رفع اشکال دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.دوستان سوالات خود رو در مورد این دروس اینجا مطرح فرمایید.

ea_mecs

عضو جدید
کسی می تونه در مورد تست های شماره 5 - 10 - 13 از فصل اول کتاب دینامیک ماشین راستگو ، کمکی بکنه ؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی می تونه در مورد تست های شماره 5 - 10 - 13 از فصل اول کتاب دینامیک ماشین راستگو ، کمکی بکنه ؟
من هم سوالات این فصل رو نتونستم خوب جواب بدم.واسه من جای تعجب داره چجوری میگن دینامیک ماشین آسونه؟در صورتی که همون فصل اولش حال منو گرفت.

alimec

عضو جدید
مختصات قائم و مماسی

مختصات قائم و مماسی

مریام وقتی داره فرمول شتاب قائم و مماسی رو اثبات می کنه چرا میگه راستای "دی ایی تی:surprised:" بوسیله ی "ایی ان" بیان میشه؟!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
مریام وقتی داره فرمول شتاب قائم و مماسی رو اثبات می کنه چرا میگه راستای "دی ایی تی:surprised:" بوسیله ی "ایی ان" بیان میشه؟!
دی ای تی میشه مشتق ای تی.مشتق ای تی هم که بر امتدادش عموده.ای ان هم که بر ای تی عموده .پس با مشتق ای تی همراستاست

ehsan_bosh

عضو جدید
سلام
اگه کسی جزوه قابل فهمی از دینامیک (برداری) داره لطفا اپلود کنه

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که دینامیک جباری میخونند.صفحه 14 این کتاب یه مثال از حرکت در مختصات شعاعی و قطبی است.آر(داد) که در زمان 1 ثانیه حساب میکنیم 0.5یشه.خود ایشون هم در ابتدای سوال این مقدار رو نوشتن و لی بعد از اون این مقدار رو 1 گرفتن.دلیلی داره یا اشتباه کردند؟من که هیچ توجیه منطقی براش پیدا نکردم.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که دینامیک جباری میخونند.صفحه 14 این کتاب یه مثال از حرکت در مختصات شعاعی و قطبی است.آر(داد) که در زمان 1 ثانیه حساب میکنیم 0.5یشه.خود ایشون هم در ابتدای سوال این مقدار رو نوشتن و لی بعد از اون این مقدار رو 1 گرفتن.دلیلی داره یا اشتباه کردند؟من که هیچ توجیه منطقی براش پیدا نکردم.

اگه میشه سوالشو بگید .چون من کتابشو ندارم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه میشه سوالشو بگید .چون من کتابشو ندارم
میله oA دارای سرعت زاویه teta=t^2 حول نقطه o دوران میکنه.لغزنده B بر روی این میله با معادله r=t^0.5 در حال حرکته .در زمان یک سرعت در جهت r میشه 0.5.ایشون نوشتند 1:surprised:

Reza_1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه دینامیک برداری رو از اول برام توضیح بدید؟

alimec

عضو جدید
نه همون نیم درسته
اشتباه تایپی بود و در نتیجه جواب سرعت هم غلطه منتها در محاسبه شتاب نیم را قرار داده

star65

عضو جدید
سلام
تست5:
اعضا:زمین -میله ah-(مثلث hen+میله متصل به en)-لغزنده n-میله nt-میله nd-لغزنده d-میله mc;که در مجموع 8 عضو میشه
اتصالات: (A,H,E,B,C,M,T,D=1),(N=2)که میشه 10
تست 10:
من خودم از روش اولش رفتم یعنی یه عضو رو قفل کردم...
ولی قانع نشدم که 2 عضو 2 و 4 اتصال 2درجه آزادی دارند،
تست 13:
نکته مهم تو این سوال اینه که عضوهای 3 و 4و 5 تشکیل یه جسم صلب رو میدند،و میشه اونو یه عضو در نظر گرفت،فقط دیگه نباید اتصال میله های 3 و 4 رو به حساب بیاریم،پس در مجموع 6 عضو و 7 اتصال f1 داریم

