راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

esmaeila10

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه یه منبع در مورد طرز کار لامپهای کم مصرف led معرفی کنه آیا ؟؟؟

Nasim-Ur

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم . مجموع سری زیر چی میشه؟ [FONT=&quot][/FONT]
13969625480531.jpeg

[FONT=&quot] [/FONT]

apadana34

عضو جدید
جهت اشنایی و انتخاب و عدم انتخاب رشته برق می تونید دروسی از هرگرایش را بگید که درسی باشه که معرفی کننده ان گرایش است.
من می خوام انتخاب رشته کنم ولی احتیاج هست که نسبت به انها و همچنین درسهایی که باید خواند اطلاعات داشته باشم.
کنترل جه درسی ؟
مخابرات چی ؟
الکترونیک چطور؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
جهت اشنایی و انتخاب و عدم انتخاب رشته برق می تونید دروسی از هرگرایش را بگید که درسی باشه که معرفی کننده ان گرایش است.
من می خوام انتخاب رشته کنم ولی احتیاج هست که نسبت به انها و همچنین درسهایی که باید خواند اطلاعات داشته باشم.
کنترل جه درسی ؟
مخابرات چی ؟
الکترونیک چطور؟

کنترل :کنترل
مخابرات : الکترومغناطیس ،میدان موج ، مخابرات 1،آنتن،تجزیه و تحلیل
الکترونیک: الکترونیک 1و2و3،تکنیک پالس

iiranican

عضو جدید
Hello dear friends and scholars
I am currently researching about UPQC in matlab but Do not take the proper result in simulation Who knows about this subject and have an example?

محمود قدس

عضو جدید
سلام دوست عزیز
می تونم از شما خواهش کنم که بگید برای کدوم قطعات برقی استفاده میشه این استاندارد؟
متشکرم دوست عزیزم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوست عزیز
می تونم از شما خواهش کنم که بگید برای کدوم قطعات برقی استفاده میشه این استاندارد؟
متشکرم دوست عزیزم
دوست عزیز اولا سوالتون مبهمه
دوما هم از قرار دادن ایمیل خودداری کنید چون خلاف قوانین هست.

Z.Mehran

عضو جدید
سلام دوستان.
برای درس انتشار امواج باید سمینار ارائه بدم. کتابمون هم کتاب انتشار امواج دکتر خلجه.
به نظر شما چه موضوعی رو انتخاب کنم؟

Dream28

عضو جدید
سلام
من تو حل سوالای مدار درس مدار1یکم مشکل دارم کسی میتونه یه کتاب خوب معرفی کنه تا بتونم بیشترتمرین کنم؟:surprised:

Z.Mehran

عضو جدید
سلام
من تو حل سوالای مدار درس مدار1یکم مشکل دارم کسی میتونه یه کتاب خوب معرفی کنه تا بتونم بیشترتمرین کنم؟:surprised:

مدارهای الکتریکی1( انتشارات راه) که در سطح لیسانسه.
تحلیل مدارهای الکتریکی(انتشارات راه) که برای کنکور ارشد خیلی مفیده و تست هم داره.
جفتشون تالیف مهدی خزائی هست.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام

واسه مدار یک کتاب الکتروتکنیک مدرسان شریف عالیه.
تحلیل مدار های الکتریکی کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف هم در سطح مدار 2 میرسه و کتاب خوبی واسه تمرینه

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
می شه واژه برابر فارسی FieldBus رو بفرمایید.
با سپاس فراوان
فیلدباس در تمام دنیا همون فیلدباسه و واژه فارسی نداره...
یه سوال : تخته کلم درسته یا تخته کلمپ ، من هر دوتاشونو دیدم که میگن ؟
تخته کلم همون جعبه ترمینال موتور هست و کلمپ نوعی آمپرمتر هست که بدون نیاز به اتصال الکتریکی اندازه گیری رو انجام میده ...

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام به همه دوستان
می شه واژه برابر فارسی FieldBus رو بفرمایید.
با سپاس فراوان

فیلدباس در تمام دنیا همون فیلدباسه و واژه فارسی نداره...

با سلام مجدد و سپاس از پاسختون
اگه در برابر شما که رشته تخصصی تون هست اظهار فضل بی جا نباشه برابر های field و Bus به طور جداگانه در واژه نامه جامع مهندسی برق آقای محمد رضا محمدی فر واژه های (به ترتیب) میدان و گذرگاه اومده .... می تونیم بجای Field Bus گذرگاه میدانی بگذاریم؟
بازهم یه دنیا سپاس از لطفی که می فرمایید

korzangolo

عضو جدید
سلامدوستان برقی.یه راهنمایی می خواستم بگیرم .ممنون میشم کمک کنید.
من لیسانس نفت دارم اما واقعا برا این رشته خیلی بد کار گیر میاد .تصمیم دارم برم لیسانس برق بگیرم .میشه راهنایی کنید که کدوم گرایش بهتره .برا کدومش کار بیشتری هست .درساش چه طورن ؟؟؟؟
ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام مجدد و سپاس از پاسختون
اگه در برابر شما که رشته تخصصی تون هست اظهار فضل بی جا نباشه برابر های field و Bus به طور جداگانه در واژه نامه جامع مهندسی برق آقای محمد رضا محمدی فر واژه های (به ترتیب) میدان و گذرگاه اومده .... می تونیم بجای Field Bus گذرگاه میدانی بگذاریم؟
بازهم یه دنیا سپاس از لطفی که می فرمایید
سلام به شما خانوم قدوسی
بله دقیقا حق با شماست ولی اون فیلد که میدان ترجمه شده در زمینه مهندسی مخابرات کاربرد داره نه کنترل و ابزار دقیق!!
فیلد باس کلا یک سیستم کنترلی هست و معمولا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده میشه و بچه های کنترل و ابزار دقیق باهاش در ارتباطن.
کلمه گذرگاه میدانی اصلا نمیتونه ترجمه مناسبی باشه براش
به هر صورت استفاده از لغتهای زبان اصلی همیشه میتونه بهتر باشه تا معادل. منم شخصا اعتقادم بر این هست که چیزی که مال ما نیست پس نمیتونیم براش اسم دیگه ای بذاریم و استفاده از معادل ها خنده داره!
با آرزوی موفقیت برای شما:gol:

سلامدوستان برقی.یه راهنمایی می خواستم بگیرم .ممنون میشم کمک کنید.
من لیسانس نفت دارم اما واقعا برا این رشته خیلی بد کار گیر میاد .تصمیم دارم برم لیسانس برق بگیرم .میشه راهنایی کنید که کدوم گرایش بهتره .برا کدومش کار بیشتری هست .درساش چه طورن ؟؟؟؟
ممنون
با سلام
توصیه میکنم این کار رو نکنید. چون خود برقیا الان موندن تو ....
دوستای نفتی الان موفق تر هستن! مخصوصا شما که اهل جنوب کشور هستید...
پیشنهاد میکنم مدتی برای شرکتهای خصوصی نفتی کار کنید و بعد تصمیم بگیرید
موفق باشید

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام و سپاس فراوان از توضیحاتتون که با صبوری انجام دادید . البته من به خلاف شما عقیده ام اینه که حتی الامکان یا از برابر های فارسی استفاده بشه یا اگه وجود نداره اون رو ایجاد کنیم ... خدای نکرده قصد مجادله یا حتی مباحثه رو در این زمینه ندارم ... هر کسی عقیده اش بادیگری ممکنه متفاوت باشه اما تنها خواهشم از تمامی دوستان این هست که نسبت به این موضوع متفاوت باشند چون به دور از هیاهوهای سیاسی و اقتصادی و حتی اجتماعی، یکی از نیازهای مبرم فرهنگی ماست که جای کار کردن بسیار داره و حتی به جرات می تونم بگم فرهنگستان در این زمینه قوی عمل نکرده.
باز هم دنیا دنیا سپاس از لطفی که فرمودید

Z.Mehran

عضو جدید
سلام دوستان. وقتتون بخیر.
برای درس انتشار امواج باید سمینار ارائه بدیم،می خواستم راهنماییم کنین که چه موضوعی رو انتخاب کنم.
چندتا هم منبع بهم معرفی کنید ممنون میشم.

Hedyeh NZ

عضو جدید
دوستان من تو مبحث رسم مشخصه از روی مدار و رسم مدار از مشخصه ش تو مدار 1 مشکل دارم. کتاب جبه دار هم خیلی گنگ گفته. کسی هست جزوه ای یا کتابی بشناسه که خوب توضیح داده باشه و مثال آورده باشه؟

عباس22

عضو جدید
سیمولینک متلب

سیمولینک متلب

سلام و درود بر دوستان کسی میتونه تو شبیه سازی یک سروو موتور با استفاده از سیمولینک متلب یه کم راهنماییم کنه؟

omidnosrati

عضو جدید
سلام به همه دوستان
درصورت امکان منو در رابطه با بانک خازن راهنمای کنید
هم در راستای ساختنش هم نصبش

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
درصورت امکان منو در رابطه با بانک خازن راهنمای کنید
هم در راستای ساختنش هم نصبش

برای اطلاعات تئوری کتاب تاسیسات کلهر. و بررسی سیستم های قدت .
برای نصب هم به دو صورت ستاره و مثلث راه اندازی میشه . سی تی در ورودی مسیرجریان قرار میگیره . خروجی پی تی و سی تی به رگولاتور متصل میشه . سه فاز به رگولاتور بعد فیوز و در نهایت به خازن. از کنتاکتور ac6 استفاده کنید. جریان فیوز 1.5 برابر جریان نامی انتخاب بشه . برای اضافه جریان رله ای انتخاب کنید. و برای قطعی فاز .
طراحی هم باید طوری باشه که بشه به هر میزان توان راکتیو دست پیدا کرد. با توجه به مصرف کننده های مختلف زمان استارت و همزمانی طراحی مختلفی میشه انجام داد.
.بانک خازن برای اصلاح ضریب توان و حذف هارمونیک استفاده میشه. که توضیحات بالا برای اصلاح ضریب قدرت هست

apadana34

عضو جدید

خیلی ممنون . باتوجه به اینکه نمایشگاه کتاب هم نزدیک هست اگر کتابی که من را با دنیای برق بیشتر اشنا می کنه هست معرفی کنید . البته نه ان اندازه تخصصی چون من می خوام بیشتر باش اشنا بشم.

apadana34

عضو جدید

خيلي ممنون . چون ميخوام كتابهاشو تهيه كنم و صرفا نگاهي بهش بندازم تا صرفا اشنا بشم . كنترل كه خوب درس كنترل اماجهت انتخاب رشته براي مخابرات و الكترونيك فكر مي كنيد كدام تك درس يا دو درس كافيه باشه براي اشنايي و نشان مي ده در ان رشته با چي طرفم تا ان را تهيه كنم.مثلا براي الكترونيك ، الكترونيك 1 و تكنيك پالس كافيه؟ بازم ممنون

leynaz

عضو جدید
سلام
من رشتم برق نیس،استاد آز مبانی برق پروژه دادن.امیدوارم شما کمکم کنین:
مداری رسم کنید که قطعه به طور اتوماتیک حرکت میکند و به نقطه مورد نظر که رسید،کار تراش به مدت 7 دقیقه انجام میشود.سپس آب - صابون به مدت 30 ثانیه روی آن ریخته میشود و جک به حالت اول خود بر میگردد.