راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یه پروژه برای کارشناسی میخوام که شبیه سازی یه مدار صنعتی راحت و ساده تو پروتیوس یا متلب باشه کسی داره بهم کمک کنه خیلی نیاز دارم منتظر جواب هستم
از همون SAMPLES پروتئوس استفاده کن.
تو google هم بگردی زیاد پیدا میشه.

arastbod

عضو جدید
سلام من پروژه کارشناسیم درباره تکنولوژی آیفون تصویریه میخواستم بدونم کسی قبلا این پروژه رو نداشته بهم کمک کنه؟
من مطلب کم دارم میخوام تو سایتای تخصصی برق انگلیسی جستجو کنم ولی نمیدونم چی بنویسم ممنون میشم اگه کمک کنید

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام من پروژه کارشناسیم درباره تکنولوژی آیفون تصویریه میخواستم بدونم کسی قبلا این پروژه رو نداشته بهم کمک کنه؟
من مطلب کم دارم میخوام تو سایتای تخصصی برق انگلیسی جستجو کنم ولی نمیدونم چی بنویسم ممنون میشم اگه کمک کنید
سلام.
برگردان لغت فارسی مورد نظرتون رو به زبان انگلیسی پیدا کنید و توی موتور جستجو هایی مثل Google و .... دنبال اون بگردید.
و از ترفند هایی مثل مشخص کردن نوع فایل مورد نظر ، نظیر pdf. و docx. و ... استفاده کنید. FileType : pdf
موفق باشید.

بیتا24

عضو جدید
سلام دوستان بنده توی اطلاعات پلاک خوانی موتورهای الکتریکی مخصوصا ولتاژ بالا مشکل دارم
نمیتونم نوع اتصالات رو تشخیص بدم ...از مهندسان باتجربه هرکی توی این حوزه تسلط داره لطفا راهنمایی کنه من چندتا مثال میزنم

بگید که چطور باید اتصال بدم و راه اندازی کنم

1- (مثلث 380 و ستاره 660 )
2- (مثلث 220 و ستاره 380 )

3- (مثلث 400 و ستاره 690 )
4- (مثلث 380 و ستاره 660 )

m-royal

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز
دوستان می خواستم در مورد گرایش های ارشد برق قدرت بدونم. کدوم گرایش برق قدرت از لحاظ بازار کار بهتره در کل اگه کسی اطلاعات دقیقی داره بگه آخه واسه انتخاب رشته آزمون آزاد می خوام.
و سوال دیگه اینکه ارشد کنترل بهتره یا قدرت؟
ممنون از همگی
موفق باشید

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بنده توی اطلاعات پلاک خوانی موتورهای الکتریکی مخصوصا ولتاژ بالا مشکل دارم نمیتونم نوع اتصالات رو تشخیص بدم ...از مهندسان باتجربه هرکی توی این حوزه تسلط داره لطفا راهنمایی کنه من چندتا مثال میزنم بگید که چطور باید اتصال بدم و راه اندازی کنم 1- (مثلث 380 و ستاره 660 )
2- (مثلث 220 و ستاره 380 )
3- (مثلث 400 و ستاره 690 )

4- (مثلث 380 و ستاره 660 )

۱: بسته به توان موتور .... بالاتر از ۱۰ کیلو وات بصورت ستاره مثلث معمولی و پایینتر از ۱۰ کیلو وات تک ضرب مثلث .
۲ : بصورت تک ضرب ستاره و در صورتی که توان بالای ۱۰ کیلو وات باشد اتصال ستاره و از سافت استارتر استفاده شود.
۳ : شبیه مورد ۱
۴ : شبیه مورد ۱
.... اداره برق در قراردادهای منعقده ولتاژ را ۴۰۰ و با تلرانس مثبت و منفی ۵ درصد تحویل میدهد . یعنی ۳۸۰ تا ۴۲۰

آخرین ویرایش:

مصطفی 20

عضو جدید
سلام به نظر من شما روش شارژ باطری رو درست انجام نمیدی.برای شارژ باطری باید کامل تخلیه( دشارژ)بشه بعد کامل شارژ بشه.این کار توعمر باطری خیلی تاثیر داره

