راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1391 ( فقط در این تاپیک )

naribazi

عضو جدید
سلام دوستان
من رشتم ریاضی بوده، الان که نتایج اومده از رتبه ام راضی نیستم می خواستم ببینم می تونم فنی حرفه ای بزنم؟ کلا اگه اطلاعاتی در این رابطه دارید بدین ممنون میشم:)

با سلام

کنکور فنی و حرفه ای جداست

شما میتوانید رشته های کاردان فنی را انتخاب کنید

pariiiii16

عضو جدید
سلام من از گرگان هستم. دخترم و رشته ي رياضي و منطقه 2 .رتبه زيرگروه 1 در سهميه : 18681 زيرگروه 2 : 18053 زيرگروه 3 : 19511
خيلي رتبم بد شده. اصلآ در اين حد انتظارشو نداشنم.
1-مي خواستم بدونم مهندسي پزشکي(بيو الکتريک) يا برق(الکترونيک) يا مهندسي صنايع یا مهندسی شیمی ،روزانه (شبانه يا غير انتفاعي و... به جر پيام نور) کجاها مي تونم قبول بشم؟
البته من خودم نظرم رو دو رشته ی اول ه.
2-کنکور آزاد هم مهندسي پزشکي رو زدم . اول تهران - علوم تحقيقات ، دوم مشهد.که فکر نکنم آزاد قبول بشم نه ؟
3- به نظر شما بهتره الان برق(الکترونيک) بخونم بعد ارشد برم مهندسي پزشکي يا نه ؟ يعني از لحاظ سطح علمي
4-برق الکترونيک يه چيزي مثل مهندسي پزشکي بيوالکتريک هست؟
5- آزاد علوم تحقيقات اگه قبول بشم برم؟ بهتر از غير انتفاعي ه؟
6-هزینه ی آزاد چقدر میشه تقریبآ؟ نسبت به غیرانتفاعی خیلی بیشتره؟

سلام این رشته ها که می خوای فکر نکنم روزانه و شبانه بیاری ولی احتمالا غیرانتفاعی میاری :)
هزینه غیرانتفاعی نصف دانشگاه آزاد هست + این دانشگاه سراری هست و مدرکش معتبره
دانشگاه علوم تحقیقات یکی از بهترین دانشگاه های آزاد هست که باید تراز خوبی برای قبولی اون بیاری
با توجه به این که دختر هم هستی به نظر من بهترین انتخاب مهندسی صنایع هست که در حال حاضر یکی از رشته های خوب و آینده دار هست . ;)

سلام من از گرگان هستم. دخترم و رشته ي رياضي و منطقه 2 .رتبه زيرگروه 1 در سهميه : 18681 زيرگروه 2 : 18053 زيرگروه 3 : 19511
1-مي خواستم بدونم مهندسي پزشکي(بيو الکتريک) يا برق(الکترونيک) يا مهندسي صنايع یا مهندسی شیمی ،روزانه (شبانه يا غير انتفاعي و... به جر پيام نور) کجاها مي تونم قبول بشم؟
2-کنکور آزاد هم مهندسي پزشکي رو زدم . اول تهران - علوم تحقيقات ، دوم مشهد.که فکر نکنم آزاد قبول بشم نه ؟
3- به نظر شما بهتره الان برق(الکترونيک) بخونم بعد ارشد برم مهندسي پزشکي يا نه ؟ يعني از لحاظ سطح علمي

