[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

Asayesefid

عضو جدید
چرا هیچ کس توی تالار رفع اشکال مربوط به AutoCAD جواب نمی ده؟! من یه مشکل خیلی پیچیده ای دارم و به شدت به حل اون محتاجم. لطفاً کمکم کنین.
به نظر می رسه من با هر کلیک و drag کردن در هم 3dmax و هم AutoCAD دارم عمل ctrl+C رو انجام می دم. وقتی AutoCAD رو باز می کنم و روی صفحه کلیک می کنم و drag می کنم که در حقیقت باید عمل select کردن رو انجام بده، یه دفعه دستور copy clipboard اجرا می شه و همین طور در 3dmax وقتی روی viewport پرسپکتیو کلیک می کنم و بعدش drag می کنم، به محض رها کردن دکمه ی موس برام یه دوربین می سازه و viewport پرسپکتیو، تبدیل می شه به camera؛ یعنی در حقیقت زاویه ی دید viewport می شه زاویه ی دید دوربین.... نمی دونم مشکل دقیقاً چیه، چون توی 3dmax وقتی داخل همین viewport دوربین کار بکنم، همه چیز کاملاً عادیه و با کلیک و drag کردن اتفاق عجیبی نمی افته، اما به محض اینکه دوباره viewport رو به پرسپکتیو تبدیل می کنم، اگه کلیک و drag کنم، دوباره دوربین جدیدی می سازه و این ماجرا تکرار می شه.....

ممکنه ویروس باشه؟ من از Kaspersky Internet Security 2014 که به روز هم هست استفاده می کنم. تنها کاری هم که این چند وقت کردم و ایشون مخالفت کرد، نصب extension گوگل کروم به نام fastesttube بوده که واسه دانلود از youtube ازش استفاده می کنم.... :(

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
چرا هیچ کس توی تالار رفع اشکال مربوط به AutoCAD جواب نمی ده؟! من یه مشکل خیلی پیچیده ای دارم و به شدت به حل اون محتاجم. لطفاً کمکم کنین.
به نظر می رسه من با هر کلیک و drag کردن در هم 3dmax و هم AutoCAD دارم عمل ctrl+C رو انجام می دم. وقتی AutoCAD رو باز می کنم و روی صفحه کلیک می کنم و drag می کنم که در حقیقت باید عمل select کردن رو انجام بده، یه دفعه دستور copy clipboard اجرا می شه و همین طور در 3dmax وقتی روی viewport پرسپکتیو کلیک می کنم و بعدش drag می کنم، به محض رها کردن دکمه ی موس برام یه دوربین می سازه و viewport پرسپکتیو، تبدیل می شه به camera؛ یعنی در حقیقت زاویه ی دید viewport می شه زاویه ی دید دوربین.... نمی دونم مشکل دقیقاً چیه، چون توی 3dmax وقتی داخل همین viewport دوربین کار بکنم، همه چیز کاملاً عادیه و با کلیک و drag کردن اتفاق عجیبی نمی افته، اما به محض اینکه دوباره viewport رو به پرسپکتیو تبدیل می کنم، اگه کلیک و drag کنم، دوباره دوربین جدیدی می سازه و این ماجرا تکرار می شه.....

ممکنه ویروس باشه؟ من از Kaspersky Internet Security 2014 که به روز هم هست استفاده می کنم. تنها کاری هم که این چند وقت کردم و ایشون مخالفت کرد، نصب extension گوگل کروم به نام fastesttube بوده که واسه دانلود از youtube ازش استفاده می کنم.... :(

درود بر شما دوست عزیز ........

تا حالا با همچین مشکلی بر نخوردم ........ اما اینکه بگید ........سیستمتون ویروسی شده ...... فکر نمیکنم .......

پیشنهاد و نظر بنده ..... این هست که ....... به دلیل اینکه برنامه های اتو دسک کرک شده خود وطن هست ....... ممکنه ..... دچار مشکلاتی شده باشه ....... در اجرا ..... شایدم هم اصلا این طور نباشه ........ اما بهترین راه کار به نظر من ........... حذف برنامه و نصب مجدد اون هست ..........

skyplex

کاربر فعال
دوستان کسی میتونه این فرمان رو به صورت ایکن در اتوکد در بیاره؟

برای محاسبه مساحته...

command:AA
A
O
که اتوکد نهایتا مساحت رو میده

حال میخام یک جوری سر کد در بیاریم که این سه فرمان رو یکباره اجرا کنه اونهم فقط با یک کلیک روی ایکنی که باید بسازیمش.

عمو رسول

عضو جدید
دوستان کسی میتونه این فرمان رو به صورت ایکن در اتوکد در بیاره؟

برای محاسبه مساحته...

command:AA
A
O
که اتوکد نهایتا مساحت رو میده

حال میخام یک جوری سر کد در بیاریم که این سه فرمان رو یکباره اجرا کنه اونهم فقط با یک کلیک روی ایکنی که باید بسازیمش.

بله میشه

میتونی براش ماکرو یا لیسپ بنویسی و توو قسمت تعریف آیکون اون برنامه رو که نوشتی رو براش تعریف کنی.

اگه بخواید میتونم این کارو انجام بدم و با توضیحات کامل اینجا بزارم

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
بله میشه

میتونی براش ماکرو یا لیسپ بنویسی و توو قسمت تعریف آیکون اون برنامه رو که نوشتی رو براش تعریف کنی.

اگه بخواید میتونم این کارو انجام بدم و با توضیحات کامل اینجا بزارم

درود بر شما ......مهندس رسول عزیز

در صورت امکان اگه انجام بدین ......و مراحل کار رو هم قرار بدین ...... خیلی کمک کردین .........

سپاسگزاریم از شما ........

عمو رسول

عضو جدید
درود بر شما ......مهندس رسول عزیز

در صورت امکان اگه انجام بدین ......و مراحل کار رو هم قرار بدین ...... خیلی کمک کردین .........

سپاسگزاریم از شما ........

درود

چشم انجام میدم

فقط الان یه کم کار دارم، تا دو سه روز آینده انجام میدم.

با سلام .
میخواستم کاربرد ذخیره کردن در محیط کاری بدونم چیه ؟

سلام

میشه منظورتونو بیشتر توضیح بدید

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام

میشه منظورتونو بیشتر توضیح بدید

توضیحش اینه .

اتوکد این امکان رو فراهم میکند که شما فضای کاری خود را ایجاد کرده و ذخیره نمایید . بدین منظور تغییرات مورد نظر را ایجاد کنید . به عنوان مثال در سربرگ view و پنل palletes ایکن designcenter را انتخاب نمایید
اکنون برای اضافه کردن فضای کاری بر روی ایکن workspace swithing کلیک کرده و گزینه ی سیو کارنت را انتخاب کنید . در کادر ظاهر شده نام دلخواه را وارد کرده و سیو را فشار دهید.به این ترتیب شما میتوانید برای انواع کارهای مشابه یک فضای کاری تهیه نموده و استفاده کنید . به عنوان مثال
کار در فضای دو بعدی و فضای سه بعدی و دیمنشن ها .
حال با کلیک بر روی workspaces swiching مشاهده می کنید که نام فضای کاری جدید به لیست فضاهای قبلی اضافه شده است .

ممنونم.

عمو رسول

عضو جدید
توضیحش اینه .

اتوکد این امکان رو فراهم میکند که شما فضای کاری خود را ایجاد کرده و ذخیره نمایید . بدین منظور تغییرات مورد نظر را ایجاد کنید . به عنوان مثال در سربرگ view و پنل palletes ایکن designcenter را انتخاب نمایید
اکنون برای اضافه کردن فضای کاری بر روی ایکن workspace swithing کلیک کرده و گزینه ی سیو کارنت را انتخاب کنید . در کادر ظاهر شده نام دلخواه را وارد کرده و سیو را فشار دهید.به این ترتیب شما میتوانید برای انواع کارهای مشابه یک فضای کاری تهیه نموده و استفاده کنید . به عنوان مثال
کار در فضای دو بعدی و فضای سه بعدی و دیمنشن ها .

حال با کلیک بر روی workspaces swiching مشاهده می کنید که نام فضای کاری جدید به لیست فضاهای قبلی اضافه شده است .

ممنونم.

متوجه منظورتون شدم.

کلن وقتی بخواین یه محیط رو شخصی سازی کنی و بعدن دوباره ازش استفاده کنی از این روش استفاده میکنی.

کارایی مثل واحد اندازه گذاری، ساخت لایه هایی که همیشه ازشون استفاده میکنی یا نوع اندازه گذاریاتو طبق چیزی که میخوای درست کنی

rahgozarvafa

عضو جدید
با سلام هنگام بازکردن فایلهای اتوکد ابتدا HELP نرم افزار باز میشود و سیس پیغام Do you want to prepared the screen as A4 size sheet ? Yes/<No>می آید چیکار کنم؟

عمو رسول

عضو جدید
ساخت تولبار و آیکون در اتوکد

ساخت تولبار و آیکون در اتوکد

همونطور که قول دادم میخوام نحوه ساخت تولبار و آیکنو توو اتوکد آموزش بدم ;)

اول این فایل فشرده رو میگیرید و از حالت فشرده درمیارید.

فایل محاسبه مساحت

برای اینکه بتونید
از فایلای لیسپ یا ماکرو دائمن استفاده کنید یعنی با بالا اومدن اتوکد اون فایلا هم لود بشن، باید اونارو به صورت دائمی لود کنید.

این کار برای ساخت آیکن ضروریه.

برای لود دائمی باید کارای زیر رو انجام بدید.

طریقه Load کردن به صورت دائم:

برای Load کردن فایلهای Lisp به صورت دائم دو راه وجود دارد:

1- در منوی آبشاری Tools گزینه Load Application… را انتخاب کنید: 2- نوشتن ap و اینتر در خط فرمان

بعد از این دستور پنجره Load/Unload Applications باز میشود

در قسمت Startup Suit، دکمه Contents… را بزنید. پنجره Startup Suit باز میشود. در این پنجره دکمه Add را بزنید تا پنجره Add File to Startup Suit باز شود. فایل مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب فایل مورد نظر، نام فایل و مسیر فایل در پنجره Startup Suit ظاهر میشود. بعد انتخاب فایلهای مورد نظر، پنجره های Startup Suit و Load/Unload Applications را ببندید.

حالا اتوکد را یکبار ببندید و باز کنید. تمامی فایلهای Load شده قابل استفاده است.

الان میتونید بدون آیکن و با تایپ ao توو خط فرمان، دستورو اجرا کنید. ولی برای ساخت آیکن کارای زیر رو انجام بدید:

این توضیحات برای اتوکد ورژنهای 2008 یا پایینتر یا کلن افرادی که با تولبارای اتوکد کار میکنن کاربرد داره:

در قسمت بالا یا کناره‏ های اتوکد (جاهایی که تولبار وجود داره) راست کلیک کنید و گزینه Customize… رو انتخاب کنید یا از منوی آبشاری View گزینه Toolbars… رو انتخاب کنید.. پنجره Customize User Interface باز میشه.

اگه ورژن اتوکدتون 2009 به بالا هست کارای زیر رو انجام بدید:

از جایی که توو تصویر نشون دادم Show Menu Bar رو انتخاب کنید. منوهای آبشاری ای که توو اتوکدای ورژن پایین وجود داشت، ظاهر میشن. از منوی آبشاری View گزینه Toolbars… رو انتخاب کنید.. پنجره Customize User Interface باز میشه.

بقیه کارا مثل قبله.

چون برای ساخت آیکن اول باید یه تولبار اختصاصی بسازید و آیکنای مورد نظرتونو توو اون تولبار بریزید، وقتی این پنجره باز شد

از قسمت customization in all cui files روی قسمت toolbars کلیک راست میکنید و گزینه new toolbar رو انتخاب میکنید. حالا یه تولبار جدید ایجاد کردید که در قسمت سمت راست پنجره و در قسمت properties میتونید اسمشو تغییر بدید (مثلن من اسمشو گذاشتم custom command)

toolbar.jpg

حالا توو قسمت پایین سمت چپ دو تا ستاره هست، ستاره سمت راست رو بزنید (creat a new command)

الان یه آیکن به اسم command 1 ساخته شد. رووش کلیک کنید و توو قسمت properties میتونید اسمشو تغییر بدید.

کار مهمی که باید انجام بدید اینه که اسم برنامه تونو توو قسمت macro توو properties بنویسید. اسم برنامه ao هست که اونو توو قسمت ماکرو بنویسید (بدون این کار آیکن کار نمیکنه)

توو قسمت buttom image میتونید یه تصویر براش انتخاب کنید یا با زدن کلید edit یه تصویر جدید خودتون براش طراحی کنید.

toolbar 1.jpg

بعد از اینکار آیکن جدیدی رو که ساختید، بگیرید و بندازید توو تولبار جدیدی که ساختید و apply & ok

عمو رسول

عضو جدید
toolbar 2.jpg

حالا اگه توو تولبارای اتوکد نگاه کنید تولباری رو که ساختید میبینید وبا تیکدار کردنش اونو کنار بقیه تولبارا میتونید بیارید.

سوالی هم بود در خدمتم

عمو رسول

عضو جدید
با سلام هنگام بازکردن فایلهای اتوکد ابتدا HELP نرم افزار باز میشود و سیس پیغام Do you want to prepared the screen as A4 size sheet ? Yes/<No>می آید چیکار کنم؟

ممکنه اشکال از خود اتوکد باشه. یه بار اتوکدتونو پاک کنید و دوباره بریزید ببینید درست میشه

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
ایجاد حالت کلاسیک در اتوکد 2015

اگر از استفاده کنندگان قدیمی نرم‌افزار اتوکد باشید با نصب ورژن 2015 متوجه تغییرات بنیادینی در رابط کاربری این ورژن نسبت به نسخه‌های قبلی شده‌اید. این دقیقاً همان اتفاقی بود که پس از عرضه Microsoft Office 2007 افتاد، یعنی اضافه شدن یک رُبان و حذف برخی نوار ابزراهای کاربردی برای کاربران. اما جای نگرانی نیست و این تغییرات قابل بازگشتند، هر چند که همیشه خوب است با رابط کاربری و امکانات جدید نرم‌افزارها کار کنیم اما ترک کردن عادت هم کار ساده‌ای نیست.

برای باز‌گرداندن ظاهر نرم‌افزار به حالت کلاسیک آن، مراحل زیر را طی کنید:1. نرم‌افزار را اجرا کنید، از بالای پنجره روی دکمه فلش رو به پایین کلیک کنید. اکنون از منوی باز شده، روی Show Menu Bar کلیک کنید؛

2. در کامند لاین این دستور را تایپ کنید و اینتر بزنید: RIBBONCLOSE

3. حالا از مسیر Tool > Toolbars > Autocad می‌توانید جعبه ابزارهای مورد نیاز خود را نیز به برنامه اضافه کنید. در تصویر زیر نوار ابزارهایی که در ورژن 2014 وجود دارد تیک خورده‌اند.

حالا باید همه چیز همانطوری شده باشد که چشمانتان به آن عادت داشت.

البته میتونید دستورهای دیگه رو هم اضافه کنید .

به نقل از سایت "گردو"
با تشکر

MJ1991

عضو جدید
سلام.
دوستان بنده ای آشنایی با برنامه اتوکد ندارم. 2 تا پلان دارم که میخام مساحتشون رو در بیارم و کنارشون اضافه کنم. با عرض پوزش میشه لطفا زحمتش رو برام بکشید؟ ممنونم. لطفا در صورت امکان اندازه گذاری محیطش رو هم مشخص کنید. ببخشید :redface::redface::redface::redface:
http://s4.picofile.com/file/8185470826/Drawing1.dwg.html
http://s6.picofile.com/file/8185470976/Drawing2.dwg.html

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام.
دوستان بنده ای آشنایی با برنامه اتوکد ندارم. 2 تا پلان دارم که میخام مساحتشون رو در بیارم و کنارشون اضافه کنم. با عرض پوزش میشه لطفا زحمتش رو برام بکشید؟ ممنونم. لطفا در صورت امکان اندازه گذاری محیطش رو هم مشخص کنید. ببخشید :redface::redface::redface::redface:
http://s4.picofile.com/file/8185470826/Drawing1.dwg.html
http://s6.picofile.com/file/8185470976/Drawing2.dwg.html

با سلام

از دستور area برای بدست اوردن مساحت ها و از دستور dli و dal برای اندازه گذاری استفاده کنید دوست عزیز .
مساحت کدوم ناحیه از پلان هارو میخواهید ؟!

با تشکر
:gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
درود بر شما .......

جهت رفع خطایی که هنگام زدن هاشور hatch یک شکل ....... پیشنهاد میکنیم از فرمان زیر استفاده کنید ...

bo........را تایپ کنید و اینتر بزنید ........ حال پنجره باز میشود .........که با امکانات پنجره موضوع خود را انتخاب کنید و تایید نمایید .........

حالا می بنید ...... شکلی که مشکل داشتید در خصوص هاشور زدن آن .......به راحتی هاشور می خورد.......

بدرود.

g h A s E d A k

عضو جدید
سلام
بعد از کشیدن پلان راهی هست که بشه ضخامت خطوط رو تغییر داد یا باید از اول لایه بندی می کردم؟

ENG.L.S

سلام
بعد از کشیدن پلان راهی هست که بشه ضخامت خطوط رو تغییر داد یا باید از اول لایه بندی می کردم؟

با سلام.

میتونید لایه مورد نظرتونو درست کنید با ضخامت مورد نظرتون بعد
با دستورhome>> clipbord >> match proper.... بعد رو خطی که کشیدید کلیک کنید بعد رو خط هایی که ضخامت باید عوض شه کلیک کنید .

g h A s E d A k

عضو جدید
با سلام.

میتونید لایه مورد نظرتونو درست کنید با ضخامت مورد نظرتون بعد
با دستورhome>> clipbord >> match proper.... بعد رو خطی که کشیدید کلیک کنید بعد رو خط هایی که ضخامت باید عوض شه کلیک کنید .
لایه بندی هم تا حالا نکردم، دقیقا نمی دونم چه طوریه. میشه یه توضیح مختصری بدین؟
و اینکه ضخامتا رو باید حدودا چند بگیرم؟ مثلا واسه دیوار های خارجی و داخلی و پله و ...

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
لایه بندی هم تا حالا نکردم، دقیقا نمی دونم چه طوریه. میشه یه توضیح مختصری بدین؟
و اینکه ضخامتا رو باید حدودا چند بگیرم؟ مثلا واسه دیوار های خارجی و داخلی و پله و ...

درود بر شما .....

بهترین کتاب آموزشی کتابهای آموزشی مقطع متوسطه می باشد که بسیار ساده توضیح داده و شما را باستانداردها موجود نیز آشنا می کند ....... از لینک زیر فصل به فصل مطالب را دانلود کنید ...... و مطالعه فرمایید .

[h=1]اتوکد و نقشه های ساختمانی[/h]

g h A s E d A k

عضو جدید
درود بر شما .....

بهترین کتاب آموزشی کتابهای آموزشی مقطع متوسطه می باشد که بسیار ساده توضیح داده و شما را باستانداردها موجود نیز آشنا می کند ....... از لینک زیر فصل به فصل مطالب را دانلود کنید ...... و مطالعه فرمایید .

اتوکد و نقشه های ساختمانی
مرسی، خیلی مفید بود : )

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
یه سوال :

اگه اسکیل نقشه درست باشه همون که مد نظر ماست ، مثلا 1/100 و تمام اندازه های نقشه با دایمنشن درست باشه
مثلا یک خط 4 متری رو 4 نشون میده ولی وقتی با لاین یک خط 4 متری میخایم بکشیم خیلی بزرگتر از اندازه توی نقشه ست
این مشکل رو چطوری باید برطرف کرد؟(که دستور لاین و دایمنشن هماهنگ باشن)
(یک راه حل بجز الاین کردن نقشه یا خط مورد نظر میخام)

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
یه سوال :

اگه اسکیل نقشه درست باشه همون که مد نظر ماست ، مثلا 1/100 و تمام اندازه های نقشه با دایمنشن درست باشه
مثلا یک خط 4 متری رو 4 نشون میده ولی وقتی با لاین یک خط 4 متری میخایم بکشیم خیلی بزرگتر از اندازه توی نقشه ست
این مشکل رو چطوری باید برطرف کرد؟(که دستور لاین و دایمنشن هماهنگ باشن)
(یک راه حل بجز الاین کردن نقشه یا خط مورد نظر میخام)

عدم تغییر  خطوط اندازه در تغییر مقیاس نقشه .jpg

درود بر شما .......

1- از قسمت dimension stylle از قسمت primary units مقدار scale factor با توجه به مقدار مقیاس دلخواه تغییر میدهیم.
2- جهت دو برابر نمودن پلان بایستی عدد 2 رو وارد نمود . که در مقیاس میشود 1:50 و عدد نیم مقیاس رو دو برابر کوچک میکنه ....... و میشه مقیاس 1:200 و جهت برابر بدون مقیاس عدد 1 را بایستی وارد نمود ........ بنده سه تا خط اندازه با اسکیل فاکتوری متفاوت زدم ........می تونید در تصویر مشاهده کنید.

این روش بعد از تعیین عدد مقیاس در اسکیل فاکتوری بایستی دوباره اندازه گذاری بشه ......... بنده که نتونستم ..... استفاده لازم رو از این روش ببرم .

4- روشی که بنده در ضرورت استفاده میکنم .........استفاده از فرمان بلوک است ..... یعنی پلان و خط اندازه ها رو بلوک میکنم بعد تغییر اسکیل میدم .......

بدرود.

آخرین ویرایش:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 246701

درود بر شما .......

1- از قسمت dimension stylle از قسمت primary units مقدار scale factor با توجه به مقدار مقیاس دلخواه تغییر میدهیم.
2- جهت دو برابر نمودن پلان بایستی عدد 2 رو وارد نمود . که در مقیاس میشود 1:50 و عدد نیم مقیاس رو نیم برابر کوچک میکنه ....... و میشه مقیاس 1:200 و جهت برابر بدون مقیاس عدد 1 را بایستی وارد نمود ........ بنده سه تا خط اندازه با اسکیل فاکتوری متفاوت زدم ........می تونید در تصویر مشاهده کنید.

این روش بعد از تعیین عدد مقیاس در اسکیل فاکتوری بایستی دوباره اندازه گذاری بشه ......... بنده که نتونستم ..... استفاده لازم رو از این روش ببرم .

4- روشی که بنده در ضرورت استفاده میکنم .........استفاده از فرمان بلوک است ..... یعنی پلان و خط اندازه ها رو بلوک میکنم بعد تغییر اسکیل میدم .......

بدرود.
روش یک رو هم امتحان کرده بودم ولی نشد همون بلوک کردن بهتر جواب میده
تشکر فراواااان مهندس :gol::gol::gol:

ENG.L.S

با سلام.

من میخوام یه فایل اتوکد رو تغییر بدم ولی نمیشه مشکلش چیه ؟؟!

میتونه از فریز اینا باشه ؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام.

من میخوام یه فایل اتوکد رو تغییر بدم ولی نمیشه مشکلش چیه ؟؟!

میتونه از فریز اینا باشه ؟

درود بر شما ........

1-در قسمت لایه های مشاهده کنید......... و ببنید خطهایی رو که می خواهید تغییر بدید ........ فریز یا قفل نشده باشه........... اگر بود غیر فعال کنید.

2-ممکن است نقشه بلوک شده باشد . از حالت بلوک خارج کنید.

بدرود.

آخرین ویرایش:

ENG.L.S

با سلام.

میخواستم برنامه اتوکد رو انتقال بدم به ورد میشه؟چگونه ؟

یه سوال دیگه هم داشتم اگه بخوام این خط های اجدار رو با اتوکد بکشم چیکار کنم ؟؟؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام.

با سلام
برنامه اتوکد رو انتقال بدید به ورد ؟!
متوجه سوالتون نشدم !!
اگر منظورتون از خطوط اجدار ، هاشور هست ، محدوده ای که میخوایید هاشور بزنید رو یک کادر بسته ایجاد ، مثلا با ترسیم یک مستطیل و دستور H ( یا تایپ Hatch ) محیط بسته ی مورد نظر رو انتخاب کنید و هاشور بزنید ...

Capture1.jpg

Capture.JPG

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام.

با سلام
برنامه اتوکد رو انتقال بدید به ورد ؟!
متوجه سوالتون نشدم !!
اگر منظورتون از خطوط اجدار ، هاشور هست ، محدوده ای که میخوایید هاشور بزنید رو یک کادر بسته ایجاد ، مثلا با ترسیم یک مستطیل و دستور H ( یا تایپ Hatch ) محیط بسته ی مورد نظر رو انتخاب کنید و هاشور بزنید ...

مشاهده پیوست 249828

مشاهده پیوست 249823

درود بر شما ......

احتمال میدم میخوان نقشه ای که تو اتوکد کشیده شده رو انتقال بدن به ورد............... خوب نقشه رو انتخاب کنید در اتوکد حالا کپی کنید............ بعد توی ورد پیس نمایید.......... با همان ضمیمه سیاه یا سفید در ورد ظاهر میشه ........... البته می تونید عکس هم بگیرید.

جهت هاشور زدن هم که خانم مهندس احمد پور توضیح فرمودند.