مطالعه گروهی کاردانی به کارشناسی معماری 94

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستای عزیزم ک سال 94کنکور کاردانی به کارشناسی دارن.....:w30:

باید در همین اول بگم که برترین ها همیشه از بقیه زودتر شروع میکنن....پس زدن این تاپیک اصلنم زود نیس....
:w21:
قراره اینجا بهم روحیه بدیم....:w33::w31:

رتبه های برتر سالهای قبل رو بررسی کنیم....
:w10:

سوالات و مشکلاتمون رو بگیم...
:w26:

و

با هم رقابت کنیم...
:w34:

در آخر هم ایشالا رتبه های قبولیمون رو با هم در میون میزاریم...من که بی صبرانه منتظر اون روزیم که بیام و بگم شریعتی یا رجائی یا میراث قبول شدم...
:w38:

ایشالا هممون موفق میشیم و به اون چیزی که میخوایم و حقمونه میرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم:w32:

مرسی که اومدید.

:w27:

آخرین ویرایش:

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته(منبع:آکادمی تخصصی معماری)

منابع کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته(منبع:آکادمی تخصصی معماری)

عناصر و جزئيات ساختمان

• مشخصات فني عمومي كارهاي ساختماني - نشريه 55 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
  • جزئيات معماري ساختمان‌هاي آجري - نشريه 92 سازمان برنامه و بودجه
  • عناصر و جزئيات ساختمان - هنرستان
  • اجراي ساختمان - دكتر جليل شاهي
  • ساختمان‌سازي - رابين بري ترجمه اردشير اطيابي
  • فن‌آوري ساختمان‌هاي بتني و فولادي - هنرستان
  • جزوه كلاسي استاد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي عناصر و جزئيات
پياده كردن نقشه،‌ انواع زمين، عمليات خاكي، پي و مباحث مربوط به آن، شناژ، زه‌كشي، اجزاء ساختمان‌هاي فلزي و بتني و ديوار باربر (مباحث تير و ستون و كلاف و مهاربندي و رواداري و...) ديوارچيني و انواع آن (مباحث مربوط به آن)،‌ انواع سقف‌سازي، كف‌سازي، درپوش، كف پنجره، جان پناه - نعل درگاه، سايبان، قوس، خرپا، عايق‌كاري صوتي و حرارتي و رطوبتي، دودكش، داكت، درز و انواع آن، در و پنجره، سرويس بهداشتي، محوطه‌سازي، مقاوم‌سازي، اندودكاري داخلي و خارجي، نماسازي، عناصر ارتباط سطوح و ...
1-2 شناخت مواد و مصالح ساختماني

• مصالح ساختماني - استاد احمد حامي
  • مبحث 5 مقررات ملي ساختمان
  • شناخت مواد و مصالح - هنرستان
  • نشريه 55 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
سرفصل‌هاي كلي شناخت مواد و مصالح ساختماني
سنگ، خاك، گچ، آهك، سيمان، بتن و فرآورده‌هاي سيماني، ملات، فلزات، چوب، شيشه، قير، رنگ‌ها، خواص فيزيكي، مكانيكي، شيميايي، مصالح، كاشي، آجر، نسوزها، پلاستيك، مصالح جديد و...
1-3 تاريخ معماري ايران و اسلامي

• سبك‌شناسي معماري ايران - استاد محمدكريم پيرنيا
  • معماري اسلامي - هيلن براند
  • هنر ايران - آندره گدار
  • معماري ايران - آرتور پوپ
  • آشنايي با معماري اسلامي ايران - استاد پيرنيا
  • تاريخ هنر و معماري ايران در دوره اسلامي - دكتر محمديوسف كياني
جزوه تاريخ معماري - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري ايران و اسلامي
سبك‌هاي (خراساني،‌‌‌ آذري، اصفهان، قاجار) مسجد و مدرسه، بازار، خانه، حمام،‌ آب‌انبار، رباط، ساباط، كاروانسرا، ميل‌ها، مغازه‌ها، باغ‌ها، بادگير، خيشخان در معماري اسلامي ايران، عناصر تزئيني در معماري اسلامي، اندامهاي معماري اسلامي و ...
1-4 تاريخ معماري جهان