امیدوارم کمکتون کرده باشم;)

mehran_456

عضو جدید
سلام
تست5:
اعضا:زمین -میله ah-(مثلث hen+میله متصل به en)-لغزنده n-میله nt-میله nd-لغزنده d-میله mc;که در مجموع 8 عضو میشه
اتصالات: (A,H,E,B,C,M,T,D=1),(N=2)که میشه 10
تست 10:
من خودم از روش اولش رفتم یعنی یه عضو رو قفل کردم...
ولی قانع نشدم که 2 عضو 2 و 4 اتصال 2درجه آزادی دارند،
تست 13:
نکته مهم تو این سوال اینه که عضوهای 3 و 4و 5 تشکیل یه جسم صلب رو میدند،و میشه اونو یه عضو در نظر گرفت،فقط دیگه نباید اتصال میله های 3 و 4 رو به حساب بیاریم،پس در مجموع 6 عضو و 7 اتصال f1 داریم

امیدوارم کمکتون کرده باشم;)

والله این سوال 5 و 10 اصلا محاسباتش با عقل جور در نمیاد. ولی میشه گفت که تو سوال 5 اگه عضو AHرا قفل کنیم مکانیزم حرکت نمیکنه و تو سوال 10 باید هر دو عضو رو فيكس كرى تا مكانيؤم قفل بشه . پس 2 درجه ازادی داره. در ضمن دوست عزیز مفصل های H , E چون سه میله بهشون وصل شده 2=1-3 لولا محسوب میشه.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
میله oA دارای سرعت زاویه teta=t^2 حول نقطه o دوران میکنه.لغزنده B بر روی این میله با معادله r=t^0.5 در حال حرکته .در زمان یک سرعت در جهت r میشه 0.5.ایشون نوشتند 1:surprised:

به نظر میرسه اشکال تایپی بوده.به نظر من بیشتر سعی کنید سوالات رو به صورت مفهومی یاد بگیرید.
و وقتتونو بابت فصل 1 جباری خیلی تلف نکنید چون بیشتر سوالات دینامیک از فصل 3 و 4 جباری میاد.فصل 1 معمولا سوال خیلی کم میدن

reza6999

عضو جدید
سلام
من براي درجه ازادي اگر چند تا فنر به صورت موازي يا متوالي بسته بشه تعداد درجات ازادي سيستم تغيير ميکنه يا نه ؟
اگر تغيير نيميکنه که نميکنه علتش رو توضيح بديد !!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من براي درجه ازادي اگر چند تا فنر به صورت موازي يا متوالي بسته بشه تعداد درجات ازادي سيستم تغيير ميکنه يا نه ؟
اگر تغيير نيميکنه که نميکنه علتش رو توضيح بديد !!
من جایی خوندم که فنر بر درجات ازادی تاثیر نمیزاره.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر میرسه اشکال تایپی بوده.به نظر من بیشتر سعی کنید سوالات رو به صورت مفهومی یاد بگیرید.
و وقتتونو بابت فصل 1 جباری خیلی تلف نکنید چون بیشتر سوالات دینامیک از فصل 3 و 4 جباری میاد.فصل 1 معمولا سوال خیلی کم میدن
جدا؟من میخواستم تا فصل 3 بیشتر نخونم.ولی اینجور که شما میفرمایید 4 هم باید خوند.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.واقعا این سوال اعصاب منو بهم ریخته .اگه کتاب دینامیک جباری دارید خواهش میکنم یه نگاهی بهش بندازید.صفحه 19.سرعت نسبی که من بدست میارم در امتداد خطAB میشه و با افق زاویه 30 میسازه.یعنی میگم.VB افقی با VA/B مایل جمع میشه.این بردار در ربع اول مثلثاتی هم رسم میشه.و برآیندشون که میشه VA در همون جهت خودش میوفته.ولی ایشون VA/B رو در صفحه عمودی گرفتند:eek::(

deljavan

عضو جدید
untitled.jpgلطفا راجع به سوال 59 توضیح بدین چون من از روش نیوتن که میرم همین جواب رو میارم ولی از راه انرژی که میرم جای 8k2 توی جواب با 32k2 عوض میشه
لطفا توضیح بدین خیلی فکر منو مشغول کرده:cry:
در ضمن همین سوال ارشد مکانیک شده وسوال و جواب مال کتاب ستو هستش.
وجواب تست ارشد هم 32k2 هست.

