راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام اگه كسي از شما عزيزان ميتونه منو تو اين پروژه راهنمايي كنه
تنظيم نور اتاق با فتول ونور لامپها
من بايد از چه فتوسلي استفاده كنم؟

با سلام
یه مقدرا بیشتر توضیح بدین
مثلا می خواین روشنایی اتاق در چه حدی باشه
برای اتاق کار ، اتاق خواب و ..
این که می خواین بر چه اساسی میزان نور تغییر کنه مثلا بر اساس روشنایی روز و ساعات شبانه روز و ...

سلام

من دوتا سوال داشتم

1- برای مهندسین برقی که تو شرکت های مهندسی مشاوره فعالیت دارند دونستن چه نرم

افزارهایی لازمه ( مهمترین ها )؟؟؟

2- کسی میتونه کامل توضیح بده رتبه بندی چیه و این شرکت ها مدرک رو برای چی میخوان

و آیا مدرک رو بدیم یا ندیم؟؟

مرسی و ممنون.
با سلام
مورد 1 را خیلی مطمئن نیستم ولی فکر کنم نرم افزار هایی مثل eplan بیشتر استفاده بشه
2) تا اونجایی که می دونم ( البته بازم مطمئن نیستم )
شرکت ها برای ابن که رتبه بهتری داشته باشن از کسایی که مدرک مورد نیازشون را داردن درخواست می کنن که در ازای یه مبلغی که بهشون می دن اسم اون فرد در لیست اسامی اون شرکت قرار بگیره

mre_mech84

عضو جدید
سلام. ببخشید بازم من یه سوال دارم:redface:
کسی میتونه انواع VFD هایی که هست رو برام بگه. مثلا می خوام بدونم آیا واسه یه موتور که ولتاژ کاریش 3 کیلو ولته، VFD تو ایران پیدا میشه یا نه؟
ممنون:gol:

E_Ravari

عضو جدید
سلام دوستان ( :gol:)

کسی در مورد سنسور فشار آب اطلاعی داره . ما میخایم فشار آب لوله رو کنترل کنیم تا جریان آب یکنواختی از لوله بیرون بیاد.

فقط اگه میشه یه طوری توضیح بدین که یه دانشجو ورودی 88 متوجه بشه ( :w16:) !

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ( :gol:)

کسی در مورد سنسور فشار آب اطلاعی داره . ما میخایم فشار آب لوله رو کنترل کنیم تا جریان آب یکنواختی از لوله بیرون بیاد.

فقط اگه میشه یه طوری توضیح بدین که یه دانشجو ورودی 88 متوجه بشه ( :w16:) !

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1_%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1

موفق باشید
یاعلی...:gol:

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیستم کنترل فشار آب خطي

سیستم کنترل فشار آب خطي

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] تا بحال براي کنترل فشار آب ساختمانها از سيستم پمپ بوستر باضافه يک مخزن ديافراگمي استفاده ميشد . يکي از اشکالات اساسي سيستم مذکور هزينه نگهداري بسيار بالاي آن است . بدليل محدود بودن عمر ديافراگم و با سوراخ شدن آن ، پمپ بوستر هرچند ثانيه يکبار روشن و خاموش شده و بغير از تغييرات فشار زياد ، سروصدا و ضربه هاي آن روي شبکه برق دردسرآفرين ميشود .[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]د[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]ر سيستم جديد (سيستم کنترل فشار آب خطي ) دور موتور بسته به نياز کم و زياد شده و کنتاکتور و مخزن که نياز به نگهداري دائم دارند حذف ميشوند . در اين حالت ضربه هاي ناشي از روشن خاموش شدن از بين رفته و الکتروموتور فقط در حد نياز کارميکند .[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
ازجمله مزايا و ويژگي هاي سيستم کنترل فشار آب خطي ميتوان به نکات زير اشاره کرد :[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• تثبيت دقيق فشار آب در هرنقطه از ساختمان و در هر زمان [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• حدود 35% صرفه جويي در مصرف برق[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• حذف ضربه قوچ[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• حذف منبع ديافراگمي[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• افزايش يا کاهش دور موتور متناسب با تغييرات مصرف آب[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• صرفه جويي چشمگير ذر هزينه هاي سرويس و نگهداري[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• کنترل هوشمند سيستم با فرمان پيشرفته PLC[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]• حذف آلودگي صوتي ناشي از ضربه خاموش و روشن شدن پمپ ها [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]کاربران سيستم کنترل فشار آب خطي :[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]استفاده از سيستم کنترل فشار آب خطي براي گروههاي زير توصيه ميشود :
• کارخانجاتي که تثبيت فشار آب براي آنها امري حياتي است براي مثال کارخانجات رنگرزي
• هتل هاي چند طبقه : بدليل اهميت جلب رضايت مشتريان و نيز اهميت کاهش هزينه ها
• شرکت هاي پيمانکاري ساختمان و انبوه سازان
• دانشگاهها و مراکز آموزش عالي
• فرودگاهها
• پادگان ها و مراکز نظامي و مجتمع هاي مسکوني مربوطه
• وزارت خانه ها و سازمانهاي بزرگ دولتي
• مجتمع هاي مسکوني و برج هاي مسکوني و تجاري[/FONT]

lexxi

عضو جدید
دوستان من یک جوجه برقی هستم که تازه سال اولم تموم شد.گرایشم هم قدرت بیده.تابستون هم بی کار!پیشنهادتون چیه که تابستونم به قول معروف پر بار تر بشه؟چه مطالعات یا فعالیت هایی پیرامون رشته ام توصیه می کنید؟نظرتون چیه؟سابقه دار ها و با تجربه ها کمک کنن