• مباني و مفاهيم در معماري معاصر غرب - دكتر وحيد قباديان
  • خلاصه تاريخ هنر - دكتر پرويز مرزبان
  • هنر در گذر زمان - هلن گاردنر (فقط بخش‌هاي مربوط به معماري)
  • آشنايي با معماري جهان - دكتر محمدابراهيم زارعي
  • جزوه تاريخ معماري جهان - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري جهان
سبك‌شناسي، بررسي كالبدي، هنر پيش از تاريخ، تمدن‌هاي مصر،‌ بين‌النهرين، ايران، هند، چين، ژاپن، تمدن‌هاي اژه‌اي يونان، روم، صدر مسيحيت، بيزانس، رومانسك، گوتيك، رنسانس، باروك، روكوكو، معماري معاصر ايران و جهان و...
1-5 متره و برآورد

• فهرست بها ابنيه - سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
  • شرايط عمومي پيمان - سازمان مديريت و برنامه‌ريزی
متره و برآورد - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي متره و برآورد
فصل‌هاي فهرست بها و توضيحات آن و واحدهاي مربوط به هر فصل، ‌آشنايي با شرايط عمومي پيمان و ضوابط آن، انواع ضرايب در پيمان، تضمين‌ها، آشنايي با روند اجراي پروژه‌هاي عمراني، مسائل متره، مباني مديريت پيمان و...
1-6 ايستايي

• استاتيك - بي‌ير جانستون - ترجمه دكتر ابراهيم واحديان

• مقاومت مصالح - بي‌ير جانستون - ترجمه دكتر ابراهيم واحديان

• جزوه كلاسي ايستايي - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي ايستايي
بردار، گشتاور، تعادل اجسام صلب، بررسي وضعيت تيرها و قابها، دياگرام‌هاي خمشي و برشي، بررسي وضعيت خرپاها، نيروهاي دروني خرپاها، خواص هندسي سطوح، تنش، كرنش، ستون‌ها و...
1-7 ترسيم فني، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو

• رسم فني و نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي ترسيم فني، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو
ابزارهاي نقشه‌كشي، استانداردهاي نقشه‌كشي، كاغذهاي نقشه‌كشي، ترسيم سه تصوير از يك جسم، مجهول‌يابي، برش، گسترده احجام، شناخت و تشخيص تصاوير مجسم موازي ايزومتريك، ديمتريك، تريمتريك (پرسپكتيو)، خطوط در نقشه‌كشي، اندازه‌گيري، تصاوير مجسم مركزي (پرسپكتيو مخروطي)، مجموعه مباحث، تشخيص انواع ترسيم و ويژگي‌هاي آن، ارتفاع در پرسپكتيو، ترسيم انواع پرسپكتيو، مباحث تغيير مكان ناظر، اوضاع نسبي خطوط در پرسپكتيو، ترسيم كف‌سازي و ترسيم تيرهاي چراغ، مباحث مربوط به ترسيمات پارالاين، سايه و انعكاس و...
1-8 تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات

• اقليم و معماري - دكتر مرتضي كسمايي

• راهنمايي طراحي اقليمي - دكتر مرتضي كسمايي

• آشنايي با ابنيه سنتي ايران - دكتر وحيد قباديان

• تأسيسات ساختمان - هنرستان

• تأسيسات ساختمان - مهندس مجتبي نائينيان

• جزوه تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات
تعاريف،‌ عناصر سازنده‌ي اقليم، تقسيمات اقليمي ايران، ويژگي‌هاي اقليم تأثيرات اقليم و محيط بر ساختمان، روش‌هاي انتقال حرارت و صوت و...، تنظيم نور - رنگ - صوت - دما و... در ساختمان، گرمايش و سرمايش و تجهيزات مربوط به آب سرد و گرم مصرفي و تأسيسات مربوط به جمع‌آوري و دفع فاضلاب روش‌هاي تهويه مطبوع، تأسيسات الكتريكي ساختمان (نور و اكوستيك) و...
1-9 مباني نظري معماري (طراحي و سواد بصري)