ea_mecs

عضو جدید
مشاهده پیوست 34872لطفا راجع به سوال 59 توضیح بدین چون من از روش نیوتن که میرم همین جواب رو میارم ولی از راه انرژی که میرم جای 8k2 توی جواب با 32k2 عوض میشه

آقا این سوال هم منو کلافه کرده . تو صفحه 187 جباری هم اومده . دقیقا من هم همین مشکل رو دارم . با روش نیوتون یه جواب میاد ، با روش انرژی یه جواب دیگه !! کسی هست که نظری داشته باشه ؟

pm1

عضو جدید
سلام.واقعا این سوال اعصاب منو بهم ریخته .اگه کتاب دینامیک جباری دارید خواهش میکنم یه نگاهی بهش بندازید.صفحه 19.سرعت نسبی که من بدست میارم در امتداد خطAB میشه و با افق زاویه 30 میسازه.یعنی میگم.VB افقی با VA/B مایل جمع میشه.این بردار در ربع اول مثلثاتی هم رسم میشه.و برآیندشون که میشه VA در همون جهت خودش میوفته.ولی ایشون VA/B رو در صفحه عمودی گرفتند:eek::(

چون متحرک B متحرک A رو طوری میبینه که انگار A داره در یک مسیر منحنی حرکت میکنه .پس سرعت نسبی عمود بر راستای AB میشه

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون متحرک B متحرک A رو طوری میبینه که انگار A داره در یک مسیر منحنی حرکت میکنه .پس سرعت نسبی عمود بر راستای AB میشه
یعنی فکر کنم منظورتون اینه که A در کمانی به شعاع 10 در انتهای B در حال دوران است؟و سرعت هم که مماس بر مسیر است و همچنین عمود بر شعاع.ممنون

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا این سوال هم منو کلافه کرده . تو صفحه 187 جباری هم اومده . دقیقا من هم همین مشکل رو دارم . با روش نیوتون یه جواب میاد ، با روش انرژی یه جواب دیگه !! کسی هست که نظری داشته باشه ؟
من هنوز تست این مبحث رو نزدم.ولی خود جباری نوشته که کلا تسته مشکل داره

pm1

عضو جدید
مشاهده پیوست 34872لطفا راجع به سوال 59 توضیح بدین چون من از روش نیوتن که میرم همین جواب رو میارم ولی از راه انرژی که میرم جای 8k2 توی جواب با 32k2 عوض میشه

تو کتاب جباری نوشته که این مکانیزم اشکال داره چون با توجه به ثابت بودن فاصله مراکز دیسک و اهرم ها و ثابت بودن طول آنها سیستم نمیتواند حرکت کند . حالا اگه تو کنکور مجبور باشی اون سوال رو با توجه به گزینه ها حل کنی باید از راه انرژی بری !! زوره دیگه!

hamid19395

عضو جدید
دکتر جباری استاد دانشگاه من هست اگر سوال و یا مطلب خاصی دارید بفرمکایید من پنجشنبه میبینمشون باهاشون در میون میگذارم....

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر جباری استاد دانشگاه من هست اگر سوال و یا مطلب خاصی دارید بفرمکایید من پنجشنبه میبینمشون باهاشون در میون میگذارم....
دانشگاه علوم تحقیقات درسته؟فعلا که سوالی نیست.سلام برسونید.:)

reza6999

عضو جدید
سلام
دوستان تو رو خدا اگر کسی می تونه این سوال رو حل کنه جوابش رو بهم بده ! نمره داره ...

deljavan

عضو جدید
به همشهری عزیزم ea_mecs

به همشهری عزیزم ea_mecs

دوست عزیز می تونی به تاپیک مکانیک جامدات بری من همین سوالو اونجام گذاشتمبا عنوان (لطفا به این سوال جواب بدین) essi اونجا توضیح داده که تا حدودی قانع کننده است.:redface:
امیدوارم توی کنکور موفق باشی;)