رسومات عجیب در عزای حسینی

دانش +جو

عضو جدید
کاملا موافقم ویه چیزی که خیلی آزارم میده نوحه ها ومداحی های بعضی از آقایونه که فقط در مدح چهره وقد وبالا وچشم وابرو امام وحضرت ابوالفضل به کرات شنیده میشه!

تو یکی از این مراسما بودم عجیب شاخ در آوردم مداحه میگفت؟آقا کاش ما تو عاشورا بودیم یه چیکه آب دستت میرسوندیم!

یا چند روز پیش پشت یه ماشین دیدم نوشته بود:یزید این اسکول بازیا چی بود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

به قول دکتر شریعتی:حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود اما افسوس که به جای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند وبزرگترین درد او را بی آبی نامیدند!

Sarp

مدیر بازنشسته
اولا درستش اینه که در مورد اعتقادات کمی با ملایمت نظر داد
اظهار نظر در مورد اعتقادات مخصوصا اعتقادات معنوی با استفاده از کلماتی مثل "فوق العاده مسخره" و این قبیل عبارات و کلا مطلق گرائی درست نیست

دوما من هم به این علمها اعتقادی نداشتم و بهشون مشکوک بودم
ولی چیزی (شاید هم چیزهایی) دیدم که بعد چند سال هنوز هم نتوانسته ام جوابی واسش پیدا کنم تا بتونم مثل سابق این علم ها رو رد و انکار کنم !!
چون واقعا توجیهی برای چیزی که دیدم وجود نداره

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نقل از یکی از اساتید مون تو روستایی از روستاهای استان گیلان مراسم تاسوعا و عاشورا رو چند روز بعد از روز واقعی و با تاخیر برگزار میکردند.دلیلشم این بود که تو زمان های قدیم که امکانات کم بوده باید وسایل عزاداری و ظرف و ظروف نذری پختن رو از روستاهای دیگه میگرفتن و از اون زمان این رسم شده بوده..

آبیدر751

اخراجی موقت
به نقل از یکی از اساتید مون تو روستایی از روستاهای استان گیلان مراسم تاسوعا و عاشورا رو چند روز بعد از روز واقعی و با تاخیر برگزار میکردند.دلیلشم این بود که تو زمان های قدیم که امکانات کم بوده باید وسایل عزاداری و ظرف و ظروف نذری پختن رو از روستاهای دیگه میگرفتن و از اون زمان این رسم شده بوده..
من یه تاپیک زدم در مورد رسم و رسومات جدید وخرافات وارد شده به مراسم -منتقل شده به تالار اسلام و قرآن

heshmat khan

عضو جدید
داشتم پستهاي اين تاپيكو ميخوندم ديدم در بين دوستاني كه در صفحه سوم اين تاپيك پست زدند 3 نفر اخراج شدند !

در اين سايت چه خبره ؟؟!! :surprised:

من عضو چند تا سايت ديگه هم بودم اونم برا مدت زياد و در اون سايتها گاهي در طول يكسال هم سه نفر اخراجي نداشتيم !

آبیدر751

اخراجی موقت
:exclaim:
داشتم پستهاي اين تاپيكو ميخوندم ديدم در بين دوستاني كه در صفحه سوم اين تاپيك پست زدند 3 نفر اخراج شدند !

در اين سايت چه خبره ؟؟!! :surprised:

من عضو چند تا سايت ديگه هم بودم اونم برا مدت زياد و در اون سايتها گاهي در طول يكسال هم سه نفر اخراجي نداشتيم !
:cry::exclaim::neutral:

شاهزاده ایران

اخراجی موقت
بهانه عزاداری حسین نیست.وگرنه حسین راضی نیست به این اوضاع واحوال.اخه خدایی بعضی از این داحها دیگه شورشودر اوردن.

• Like
واکنش ها: Sarp

paeeizan

اخراجی موقت
ما در شهرمون یه چیزی ک در اصطلاح دزفولی بهش علم میگن داریم
یه چوب بلند ک طولش ب 9 متر و یا 12 متر هم میرسه
و اونو کلی شال میبندند و توی عزای حسینی تو جمعیت میچرخونن

بنظر من یه کار فوق العاده مسخره ای هست
و چیزی شبیه همون غمه زنی تو شهرهای دیگه اس
و در واقع بدعت هایی ست ک چسپیدن ب بدنه ی اسلام
.
.
منم با بیتا موافقم ... همشهری !!!
.
.
حتی من با دهل و تنبک زدنم مخالفم ....یعنی چی اینکارااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
دهل میارن با قطر 1.5 تا 2 متررررررررررر....وقتی میکوبیدن توش تمام بدنم میرفت رو ویبره ..از بس صدا و لرزش داشت....کلا" عزاداری یادم رفت !!!!