• مباني سواد بصري - دونيس ا. دانيس - ترجمه مسعود سپهر
  • زبان تصوير - گئورگي كپس - ترجمه فيروزه مهاجر
  • معماري، رنگ و انسان - مهندس ابوالقاسم سيدصدر
  • مباني هنرهاي تجسمي - دكتر حليمي
  • مباني طراحي معماري - هنرستان
  • معماري، فرم، فضا نظم - فرانسيس دي‌كي چينگ
  • مباني هنرهاي تجسمي - هنرستان
  • فضا - زمان - معماري - ترجمه‌ي منوچهر مزيني
  • جزوه مباني هنرهاي تجسمي - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي مباني نظري معماري
مباني هنرهاي تجسمي (عناصر اوليه در ارتباط بصري، فنون و تكنيك‌هاي بصري، تشريح و...) - سبك‌هاي هنري جهان - تئوريهاي معماري معاصر - آشنايي با معماران مطرح قرن بيستم.
1-10 نقشه‌برداري
مرجع جامع نقشه‌برداري -استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي نقشه‌برداري
انواع نقشه‌برداري، وسايل نقشه‌برداري، نظريه خطاها، اندازه‌گيري فاصله و زاويه، ترازيابي، تعيين يك امتداد و مختصات نقاط پيمايش و تعيين نقاط كانوا، مساحي، عمليات خاكي و...
1-11 رياضي

• رياضي عمومي - ليتهلد - جرج توماس
  • جزوه رياضي معماري - آكادمي تخصصي معماري
  • جزوه هندسه رياضي - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي رياضي
اتحاد، معادلات، مثلثات، دستگاه معادلات، مجموعه‌ها، معادلات خط، توابع، حد تابع، هم‌ارزي، هوپيتال، پيوستگي، مجانب‌ها، مشتق و كاربردهاي آن، قضاياي رول و ميانگين، ديفرانسيل،‌ مشتقات جزئي، توابع چندمتغيره، روش‌هاي انتگرال‌گيري معين و نامعين، قضاياي اساسي، محاسبه‌ي سطح حجم زيرمنحني، دنباله و سري، اعداد مختلط، مختصات قطبي، ماتريس، معادلات خط و صفحه، هندسه اقليدوسي و...

• مطالعه كتاب «حلتشريحيآزمونهايكارداني بهكارشناسي معماري»؛
    استاد سعيد سعيدي‌پور، براي آشنايي كامل با سؤالات آزمونهاي دانشگاه دولتي، آزاد و علمي كاربردي و پاسخ‌هاي تشريحي آن موكداً به داوطلبان عزيز توصيه مي‌شود.

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمار قبولی دانشجویان در کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1391 - دانشگاه های پذیرنده استان تهران

آمار قبولی دانشجویان در کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1391 - دانشگاه های پذیرنده استان تهران

موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی و گردشگری - روزانه 20 نفر

دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی - روزانه 30 نفر

دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی - شبانه 30 نفر

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی - شبانه 5 نفر

دانشگاه سوره - غیر انتفاعی 95 نفر

البته بعضی از سالها رجائی نمیگیره و میگن ک میراث هم میخواد منحل بشه:(
شریعتی هم که پنجاه درصد ظرفیتش واس دانشجوهای خودشه:(

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی من باید رتبه م زیر صد بشه تا تهران قبول شم؟!:question:

داریم اصن؟:w07:

آره خو....مگه چیه....قبول میشم ایشالاااااااااااااااا

بچه ها شمام بیاین و هدفتون رو بگید...اینکه دوس دارید کجا قبول بشید؟

:w33:

m9630

عضو جدید
خانم زیاد خودتو اذیت نکن
انشا الله خیلی راحت قبول میشی
خودم کمکت میکنم
از دعا هم دریغ ندارم
فقط تنها کاری که میکنی باید بدون استرس راحت رتم ها رو بگذرونی
همین درسا رو +یکمی دیگه از کتابا رو بخونی به راحتی قبول میشی
من تو فکر ارشدم بهمن میام تهران برای ارشد
اما فعل دارم درسو کار و قاطی میکنم
نما میزنم داخلی میزنم اسکه چاپ رویت همه رو قاطی کردم
سعی کن همه چی یاد بگیری
به امید روزی که همه رو تو باشگاه شیرینی بدی

sj3000

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم خوندن کتاب معماری غرب دکتر قبادیان واسه کارشناسی ناپیوسته چه قدر تاثیر داره؟
ممنون

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و ضمن خوش آمد گوئی.....کتاب معماری معاصر قبادیان جزء منابع درس معماری جهانه و قطعا تاثیر داره.......
با توجه ب اینکه ضریب معماری جهان دو و تعدادسوالات هم حداکثر3-4 تاس میتونه تاثیر گذارباشه......

آخرین ویرایش:

sj3000

عضو جدید
با سلام و ضمن خوش آمد گوئی.....کتاب معماری معاصر قبادیان جزء منابع درس معماری جهانه و قطعا تاثیر داره.......
با توجه ب اینکه ضریب معماری جهان دو و تعدادسوالات هم حداکثر3-4 تاس میتونه تاثیر گذارباشه......

ممنون مهرنوش جان
شما از الان مطالعه رو شروع کردی؟
من وقعا سردرگمم که از چه درس و کتابی شروع کنم؟
با توجه ب اینکه یک سال وقت دارم و کارامون وقت گیره

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم گلم........من تقریبا شروع کردم........فقط تشریح درس کنکوری یگانه بخش معماری جهانش رو میخونم با فضا زمان گیدئون و فرم فضا نظم.........

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه خبر خووووووووووووووووووووب:)
یه دانشگاه جدید تو تهران تاسیس شده....دانشکده معماری و هنر پارس...غیرانتاعیه اما هیئت علمیش عالیه و موسسش هم دکتر گلابچی هستند....امسال 80 نفر گرفت مث بقیه غیرانتفاعیا....

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم آمار دانشگاه های تهران ک امسال گرفتن
میراث:25 نفر زن و مرد
شریعتی:40 نفر روزانه و 32 نفر شبانه زن
هنرو معماری پارس(غیرانتفاعی):80نفر زن و مرد
سوره(غیرانتفاعی):80 نفر زن و مرد

mehmari

عضو جدید
عناصر و جزئيات ساختمان

• مشخصات فني عمومي كارهاي ساختماني - نشريه 55 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
  • جزئيات معماري ساختمان‌هاي آجري - نشريه 92 سازمان برنامه و بودجه
  • عناصر و جزئيات ساختمان - هنرستان
  • اجراي ساختمان - دكتر جليل شاهي
  • ساختمان‌سازي - رابين بري ترجمه اردشير اطيابي
  • فن‌آوري ساختمان‌هاي بتني و فولادي - هنرستان
سرفصل‌هاي كلي عناصر و جزئيات
پياده كردن نقشه،‌ انواع زمين، عمليات خاكي، پي و مباحث مربوط به آن، شناژ، زه‌كشي، اجزاء ساختمان‌هاي فلزي و بتني و ديوار باربر (مباحث تير و ستون و كلاف و مهاربندي و رواداري و...) ديوارچيني و انواع آن (مباحث مربوط به آن)،‌ انواع سقف‌سازي، كف‌سازي، درپوش، كف پنجره، جان پناه - نعل درگاه، سايبان، قوس، خرپا، عايق‌كاري صوتي و حرارتي و رطوبتي، دودكش، داكت، درز و انواع آن، در و پنجره، سرويس بهداشتي، محوطه‌سازي، مقاوم‌سازي، اندودكاري داخلي و خارجي، نماسازي، عناصر ارتباط سطوح و ...
1-2 شناخت مواد و مصالح ساختماني

• مصالح ساختماني - استاد احمد حامي
  • مبحث 5 مقررات ملي ساختمان
  • شناخت مواد و مصالح - هنرستان
  • نشريه 55 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
سرفصل‌هاي كلي شناخت مواد و مصالح ساختماني
سنگ، خاك، گچ، آهك، سيمان، بتن و فرآورده‌هاي سيماني، ملات، فلزات، چوب، شيشه، قير، رنگ‌ها، خواص فيزيكي، مكانيكي، شيميايي، مصالح، كاشي، آجر، نسوزها، پلاستيك، مصالح جديد و...
1-3 تاريخ معماري ايران و اسلامي

