دکتر احمدی نژاد از انتخاب این معاون اول چه سودی می کند؟

سلام دوستان

بچه ها بار اولی که شنیدید دکتر احمدی نژاد اسفندیار رحیم مشایی رو به عنوان معاون اول خودش انتخاب کرده چه فکری کردید؟
آیا شما دکتر احمدی نژآد را تا این حد بی سیاست میشناسید؟
آیا واقعا الزامی بود که انتخاب هایش رو سریعا علنی کند؟
اون هم چنین انتخابی رو ؟

من فکر دیگه ای می کنم

1 اگر دقت کنید این روزها اعتراضات نمایندگان، مراجع، روحانیون و ... از مشروعیت ریاست جمهوری تا حد معاون اول وی نزول کرده
در واقع دکتر احمدی نژآد از بحران مشروعیت فرار میکند و به سوی انتقاداتی که به رییس دهم وارد است پیش می رود(که ایشون در دوران نهم هم کم ایراد نداشتن که براشون انتقاد موضوع غریبی باشد)

2 افکار عمومی تا حدی از موضوع اصلی منحرف میشه

3 اینطور که ماجرا پیش میره، احمدی نژآد طبق معمول قرار نیست به خواسته های مراجع اهمیتی بده، اما
اما به نظر میرسه طی یک ماجرای هماهنگ قراره رهبری وارد ماجرا شده و از ایشون بخوان در انتخاب اسفندیار رحیم مشایی تجدید نظر کنن
در این صورت و البته متعاقب پذیرش از سوی ریاست جمهوری :

الف) اظهار ارادت مجدد به رهبری که "مواضعی نزدیک تر به دکتر احمدی نژآد" دارد

ب) قطعا مانند ماجرای کردان که بر جلسه ی رای اعتماد محصولی سایه انداخت و فردی با چنین کارنامه ی سیاهی با "نصف+ نیم" رای توانست از مجلس عبور کند،
در صورت ادامه ی این سناریو هم، بسیاری از وزیران و خود شخص دکتر احمدی نژاد در سایه ی ماجرای اسفندیار رحیم مشایی از مجلس و مراجع عبور خواهند کرد

4 به نظر میرسه ضررهایی که در پی ادعای قرابت مواضع پیش آمد،
با این مخالفت در مواضع قرار است در اذهان مخالفان به فراموشی سپرده شود

نظر شما چیه بچه ها؟

آخرین ویرایش:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرت خیلی منطقی بود
میتونیم این بهش اضافه کنیم که توهم احمدی نژاد از 24 میلیون رایش اینه که هرکاری به خواهد میکنه مردم هم پشتیبانشن
چون امروز توی یکی از روزنامه ها دیدم اقایی فرموده بودن مردم به احمدی نژاد رای دادن و بهشون اعتماد کردن پس به نظرش هم اعتماد دارن پس مردم قبول دارن این استنباط ها دیگه شروع میشه:D
یه موضوعی هم هست میخواد با سرعت کابینه شو انتخاب کنه تا بی سر و صدا برن مشغول بشن
از صحبتای رهبری در مورد بعثتم میشد فهمید میخوان کاری کنن که همه مسئله رو تموم شده بدونن
کوروش گزارش با هنر با اعتماد ملی رو خوندی؟؟؟
نقدتو میگی؟

نظرت خیلی منطقی بود
میتونیم این بهش اضافه کنیم که توهم احمدی نژاد از 24 میلیون رایش اینه که هرکاری به خواهد میکنه مردم هم پشتیبانشن
چون امروز توی یکی از روزنامه ها دیدم اقایی فرموده بودن مردم به احمدی نژاد رای دادن و بهشون اعتماد کردن پس به نظرش هم اعتماد دارن پس مردم قبول دارن این استنباط ها دیگه شروع میشه:D
یه موضوعی هم هست میخواد با سرعت کابینه شو انتخاب کنه تا بی سر و صدا برن مشغول بشن
از صحبتای رهبری در مورد بعثتم میشد فهمید میخوان کاری کنن که همه مسئله رو تموم شده بدونن
کوروش گزارش با هنر با اعتماد ملی رو خوندی؟؟؟
نقدتو میگی؟
گزارش باهنر با اعتماد ملی؟
نخوندم
ولی اطاعت
حتما میخونم دوستم

