رضا زاده قهرمان جهان شد شاهزاده ایرانی بود،سلیمی که قهرمان می شود شاهزاده پارسی لقب می گیرد!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sarp

مدیر بازنشسته
عزیز من، تهران و اصفهان رو خوب اومدی ولی تبریز رو نه. تبریز پنجاه شصت سال پیش دومین شهر ایران به حساب میومد بعد از تهران. ولی الان چی؟ اگه تو تبریز باشی و بپرسی و ببینی که شهر دوم ایران شده شهر چندم. از همه لحاظ میگم ها. الان اگه پیشرفتی تو تبریز هست به همت مردم خودشه. اکثر کارخونه های تبریز رو مردم خودش میزنن و ما بقی کارخونه ها مال قبلن های بسیار دور هست.
استان آزربايجان شرقي در سالهاي 83-82 مجموعاً 10854 نفر پذيرفته شده در مقاطع مختلف آموزش عالي به خود اختصاص داده است. اين در حالي است كه اين رقم در استان اصفهان بیش از 2 برابر يعني 22617 بوده است.
در همين سال دانشجويان شاغل به تحصيل در استان آزربايجان شرقي 39661 نفر بوده است. اين رقم در استان اصفهان بيش از 2 برابر يعني 79858 نفر بوده است.
شمار دانش آموختگان در سالهاي 82-81 نیز در آزربايجان شرقي 6301 نفر بوده است. اين رقم در استان اصفهان بيش از 2 برابر و 12663 نفر بوده است.
كادر آموزشي نيز در استان آزربايجان شرقي 2918 نفر در سالهاي 83-82 بوده است. اين رقم در استان اصفهان عدد 5359 نفر را نشان مي دهد.
منبع:
مينو غياثي، آمار آموزش عالي ايران، سال تحصيلي 83-1382وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ، گروه پژوهش هاي آماري و انفورماتيك، چاپ اول 1383، تهران، قاصدك
===========================================================================
استان اردبیل در حالی که بیشترین و مرغوبترین اراضی کشاورزی را برای تولید علوفه و بهترین آب و هوا را برای صنعت گاوداری در ایران داراست به دلیل عدم حمایت دولت تنها سرمایه ای به مبلغ 544940 را در بخش گاوداریهای صنعتی به خود اختصاص داده است. در حالی که این رقم در استان کویری یزد 30 برابر یعنی 15923850
در مجموع 6 استان آزربایجان و ترک 58545980 هزار ريال در این بخش سرمایه گذاری شده است که این رقم یک هفتم چهار استان فارس نشین به مبلغ 393434097 هزار ريال است
منبع:
نتایج آمارگیری از گاوداریهای صنعتی کشور 1386، مرکز آمار ایران، دفتر اطلاع رسانی و پایگاه اطلاعات آماری، تهران، 1387، صص 24 تا 101
استان همدان در حالی فقط 0/5 درصد سرمایه گذاری در بخش معدن را در کل کشور داراست که استان یزد در این حوزه 18 برابر همدان سرمایه گذاری توسط منابع دولتی جذب کرده است. سرمایه گذاری در این بخش در استان زنجان نیز یک یازدهم استان اصفهان است
نام/ارزش سرمایه گذاری/رتبه /درصد از کل
اردبیل ----------10415----- 24-------- 0/2
همدان ---------- 9830------20-------- 0/5
اصفهان----------142379------2 -------10/2
یزد---------- 198541 -----3 -------9/2
منبع: اطلس گيتا شناسي استانهای ایران، سال 1385، ص 28. همچنین ر.ک سالنامه آماري 1372،1384
با وجود این که معدن مس در قارا داغ آزربایجان واقع است، با این حال فرآوری مس در رفسنجان و کرمان انجام می گیرد. معدن آلومینا به عنوان ماده اولیه تولید آلومینیم نیز در شهرهای سراب، اردبیل، کلیبر، اهر و اوجان (بستان آوا ) قرار دارد ولی کارخانه آلومینیم سازی المهدی در بندر عباس احداث می شود. معادن طلای آق دره و زره شوران در آزربایجان به شکل خام استخراج و برای فرآوری به اصفهان ارسال می گردد. طلا، مس، آلومینیم و... از آزربایجان به شکل خام استخراج و در مناطق فارس زبان فرآوری می شود و پول آن نیز صرف آبادی و پیشرفت آنها می گردد و برای شهرها و روستاهای آزربایجان نیز فقط آلودگی های زیست محیطی و غارت منابع آنها باقی می ماند. همین گونه است که معدن خاک چینی در مرند ولی کارخانجات سرامیک سازی و کاشی سازی در اصفهان، یزد، سمنان، کاشان، تهران و... قرار دارد.

