راهنمای انتخاب رشته (کارشناسی)

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم بدونم مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی بازار کار داره ؟

ارزش داره من ازاد اونو بخونم؟

کسی میدونه شهریه ی یه ترمش حدوداً چنده ؟

businessman

عضو جدید
سلام

میخواستم بدونم مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی بازار کار داره ؟

ارزش داره من ازاد اونو بخونم؟

کسی میدونه شهریه ی یه ترمش حدوداً چنده ؟
مهندسي صنايع هميشه بازار كار داره چرا نداره گرايش هاشم هم تو مقطع كارشناسي فرق چنداني ندارن همشون خوبن . شما خودت خوب و قوي كار كني خوبم براش كار پيدا مي شه.
آره دانشگاه آزاد خوبه از پيام نور و غيرانتفاعي و حتي برخي از سراسري هام خيلي خيلي بهتره من خودم آزاد واحد كرج مي خونم. خيلي هم راضيم.
بين 500 تا 700 متغيره شهريه هر ترمش.

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از شما
:gol:
ببخشید شما ورودی چه سالی هستید که شهریه اینقدره؟ یعنی به نظر شما شهریه ی منم بالای 700 یا 800 تومن نمیشه؟

من دانشگاه ازاد قزوین قبول شدم . دانشگاش که خیلی خوبه . البته باید منتظر دولتی هم بمونم

businessman

عضو جدید
ممنون از شما
:gol:
ببخشید شما ورودی چه سالی هستید که شهریه اینقدره؟ یعنی به نظر شما شهریه ی منم بالای 700 یا 800 تومن نمیشه؟

من دانشگاه ازاد قزوین قبول شدم . دانشگاش که خیلی خوبه . البته باید منتظر دولتی هم بمونم

نه نمي شه مهندسي صنايع اصولاً شهريه هاش از بقيه مهندسي ها كمتر هست 3 4 ترم اول كه بالاي 600 هم نمي ره.
آره آزاد قزوين خيلي دانشگاه خوبيه يعني قطعاً دولتي هم اگر غيرانتفاعي و پيام نور قبول شدي ابدا بهشون فكرم نكن همين آزاد قزوين خيلي سرتره.

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید نگفتید شما ورودی چه سالی هستید .
چون دانشگاه ازاد هر سال قیمتاش بالا میره

IEman

عضو جدید
چند سالی هست که دانشگاه آزاد شهریه هاشو افزایش نداده
شهریه من که بالاتر از 650 نرفته با اینکه ترمی بوده که کارگاه و دوتا آزمایشگاه و تربیت بدنی باهم داشتم

3d ahmad

عضو جدید
كارشناسي ارشد

كارشناسي ارشد

من دانشجوي ترم 2 صنايع-توليد صنعتي هستم.مي خواستم بدونم از الان روي چه درسهايي زوم كنم كه بتونم براي ارشد راحت قبول بشم؟
اگر اسم درسهارو هم بگين ممنون ميشم.

"آنقدر شكست مي خورم تا بتوانم مشكلات راشكست بدهم"

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من دانشجوي ترم 2 صنايع-توليد صنعتي هستم.مي خواستم بدونم از الان روي چه درسهايي زوم كنم كه بتونم براي ارشد راحت قبول بشم؟

ضرایب:
زبان ، ریاضی عمومی، تحقیق در عملیات، آمار، طرح ریزی ، کنترل موجودی ، برنامه نویس ،معلومات
مهندسی صنایع _ صنایع (1و0و2و2و1و1و0و0)
سیستم های اقتصادی اجتماعی (2و3و2و3و0و0و2و0)
مدیریت سیستم و بهره وری (3و3و0و2و0و0و0و2)

woodywood

عضو جدید

دوست عزیز تا قبل از ترم 4 درواقع هنوز هیچ درس مهمی از مهندسی صنایع رو نمی خونی که بخوای برای ارشد آماده بشی
الان به فکر تفریحات دوران دانشجوییت باش و همینطور اگه خیلی علاقه مندی به کارای جنبی مهندسی صنایع بپرداز و به فکر مطالب جدید و مقاله باش

s22a2ch

مدیر بازنشسته
توضیح

توضیح

دوست عزیز تا قبل از ترم 4 درواقع هنوز هیچ درس مهمی از مهندسی صنایع رو نمی خونی که بخوای برای ارشد آماده بشی
الان به فکر تفریحات دوران دانشجوییت باش و همینطور اگه خیلی علاقه مندی به کارای جنبی مهندسی صنایع بپرداز و به فکر مطالب جدید و مقاله باش
کاش در مورد کارهای جنبی و مقاله بیشتر توضیح بدین.:que:

woodywood

عضو جدید
یک نمونه برای شروع میشه به مقالاتی نگاه کرد که افراد نویسنده اون در دوره کارشناسی بودن
این کارای پژوهشی میتونه از یک بحث جالب که استاد سر کلاس درس میگه و دانشجو خوشش میاد شروع بشه
لازم نیست حتما اون پژوهش یا مقاله توی SID وارد بشه
از همه بهتر هم اینه که توی بخش تحقیقات این سایت همکاری کنه

navid_a

عضو جدید
سلام دوستان من يه سوال داشتم:
من ترمه يكه مهندسي صنايع آزاد كرمان هستم والا ميخواستم برم معماري كه قسمت نشد چون به معماري علاقه داشتم ولي حالا هم ميبينم كه صنايع رو هم دوست دارم.
حالا موندم كه آيا ساله ديگه امتحان بدم برايه معماري يا نه همين صنايع خوبه؟
اگه از نظره علاقه بخوابم حساب كنيم به 2تاش علاقه دارم.فقط ميمونه بازار كارش در آينده كه كدوم بهتره؟اينو ميدونم كه برايه صنايع همه جا كار هست.
از شما ميخوام كه توضيح بدين كه آيا مهندسه صنايع در آينده وضعيته ماله بهتري خواهد داشت يا معماري؟:redface:
باتشكر

s22a2ch

مدیر بازنشسته
من ترمه يكه مهندسي صنايع آزاد كرمان هستم والا ميخواستم برم معماري كه قسمت نشد چون به معماري علاقه داشتم ولي حالا هم ميبينم كه صنايع رو هم دوست دارم.
اگه از نظره علاقه بخوابم حساب كنيم به 2تاش علاقه دارم.فقط ميمونه بازار كارش در آينده كه كدوم بهتره؟اينو ميدونم كه برايه صنايع همه جا كار هست.
از شما ميخوام كه توضيح بدين كه آيا مهندسه صنايع در آينده وضعيته ماله بهتري خواهد داشت يا معماري؟:redface:
باتشكر
اگه فقط مسئله وضعیت مادیه به نظر هر دو خوبه مهم اینه که خودتون کدوم رو بیشتر دوست دارین و علاقه تون.
علاقه توی کار باعث پیشرفت میشه و پیشرفت هم باعث بهبود وضعیت مالی:w16:
موفق باشین

SAH-IE

عضو جدید
باتشكر

اول علاقه تو در نظر بگیر.
در ضمن نوع کارای صنایع و معماری کاملا متفاوته!!!
ولی به نظر میرسه از طریق معماری راحت تر میتونی پول در بیاری!!!
البته هر رشته ای باشی و به اون علاقه مند باشی با اون رشته به راحتی میتونی پول در بیاری.

mahon

عضو جدید
کدام رشته بهتره

کدام رشته بهتره

سلام 0
می خواستم ببینم بین رشته های عمران - صنایع - IT کدامشون از لحاظ بازار کار و اینده ی شغلی بهتره؟
ممنون اگه راهنمایی کنید اگه هم میشه تعصبی جواب ندین;)

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ..بستگی به علاقه ی شما داره..ولی از نظر من صنایع کلا بهتره.. IT برای کار خوبه ولی اگه مثلا ارشد IT بخونین خیلی بهتره و بیشتر میتونه کمکتون کنه..پایه صنایع باشه خوبه..عمران هم که تکلیفش معلومه..از نظر بازار کار صنایع توو همه جا میتونی کار پیدا کنین.

mahon

عضو جدید
راهنمای انتخاب رشته (کارشناسی)

سلام
خلاصه بگم صنایع بهتره یا it کدام رو بخونم؟

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
صنایع بهتره اینو واقعا میگم چون تو ایران دکتری it نداره

fatima_jadidi

عضو جدید
کشاورزی یا صنایع

کشاورزی یا صنایع

سلام بر مهندسین ایران .به ی راهنمایی فوری فوتی نیاز دارم.برای تحصیل آقا توی دانشگاه پیام نور مهندسی صنایع بهتره یا مهندسی کشاورزی؟ ممنون

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دیگه خیییلللیی مشخصه.این دو تا رشته که گفتی اصلا قابل مقایسه با هم نیستن.اگه میگفتی برق یا مکانیک بخونی بهتره یا صنایع تازه میشد روش فکر کرد!!!!:smile:در مورد بازار کار صنایع اصلا جای بحث نیست...به شخصه من مهندس صنایع بیکار کسی رو نمیشناسم!!!

s22a2ch

مدیر بازنشسته
1000% صنایع
البته کشاورزی هم رشته ی خوبی هست اما اگه بازار کار و رضته ای میخوای که تنوع داشته باشه به نظر من صنایع

teena

عضو جدید
حتي 1 ثانيه هم معطل نكن و برو صنايع, من خودمم اين شرايطو داشتم با وجود اينكه مي تونستم كشاورزي رو تو يه دانشكاه بهتر بخونم ولي صنايع رو انتخاب كردم و الانم اصلا بشيمون نيستم;)

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خلاصه بگم صنایع بهتره یا it کدام رو بخونم؟
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
ببین تو دنیا کلن دو تا رشته وجود داره
1-صنایع
2-بقیه رشته ها
همینو بس

elman13

عضو جدید
تفاوت میان یکبرنامه نویس و مهندس صنایع

یک برنامه نویس و یک مهندس صنایع در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند. برنامه نویس رو به مهندس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟

مهندس که میخواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو راروىخودش کشید. برنامه نویس دوباره گفت: بازى سرگرمکنندهاى است. من از شما یک سوال میپرسم و اگر شما جوابش را نمیدانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال میکنید واگر من جوابش را نمیدانستم من ۵ دلار به شما میدهم. مهندس مجدداً معذرت خواست وچشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، برنامه نویس پیشنهاد دیگرى داد. گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ٥٠ دلار به شما میدهم. این پیشنهاد چرت مهندس را پاره کرد و رضایت داد که با برنامهنویس بازى کند. برنامه نویس نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟»

مهندس بدون اینکه کلمهاى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه نویس داد. حالا نوبت خودش بود. مهندس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا میرود ۳ پا دارد و وقتى پائین میآید۴ پا؟» برنامه نویس نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ (chat) زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند. بالاخره بعد از ۳ ساعت، مهندس را از خواب بیدار کرد و ٥٠ دلار به او داد. مهندس مودبانه ٥٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. برنامه نویس بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت:«خوب، جواب سوالت چه بود؟»
مهندس دوباره بدون اینکه کلمه اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه نویس داد و رویش را برگرداند و خوابید ...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوت میان یکبرنامه نویس و مهندس صنایع

یک برنامه نویس و یک مهندس صنایع در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند. برنامه نویس رو به مهندس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟

مهندس که میخواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو راروىخودش کشید. برنامه نویس دوباره گفت: بازى سرگرمکنندهاى است. من از شما یک سوال میپرسم و اگر شما جوابش را نمیدانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال میکنید واگر من جوابش را نمیدانستم من ۵ دلار به شما میدهم. مهندس مجدداً معذرت خواست وچشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، برنامه نویس پیشنهاد دیگرى داد. گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ٥٠ دلار به شما میدهم. این پیشنهاد چرت مهندس را پاره کرد و رضایت داد که با برنامهنویس بازى کند. برنامه نویس نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟»

مهندس بدون اینکه کلمهاى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه نویس داد. حالا نوبت خودش بود. مهندس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا میرود ۳ پا دارد و وقتى پائین میآید۴ پا؟» برنامه نویس نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ (chat) زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند. بالاخره بعد از ۳ ساعت، مهندس را از خواب بیدار کرد و ٥٠ دلار به او داد. مهندس مودبانه ٥٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. برنامه نویس بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت:«خوب، جواب سوالت چه بود؟»
مهندس دوباره بدون اینکه کلمه اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه نویس داد و رویش را برگرداند و خوابید ...

مطمئنی این فرد مهندس صنایع بوده؟؟؟ :D
جدیدا هر کسی میخواد بگه رشتش از کامپیوتر بهتره این مثال رو میاره :D اون مهندسش رو هم رشته خودش میکنه :D
عجب
در مورد این دوستمون هم که پرسیدن . که الان هم حتما یه کدوم از این رشته ها رو انتخاب کردن باید بگم که
هر کدوم که علاقه داشته باشید رشته بهتری به حساب میاد.
در مورد این دو رشته هم هر2 جزو رشته های خوب هستن.
مهندسی صنایع که کارش بیشتر در کارخونه ها هست که بازار شغلی خوبی داره
ایتی و کامپیوتر هم اگه بازار کار اون رو فقط شبکه و برنامه نویسی و طراحی وب بدونیم باید بگم که این هم بازار شغلی خوبی داره
اگه کسی هست که فکر میکنه به هر 2 علاقه داره هم باید تخصصی تر نگاه کنه و ببینه به کدوم رشته بیشتر علاقه داره.
اینم یه نقد منصفانه و بدون هرگونه طرفداری از هر رشته ای.

مهرآذین

عضو جدید
سلام 0
می خواستم ببینم بین رشته های عمران - صنایع - IT کدامشون از لحاظ بازار کار و اینده ی شغلی بهتره؟
ممنون اگه راهنمایی کنید اگه هم میشه تعصبی جواب ندین;)
سلام عزیز بین این 3 رشته همش خوبه ولی ملاکهایی علاوه بر علاقه هم هست در درجه 1 علاقه ولی اگر برات فرقی نداره به بازار کارش نگاه کن
یا حتی به توانایی کار مستقل و خصوصی خودت تو این 3تا رشته نگاه کن
موفق باشین