راهنمایی در انتخاب دوره آموزشی در کنار دروس دانشگاهی (مهندسی صنایع)

ilyase721

عضو جدید
با سلام و احترام خدمت تمام دوستان عزیزم
من و تعدادی از بچه های هم دانشگاهی صنایع می خوایم دوره های فنی حرفه ای مرتبط با مهندسی صنایع رو بگذرونیم و چون ورودی 91 هستیم طبعا آشنایی چندانی نداریم و آشنایی من شخصا و بقیه دوستان در حد اطلاع عادی است و به دلایلی که نمیخوام با گفتنشون وقت شما رو بگیرم از دوستان استدعا دارم دوره های مربوط به مهندسی صنایع که از اهمیت بالاتری نسبت به بقیه قرار دارند (دارای اولویت هستن) برای یادگیری و پیشرفت علمی و مقبولیت در بازار کار البته (برای آینده) و البته شامل تمامی زیر شاخه های مهندسی صنایع میشه رو محبت کنید و نام ببرید تا ما بتونیم دوره فنی و حرفه ای اون دوره خاص رو بگذرونیم و از این سر در گمی بین دوره های بسیار زیاد و نامهای جورواجور در بیایم...

با سپاس فراوان :heart::heart::heart:

mohammad

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگه منظورتون دوره های فنی و حرفه ای دولتی هست که اول باید ببینید چه دوره های برگزار میکنند و شما رشته ای رو که مرتبط با مهندسی صنایع باشه و بعدا در محیط کار به کارتون بیاد رو انتخاب کنید...
اون دوره هایی رو که در مراکز فنی و حرفه ای دیدم که به فیلد های کاری مهندسی صنایع نزدیکی بیشتری داشتند این ها بودن:
دور های ایمنی و بهداشت و محیط زیست (HSE)
بازرسی جوش
اگه دوره های آموزش مدیریت پروژه رو داشتند هم خیلی میتونه مفید باشه...

ilyase721

عضو جدید
خیلی متشکرم
دوره های فنی و حرفه ای حدودا 100 تاست. ولی خب تعداد زیاده و قطعا چنتاشون برای الان ما کاربرد دارن. شما هر دوره ای که به نظرتون از بقیه مهمتر میاد رو بفرمایید من تو لیست دوره ها چک میکنم. هر دوره ای که به نظرتون مهمه .

mohammad

عضو جدید
با توجه به دوره هایی که من تو فنی و حرفه ای دیدم مهم ترین هاشون همینایی بود که اون بالا گفتم ولی شاید فنی و حرفه ای شهر شما دوره های دیگه ای هم داشته باشه که واسه م.صنایع مفید باشه...
اونطور که در جریانم مراکز فنی و حرفه ای اکثرا دوره های جوشکاری و بازرسی جوش رو باید داشته باشن ،درسته؟

ahmad__t

عضو جدید
با سلام و احترام
من حدود 3 سال هست که تو یه شرکت بزرگ پیمانکاری مشغول به کار هستم، این شرکت از کارهای نفتی و پالایشگاهی گرفته تا کارهای عمرانی و فلزی رو انجام میده
با تجارب مختلفی که کسب کردم، حین کار مجبور به گذروندن چندتا دوره کاربردی شدم
به نظ من یه مهندس صنایع باید یه نرم افزار آماری قوی مثل SPSS رو خوب بلد باشه، با استانداردهای تضمین کیفیت و مدیریت پروژه مثل IMS, Iso Ts, PMBOK,PRINCE2 آشنا باشه، نرم افزارهای MSP , P6, Comfar رو بلد باشه، و بتونه تو کاراش از فرمول نویسی های Excel هم استفاده کنه و در نهایت تا جایی که امکانش هست سطح تسلطش رو به زبان انگلیسی افزایش بده(مکالمه)
اگه شما بتونید طی دوران تحصیلتون این نرم افزارها و استانداردها رو به صورت کاربردی (نه فقط تئوری) یاد بگیرید میتونه خیلی تو پیشرفتتون تأثیر مثبت بذاره
در آخر اگر نیاز به آموزش مباحث مدیریت پروژه به صورت کاربردی داشتید میتونید با ایمیل من در تماس باشید Torkaman_ie@yahoo.com
از خداوند منان توفیق روز افزون را برای شما خواستارم

• Like
واکنش ها: (F(X

melika02

عضو جدید
ببینین هر دوره ای که میخواین بگذرونین اگر براتون کار آینده مهمه حتماً زبانتونو قوی کنید. با توجه به اینکه در چه حوزه ای از مهندسی صنایع میخواین کار کنید دوره ها و آموزش های متفاوتی باید ببینین اما به هر حال تو هر شرایطی نیاز به زبان دارید. البته اگه میخواین 1 جای خوب و با درآمد خوب کار کنید.

wave13

عضو جدید
اگه بخوام زبان تخصصی قوی داشته باشیم باید چی کار کنیم؟درس زبان تخصصی اصلا از چارتمون حذف شده؟!