سلام همشهری :D
من مهندسی آب دانشگاه گیلانم و خیلی از رشته م راضیم. من بهت پیشنهاد می کنم به جای اینکه وارد این رشته های پرزحمت بشی که بعدها باید با عده ی زیادی رقابت کنی و تازه با کلی دردسر دانشگاه غیرانتفایی یا آزاد درس بخونی که کلی هزینه داره یه خرده به رشته های دیگه هم نگاهی بندازی تا شاید به اونها علاقه ای داشتته باشی من خودم تو کنکور کارشناسی رتبه 13000 منطقه 2 آورده بودم که اصلا راضی نبودم و می خواستم یه سال پشت کنکور بمونم اما با رشته مهندسی کشاورزی-آب آشنا شدم و با کمی تحقیقات فهمیدم که رشته ی خیلی خوبیه و آینده پرباری داره. الان من ترم 8 ام رو تمام کردم و فارغ التحصیل شدم. کنکور ارشدم دادم و رتبه 6 کشوری آوردم و یه راست می رم دانشگاه تهران که توش کلی پیشرفته. من شرایط تو رو کاملا درک می کنم چون که شبیه شرایط من رو داری من ازت می خوام که یه نگاهی به درس های مهندسی آب بندازی و با کسی که این رشته رو خونده صحبت کنی مطمئنم که نظرت عوض می شه. تو این رشته علاوه بر اینکه زیبایی مهندسی هست شما با افراد هم سطح خودت رقابت می کنی و لازم نیست مثلا با غول دانشگاه های برق کشور رو به رو بشی واسه همین تو رشته ت یکه تاز خواهی شد.

shokoufeh94

عضو جدید
سلام همگی خسته نباشین
چند تاسوال داشتم
بارتبه 30000هزار رشته تجربی سهمیه منطقه 2 14000، چی میشه قبول شده روزانه شبانه غیرانتفاعی هرچی هس و میدونید بگیدممنون میشم...واسه دخترا
واینکه بنظرتون کسی که تجربی بوده رشتش بخوادبره ریاضی بخونه وکنکوربده (باتوجه با اینکه به ریاضی علاقه داره ) باید ازکجاشروع کنه اصلا بره؟
اطلاعاتی هم راجع به رشته نجوم ستاره شناسی کدوم دانشگاهای ایران چنین رشته ای رو دارن و رتبه برای قبولیش واینکه خانوما روهم میپذیرن؟؟؟:w20:بازارکار وهراطلاعات مفیدی بدین ممنون میشم:gol:

سلام من رشته ام ریاضی بود امسال هم کنکور دادم عاشق ریاضی بودم وقتی سال اول رشته ریاضی رو انتخاب کردم ولی سال چهارم ریاضیات گسسته مزخرف ترین درس بود بیشتر از نصف بچه های کلاس ما (از یه کلاس20 نفره اونم نمونه دولتی ) پشیمون بودن که چرا تجربی نرفتن به نظر من بهتره تجربی بمونه

sssuniii

عضو جدید
دوستان من چند تا سؤال داشتم ازتون، ممنون می شم اگر جواب بدین واقعا ضروریه :

1 - آیا هر فردی نسبت به خودش سنجیده می شه تو سراسری؟ یا نسبت به افراد دیگه ؟ مثلا اگه شخص الف با رتبه 10000 انتخاب 50مش رو بزنه غیرانتفاعی مشهد، و شخص ب با رتبه 5000 انتخاب 50مش مشهد باشه، شخص ب اول بررسی می شه و شانس شخص الف کمتر می شه؟
حالا اگر همین شرایط باشه، اما شخص ب به جا انتخاب 50ام، 20 امین انتخابش اون باشه چطور؟
کلا من چون چند سال پیش کنکور دادم همه این چیزارو یادم رفته و اصلا نمی دونم چطوریه و کسی هم نتونست درست راهنماییم کنه.

2 - یکی از دوستام سؤال کرد که شنیده اگر انتخاب اولش رو شبانه بزنه، شانس قبولیش برای بقیه انتخاب هاش بیشتر می شه! آیا درسته این موضوع؟

3 - با رتبه 10000 تا 12000 منحصراً زبان منطقه 1، چیا می شه قبول شد؟ همه رو هم مجاز زده، اصلاً امیدی هست به روزانه؟ من بعید می دونم، اما چرا روزانه هم زده مجاز پس؟؟؟

4 - با رتبه 27000 ریاضی منطقه 2 چه چیزایی می شه قبول شد؟ ( رشته مورد علاقه ش معماریه )

shokoufeh94

عضو جدید
.
واقعآ تشکر از دو دوست عزیز pariiiii16 و امیر صداقت دوست که جواب دادن.

