راهنمایی و مشاوره ی انتخاب رشته علوم ریاضی

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
150 تا انتخاب دارین.اولین و مهمترین کار اینه که رشته ها رو اولویت بندی کنین به ترتیب علاقه،بعدش دو تا حالت پیش میاد:

1) اگر مشکل مالی ندارین،به ترتیب اولویت علمی دانشگاهها:

روزانه های تهران
شبانه های تهران
روزانه های شهر دومتون
شبانه های شهر دومتون
.شهر سوم
شهر چهارم
.
.
غیر انتفاعی های معتبر تهران
غیر انتفاعی های معتبر اگر هست شهرستان

......................................................
اگر مسئله مالی دارین و هزینه اهمیت داره:

روزانه های تهران
روزانه های شهرستان
شبانه های تهران
شبانه های شهرستان
غیر انتفاعی های معتبر شهرستان

100% با 150 تا انتخاب اگر رتبتون خیلی عالیم نباشه، قبول میشین.یه نکته ایم در مورد پیام نور بگم.به نظر من با اینکه پیام نور یه سری رشته ها واقعا خوندنش سختتره بدون استاد و کلاس، اما از نظر اعتبار علمی، متاسفانه یا خوشبختانه اون جایگاهی که باید داشته باشه رو نداره.رو حساب همین بین آزاد و پیام نور، به نظرم آزاد رو انتخاب کنین بهتره.

یه چیزیم به ویژه به دختر خانوما بگم.واقعا اگر شانس قبولی در شهر خودتون و پیش خونواده خودتون رو دارین، نرین یه شهر دیگه!فاجعه ای به نام خوابگاه یا حتی دردسرهای خونه دانشجویی رو برای خودتون رقم نزنین لطفاااااااااااااااااااااااااا....

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهنمایی و مشاوره ی انتخاب رشته علوم ریاضی

بله مثه این که اصا شانس ندارم
دفترچه سازمان سنجش ک اومد خوندمش دیدم از تهران فقط دوتا خانوم واسه مهندسی کامپیوتر میگییییییرهههه:cry:
دبیری ها رو کجای دفترچه نوشته؟ثفحه چتد؟
منک ی جدول دیدم ک واسه هراستان جدا کرده بود بیشتر هم دبیری ریاضی و فیزیک میگرفتن اصلا مهندسی نبود!

sahar mahdavi

عضو جدید
خوب اگه تهرانید که قطعا اگه تعصب خاصی رو رشته ی خاصی ندارید اولویت دارن رشته هایی مثه مدیریت و حسابداری اینای تهران به مهندسی های شهرستان. هم تو شهر خودتونید هم دانشگاه خوبی درس خوندید.
بازم میل خودتون.
ولی به نظرم ارامش پدر و مادرم در نظر بگیرید دیگ اونم تو این وضع و اوضاع جامعه. چون کارشناسی چار ساله و شمام سنتون کمه. باز اگ اصن امکان نداشت بمونید یه چیزی ولی به نظرم هستن رشته هایی که تهران قبول شید دیگ. هر چند که گفتم به خود اون فرد هم بستگی شدید داره. اما اولویت تو انتخاب رشته مهم هستش و من فک میکنم منطقیش اینه که شهر خودتون در اولویت باشه.
موفق باشی

ممنون از راهنماییتون
ولی مگه رشته حسابداری و مدیریت بیشتر دروس حفظی ندارن؟خب ینی با وجود حفظیات ضعیفی ک دارم بازم این رشته هارو اولویت قرار بدم؟
مگه یه سری دانشگاه ها مثه قزوین سرویس نداره؟سرویسی که هر روز باشه؟
که خوابگاه یا خونه دانشجویی نمونم؟

sahar mahdavi

عضو جدید
150 تا انتخاب دارین.اولین و مهمترین کار اینه که رشته ها رو اولویت بندی کنین به ترتیب علاقه،بعدش دو تا حالت پیش میاد:

1) اگر مشکل مالی ندارین،به ترتیب اولویت علمی دانشگاهها:

روزانه های تهران
شبانه های تهران
روزانه های شهر دومتون
شبانه های شهر دومتون
.شهر سوم
شهر چهارم
.
.
غیر انتفاعی های معتبر اگر هست شهرستان

......................................................
اگر مسئله مالی دارین و هزینه اهمیت داره:

روزانه های تهران
روزانه های شهرستان
شبانه های تهران
شبانه های شهرستان
غیر انتفاعی های معتبر شهرستان

100% با 150 تا انتخاب اگر رتبتون خیلی عالیم نباشه، قبول میشین.یه نکته ایم در مورد پیام نور بگم.به نظر من با اینکه پیام نور یه سری رشته ها واقعا خوندنش سختتره بدون استاد و کلاس، اما از نظر اعتبار علمی، متاسفانه یا خوشبختانه اون جایگاهی که باید داشته باشه رو نداره.رو حساب همین بین آزاد و پیام نور، به نظرم آزاد رو انتخاب کنین بهتره.

یه چیزیم به ویژه به دختر خانوما بگم.واقعا اگر شانس قبولی در شهر خودتون و پیش خونواده خودتون رو دارین، نرین یه شهر دیگه!فاجعه ای به نام خوابگاه یا حتی دردسرهای خونه دانشجویی رو برای خودتون رقم نزنین لطفاااااااااااااااااااااااااا....

مگه سرویس ندارن؟
من واسه سرویسایی که دارن هر وز میبرن و میارن میخوا دانشگاه های قزوین و گرمسارو بزنم:eek:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ممنون از راهنماییتون
ولی مگه رشته حسابداری و مدیریت بیشتر دروس حفظی ندارن؟خب ینی با وجود حفظیات ضعیفی ک دارم بازم این رشته هارو اولویت قرار بدم؟

میشه به ترتیب از بهترین به بدترین درسایی که زدی رو بگی؟

مثلا:
ریاضی-شیمی-فیزیک
ادبیات-دین و زندگی-عربی-زبان

اینجوری بهتر میشه گفت حفظیت یا مفهومیت چه جوری قویتره که بر اساسش اولویت بندی رشته کنی.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
مگه سرویس ندارن؟
من واسه سرویسایی که دارن هر وز میبرن و میارن میخوا دانشگاه های قزوین و گرمسارو بزنم:eek:

اگر میتونی تهران قبول شی، ولو غیر انتفاعی، تهرانو بزن.رفت و آمد واقعا اذیتت میکنه.الان گرمی میگی میییرم...مستقل میشم...ولی بعدش واقعا هم واسه کلاسا و هم امتحانا آزاردهندست.
انقدر جو خرابه که 4 تا پسر ... هم در مسیر رفتو آمدت باشن دیگه هیچی!هر روز حداقل دو سه ساعت ....

sahar mahdavi

عضو جدید
اگر میتونی تهران قبول شی، ولو غیر انتفاعی، تهرانو بزن.رفت و آمد واقعا اذیتت میکنه.الان گرمی میگی میییرم...مستقل میشم...ولی بعدش واقعا هم واسه کلاسا و هم امتحانا آزاردهندست.
انقدر جو خرابه که 4 تا پسر ... هم در مسیر رفتو آمدت باشن دیگه هیچی!هر روز حداقل دو سه ساعت ....

باشه
اول دولتی های تهران
بعد شبانه های تهران
بعد غیر انتفاعیا
بعدشششش شهرای دیه
خوبه؟

sahar mahdavi

عضو جدید
میشه به ترتیب از بهترین به بدترین درسایی که زدی رو بگی؟

مثلا:
ریاضی-شیمی-فیزیک
ادبیات-دین و زندگی-عربی-زبان

اینجوری بهتر میشه گفت حفظیت یا مفهومیت چه جوری قویتره که بر اساسش اولویت بندی رشته کنی.

فیزیک- ریاضی - شیمی
دینی-ادبیات- عربی -زبان
کلمات زبانو به بدبختی حفظ میکنم
ولی درسایی که به ذره فهمیدنیه مثه دینی خوبم

