راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

دوست - قدیمی

عضو جدید
سلام
ایشالا که موفق باشید
فقط یه چیزی! شما شریف میخونید و تو فکر بازار کار ایران هستید؟!!!!!:surprised:
اگر راهنمایی میخواید باید عرض کنم که کارشناسیتون که تموم شد بذارید برید خارج. هم درستونو بخونید و هم زندگیتونو بکنید

اگه بخوام ساده بگم :
تو فیوز فشنگی مدار با قطع یه سیم نازک قطع میشه ولی تو فیوز مینیاتوری مدار توسط میدان به وجود آمده از جریان قطع میشه
فیوز فشنگی رو بعد از عملکرد باید عوض کرد ولی فیوز مینیاتوری نیاز به تعویض ندارد
و ...

برا پزشک ها خوبه چون شهید بهشتی و پزشکای ایرانی تو دنیا مطرح اند ولی دانشگاه شریف رتبش تو دنیا آخرین باری که چک کردم 5000 هزار و خورده بود زیاد مدرک مهندس ایرانی تو کشور های اتحادیه اروپا و IEEE معتبر نیست.

hosseig69

عضو جدید
سلامدوستان من كارشناسي برق روتازه تموم كردم دنبال كارم بنظرتون چه كارايي رابايد بلد باشم تاتوي كار گيرنكنم .وچه چيزايي چه نرم افزارهايي يادبگيريم بهتره.از رشته قدرت وكنترل هم خوشم مياد
ممنون از راهنمايي هاتون

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی از دوستان هست که نرم افزار Silvaco رو بلد باشه؟ در ضمن اگه فایل آموزشی یا کتابی هست معرفی کنین ممنون میشم ;)

ENG-elnaz

عضو جدید
سلام

دوستان عزیز من دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک هستم ، کسی میتونه تو انتخاب یه پایان نامه مفید منو راهنمایی کنه لطفا ؟

با تشکر

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

دوستان عزیز من دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک هستم ، کسی میتونه تو انتخاب یه پایان نامه مفید منو راهنمایی کنه لطفا ؟

با تشکر
سلام
برید به سایت دانشگاه های معتبر و به دپارتمان رشته خودتان مراجعه کنید . در بخش های مربوط به تحقیقات دانشجوها و پروژه موضوعات روز رو پیدا می کنید
از استاد راهنمایتان کمک بگیرید
موضوعات کنفرانس های بین المللی رو دنبال کنید
سعی کنید چند تا ژورنال علمی را دنبال کنید
به پورتال کتابخانه دانشگاه های دولتی و داخلی سر بزنید

موفق باشید

hamid elec

عضو جدید
سلام
به همگی
کسی در مورد BMS کردن منازل مسکونی و نقشه ای در این مورد داره کمکم کنه ؟؟؟؟؟
ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به همگی
کسی در مورد BMS کردن منازل مسکونی و نقشه ای در این مورد داره کمکم کنه ؟؟؟؟؟
ممنون

سلام دوست عزیز

وقتی صحبت از BMS میشه منظور کارخانجات و ساختمانهای اداری و تجاری بزرگ می باشد، وقتی مورد نظر شما منازل و آپارتمانهای مسکونی باشد سیستم مورد نیاز شما Home Automation خواهد بود.
در پروژه های BMS و Home Automation شما در ابتدای امر باید برند مورد نظر را انتخاب نمایید، اونوقت حتی بدون شناخت از برند با استفاده از مستندات ارائه شده توسط اون برند می تونید با تکنولوژی و نحوه ارتباطات در اون سیستم آشنا بشین. بیشتر سعی کنید در فضای سوال و جواب تاپیک رو جلو ببرید تا به نتیجه مورد نظر برسید.

setare1367

عضو جدید
سلام میشه درمورد اینکه گرایش قدرت تو شهرستانها بهتره یا قدرت توضیح بدین ؟ مر30

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام میشه درمورد اینکه گرایش قدرت تو شهرستانها بهتره یا قدرت توضیح بدین ؟ مر30

معمولا میگن قدرت و الکترونیک ... به نظر من قدرت ... البته الکترونیک این تابلو ها و هوشمند سازی و ... اکثرا هر دوشون انجام میدن ... اما چون شهرستان های کوچک تر بخاطر سیم کشی و کابل کشی قدرت بهتره .... در مورد استخدامی اگر باشه دیگه شانسیه گاهی وقتا اصلا گرایش مهم نیست گاهی وقتا هم اینقدر فرق هست که زندگی آدمو عوض میکنه ... مثلا مخابرات طبعا رشته مخابرات و بعد آن الکترونیک خیلی مهم هست

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه تاپیک دادم دیروز پس کی تایید میشه
تکته وسط راه منفجر شده:surprised:

cubic

عضو جدید
سلام،
یک سئوال مرتبط با برق داشتم گفتم اینجا بپرسم. یه حوض هست که داخلش پمپ آب قرار داره. پمپ زیر آب هست و سیم برق هم باهاش توی آبه. میخواستم یه چاه ارت براش درست کنم که اگر اتصالی کرد خطری نداشته باشه.

به نظرتون یه میله آهنی تا عمق یک متر بکوبم تو زمین و یه سر سیم رو بندازم تو آب و یه سر دیگه سیم رو به این میله وصل کنم خطر برق گرفتگی از راه آب از بین میره؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام،
یک سئوال مرتبط با برق داشتم گفتم اینجا بپرسم. یه حوض هست که داخلش پمپ آب قرار داره. پمپ زیر آب هست و سیم برق هم باهاش توی آبه. میخواستم یه چاه ارت براش درست کنم که اگر اتصالی کرد خطری نداشته باشه.

به نظرتون یه میله آهنی تا عمق یک متر بکوبم تو زمین و یه سر سیم رو بندازم تو آب و یه سر دیگه سیم رو به این میله وصل کنم خطر برق گرفتگی از راه آب از بین میره؟
سلام
دوست گلم سیم رو تو آب نمیندازن! موتور پمپ شما توی قسمت کلم که کابل بهش وصله اتصال ارت داره! که اونو با سیم سبز-زرد کابل به الکترود زمین متصل کنید
درباره الکترودتون هم باید بگم که بهتره استاندارد IEC رو مطالعه بفرمائید. میله 1 متری چندان مناسب به نظر نمیاد...

موفق و موید باشید

cubic

عضو جدید
سلام
دوست گلم سیم رو تو آب نمیندازن! موتور پمپ شما توی قسمت کلم که کابل بهش وصله اتصال ارت داره! که اونو با سیم سبز-زرد کابل به الکترود زمین متصل کنید
درباره الکترودتون هم باید بگم که بهتره استاندارد IEC رو مطالعه بفرمائید. میله 1 متری چندان مناسب به نظر نمیاد...

موفق و موید باشید

سلام،
ممنون. راستش جای سیم ارت روی پمپ پیدا نکردم. روی جعبه پمپ رو هم نگاه کردم قسمت اخطارش نوشته برای بیرون آوردن پمپ از آب سیمش رو نکشید و قبل از تمیز کاری از برق بکشیدش. چیزی که دیده میشه یه دونه سیم برق هست که رفته داخل محفظه پمپ و قسمت داخلیش کاملاً پلمپ هست. یعنی اگه بخوام سیم به جاییش وصل کنم فکر کنم باید سوراخش کنم.

راهی هست که بشه در صورت اتصالی برقش به زمین منتقل بشه؟

با تشکر

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام،
ممنون. راستش جای سیم ارت روی پمپ پیدا نکردم. روی جعبه پمپ رو هم نگاه کردم قسمت اخطارش نوشته برای بیرون آوردن پمپ از آب سیمش رو نکشید و قبل از تمیز کاری از برق بکشیدش. چیزی که دیده میشه یه دونه سیم برق هست که رفته داخل محفظه پمپ و قسمت داخلیش کاملاً پلمپ هست. یعنی اگه بخوام سیم به جاییش وصل کنم فکر کنم باید سوراخش کنم.

راهی هست که بشه در صورت اتصالی برقش به زمین منتقل بشه؟

با تشکر
دوست من عرض کردن توی تخته کلم موتور که کابل برق هم به همون جا وصله! آفرین منظورم همون محفظه پمپ هست که اشاره کردید. پلمپ نیست و قابل باز شدن هست

moeinyakuza

عضو جدید
با سلام
شوک دادن به باتری باعث درست شدنش نمیشه بلکه برای شارژ کردن سریع وقتی که باتری خالیه استفاده میشه
احتمالا گوشی شما جریان کشی داره حتما به تعمیرکار خبره مراجعه کنید.

leynaz

عضو جدید
با سلام.من رشته م برق نیس بلد نیستم.استاد آز مبانی مهندسی برق ما گفته مداری با مشخصات زیر طراحی کنیم.لطفا کمک کنید:
-استارت 1 لحظه ای باشد
-استارت 2 دائم کار باشد
-کلید emergency برای قطع مدار در ابتدای مدار به فاز وصل شود
-کلید استپ مدار را قطع کند
-سه چراغ برای این کلیدها داشته باشیم.
نمای شماتیک یا به هر روشی هم باشه اشکال نداره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

leynaz

عضو جدید
لطفا کمکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک....
این سوال خیلی حیاتیه....

leynaz

عضو جدید
ممنون از راهنمایی تون،فایل ها رو گرفتم
ولی چون واقعا وقت یادگیری نیست لطفا این سوال رو برام جواب بدید.ممنون میشم

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال داشتم
نیروگاه های برق سیکل ترکیبی یعنی چه؟

با تشکر
سلام
یعنی نیروگاه متشکل از توربین گازی و بخار هست!
اگر از حرارت گاز خروجی توربین گازی برای بخار کردن آب توربین بخار استفاده بشه یک نیروگاه سیکل ترکیبی نامیده میشه که برای صرفه جویی در مصرف سوخت کاربرد داره

bahar10

عضو جدید
ممنون از پاسخ کامل شما به سوال بنده

سلام
یعنی نیروگاه متشکل از توربین گازی و بخار هست!
اگر از حرارت گاز خروجی توربین گازی برای بخار کردن آب توربین بخار استفاده بشه یک نیروگاه سیکل ترکیبی نامیده میشه که برای صرفه جویی در مصرف سوخت کاربرد داره