راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

memar88

عضو جدید
سلام .بروبچ معماري! به اميد قبولي همه...
درصدهاي من حدودا به اين صورت در اومده:
رياضي 27% سوال آخر هندسه رو متساوي الساقين زدم نمي دونم درسته يا غلط!منفي حساب كردم
فن 30%
مباني 56%
ادبيات 73%
معارف 40%
زبان 0
به نظر شما ميشه با اين درصدها به روزانه يا شبانه اميد داشت؟ حدود رتبه ام چند ميشه؟

سلام به نظر من زیر 350 میشه .
موفق باشید ...

memar88

عضو جدید
سلام عرض میکنم به خدمت همه ی دوستان عزیز
میخواستم راجع به این درصدها و رتبه هاتون که میپرسین چند میشه یه توضیحی بدم
اولا تا موقعی که کلیدی که سازمان سنجش با اون سوالات رو تصحیح میکنه رو نبینیم نمیتونیم راجع به درصدهامون نظر بدیم و من خودم هم شروع کردم به درصد درآوردن ولی بعد که فکرشو کردم دیدم کار بیخودیه . یهو موقع اعلام نتایج کارنامت رو میبینی و بعدش اینجوری میشی :eek: همون بهتر که صبر کنیم و ببینیم تو کارنامه ها چه درصدهایی میاد.
دوما بر فرض اینکه درصد هایی که حساب میکنم درست هم باشه ولی دوستان توجه کنید که آزمون امسال با پارسال فرق میکنه و چیزی که تعیین کنندس ترازهای هر درسه نه درصد . مثلا امسال ادبیات آسون اومده بود شما اگه 80 هم زده باشین زیاد دلخوشی نداره چون اکثرا بالا زدن و تراز شما تو این درس کمک چندانی بهتون نمیکنه و اگه پایین زده باشین بدجور ضرر میکنین . با توجه به اینکه نمیدونیم بقیه دقیقا چکار کردن و کلید نهایی هم داده نشده محاسبه نمره تراز هر درس واسه ما ممکن نیست . پس به نظرم دادن درصد ها و توقع اینکه بدونیم رتبمون چند میشه کار بیهوده ایه . چون ممکنه از اونی که فکرش رو میکردم بدتر بشه بعدش تو روحیمون تاثیر بد میذاره و ممکن هم هست خیلی بهتر از اون چیزی بشه که فکرشو میکردیم .
ببخشید اگه حرافی کردم:confused: فقط درس پس دادم خدمت دوستان عزیز:smile:
موفق و پیروز باشید:)

سلام دوست عزیز حرافی چیه بابا لطف داری ولی میخواستم بگم که :
سنجش اعلام کرده که به علت تعدد رشته ها امسال نه دفترچه سوالات نه کلید هاشو رو سایت نمیزاره و فکر کنم این درصد گفتن ها هم خودش یه هیجانی رو ایجاد میکنه واسه بچه ها.
یه نکته دیگه هم که میخواستم بگم اینه که برای آزمون سراسری که تعداد نفراتی که قراره پذیرش بشن معلومه درصد مهمتر از تراز هستش چون اون تعداد افرادی که میانگینشون بالاتره قبول میشن.
ولی دانشگاه آزاد تراز مهمتره مثلا دانشگاه آزاد مهاباد ترازش 5000 باشه هر چند نفر که ترازشون از 5000 بالاتر باشه قبول میشن حتی اگه 1000 نفر هم باشن دانشگاه موظف هستش همه اونارو بپذیره ولی پارسال تعداد پذیرش کل دانشگاه سراسری 275 نفر بود پس فقط 275 نفر که بهتر باشن قبول میشن.
ببخشید که زیاد حرافی کردم .

آخرین ویرایش:

memar88

عضو جدید
لطفا نظر....

لطفا نظر....