مثال بارز ، بودجه 15 - 20 میلیاردی استان کرمان از درآمد شرکت ملی(!) مس برای ورزش این استان است که اصلا قابل قیاس با بودجه اختصاص یافته برای ورزش خود استان آزربایجان شرقی نیست
شرکت مس 4 تیم فوتبال در استان کرمان داره و روش سرمایه گزاری میکنه !!!!!!!!!
جمعیت شهرستان خوی در سرشماری آبان سال1335، 34هزار و 491 نفر بود. در این سرشماری جمعیت شهرهای مراغه، 36.551 نفر، مرند 13.822 نفر و قوشاچای(میاندوآب) 14.796 نفر، بودند. در همین سرشماری جمعیت شهرستان کرج 14.526 نفر بود. با مراجعه به آمار جمعیت این شهرها در آبان سال 1385 تفاوت فاحشی بین جمعیت شهرهای آزربایجان با کرج مشاهده خواهیم کرد. در سرشماری سال 85 جمعیت خوی 181.465 نفر، مراغه 149.929 نفر، مرند 11.4841، قوشاچای(میاندوآب) 114153 نفر و کرج 1.386.030 نفر می باشد. از نکات جالب اینکه، در سرشماری آبان 35، نسیم شهر کرج به عنوان یک روستای کوچک، تنها 67 نفر جمعیت داشت ولی جمعیت همین روستای کوچک در سال 85 به 135.846 نفر رسیده است.
مددجويان استفاده كننده از مراكز تحت نظارت سازمان بهزيستي كشور افرادي هستند كه يا از جهت اقتصادي و معيشتي و يا از جهت سلامتي و بهداشت نيازمند كمك سيستماتيك دولتند. در خصوص حمايت از خانوارهاي بي سرپرست استانهاي آزربايجان و ترک در وضعيت بسيار نامناسبی قرار دارند.
اگر به شاخص هاي كلان اقتصادي، اميد به زندگي و سلامت نگاهي گذرا بياندازيم، متوجه مي شویم كه منطقا بايد حمايت از طبقات محروم و خانوارهاي نيازمند كمك چه در بخش توانبخشي و چه در بخش خانوارهاي بي سرپرست در آزربایجان و ترک نسبت به استان هاي فارس نشين بيشتر باشد. در حالي كه اين مسئله كاملاً برعكس است. حمايت از خانوارهاي بي سرپرست در مجموع استانهاي آزربايجان عدد 3710 خانوار را نشان می¬دهد، در حالي كه اين رقم تنها در استان اصفهان 3595 خانوار و در چهار استان فارس نشين 9894 خانوار است. اين رقم در استانهاي به ظاهر محروم 4 برابر استانهاي آزربايجان يعني 14200 خانوار است. در حوزه خدمات توانبخشي نيز آماري در دست نيست كه نشان دهد در استانهاي آزربايجان افرادي كه نياز حمايت در حوزه توانبخشي اند كمتر از ساير استانهاي كشور است.
در حالي كه خدمات توانبخشي در استانهاي آزربايجان براي 5602 نفر ارائه مي شود اين رقم در استانهاي فارس نشين 16773 نفر در استانهاي به ظاهر محروم 12777 نفر و در استان تهران 15565 نفر است.
نگهداري كودكان بي سرپرست نيز يكي از حوزه هايي است كه تبعيض فاحشي در آن نمايان است. در مجموع استانهاي آزربايجان رقم مربوطه به اين حوزه عدد 235 را نشان مي دهد،در حالي كه اين رقم در استانهاي فارس نشين 1155 و در استانهاي به ظاهر محروم 2806 است.
در اقدام به خودكشي نيز كه نسبت مستقيمي با وضعيت معيشتي دارد،استانهاي آزربايجان 654 فقره اقدام به خودكشي را در سال 1385 تجربه كرده اند در حالي كه اين رقم در استانهاي فارس نشين 383 فقره است.
در حوزه خدمات ارائه شده به مددجويان توسط كميته امداد امام خميني بر حسب مبلغ پرداخت شده نيز وضعيت به منوال قبل ادامه دارد.
روند رشد بیمه شدگان اختیاری از سال1372-1382 به تفکیک سه استان

نبی الله ذبیح دلیل اصلی رشد بیمه در برخی استانهای کشور را رشد فرهنگ بیمه و بهبود وضعیت اقتصادی در برخی استانها میداند.استانهایی که در این رشد بهترین جایگاه را کسب کرده اند بدین ترتیب است:
1-تهران 2- یزد 3- سمنان 4-اصفهان 5- خراسان رضوی 6-فارس
7-مازندران 8-کرمان

استانهای با رشد کم نیز عبارتند از استانهای:
1-سیستان و بلوچستان 2-همدان 3-کردستان 4-آزربایجان غربی 5-اردبیل 6-لرستان 7-آزربایجان شرقی 8-زنجان