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام
ممنون میشم زود جواب بدید. تا یکی دو روز آینده
واسه این ک توی اسیلوسکوپ حداکثر دامنه رو برای ولتاژ پیک داشته باشیم باید چی کار کنیم؟ یعنی منظورش اینه که سیگنال حداکثر تعداد خونه های عمودی رو در بر بگبره و مقدار volt/div کم باشه یا چی؟
مرسی. :gol:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم زود جواب بدید. تا یکی دو روز آینده
واسه این ک توی اسیلوسکوپ حداکثر دامنه رو برای ولتاژ پیک داشته باشیم باید چی کار کنیم؟ یعنی منظورش اینه که سیگنال حداکثر تعداد خونه های عمودی رو در بر بگبره و مقدار volt/div کم باشه یا چی؟
مرسی. :gol:
سلام.
باید volt/div رو زیاد کنید.
volt/div به معنی ولت به ازای قسمت هستش. یعنی به عنوان مثال به ازای volt/div برابر با 20 ، شما توی هر division یا قسمت 20 ولت خواهید داشت. پس اگر مثلاً بالای محور عمودی 4 مربع یا قسمت داشته باشید میتونید تا 80 ولت رو روی اسکوپ نمایش بدید.
یا مثلاً به ازای volt/div برابر با 0.5 ، شما توی هر div یا قسمت ، نیم یا 0.5 ولت خواهید داشت.
موفق باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان گرامی.
اگر عزیزان محبت کنند این سه تا سوال الکترونیک رو حل کنند و حلش رو برام قرار بدن سپاسگزار خواهم شد.

http://cubeupload.com/im/Sk74zz.jpg

سلام.
حل سؤالات راحته که.
چرا نمیتونید حل کنید !؟
==
راه حل رو بهتون میگم خودتون حل کنید.
1- مقاومت ورودی برابر با موازی 383 کیلو و 135 کیلو و جمع با مقاومت 4 کیلو میشه.
بهره رو به راحتی میتونید با استفاده از فرمول های مربوط به سورس مشترک و درین مشترک محاسبه کنید.
مقاومت خروجی رو هم یا به صورت معمولی به دست بیارید یا vt بدید به خروجی و it به دست بیارید.
2- این مدار یه آینه جریانه که توی کتاب هایی مثل صدرا اسمیت ( الکترونیک 2 ) نمونش وجود داره.
کار خاصی نداره و فقط تحلیل DC هستش.
3- توی این سؤال از اونجا که مدار متقارن هستش پس باید جریان بایاس DC امیتر دو ترانزیستور با هم برابر باشه.
ترانزیستور در ناحیه فعال هستش. با اعمال KVL توی حلقه شامل مقاومت بیس - پیوند بیس امیتر - مقاومت RE و منبع -10 ولت میتونید جریان رو به دست بیارید. و از روی اون مقاومت RE رو.
برای بهره تفاضلی و حالت مشترک هم میتونید از نیم مدار های حالت تفاضلی و حالت مشترک استفاده کنید. در حالت تک خروجی.
نسبت رد حالت مشترک هم از تقسیم بهره تفاضلی به بهره حالت مشترک به دست میاد.
برای محاسبه مقاومت های ورودی هم میتونید از نیم مدار تفاضلی و نیم مدار حالت مشترک استفاده کنید.
==
موفق باشید.

nznn_kalantari

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست که فایل pspice مدار داخلی lm741 رو داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
پروژه الکترونیکمه..........اگه میتونین کمک کنین
ممنون

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی هست که فایل pspice مدار داخلی lm741 رو داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
پروژه الکترونیکمه..........اگه میتونین کمک کنین
ممنون
سلام.
اگر منظورتون اینه که داخل خود نرم افزار pspice به صورت sample و از قبل کشیده شده (توسط شرکت سازنده یا ... ) وجود داشته باشه ، فکر نکنم باشه!!!
ولی اگر منظورتون اینه که کسی مدار داخلی آپ امپ رو طراحی کرده باشه ، باید بگم که شما خودتون هم میتونید این کار رو انجام بدید. خیلی سخت نیست. من زمانی که الکترونیک 2 داشتم این کار رو کردم. با پروتئوس شبیه سازی کردم.
3 طبقه دارید : 1- طبقه تفاضلی برای دریافت سیگنال 2- طبقه تقویت کننده اصلی 3- طبقه تقویت کننده توان
یه سری ترانزیستور رو میچسبونید به هم میشه 741 !!! :biggrin: ( شوخی بود )
==
ولی در کل خودتون هم میتونید شبیه سازی کنید.
موفق باشید.

