رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام به همه

دوستان من موقع رندر،چه تست رندر چه نهایی light cashe اولش نورو خوب نشون میده بعد مرحله نهاییش قبل از اینکه شروع به رندر گرفتن بکنه تاریک میشه انگار نور نیست،جالب اینجاست که رندر تاریک نیست،

صحنه هم خارجیه،از اول شروع کار اینجوری نبود،تو تنظیماتم هیج تغییری ایجاد نشده،این وسط مسطا یه اتفاقی افتاد که نمیدونم چیه که اینجوری شده!!!

بازم میگم تو خود رندر تاثیری نداره،فقط میدونم نرمال نیست حرکتش!کسی میدونه جریان چیه احیانا؟؟

خیلی ممنون

سلام یه تیک هست به نام show calc phase انو بزن درست میشه
f10/sarbarge indirect illomanation/light cashe/show...

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من بعد از اینکه vray رو نصب کردم و کرکش کردم وقتی حتی فقط از یه باکس رندر میگیرم تا مدت ها فقط همین

فحه باز میشه بدون هیچ پیشرفتی.علتش چیه؟
مشاهده پیوست 192664

سلام
اگر کرک شده باشه .... برید توی زبانهrendering گزینه render setup رو بزنین بعد vray رو فعال کنین همه زبانه هاش رو باز بکنین اگر چند تاش خالی هستن یعنی کرک نشده هنوز!

Elnaz11

عضو جدید
همونطور بود.الان چطور کرکش کنم محتویات پوشه کرک رو تو پوشه 3d کپی کردم

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همونطور بود.الان چطور کرکش کنم محتویات پوشه کرک رو تو پوشه 3d کپی کردم

سلام
توی فایل نصب vray نوشته چطور باید کرک بشه ، ورژنهای مختلف فرق دارن با هم ؛ یه فایل راهنما داره ها ، نوشته چه جوری.

f2540

عضو جدید
سلام..من تازه اینجا عضو شدم:redface:....

من یه اسمان hdir در کارم گذاشتم.وحالا به دوتامشکل برخوردم:

۱-مقیاس این اسمان خیلی بزرگه مثلا ابرها ودرختها نسبت به مدل خیلی بزرگترن.چهطور این مقیاس رو تنظیم کنم؟

۲-وقتی شدت نور اسمان رو مناسب تنظیم میکنم هر جسمی که تو محیط هست به شدت نورانی میشه تاجایی که اصلا متریالش معلوم نیست و اگه شدت نور محیط رو کم کنم فضاتاریک میشه البته هنوزهم نور روی احجام زیاده.چه کاری باید انجام بدم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام..من تازه اینجا عضو شدم:redface:....

من یه اسمان hdir در کارم گذاشتم.وحالا به دوتامشکل برخوردم:

۱-مقیاس این اسمان خیلی بزرگه مثلا ابرها ودرختها نسبت به مدل خیلی بزرگترن.چهطور این مقیاس رو تنظیم کنم؟

۲-وقتی شدت نور اسمان رو مناسب تنظیم میکنم هر جسمی که تو محیط هست به شدت نورانی میشه تاجایی که اصلا متریالش معلوم نیست و اگه شدت نور محیط رو کم کنم فضاتاریک میشه البته هنوزهم نور روی احجام زیاده.چه کاری باید انجام بدم؟

سلام تصویر اچ دی ار معمولا برای نور پردازی استفاده میشه نه بکگراند-- شما یه خروجی ID از قسمت المنت بگیرید و آسمون رو تو فتو شاپ بذارید-
برای این مشکل چند راه وجود داره- یکیش اینه که از دوربین ویری استفاده کنید تا شدت کمتر شه..به غیر اچ دی ار نوری توی محیط قرار داره؟ اگه گذاشتید شدت اونو کم کنید .یا جایی قرار بدید که خورشید اچ دی ار وجود داره--با این حال با یه اچ دی ار هم میشه نورپردازی کرد

f2540

عضو جدید
ممنون...چون رندرهای زیادی باید ازکارم بگیرم بهتره که قضیه اسمان در خود مکس حل بشه.....
دوربین وی ری هم گذاشتم...
بله یه نور وی ری سان هم در کارم هست که الان حذف کردم دوباره رندر گرفتم ولی تغییری ایجاد نشد....میشه راهنمایی کنید که چطور با اچ دی ار ای صحنه خارجی رو نورپردازی کنم؟
در رابطه با مقیاسش چیکارباید انجام بدم؟

..................................................................................................................................