1384 ص89 بهروز، بولتن داخلی سازمان تامین اجتماعی، شماره46، بهمن
بین سالهای 1372 تا 1385 مجموعا در 6 استان آزربایجان 260834 م-ر سرمایه گذاری خارجی جذب شده است. این رقم2/3درصد کل سرمایه گذاری خارجی در کشور است. این سهم در استان اصفهان به تنهایی با 874790 م-ر یعنی 7/81 درصد از کل، بیش از 3 برابر 6 استان آزربایجان است.
در مجموع فقط 4 استان فارس نشین 7 برابر 6 استان آزربایجان سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده اند. تهران نیز به تنهایی12/23 درصد از کل سرمایه گذاری را جذب کرده است. استانهای به ظاهر محروم نیز بدون احتساب سرمایه گذاری در حوزه نقت و گاز، حدودا 15 درصد کل سرمایه گذاری را جذب کرده است.
منبع:
برنامه، سال 6، شماره 220 به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی-اقتصادی ایران، 1385
و لینک منبع
http://www.spac.ir/barnameh/Barnameh gozashteh/Barnameh 220/1.htm
پارك هاي علم و فن آوري طرحي است براي آينده كه قطب هاي علمي را در مناطق مختلف كشور شكل خواهد داد.
بررسی چگونگي تقسيم اين مراكز در استانهاي كشور نشان مي دهد كه رژيم فارس سعي دارد با تمركز اين مراكز در استانهاي فارس نشين رابطه اي بين صنعت، فن آوري و مسئله مهاجرت در اين مناطق به وجود آورد.
به عنوان مثال تمام مراكز تحقيقاتي و جديد در دهه هاي اخير در شهرهاي فارس نشين اعم از تهران، اصفهان، يزد، مشهد، شيراز قرار گرفته است، از اين جمله مي توان به مراكز تحقيقات رويان، رانا، پارس و... در اصفهان و ديگر شهرهاي فارس نشين اشاره كرد.
استانهاي آزربايجان هيچ سهمي در اين مراكز ندارند، به نظر مي رسد طبق نظريه مركز- پيرامون استانهاي آزربايجان فقط وظيفه تأمين مواد خام و محصولات غير استراتژيك غيرپيچيده را برعهده دارند.
اين مسئله به تداوم رابطه استعماري مركز پيرامون ادامه مي دهد و از طرف ديگر به دليل رشد صنعتي در استانهاي فارس روند مهاجرت ملت آزربايجان به شهرهاي كويري فارس را تسريع مي كند.
در كل 6 استان آزربايجان فقط يك دانشگاه صنعتي وجود دارد.
اين دانشگاه(صنعتی سهند) در مقاطع
كارداني 0 ، كارشناسي 1017 ، كارشناسي ارشد 130، دكتراي حرفه اي 0، دكتراي تخصصي 3 و در مجموع 1150 نفر دانشجو وجود دارد.
اين دانشگاه تنها دانشگاه صنعتي در آزربايجان جنوبی است. در حالي كه شاهرود با جمعيتي حدوداً 200 هزار نفر دانشگاه صنعتي دارد كه به لحاظ بزرگي و ظرفيت به مراتب بزرگتر از دانشگاه صنعتي سهند تبريز است.
اين دانشگاه در مقاطق كارداني398، كارشناسي 4523، كارشناسي ارشد 201، دكتراي حرفه اي0، دكتراي تخصصي43 ودر مجموع 5126 نفر دانشجو می پذیرد.
طبق اين آمار مشخص است كه حتي شهري مانند شاهرود كه تا قبل از سلطه شونيسم فارس روستايي 3 هزار نفري بوده است از تبريزي با جمعيت 400 هزار نفر در همين زمان رشد و پيشرفت بيشتري را كرده است. مجموع دانشجويان صنعتي در شاهرود 5 برابر كل استانهاي آزربايجان است.
اين رقم در استان اصفهان 8 برابر 6 استان آزربايجان است.
منبع:
جدول 4-2 آمار آموزش عالي ايران- سال تحصيلي 83-82

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol:
خیلی آقایی عزیزم.
اینایی که رنگی کردم جوابم هستن.
عزیز من، تهران و اصفهان رو خوب اومدی ولی تبریز رو نه. تبریز پنجاه شصت سال پیش دومین شهر ایران به حساب میومد بعد از تهران. ولی الان چی؟ اگه تو تبریز باشی و بپرسی و ببینی که شهر دوم ایران شده شهر چندم. از همه لحاظ میگم ها. الان اگه پیشرفتی تو تبریز هست به همت مردم خودشه. اکثر کارخونه های تبریز رو مردم خودش میزنن و ما بقی کارخونه ها مال قبلن های بسیار دور هست.