در جواب آقا امیر بگم : والا من از اون جایی که بیشتر رو مهندسی پزشکی و بعد برق فکر کردم تا الان . الان زیاد نمی تونم درست رو بقیه تمرکز کنم نمی دونم چرا. انگار فقط همین دو تا رشته رو می شناسم. اصلآ نشده به رشته دیگه ای فکر کنم. با توجه به فرصتی هم که باقی مانده فکر نکنم بتونم.
سوال دیگه این که اگه من آزاد قبول بشم برم بهتره یا برم غیرانتفاعی؟(یه چیزی مثل شمال آمل - سجاد مشهد -و...)
اصلآ نمیشه گفت که من کدوم شهر ها می تونم قبول بشم؟

یادگار ماندگار 90 قلم چی رو دانلود کن سجاد مشهدمهندسی پزشکی قبولی

naribazi

عضو جدید

1- مهندسی صنایع شاید همدان یا ملایر و همان اطراف قبول شوید ولی غیرانتفاعی شانس مهندسی پزشکی و برق را دارید البته رشته های ریاضی و فیزیک اتمی و فیزیک جامد و... رو شاید بتونید روزانه بیارید

2- معلوم نیست ، بستگی به خودتون داره که چطور آزمون داده باشید

3- از همین اول مهندسی پزشکی بخونید بهتره

4- گرایش های مهندسی برق و پزشکی بیشتر دروس شان مثل هم است و فقط تعدادی از دروس تخصصی آنها با هم فرق میکند. مثلا مهندسی پزشکی درسی مثل ابزار دقیق پزشکی و مقدمه ای بر مهندسی پزشکی داره و الکترونیک دروسی مثل الکترونیک 3

5- غیر انتفاعی و آزاد در یک سطح هستند اما علوم تحقیقات به علت تهران بودن از غیرانتفاعی های شهرستان بهتر است

6- هزینه آزاد تقریبا دو برابر غیرانتفاعی است

اما توصیه مهم : سعی کنید دانشگاه دولتی برید و زیاد در قید و بند رشته نباشید

آخرین ویرایش:

naribazi

عضو جدید
دوستان من چند تا سؤال داشتم ازتون، ممنون می شم اگر جواب بدین واقعا ضروریه :

1 - آیا هر فردی نسبت به خودش سنجیده می شه تو سراسری؟ یا نسبت به افراد دیگه ؟ مثلا اگه شخص الف با رتبه 10000 انتخاب 50مش رو بزنه غیرانتفاعی مشهد، و شخص ب با رتبه 5000 انتخاب 50مش مشهد باشه، شخص ب اول بررسی می شه و شانس شخص الف کمتر می شه؟
حالا اگر همین شرایط باشه، اما شخص ب به جا انتخاب 50ام، 20 امین انتخابش اون باشه چطور؟
کلا من چون چند سال پیش کنکور دادم همه این چیزارو یادم رفته و اصلا نمی دونم چطوریه و کسی هم نتونست درست راهنماییم کنه.

2 - یکی از دوستام سؤال کرد که شنیده اگر انتخاب اولش رو شبانه بزنه، شانس قبولیش برای بقیه انتخاب هاش بیشتر می شه! آیا درسته این موضوع؟

3 - با رتبه 10000 تا 12000 منحصراً زبان منطقه 1، چیا می شه قبول شد؟ همه رو هم مجاز زده، اصلاً امیدی هست به روزانه؟ من بعید می دونم، اما چرا روزانه هم زده مجاز پس؟؟؟

4 - با رتبه 27000 ریاضی منطقه 2 چه چیزایی می شه قبول شد؟ ( رشته مورد علاقه ش معماریه )

1- نسبت به بقیه سنجیده میشه یعنی اول شخص ب بعد الف

2- خیر این موضوع درست نیست

3- ............