.hdri روحذف کردم ویه اسمون ساده به اینوایرمنت دادم ولی باز هم نور حجم ها خیلی زیاد بود وتغییری نکرد حتی خواستم فقط با یه وی ری سان با ایمان خودش امتحان کنم اما باز هم تغییر نکرد.فکر میکنید مشکل از کجاباشه؟

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون...چون رندرهای زیادی باید ازکارم بگیرم بهتره که قضیه اسمان در خود مکس حل بشه.....
دوربین وی ری هم گذاشتم...
بله یه نور وی ری سان هم در کارم هست که الان حذف کردم دوباره رندر گرفتم ولی تغییری ایجاد نشد....میشه راهنمایی کنید که چطور با اچ دی ار ای صحنه خارجی رو نورپردازی کنم؟
در رابطه با مقیاسش چیکارباید انجام بدم؟

..................................................................................................................................

.hdri روحذف کردم ویه اسمون ساده به اینوایرمنت دادم ولی باز هم نور حجم ها خیلی زیاد بود وتغییری نکرد حتی خواستم فقط با یه وی ری سان با ایمان خودش امتحان کنم اما باز هم تغییر نکرد.فکر میکنید مشکل از کجاباشه؟

یه آبجکتی چیزی نیاوردین توی کارتون که نور داشته بوده و شما متوجه نشده باشین ؟؟؟؟
یا نور اضافه دارین توی صفحه یا شدت نورتون زیاده در مقیاس کارتون !

mahdiyar.memar

عضو جدید
دوسته عزیز مشکل همینجاست کلان انتخاب نمیشه و اصلان دیده نمیشه.
سلام احتمال داره آبجکت قبلا freez شده باشه شما این کار رو انجام بدین.
1-اگه آبجکت با فرمت max هستش اون رو توی یه برنامه (مکس)جدا نه همون پروژتون باز کنین و کلیک راست کنین و unfreez all رو بزننین بعد سیو کنین و دوباره marge کنین.
2-اگه فرمت مکس نداره و نمیتونین توی یه مکس جدید بار کنین اون رو marge کنین و توی پروژتون راست کلیک کنین و همون گزینه unfreez all رو بزنین.
بهم اطلاع بدین که حل شد یا نه
یا علی

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام به همه

دوستان من موقع رندر،چه تست رندر چه نهایی light cashe اولش نورو خوب نشون میده بعد مرحله نهاییش قبل از اینکه شروع به رندر گرفتن بکنه تاریک میشه انگار نور نیست،جالب اینجاست که رندر تاریک نیست،

صحنه هم خارجیه،از اول شروع کار اینجوری نبود،تو تنظیماتم هیج تغییری ایجاد نشده،این وسط مسطا یه اتفاقی افتاد که نمیدونم چیه که اینجوری شده!!!