خوب مگه بزرگهای ایران همین فردوسی و کورش و اینا هست. چفدر از شعرای ایران و بزرگان سیاست ایران و بزرگان علمی ایران ترک بودند و به همون زبان ترکی هم شعر دارند(شاعرا)

نه دوست من. شما ایرانی و هموطن من هستی. مردم ترکیه همزبون من هستند و مردم مسلمون کل دنیا هم مسلک و برادر من هستند و فراتر از همه ی اینها مردم کل دنیا انسان و هم نوع من هستند. هر کدومشون جایگاه خودشون رو دارند. مگه تلوزیون میاد هی مردم فارس تاجیکستان رو نشون میده و ما ایرانی ها(حتی ما ترکها) بهشون احساس نزدیکی میکنیم، بده. خوب در مورد ترکیه هم همینطوره.
کاملا و صادقانه قبول دارم. البته این نوع رفتار از طرف هموطنان نژاد پرست پان فارس بسیار بیشتر و زننده تر هست. نگید نیست که من خودم همچین جاهایی بزرگ شدم و بسیار دیدم.

همه ی این صحبتها رو قبول دارم
وقتی در پست دوم عرض می کنم چنین تیترهایی شرایطی بوجود خواهد آورد که بعداً فاجعه آفرین هست منظورم همین هست.
وقتی مردم ترک تو رسانه ملی دهه هاست با چنین تیترهایی سر و کله می زنن معلومه دیدگاهها در مدت زمان بلند تغییر پیدا می کنه
بحث استادیوم ها همشون همین طور هست
طرف ناسزا میگه و گزارشگر که دیگه نمیاد بگه مردم چی میگن معمولاً ماسمالی می کنن میره ولی اگه فوتبالی باشین متوجه میشین که ما تا حالا بن و عکس یه حیوون رو به عنوان نماد یک قومیت تا حالا به استادیوم نبردیم!
اینا همش بحث رواشناسی هست.
مردم میان فوتبال نگا می کنن بعد داور حالا یه اشتباهی می کنه بعد برای اینکه قصر در بره میگه من و زدن!
در حالی که مردم بعد بازی هم تیم برنده رو و هم بازنده رو تشویق می کنن فرداش اون جریانات
موردش خیلی زیاده معلومه دفعه بعدی بیچاره داور بخواد صادقانه و بدون اشتباه هم قضاوت بکنه مردم فکر می کنن حقشون خورده میشه این واقعاً طبیعی هست.

در مورد اینکه خیلی از جاهای مملکت ما ویران هست منم میگم اظهار همدردی هم می کنم اگه یه جنوبی بگه نفت مال ماست توی ترک داری می خوری من تشکر هم نکنم دیگه متلک هم نمی ندازم!

ولی وقتی اونا بیخالش هستن من چرا باید بیام کاسه داغ تر از آش بشم؟
این عاقلانه هست؟

من خیلی زرنگ باشم در مورد اتراک حرف می زنم.ولی منکر نا عدالتی ها هم نیستم.
وقتی یک کرد رو می بینم برای یه بیماری ساده اومده تبریز من ناراحت میشم چرا نباید اونا هم این امکانات رو داشته باشن!
ولی وقتی اول و آخر حرف جنوبی های عزیز شده آبادان برزیلة!!! دیگه خیلی خیلی معذرت می خوام به من چه،دیگه آخرش همین و میگم دیگه

در مورد این که این شیطنتها روبه همه جامعه تعمیم نمی دم منم تو پست اول و دوم همین رو گفتم.حساب مردم عادی سواست.

البته رد مورد اون نفت و غیره هم اینم بگم
عوضش برنج ما از شمال میاد
گندممون از خراسان و آزربایجان
آبمون از غرب و شمال غرب
به هر صورت نمیشه که اون وقت فردا خراسان هم میگه منم گندم نمیدم از گرسنگی بمیرین.ولی موافقم با اینکه به نسبت جمعیت عدالت رعایت بشه،اصل حرفمون هم همینه نمیدونم چرا برداشت اشتباه میشه!

در مورد فردوسی و کوروش و غیره هم وقتی یکی میاد به بزرگای ما توهین میکنه و چیزی هم جولودارش نیست این یک روش هست برای اینکه بفهمه وقتی به افتخار یک قومیت توهین میشه چه طعم و لذتی داره .

من حرفای شمارو میفهمم.اما بعضی جاهاشو قبول ندارم.
من قبول دارم که بعضی ها به دیگر قومیت ها توهین و تحقیر میکنند. اونا انسان های حقیری هستن که از بزرگی دیگران میترسن و با این کار میخوان بر ترسشون غلبه کنن.
ولی همینطور که کار اونها نادرسته جواب دادن و مقابله به مثل کردن با همون روش ها هم نادرست و محکومه. و قربانی های اصلی مردم عادی و پیشرفت کشورمون هست.
و سود این رفتار فقط نصیب دشمنای ایران میشه .

