راهنمایی و مشاوره ی انتخاب رشته علوم ریاضی

sahar mahdavi

عضو جدید
همین که با ریاضی فیزیک چطوری دیگه.
اوکی اینجور که تو پست اخر خوندم با ریاضی مشکل نداری اوکی پس حسابداری خوبه برات. بعدم دفترچه قلمچی اینا نداری رشته هارو توضیح داده؟
تو نت ام سرچ کنی خ خوبه.
اینجام تو تالارهای مختلف بری افراد از رشته های مختلف هستن
خب راستش کار خانوما و اقایون کلا هی دگرگون میشه و ثبات نداره. خوبیش اینه که شما در درجه ی اول استعدادها و توانایی و علاقتو در نظر گرفته و در کنارش کار
ایشالا ک یه انتخاب رشته خوب بکنی

مرسی ممنون
اره اصلا با ریاضی و فیزیک مشکلی ندارم
نه دفترچه ندارم چند روزه تو سایتا همش دارم سرچ میکنم خودمم خسه شدم هنوزم هی یه رشته جدید میبینم
که نمیشناسمش درست
ب نظرتون درسی مثه فیزیکو بخونم تا برا فوق اپتیک ولیرز بزنم بهتر نیس؟

sahar mahdavi

عضو جدید
شنیدن کی بود مانند دیدن
ببین مثلا من خودم فک میکردم برم برق بخونم یاد میگیرم وسایل برقی رو تعمیر کنم و اصلا رفتم برق اونم گرایش مخابرات و کلا بازار کار اون چیزی که میخاستم کلا مردونه بود و دیگ عملا هم نمیتونستم یاد بگیرم یعنی نذاشتن که برم. از کسی که خونده در اومده بیرون بپرس. از رو اسم رشته ها نباید قضاوت کرد.

اخه معماریو صنایع که با این رتبم محاااااااله تو تهران حتی شبانشم قبول بشم با این حال زدم
همه دانشگاهای تهرانو
دیییگگگگگه خسسسه شدممممممم
چرا درست درس نخوندم اخخخخه
فک کنم امسال باید دوباره بمونم پشت کنکووور
این بهترین کاریه که ب فکرم میرسههههه

sahar mahdavi

عضو جدید
سللااااااام دوباره
به نظرتون مدرک فنی مهندسی گرمسار مدرکش معتبر تره یا غیر انتفاعیه علم و فرهنگ تهران؟

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سللااااااام دوباره
به نظرتون مدرک فنی مهندسی گرمسار مدرکش معتبر تره یا غیر انتفاعیه علم و فرهنگ تهران؟

منظورتون این نیس که با رتبه نه هزار بفکر غیرانتفاعی هستین؟؟؟
امروز روز اخر انتخاب رشته بود بنظرم انتخاب رشته کردین تاحالا ولی قطعا روزانه قبول میشدین

sahar mahdavi

عضو جدید
منظورتون این نیس که با رتبه نه هزار بفکر غیرانتفاعی هستین؟؟؟
امروز روز اخر انتخاب رشته بود بنظرم انتخاب رشته کردین تاحالا ولی قطعا روزانه قبول میشدین

رتبه نه هزار رتبه همچین خوبی هم نیس
تهران فقط روزانه های مدیریت و حساب داری وعلوم پایه قبول میشدم
احتمال شبانه مهندسی هام کم بود
ولی همه رو زدم باززز با کمااااال نا امیدی

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وای شرمنده من اصن حواسم به اینجا نبود واقعا ببخشید.
ناامید برای چی شما همه چیو زدی دیگه باقیش شهریور مشخص میشه. تهران خ برای کار مشکل پیش نمیاد مگه اینکه آپشن هات ضعیف باشه تو مصاحبه. بعدم اینکه نه هزار رتبه بدی نیستش ک. انقد خودزنی نکن. بعدا میگی برا چ چیزایی غصه میخوردم. دانشگاه مهم ترم هستش تازه. از اولش ایشالا قوی ظاهر بشی نه فقط برای نمره حداقلش نمره است یه عالم آپشن دیگ ام هستش که باید نم نم تقویتشون کنی. رشته های مهندسی رو دیگه من الان با خاک یکسان میبینم مگر چنجای خاص. وگرنه کسی آپولو هوا نمیکنه خیالت راحت.
دیگ فرستادی ایشالا که هرچی خیرت هست قبول بشی