سلام بچه ها این درصدهای من با توجه به کلیدهایی که بچه ها گذاشتن تقریبا فکر کنم درست دراومده :
معارف : 18
ادبیات : 85
زبان : -
ریاضی : -
فن : 40
مبانی : 80
به نظر خودم رتبه ام به امید خدا زیر 500 بشه .
شما هم لطفا نظر بدین ..............

ask q

عضو جدید
نه بابا شوخیم چیه .. این رتبه 51 پارساله میتونی میانگین هر دوتا تون رو بگیری که ماله شما بهتر هم هست.
معارف : 58
ادبیات : 82
زبان : 16
ریاضی : 48
فن : 28
مبانی : 35

نمیدونم والااا،خدا کنه،راستش خودم اصلا امید ندارم فکر میکنم خیلی رتبم خوب بشه زیر 500 میشه...

درهرصورت مرسی،اگه پیش بینیتون درست باشه پیش من یه جایزه دارید!!!:biggrin::D;)

Sajjad_Fashion

عضو جدید

نه بابا شوخیم چیه .. این رتبه 51 پارساله میتونی میانگین هر دوتا تون رو بگیری که ماله شما بهتر هم هست.
معارف : 58
ادبیات : 82
زبان : 16
ریاضی : 48
فن : 28
مبانی : 35

سلام شما مطمئنی اینا درصد های رتبه 51 هستن!؟!
اگه مطمئنی پس اگه ما این درصد ها رو تقسیم بر 4 کنیم می شه
معارف14
ادبیات 20
زبان 4
ریاضی 12 (به فرض 0)
فن 20 (تقسیم بر 4 نکنیم)
مبانی 30 (تقسیم بر 4 نکنیم)

با این در صد ها رتبه رو 20 برابر افزایش بدیم می شه رتبه 1020 باز هم کمتر 2000
که من فکر نکنم چنین چیزی باشه

memar88

عضو جدید
معارف14
ادبیات 20
زبان 4
ریاضی 12 (به فرض 0)
فن 20 (تقسیم بر 4 نکنیم)

سلام
با این درصدهایی که تقسیم بر چهار کردید رتبه حدود 8500 میشه.
ببینید من رتبه و درصدهای 25 نفر پارسال رو دارم از رتبه 36 کشوری تا 11713 که با گرفتن میانگین بچه ها بر اساس اون رتبه ها رو میگم .

dfdf

عضو جدید
معارف14
ادبیات 20
زبان 4
ریاضی 12 (به فرض 0)
فن 20 (تقسیم بر 4 نکنیم)

ببخشیدا .اما شما چرا ایینقدر با یاس و نا امیدی حرف میزنی.به نظرم حرفهای memarمنطقی.البته اگه شما نخوای خود شیرینی کنی.شما همه رو تقسیم بر 4 میکنی بعد انتظار داری رتبت زیر 1000 بشه.حرفات اصلا منطقی نیست.قصد توهین ندارم.

mvmvm

عضو جدید
سلام دوست عزیز حرافی چیه بابا لطف داری ولی میخواستم بگم که :
سنجش اعلام کرده که به علت تعدد رشته ها امسال نه دفترچه سوالات نه کلید هاشو رو سایت نمیزاره و فکر کنم این درصد گفتن ها هم خودش یه هیجانی رو ایجاد میکنه واسه بچه ها.
یه نکته دیگه هم که میخواستم بگم اینه که برای آزمون سراسری که تعداد نفراتی که قراره پذیرش بشن معلومه درصد مهمتر از تراز هستش چون اون تعداد افرادی که میانگینشون بالاتره قبول میشن.
ولی دانشگاه آزاد تراز مهمتره مثلا دانشگاه آزاد مهاباد ترازش 5000 باشه هر چند نفر که ترازشون از 5000 بالاتر باشه قبول میشن حتی اگه 1000 نفر هم باشن دانشگاه موظف هستش همه اونارو بپذیره ولی پارسال تعداد پذیرش کل دانشگاه سراسری 275 نفر بود پس فقط 275 نفر که بهتر باشن قبول میشن.
ببخشید که زیاد حرافی کردم .