یه سری مطالب رو نوشتم که برای تک تکش جواب نوشتید.من دنبال جواب نبودم و خودم این جواب هارو میدونستم. من دنبال این بودم که با هم کار نادرست از هر طرف رو محکوم کنیم.
یکی توهین میکنه اون جواب میده تا کم نیاره .دوباره اولی توهین بدتر میکنه و... و یه دنباله تا نابودی (اینا تو تاریخ اومده .چرا عبرت نمیگیریم).:(

در کل ممنون که به حرفام گوش کردین دوستان عزیز:gol::gol:

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
استان آزربايجان شرقي در سالهاي 83-82 مجموعاً 10854 نفر پذيرفته شده در مقاطع مختلف آموزش عالي به خود اختصاص داده است. اين در حالي است كه اين رقم در استان اصفهان بیش از 2 برابر يعني 22617 بوده است.
در همين سال دانشجويان شاغل به تحصيل در استان آزربايجان شرقي 39661 نفر بوده است. اين رقم در استان اصفهان بيش از 2 برابر يعني 79858 نفر بوده است.
شمار دانش آموختگان در سالهاي 82-81 نیز در آزربايجان شرقي 6301 نفر بوده است. اين رقم در استان اصفهان بيش از 2 برابر و 12663 نفر بوده است.
كادر آموزشي نيز در استان آزربايجان شرقي 2918 نفر در سالهاي 83-82 بوده است. اين رقم در استان اصفهان عدد 5359 نفر را نشان مي دهد.
منبع:
مينو غياثي، آمار آموزش عالي ايران، سال تحصيلي 83-1382وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ، گروه پژوهش هاي آماري و انفورماتيك، چاپ اول 1383، تهران، قاصدك
استان اردبیل در حالی که بیشترین و مرغوبترین اراضی کشاورزی را برای تولید علوفه و بهترین آب و هوا را برای صنعت گاوداری در ایران داراست به دلیل عدم حمایت دولت تنها سرمایه ای به مبلغ 544940 را در بخش گاوداریهای صنعتی به خود اختصاص داده است. در حالی که این رقم در استان کویری یزد 30 برابر یعنی 15923850
در مجموع 6 استان آزربایجان و ترک 58545980 هزار ريال در این بخش سرمایه گذاری شده است که این رقم یک هفتم چهار استان فارس نشین به مبلغ 393434097 هزار ريال است
منبع:
نتایج آمارگیری از گاوداریهای صنعتی کشور 1386، مرکز آمار ایران، دفتر اطلاع رسانی و پایگاه اطلاعات آماری، تهران، 1387، صص 24 تا 101
استان همدان در حالی فقط 0/5 درصد سرمایه گذاری در بخش معدن را در کل کشور داراست که استان یزد در این حوزه 18 برابر همدان سرمایه گذاری توسط منابع دولتی جذب کرده است. سرمایه گذاری در این بخش در استان زنجان نیز یک یازدهم استان اصفهان است
منبع: اطلس گيتا شناسي استانهای ایران، سال 1385، ص 28. همچنین ر.ک سالنامه آماري 1372،1384
با وجود این که معدن مس در قارا داغ آزربایجان واقع است، با این حال فرآوری مس در رفسنجان و کرمان انجام می گیرد. معدن آلومینا به عنوان ماده اولیه تولید آلومینیم نیز در شهرهای سراب، اردبیل، کلیبر، اهر و اوجان (بستان آوا ) قرار دارد ولی کارخانه آلومینیم سازی المهدی در بندر عباس احداث می شود. معادن طلای آق دره و زره شوران در آزربایجان به شکل خام استخراج و برای فرآوری به اصفهان ارسال می گردد. طلا، مس، آلومینیم و... از آزربایجان به شکل خام استخراج و در مناطق فارس زبان فرآوری می شود و پول آن نیز صرف آبادی و پیشرفت آنها می گردد و برای شهرها و روستاهای آزربایجان نیز فقط آلودگی های زیست محیطی و غارت منابع آنها باقی می ماند. همین گونه است که معدن خاک چینی در مرند ولی کارخانجات سرامیک سازی و کاشی سازی در اصفهان، یزد، سمنان، کاشان، تهران و... قرار دارد.