sahar mahdavi

عضو جدید
وای شرمنده من اصن حواسم به اینجا نبود واقعا ببخشید.
ناامید برای چی شما همه چیو زدی دیگه باقیش شهریور مشخص میشه. تهران خ برای کار مشکل پیش نمیاد مگه اینکه آپشن هات ضعیف باشه تو مصاحبه. بعدم اینکه نه هزار رتبه بدی نیستش ک. انقد خودزنی نکن. بعدا میگی برا چ چیزایی غصه میخوردم. دانشگاه مهم ترم هستش تازه. از اولش ایشالا قوی ظاهر بشی نه فقط برای نمره حداقلش نمره است یه عالم آپشن دیگ ام هستش که باید نم نم تقویتشون کنی. رشته های مهندسی رو دیگه من الان با خاک یکسان میبینم مگر چنجای خاص. وگرنه کسی آپولو هوا نمیکنه خیالت راحت.
دیگ فرستادی ایشالا که هرچی خیرت هست قبول بشی

اره فرستادم
ایشالله
مرسی از این ک امید میدین
دهه اول شهریور جوابا میاد
خدا کنه همین تهران قبول شم
دانشگاه تهران پردیس قمم زدم ،اگه قبول شم و سرویس نداشته باشه، بابام نمیذاره برم باید 2سال دیه بشینم پشت کنکور....:cry:
البته اینا رو بعد همه ی رشته های مهندسیو حسابداری دانشگاه های تهران زدم
خعلی دعام کنین حوصله 2 سال پشت کنکورو اصصصلا نداااررررم:confused::cry:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره فرستادم
ایشالله
مرسی از این ک امید میدین
دانشگاه تهران پردیس قمم زدم ،اگه قبول شم و سرویس نداشته باشه، بابام نمیذاره برم باید 2سال دیه بشینم پشت کنکور....:cry:
دیگه اصلا فکرشم نکن.
ایشالا که هرچی خیره

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره فرستادم
ایشالله
مرسی از این ک امید میدین

سلام
خواهر گرامی نگران نباشید
ان شاء الله هر چی که میخواهین قبول بشین
چون خدا مصلحت ما رو میخواد و ما ...
با تشکر

rezvan1994

عضو جدید
بچه ها کمکککک
کسی با س ترم مشروطی از دانشگاه برا کنکور95 میتونه کنکور بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

gordafarid shz

عضو جدید
بچه ها کمکککک
کسی با س ترم مشروطی از دانشگاه برا کنکور95 میتونه کنکور بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

سلام . فکر کنم با سه ترم مشروط اگر دانشگاه دولتی باشه ، شخص اخراج میشه و ... خب دیگه دانشگاه نمیره(مثل کسی که انصراف داده ) پس شاید بشه !!!(در غیر اینصورت برای کنکور باید انصراف داد از دانشگاه قبل از شرکت در جلسه کنکور .)

gordafarid shz

عضو جدید
مهندسی یا دبیری ؟

مزیت مهندسی برق شیراز : مدرک از دانشگاه معتبر - اسم و رسم در فامیل (خیلی مهم نیست ولی ..) - خانواده هم راضی تر هستن - امکان عضویت در نظام مهندسی - اگر شخص چند سال سابقه کار داشته باشه و بعد کار رو رها کنه و مثلا اگر بعد از سال ها دوباره بخواد شغل داشته باشه براش این امکان وجود داره چون سابقه کار داره

معایب مهندسی برق شیراز : آینده شغلی نا معلوم یا اینکه برای خانم ها چندان کار نیست یا خانم ها رو استخدام نمی کنند یا استخدام ها محدود و دارای شرایط خاص هست و .... - دیگران میگویند این رشته خیلی سخته

مزایای شغل معلمی رشته مهندسی کامپیوتر : میشه تابستان ها بیکار بود - گفته میشه که آینده شغلی تضمین شده هست - حقوق حتی در دوران دانشجویی - بیمه و خیلی از خدماتی که به فرهنگیان اختصاص می دهند حتی برای خانواده و فرزندان - مستقل شدن