سلام به خدمت برادر عزیز معمار آینده مملکت
به خدمتتون عارضم که من قصد بی ادبی ندارم ولی باید بگم که شما هنوز درک درستی از زتبه و نمره تراز و نمره کل و اینجور چیزا ندارین
برادر من نمره تراز همون نمره کل هست که ملاک و معیار رنکینگ یا همون رتبه بندیه و به آزمون خاصی اختصاص نداره . اساسا هر آزمون تستی که شما شرکت می کنید به شما یه نمره علمی اختصاص داده میشه که بر طبق اون رتبه شما در میان شرکت کنندگان مشخص میشه .
واسه دانشگاه آزاد اتفاقا ظرفیت ها مشخصه مثلا 80 نفر . و وقنی میگن مثلا 80 نفر پذیرش دارن تو این رشته نمره کل نفر هشتادم میشه حد نصاب نمره قبولی . مگه میشه گفت مثلا تراز این دانشگاه 5000 هست و هرکی بالاتر از 5000 هزار بیاره ولو 2000 نفر باشن دانشگاه موظفه که همشون رو ثبت نام کنه . این چیز خنده داریه و کاملا غیر منطقی . پس تراز قبولی رو تو دانشگاه آزاد نمره کل آخرین فرد قبول مشخص میکنه که اونم بستگی داره بقیه شرکت کنندگان چکار کرده باشن
تو سراسری اوضاع فرق میکنه چون شما مثل دانشگاه آزاد اول انتخاب رشته نمیکنین و تو سراسری هم نمره کل یا ترازی که شما بدست میارین ملاک رتبه بندی میشه نه درصدها . اگه دقت کنین سالهای قبل درصدهای پذیرفته شدگان بالاتر بوده ولی سال 87 چون یه کم مشکل تر بوده با درصدهای کمتر از سالهای قبل حتی رتبه های بهتری آوردن . در محاسبه نمره کل درصد هارو با هم جمع نمیزنن بلکه تراز هر درس رو در ضریبش ضرب میکنن و میانگین وزنی ترازهای همه دروس رو بدست میارن که اون میشه نمره کل شما یا همون تراز که بر طبق این نمره کل یا همون نمره علمی رتیه شما بین شرکت کننده ها مشخص میشه
باز هم میگم قصد بی ادبی نداشتم فقط خواستم یه سری توضیحات بیشتر بدم راجع به پست قبلی

آخرین ویرایش:

ghasemzadeh

عضو جدید
سلام
با این درصدهایی که تقسیم بر چهار کردید رتبه حدود 8500 میشه.
ببینید من رتبه و درصدهای 25 نفر پارسال رو دارم از رتبه 36 کشوری تا 11713 که با گرفتن میانگین بچه ها بر اساس اون رتبه ها رو میگم .

درصد یکی از دوستام
معارف 12
ادبیات 50
زبان 0
ریاضی 27
فن 20
مبانی 60
حدس میزنید رتبش چند باشه؟
شبانه شریعتی چه رتبه ای می خواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

E-y

عضو جدید
رتبه ی 27 سال 88
اندیشه 50%
ادبیات 50%
زبان 50%
ریاضی 25%
فن 52%
مبانی 52%
زبان 50%
ریاضی 5%
فن 40%
مبانی 70%
زبان 0%
ریاضی 20%
فن 45%
مبانی 85%
زبان 50%
ریاضی 1%
فن 40%
مبانی 40%
زبان 0%
ریاضی 10%
فن 40%
مبانی 38%

Sajjad_Fashion

عضو جدید
ببخشیدا .اما شما چرا ایینقدر با یاس و نا امیدی حرف میزنی.به نظرم حرفهای memarمنطقی.البته اگه شما نخوای خود شیرینی کنی.شما همه رو تقسیم بر 4 میکنی بعد انتظار داری رتبت زیر 1000 بشه.حرفات اصلا منطقی نیست.قصد توهین ندارم.