• سبك‌شناسي معماري ايران - استاد محمدكريم پيرنيا
  • معماري اسلامي - هيلن براند
  • هنر ايران - آندره گدار
  • معماري ايران - آرتور پوپ
  • آشنايي با معماري اسلامي ايران - استاد پيرنيا
  • تاريخ هنر و معماري ايران در دوره اسلامي - دكتر محمديوسف كياني
جزوه تاريخ معماري - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري ايران و اسلامي
سبك‌هاي (خراساني،‌‌‌ آذري، اصفهان، قاجار) مسجد و مدرسه، بازار، خانه، حمام،‌ آب‌انبار، رباط، ساباط، كاروانسرا، ميل‌ها، مغازه‌ها، باغ‌ها، بادگير، خيشخان در معماري اسلامي ايران، عناصر تزئيني در معماري اسلامي، اندامهاي معماري اسلامي و ...
1-4 تاريخ معماري جهان

• مباني و مفاهيم در معماري معاصر غرب - دكتر وحيد قباديان
  • خلاصه تاريخ هنر - دكتر پرويز مرزبان
  • هنر در گذر زمان - هلن گاردنر (فقط بخش‌هاي مربوط به معماري)
  • آشنايي با معماري جهان - دكتر محمدابراهيم زارعي
  • جزوه تاريخ معماري جهان - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري جهان
سبك‌شناسي، بررسي كالبدي، هنر پيش از تاريخ، تمدن‌هاي مصر،‌ بين‌النهرين، ايران، هند، چين، ژاپن، تمدن‌هاي اژه‌اي يونان، روم، صدر مسيحيت، بيزانس، رومانسك، گوتيك، رنسانس، باروك، روكوكو، معماري معاصر ايران و جهان و...
1-5 متره و برآورد

• فهرست بها ابنيه - سازمان مديريت و برنامه‌ريزي
  • شرايط عمومي پيمان - سازمان مديريت و برنامه‌ريزی
متره و برآورد - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري

سرفصل‌هاي كلي متره و برآورد
فصل‌هاي فهرست بها و توضيحات آن و واحدهاي مربوط به هر فصل، ‌آشنايي با شرايط عمومي پيمان و ضوابط آن، انواع ضرايب در پيمان، تضمين‌ها، آشنايي با روند اجراي پروژه‌هاي عمراني، مسائل متره، مباني مديريت پيمان و...
1-6 ايستايي

• استاتيك - بي‌ير جانستون - ترجمه دكتر ابراهيم واحديان

• مقاومت مصالح - بي‌ير جانستون - ترجمه دكتر ابراهيم واحديان

• جزوه كلاسي ايستايي - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي ايستايي
بردار، گشتاور، تعادل اجسام صلب، بررسي وضعيت تيرها و قابها، دياگرام‌هاي خمشي و برشي، بررسي وضعيت خرپاها، نيروهاي دروني خرپاها، خواص هندسي سطوح، تنش، كرنش، ستون‌ها و...
1-7 ترسيم فني، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو

• رسم فني و نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو - استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي ترسيم فني، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو
ابزارهاي نقشه‌كشي، استانداردهاي نقشه‌كشي، كاغذهاي نقشه‌كشي، ترسيم سه تصوير از يك جسم، مجهول‌يابي، برش، گسترده احجام، شناخت و تشخيص تصاوير مجسم موازي ايزومتريك، ديمتريك، تريمتريك (پرسپكتيو)، خطوط در نقشه‌كشي، اندازه‌گيري، تصاوير مجسم مركزي (پرسپكتيو مخروطي)، مجموعه مباحث، تشخيص انواع ترسيم و ويژگي‌هاي آن، ارتفاع در پرسپكتيو، ترسيم انواع پرسپكتيو، مباحث تغيير مكان ناظر، اوضاع نسبي خطوط در پرسپكتيو، ترسيم كف‌سازي و ترسيم تيرهاي چراغ، مباحث مربوط به ترسيمات پارالاين، سايه و انعكاس و...
1-8 تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات

• اقليم و معماري - دكتر مرتضي كسمايي

• راهنمايي طراحي اقليمي - دكتر مرتضي كسمايي

• آشنايي با ابنيه سنتي ايران - دكتر وحيد قباديان

• تأسيسات ساختمان - هنرستان

• تأسيسات ساختمان - مهندس مجتبي نائينيان

• جزوه تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات
تعاريف،‌ عناصر سازنده‌ي اقليم، تقسيمات اقليمي ايران، ويژگي‌هاي اقليم تأثيرات اقليم و محيط بر ساختمان، روش‌هاي انتقال حرارت و صوت و...، تنظيم نور - رنگ - صوت - دما و... در ساختمان، گرمايش و سرمايش و تجهيزات مربوط به آب سرد و گرم مصرفي و تأسيسات مربوط به جمع‌آوري و دفع فاضلاب روش‌هاي تهويه مطبوع، تأسيسات الكتريكي ساختمان (نور و اكوستيك) و...
1-9 مباني نظري معماري (طراحي و سواد بصري)