معایب شغل معلمی رشته مهندسی کامپیوتر : بچه های نسل بعد بشتر پر رو و گستاخ هستند - برخی می گویند ممکنه آموزش و پرورش استخدام نکنه یا ظرفیت مورد نظر پر بشه و دیگه نیاز نداشته باشه - محل خدمت معلوم نیست کجاست و ممکنه یا جای دورافتاده باشه که امنیت کافی برای یه خانم نداشته باشه - دوری از خانواده - برخی می گویند امکانات رفاهی که دانشگاه در اختیار دانشجو ها از خوابگاه و غذا گرفته و ... چندان مناسب نیست ( جایی دیدم که نوشته شده بود ظرفیت بین 6 تا 18 نفر هم هست اما ننوشته بود که آیا شهید رجایی هم همینطوره ؟) - خطرات رفت و آمد جاده ای - اگر شخص مثلا به خاطر خانواده شغلش رو رها کنه و بعدا لازم بشه دوباره شغل داشته باشه ، دیگه نمیتونه وارد آموزش و پرورش بشه چون نیروی لازم رو گرفتن

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .

atefeh karimi

عضو جدید
مهندسی یا دبیری ؟

مزیت مهندسی برق شیراز : مدرک از دانشگاه معتبر - اسم و رسم در فامیل (خیلی مهم نیست ولی ..) - خانواده هم راضی تر هستن - امکان عضویت در نظام مهندسی - اگر شخص چند سال سابقه کار داشته باشه و بعد کار رو رها کنه و مثلا اگر بعد از سال ها دوباره بخواد شغل داشته باشه براش این امکان وجود داره چون سابقه کار داره

معایب مهندسی برق شیراز : آینده شغلی نا معلوم یا اینکه برای خانم ها چندان کار نیست یا خانم ها رو استخدام نمی کنند یا استخدام ها محدود و دارای شرایط خاص هست و .... - دیگران میگویند این رشته خیلی سخته

مزایای شغل معلمی رشته مهندسی کامپیوتر : میشه تابستان ها بیکار بود - گفته میشه که آینده شغلی تضمین شده هست - حقوق حتی در دوران دانشجویی - بیمه و خیلی از خدماتی که به فرهنگیان اختصاص می دهند حتی برای خانواده و فرزندان - مستقل شدن

معایب شغل معلمی رشته مهندسی کامپیوتر : بچه های نسل بعد بشتر پر رو و گستاخ هستند - برخی می گویند ممکنه آموزش و پرورش استخدام نکنه یا ظرفیت مورد نظر پر بشه و دیگه نیاز نداشته باشه - محل خدمت معلوم نیست کجاست و ممکنه یا جای دورافتاده باشه که امنیت کافی برای یه خانم نداشته باشه - دوری از خانواده - برخی می گویند امکانات رفاهی که دانشگاه در اختیار دانشجو ها از خوابگاه و غذا گرفته و ... چندان مناسب نیست ( جایی دیدم که نوشته شده بود ظرفیت بین 6 تا 18 نفر هم هست اما ننوشته بود که آیا شهید رجایی هم همینطوره ؟) - خطرات رفت و آمد جاده ای - اگر شخص مثلا به خاطر خانواده شغلش رو رها کنه و بعدا لازم بشه دوباره شغل داشته باشه ، دیگه نمیتونه وارد آموزش و پرورش بشه چون نیروی لازم رو گرفتن

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .

سلام دوست عزیز
از من به شما نصیحت به عنوان یک مهندس برق ارشد خانم دارم می گم .... اگه دنبال آینده شغلی هستی برق نیا.... مگر اینکه پشتتون به جایی گرم باشه و یه آشنایی دارید که بعدا ببردتون سرکار ....وگرنه کار نیست... من و تمام دوستانم از دانشکاه سراسری مدرک داریم حتی با معدل های بالا اما دریغ از کار ... اگرم باشه با حقوق 800 تومن کاری که زیاد مرتبط نیست مسئول فروش یه موسسه صفر.... !!!یه نگا به استخدامی ها بنداز... پذیرش خانومشون صفر... حتی همین آموزش پرورش.....
پس مطممئن باش برای مهندسی همون قدم اول سابقه کار 2 سال نداری که بخوای بعدا شغل عوض کنی.... خونواده منم اوایل خیلی خوشحال بودن از رشتم.... اما الان فک نکنم چنین ایده ای داشته باشند...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام
مرسی ممنون
من مهندسی معماری دانشگاه گرمسار روزانه قبول شدم
رتبمم9000 بود