:wallbash:ای بابا چرا اینجا همه خروس جنگی شدن :w43:من نگفتم می شه زیر 1000 اورد گفتم به نظرم اون درصد ها؛درصدهای رتبه 51 نمی تونه باشه (به نظر من)
و فکر نکنم غیر منطقی باشه حوب من درصد ها تقسیم بر 4 کردم و رتبه رو 20 برابر که باکلی بد بینی می شد رتبه ای حدود 2000 پس این طور نتیجه گرفتم که نمی تونه درصد های رتبه 51 باشه.:tooth:
در ضمن من اصلا به روزانه اینا فکر نمی کنم فقط امیدوارم یه جا غیرانتفاعی قبول بشم همین
:w23:به امید خدا همه به نتیجه ای که منتظرش هستیم می رسیم خدا بزرگه

Sajjad_Fashion

عضو جدید
به خدمتتون عارضم که من قصد بی ادبی ندارم ولی باید بگم که شما هنوز درک درستی از زتبه و نمره تراز و نمره کل و اینجور چیزا ندارین
برادر من نمره تراز همون نمره کل هست که ملاک و معیار رنکینگ یا همون رتبه بندیه و به آزمون خاصی اختصاص نداره . اساسا هر آزمون تستی که شما شرکت می کنید به شما یه نمره علمی اختصاص داده میشه که بر طبق اون رتبه شما در میان شرکت کنندگان مشخص میشه .
واسه دانشگاه آزاد اتفاقا ظرفیت ها مشخصه مثلا 80 نفر . و وقنی میگن مثلا 80 نفر پذیرش دارن تو این رشته نمره کل نفر هشتادم میشه حد نصاب نمره قبولی . مگه میشه گفت مثلا تراز این دانشگاه 5000 هست و هرکی بالاتر از 5000 هزار بیاره ولو 2000 نفر باشن دانشگاه موظفه که همشون رو ثبت نام کنه . این چیز خنده داریه و کاملا غیر منطقی . پس تراز قبولی رو تو دانشگاه آزاد نمره کل آخرین فرد قبول مشخص میکنه که اونم بستگی داره بقیه شرکت کنندگان چکار کرده باشن
تو سراسری اوضاع فرق میکنه چون شما مثل دانشگاه آزاد اول انتخاب رشته نمیکنین و تو سراسری هم نمره کل یا ترازی که شما بدست میارین ملاک رتبه بندی میشه نه درصدها . اگه دقت کنین سالهای قبل درصدهای پذیرفته شدگان بالاتر بوده ولی سال 87 چون یه کم مشکل تر بوده با درصدهای کمتر از سالهای قبل حتی رتبه های بهتری آوردن . در محاسبه نمره کل درصد هارو با هم جمع نمیزنن بلکه تراز هر درس رو در ضریبش ضرب میکنن و میانگین وزنی ترازهای همه دروس رو بدست میارن که اون میشه نمره کل شما یا همون تراز که بر طبق این نمره کل یا همون نمره علمی رتیه شما بین شرکت کننده ها مشخص میشه
باز هم میگم قصد بی ادبی نداشتم فقط خواستم یه سری توضیحات بیشتر بدم راجع به پست قبلی

من هم نظرم همینه کاملا درسته;)اما دوست گلم یکم دوستانه تر نظرت رو بگو ;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رتبه ی 27 سال 88
اندیشه 50%
ادبیات 50%
زبان 50%
ریاضی 25%
فن 52%
مبانی 52%
زبان 50%
ریاضی 5%
فن 40%
مبانی 70%
زبان 0%
ریاضی 20%
فن 45%
مبانی 85%
زبان 50%
ریاضی 1%
فن 40%
مبانی 40%
زبان 0%
ریاضی 10%
فن 40%
مبانی 38%
شما این درصدا رو از رو چه حسابی می گین؟ :smile:
می گم حالا که بازار حدس زدن درصدا داغه منم درصدامو می گم شما نظر بدین:

ادبیات: 88
معارف: 30
زبان: 20
ریاضی:33
فن:30
مبانی:40

memar88

عضو جدید

ه خواهش میکنم دوست گرامی
این نظر شخصی شماست ولی من کاملا با شما مخالفم چون درصد با تراز کاملا فرق داره برای مثال تو شهر خودم ترم گذشته دانشگاه آزاد 126 نفر به اون تراز رسیدند و اونجا قبول شدند و چون شهرهایی که دانشگاه آزاد دارند زیاده بنابراین بیشتر از 150 نفر برای یه مرکز قبول نمیشن برای مثال استان مثل آذربایجان غربی تو چهار مرکز دانشگاه آزاد دانشجوی معماری میپزیرند که شامل شهرهای ارومیه و مهاباد . بوکان و سلماس هستش.
به هر حال شما میتونید در این مورد بیشتر تحقیق کنید.