• مباني سواد بصري - دونيس ا. دانيس - ترجمه مسعود سپهر
  • زبان تصوير - گئورگي كپس - ترجمه فيروزه مهاجر
  • معماري، رنگ و انسان - مهندس ابوالقاسم سيدصدر
  • مباني هنرهاي تجسمي - دكتر حليمي
  • مباني طراحي معماري - هنرستان
  • معماري، فرم، فضا نظم - فرانسيس دي‌كي چينگ
  • مباني هنرهاي تجسمي - هنرستان
  • فضا - زمان - معماري - ترجمه‌ي منوچهر مزيني
  • جزوه مباني هنرهاي تجسمي - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي مباني نظري معماري
مباني هنرهاي تجسمي (عناصر اوليه در ارتباط بصري، فنون و تكنيك‌هاي بصري، تشريح و...) - سبك‌هاي هنري جهان - تئوريهاي معماري معاصر - آشنايي با معماران مطرح قرن بيستم.
1-10 نقشه‌برداري
مرجع جامع نقشه‌برداري -استاد سعيد سعيدي‌پور - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي نقشه‌برداري
انواع نقشه‌برداري، وسايل نقشه‌برداري، نظريه خطاها، اندازه‌گيري فاصله و زاويه، ترازيابي، تعيين يك امتداد و مختصات نقاط پيمايش و تعيين نقاط كانوا، مساحي، عمليات خاكي و...
1-11 رياضي

• رياضي عمومي - ليتهلد - جرج توماس
  • جزوه رياضي معماري - آكادمي تخصصي معماري
  • جزوه هندسه رياضي - آكادمي تخصصي معماري
سرفصل‌هاي كلي رياضي
اتحاد، معادلات، مثلثات، دستگاه معادلات، مجموعه‌ها، معادلات خط، توابع، حد تابع، هم‌ارزي، هوپيتال، پيوستگي، مجانب‌ها، مشتق و كاربردهاي آن، قضاياي رول و ميانگين، ديفرانسيل،‌ مشتقات جزئي، توابع چندمتغيره، روش‌هاي انتگرال‌گيري معين و نامعين، قضاياي اساسي، محاسبه‌ي سطح حجم زيرمنحني، دنباله و سري، اعداد مختلط، مختصات قطبي، ماتريس، معادلات خط و صفحه، هندسه اقليدوسي و...

• مطالعه كتاب «حلتشريحيآزمونهايكارداني بهكارشناسي معماري»؛
    استاد سعيد سعيدي‌پور، براي آشنايي كامل با سؤالات آزمونهاي دانشگاه دولتي، آزاد و علمي كاربردي و پاسخ‌هاي تشريحي آن موكداً به داوطلبان عزيز توصيه مي‌شود.

سلام بچه ها با دیدن حجم منابع دلسرد نشین. کاردانی به کارشناسی خیلی راحته. سال 90 فقط سه هفته وقت داشتیم. همون سه هفته رو خوندیم و با جمع دوستان سراسری انتخاب اول قبول شدیم. امیدتون به خدا باشه برین جلو

nila9591

عضو جدید
سلام بچه ها به نظر شما واسه من که از الان میخوام شروع کنم واسه خوندن ریاضی کتاب حساب دیفرانسل و انتگرال خوشخوان(۳جلد) خوبه؟ یا شروع کنم کتاب ریاضی عمومی اقاسی رو بخونم؟شما از چه منبعی واسه ریاضی استفاده میکنید؟

سوال

سوال

سلام ببخشید برای کنکور کاردانی به کارشناسی مثلا میتونیس فن ساختمان و مباني نظري وتئوري معماري شامل چه کتاب هایی میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به نظر شما واسه من که از الان میخوام شروع کنم واسه خوندن ریاضی کتاب حساب دیفرانسل و انتگرال خوشخوان(۳جلد) خوبه؟ یا شروع کنم کتاب ریاضی عمومی اقاسی رو بخونم؟شما از چه منبعی واسه ریاضی استفاده میکنید؟

سلام دوست عزیز....سپاس از حضورت..من کتاب دکتر نیکوکار رو گرفتم اما هنوز شروع نکردم...این کتبایی رو هم ک گفتی اسمش رو نشنیدم.....لیتهلد جز منابعه اما چون گسترده س من نیکوکار رو گرفتم...کتاب خوبیه...