سلام
خوبه مبارک باشه
من به سه نفر مشاوره میدادم
11000 منطقه دو عمران صنعتی کرمانشاه
8000 مهندسی آب ارومیه
6000 مهندسی آب زنجان
البته اینها انتخاب رشتتشون دست من نبود فقط از راه دور راهنمایشون میکردم
وگرنه 6000 خوب قبول نشده
خیلی بهتره میتونست قبول بشه نزد دیگه ...
موفق باشید

secret11

عضو جدید
کسی از شرایط دانشگاه های استرالیا خبر داره ؟ چه مدارکی لازمه ؟

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام
خوبه مبارک باشه
8000 مهندسی آب ارومیه
6000 مهندسی آب زنجان
وگرنه 6000 خوب قبول نشده
موفق باشید

خیلی ممنون

sahar mahdavi

عضو جدید
بچه ها یه پسری صنایع ازاد تهران قبول شده
و معماری شبانه دانشگا دولتی گرمسارم قبول شده
کدومو بره بهتره ب نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام
خوبه مبارک باشه
8000 مهندسی آب ارومیه
6000 مهندسی آب زنجان
وگرنه 6000 خوب قبول نشده
موفق باشید

راسی مهندسی اب اخه بعدا میخواد چی کاااااار کنه؟
اینا نمیتونسن مهندسی های بهتری قبول شن تو شهرایی جز تهران؟؟؟؟؟؟؟
بابام دیگه خیییییییییلیییییییییی باهام راه اومد تو انتخاب رشته گف میتونی خوارزمی کرجو بزنی و گرمسار
چون نزدیکهه ب تهران

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راسی مهندسی اب اخه بعدا میخواد چی کاااااار کنه؟
اینا نمیتونسن مهندسی های بهتری قبول شن تو شهرایی جز تهران؟؟؟؟؟؟؟
بابام دیگه خیییییییییلیییییییییی باهام راه اومد تو انتخاب رشته گف میتونی خوارزمی کرجو بزنی و گرمسار
چون نزدیکهه ب تهران

سلام
رشته خوبی شده چون همه مثل شما فکر میکنند میرن طرف برق،عمران،معماری و...
آب یه رشته جدیدی
سال 93 کلا عوضش ردند
این صفحه بخونید تا بدونید چه رشته ای
http://waterse.ir/1393/05/27/معرفی-رشته-جدید-علوم-و-مهندسی-آب
خوبیش اینکه که فارغ التحصیل خیلی کم داره ...
مثلا برای یه کار تو یکی از شهرستان هایی خراسان 5 نفر میخوستن مجبور شدند هر کدوم از یه شهرستان بگیرند چون نبوده ...
دیگه تو وضع حال امروز چنین رشته خیلی خوبه
حتی من خودم کسی دیدم که تحقیق کرده به خودم رسیده برای یه شرکت فنی مهندسی چون غیر خودم کسی ترم بالایی این رشته نیست یا حداقل من ندیدم...
اون صفحه ای که گفتم 13 گرایش جدید که بخونین تو ایران نفر اول اون گرایش میشن چون کسی دیگه نخونده یعنی دکتری اون رشته که چه عرض کنم حتی اولین ورودی هایی ارشدش میشن
این خیلی خوبه تو ایران تک باشیم...

این خوبی هاش گفتم
معایب رشته قبلی این بود که تو دانشکده کشاورزی و دروس کشاورزی باید پاس کنند
الانم فکر کنم تو دانشده کشاورزی... البته باید تغییر کنه بره به دانشکده فنی مهندسی
و یه عیب دیگه قبلا داشت که اسمش مهندسی کشاورزی - آب بودش
به اسم مهندسی کشاورزی میشناختن ولی دروس کشاورزی نمیخوندن تو جامعه فکر میکردن مهندس زراعت در مورد باغ و... میپرسیدن

یه عیب که نمیشه عیب گذاشت بحث کشاورزی بودنش برای یه خانم خیلی این رشته سخت میشه بره بیل و لکنگ بزنه :biggrin:
که تو رشته جدید من خیلی اطلاع ندارم این معایب هست یا نه؟!
کم شده یا 10 تا روش اظفه کردند