بازم میگم تو خود رندر تاثیری نداره،فقط میدونم نرمال نیست حرکتش!کسی میدونه جریان چیه احیانا؟؟

خیلی ممنون
سلام
مشکلی نیست هیچ عیبی هم نداره
این نوع pass های رندر خود وی ری و کار کردش اینه.مشکلی پیش نمیاره واستون خیالون راحت
اگه مشکلی پیش آورد بهم بگین تا بگم چی کار کنین که اصلا pass رو نبینین اما بگم اگه نبینین رمتون کمی سنگین میشه که البته اونم راه داره اما باز به هیچکدوم از اینا نیازی ندارین

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان
میشه بهم تو نورپردازی کمک کنید لطفا؟
نورپردازی آسمونُ بلد نیستم خیلی روشن میشه نمیتونم کمش کنم :(

و چطور به کار داخلیم نور طبیعی بدم؟ (ینی نور بیرون از پنجره بزنه توو ! ) و اینکه رندرم خیلی با کیفیت بشه؟

ماشاالله چقدر سوالتون کمه:D
1-اگه میخواین نور پردازیتون با vray sun (نور خورشید وی ری ) باشه باید از دوربین وی ری استفاده کنین.(که البته بنده شخصا از vray light استفاده میکنم که با hdri تنظیم شده یا بعضی موقع هم نشده)
2-اگه میخواین نور از پنجره بیاد تو یا از vray sun استفاده کنین (اگه از اون استفاده کنین باید از دوربین وی ری هم استفاده کنین) یا از نور direct target خود مکس که شدتش رو کم کنین و از بیرون رو کارتون تابش بدین تا از پنجره بیاد تو.البته فکر کنم doe هم کارتون رو راه بندازه اما مورد دوم که عرض کردم بهتره
3-برای این که کیفیت کارتون بره بالا نکات ریز زیادی هست که باید رعایت شه از متریال و نور بگیرید تا مهمترین مبحثش که موتور رندره از هرکدوم که زیاد آشنا نیستین بگین تا بگم چه کنین(سه تا رو نگینا زیادههههههههههههه)

f2540

عضو جدید
سلام
دوست عزیز به نظر بنده بهتره از سان استفاده نکنین.البته موردی نداره توی کیفیت و اینا اا چون بنده شخصا" از dome یا plane که (vray lighte) هستن بیشتر استفاده میکنم دستم به اینا عادت کرده.
اگه شما حالت gi رو فعال کرده باشید میتونید دونه دونه یا به صورت گروهی مقدار نوری رو که هر جسم میگیره رو تعیین کنید.خیلی سادست.به ترتیبی که میگم عمل کن.(البته اگه gi فعال نباشه تاثیر گذار نیست اگه با gi آشنا نیستی هم بگو تا بگم چی کار کنی که هم کیفیتت در حد عالی باشه هم کارت راه بیوفته)
جسمت رو انتخاب کن->بعد راست کلیک کن روش->گزینه vray properties رو انتخاب کن->یه پنجره باز میشه اونجا یه سری اعداد و اسم جسمهاست با بقیه کاری نداشته باش چون توضیحاتشو نگفتم و به هم میریزیشون کارت بد میشه اون دوتا گزینه اینهان (recive gi و generete gi) خوب اولی که منظورش نور دریافتیه و دومی منظورش نور بازتاب شده هست.اگه میخوای جسمی نور بیشتری بگیره عدد recive gi رو بیشتر از 1 کن و اگه خواستی جسمی نور کمتری بگیره از یک کمتر کن.احیانا" میبین رنگ جسمی هم روی دیگر کارها تاثیر میزاره و بد میشه میتونی با عدد generet gi حل کنی.

آدرس سایتم اینه البته توی هر دو هست:
www.arcdownload.ir
www.boed.arcdownload.ir
این اعداد رو گذاشتم 0.1 ولی بازم تغییری نکرد.فقبی.jpgفقط قسمت شیشه ها بهتر شد.
با کلی ور رفتن باهاش فهمیدم به خاطر زیاد بودن utiliti د ر8 هست که اگه هم کمش کنم تا جایی که متریال هارو نشون بده ا ونوقت نورکلی فضا کم میشه.....

چند روز دیگه تحویل دارم:cry:

f2540

عضو جدید
سلام دوست عزیز به پیامت ج دادم فکر کنم ارسال نشد حالا اگه شدم که چه بهتر
من واست یه فایل آماده کردم که توش موتور رندر و تنظیم کردم(نور رو نمیشه تنظیم کرد چون باید روی کار تنظیم کنم) این تظیم بهت کیفیت خیلی خوبی میده روی اکثر کارام ازش استفاده میکنم و همراهش 3 تا آموزش نور پردازی با vray sun -vray light(plan)-vray light (dome(hdri رو توضح دادم(البته آموزشای ویدئویدیم پولیه اما این 3 تا رو رایگان گذاشتم)ایشالا به کارت بیاد.
فقط گذاشتمش روی انجمن تازه تاسیسم :Dسرعت دانلودشم حرف نداره;) از رو هاست سایت کهنه کارم استفاده کردم که مشکلی نداشته باشی:smile:
اینم لینکش
http://arcdownload.ir/forum/showthread.php?tid=312
یا حق

واقعا ممنون جناب مهدی یار.هرچند تا صلوات که بخواید براتون میفرستم:w30:

دررابطه بااون فایل هم چک کردم خودش ۱۳ مگ هست ولی وقتی ارشیو می کنم میشه ۱۱۷ مگ!!! درخت و...اینا روهم حذف کرده بودم فقط چندتا ابجکت گذاشته بودم.نمی دونم چراحجمش اینقد زیاد شد.

من برای بعضی فضاهای کارم باید داخلیش رو هم بزنم.به نظرشما تو همون فایل داخلیش رو کار کنم یا یه فایل دیگه؟
.
.
.

اموزش هاتون خیلی خوب بود.مثل بعضی اموزش هاگیج کننده نبود.
فایلم رو مرج کردم.فقط بعضی ازمتریالهام رو نمیخونه چهجوری باید لودشون کنم؟باید برم بیتمپ عکسش رو بازکنم؟(اگرممکنه یه توضیحی درباره لود کردن متریال های ابجکت هایی که وارد میکنیم هم بدین که چجوری متریالشون رو لود کنم)

ببخشید اینقد سوال پرسیدم......ممنون که پیگیری میکنید.

آخرین ویرایش:

mahdiyar.memar

عضو جدید

دررابطه بااون فایل هم چک کردم خودش ۱۳ مگ هست ولی وقتی ارشیو می کنم میشه ۱۱۷ مگ!!! درخت و...اینا روهم حذف کرده بودم فقط چندتا ابجکت گذاشته بودم.نمی دونم چراحجمش اینقد زیاد شد.

من برای بعضی فضاهای کارم باید داخلیش رو هم بزنم.به نظرشما تو همون فایل داخلیش رو کار کنم یا یه فایل دیگه؟
.
.
.

فایلم رو مرج کردم.فقط بعضی ازمتریالهام رو نمیخونه چهجوری باید لودشون کنم؟باید برم بیتمپ عکسش رو بازکنم؟(اگرممکنه یه توضیحی درباره لود کردن متریال های ابجکت هایی که وارد میکنیم هم بدین که چجوری متریالشون رو لود کنم)

سلام دوست عزیز خوشحالم که مشکلتون رو حل کردم:D
دلیل اینکه فایل آرشیو شده حجمش زیاده دلیلش اینه که موقع آرشیو متریالها رو هم توی فایل آرشیو زیپ میکنه.
ببینید متاسفانه موقع مرج این اتفاقا میوفته اما میشه با استفاده از vray p/r-o*x=y مشه این مشکل رو حل کردم اما خیلی توضیحش زیاده منم ندارم آموزشش رو البته با اتچ کردن متریال هم میشه اما واقعیتش یادم نیست چطوری اینکارو میکردیم.
ولی اگه زیاد نیست حجم کاریش بهتره دستی این کار و انجام بدین البته یه میانبر که اصولا باید جواب بده اما خوب بعضی ها چون کارکردشون فرق میکنه رو میگم ایشالا که کارتون راه بیوفته:
ببینید هر متریالی اسمی داره که فکر کنم بدونین از کجا باید تغییرش بدین.
وقتی به جسمx متریال y رو اعمال میکنید اون توی هر فایلی که مرج شده باز دنبال متریال خودش با اسم y میگرده.
هرکدوم از اون سمپلهای متریال(همون کره هایی که توی کادر متریال براتون نمایش داده میشه) یه اسمه خاصی دارن مثلا difulte 01 یا difulte 02 و الا آخر بینید کدوم متریال توی فایل مرج شده براتون نمایش داده نمیشه برین اون سمپل (کره)رو توی کادر متریال همنام با اون متریال قبلی (همون Y) رو پیدا کنین به همون متریال مد نظرتون رو اعمال کنید.دقت کنین که سعی نکنین که یکی از سمپل ها رو انتخاب کنین و اسمش رو عوض کنین چون اون شاید متریال یه حجم دیگه باشه.
ایشالا بازم مشکلتون حل شه.درضمن سعی کنین با خود وی ری متریال بدین نه با استاندارد مکس.
یا حق