سلام ببخشید برای کنکور کاردانی به کارشناسی مثلا میتونیس فن ساختمان و مباني نظري وتئوري معماري شامل چه کتاب هایی میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام دوست گرامی
مبانی نظری رو ک در منابع مشخص کردم و بقیه دروس تخصصی اعم از عناصر و شناخت و... هم جز فن ساختمان محسوب میشن
سپاس از حضورتون
با امید موفقیت روزافزون.

nila9591

عضو جدید
سلام دوست عزیز....سپاس از حضورت..من کتاب دکتر نیکوکار رو گرفتم اما هنوز شروع نکردم...این کتبایی رو هم ک گفتی اسمش رو نشنیدم.....لیتهلد جز منابعه اما چون گسترده س من نیکوکار رو گرفتم...کتاب خوبیه...

سلام دوست گرامی
مبانی نظری رو ک در منابع مشخص کردم و بقیه دروس تخصصی اعم از عناصر و شناخت و... هم جز فن ساختمان محسوب میشن
سپاس از حضورتون
با امید موفقیت روزافزون.

ممنونم عزیزم. ما باید هر دو جلدشو بگیریم؟منظورم اینه ینی باید ریاضی عمومی ۱ و ریاضی عمومی ۲ مسعود نیکوکار و حمیدرضا مقسمی رو بگیریم یا همون جلد اول کافیه؟

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم عزیزم. ما باید هر دو جلدشو بگیریم؟منظورم اینه ینی باید ریاضی عمومی ۱ و ریاضی عمومی ۲ مسعود نیکوکار و حمیدرضا مقسمی رو بگیریم یا همون جلد اول کافیه؟

نه دیگه عزیزم فقط ریاضی عمومی یک جزء دروس ماست و همون کافیه....ضریب ریاضی هم چهاره پس باید خیلی دقت کنیم....با آرزوی موفقیت
میتونم بپرسم کدوم شهری و کدوم دانشگاه ها رو انتخاب میکنی؟

nila9591

عضو جدید
نه دیگه عزیزم فقط ریاضی عمومی یک جزء دروس ماست و همون کافیه....ضریب ریاضی هم چهاره پس باید خیلی دقت کنیم....با آرزوی موفقیت
میتونم بپرسم کدوم شهری و کدوم دانشگاه ها رو انتخاب میکنی؟
منم برای شما آرزوی موفقیت دارم دوست عزیز.من خوزستانم و میخوام واسه شریعتی تهران بخونم،یعنی یه رتبه زیر ۵۰ میخوام.میدونم باید به خاطرش کلی تلاش کنم!و می خوام که این کارو بکنم!و الانم خیلی هم خوشحالم که با شما آشنا شدم:)

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم برای شما آرزوی موفقیت دارم دوست عزیز.من خوزستانم و میخوام واسه شریعتی تهران بخونم،یعنی یه رتبه زیر ۵۰ میخوام.میدونم باید به خاطرش کلی تلاش کنم!و می خوام که این کارو بکنم!و الانم خیلی هم خوشحالم که با شما آشنا شدم:)

سپاس گزارم دوست عزیز....بله...ایشالا ک قبول میشید....ایشالا همدیگه رو شریعتی میبینیم:)البته من هدفم میراثه:|
شما لطف داری...من هم خوشحالم عزیزم....

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستای گلم برای ریاضیات ، کار با ماشین حساب رو یاد بگیرید ، حداقل 30 درصد می زنید. البته زمان ما مجاز بود. الان رو نمی دونم.

برای دروس کلی هم لازم نیست انقدر منابع بخونید. خوندنش خوبه ها،دیگه برا ارشد مشکلی ندارید، ولی با کتاب انتشارات چارخونه نوشته ی یگانه و کتاب سعیدی پور هم میشه قبول شد.