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
سلام مجدد
قزوین که چرا هر روز از تهران به قزوین و بالعکس اتوبوس هست. ولی دانشگاه سرویس همه روزه نداشت تا جایی ک من میدونم. به نظرم دوشنب و چارشنب ها سرویس تو یونی بود. نمیدونم راستش که همه روزه بود یا نه. چون رفت و امد نمیکردم ک اخه.
بعدم اینکه شما هر رشته ای بری باید یه سری چیزارو به خاطر بسپری و اگه خوب یاد بگیری و مفاهیم رو به خاطر بسپری سخت از یادت میره. راستش از نظر من درس حفظی به اون معنا وجود نداره و باید درک بشه حتی تاریخ و جغرافیا هم همینطورن. خ چیزارو درک میکنی خیلی چیزارم باید بدونی کجاست که بعدن اگ نیازت شد مراجع کنی و به خاطر بیارو به کار ببری. وگرنه اگ بخای همه درسارو حفظ کنی که اصن چجوری و اصن برای چی؟؟؟
شما فک کردی مهندسی چطوریه؟ همین برق پر از فرمول هست و البته همراه مفاهیم. فرموالایی که حسابداری هم داره باز هم دارای مفاهیم خاص خودشه که باید درکشون کنی و گرنه تو دیوار یادگرفتن هیچ فایده نداره و درنهایت خدا نکرده به جمع فارغالتحصیلان شناگله میپیوندی.
مدیریت که حفظیاتش زیاده خب. ولی با توجه به اینکه تمام رشته ها بالاخره اینطور هستن و بالاخره باید به خاطر بسپری دیگ دانشتو . مثه مدرسه نیستش ک. یه سری چیزارو یاد میگیری و شاید کامل بعدن یادت نیاد ولی اگر به رفرنسات مراجع کنی صدردصد یادت میاد.
راستش با این اوصاف کلا من جای شما بودم کارای عملی رو مثه رشته های هنری رودنبال میکردم. الان یکی از اشناهامونم شبیه شماست و البته کوجیکه و با شناختی ک ازش داریم قشنگ به درد هنر میخوره و کاملا سازگاره با فضاش.
بعدم قزوین بیای هرروز بری برگردی؟:surprised:درسته نزدیکه ولی سخته خب.
چون رتبت منطقه یک باید باشه درست نمیدونم چون منطقه دو ام ولی احتمالا جز مواد و کشاورزی بقیه مهندسیا احتمالش کمه قبول شی.
یه چیزی شما فرمولای ریاضی و فیزیک رو هم به سختی به خاطر میسپری؟
اگر نه که حسابداری در اولویتت باشه و بعد مدیریت.

EECi

مدیر بازنشسته
کلا تو درسایی ک حفظی بودن میلنگیدم
حسابداری هم که میگن بیشترش حفظییهههه.......
حسابداری جز رشته هایی هست که هم برای خانم ها مناسبه و مثلا نیاز به حضور در کارگاه و.... نداره ، همچنین از نظر بازار کار در وضعیت نسبتا خوبی هست

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
باشه
اول دولتی های تهران
بعد شبانه های تهران
بعد غیر انتفاعیا
بعدشششش شهرای دیه
خوبه؟
عالی
نزدیکترین شهرا رو بزن.

فیزیک- ریاضی - شیمی
دینی-ادبیات- عربی -زبان
کلمات زبانو به بدبختی حفظ میکنم
ولی درسایی که به ذره فهمیدنیه مثه دینی خوبم

مهندسیا رو به ترتیب علاقه ت بزن.معمولا همه ریاضیا دنبال مهندس شدنن،ولی من هم با نظر یکی از دوستان در مورد دبیری موافقم.واقعا بهترین و مطمئن ترین و تاثیرگذارترین فضا برای کار خانوما فضای آموزشیه.وقتی معلم باشی،فقط معلم اون درس خاص نیستی.علاوه بر اون درس، همه وجود و شخصیتت قابلیت الگو شدن و تاثیرگذارشدن داره.مهندس شدن دهن پر کن هست اما وقتی در شرایط فعلی جامعه ما، آقایونش واسه اشتغال مشکل دارن چه برسه به خانوما، تازه خانومم باشی اکثرا بخاطر سو استفاده از جنسیتت که براشون هر روز رنگ عوض کنی تا جذب کنی یا حقوق کمتر دادن، میخوانت چرا باید این راهو انتخاب کنی؟
فارغ التخصیل که بشی، دلت میخواد از چیزی که چند سال خوندیش واقعا استفاده کنی.در یه فضای نسبتا سالم و مطمئن.پس چیزی بخون که احتمال استفادش با توجه به شرایط واقعی بیشتر باشه.البته که مهندسی خوندن بدون کار هم، ذهن رو باز میکنه.چه واسه مرد و چه زن.عموما مهندسا درک بهتر و تحلیل بهتری از محیط دارن.حتی در مورد مسائل غیر مرتبط با رشته شون.

اگر علاقه به رشته های مدیریتی داری هم خوبه.مدیریت فقط حفظی نیست.ریاضیم داره.اگر تا حدی علاقه باشه، شیرین میشه برات.چون حتی تئوری مدیریت که ظاهرش حفظیه، در واقع مفهومیه.
در مورد حسابداری اطلاعم فقط در حد 3 واحد اصول حسابداری پاس کردنمه.حسابداری صنعتی و تولید و .... اولین فرمولی که یادگرفتیم این بود:دارایی=بدهی+سرمایه....نوشتن دفتر روزنامه،ترازنامه و سودو زیان...تقریبا همش حساب کتاب عددیه که باید بدونی چی بدهکاریه چی بستانکاری،یه سری با فرمول حساب قیمت تمام شده کالا و نقطه سر به سر و....حفظی و مفهومی با همه.
درسته هر شرکتی به حسابدار نیاز داره اما ....سلیقه ست دیگه.من زیاد علاقه نداشتم.سر کلاساشم خوابم میگرفت.

اگر علاقه به رشته های فرهنگی یا مذهبی داری،نوشتنت و تحلیلت هم بد نیست، میتونی به این رشته های شناور هم فکر کنی برای زدن.بچه های ریاضی در رشته های انسانی متمایز میشن.شورای عالی انقلاب فرهنگی اکثریتشون انسانی نخوندن اما الان سیاست گذار فرهنگین!!!!!!!

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام مجدد
قزوین که چرا هر روز از تهران به قزوین و بالعکس اتوبوس هست. ولی دانشگاه سرویس همه روزه نداشت تا جایی ک من میدونم. به نظرم دوشنب و چارشنب ها سرویس تو یونی بود. نمیدونم راستش که همه روزه بود یا نه. چون رفت و امد نمیکردم ک اخه.
بعدم اینکه شما هر رشته ای بری باید یه سری چیزارو به خاطر بسپری و اگه خوب یاد بگیری و مفاهیم رو به خاطر بسپری سخت از یادت میره. راستش از نظر من درس حفظی به اون معنا وجود نداره و باید درک بشه حتی تاریخ و جغرافیا هم همینطورن. خ چیزارو درک میکنی خیلی چیزارم باید بدونی کجاست که بعدن اگ نیازت شد مراجع کنی و به خاطر بیارو به کار ببری. وگرنه اگ بخای همه درسارو حفظ کنی که اصن چجوری و اصن برای چی؟؟؟
شما فک کردی مهندسی چطوریه؟ همین برق پر از فرمول هست و البته همراه مفاهیم. فرموالایی که حسابداری هم داره باز هم دارای مفاهیم خاص خودشه که باید درکشون کنی و گرنه تو دیوار یادگرفتن هیچ فایده نداره و درنهایت خدا نکرده به جمع فارغالتحصیلان شناگله میپیوندی.
مدیریت که حفظیاتش زیاده خب. ولی با توجه به اینکه تمام رشته ها بالاخره اینطور هستن و بالاخره باید به خاطر بسپری دیگ دانشتو . مثه مدرسه نیستش ک. یه سری چیزارو یاد میگیری و شاید کامل بعدن یادت نیاد ولی اگر به رفرنسات مراجع کنی صدردصد یادت میاد.
راستش با این اوصاف کلا من جای شما بودم کارای عملی رو مثه رشته های هنری رودنبال میکردم. الان یکی از اشناهامونم شبیه شماست و البته کوجیکه و با شناختی ک ازش داریم قشنگ به درد هنر میخوره و کاملا سازگاره با فضاش.
چون رتبت منطقه یک باید باشه درست نمیدونم چون منطقه دو ام ولی احتمالا جز مواد و کشاورزی بقیه مهندسیا احتمالش کمه قبول شی.

اگه منظورتون از رشته هنر معماریه خب همه معماریایه دانشگاه های دولتی تهرانو اول قرار دادم
چون خودمم خیلی دوس دارم این رشته رو
خب اصلا درسای این دو رشته رو نمیدونم چیه
فقط بهم گفتن که هفتاد درصدش حفظیه
وقتی اینو فهمیدم دیه اصلا طرفشونم نرفتم ولی
مثه این که زیاد بد هم نیس با این اوصافی که داشتی از این رشته ها...

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام مجدد

اگه منظورتون از رشته هنر معماریه خب همه معماریایه دانشگاه های دولتی تهرانو اول قرار دادم
چون خودمم خیلی دوس دارم معماریو رو
خب اصلا درسای این دو رشته رو نمیدونم چیه
فقط بهم گفتن که هفتاد درصدش حفظیه
وقتی اینو فهمیدم دیه اصلا طرفشونم نرفتم ولی
مثه این که زیاد بد هم نیس با این اوصافی که داشتی از این رشته ها...

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام مجدد

اره راهش بازم دوره صب باید خیییییلییی زود بیدار شم و خیلی سخته
نمیدونم شاید بذارم امسال دوباره بخونم مو کنکور بدم.

sahar mahdavi

عضو جدید
عالی
نزدیکترین شهرا رو بزن.

مهندسیا رو به ترتیب علاقه ت بزن.معمولا همه ریاضیا دنبال مهندس شدنن،ولی من هم با نظر یکی از دوستان در مورد دبیری موافقم.واقعا بهترین و مطمئن ترین و تاثیرگذارترین فضا برای کار خانوما فضای آموزشیه.وقتی معلم باشی،فقط معلم اون درس خاص نیستی.علاوه بر اون درس، همه وجود و شخصیتت قابلیت الگو شدن و تاثیرگذارشدن داره.مهندس شدن دهن پر کن هست اما وقتی در شرایط فعلی جامعه ما، آقایونش واسه اشتغال مشکل دارن چه برسه به خانوما، تازه خانومم باشی اکثرا بخاطر سو استفاده از جنسیتت که براشون هر روز رنگ عوض کنی تا جذب کنی یا حقوق کمتر دادن، میخوانت چرا باید این راهو انتخاب کنی؟
فارغ التخصیل که بشی، دلت میخواد از چیزی که چند سال خوندیش واقعا استفاده کنی.در یه فضای نسبتا سالم و مطمئن.پس چیزی بخون که احتمال استفادش با توجه به شرایط واقعی بیشتر باشه.البته که مهندسی خوندن بدون کار هم، ذهن رو باز میکنه.چه واسه مرد و چه زن.عموما مهندسا درک بهتر و تحلیل بهتری از محیط دارن.حتی در مورد مسائل غیر مرتبط با رشته شون.

اگر علاقه به رشته های مدیریتی داری هم خوبه.مدیریت فقط حفظی نیست.ریاضیم داره.اگر تا حدی علاقه باشه، شیرین میشه برات.چون حتی تئوری مدیریت که ظاهرش حفظیه، در واقع مفهومیه.
در مورد حسابداری اطلاعم فقط در حد 3 واحد اصول حسابداری پاس کردنمه.حسابداری صنعتی و تولید و .... اولین فرمولی که یادگرفتیم این بود:دارایی=بدهی+سرمایه....نوشتن دفتر روزنامه،ترازنامه و سودو زیان...تقریبا همش حساب کتاب عددیه که باید بدونی چی بدهکاریه چی بستانکاری،یه سری با فرمول حساب قیمت تمام شده کالا و نقطه سر به سر و....حفظی و مفهومی با همه.
درسته هر شرکتی به حسابدار نیاز داره اما ....سلیقه ست دیگه.من زیاد علاقه نداشتم.سر کلاساشم خوابم میگرفت.

اگر علاقه به رشته های فرهنگی یا مذهبی داری،نوشتنت و تحلیلت هم بد نیست، میتونی به این رشته های شناور هم فکر کنی برای زدن.بچه های ریاضی در رشته های انسانی متمایز میشن.شورای عالی انقلاب فرهنگی اکثریتشون انسانی نخوندن اما الان سیاست گذار فرهنگین!!!!!!!