مثال بارز ، بودجه 15 - 20 میلیاردی استان کرمان از درآمد شرکت ملی(!) مس برای ورزش این استان است که اصلا قابل قیاس با بودجه اختصاص یافته برای ورزش خود استان آزربایجان شرقی نیست
جمعیت شهرستان خوی در سرشماری آبان سال1335، 34هزار و 491 نفر بود. در این سرشماری جمعیت شهرهای مراغه، 36.551 نفر، مرند 13.822 نفر و قوشاچای(میاندوآب) 14.796 نفر، بودند. در همین سرشماری جمعیت شهرستان کرج 14.526 نفر بود. با مراجعه به آمار جمعیت این شهرها در آبان سال 1385 تفاوت فاحشی بین جمعیت شهرهای آزربایجان با کرج مشاهده خواهیم کرد. در سرشماری سال 85 جمعیت خوی 181.465 نفر، مراغه 149.929 نفر، مرند 11.4841، قوشاچای(میاندوآب) 114153 نفر و کرج 1.386.030 نفر می باشد. از نکات جالب اینکه، در سرشماری آبان 35، نسیم شهر کرج به عنوان یک روستای کوچک، تنها 67 نفر جمعیت داشت ولی جمعیت همین روستای کوچک در سال 85 به 135.846 نفر رسیده است.
مددجويان استفاده كننده از مراكز تحت نظارت سازمان بهزيستي كشور افرادي هستند كه يا از جهت اقتصادي و معيشتي و يا از جهت سلامتي و بهداشت نيازمند كمك سيستماتيك دولتند. در خصوص حمايت از خانوارهاي بي سرپرست استانهاي آزربايجان و ترک در وضعيت بسيار نامناسبی قرار دارند.
اگر به شاخص هاي كلان اقتصادي، اميد به زندگي و سلامت نگاهي گذرا بياندازيم، متوجه مي شویم كه منطقا بايد حمايت از طبقات محروم و خانوارهاي نيازمند كمك چه در بخش توانبخشي و چه در بخش خانوارهاي بي سرپرست در آزربایجان و ترک نسبت به استان هاي فارس نشين بيشتر باشد. در حالي كه اين مسئله كاملاً برعكس است. حمايت از خانوارهاي بي سرپرست در مجموع استانهاي آزربايجان عدد 3710 خانوار را نشان می¬دهد، در حالي كه اين رقم تنها در استان اصفهان 3595 خانوار و در چهار استان فارس نشين 9894 خانوار است. اين رقم در استانهاي به ظاهر محروم 4 برابر استانهاي آزربايجان يعني 14200 خانوار است. در حوزه خدمات توانبخشي نيز آماري در دست نيست كه نشان دهد در استانهاي آزربايجان افرادي كه نياز حمايت در حوزه توانبخشي اند كمتر از ساير استانهاي كشور است.
در حالي كه خدمات توانبخشي در استانهاي آزربايجان براي 5602 نفر ارائه مي شود اين رقم در استانهاي فارس نشين 16773 نفر در استانهاي به ظاهر محروم 12777 نفر و در استان تهران 15565 نفر است.
نگهداري كودكان بي سرپرست نيز يكي از حوزه هايي است كه تبعيض فاحشي در آن نمايان است. در مجموع استانهاي آزربايجان رقم مربوطه به اين حوزه عدد 235 را نشان مي دهد،در حالي كه اين رقم در استانهاي فارس نشين 1155 و در استانهاي به ظاهر محروم 2806 است.
در اقدام به خودكشي نيز كه نسبت مستقيمي با وضعيت معيشتي دارد،استانهاي آزربايجان 654 فقره اقدام به خودكشي را در سال 1385 تجربه كرده اند در حالي كه اين رقم در استانهاي فارس نشين 383 فقره است.
در حوزه خدمات ارائه شده به مددجويان توسط كميته امداد امام خميني بر حسب مبلغ پرداخت شده نيز وضعيت به منوال قبل ادامه دارد.

نبی الله ذبیح دلیل اصلی رشد بیمه در برخی استانهای کشور را رشد فرهنگ بیمه و بهبود وضعیت اقتصادی در برخی استانها میداند.استانهایی که در این رشد بهترین جایگاه را کسب کرده اند بدین ترتیب است:
7-مازندران 8-کرمان

1-سیستان و بلوچستان 2-همدان 3-کردستان 4-آزربایجان غربی 5-اردبیل 6-لرستان 7-آزربایجان شرقی 8-زنجان

بین سالهای 1372 تا 1385 مجموعا در 6 استان آزربایجان 260834 م-ر سرمایه گذاری خارجی جذب شده است. این رقم2/3درصد کل سرمایه گذاری خارجی در کشور است. این سهم در استان اصفهان به تنهایی با 874790 م-ر یعنی 7/81 درصد از کل، بیش از 3 برابر 6 استان آزربایجان است.
در مجموع فقط 4 استان فارس نشین 7 برابر 6 استان آزربایجان سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده اند. تهران نیز به تنهایی12/23 درصد از کل سرمایه گذاری را جذب کرده است. استانهای به ظاهر محروم نیز بدون احتساب سرمایه گذاری در حوزه نقت و گاز، حدودا 15 درصد کل سرمایه گذاری را جذب کرده است.
منبع:
برنامه، سال 6، شماره 220 به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی-اقتصادی ایران، 1385
و لینک منبع
پارك هاي علم و فن آوري طرحي است براي آينده كه قطب هاي علمي را در مناطق مختلف كشور شكل خواهد داد.
بررسی چگونگي تقسيم اين مراكز در استانهاي كشور نشان مي دهد كه رژيم فارس سعي دارد با تمركز اين مراكز در استانهاي فارس نشين رابطه اي بين صنعت، فن آوري و مسئله مهاجرت در اين مناطق به وجود آورد.
به عنوان مثال تمام مراكز تحقيقاتي و جديد در دهه هاي اخير در شهرهاي فارس نشين اعم از تهران، اصفهان، يزد، مشهد، شيراز قرار گرفته است، از اين جمله مي توان به مراكز تحقيقات رويان، رانا، پارس و... در اصفهان و ديگر شهرهاي فارس نشين اشاره كرد.
استانهاي آزربايجان هيچ سهمي در اين مراكز ندارند، به نظر مي رسد طبق نظريه مركز- پيرامون استانهاي آزربايجان فقط وظيفه تأمين مواد خام و محصولات غير استراتژيك غيرپيچيده را برعهده دارند.
اين مسئله به تداوم رابطه استعماري مركز پيرامون ادامه مي دهد و از طرف ديگر به دليل رشد صنعتي در استانهاي فارس روند مهاجرت ملت آزربايجان به شهرهاي كويري فارس را تسريع مي كند.
كارداني 0 ، كارشناسي 1017 ، كارشناسي ارشد 130، دكتراي حرفه اي 0، دكتراي تخصصي 3 و در مجموع 1150 نفر دانشجو وجود دارد.
اين دانشگاه تنها دانشگاه صنعتي در آزربايجان جنوبی است. در حالي كه شاهرود با جمعيتي حدوداً 200 هزار نفر دانشگاه صنعتي دارد كه به لحاظ بزرگي و ظرفيت به مراتب بزرگتر از دانشگاه صنعتي سهند تبريز است.
اين دانشگاه در مقاطق كارداني398، كارشناسي 4523، كارشناسي ارشد 201، دكتراي حرفه اي0، دكتراي تخصصي43 ودر مجموع 5126 نفر دانشجو می پذیرد.
طبق اين آمار مشخص است كه حتي شهري مانند شاهرود كه تا قبل از سلطه شونيسم فارس روستايي 3 هزار نفري بوده است از تبريزي با جمعيت 400 هزار نفر در همين زمان رشد و پيشرفت بيشتري را كرده است. مجموع دانشجويان صنعتي در شاهرود 5 برابر كل استانهاي آزربايجان است.
منبع:

شما خیلی زحمت می کشیا

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی از حرفاتون سر در نمیارم و نمیدونم منظورتون چیه, فقط میگم بیخود حساس شدین, همین. حالا منظور از این تاپیک چیه؟

خوب آمار پست 31 رو ببینید شاید نظرتون برگشت
البته این مسائل نون پنیره برای ما

بدتر از اینها هم وجود داره

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع:
منبع:

7-مازندران 8-کرمان

منبع:
و لینک منبع
منبع:

یه نفر می گفت:
"اینا می دونن اتفاقی که نباید بیفته بالاخره روزی می افته ولی اون موقع همه چیز غارت شده و دیگه چیزی نمونده"
درست می گه ولی یک عنصر با هیچ مس و طلا و نفتی قابل قیاس نیست.

آخرین ویرایش:

omid_008

عضو جدید
بیخود شلوغش نکن
اولا بهداد سلیمی مازندرانی هست و از تبار مازنی و طبری و میدونیم مازنی ها در اصل فارس نیستند پس اینکه بگیم بهش بخاطر فارس بودنش گفتن شاهزاده پارسی یه چیز غلطه.
ثانیا اگه یکم دقت کنی رایج هست که در تیتر روزنامه ها از آرایه های ادبی استفاده میشه, در اینجا هم از فن "واج آرایی" که از آرایه های زبان فارسی هست استفاده شد. به دلیل شباهت لفظی پارس و پاریس نویسنده از لفظ شاهزاده "پارسی استفاده نمود.

منم همین رو خواستم بگم که زودتر دوستمون اشاره کردن.به جای این گیرها بچسبین به چیزهای دیگه که همین چیزها ما رو عقب انداخته

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگه بابا چه خبره هر کی ندونه فکر میکنه چه خبر شده همه ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمون میبالیم چه لر چه ترک چه عرب همه ایرانیم و بس

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین رو خواستم بگم که زودتر دوستمون اشاره کردن.به جای این گیرها بچسبین به چیزهای دیگه که همین چیزها ما رو عقب انداخته

اصل مطلب همینه
از همین مسائل جزئی شروع میشه که بعدش میرسه به اینکه تو جنوب یه بیمارستان درست و حسابی نباشه
و یا تو کردستان
و یا زاهدان

خیلی واضحه اینجا چنین مطلبی رو می نویسن
بعدش تو تی وی مثلا یه ورزقانی رو گدا و بی فرهنگ نشون میدن
قبلشم 40 درصد مس و طلا و اورانیوم مملکت از همین ورزقان تأمین میشه

لطفاً نفع همه رو در نظر بگیرید نه فقط خودتون

تو تبریزم والا اکثرشون خصوصی هستن و بر غیرت مردم خودش

الان بیمارستان مدنی و امام خمینی مال قبل از انقلابه

بیمارستانهایی نظیر بیمارستان بین المللی تبریز هم خصوصی هستن

شما بیای اینجا همه ی ساختمونها شیک هستن ولی آسفالت و کلا هرچی که مربوط به بودجه شهرداری هست داغونه

برای اینکه بودجه ای در کار نیست

خودشم وقتی یه سرمایه گزار داخلی بر حسب تعصب می خواد تو آزربایجان یه کاری بکنه باید برای دولت توضیح بده
خیلی از پروژه ها که دولت گفته باید تو اصفهان یا اطراف تهران انجام بشه و سرمایه دارا مخالفت کردن هنوز بلا تکلیفه

شما ببینید برج چند قلوی لاغلار باغی
کارخونه خودرو سازی که بالاخره چون مخالفت شد طرف بردش باکو

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل مطلب همینه
از همین مسائل جزئی شروع میشه که بعدش میرسه به اینکه تو جنوب یه بیمارستان درست و حسابی نباشه
و یا تو کردستان
و یا زاهدان

خیلی واضحه اینجا چنین مطلبی رو می نویسن
بعدش تو تی وی مثلا یه ورزقانی رو گدا و بی فرهنگ نشون میدن
قبلشم 40 درصد مس و طلا و اورانیوم مملکت از همین ورزقان تأمین میشه

لطفاً نفع همه رو در نظر بگیرید نه فقط خودتون

تو تبریزم والا اکثرشون خصوصی هستن و بر غیرت مردم خودش

الان بیمارستان مدنی و امام خمینی مال قبل از انقلابه

بیمارستانهایی نظیر بیمارستان بین المللی تبریز هم خصوصی هستن

شما بیای اینجا همه ی ساختمونها شیک هستن ولی آسفالت و کلا هرچی که مربوط به بودجه شهرداری هست داغونه

برای اینکه بودجه ای در کار نیست

خودشم وقتی یه سرمایه گزار داخلی بر حسب تعصب می خواد تو آزربایجان یه کاری بکنه باید برای دولت توضیح بده
خیلی از پروژه ها که دولت گفته باید تو اصفهان یا اطراف تهران انجام بشه و سرمایه دارا مخالفت کردن هنوز بلا تکلیفه

شما ببینید برج چند قلوی لاغلار باغی
کارخونه خودرو سازی که بالاخره چون مخالفت شد طرف بردش باکو

تو رشت هم دقیقا همین طوره . یا به عبارتی رشت دیگه هیچی نداره..

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

مهمترین عامل ایجاد رخنه بین ملت،دیدگاه احمقانه ی برخی نویسندگان با نفوذ هست نه مردم عادی،این عده متأسفانه در رسانه ملی نفوذ و قدرت فراوانی دارند و از آن جهت خواه و یا ناخواه پایه های اتحاد مملکت را نشانه رفته اند.پس از مسأله اتوبوس تیم ملی و مسابقات آسیایی که همین تیتر از همین روزنامه چاپ شد،متأسفانه دوباره شاهد تکرار این مسأله هستیم.اکنون یک سؤال بزرگ در اذهان پدید می آید!

چرا زمانی که حسین رضا زاده ی اردبیلی قهرمان جهان و مدال آور المپیک می شود،به ایرانی بودن آن اشاره مستقیم می رود،حال آنکه در مورد سلیمی واژه ی پارسی جایگزین ایرانی می شود!؟

این مطلب نه از باب دروغ بودن،بلکه از نظر نژاد پرستی یک سیاست کثیف محسوب می شود.

من که چیزی جز یک عکس نمیبینم، منبعی هم در کار نیست، پس شک کنیم که فتوشاپی حق داریم.
دوم هم اینکه حرف هایی که شما زدید دست کمی از اون نویسنده ای که گفتید نداره. (بخش های پر رنگ شده)
قفل شد.
در صورت تمایل به ادامه داشتن بحث، مدیران ارشد آغازگر تاپیک رو به دلیل نداشتن لینک منبع اخطار میدن و تاپیک رو حذف می کنن، آغازگر تاپیک در صورت تمایل میتونه دوباره تاپیک رو با رعایت قوانین ادامه بده.

وضعیت
موضوع بسته شده است.