موفق باشید...

kaligula

عضو جدید
بینید بچه ها برای رتبه ی خوب آوردن تو این کنکور فقط باید رو ریاضی و زبان تمرکز کنید.
دروس عمومی خیلی خیلی مهمه و روی رتبه تون اثر میذاره
با منابع زیاد فقط وقتتونو تلف می کنید
برای دروس تخصصی تون کتاب یگانه یا سعیدی پور رو اگه خوب بخونین کافیه
ریاضی هم آسونه در حد دبیرستان
نگران نباشین و سخت نگیرین
چون اصلا سخت نیست
اگه هم کمکی خواستین رو تجربه ی منم حساب کنین :redface:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میدونم خیلیا این سوال رو پرسیدن اما جواب قطعی میخوام،کسی که کاردانی به کارشناسی معماری خونده(مثلا رشتش کامپیوتر بوده تا فوق دیپلم،و بعد برای کارشناسی معماری.خونده) اگر ارشد معماری معماری از دانشگاه ازاد بگیره ایا حق امضا میتونه بگیره یا نه?

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشوراز آغاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی خبرداد.حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهارداشت: ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۳ موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی که پذیرش در آنها براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد از امروز(شنبه ۱۷ آبان) آغاز می‌شود.مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشوربا بیان اینکه منظور از سوابق تحصیلی معدل فوق دیپلم یا کاردانی است، افزود: ثبت نام منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org صورت می‌گیرد و تا روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ادامه دارد.وی با تاکید بر اینکه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته از امروز روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، ادامه داد: کلیه متقاضیان می‌توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور درمورد پرداخت هزینه توضیح داد: از آنجایی که پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی است داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و در محدوده زمانی اعلام شده نسبت به پرداخت مبلغ ۱۴۴۰۰ تومان توسط کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است اقدام کرده و نسبت به دریافت اطلاعات کار اعتباری دارای شماره سریال ۱۲ رقمی اقدام کنند.توکلی در پایان گفت: هر داوطلب می‌تواند حداکثر ۲۵ کد رشته محل از میان کدرشته محل‌های رشته مربوط انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه ثبت نام کند.

tina.rad66

عضو جدید
کنکور 94

کنکور 94

سلام
از شما دوستان میخوام منو راهنمایی کنید.
من فوق دیپلمو چند سال پیش گرفتم و حالا قصد دارم دوباره ادامه بدم و در کنکور 94 شرکت کنم ولی نمیدونم باید چه کتابهای رو بخونم و از کجا شروع کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

تاریخ توزیع دفترچه کنکور کسی میدونه کی؟

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از شما دوستان میخوام منو راهنمایی کنید.
من فوق دیپلمو چند سال پیش گرفتم و حالا قصد دارم دوباره ادامه بدم و در کنکور 94 شرکت کنم ولی نمیدونم باید چه کتابهای رو بخونم و از کجا شروع کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

تاریخ توزیع دفترچه کنکور کسی میدونه کی؟

سلام دوست عزیز.چقدر عالی
عزیزم تو صفحه ی اول منابع رو گذاشتم و فکر میکنم دفترچه هم تقریبا اردیبهشت سال آینده رو سایت قرار بگیره و کنکور مرداد ماه باشه

tina.rad66

عضو جدید
سلام
مرسی از راهنمایت.میخواستم بدونم اگه پکیج کامل مدرسان رو بگیرم وبخونم کافی برای کارشناسی

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از راهنمایت.میخواستم بدونم اگه پکیج کامل مدرسان رو بگیرم وبخونم کافی برای کارشناسی

خواهش میکنم
به نظر من پکیج مدرسان نه تنها کافی نیست بلکه موثر هم نیست...شما اگه تهران هستید اگه بتونید کلاس ها و آزمون های آکادمی تخصصی رو برید خیلی خوبه چون استاداش اکثرا طراحان کنکور هستن...جزوه ش رو هم بتونی تهیه کنی خوبه....در کنار اون کتابای کنکور کاردانی به کارشناسی سعیدی پور هم خوبه و کتاب های کنکور کاردانی به کارشناسی استاد یگانه نشر چارخونه هم توضیح درس و هم تستش کمکت میکنه.موفق باشی عزیزم.

بالا