fahimeh59

عضو جدید
چطور پیشه بازه یک تابع چند ضابطه ای مثل سینک یا تابع مستطیلی رو توی متلب نوشت؟

alialialiali

عضو جدید
آزمون کارشناسی قوه قضاییه برق

آزمون کارشناسی قوه قضاییه برق

سالم
منابع و کتاب ها و نحوه برگزاری امتحان کارشناسی قوه قضاییه برق به شکل است؟

عباس22

عضو جدید
PJM has two hourly pricing markets: real-time (RT) and day-ahead (DA) [44].
When less efficient (and often higher polluting) plants are needed to meet the demand,
the real-time rates raise accordingly. The day-ahead pricing market is often a good
indicator for the next-day real-time prices.
, the extra 5-minute pricing feed also provide customers with the most appropriate
information to reflect the current hour’s potential price. The "current hour average" price
reflects the real-time average of the current hour's 5-minute prices..
14

The decision on whether to go with smart metering depends on the size of the
building, the flexibility of the end users’ in shifting electricity use, the intensity the
customers use the electricity. For the average homeowner, a smart meter will increase the
bill slightly, around a couple of percent
کسی از دوستان قادر به ترجمه هست؟

challenger_69

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان هست که شبیه‌سازی SVC رو برای کاربرد در کوره قوس الکتریکی توی نرم‌افزار MATLAB داشته باشه؟ اگه مقاله اصلی که شبیه‌سازی رو از روش انجام دادین رو داشته باشین که دیگه عالی میشه. راستش برای پروژه یکی از درسام میخوام.

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
خسته. نباشید

من نیازمند اطلاعاتی در مورد تبدیل جریان برق به القا الکتریکی هستم.
ممنون میشم کمکم کنید.

mr.mm.akkaf

عضو جدید
سلام من
یه سوال دارم
1.یه ترمومتر دارم میخام وقتی دماش به میزان تنظیمی رسید مجوز راه اندازی یه موتورو بده امامشکل اینجاست که خروجی ترمومتر که به المنتا وصل میشه برای حفظ دما قطع و وصل میشه ودرواقع نمیشه از این خروجی استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

mosleh.bargh

عضو جدید
سلام کسی در مورد برنامه نویسی DPL در دیکسایلنت چیزی بلده ممنون میشم کمکم کنه!

Dream28

عضو جدید
سلام بچه ها من اسم چندتا کتاب تست خوب برای سیستم دیجیتال1، سیگنال و سیستم، احتمال مهندسی وماشین1 میخام! ممنون میشم اگ راهنمییم کنین:)

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدا خسته شدم از بیکاری.....چه گناهی کردیم سابق کار نداریم.......

هرجا میرم رزومه میدم سابقه کار میخاد و منو برنمیدارن........

از دوستان اگه کسی شرکتی چیزی داره حاضرم به عنوان کارآموز کار کنم تا سابقه کار برام حساب بشه....

ساکن تهرانم هستم......گفتم درخواستمو اینجا بنویسم شاید فرجی شد.....

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام رفقا

ی دیکشنری انگلیسی-فارسی تخصصی برق ک خیلی خوب باشه سراغ دارید؟ نرم افزاری چیزی؟!

chicamika

عضو
سلام.من ی مشکلی پیدا کردم .باشگاه رو ب صورت انگلیسی میاره .کلا فونتا بهم ریخته .چطور زبونشو فارسی کن .
با تشکر

sonu

عضو جدید
سلام بچه ها میشه منو راهنمایی کنین. چجوری یه مقاله رو شبیه سازی می کنن من تا برنامه مشابه اش رو از نت گیر نیارم نمی تونم برنامه ای بنویسم . مثلا پروژه های درسی هم می رفتم از نت پیدا می کردم بعد اونا رو بر اساس پروژه خودم تغییر میدادم اما همینجوری هیچی . بچه هایی که شبیه سازی انجام میدن میشه بگن چطور یاد گرفتن ؟ الان یه مقاله فارسی دارم موندم چیکارش کنم . به نظرتون میل بدم به نویسنده برنامشو برام میفرسته ؟