sara_dadyar

عضو جدید
من توی یکی از سایتها خوندم که یک کار جدید کرده.
اختیارات معاون اول رو کم کرده و بجاش مشاور ارشد در نظر گرفته که البته همون ثمره هاشمی است!
اولین اظهار نظری هم کرده این است که اختیارات معاون اول محدودتر است!!!
اینکه اینکار قانونی هست یا نه بحثش در جای دیگر. ولی در آخرین اظهارنظرش گفته او همچنان معاون اول می ماند.
اما تحلیل سایت این بود که حداقل با برکناری او از معاون اولی با توجه به اولتیماتوم اصولگرایان لااقل بتواند او را همچنان در پست ریاست سازمان گردشگری نگه دارد. لینکش رو دیدم حتماً برات می ذارم.

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار احمدی نژاد حرکتی بود در این حد:

البته با عرض معذرت:

نفس کش!!!!!!!

یه نگاهی به نامه رهبر و عکس العمل محمود شما رو به همین نتیجه میرسونه!

sara_dadyar

عضو جدید
یادمان هست که اکثر حامیان اصولگرای احمدی نژاد در زمان تبلیغات انتخاباتی قول می دادند که رحیم مشایی در کابینه بعدی نیست و در این قول و قرار همه با هم هماهنگ عمل می کردند. اینکه چنین قول و قراری یک شانتاژ تبلیغاتی یا حاصل خبر داشتن (یا نداشتن) از مسایل پشت پرده بوده، تفاوتی در اصل ماجرا ندارد. زیرا اکثر قریب به اتفاق اصولگرایان بر این باور بودند که رحیم مشایی در کابینه بعدی (حتی به عنوان رییس میراث فرهنگی) حضور نخواهد داشت. چه رسد به معاون اولی ریاست جمهوری!
اما پس از انتخابات، احمدی نژاد این بار به جای عزل مشایی از سمت پیشین، یک درجه او را ارتقاء داد و تعجب همه هواداران و هم حزبی هایش را برانگیخت. اصولگرایان حامی دولت می پندارند که نصب رحیم مشایی به عنوان معاون اولی، کاری شتابزده و بی برنامه از سوی احمدی نژاد بوده است. اما با نگاهی از زاویه ای دیگر، احتمال دیگری را می توان مورد بررسی قرار داد و نمی توان چنین اقدامی را «شتابزده» ارزیابی کرد.
چنانچه رحیم مشایی بر اساس برخی قراین و اشارات قطعی، همین روزها از سمت معاون اولی استعفا بدهد، به احتمال زیاد نقشه احمدی نژاد برای کم کردن حساسیتها برای ابقای وی در پست قبلی (ریاست میراث فرهنگی) نتیجه خواهد داد و حساسیتهای اصولگرایان کاملاً از بین خواهد رفت! همین که رحیم مشایی استعفا بدهد، تقدیرنامه های اصولگرایان به کار خواهد افتاد و از او به عنوان یک «اصولگرای ایثارگر» نام خواهند برد که به خاطر حساسیتهای «علمای اعلام و مراجع معظم» از سمت خود کنارگیری کرده و دولت اصولگرا را وارد یک «بحران» نکرده است. در این صورت، رحیم مشایی بدون هیچ اعتراضی می تواند همچنان بر صندلی ریاست میراث فرهنگی و جایگاه پیشین تکیه بزند و صدای کسی هم در نیاید و همین که احساس کنند یک پله رحیم مشایی را پایین کشیده اند، راضی خواهند بود و احساس پیروزی به آنها دست خواهد داد! اینجاست که باید به یاد مثل معروف «به مرگ نزدیکت می کند که به تب راضی شوی» افتاد و زرنگی احمدی نژاد و مشایی را به رخ اصولگرایان حامی دولت کشید. بعید نیست احمدی نژاد که اصولگرایان را بیشتر از من و شما می شناسد، با این شگرد، آنان را برای پذیرش مشایی به عنوان ریاست میراث فرهنگی راضی کرده است. زیرا کسی که «ایثارگرانه» قید معاون اولی را زد، شایستگی ماندن در پست ریاست میراث فرهنگی را ندارد؟! به عبارتی، احمدی نژاد با این کار هم مشایی را ابقا کرده و هم حامیانش را از نظر روحی و روانی به مرز اقناع رسانده است تا دست کم کاری به کار رحیم مشایی در میراث فرهنگی نداشته باشند؛ چیزی که اصولگرایان در ایام تبلیغات انتخاباتی بر روی آن مانور می دادند و معتقد بودند رحیم مشایی در کابینه بعدی، مانند قبل حضور نخواهد داشت و پست ریاست میراث فرهنگی از او گرفته خواهد شد.
احتمال دیگر اینکه رحیم مشایی از سمت معاون اولی استعفا بدهد، اما باز هم اصولگرایان ساکت ننشینند و از احمدی نژاد بخواهند تا او را از سمت ریاست میراث فرهنگی نیز عزل نماید و به طور کامل او را از کابینه اخراج کند. در این صورت، آیا احمدی نژاد راضی به چنین کاری خواهد بود؟ در هر حال، اگر این احتمال به وقوع بپیوندد، نقشه احتمالی احمدی نژاد در «نزدیک کردن اصولگرایان به مرگ برای رضایت دادن به تب» از کار خواهد افتاد و نتیجه ای نخواهد داد. شاید هم اصلاً هیچ نقشه ای در کار نبوده و آنچه احمدی نژاد در باره انتصاب رحیم مشایی به عنوان معاون اولی کرده، یک روال کاملاً طبیعی داشته است.
در هر دو حالت، باید منتظر عکس العمل اصولگرایان حامی دولت بود که چه خواهند کرد. آیا از ترس «مرگ»، به «تب» رضایت خواهند داد یا اینکه نه، از احمدی نژاد می خواهند که رحیم مشایی تحت هر عنوانی در کابینه حضور نداشته باشد؟
م. محسنی
منبع: آینده

