
اگه ازدواج نکرده باشه پدر اگر ازدواج کرده باشه هم شوهر !
واقعا این توهین نیست !

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باور کنین اصلا نظر شما برام پشیزی ارزش نداره و مهم نیست وگرنه اونقدر وقته اصافه داشتم که جوابتون رو بدم ولی ندادم..........
ادمیت رو میفهمم ولی نادانیت ادمی رو مخصوصا تا این حدی که مشاهده کردم نه..........
کلا ناداناد خودشون رو در تاریخ فهیم فرض کردن و متاسفانه قدرت رو هم گرفتن ئ این شد وضعمون
شما ای که از ادب بویی نبرردین دم از ادب میزنی خیلی جالبه..اولبرو ادب رو بخش کن...بعد بیا بوق بزن..شاید کسی گفت کسی وز وز میکنه
اصلا اهمیتی ندارین شما و افکارتون که بخواد نظر من واسه شما اهمیتی داشته باشه....مهم کسی هست که میفهمه و درک و شعورش رو داره
شمایی که براتون این چیزا معنی دار نشده هنوز فرصت داری تا به جایی برسی
و در مورد خط آخر.....کل دنیا از ادمایی که تو فرض خودشون خودشون رو دانا و فهیم میدونن میناله.....بیخیال..شما هم بگو........نادانی حد و مرز نداره......شما رو هم شامل میشه....باشه شما ادم....فهیم...با شعور....خدایا بابت دروغ هام منو ببخش:smile:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فمنیستی خیلی وقت شروع شده و هرگز هم تموم نمیشه تا کسایی که چشم ندارن حقوق خانوم هارو بینن تا ....بسوزه
کسب حقوق زن با فمنیستی فرق داره دوست عزیز
فمنیست به افرادی میگن که مثله بعضی ادم ها عقل رو بستن و کلا حرف میزنن..البته کسی هم حرفشون رو گوش نمی ده
اما دفاع از حقوق زن چیزی عقلانی هستش که خودم هم جزو پیشتازانشم;)

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کردن فایده نداره نرود میخ آهنی بر سر سنگ بیرون گود نشسته میگه لنگش کن یه سری مردا مثل این اقا همین که اسلام حق نفس کشیدن به زن داده فکر می کنن کار شاقی کرده
دین یهود هم از این قوانین تبعیض آمیز زیاد داره اما روز به روز در حال تغییر و مردهای یهودی هم از تغییرات خیلی دفاع می کنن اما مردای مسلمون نگاه کن تازه ادعا می کنن زیادیشون هم هست
این فرق بین یه مسلمون با یهودی انوقت مسلمونا چجوری ادعاشون میشه:biggrin:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون که شما داری فکر میکنی و اینارو میگی کلی بساط خنده رو واسمون فراهم میکنی کافیه:biggrin:

از اول گفته بودم از ادمیت چیزی نمیدونین وگرنه با شنیدن اینها ادمی حتی با ذره ای کوچکی درک به فکر فرو میرفت و نه خنده.........;)

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسب حقوق زن با فمنیستی فرق داره دوست عزیز
فمنیست به افرادی میگن که مثله بعضی ادم ها عقل رو بستن و کلا حرف میزنن..البته کسی هم حرفشون رو گوش نمی ده
اما دفاع از حقوق زن چیزی عقلانی هستش که خودم هم جزو پیشتازانشم;)
بابا فمنیست شناس
من تقریبا تمام کتاب های فمنیستی خوندم و قلشون کاملا بازه و دارن با یه سری عقل بسته سر و کله می زنن
مطمئنی کسی به حرفشون گوش نمیده یکم تاریخ بخون فعالیت هایی که فمنیست ها کردن و نتایجی که بهش رسیدن هم بخونی بد نیست
البته به جز کشورهای پر ادعای بی عقل اسلامی

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا ناداناد خودشون رو در تاریخ فهیم فرض کردن و متاسفانه قدرت رو هم گرفتن ئ این شد وضعمون
شما ای که از ادب بویی نبرردین دم از ادب میزنی خیلی جالبه..اولبرو ادب رو بخش کن...بعد بیا بوق بزن..شاید کسی گفت کسی وز وز میکنه
اصلا اهمیتی ندارین شما و افکارتون که بخواد نظر من واسه شما اهمیتی داشته باشه....مهم کسی هست که میفهمه و درک و شعورش رو داره
شمایی که براتون این چیزا معنی دار نشده هنوز فرصت داری تا به جایی برسی
و در مورد خط آخر.....کل دنیا از ادمایی که تو فرض خودشون خودشون رو دانا و فهیم میدونن میناله.....بیخیال..شما هم بگو........نادانی حد و مرز نداره......شما رو هم شامل میشه....باشه شما ادم....فهیم...با شعور....خدایا بابت دروغ هام منو ببخش:smile:

خوبه که لااقل بلدین بخشش کنین.......... متاسفانه ولی فقط در همون حد بلدین...........

خدا شما رو باید برای خیلی چیزها ببخشه! ولی خوب اول باید "درکتون" رو شفا بده و بعد به بخشش برسه......... که خوده اون سالیانه سال کار داره............

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قسمتای مشکی تقریبا موافقم اما درمورد قسمت های قرمز
اول هیچ جای قانون ننوشته حق را به زن می دن و فکر کنم کتاب قوانین را تا به حال نخوندین
حق طلاق
حضانت بچه
خروج از کشور
و ... همه با مرده
هیچ جای قانون هم ننوشته در صورتی که مرد بر خلاف میل زن اولش بره زن بگیره زن می تونه طلاق بگیره ! بلکه جدیدا تحت عنوان یکی از بند های شرط عقد اضاف شده که می تونن امضا کنن یا نه
پس اگه این طوره رفتار فاحشه ها را هم می شه توجیح کرد
خوب مرد ها هم زن می خوان و ...
.کجای دنیا ممنوعه؟ ؟؟؟؟
کجای دنیا غیر از کشور های اسلامی مجازه ؟
یه مثال حیلی ساده که برای خودم پیش اومد !
یه زن همیشه محتاج مجوز مرد برای خروج از کشور هست !
اگه ازدواج نکرده باشه پدر اگر ازدواج کرده باشه هم شوهر !
واقعا این توهین نیست !

دوست عزیز
طبق قانون اسلام
مرد مجاز نیست بدون اجازه همسر اول ازدواج کنه...و در صورتیکه اینکارو کرد....زن حق شکایت علیه مرد داره
من همیشه این رو میگم...قانون باید جامع..شامل و کامل باشه
حرف ما متین...اما امکانش هست شما برین و همه دختر ها رو نگاه کنین و قبول بفرمایین که خصوصیات روانشناختی دختران در برخی موارد زود تصمیم میگیره و اگه تصمیم گیرنده اصلی باشه نه برای شما مثالی نمیزنم بلکه برای فلان دختر ممکنه زندگی رو زود از چیزی که هست بپاشونه
اما نکته ای که هست اینه که قانون ما تمام چیزهارو بیشتر به مرد میده درسته....مثله حضانت بچه ای که از مادر متولد شده .. و مادر باید اثبات کنه پدر نمی تونه اون رو داشته باشه
خوب این همون چیزیه که منم میگم باهاش مخالفم.....و منم مثله شما

اما حرف عمده من اینه که اکثر فمنیستا میگن....جایگزینی مرد با زن...خوب این برای من قابل قبول نیست....
این حرفای شما مشکل قانون هستش که من به شما حق میدم

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوبه که لااقل بلدین بخشش کنین.......... متاسفانه ولی فقط در همون حد بلدین...........

خدا شما رو باید برای خیلی چیزها ببخشه! ولی خوب اول باید "درکتون" رو شفا بده و بعد به بخشش برسه......... که خوده اون سالیانه سال کار داره............
وزوزت وسط صحبت چیزی حساب نمیشه....حالا هی بوق بزن
باشه
شما برو واسه خودت دعا کن ادب و ادمیت به شما عنایت بفرمایند
و دوری از توهم و نادانی
به امید خدا

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کردن فایده نداره نرود میخ آهنی بر سر سنگ بیرون گود نشسته میگه لنگش کن یه سری مردا مثل این اقا همین که اسلام حق نفس کشیدن به زن داده فکر می کنن کار شاقی کرده
دین یهود هم از این قوانین تبعیض آمیز زیاد داره اما روز به روز در حال تغییر و مردهای یهودی هم از تغییرات خیلی دفاع می کنن اما مردای مسلمون نگاه کن تازه ادعا می کنن زیادیشون هم هست
این فرق بین یه مسلمون با یهودی انوقت مسلمونا چجوری ادعاشون میشه:biggrin:

:biggrin::gol:

ممنون دوستم...........:gol: میدونم برای همین هم تصمیم دارم دیگه جوابش رو ندم...........

با ادمهای کوته فکر زیاد بحث کردم ولی باز حرفهایی که میزدند هرچند غیر انسانی به این حد نبود و لیاقت جواب و بحث داشت......... :gol: