[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام .
من دارم نقشه کشی ایزومتریک رو توی دو بعدی کار میکنم برای فیلم اموزشی که دارم میگه با نگه داشتن پیکان پایین گزینه صفحه بالا و پایین و راست میاد . ولی من این کلیدو فشار میدم فقط گزینه undo میاد مشکلم چیه ؟

ENG.L.S

من میخوام عدد رو روی اندازه گذاری تغییر بدم ولی نمیشه و apply فعال نمیشه باید چیکار کنم ؟

au10.jpg

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
رو کلاسیکه ولی بازم اینطوریه
مشاهده پیوست 213898

با سلام ..........

دوست من شما بایستی حالت view تون رو پلان انتخاب کنید............. شما الان دید سه بعدی انتخاب کردید........... سمت راست بالا یک مکعب هستش ...........روی نمای top کلیک کنید............ بدرود.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
من میخوام عدد رو روی اندازه گذاری تغییر بدم ولی نمیشه و apply فعال نمیشه باید چیکار کنم ؟

مشاهده پیوست 213987

سلام دوباره بر شما ......... و آرزوی قبولی طاعات و عبادات........ در این ماه پر برکت .......

دوست من شما با دوبل کلید روی خط اندازه ............ در سمت چپ شما پنچره پروپرتیز باز میشه ............ حالا در زبانه text و گزینه آخر می تونید .........مقدار رو به صورت دستی عوض کنید.............. درضمن اندازه ها تون خیلی بزرگه .........این رو هم در قسمت ارتفاع توشته .......... در همین پنجره می تونید..........تنظیم کنید.................

ENG.L.S

سلام دوباره بر شما ......... و آرزوی قبولی طاعات و عبادات........ در این ماه پر برکت .......

دوست من شما با دوبل کلید روی خط اندازه ............ در سمت چپ شما پنچره پروپرتیز باز میشه ............ حالا در زبانه text و گزینه آخر می تونید .........مقدار رو به صورت دستی عوض کنید.............. درضمن اندازه ها تون خیلی بزرگه .........این رو هم در قسمت ارتفاع توشته .......... در همین پنجره می تونید..........تنظیم کنید.................

سلام. خسته نباشید. نمازو طاعات شما هم قبول باشه .
ممنونم اوکی شد تونستم.
سایز اندازه ام زیاده ولی واضحه ؟!
من شکلماندازه هاش باشکلی که میکشم یکیه ولی اندازه گذاری میکنم در راستای محوری که شکلو کشیدم در نمیاد !میشه کاری کرد؟
ممنونم. :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام. خسته نباشید. نمازو طاعات شما هم قبول باشه .
ممنونم اوکی شد تونستم.
سایز اندازه ام زیاده ولی واضحه ؟!
من شکلماندازه هاش باشکلی که میکشم یکیه ولی اندازه گذاری میکنم در راستای محوری که شکلو کشیدم در نمیاد !میشه کاری کرد؟
ممنونم. :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

با سلام .....
در قسمت خط اندازه ها یک نوع خط اندازه هستش که به صورت مورب خط اندازه میزه ................. اون رو انتخاب کنید...........و اندازه ها تون رو بزنید.............مشکلتون حله ...... بدرود.

ENG.L.S

سلام.
من برای نقشه کشی در صفحه دوبعدی ایزومتریک با این که قسمت sitting گزینه display grid beyound limits رو غیر فعال کردم ولی مبدا صفرو صفرو مبدا انتخاب میکنم قسمت منفی گراید ندارم برای رسم شکل . چرا ؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام.
من برای نقشه کشی در صفحه دوبعدی ایزومتریک با این که قسمت sitting گزینه display grid beyound limits رو غیر فعال کردم ولی مبدا صفرو صفرو مبدا انتخاب میکنم قسمت منفی گراید ندارم برای رسم شکل . چرا ؟

با سلام ...........

دوست من جهت ترسیم ایزومتربک بایستی به شکل زیر عمل کرد .......... و مشکلی هم در حین ترسیم پیش نمی یاد .........این موردی که ذکر کردین .......رو با تصویر نمایش بدیدن.......... تا ببنیم مشکل چی .....بنده متوجه نمی شم.......

روش ترسیم ایزومتریک در اتوکد :

• فرمان os را در صفحه کلید تایپ کنید و کلید Enter یا Space را فشار دهید .
  • سپس از پنجره باز شده سربرگ Snap and Grid را کلیک کنید .
  • بعد در قسمت Snap Type گزینه Isometric Snap را کلیک کنید و در انتها بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود .
  • حالا برای ترسیم ایزومتریک در زوایای مختلف از کلید ترکیبی Ctrl+E استفاده کنید .....

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gif منبع : معمارفا

ENG.L.S

با سلام ...........

دوست من جهت ترسیم ایزومتربک بایستی به شکل زیر عمل کرد .......... و مشکلی هم در حین ترسیم پیش نمی یاد .........این موردی که ذکر کردین .......رو با تصویر نمایش بدیدن.......... تا ببنیم مشکل چی .....بنده متوجه نمی شم.......

• بعد در قسمت Snap Type گزینه Isometric Snap را کلیک کنید و در انتها بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود .
  • حالا برای ترسیم ایزومتریک در زوایای مختلف از کلید ترکیبی Ctrl+E استفاده کنید .....

ممنونم.:gol:
اینا رو انجام دادم ولی مشکلم اینه که میخوام خطارو رسم کنم گرایدا کل صفحه رو نمیگیره تا با نقطه های کمکیش ترسیممو بکشم.

AU11.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام ...........

ممنونم.:gol:
اینا رو انجام دادم ولی مشکلم اینه که میخوام خطارو رسم کنم گرایدا کل صفحه رو نمیگیره تا با نقطه های کمکیش ترسیممو بکشم.

مشاهده پیوست 214295

با سلام ......... به شکل زیر عمل کن..........و تیک این دو گزینه رو بزن .............مشکلتون حل میشه ......... اما یک چیزی ............در ترسیم اصلا نیاز به این گراید ها نداری ........ خیلی عادی شروع به ترسیم کن .........نیاز نیست .......اینقدر خودتو اذیت کنی ....... .....بدرود.
grid.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ترسیم دایره ایزومتریک (Isocircle)

با سلام ..........دوست به به شکل زیر عمل کن ........مشکلت حل میشه .............

برای ترسیم دایره ایزومتریک فرمان ELLIPSE را اجرا می کنیم.

با فرمان ELLIPSE پیش از این آشنا شده ایم ولی اکنون که در حالت پرش ایزومتریک هستیم با اجرای فرمانELLIPSE گزینه دیگری به گزینه های این فرمان اضافه می شود: Isocircle

1. اجرای فرمان Command: ellipse

2. Specify axis endpoint of ellipse or [Arc/Center/Isocircle]:

گزینه Isocircle را انتخاب می کنیم.

3.
Specify center of isocircle:
مرکز دایره ایزومتریک را تعیین می کنیم.

4.
Specify radius of isocircle or [Diameter]:
در این مرحله با زدن کلید F5 وارد صفحه ایزومتریک مورد نظر می شویم و سپس شعاع دایره را تعیین می کنیم. اگر بخواهیم قطر دایره را وارد کنیم، ابتدا باید گزینه Diameter را انتخاب کرده سپس عدد مورد نظر را وارد نماییم.
شکل 7 نشان دهنده یک ترسیم ایزومتریک شامل خطوط و دوایر می باشد.

ENG.L.S

سلام.
وقتی با روش ترسیم ایزومتریک کار میکنم شکلم که مابین دو تا پرش قرار میگیره نمیتونم انتخاب کنم چه باید چه کنم ؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام.
وقتی با روش ترسیم ایزومتریک کار میکنم شکلم که مابین دو تا پرش قرار میگیره نمیتونم انتخاب کنم چه باید چه کنم ؟

با سلام .......کلید F8 را بزن ......باید مشکل حل بشه .........

mehran303

عضو جدید
سلام
1 چطور ميتونم خطوط شكسته رو راست و مستقيم كنم ؟
2 براي برآورد مساحت يك شكل تركيبي نامنظم با دستور polyline منطقه رو جدا كردم ولي پيغام valid hatchboundary not found رو ميده و مساحت رو بدست نمياره ؟ چندين بار هم خطوط رو چك كردم ولي پيوسته بودند:(

با سلام
1-دوست عزیز برای کشیدن خط مشتقییم کلید F8 یا Ctr+L رو وارد کن
2-ممکن است خطهایی که انتخاب میکنی از نظر محور Z نیز اختلاف داشته باشند باید بری چک کنی که همه خطوط در یک سطحی باشند.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله kind killer http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام
1 چطور ميتونم خطوط شكسته رو راست و مستقيم كنم ؟
2 براي برآورد مساحت يك شكل تركيبي نامنظم با دستور polyline منطقه رو جدا كردم ولي پيغام valid hatchboundary not found رو ميده و مساحت رو بدست نمياره ؟ چندين بار هم خطوط رو چك كردم ولي پيوسته بودن

با سلام
استفاده از دستور های F8 و ctlr + L و همچنین با گرفتن دکمه SHIFT هم میتونید خطوط راست ترسیم کنید .

در مورد سوال دوم ، کافیه از دستور boundary استفاده کنید . به این صورت که دستور boundray رو تایپ کنید و بعدش شکل ترسیمی تورن رو انتخاب کنید و محیط رو به شکل یک polygon بسته دربیارید و به راحتی با دستور LIST مساحت رو بدست بیارید .

با تشکر

g h A s E d A k

عضو جدید
با سلام ..........

دوست من شما بایستی حالت view تون رو پلان انتخاب کنید............. شما الان دید سه بعدی انتخاب کردید........... سمت راست بالا یک مکعب هستش ...........روی نمای top کلیک کنید............ بدرود.
خیلی ممنون :)
فقط صفحه ش مشکی نشد... شطرنجیه هنوز... اینو چیکارش کنم؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
فقط صفحه ش مشکی نشد... شطرنجیه هنوز... اینو چیکارش کنم؟

با سلام
F7 رو بزنید از حالت شطرنجی خارج میشه. برای اینکه رنگ صفحه اتون مشکی بشه طریق زیر عمل کنید.

Options=>display=>window elements->colors=>

از قسمت conext

2d model spacek رو انتخاب کنید و قسمت uniform background رو به مشکی،تغییر بدید.

سلامت باشید.

آخرین ویرایش:

g h A s E d A k

عضو جدید
با سلام
F7 رو بزنید از حالت شطرنجی خارج میشه. برای اینکه رنگ صفحه اتون مشکی بشه طریق زیر عمل کنید.

Options=>display=>window elements->colors=>

از قسمت conext

2d model spacek رو انتخاب کنید و قسمت uniform background رو به مشکی،تغییر بدید.

سلامت باشید.

آخرین ویرایش:

ENG.L.S

با سلام .........

با عرض پوزش ...........لطفا کلید
F9 رو امتحان کنید.......... ببینید ......نتیجه میده یا خیر .....

خواهش میکنم. ممنونم. من اومدم از دوباره امتحان کنم ولی از اول اشاره گر پرش نداره . سری قبل هم چند تای اولی که برای ایزومتریک باز کردم پرش نداشت بعد کنترل خط هام سخت شد و اشاره گر پرش داشت. :w19:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
نحوه جاگذاری دقیق یک بلوک(مثل یک سیر در خط لوله) چگونه هستش در اتوکد 2012؟

ENG.L.S

این شکل منو نگاه کنید اندازه گذاری هاش نا مرتبه برای این که اندازه گذاریم هام توی ایزومتریک منظم بشه میشه کاری کرد ؟!

au17.jpg

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
این شکل منو نگاه کنید اندازه گذاری هاش نا مرتبه برای این که اندازه گذاریم هام توی ایزومتریک منظم بشه میشه کاری کرد ؟!

مشاهده پیوست 214972

نکته اول اینکه ، فاصله اندازه گذاری ها از خطوط مورد نظر خیلی دور هستن ، یکم نزدیکترشون کنید .

مورد دوم ، برای اندازه گیری نیم داره بهتره ، از DIM شعاع یا قطر دایره استفاده کنید تا از DIM افقی ،

مورد سوم ، قسمت های افقی رو با DIM های افقی و قسمت مورب و ارتفاع رو به DIM مورب اندازه بگیرید .

مورد آخر ، در نقشه های ایزومتریک با توجه به سه بعدی بودن نقشه ، نمیشه زیاد مرتبش کرد ولی موارد بالا ف تا حد زیادی این آشفتگی رو سامان میده .

با تشکر

ENG.L.S

نکته اول اینکه ، فاصله اندازه گذاری ها از خطوط مورد نظر خیلی دور هستن ، یکم نزدیکترشون کنید .

مورد دوم ، برای اندازه گیری نیم داره بهتره ، از DIM شعاع یا قطر دایره استفاده کنید تا از DIM افقی ،

مورد سوم ، قسمت های افقی رو با DIM های افقی و قسمت مورب و ارتفاع رو به DIM مورب اندازه بگیرید .

مورد آخر ، در نقشه های ایزومتریک با توجه به سه بعدی بودن نقشه ، نمیشه زیاد مرتبش کرد ولی موارد بالا ف تا حد زیادی این آشفتگی رو سامان میده .

با تشکر

ممنونم ولی نمیتونم از dim افقی برای خطوط افقی استفاده کنم چون اندازه هاش متفاوت باشکلم میشه!

ENG.L.S

چرا قسمت اندازه گذاری رو انتخاب میکنم نمیشه عددم رو عوض کنم ؟

au1.jpg

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

مشاهده پیوست 214974

برای تغییر عدد اندازه گذاری ، هم میشه با دابل کلیک کردن روی DIM اصلاح مورد نظر رو کرد و عدد جدید نوشت و هم میتویند با انتخاب DIM ، دستور mo dh ch رو تایپ کنید و به پنجره مشخصات برید و از اونجا در قسمت TEXT OVER Write عدد مورد نظرتون رو بنویسید .

با تشکر

ENG.L.S

توی برنامه اتوکد نمیشه بعد از رسم کردن خط و دایره رو مماس کرد این مورد با دستور extend نمیشه؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 214972

درود بر شما علاوه بر راهنمایی های خانم مهندس احمد پور می تونید در قسمت پروپرتیز خط که همون جدول سمت راستی میشه که با دوبل کلیک قابل مشاهده هستش ............... در این قسمت در منوی خط اندازه ها می تونید ......... خطهای اضافه رو ناپدید کنید ........ این به نظم گرفتن اندازه گذاری کمک می کنه ..........و همیشه لزومی نداره ......... خطهای راهنمای .........خط اندازه نمایش داده بشه ..............

مشاهده پیوست 214974

در قسمت پروترتیز ...........و در فیلد text ..........می تونید تغییر بدید.............

توی برنامه اتوکد نمیشه بعد از رسم کردن خط و دایره رو مماس کرد این مورد با دستور extend نمیشه؟

مماس کردن شو رو بایستی با فرمان موو...........انجام بدی............

ENG.L.S

درود بر شما علاوه بر راهنمایی های خانم مهندس احمد پور می تونید در قسمت پروپرتیز خط که همون جدول سمت راستی میشه که با دوبل کلیک قابل مشاهده هستش ............... در این قسمت در منوی خط اندازه ها می تونید ......... خطهای اضافه رو ناپدید کنید ........ این به نظم گرفتن اندازه گذاری کمک می کنه ..........و همیشه لزومی نداره ......... خطهای راهنمای .........خط اندازه نمایش داده بشه ..............

در قسمت پروترتیز ...........و در فیلد text ..........می تونید تغییر بدید.............

..

سلام ممنونم ازتون.
من از اون موقعی که اتوکد 2013 رو نصب کردم رو خط دابل کلیک میکنم پنجره پروپرتیز باز نمیشه ؟