البته هر رشته ای یه مزایایی و یه عیبی داره

سعی کردم منصفانه تحلیل کنم
سوالی هست بپرسید؟
در خدمتم

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه پسری صنایع ازاد تهران قبول شده
و معماری شبانه دانشگا دولتی گرمسارم قبول شده
کدومو بره بهتره ب نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
این تاپیک یه نگاهی بکنید شاید به دردکتون بخوره
البته این مربوط به ارشد عمران
متنی که نوشتم بخونید
http://arshadeomran.ir/forum/thread1216.html#post240301

موفق باشید

sahar mahdavi

عضو جدید

سلام
رشته خوبی شده چون همه مثل شما فکر میکنند میرن طرف برق،عمران،معماری و...
آب یه رشته جدیدی
سال 93 کلا عوضش ردند
این صفحه بخونید تا بدونید چه رشته ای
http://waterse.ir/1393/05/27/معرفی-رشته-جدید-علوم-و-مهندسی-آب
خوبیش اینکه که فارغ التحصیل خیلی کم داره ...
مثلا برای یه کار تو یکی از شهرستان هایی خراسان 5 نفر میخوستن مجبور شدند هر کدوم از یه شهرستان بگیرند چون نبوده ...
دیگه تو وضع حال امروز چنین رشته خیلی خوبه
حتی من خودم کسی دیدم که تحقیق کرده به خودم رسیده برای یه شرکت فنی مهندسی چون غیر خودم کسی ترم بالایی این رشته نیست یا حداقل من ندیدم...
اون صفحه ای که گفتم 13 گرایش جدید که بخونین تو ایران نفر اول اون گرایش میشن چون کسی دیگه نخونده یعنی دکتری اون رشته که چه عرض کنم حتی اولین ورودی هایی ارشدش میشن
این خیلی خوبه تو ایران تک باشیم...

این خوبی هاش گفتم
معایب رشته قبلی این بود که تو دانشکده کشاورزی و دروس کشاورزی باید پاس کنند
الانم فکر کنم تو دانشده کشاورزی... البته باید تغییر کنه بره به دانشکده فنی مهندسی
و یه عیب دیگه قبلا داشت که اسمش مهندسی کشاورزی - آب بودش
به اسم مهندسی کشاورزی میشناختن ولی دروس کشاورزی نمیخوندن تو جامعه فکر میکردن مهندس زراعت در مورد باغ و... میپرسیدن

یه عیب که نمیشه عیب گذاشت بحث کشاورزی بودنش برای یه خانم خیلی این رشته سخت میشه بره بیل و لکنگ بزنه :biggrin:
که تو رشته جدید من خیلی اطلاع ندارم این معایب هست یا نه؟!
کم شده یا 10 تا روش اظفه کردند

البته هر رشته ای یه مزایایی و یه عیبی داره

سعی کردم منصفانه تحلیل کنم
سوالی هست بپرسید؟
در خدمتم

اها
اره اینم یه حرفیهههه
درست میگین

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام
این تاپیک یه نگاهی بکنید شاید به دردکتون بخوره
البته این مربوط به ارشد عمران
متنی که نوشتم بخونید
http://arshadeomran.ir/forum/thread1216.html#post240301

موفق باشید

اخه این اقا پسر میگه هر دوتا رشته رو دوس داره ولی مونده ک کدوم رشته واسه یه پسر بهتره
از نظر موقعیت شغلیش تو اینده البته میگه

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه این اقا پسر میگه هر دوتا رشته رو دوس داره ولی مونده ک کدوم رشته واسه یه پسر بهتره
از نظر موقعیت شغلیش تو اینده البته میگه

اینجوری نمیشه گفت
به خیلی چیز ها ربط داره
علاقه
وضع مالی
شهری که داخلش هستند و...
چون برای هر کسی انتخاب این دو رشته متفاوت ...

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشید

یکی از دوستان بنده مهندسی نقشه برداری سیرجان قبول شده ( شبانه )
میخواستم بدونم شهریه دانشگاه شبانه برای سال 95 چقدر هست ؟
به نوبت شبانه غذا و خوابگاه تعلق میگیره ؟

ممنون

eng.hajipour

عضو جدید
رشته ای که علاقه مند هستین ومیدونید بر اساس توانایی هاتون در اون رشته موفقین اون انتخاب کنید.اینکه کدوم بازار کار دارد یا ندارد و.. اینا بدرد شما نمیخوره