4- غیر انتفاعی شانس دارید

lil0

عضو جدید
1-

اما توصیه مهم : سعی کنید دانشگاه دولتی برید و زیاد در قید و بند رشته نباشید

يعني چي؟
يعني رشته مهم ني؟

ببينيد من امسال كنكور دادم 5200 منطه 1 شدم.
خيلي هم به شيمي علاقه دارم اينكه همش تو آزمايشگاه باشم و ....
قبل كنكور فكر نميكردم اينقدر بد داده باشم و فكر ميكردم نهايتا 2000 بشم ولي شد ديگه حالا

الانم ميخوام پليمر برم حالا موندم صنعتي قم برم يا گرگان چون تهرانم قم خب خيلي نزديك تره ولي ظاهرا امكانات دانشگاه گلستان بيشتره....؟؟؟؟!!!!!

حالا اينا چه ربطي به موضوع داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مامانم دقيقا همين حرف شما رو ميگه هي ميگه ديدتو محدود نكن؟؟؟ خب اينا يعني چي الان من از كجا بفهمم مثلا صنايع هم شايد دوست داشته باشم يا اصلا تويه رشته ي x استعدادم حتي از شيمي هم بيشتر باشه....

كلا سردر گمم اين وسط
خواهشا يه نصيحتي يه كمكي يه چيزي..............................................ممنون

naribazi

عضو جدید
يعني چي؟
يعني رشته مهم ني؟

ببينيد من امسال كنكور دادم 5200 منطه 1 شدم.
خيلي هم به شيمي علاقه دارم اينكه همش تو آزمايشگاه باشم و ....
قبل كنكور فكر نميكردم اينقدر بد داده باشم و فكر ميكردم نهايتا 2000 بشم ولي شد ديگه حالا

الانم ميخوام پليمر برم حالا موندم صنعتي قم برم يا گرگان چون تهرانم قم خب خيلي نزديك تره ولي ظاهرا امكانات دانشگاه گلستان بيشتره....؟؟؟؟!!!!!

حالا اينا چه ربطي به موضوع داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مامانم دقيقا همين حرف شما رو ميگه هي ميگه ديدتو محدود نكن؟؟؟ خب اينا يعني چي الان من از كجا بفهمم مثلا صنايع هم شايد دوست داشته باشم يا اصلا تويه رشته ي x استعدادم حتي از شيمي هم بيشتر باشه....

كلا سردر گمم اين وسط
خواهشا يه نصيحتي يه كمكي يه چيزي..............................................ممنون

سلام خدمت شما
شما همون رشته مورد علاقه رو دنبال کن که علاقه خیلی مهمه. من منظورم این بود که مثلا بین شیمی آزاد تهران و مثلا ریاضی دولتی یک شهرستان ، دولتی اون شهرستان ارجح تره و به نظرم بهتره ولی به هر حال علاقه خیلی مهمه.

دانشگاه دولتی که خیلی خوبه ولی من نمی خوام سال دیگه بمونم. و این که تا الان بیشتر به مهندسی پزشکی و برق(الکترونیک) فکر کردم. واسه همین الان نمی تونم رو رشته های دیگه تمرکز کنم.
امسال هر کدوم از اینا قبول بشم برم انگار بهتره. بعد بشینم واسه ارشد خوب بخونم.
بعضیا پیشنهاد می کنن که چون امسال مهندسی پزشکی سخته قبول شدنم یا اصن در کل می گن کارشناسی برق (الکترونیک) بخونم که هم بهش نزدیکتره و هم این که تو ارشد ه مهندسی پزشکی اونا یی که برق خوندن قوی تر عمل می کنن(از لحاظ علمی و فنی و..)
نمی دونم در چه حد درسته این حرف؟

یه سوال دیگه میشه بگین موسسه - دانشگاه - دانشکده - مجتمع آموزش عالی به ترتیب کدومشون بهتره ؟ باید به این چیزا هم تو انتخاب رشته دقت کرد دیگه؟؟؟
ممنون که جواب دادین.

با سلام خدمت شما
گفتم که اکثر درس هاشون مشترک هست و برای ارشد مشکلی ندارید. ولی از الان برید مهندسی پزشکی خیلی بهتره تا اینکه بخواهید بعدا تغییر رشته بدید چون با درسهای تخصصی تر آشنا میشید و زمینه کاری و کارآموزی و... شما مهندسی پزشکی است.

سوال دوم شما اینکه رتبه ها به ترتیب زیر است
1- دانشگاه
2- دانشکده
3- مجتمع آموزش عالی
4- موسسه

a.inkare

عضو جدید
سلام همگی خسته نباشین
چند تاسوال داشتم
بارتبه 30000هزار رشته تجربی سهمیه منطقه 2 14000، چی میشه قبول شده روزانه شبانه غیرانتفاعی هرچی هس و میدونید بگیدممنون میشم...واسه دخترا
واینکه بنظرتون کسی که تجربی بوده رشتش بخوادبره ریاضی بخونه وکنکوربده (باتوجه با اینکه به ریاضی علاقه داره ) باید ازکجاشروع کنه اصلا بره؟
اطلاعاتی هم راجع به رشته نجوم ستاره شناسی کدوم دانشگاهای ایران چنین رشته ای رو دارن و رتبه برای قبولیش واینکه خانوما روهم میپذیرن؟؟؟:w20:بازارکار وهراطلاعات مفیدی بدین ممنون میشم:gol:
دوست گرامی
رشته ای به نام نجوم به طور مستقل در ایران وجود ندارد واین گرایش زیر مجموعه فیزیک قرار میگیرد و در بعضی دانشگاه های ایران در مقاطع بالاتر از کارشناسی ارائه میشود بازار کار گسترده ای عملا برای این گرایش وجود ندارد چون زیر ساخت های آن در کشور موجود نیست در پذیرش این گرایش هم معمولا جنسیت مطرح نیست
احتمالا اگر شما در مطالعه دروس رشته ریاضی کوشا باشید به رشته دانشگاهی مورد نظر خواهید رسید

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
بچه ها کسی میدونه تا رتبه چند سهمیه منطقه 1 میشه پزشکی قبول شد؟

20cc

عضو جدید
سلام
والا من نمی دونم چی شد ییهو از معماری خوشم اومد!
الان میگن که باید نقاشیت خوب باشه!! نقاشی خوب یعنی چی؟ ؟؟ من خیلی نقاشیم خوب نیست !علاقه ای زیادی ندارم!
امکانش هست راه بیافتم حتی ااگه کارم بد باشه؟
بعد من کلا با نرم افزار ها خوب کار میکنم! مثل فتوشاپ و کرل و یه کمم 3دی مکس کمکم میکنه؟
شماها چجور هندسه ایی می خونید؟ ربطی به هندسه دبیرستان داره؟
من رتبه ام خیلی خوب نشده 2500 میشه تهران قبول شد؟
اگه نه کدوم دانشگاه ها خوب ان برا این رشته!!

یه سوال دیگه!
نظرتون در مورد عمران! میگن شبیه!!

hamed.52

کاربر فعال
آقا دانشگاه شهید عباسپور شرایط خیلی خاصی داره. از آزادی هات خیلی کم می کنه و کلا به نظر من دانشجویی رو حس نمی کنی. به نظر من شما که این رتبه خوب رو آوردین می تونید یه رشته خوب تو یه دانشگاه عالی قبول بشین. به نظر من فکر دانشگاه عباسپور رو از سرت بیرون کن

آقا عباسپور مگه چشه؟؟؟
اتفاقا دانشگاه خوبیه......اگه اهل کار باشید و بخواهید در آینده تو صنعت برید این دانشگاه از همه بهتره، چون استاداش اکثرا تو صنعتن....

mahsa20100

عضو جدید
با رتبه ی 31000 منطقه یک مهندسی غیر انتفاعی یا پیام نور تهران قبول میشم به نظرتون؟

omid-10

عضو جدید
سلام
من رتبه 5798منطقه دو رو آوردم
میخواستم بدونم اگر مهندسی نساجی امیرکبیر رو انتخاب کنم و قبول بشم , میتونم بعدا در همون دانشگاه تغییر رشته بدم به یک رشته ی بهتر؟

shokoufeh94

عضو جدید
دانشگاه شمال آمل چطور؟ کدومش بهتره؟

بابل اینا قبول نمیشم؟

ممنون که جواب دادین.

من خودم مال بابل ام به نظر من بهتره قید مهندسی پزشکی و برق رو بزنی شمال امل دانشگاه بزرگی ولی شنیدم جو اش خیلی بد به نظر من نری بهتره ولی صنایع علوم وفنون بابل قبول میشی علوم فنون دانشگاه خوبی خورجی های خوبی میده پارسال رتبه1 it ارشد مال علوم وفنون بود به نظر من صنایع علوم وفنون خیلی برات خوبه فک کنم همشهریهات هم اون جا هستن

گلناز م

عضو جدید
سلام
من رشتم ریاضی بوده، الان می تونم رشته های کاردانی فنی حرفه ای یا بقیه رشته ها رو بزنم؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در انتخاب رشته های با بازار کار کم دقت کنید واقعا اگه هدفتون موندن تو ایرانه..

straxico

عضو جدید
عجب ساله پر دردو سری بود...به هر حال تموم شد...حالا باید دید نتیجه شب بیداریا و روز خوابیا چی میشه...من رتبم توی منطقه 2 شد 1444....(4 رقمه آخره شماره مبایلم هم همینه)...به نظرتون بهترین مکانیک ، برق ،عمرانی که میتونم قبول شم چیه؟...صرفا میخوام بدونم وگرنه 100% میرم مکانیک...طلای حمید سوریان هم مبارک.

mahsa mp

عضو جدید
من رتبه ام12000 منطقه2 ریاضی هست به نظرتون با این رتبه تهران یا قزوین روزانه و شبانه چیزی قبول میشم؟؟؟//؟؟؟

Majid Baharloo

عضو جدید
یه سوال: این رشته های کاردانی خاص مثلا " کاردانی عمران – کارهای عمومی ساختمان " و غیره که خاص هستند تو مقطع کارشناسی میتونیم عمران- عمران بخونیم؟ یا باید تخصصی ادامه بدیم؟ چطوریه میشه توضیح بدید؟

straxico

عضو جدید
این13000 منطقه 2.

پیوست ها

• انتخاب رشته آنلاین.pdf
    101.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mori1365

عضو جدید
یه سوال: این رشته های کاردانی خاص مثلا " کاردانی عمران – کارهای عمومی ساختمان " و غیره که خاص هستند تو مقطع کارشناسی میتونیم عمران- عمران بخونیم؟ یا باید تخصصی ادامه بدیم؟ چطوریه میشه توضیح بدید؟
کاردانی به هیچ وجه نرو که اصلا به درد نمیخوره مخصوصا با شرایط الان که کاردانی به کارشناسی همش شده غیر انتفاعی کاردانی بری مثل که رفتی دو سال وقتتو تلف کردی چون برای لیسانس کردنش باید کلی مکافات بکشی

mori1365

عضو جدید
بچه ها توی انتخاب دانشگاه خیلی دقت کنید  که تو کار و ایندتون واقعا تاثیر داره و اصلا دنبال غیر انتفاعی و پیام نور نرید که مدرکشون مفت ارش نداره به نظر من یکی بره رشته کتابداری دانشگاه تهران بخونه خیلی مدرکش معتبر تره تا یکی که بره غیر انتقاعی مهندسی برق خونده و مطمینا برای بازار کارم اون کتابداری دانشگاه تهران شرایطش بهتره چون اسم دانشگاه معتبر دهن همه رو میبنده

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خوشحال ميشم بتونم كمك كنم
اين پست در جهت اشتراك بود

بالا