این کار احمدی نژاد حرکتی بود در این حد:

البته با عرض معذرت:

نفس کش!!!!!!!

یه نگاهی به نامه رهبر و عکس العمل محمود شما رو به همین نتیجه میرسونه!
سیمین جان
ماجرا فراتر از این حرفها به نظر میرسه
نامه ی رهبر قراره نمادی برای تکثر در جامعه باشه
اینکه رهبر بگه من و احمدی نژاد یکی نیستیم
اصلا کی میگه من رایم احمدی نژآد بوده...؟!!!

البته انتخابی که اقای احمدی نژاد کرد تا آینده ای نه چندان دور روشن تر خواهد بود
جواب احمدی نژاد و ثمره هاشمی و خود مشایی و ... خیلی به قول خود دکتر محلی از اعراب ندارن
فراموش نکنیم سال گذشته اقای الهام برکناری دانش جعفری رو دروغ 13 خواندند و 2 هفته بعد ایشون برکنار شدند
در این دولت کسی از دروغ گفتن ابایی ندارد
این رو دیگه همه میدونن و در واقع مانند گناهکار رسوایی که در گناه بیشتر هم ترغیب میشود از دولت نمی توان چشمداشت بیشتری داشت
اما موضوع اینجاست که اگر مشایی یکی 2 هفته دیگه "برای احترام اقا و ..." استعفا داد
موضوع میشه همون چیزی که الان خیلی ها فکر می کنن
اما اگر نداد
میشه همون چیزی که خیلی ها فکرش رو هم نمی کنند

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

بچه ها بار اولی که شنیدید دکتر احمدی نژاد اسفندیار رحیم مشایی رو به عنوان معاون اول خودش انتخاب کرده چه فکری کردید؟

حتما بحث يه نون و نمكيه كه قبلا ها خوردند.. از اين قبيل كم نداريم تو بدنه اون دولت كه دكتر رو قبلا نمك گير كرده باشند..
وگرنه كي دلش به حال ملت و عقايدش ميسوزه كه حالا بياد ذهنشون رو پاك كنه!
كي اهميت ميده كه كي چي فكر ميكنه!
برنامه قطار خيلي وقته كه ريخته شده و حركتش هم شروع شده

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین جان
ماجرا فراتر از این حرفها به نظر میرسه
نامه ی رهبر قراره نمادی برای تکثر در جامعه باشه
اینکه رهبر بگه من و احمدی نژاد یکی نیستیم
اصلا کی میگه من رایم احمدی نژآد بوده...؟!!!