نام كاربري:

عضو جدید
دوستان من یک جوجه برقی هستم که تازه سال اولم تموم شد.گرایشم هم قدرت بیده.تابستون هم بی کار!پیشنهادتون چیه که تابستونم به قول معروف پر بار تر بشه؟چه مطالعات یا فعالیت هایی پیرامون رشته ام توصیه می کنید؟نظرتون چیه؟سابقه دار ها و با تجربه ها کمک کنن
تو نت در مورد مطالب مختلف سرچ كن و اطلاعاتتو ببر بالا
چند تا نرم فزار هم ياد بگير
ترم يك PSpice رو ميتوني تقريبا ياد بگيري
از تابستونت هم استفاده كافي رو ببر ( استراحت ) چون ترم بعد شروع ميشه و وباره بايد مخت جيليز ويليز بشه

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
كسي اينجا با پروتل كار كرده
هر كي كار كرده ممنون ميشم اطلاع بده

سلام دوست گرامی
من در رابطه با این نرم افزار یه خورده اطلاعات دارم ولی فکر نکنم در حد تدریس بشه اما فکر کنم بتونم به بعضی از سئوالاتتون جواب بدم.
بازم هرجوری امر کنین در حد توان درخدمتم

فعلا
یا علی ...:gol:

ماستن

عضو جدید
کسی نیست تو سایت مهندسین: سلام خسته نباشین چرا کسی کمک نمیکنه من یه پروژه 80صفحه ای در مورد دستگاهای اندازه گیری(اسیلسکوپ,منبع تغذیه و . . .)میخوام خیلی لازم دارم{قبلی که برام فرستادین20صفحه بیشتر نیست};)

دکتر شریعتی:آدمیزاد هر چه انسان تر شود چشم به راهتر می شود

hasting_m

عضو جدید
پروژه كمك پول!!!

پروژه كمك پول!!!

طراحي تقويت كننده با روش ثابت زماني اتصال باز و كوتاه
يه مقاله10 صفحه اي انگليسي است
بايد چه كنم راهنمايي؟

hasting_m

عضو جدید
پروژه..كمك....پول......

پروژه..كمك....پول......

كسي حاضره كمكم كنته؟ۀ؟سريع

victor2010

عضو جدید
نیازمند تحقیق

نیازمند تحقیق

سلام خوشحالم به وارد جمعتون شدم.
کسی میتونه یه تحقیق کامل راجع به IC 6116 (مموری 6116)
به من بده.
هر جایی میگردم نیست:(

hossein2454

عضو جدید
سلام دوستان
به کمک نیاز دارم
کسی میتونه یه پروژه یا یه مقاله در مورد محاسبات اقتصادی در طراحی خطوط انتقال برا من ارسال کنه؟
خیلی ضروریه

ازتون ممنون میشم ;)

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام
روزبه هستم دانشجوی مهندسی برق قدرت هم رشته خودت ولی چند ترم بالاتر
تازه ترم دویی رفیق هنوز به برقش نرسیدی
با این حال تجربه من میگه بشین مبانی ریاضی رو قوی کن ،نمیدونم تو واحداتون ریاضی 2 دارین یا نه اگه دارین تابستون بهترین موقعیت واسه خوندنشه .
از پیش یه نگاهی به درسای ترم بعدت بنداز و از دوستای ترم بالایی کمک بگیر نذار درسها غافلگیرت کنن .
از من میشنوی واسه متلب و نرم افزار خیلی زوده توصیه میکنم پایه ریاضیتو قوی کنی که خیلی به دردت می خوره .

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
روزبه هستم دانشجوی مهندسی برق قدرت هم رشته خودت ولی چند ترم بالاتر
تازه ترم دویی رفیق هنوز به برقش نرسیدی
با این حال تجربه من میگه بشین مبانی ریاضی رو قوی کن ،نمیدونم تو واحداتون ریاضی 2 دارین یا نه اگه دارین تابستون بهترین موقعیت واسه خوندنشه .
از پیش یه نگاهی به درسای ترم بعدت بنداز و از دوستای ترم بالایی کمک بگیر نذار درسها غافلگیرت کنن .
از من میشنوی واسه متلب و نرم افزار خیلی زوده توصیه میکنم پایه ریاضیتو قوی کنی که خیلی به دردت می خوره .

دوستمون به نکته خوبی اشاره کردند، تقویت بنیه ریاضی تو رشته مهندسی برق از الزامات هست.

در ضمن یادگیری نرم افزارهای عمومی نظیر MatLAB واقعاً کار درستی هست.

ممنون از راهنمایی خوب دوستمون.

heydar69

عضو جدید
ترانسفرماتور

ترانسفرماتور

یک کتاب در باره ترانسفرماتور لازم دارم اگه می شه کسی کمکم کنه

راضیه (ت)

عضو جدید
سلام.من میخوام یه مدار استراق سمع رو درست کنم.تقریبا به نحوه ی پیاده سازیش واردم ولی اگه مشکلی برام پیش اومد میتونم رو کمک کسی حساب کنم ؟

hamid_mehr

عضو جدید
کمک کمک فوری کمکم کنید

کمک کمک فوری کمکم کنید

دوستان یه موتور کوچیک دارم که حداقل با 3 آمپر کار میکنه 12 ولت من برای کار دانشگاهی می خوام سرعت متغیر بهش بدم مانند دیمر عمل کنه یه جور والیوم بزرم بعد از آداپتورم امروز رفتم یه والیوم 10 کیلو اهم خریدم گذاشتم بعد از آداپتور قبل از موتور اما در حالت صفر والیوم جریان رو کامل عبور می داد وقتی والیوم رو اغزایش میدادم موتور خاموش می شد چه والیومی بزارم تا موتورم سرعتش متغیر بشه؟آداپتورم 3 تا 12 ولت داره اما می خوام سرعت موتورم از حالت 3 ولت هم کمتر بشه چی بزارم چیکار کنم؟که بتونم سرعت موتورم متغیر بشه؟آداپتورم 3 تا 12 ولت 3.6 آمپر و موتورم 3 آمپر حداقله.می خوام یه کاری کنم که جریان بعد از آداپتور رو کنترل کنم و مثلا جریان 3 ولتی رو که داره میاد رو بشکونم و بصورت والیومی متغیرش کنم تا حداقل سرعت رو بهم بده.حالا اگرم بشه مثلا رو 12 ولت بزارم و سرعت موتور رو از 0 تا حداکثرش متغیر کنم با والیوم هم خوبه فقط قصدم اینه که می خوام با والیوم سرعا دلخواه رو بگیرم مثلا 750RPM متئجه شدین؟خواهشا کمکم کنید فوریه.ابزار و سایلشو دقیق بگین من رشتم این نیست و وارد نیستم کامل بهم توضیح بدین ممنون.

nys

عضو جدید
سلام من یه پروژه تحقیقاتی با استفاده از plc می خوام.help me pleas

mr.rohalamin

اخراجی موقت
ای بابا!
چرا این تالار اینجوریه؟ هر تاپیکی که بخواهی را بندازی اول مدیر می خونه بعد اگه مدیر اجازه داد ثبت میشه!

amin.abbasi

عضو جدید
CCTV و security sistem

CCTV و security sistem

;)دوستان شاد و شنگوله من کسی میتونه بگه مبحث دوربین مدار بیته و دزدگیر جزو کدوم رشته های برقیه:razz:؟
من سوال دارم در مورد این موضوع ها ولی تاپیکشا نمی دونم کجاست:confused:؟؟؟

ava_16

عضو جدید
الكترونيك

الكترونيك

سلام دوستان.من تو الكترونيك خيلي مشكل دارم.:wallbash:يه جزوه خوب ميشه معرفي كنيد؟ كتاباي ميرعشقي و تقي شفيعي رو دارم اما يه جزوه خوب ميخام كه بتونه نكته هارو هم بگه.مخصوصا تو ديود.....
اگه جزوه داريد ميشه بذاريد؟ ممنون
:gol::gol::gol::gol::gol::confused::cry:

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام دوستان.من تو الكترونيك خيلي مشكل دارم.:wallbash:يه جزوه خوب ميشه معرفي كنيد؟ كتاباي ميرعشقي و تقي شفيعي رو دارم اما يه جزوه خوب ميخام كه بتونه نكته هارو هم بگه.مخصوصا تو ديود.....
اگه جزوه داريد ميشه بذاريد؟ ممنون
:gol::gol::gol::gol::gol::confused::cry:

برای دانلود جزوه الکترونیک می تونید به لینک زیر مراجعه کنید
لینک

ولی کتاب کامل تر از جزوه ست

ALI 7135

کاربر بیش فعال
سلام
اگه برای گوشیتون هنوز جواب نگرفتین باید بگم که مشکل از باتری نیست .... مشکل از گوشیتونه
داخل گوشی یک قطعه ایی هست که کار شارژ و انجام میده
در واقع با خراب شدن اون یا نیم سوز شدن گوشی اطلاعات غلط از میزان شارژ واقعی به شما میده
اون قطعه باید تعویض بشه