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاشورا تبدیل شده به یک فستیوال. دیدید کشورهای مختلف دنیا جشن ها وفستیوال هایی دارند که همه مردم (اکثر مردم) می ریزند تو خیابونها و یک جشن و یا یک مراسم مذهبی یا ملی رو دسته جمعی برگزار می کنند. مثل فستیوال اژدها در چین یا فستیوالهای دیگری نظیر این. این هم فستیوال ماست.
البته جنس فستیوال ها متفاوته و اینکه عاشورا مذهبی هست و مثل اغلب فستیوال های معروف پیشینه بی مایه نداره ولی الان فرمش درست مثل گردهایی ها و فستیوال های عمومی شده. خود من که تو عاشورا و تاسوعا به شهر پدری می رم و دوستان قدیمی رو تو خیابونها می تونم ببینم. و دیدار ها تازه میشه.

http://www.jalalpic.com/img/90/azar/13/alam/aksdoni_Jalalpic_funpatugh_com (16).jpg

بیتا24

عضو جدید
عاشورا تبدیل شده به یک فستیوال. دیدید کشورهای مختلف دنیا جشن ها وفستیوال هایی دارند که همه مردم (اکثر مردم) می ریزند تو خیابونها و یک جشن و یا یک مراسم مذهبی یا ملی رو دسته جمعی برگزار می کنند. مثل فستیوال اژدها در چین یا فستیوالهای دیگری نظیر این. این هم فستیوال ماست.
البته جنس فستیوال ها متفاوته و اینکه عاشورا مذهبی هست و مثل اغلب فستیوال های معروف پیشینه بی مایه نداره ولی الان فرمش درست مثل گردهایی ها و فستیوال های عمومی شده. خود من که تو عاشورا و تاسوعا به شهر پدری می رم و دوستان قدیمی رو تو خیابونها می تونم ببینم. و دیدار ها تازه میشه.

مهندس این چوب بازی فک کنم توی گلستان بیبشتر باشه

درست میگم؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز

درست میگم؟
اینجا تو آذربایجان هم هست، بهش میگن شاخسی واخسی (شاه حسین وای حسین) شاید گلستان هم باشه ولی این عکس گویا مربوط به مشهد هست.

ses

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آفرین بیتا جان واقعا بدعته
حالا اوناییکه میگن بدعت نیست بیان طبق قران واحادیث صحیح ثابت کنن که خود عزاداری بدعت نیست
بابا خوب فکرکنید در مورد خدا ودینش چون هر لحظه دیدی مردی
یا میگن هر که واسه امام حسین دو قطره اشک بریزه همه گناهاش پاک میشه میره بهشت که این با قران 10000% تناقض داره!
به خدا موندیم چکار کنیم عضا داری کنیم نکنیم چکار کنیم یا نکنیم و.................................................................................
خدا رحم کنه بهمون
آمیننننننننننننننننننننننننننننننننننن

ses

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

درست میگم؟
تو تبریز من که دیدم
یکی از تبریزیها میگفت رسم ما تبریزیها تو مشهد از همه جالب تره
هر شهر یک رسمی داره
منم گفتم مگه دین خدا چیه که هر کی پامیشه 1 رسم درست میکنه ؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین بیتا جان واقعا بدعته
حالا اوناییکه میگن بدعت نیست بیان طبق قران واحادیث صحیح ثابت کنن که خود عزاداری بدعت نیست
بابا خوب فکرکنید در مورد خدا ودینش چون هر لحظه دیدی مردی
یا میگن هر که واسه امام حسین دو قطره اشک بریزه همه گناهاش پاک میشه میره بهشت که این با قران 10000% تناقض داره!
به خدا موندیم چکار کنیم عضا داری کنیم نکنیم چکار کنیم یا نکنیم و.................................................................................
خدا رحم کنه بهمون
آمیننننننننننننننننننننننننننننننننننن

شما آدم خوبی باش . تا میتونی به دیگران کمک کن.
اون وقت خود خدا وارد زندگی آدم میشه.