البته انتخابی که اقای احمدی نژاد کرد تا آینده ای نه چندان دور روشن تر خواهد بود
جواب احمدی نژاد و ثمره هاشمی و خود مشایی و ... خیلی به قول خود دکتر محلی از اعراب ندارن
فراموش نکنیم سال گذشته اقای الهام برکناری دانش جعفری رو دروغ 13 خواندند و 2 هفته بعد ایشون برکنار شدند
در این دولت کسی از دروغ گفتن ابایی ندارد
این رو دیگه همه میدونن و در واقع مانند گناهکار رسوایی که در گناه بیشتر هم ترغیب میشود از دولت نمی توان چشمداشت بیشتری داشت
اما موضوع اینجاست که اگر مشایی یکی 2 هفته دیگه "برای احترام اقا و ..." استعفا داد
موضوع میشه همون چیزی که الان خیلی ها فکر می کنن
اما اگر نداد
میشه همون چیزی که خیلی ها فکرش رو هم نمی کنند

البته من اقرار میکنم که اصلاً نمیتوانم حرکات اینده دور یا نردیک دولت رو پیش بینی کنم! هیچ کس نمیتواند!

ولی انتخاب مشایی تا همین جاش هم با توجه به تصمیمات و سخنان اسفندیار در دولت قبل و اشارات اشکار و پنهان حامیان محمود پیش از انتخابات به اینکه " البته دولت اشتباهاتی داشته و حرفهایی زد که نباید میزد مثل جریان ملت اسراییل" همه و همه نشان دهنده اینکه که حتی حامیان محمود هم نمیتوانسنتد اعمال اسفندیار رو توجیه کنند!

این ارتقا در این شرایط بحرانی به نظر من به این معنا بوده که محمود حاضره هر بهایی رو برای نگه داشتن اسفندیار بپردازه!
و البته زمزمه هایی مبنی بر اینکه شاید اسفندیار کاندیدای دوره بعد ریاست جمهوری باشه وجود داره ( توی سایت خود اسفندیار) موندن اسفندیار به عقیده من احتمالی هست قوی تر از برکنار شدنش!

گرچه کی میدونه! از محمود هیچ تصمیمی بعید نیست!

star_silver2050

عضو فعال
البته من اقرار میکنم که اصلاً نمیتوانم حرکات اینده دور یا نردیک دولت رو پیش بینی کنم! هیچ کس نمیتواند!

ولی انتخاب مشایی تا همین جاش هم با توجه به تصمیمات و سخنان اسفندیار در دولت قبل و اشارات اشکار و پنهان حامیان محمود پیش از انتخابات به اینکه " البته دولت اشتباهاتی داشته و حرفهایی زد که نباید میزد مثل جریان ملت اسراییل" همه و همه نشان دهنده اینکه که حتی حامیان محمود هم نمیتوانسنتد اعمال اسفندیار رو توجیه کنند!

این ارتقا در این شرایط بحرانی به نظر من به این معنا بوده که محمود حاضره هر بهایی رو برای نگه داشتن اسفندیار بپردازه!
و البته زمزمه هایی مبنی بر اینکه شاید اسفندیار کاندیدای دوره بعد ریاست جمهوری باشه وجود داره ( توی سایت خود اسفندیار) موندن اسفندیار به عقیده من احتمالی هست قوی تر از برکنار شدنش!