مرررسییی
درسته خب اینم هسسس
واسه خانوم کار سخته ولی لازمه
گتم که فکن نمیکنم بتونم جز اون دو نفری باشم ک رجایی واسه معلمی میگیره
خیییییییییییلییییییی رتبه های بهتر از منم هس
ولی بازم میزنم این رشته و دانشگاهو

sahar mahdavi

عضو جدید
حسابداری جز رشته هایی هست که هم برای خانم ها مناسبه و مثلا نیاز به حضور در کارگاه و.... نداره ، همچنین از نظر بازار کار در وضعیت نسبتا خوبی هست

اره ولی این که میگن مدرک حسابداریو راااااحت با هزینه کمتر میتونی بری کلاس بگیرییی چیه؟
حرفه اشتبا هیه؟؟

sahar mahdavi

عضو جدید
بچه ها کسی درمورد مدیریت ها اطلا عاتی داره مثلا مدیریت هتلداریو بازرگانی و دولتی و...
کدوماشون بهترن؟
درساشون چیاس؟
حسابداری بخونم بهتره یا مدیریت یا بمونم پشت کنکور و سال دیگه کنور بدم بهتره؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرررسییی
درسته خب اینم هسسس
واسه خانوم کار سخته ولی لازمه
گتم که فکن نمیکنم بتونم جز اون دو نفری باشم ک رجایی واسه معلمی میگیره
خیییییییییییلییییییی رتبه های بهتر از منم هس
ولی بازم میزنم این رشته و دانشگاهو
جواب سوال منو که ندادین.
معماری آره باز هنری تره که خوب دوستم داری خودت.
به هیچ عنوان توصیه نمیکنم بمونی. چکاریه!!!بزن برو.
من مدتیه چیزای کار رو میبینم حسابداری خ میخان. دیگه تهرانم خونده باشی که خب از خ ها جلوتری دیگ. واقع بین باش. سختم نگیر.

sahar mahdavi

عضو جدید
جواب سوال منو که ندادین.
معماری آره باز هنری تره که خوب دوستم داری خودت.
به هیچ عنوان توصیه نمیکنم بمونی. چکاریه!!!بزن برو.
من مدتیه چیزای کار رو میبینم حسابداری خ میخان. دیگه تهرانم خونده باشی که خب از خ ها جلوتری دیگ. واقع بین باش. سختم نگیر.

کدوم سولتونو؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه انتخاب رشته مهندسیه باید بگم برام اسمو رسمش مهم نیس بیشتر درسایی ک میخوام بخونم برام مهمه که بهشون علاقه داشته باشم
اما واقعیتش اصلا از این چیزایی که گفتین درباره کار خانوما خبر نداشتم

sahar mahdavi

عضو جدید
خواهششش
یکی بگه مدیریت بهتره یا حسابداری یا اقتصاد؟؟؟؟؟؟
یه ذره هم درباره گرایشاشون توضیح بدیین
من هنوز انتخاب رشتم تموم نشده
2 روز دیه وخ دارررمممم:confused:

EECi

مدیر بازنشسته
بچه ها کسی درمورد مدیریت ها اطلا عاتی داره مثلا مدیریت هتلداریو بازرگانی و دولتی و...
کدوماشون بهترن؟
درساشون چیاس؟
حسابداری بخونم بهتره یا مدیریت یا بمونم پشت کنکور و سال دیگه کنور بدم بهتره؟
مدیریت هتلداری که به نظر من ارزشش رو نداره چون صنعت توریست در کشور ما اصلا وجود نداره و کار پیدا کردن براش سخته
مدیریت بازرگانی و دولتی رشته های بهتری هستن
درساشون اکثرا شکل حفظی داره

دروس ریاضی عمومی و امار هم داره که سخت نیستن ( از دید من که یه دوره درس دادم در حد ساده شده ریاضی یک برق هست )
حسابداری به نظر من بهتره نسبت به این رشته ها

اره ولی این که میگن مدرک حسابداریو راااااحت با هزینه کمتر میتونی بری کلاس بگیرییی چیه؟
حرفه اشتبا هیه؟؟
زیاد از این موضوع اطلاع ندارم
ولی تا جایی که می دونم مدرک دانشگاهی کارشناسی معتبر تر هست

-----
در مورد جذب دانشجو توسط استاد ، بشخصه دیدم . امکانش هست
مثلا یه دوره خود من میخواستم برم شرکت یکی از اساتید دوره لیسانس که بعد ها بخاطر درگیری با کنکور ارشد امکانش پیش نیومد
تجربه خوبیه

sahar mahdavi

عضو جدید
مدیریت هتلداری که به نظر من ارزشش رو نداره چون صنعت توریست در کشور ما اصلا وجود نداره و کار پیدا کردن براش سخته
مدیریت بازرگانی و دولتی رشته های بهتری هستن
درساشون اکثرا شکل حفظی داره

دروس ریاضی عمومی و امار هم داره که سخت نیستن ( از دید من که یه دوره درس دادم در حد ساده شده ریاضی یک برق هست )
حسابداری به نظر من بهتره نسبت به این رشته ها

زیاد از این موضوع اطلاع ندارم
ولی تا جایی که می دونم مدرک دانشگاهی کارشناسی معتبر تر هست

-----
در مورد جذب دانشجو توسط استاد ، بشخصه دیدم . امکانش هست
مثلا یه دوره خود من میخواستم برم شرکت یکی از اساتید دوره لیسانس که بعد ها بخاطر درگیری با کنکور ارشد امکانش پیش نیومد
تجربه خوبیه

سختی درسای ریاضی و امارش مهم نیس
ریاضیات برام راحته حالا هرچی باشه
درمورد اقتصاد نظری چ نظری دارین؟
میگن خیییلییی بازار کار خوبی
داره
درس میگن؟

EECi

مدیر بازنشسته
سختی درسای ریاضی و امارش مهم نیس
ریاضیات برام راحته حالا هرچی باشه
درمورد اقتصاد نظری چ نظری دارین؟
میگن خیییلییی بازار کار خوبی
داره
درس میگن؟
رشته مدیریت ، ریاضیاتش زیاد سخت نیست

به نظر من مدیریت بازرگانی بهتر از اقتصاد نظریه
تا جایی که شنیدم اقتصاد نظری بازار کار خوبی نداره

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کدوم سولتونو؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه انتخاب رشته مهندسیه باید بگم برام اسمو رسمش مهم نیس بیشتر درسایی ک میخوام بخونم برام مهمه که بهشون علاقه داشته باشم
اما واقعیتش اصلا از این چیزایی که گفتین درباره کار خانوما خبر نداشتم
همین که با ریاضی فیزیک چطوری دیگه.
اوکی اینجور که تو پست اخر خوندم با ریاضی مشکل نداری اوکی پس حسابداری خوبه برات. بعدم دفترچه قلمچی اینا نداری رشته هارو توضیح داده؟
تو نت ام سرچ کنی خ خوبه.
اینجام تو تالارهای مختلف بری افراد از رشته های مختلف هستن
خب راستش کار خانوما و اقایون کلا هی دگرگون میشه و ثبات نداره. خوبیش اینه که شما در درجه ی اول استعدادها و توانایی و علاقتو در نظر گرفته و در کنارش کار
ایشالا ک یه انتخاب رشته خوب بکنی

sahar mahdavi

عضو جدید
رشته مدیریت ، ریاضیاتش زیاد سخت نیست

به نظر من مدیریت بازرگانی بهتر از اقتصاد نظریه
تا جایی که شنیدم اقتصاد نظری بازار کار خوبی نداره

واااااقعاااا!!
اخه شنیده بودم هرکارخونه ای برای این که سود و زیانشو ب دست بیاره که تا کی و چقد تولید کنه تا فقط سود داشته باشه ن زیان
به یه اقتصاد دان نیاز داره ویه اقتصاد دان هیچ وقت بیکار نمیمونه
ااااایییی خدااا چقد از چیزایی که بهم گفته بودن اشتباهه
دیگه خودمم موندم چی کار باید انجام بدمم:confused:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واااااقعاااا!!
اخه شنیده بودم هرکارخونه ای برای این که سود و زیانشو ب دست بیاره که تا کی و چقد تولید کنه تا فقط سود داشته باشه ن زیان
شنیدن کی بود مانند دیدن
ببین مثلا من خودم فک میکردم برم برق بخونم یاد میگیرم وسایل برقی رو تعمیر کنم و اصلا رفتم برق اونم گرایش مخابرات و کلا بازار کار اون چیزی که میخاستم کلا مردونه بود و دیگ عملا هم نمیتونستم یاد بگیرم یعنی نذاشتن که برم. از کسی که خونده در اومده بیرون بپرس. از رو اسم رشته ها نباید قضاوت کرد.

EECi

مدیر بازنشسته
واااااقعاااا!!
صحبت های زهرا خانم رو با دقت بخونید ... این مشکلات در بازار کار ایران وجود داره

بازم برید پرسجو کنید تا تصمیم درست و منطقی بگیرید
به نظر من بین رشته های انسانی ، بهترین رشته که برای خانم ها هم مناسبه حسابداری هست

مهندسی صنایع و معماری هم خوبه