mahdiyar.memar

عضو جدید

.
.
.

یادم رفت بگم.اگه مقدور باشه واستون توی یه مکس دیگه کار کنین داخلی رو که سنگینتر نشه اگه مقدور نبود نمیخواد اما اینم بگما به هر حال نور پردازی داخلیتون جدا باید دوباره کاری کنین چون اون نور سان کامل جواب نمیده یه نور ضعیفم باید توی بخش داخلیتون بذارین اگه هم جایی داخلی میزنید که اصلا نور خارجی نمیاد سان رو حذف کنید و یه نور پردازی داخلی جدا کار کنین

آخرین ویرایش:

f2540

عضو جدید
وای باورم نمیشه شما به عنوان یه شخص حرفه ای گفتین کارم خوبه.اصلا هول کردم:w33:دوباره رفتم رندرشو نگاه کردم. زیاد دوسش نداشتم ولی حالا که شما گفتین خوب شده دوسش دارم. :heart: اصلا جدی گفتین؟؟؟

راستش بله خیلییی وقت گذاشتم من تری دی مکس رو دوست دارم ولی خب خیلییییییییییی توش گیر میکنم.:crying::crying::crying:

کارم اصلا اون چیزی که میخواستم نشده.چیکارکنم یه خورده طبیعی شه؟
شیشه هاشو چیکارکنم که شبیه شیشه های کارهای واقعی بشه؟

mahdiyar.memar

عضو جدید
وای باورم نمیشه شما به عنوان یه شخص حرفه ای گفتین کارم خوبه.اصلا هول کردم:w33:دوباره رفتم رندرشو نگاه کردم. زیاد دوسش نداشتم ولی حالا که شما گفتین خوب شده دوسش دارم. :heart: اصلا جدی گفتین؟؟؟

راستش بله خیلییی وقت گذاشتم من تری دی مکس رو دوست دارم ولی خب خیلییییییییییی توش گیر میکنم.:crying::crying::crying:

کارم اصلا اون چیزی که میخواستم نشده.چیکارکنم یه خورده طبیعی شه؟
شیشه هاشو چیکارکنم که شبیه شیشه های کارهای واقعی بشه؟

:Dمن؟حرفه ای؟بوم؟شیبدار؟:D
نه جدی کارتون خوبه مخصوصا معلومه که به مکس واردین
ببینید برای اینکه شیشه طبیعیتر شه باید حتما از متریال خود vray استفاده کنید نه که با مکس بهش opacity بدین.
بعد از این که بهش انکسار(refraction) دادین عدد ior رو عوض کنید خیلی مهمه من یه لیست از این عدد که مخصوص شکست نور هستش رو آماده کردم براتون مثلا برای یخ یا شیشه و ... که لینکش اینه:
http://upload.arcdownload.ir/do.php?id=160
بعد حتما بهش کمی انعکاس بدین.
درضمن یه روش هست که بتونید خودتون تعیین کنید که چیو انعکاس یا انکسار کنه(چون اطراف مکس مشکیه با این روش اون قسمت های مشکی رو دیگه انعکاس یا انکسار نمیکنه)شما میتونین یان روش که عرض میکنم رو انجام بدین:
1-برین توی render setup
2-سر برگ vray
3-enviroment(اگه اشتباه نکنم الان دم دستم مکس ندارم با تبلتم معذرت)
4-اونجا 3 تا ردیف هست که شما باید ردیف دوم رو تیک بزنید.
5-روی گزینه None توی ردیف دوم که تیک زدذین کلیک کنید و گزینه vrayhdri رو انتخاب کنین.
6-بعد از انتخاب همون گزینه none تبدیل میشه به vrayhdri
7-حالا روی این گزینه راست کلیک کنید و گزینه copy رو بزنین
8-برین به متریال و روی یه سمپل paste رو بزنین
(البته اگه روی گزینه vrayhdri نتونستین کلیک راست کنین و تو متریال paste رو بزنین همینجوری با muse میتونین drag(بکشید) روی یکی از سمپل های متریال و حتما حتما گزینه instance رو بزنین حتمااااااااااااا
و بعد 0k کنید
9-حالا میتونید برید توی بخش متریال همون hdri که دادین رو تنظیم کنین
10-روی گزینه browse کلیک کنید(توهمون بخش متریال که hdri دادیما) hdri مد نظرتون رو انتخاب کنید.همین حالا تمام انعکاسات و انکسارات رو میتونید به سلیقه خودتون با همون hdri ها که دلتون میخواد انتخاب کنید.
البته آموزش دقیق و ویدئوئیش همون بخش آموزش های ویدئوئی بنده هست
http://arcdownload.ir/index.php/1390-12-03-22-03-57/1390-12-03-22-35-29/629-vray-tuterial.html
ولی همیناست که گفتم بهتون

f2540

عضو جدید
:Dمن؟حرفه ای؟بوم؟شیبدار؟:D
نه جدی کارتون خوبه مخصوصا معلومه که به مکس واردین
ببینید برای اینکه شیشه طبیعیتر شه باید حتما از متریال خود vray استفاده کنید نه که با مکس بهش opacity بدین.
بعد از این که بهش انکسار(refraction) دادین عدد ior رو عوض کنید خیلی مهمه من یه لیست از این عدد که مخصوص شکست نور هستش رو آماده کردم براتون مثلا برای یخ یا شیشه و ... که لینکش اینه:
http://upload.arcdownload.ir/do.php?id=160
بعد حتما بهش کمی انعکاس بدین.
درضمن یه روش هست که بتونید خودتون تعیین کنید که چیو انعکاس یا انکسار کنه(چون اطراف مکس مشکیه با این روش اون قسمت های مشکی رو دیگه انعکاس یا انکسار نمیکنه)شما میتونین یان روش که عرض میکنم رو انجام بدین:
1-برین توی render setup
2-سر برگ vray
3-enviroment(اگه اشتباه نکنم الان دم دستم مکس ندارم با تبلتم معذرت)
4-اونجا 3 تا ردیف هست که شما باید ردیف دوم رو تیک بزنید.
5-روی گزینه None توی ردیف دوم که تیک زدذین کلیک کنید و گزینه vrayhdri رو انتخاب کنین.
6-بعد از انتخاب همون گزینه none تبدیل میشه به vrayhdri
7-حالا روی این گزینه راست کلیک کنید و گزینه copy رو بزنین
8-برین به متریال و روی یه سمپل paste رو بزنین
(البته اگه روی گزینه vrayhdri نتونستین کلیک راست کنین و تو متریال paste رو بزنین همینجوری با muse میتونین drag(بکشید) روی یکی از سمپل های متریال و حتما حتما گزینه instance رو بزنین حتمااااااااااااا
و بعد 0k کنید
9-حالا میتونید برید توی بخش متریال همون hdri که دادین رو تنظیم کنین
10-روی گزینه browse کلیک کنید(توهمون بخش متریال که hdri دادیما) hdri مد نظرتون رو انتخاب کنید.همین حالا تمام انعکاسات و انکسارات رو میتونید به سلیقه خودتون با همون hdri ها که دلتون میخواد انتخاب کنید.
البته آموزش دقیق و ویدئوئیش همون بخش آموزش های ویدئوئی بنده هست
http://arcdownload.ir/index.php/1390-12-03-22-03-57/1390-12-03-22-35-29/629-vray-tuterial.html
ولی همیناست که گفتم بهتون

متریال هام رو با پلاگین سیگرشیدر دادم.این شیشه رو هم به عنوان شیشه اکستریر گذاشته بود.ولی نمیدونم چراحس واقعی بودن نداره.پس به توصیه شما دوباره میرم سراغ hdri برای طبیعی شدن کارم.امیدوارم گیر نکنم دوباره.:(

فایل مکسی که گذاشته بودین رندرش طوری تنظیم شده بود که ازهمون اول نورش معلوم بود.چه طوری این کار رو انجام دادین؟...الان دارم نور داخل رو تنظیم میکنم میخوام برای اون هم اینوانجام بدم.

mahdiyar.memar

عضو جدید
متریال هام رو با پلاگین سیگرشیدر دادم.این شیشه رو هم به عنوان شیشه اکستریر گذاشته بود.ولی نمیدونم چراحس واقعی بودن نداره.پس به توصیه شما دوباره میرم سراغ hdri برای طبیعی شدن کارم.امیدوارم گیر نکنم دوباره.:(

فایل مکسی که گذاشته بودین رندرش طوری تنظیم شده بود که ازهمون اول نورش معلوم بود.چه طوری این کار رو انجام دادین؟...الان دارم نور داخل رو تنظیم میکنم میخوام برای اون هم اینوانجام بدم.

من از اون پلاگین که فرمودید استفاده نمیکنم
آشنائییتیم ندارم
کارام و که دیدین من همش با خود وی ری و مکس کارم و میکنم با پلاگین وی ری حتی خیلیا برف و گاها چیزای پارچه ای مثل رو میزی رو هم با پلاگین یا آبجکت حل میکنن اما من خودم درست میکنم چون همه چیزش دستمه و هرجور بخوام فرم میدم
اون مکس هم که آماده کرده بودم واقعیتش همون قسمتا تو کلاسای خودم 2/5 جلسه درسه همش و نمیشه یه جا گفت که چیو بزنین:surprised:
فقط اگه میخواین با همون فابل مکس داخلیتون رو بزنین توصیه میکنم که توی render setup سر برگ vray و سربرگ کشویی image sampler نوار کشویی که گذاشتم روی catmul rom بذارید روی matchel (البته اگه میخوایید جزئیات مثل خطوط کف بیشتر مشخص شه)

f2540

عضو جدید
من از اون پلاگین که فرمودید استفاده نمیکنم
آشنائییتیم ندارم
کارام و که دیدین من همش با خود وی ری و مکس کارم و میکنم با پلاگین وی ری حتی خیلیا برف و گاها چیزای پارچه ای مثل رو میزی رو هم با پلاگین یا آبجکت حل میکنن اما من خودم درست میکنم چون همه چیزش دستمه و هرجور بخوام فرم میدم
اون مکس هم که آماده کرده بودم واقعییتش همون قسمتا تو کلاسای خودم 2/5 جلسه درسه همش و نمیشه یه جا گفت که چیو بزنین:surprised:
فقط اگه میخواین با همون فابل مکس داخلیتون رو بزنین توصیه میکنم که توی render setup سر برگ vray و سربرگ کشویی image sampler نوار کشویی که گذاشتم روی catmul rom بذارید روی matchel (البته اگه میخوایید جزئیات مثل خطوط کف بیشتر مشخص شه)

تواین پلاگین 90 درصد متریال های اصلی رو باکیفیت خیلی خوب اماده کرده.برا تازه کارهایی مثل من خوبه:redface:
ممنون.به خاطر همه راهنمایی هاتون :gol: کارهاتون رو دیدم خیلی خوب بودن...یهنی میشه منم یه روزی بتونم اینجوری کارکنم!!؟!!:razz:

فعلا دیگه مشکلی ندارم.بچسبم به کار.ولی اگه بازم سوال پیش اومد بااجازتون میپرسم:redface:

mahdiyar.memar

عضو جدید
تواین پلاگین 90 درصد متریال های اصلی رو باکیفیت خیلی خوب اماده کرده.برا تازه کارهایی مثل من خوبه:redface:
ممنون.به خاطر همه راهنمایی هاتون :gol: کارهاتون رو دیدم خیلی خوب بودن...یهنی میشه منم یه روزی بتونم اینجوری کارکنم!!؟!!:razz:

فعلا دیگه مشکلی ندارم.بچسبم به کار.ولی اگه بازم سوال پیش اومد بااجازتون میپرسم:redface:
انقدر ازم تعریف میکنین شک میکنم به خودما
:eek:
شما لطف داری.کار خود شما خیلی خوبه تعارفم ندارم جدی میگم.
ایشالا که موفق شین.
سوالی داشتین بپرسین تو انجمن خودمم پپرسین خوشحال میشم:smile:

f2540

عضو جدید
سلام...:gol::redface:
نمیدونم چیکارکردم که وقتی دکمه ی C رومیزنم برای رفتن به camera چیزی که در ویوپرت نشون میده باچیزی که رندر میگیره متفاوته.یعنی قاب تصویر یکم عوض میشه.
چرا اینجوری شده وچجوری ببرمش به حالتی که دقیقا همون رو رندر بگیره؟

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام...:gol::redface: نمیدونم چیکارکردم که وقتی دکمه ی C رومیزنم برای رفتن به camera چیزی که در ویوپرت نشون میده باچیزی که رندر میگیره متفاوته.یعنی قاب تصویر یکم عوض میشه. چرا اینجوری شده وچجوری ببرمش به حالتی که دقیقا همون رو رندر بگیره؟
سلام احتمالا" view ای که واسه رندر انتخاب میکنین همون view ای نیست که دوربین رو تنظیم کردین.اخه موقع رندر گرفتن View ای رندر گرفته میشه که شما انتخاب کرده باشین.درضمن اگه یه دوربین داشته باشین میتونین با فعال کردن گزینه ای که عکسش رو گذاشتم از veiw دوربین رندر بگیرین.اما بهتره قبلش مورد قبلی که بهتون گفتم رو چک کنین http://upload.arcdownload.ir/uploads/13926405331.jpg

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمیدونم چیکارکردم که وقتی دکمه ی C رومیزنم برای رفتن به camera چیزی که در ویوپرت نشون میده باچیزی که رندر میگیره متفاوته.یعنی قاب تصویر یکم عوض میشه.
اگر مشکلتون رو درست متوجه شده باشم یه راهش اینه که:
اگه فقط یکم از اطراف کار کات میشه توی ویوپرت shift+F رو بزنید تا فریم بافر رو نشون بده بعد یکم عدد لنز رو یا کوچیکتر کنید یا دوربین رو جابجا کنید

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

معمولا این مشکل اینطوری هم بوجود میاد که رزولیشن با عدد لنز نمیخوره . اگه لنز رو واید میزارید مثلا 15mm سعی کنید رزولیشن رو واید انتخاب کنید یعنی طول نسبت به عرض 1.7778 باشه

mahdiyar.memar

عضو جدید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 196278
سلام. کمک....
من ور ری نصب کردم.کرک کردم.اما وی ری من زیر شاخه نداره.

درست کرک نشده-کافیه دوتا فایل .dll رو به دایرکتوری مکس انتقال بدی---وقتی کپی کردی وpaste رو زدی گزینه replace رو بزن تا جایگزین بشه -مشکل حل میشه
ورژن تاثیری رو نصب ویری نداره!!