گرچه کی میدونه! از محمود هیچ تصمیمی بعید نیست!
قضیه احمدی نژاد ومشایی مثل پوتین و مددوفه
الان احمدی نژاد رئیس جمهوره مشایی معاون اولش بعد از 4 سال مشایی رئیس جمهوره احمدی نژاد معاون اولش و این چرخه تکرار میشود

mahsa_af سبز

عضو جدید
سلام
امروز داشتم اخبار تی وی دروغگو(صدا و سیما ایران) رو میدیم.تو اخبار ساعت 2 خبرگان بیانییه داده بود که هر چی رهبری بگه همونه ، حرف اول و آخر مال اونه چون ولایت خدایی داره:wallbash:.رییس جمهور هم دنباله رو امامان و ائمه اطهار هستن.ما که چیزی جز دروغ و بد دهنی ازش چیزی ندیدیم. این میشه راه امام علی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek::eek::eek:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام بر دوستان فهیم و اندیشمند .
با توجه به دوگانگی یا چند پارگی شخصیت رییس دولت و به دنبال دشمن تراشی و مظلوم نمایی و سیاه کاری هایی او
انتظار این است که این فرد همواره عجول و غرق در عوام فریبی پس از مراسم تنفید
اقدام به انتصاب همرهان خویش کند .
منتها همان گونه که تا امروز می دانیم و از او بر می آید ایشان از ده کوره آن طرف دنیا نیامده که نداند حساسیت های افکار عمومی بر پدر زن پسرش چیست ! مخالفت خامنه ای با این فرد از چه جهت است .! مجلسی ها اوغاتشان تلخ می شود .! اصولگرایان توطئه می ریزند که دولت اصولگرا و رییس جمهور اصولگرایشان را کله پا نمایند .!

این ها بازی های از پیش برنامه ریزی شده است یا دهن کجی به روحانیون مخالف دانشجو ها و فعالین سیاسی و این دولت به وقاحت سیاست گذاری های خود از من و
شما آگاه تر و داناتر است .
از این منظر اختلاف پیش آمده رهبری و رییس جمهور که برای یادبود رجوع شود به امضا تا خامنه ای چه گفت در باب این رابطه .
تنها برنامه ای برای سوق دادن اذهان بر فراموشی کشتارها ؛دستگیری ها ؛ تحت بازجویی ها ؛
پلمپ نمودن دفاتر سیاسی و بازداشت بزرگان و غیره و ذالک است .
منتها هنوز نمی دانند که مردم چه می دانند .

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهسا جان این ها همه جز شعار های ساختگی و پوپولیستی نیست . این که می گویند رهبر خبر ندارد و هر چه کابینه بگوید نه . این ها را باور نفرمایید عزیزم .

فرقه مصباحیه منتصب به مصباح یزدی با قدرت اجرایی احمدی نژاد و رهبری و بالایی ها می گویند چه شود و چه نشود .

sufia89

عضو جدید
به خدا هممون به بازی گرفته شدیم همه این برنامه ها ساختگیه تا بگند رئیس جمهورمون به حرف رهبر میکنه

امروز تو پارک در حال قدم زدن بودم که وقتی رادیوی پارک داشت نامه مشایی یا به قول استادم اشی مشی رو میخوند رادیو رو قطع کردند

حتی تحمل شنیدن همچین خبری رو هم ندارند متاسفانه مشخص میشه که اصلا نفهمیدند همه این ها فقط یه بازی کثیف سیاسیه

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشمان امد از این لقب اشی مشی!

دوست میداشتیم معاون اول بمانند تا مستفیض شویم از طنز پردازی های فی البداه ایشان! فرصت نشد ان شاءالله یه پست دیگه!

star_silver2050

عضو فعال
خوشمان امد از این لقب اشی مشی!

دوست میداشتیم معاون اول بمانند تا مستفیض شویم از طنز پردازی های فی البداه ایشان! فرصت نشد ان شاءالله یه پست دیگه!
منم خیلی دوست داشتم معاون اول باقی میموند واز این قضیه خیلی خوشحال بودم چون مشایی براشون بس بود فعلا که اصول گرایان دچار سرخوردگی بدی شدند مونده حالا حالا ها تا به حرف ما برسند