راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1391 ( فقط در این تاپیک )

WOMIS

عضو جدید
سلام
به همه خسته نباشی کنکورو میگم
رتبه 550 منطقه2 پزشکی کجرو میرسونه؟ دندونپزشکی کجارو؟ داروسازی کجارو؟
مرسی اگر جواب بدین
سلام
پزشکی ایران(ممکنه نشه) وشهید بهشتی مطمئن باشید میارید سایرشهرا هم میارید

دندون قزوین وزنجانو بقیه شهرا
داروسازی تهران(احتماله خیلی کمه که قبول نشید) ولی شهید بهشتی 100درصدحتما میارید وبقیه شهراروهم میارید

آخرین ویرایش:

WOMIS

عضو جدید
سلام
بنظرتون روی کاردانی ها چه وضعیتی خواند داشت؟
و غیر کاردانی آیا شبانه میتونن پزشکی بیارن با این رتبه؟
خواهش میکنم دوست عزیز
کارشناسی یاکاردانی میارن شکی نیست چون پسر هم هستن ولی نبایدخیلی امیدی به دولتی های تهران داشته باشن
اطلاعی درمورد شبانه ندارم متاسفم

آخرین ویرایش:

Majid Baharloo

عضو جدید
سلام به همه دوستان
دوستان من دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه ها رو دانلود کردم. اما خیلی از دانشگاه ها رو نداره
مثلا پیام نور شمیرانات و رشته های پیام نور تهران جنوبو نداره
دانشگاه غیرانتفاعی مولوی ایوانکی رو هم نداشت .
شنیده بودم این اشتباه مسئولین بوده ، دفتر چه جدید رو کسی برا دانلود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mori1365

عضو جدید
سلام
با رتبه 3300 منطقه 2 فیزیک امیر کبیر قبول میشم؟
 رشته فیزیک جزو رشته های علوم پایست و طرفدارش به طبع به نسبت رشته های فنی مهندسی کمتره به نظر من که قبول میشی چون سالهای پیش دیدم کسایی رو که با سه هزار منطقه یک ریاضی حتی شریف تونستن فیزیک قبول شن ولی یه سوال مطمینی میخوای این رشته بری؟؟چون فیزیک کسی بره باید تا دکتری بره وگرنه یه بیکار به بیکارای جامعه اضافه میشه شرمنده رک گفتما ولی اوضاع رشته های علوم پایه از نظر کار تعریفی نداره و باید تا مقاطع بالا بخونی که اونطوری حداقل توی کارای پژوهشی و دانشگاهی میتونی حساب کنی به نظر من لیسانستو یه رشته فنی بخون بعد اگر عشق فیزیکی فوق لیسانس  بر و فیزیک بخون من لیسانسم الکترونیکه خیلی از بچه های هم دوره ایه ما اینکارو کردن و برای فوق رفتن سراغ رشته های علوم پایه اکثرا هم رتبه های خوبی تو ارشد اوردن.اگر لیسانستو الکترونیک بخونی درس مشترک با رشته فیزیک زیاد داره و ارشد راحت میتونی فیزیک قبول شی

shokoufeh94

عضو جدید
واقعآ؟ جوش از چه نظر بده؟؟ آخه از اون جایی که رتبم بد شده به نظرم می رسید شمال آمل که دانشگاه بزرگ و خوبیه واسه من خوبه با این رتبم.
زیاد اطلاعات راجب صنایع ندارم.صنایع شغل واسه خانوما داره؟ شنیدم تو کارخونه باید کار کنن. مگه چقدر کارخونه داریم؟ مگه چقدرشون خانوم می گیرن؟!
آخه من تا حالا بیشتر رو مهندسی پزشکی و بعدش برق الکترونیک ( که بعدآ ارشد برم مهندسی پزشکی) فکر کردم. یعنی من میگم کارشناسی نشد برم مهندسی پزشکی عیب نداره حداقل یه رشته بخونم که بعدآ راحت تر بتونم تو ارشد به م.پزشکی تغییرش بدم.

می دونی کلآ چه رشته های کارشناسی میشه بخونم که بعدآ راحت تغییرش بدم به اون رشته؟
یه معلم داشتم که دوستای دخترش تو اون دانشگاه بودن میگفت اونجا اصلا بدرد نمی خوره
قبل از این که جواب بیاد منم می خواستم مهندسی پزشکی بخونم البته روزانه چون مطمئن بودم خیلی خراب کنم دیگه3000 میارم تا همدان قبول شم ولی حالا شبانه میتونم ولی فک کنم ارزششو نداره بعد 4 سال اصلا کارش هست یا نه ولی انتخاب با خودته فک کنم نزدیک ترین رشته به پزشکی هم برق باشه

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
منم مهندسی پزشکی رو دوست داستم اما میگن بازار کار خوبی نداره خوب اگه همون بیکاری باشه میرم دنبال مهندسی برق(که از همون بچگی یه جورایی باهاش سروکار داشتم) ،کنترل و بیوالکتریک(همون پزشکی) صنعتی سهند رو میارم اما دوست داشتم در مورد خود تبریز بپرسم چون پارسال با رتبه ی من کنترل و قدرتش رو راحت آوردن اما حالا واسه خودم نمی دونم ، واقعا با رتبه ی 11020 میارمش ؟(بومی آذربایجان نیستم ، پسرم)

shokoufeh94

عضو جدید
منم مهندسی پزشکی رو دوست داستم اما میگن بازار کار خوبی نداره خوب اگه همون بیکاری باشه میرم دنبال مهندسی برق(که از همون بچگی یه جورایی باهاش سروکار داشتم) ،کنترل و بیوالکتریک(همون پزشکی) صنعتی سهند رو میارم اما دوست داشتم در مورد خود تبریز بپرسم چون پارسال با رتبه ی من کنترل و قدرتش رو راحت آوردن اما حالا واسه خودم نمی دونم ، واقعا با رتبه ی 11020 میارمش ؟(بومی آذربایجان نیستم ، پسرم)

این رتبه کشوریته یا منطقه ای؟

king of number 1

عضو جدید
میخواستم کمک کنید کدوم رشته رو بخونم (با رتبه و درصد های زیر)
1-رشته امار و کاربردها-دانشگاه شهید بهشتی تهران
2-مهندسی کشاورزی-آب-دانشگاه تهران(محل تحصیل=کرج)
3-مهندسی صنایع یا مهندسی شیمی یا مهندسی عمران -دانشگاه تفرش
4-حسابداری یا مدیریت -سمنان
(شبانه میتونم رشته حسابداری یا مدیریت تهران قبول شم؟)
کلا کدوم رشته بالا بهتر-شیرینتر-باحالتر-بازار کار بهتر داره؟
خودم علاقه زیادی به درس شیمی وریاضی دارم(یعنی شیمی رو واقعا دوست دارم البته درس شیمی دبیرستان رو میگم)
(از درس فیزیک به شدت متنفرم)-ولی اگه رشته خوب باشه تحمل میکنم-شهرتان یا تهران برم؟
(گروه ریاضی-منطقه یک -ساکن تهران)
رتبه در سهمیه (یک=8284)-(دو=7789)-(سه=7568)
نمره کل نهایی زیر گروه(یک=7837)-(دو7910)-(سه=7917)
رتبه کل در سهمیه=7999
رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه)=17304

yasi101

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ریاضی شبانه دانشگاه شهیدمدنی آذربایجانم.امسال دوباره کنکوردادمو رتبه م خیلی پایین تر شد(45073)با این رتبه پیام نور تبریز یا مجازی سهند میتونم چه رشته هایی رو قبول بشم خواهش میکنم راهنماییم کنید.
یا اگه به رشته خودم ادامه بدم بهتره؟؟؟:cry:

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
سلام
من دانشجوی ریاضی شبانه دانشگاه شهیدمدنی آذربایجانم.امسال دوباره کنکوردادمو رتبه م خیلی پایین تر شد(45073)با این رتبه پیام نور تبریز یا مجازی سهند میتونم چه رشته هایی رو قبول بشم خواهش میکنم راهنماییم کنید.
یا اگه به رشته خودم ادامه بدم بهتره؟؟؟:cry:
خوب اگه 45000 کشوریه که واسه این دانشگاهها مشکلی نداره ولی فک نکنم ادامه ی ریاضی مشکلی داشته باشه.
راستی می خواستم در مورد شهید مدنی بپرسم مثل خوابگاه دانشجویان روزانه داره یا نه ؟ خودگردان یا ملکی؟
مهندسی قدرتش چطوره ؟

yasi101

عضو جدید
خوب اگه 45000 کشوریه که واسه این دانشگاهها مشکلی نداره ولی فک نکنم ادامه ی ریاضی مشکلی داشته باشه.
راستی می خواستم در مورد شهید مدنی بپرسم مثل خوابگاه دانشجویان روزانه داره یا نه ؟ خودگردان یا ملکی؟
مهندسی قدرتش چطوره ؟
45000رتبه کل در سهمیه است.و یکیم اینکه چه رشته های مهندسی رو از پیام نور قبول میشم.؟؟؟؟
دانشگاه شهید مدنی هم خوابگاه داره و فکر کنم خودگردانه چون من خوابگاهی نیستم دقیقا نمیدونم:(

هیما م

عضو جدید
میخواستم کمک کنید کدوم رشته رو بخونم (با رتبه و درصد های زیر)
1-رشته امار و کاربردها-دانشگاه شهید بهشتی تهران
2-مهندسی کشاورزی-آب-دانشگاه تهران(محل تحصیل=کرج)
3-مهندسی صنایع یا مهندسی شیمی یا مهندسی عمران -دانشگاه تفرش
4-حسابداری یا مدیریت -سمنان
(شبانه میتونم رشته حسابداری یا مدیریت تهران قبول شم؟)
کلا کدوم رشته بالا بهتر-شیرینتر-باحالتر-بازار کار بهتر داره؟
خودم علاقه زیادی به درس شیمی وریاضی دارم(یعنی شیمی رو واقعا دوست دارم البته درس شیمی دبیرستان رو میگم)
(از درس فیزیک به شدت متنفرم)-ولی اگه رشته خوب باشه تحمل میکنم-شهرتان یا تهران برم؟
(گروه ریاضی-منطقه یک -ساکن تهران)
رتبه در سهمیه (یک=8284)-(دو=7789)-(سه=7568)
نمره کل نهایی زیر گروه(یک=7837)-(دو7910)-(سه=7917)
رتبه کل در سهمیه=7999
رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه)=17304
همه چیز به علاقه ی خودت برمیگرده.اما بنظر من "عمران"و"صنایع"انتخابهای خوبین(درعین حال که درسهاشون زیادسنگین نیست,ازلحاظ بازارکار موقعیت خوبی دارن) ولی
اگه فیزیکی نیستی! آمار شهیدبهشتی هم میتونه خوب باشه
(البته صنایعم زیاد فیزیکی نیس)

هیما م

عضو جدید
[h=2]کدام گرایش برق را(ازنظرنیازبین المللی) پیشنهاد میکنید؟[/h]
سلام دوستان
من درمورد مهندسی برق اطلاعات چندانی ندارم.میخواستم ازتون خواهش کنم در مورد گرایشهاش,و اینکه کدوم گرایش ازنظر گرفتن پذیرش(آمریکا یا اروپا) بهتر یا اصطلاحا"رو بورس!"هست بهم توضیح بدین. 1نفرکه لیسانس داره میخواد 1لیسانس دیگه بخونه "به انگیزه ی گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبرخارجی"قدرت یا کنترل یا...؟!
قبلا ازلطفتون ممنونم!
:gol:

hamed.52

کاربر فعال
کدام گرایش برق را(ازنظرنیازبین المللی) پیشنهاد میکنید؟

سلام دوستان
من درمورد مهندسی برق اطلاعات چندانی ندارم.میخواستم ازتون خواهش کنم در مورد گرایشهاش,و اینکه کدوم گرایش ازنظر گرفتن پذیرش(آمریکا یا اروپا) بهتر یا اصطلاحا"رو بورس!"هست بهم توضیح بدین. 1نفرکه لیسانس داره میخواد 1لیسانس دیگه بخونه "به انگیزه ی گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبرخارجی"قدرت یا کنترل یا...؟!
قبلا ازلطفتون ممنونم!
:gol:

به نظرم یا مخابرات یا الکترونیک
این دو گرایش هایی هستند که بیشتر از بقیه در حال پیشرفتن و خارج رفتن با اونا راحتتره...

m...t

عضو جدید
من تنها رشته ای که دوست دارم برق است (اطلاعات زیادی راجع به رشته های دیگه ندارم) ولی با رتبه ی من برق شریف نمی شه خوند (170 منطقه 1 ), الان موندم انتخاب بعد رو برق تهران بزنم یا عمران شریف یا یه چیز دیگه!!!
چون هم برق برام مهمه هم شریف:surprised:
(لطفا راهنمایی کنید)

hamed.52

کاربر فعال
من تنها رشته ای که دوست دارم برق است (اطلاعات زیادی راجع به رشته های دیگه ندارم) ولی با رتبه ی من برق شریف نمی شه خوند (170 منطقه 1 ), الان موندم انتخاب بعد رو برق تهران بزنم یا عمران شریف یا یه چیز دیگه!!!
چون هم برق برام مهمه هم شریف:surprised:
(لطفا راهنمایی کنید)

اگه برقو دوست داری شک نکن و برق تهرانو بزن......

Majid Baharloo

عضو جدید
بچه ها دقت کردید کلی رشته مخصوصا دانشگاه های پیام نور از دفترچه انتخاب رشته حذف شده؟؟؟؟؟؟؟
حالا برام سوال شده که آیا این رشته ها رو دانشگاه ها حذف کردن یا اشکالی پیش اومده بوده؟!

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
بچه ها دقت کردید کلی رشته مخصوصا دانشگاه های پیام نور از دفترچه انتخاب رشته حذف شده؟؟؟؟؟؟؟
حالا برام سوال شده که آیا این رشته ها رو دانشگاه ها حذف کردن یا اشکالی پیش اومده بوده؟!

اعلام کردن که اشتباه شده ، فک کنم تو اصلاحیم جا دادن

yasi101

عضو جدید
سلام
یه سوال دیگه برام پیش اومده...میخوام بدونم داشگاه هنراسلامی تبریز رتبه های چند رو تقریبا میپذیره؟؟؟
من میتونم اونجا رشته های کارشناس چند رسانه ای یا معماری قبول بشم؟درمورد بازارکارشون هم اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه ممنون میشم توضیح بده:redface:

kiarashfa

عضو جدید
با سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات شما دوستان گرامی

برای انتخاب رشته از شما راهنمایی می خواستم : رتبه من در کنکور 91 در منطقه یک 1539 شده است و در انتخاب رشته مجازی سنجش سومین رشته ای که احتمال قبولی من را در آن داده مهندسی برق قدرت شهید بهشتی می باشد با توجه به اینکه می توانم رشته های پلیمر تهران و امیر کبیر و صنایع علم و صنعت را نیز قبول شوم می خواستم از شما بپرسم کدام رشته را انتخاب کنم که از نظر سختی درس ها و بازار کار پشیمان نشوم ؟ و تصمیم درست تری بگیرم؟
ضمناً به هر سه رشته بالا علاقه مند هستم.

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
با سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات شما دوستان گرامی

برای انتخاب رشته از شما راهنمایی می خواستم : رتبه من در کنکور 91 در منطقه یک 1539 شده است و در انتخاب رشته مجازی سنجش سومین رشته ای که احتمال قبولی من را در آن داده مهندسی برق قدرت شهید بهشتی می باشد با توجه به اینکه می توانم رشته های پلیمر تهران و امیر کبیر و صنایع علم و صنعت را نیز قبول شوم می خواستم از شما بپرسم کدام رشته را انتخاب کنم که از نظر سختی درس ها و بازار کار پشیمان نشوم ؟ و تصمیم درست تری بگیرم؟
ضمناً به هر سه رشته بالا علاقه مند هستم.

دانشگاهها همه خوبن ، می مونه علاقه ، این سه رشته(برق و پلیمر و صنایع) خیلی از هم دورن راحت می تونی انتخاب کنی ، اصن چطور می تونی به سه تاشون فک کنی؟

سومیه میگن بازار کارش بهتره ، البته میگن من نمی دونم.

altinay

عضو جدید
روزانه تبریز عمران احتمالش هست قبول شی.
خواهر من پارسال 4500 آورد هم عمران و معماری تبریز رسوند.اما پدرم اجازه نداد نه عمران بخونه نه تبریز بره.و تو محقق داره معماری میخونه.
احتمال قبولیت تو تهران خیلی خیلی کمه.اما تو تبریز ی چند درصدی هر چند کم اما احتمالش هست.

♥ Elena ♥

عضو جدید
سلام
به نظرتون پیام نور رشته مورد علاقم رو بخونم بهتره یا اینکه غیرانتفاعی یه رشته خوب؟؟؟

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
سلام
به نظرتون پیام نور رشته مورد علاقم رو بخونم بهتره یا اینکه غیرانتفاعی یه رشته خوب؟؟؟

میگن همیشه غیر انتفاعیا بهترن حالا نمی دونم چرا ؟

من نمی دونم منظورتون از رشته خوب چیست ؟ در کل علاقه اولین و سرسخت ترین شیلتره........

این مهندسی معماری دست راست چیه حالا؟

mori1365

عضو جدید
غیرانتفاعی مفتش به درد نمیخوره اصلا طرفش نرید که به هیچ درد نمیخوره دانشگاه پیام نور ضرف داره به غیر انتفاعی و ازاد هرچند هیچ کدوم اینها دانشگاه حساب نمیشن ولی به نسبت سطح علمی بخوایم حساب کنیم وضع پیام نور از اون دوتا بهتره ضمنا خودمم خدا رو شکر تو هیچ کدوم این دانشگاه ها درس نخوندم ولی میدونم پیام نور اوضاعش بهتره خیلی از بچه های پیم نورم فوق دولتی قبول میشن 

poopy

عضو جدید
سلام
من رتبم 1026 منطقه 1 شده . به نظرتون از بین
مکانیک علم و صنعت
مکانیک خواجه نصیر
صنایع تهران
کدومو انتخاب کنم (با توجه به جو دانشگاه علم و صنعت و اینکه خونمون غرب تهرانه)؟

بالا