memar88

عضو جدید
درصد یکی از دوستام
معارف 12
ادبیات 50
زبان 0
ریاضی 27
فن 20
مبانی 60
حدس میزنید رتبش چند باشه؟
شبانه شریعتی چه رتبه ای می خواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام
به نظر من بین 1300 تا 1500
به هر حال بخوای شبانه بیاری حداقل رتبه ات زیر 700 باشه اونم با سهمیه بومی

memar88

عضو جدید
:wallbash:ای بابا چرا اینجا همه خروس جنگی شدن :w43:من نگفتم می شه زیر 1000 اورد گفتم به نظرم اون درصد ها؛درصدهای رتبه 51 نمی تونه باشه (به نظر من)
و فکر نکنم غیر منطقی باشه حوب من درصد ها تقسیم بر 4 کردم و رتبه رو 20 برابر که باکلی بد بینی می شد رتبه ای حدود 2000 پس این طور نتیجه گرفتم که نمی تونه درصد های رتبه 51 باشه.:tooth:
در ضمن من اصلا به روزانه اینا فکر نمی کنم فقط امیدوارم یه جا غیرانتفاعی قبول بشم همین
:w23:به امید خدا همه به نتیجه ای که منتظرش هستیم می رسیم خدا بزرگه

سلام سجاد جون
من این رتبه ها و درصدهای پارسال رو از همین فوریوم درآوردم که الان هم ممکنه تو آرشیو اینجا باشه مطمئن باش تمام درصدها درسته
به امید پیروزی.....

E-y

عضو جدید
شما این درصدا رو از رو چه حسابی می گین؟ :smile:
می گم حالا که بازار حدس زدن درصدا داغه منم درصدامو می گم شما نظر بدین:

ادبیات: 88
معارف: 30
زبان: 20
ریاضی:33
فن:30
مبانی:40
من نه پیشگو هستم نه جادوگر عزیزم فقط یه مقداری خنگم:D
اینجا هم به جای 87 نوشتم88

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نه پیشگو هستم نه جادوگر عزیزم فقط یه مقداری خنگم:D
اینجا هم به جای 87 نوشتم88
:biggrin::D آهااااان. آخه این چندوقته ازین حرفا کم نشنیدم :biggrin:
می گم بچه ها کسی نمی دونه این مصاحبه ی سوره چجوریه؟ آخه اینطور که من شنیدم سخت می گیرن.

dfdf

عضو جدید
معارف 25
ادبیات 40
ریاضی 0
زبان 0
مبانی50
فن 45
لطفا memar یه پیش بینی بکن؟ممنون:redface:

moya_memar

عضو جدید
88 می شه 3 ولی اون دو تا درستن.

سلام دوستاي گلم من خودم اين سوال رو 3 زدم اما وقتي دوباره حساب كردم شد 2 يه توضيحاتي هم مي دم كه اميدوارم قانع بشيد:
در ستونها هر چه le بيشتر باشه در نتيجه تحمل كمانش كمتره يعني le بيشتر باعث ميشه نيروي بحراني(Pcr) كمتر بشه و ستون زودتر به كمانش برسه پس تحمل كمانش كمتره،براي بدست آوردن leبايد L*Kبشه:
گزينه 1: Kبخاطر دو سر لولا بودن 1 هستش و L هم كه 1،پس le=1
گزينه2: Kبخاطر يك سر گيردار يك سر لولا بودن 75.و l هم 2 ،پس le=2*0.75=1.5
گزينه3: Kبخاطر دو سر گيردار بودن 5. و l هم 1.5 ،پس le=0.5*1.5=0.75
گزينه4: Kبخاطر يك سر گيردار و يك سر آزادبودن 2 و l هم 0.5،پس le=0.5*2=1
پس ميبينيد كه le در گزينه 2 بيشترين مقدار پس جواب گزينه 2هستش در ضمنle به توان هم ميرسه پس جواب گزينه 1و4 (1)با به توان رسيدن همون 1 ميشن اما جواب2 (1.5)با به توان رسيدن 2.25 ميشه و جواب 3(0.75) با به توان رسيدن 0.5625 ميشه.
ولي خودمم نمي دونم چرا تو كنكور گيج شدم و 3 رو زدم.
اميدوارم كمكي كرده باشم.واسه توضيح بيشتر هم در خدمتم.:smile:

mehdicris

عضو جدید
معارف 50
ادبیات 75
زبان 5
ریاضی سفید
فن 35
مبانی 73
بچه ها امیدی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اونایی که تجربه دارن ازشون می خوام بگن رتبه ام حدودا چند میاد.ممنون

Sina_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستاي گلم من خودم اين سوال رو 3 زدم اما وقتي دوباره حساب كردم شد 2 يه توضيحاتي هم مي دم كه اميدوارم قانع بشيد:
در ستونها هر چه le بيشتر باشه در نتيجه تحمل كمانش كمتره يعني le بيشتر باعث ميشه نيروي بحراني(Pcr) كمتر بشه و ستون زودتر به كمانش برسه پس تحمل كمانش كمتره،براي بدست آوردن leبايد L*Kبشه:
گزينه 1: Kبخاطر دو سر لولا بودن 1 هستش و L هم كه 1،پس le=1
گزينه2: Kبخاطر يك سر گيردار يك سر لولا بودن 75.و l هم 2 ،پس le=2*0.75=1.5
گزينه3: Kبخاطر دو سر گيردار بودن 5. و l هم 1.5 ،پس le=0.5*1.5=0.75
گزينه4: Kبخاطر يك سر گيردار و يك سر آزادبودن 2 و l هم 0.5،پس le=0.5*2=1
پس ميبينيد كه le در گزينه 2 بيشترين مقدار پس جواب گزينه 2هستش در ضمنle به توان هم ميرسه پس جواب گزينه 1و4 (1)با به توان رسيدن همون 1 ميشن اما جواب2 (1.5)با به توان رسيدن 2.25 ميشه و جواب 3(0.75) با به توان رسيدن 0.5625 ميشه.
ولي خودمم نمي دونم چرا تو كنكور گيج شدم و 3 رو زدم.
اميدوارم كمكي كرده باشم.واسه توضيح بيشتر هم در خدمتم.:smile:

درست زدی بابا
گزینه 3 جوابه
کمتر رو خواسته

Sina_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
معارف 50
ادبیات 75
زبان 5
ریاضی سفید
فن 35
مبانی 73

امید نداری ؟
دوباره امتحان بدی همین قدر میتونی بزنی؟
شرمنده ولی فکر کنم با این درصدها آموزشی سربازیتو میفتی عجب شیر ....!:surprised:
05 کرمان هم تکمیل ظرفیت قبولی واسه پادگان خدمت :biggrin:

memar88

عضو جدید
معارف 50
ادبیات 75
زبان 5
ریاضی سفید
فن 35
مبانی 73

صدر صد اميد هست.
با اين درصدها ممکنه زير 500 رو بياري
موفق باشيد

dfdf

عضو جدید
سلام دوست عزيز
به نظرم احتمالا زير 2500 بشه با توجه به ميانگين هاي پارسال

سلام ارشیتکت.من خیلی میترسم.سختی امسال رتبه هارو نمیاره پایین عزیز.؟؟تا چه رتبه ای شانس قبولی هست؟؟

آخرین ویرایش:

mvmvm

عضو جدید
سلام memar جان . شما که شدی سازمان سنجش یه فال هم واسه ما بگیر :biggrin:. قربون دستت .:smile: ببین قرعه ما چند در میاد ؟;)
معارف : 93.33
ادبیات : 93.33
زبان : 10
ریاضی : 28.33
فن : 15.33
مبانی : 36.33
در ضمن سوالهایی رو که شک داشتم منفی حساب کردم :cry:
آ قربون دستت . ببینم چکار میکنی ؟:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا