دوست دارم همه بخونن...ما شیعه ایم؟؟؟

Dr.Elman

عضو جدید
سلام خانوم طلا مرسی از دعوتت
تمام صفحات این تاپیک رو خوندم
از متن فشنگتم خیلی خیلی ممنون واقعا تکونم داد ماها اسم خودمونو گذاشتیم شیعه
واقعا اگه یه خارجی و یا یه دین دیگه ای شخصی مثل امام زمان ما رو داشت این همه بی توجه بودن نسبت بهش؟
حالا من خودم میگم واقعا تلاشی برای ظهورش نکردم ...متاسفم برا خودم
اما از این که افتخار دادی و منو به عنوان یه پزشک به این جا دعوت کردی بازم ممنونم
البته من کار خوبی نکردم خودمو پزشک معرفی کردم حالا تا دکتر شدن خیلی راه هست
حالا ام به عنوان یه دانشجو این جا جواب میدم
دوستی که گفته بودی دستمزد پزشکا کمه
الان پزشکای متخصص برای هر ویزیت 20 هزار تومن از هر مریض میگیرن
و هر پزشک متخصص دست کم روزی 30 تا مریض رو معاینه میکنه(بستگی به تخصصشم داره من استادی دارم ک متخصص قلب و عروقه و آمار دقیق دارم ک روزی بالای 50 بیمار رو ویزیت میکنه)
حالا با یه حساب سرانگشتی تو چند ساعت 500 یا 600 تومن درمیارن پولی که مردم تقریبا تو یه ماه جون کندن در میارن
در ضمن بیمارستان و چیزای دیگه ام میاد روش
با اطمینان بهتون بگم ماهی 30 میلیون تومن رو رو هوا زدن
کم پولیه؟
تازه دکترایی که بیمارستان خصوصی میرن دوبرابر شایدم سه برار این مبلغ دستمزدشونه
حالا اگه یه دکتر دوس داره درآمد زیادی داشته باشی باید حقشو از کسی بگیره که ماهی 500 یا 600 تومن درآمد داره؟
نخیرم داداش گلم
اون دکتره اگه به چیزی اعتراض داره و اگه جرئت و شجاعتش رو داره بره به مسئول مربوطش اعتراض کنه
حالا این وسط تکلیف اون بدبختی ک پول نداره چیه؟
باید بمیره آیا؟
کار دکترا با همه فرق داره عزیزم
اونا با جون مردم معامله میکنن

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون نامه ي اعمال مرا پيچيدند
بردند به ميزان عمل سنجيدند
بيش از همه کس گناه ما بود ولی
آن را به محبت علي بخشيدند
عيدتان مبارک:heart::gol:
کاش ما واقعا شیعه ی علی باشیم...

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
عید همگی مبارک

استارتر محترم تشکر بخاطر مطالب مفیدتون

البته به شما وهمگی دوستان شرکت کننده در بحث تذکر میدم جهت باقی موندن تاپیک از ارسال پست های نامربوط پرهیز نمایید

متشکرم

(مجبور شدم تمام تاپیک رو بخونم بابا رحم کنید من تازه از سر کاربرگشتم :()

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
قال الله تبارک و تعالی:
« یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ » .

.
.
.

« الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دینَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْكُمْ نِعْمَتی‏ وَ رَضیتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ دیناً »

به یاد و پا به کار امام حی
، حضرت حجت(علیه السلام) باشید.

مثل جدشان خیلی مظلوم و غریب هستند...

امام علی(ع) 20 و اندی سال خونه نشین بودند،

حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هزار و اندی سال است...

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یا مهدی ..................................
آقامون خیلی غریبه خیلی................................................
.....................................................کاش همه بدونیم ظهور آقا رسیدن فرج خودمونه...................

آقا امشب شب بزرگیه شب ولایت و سروری شبی که خدا به ما نظر کرد و ما رو شیعه گردوند
امیدوارم لیاقت این لطف بزرگ رو داشته باشیم

ژاوی

عضو جدید
منکه نماز به عربی بود ترکش کردم :) .اصن مگه خدا عربه با خدا عربی حرف بزنم؟؟؟؟ :(
سلام عزیزجان این سوالو شما نفر اولی نیستی که میپرسی مشکل سوال پرسیدن نیست مسئله اصلی اینه که شما این سوال برات پیش اومده چقدر دنبال جواب رفتی که الان نمازو ترک کردی. اینارو بخون
سوالو شبهه واسه هرکسی هست منتها متاسفانه ما خیلیامون چیزایی که الانم تو جامعه پر میشنویم بعد میشینیم واسه خودمون یه ذره فک می کنیم می بینیم درسته.
عزیز جان بحث نماز شوخی نیس
شما حداقل دنبال جواب سوالت برو تا اگرم قانع نشدیو نخوندی پیش خدا دلیل داشته باشی
1
-اتفاقا خواندن نماز به عربی یکی از نشانه های جهانی بودن دین اسلام است ،زیرا جمعیتی که در یک صف قرار گیرند و در یک جبهه واحد فعالیت می کنند ناگزیرند زبان واحدی داشته باشند که بوسیله آن تفاهم کنند ؛یعنی ،علاوه بر زبان محلی و مادری ،یک «زبان عمومی و جهانی »هم داشته باشند و وحدت جمعیت بدون این قسمت مسلما کامل نیست .امروز عده ای از متفکران معتقدند تا دنیا به صورت یک کشور در نیاید ،مردم جهان روی سعادت نخواهند دید و برای این که این موضوع جامه عمل بپوشد ،نقشه هایی طرح کرده اند و یکی از مواد آنها به وجود آوردن یک زبان بین المللی و جهانی است .

خلاصه این که خواندن نماز به یک زبان از طرف تمام مسلمانان ،رمز وحدت و نشانه یگانگی مسلمانان است .
2-چون زبان عربی به اعتراف اهل فن یک از وسیعترین و جامعترین زبانهای دنیاست ،این حقیقت روشنتر می شود که :تمام فرق مسلمانان می توانند آن را به عنوان یک زبان بین المللی بشناسند و از آن به عنوان حسن تفاهم و همبستگی اسلامی استفاده کنند .

3-اگر زبان عربی بهترین و جامعترین زبانهاست که هست خوب چرا انسان با بهترین زبان با معبود خود صحبت نکند .

4-خواندن زبان به یک صورت معین آن را از دستبرد و تحریف و آمیخته شدن به خرافات و مطالب بی اساس که بر اثر مداخله افراد غیر وارد –هنگام ترجمه آن به زبانهای دیگر –رخ می دهد ،نگاه میدارد و به این وسیله روح این عبادت اسلامی محفوظ تر می ماند ؛منتها بر هر مسلمانی لازم است به قدر توانانی خود با زبان دینی خود آشنا باشد وبداند با خدای خود چه می گوید و اتفاقا یاد گرفتن ترجمه نماز که در یک صفحه کتاب خلاصه می شود ،به اندازه ای ساده و آسان است که ممکن است آن را در یک ساعت –برای تمام عمر –یاد گرفت .

کوتاه سخن این که :همان طور که میدانیم مساله توحید و یگانگی ،در تمام اصول و فروع اسلام یک زیر بنای اساسی محسوب می گردد و نماز به سوی قبله واحد و در اوقات معین و به یک زبان مشخص ،نمونه ای از این وحدت است .

اگر به هنگام مراسم حج در مکه باشیم و نماز جماعتی را که صدها هزار نفر ازافراد و ملیتهای مختلف از سراسر جهان در آن شرکت می جویند و همه با هم می گویند «الله اکبر »...مشاهده کنیم ،آنگاه به عظمت و عمق این دستور آشنا می شویم که اگر هر یک ،این جمله روح پرور یا اذکار نماز را به زبان محلی خود می گفت چه هرج و مرج زشتی در آ ن روی می داد .
(برگرفته از کتاب پاسخ به پرسشهای مذهبی ، ص 293،آیت الله مکارم با تصرف

اگه بازم سوالی بود تا در توانم باشه در خدمتم
بحث وجود امام زمانم که اظهر من الشمسه
اینوجدی میگم نه چون اعتقاد خودمه
شما بگو با کجا قضیه مشکل داری
در شمن این سایت خیلی خوبه واسه هر سوالی که تو ذهنته.
www.askdin.com
موفق باشی

ژاوی

عضو جدید
شما میتونی هر دعایی رو به هر زبانی بخونی حتی دعا تو قنوت نماز حالا یه نماز و که خدا به دلایل خیلی زیادی عربی گذاشته چون که خدا مگه عربه نخونیم . خداییش این واسه خودت قانع کنندس

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
غافل از این که اشک و دعا و نذر واحسان برای ظهور آقا همه ی دستای خالی رو به خدا حاجت روا میکنه...

هیییییییییییی

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش دوم
امام خمینی(ره) فرمود:حفظ اسلام از نماز واجب تر است
اینطور نیست که حالا که ما منتظر امام زمانمونیم دیگه تو خونه بشینیم و تسبیح بگیریم تو دستمونو و بگیم عجل الله فی فرجه
مطمئن باشین ظهور آقا با کار ماهاست که باید تعجیل بشه و این ماییم که باید زمینه ی ظهورش رو فراهم کنیم
پس بیاین یه بارم که شده به تنهایی و بی کسی مهدی فکر کنیم بلکه از این که اسممونو گذاشتیم شیعه خجالت بکشیم،بیا برا یه بارم که شده هر کی به اندازه ی خودش برای ظهور مهدی زهرا کاری انجام بده
بیا برای یه بارم که شده آخر نمازت واسه ظهور آقا اشک بریز و زجه هاتو بزن
بیا برا یه بارم که شده فقط یه خورده از مادیات و پولاتو واسه ظهورش و صرف فرهنگ سازی مهدویت جامعمون خرج کن
بزرگ من میتونی از این دو تا راه یکیشو انتخاب کنی و هیچ اجباری ام به قبول کردن این راه ها نیست
خودتی وخلوت خدای خودت یا از ته دل نه از روی احساسات زود گذر،یه بسم الله میگی و میری سراغ مهدی زهرا یا اینکه این متن رو هم که خوندی مثل متنای دیگه بدون توجه به گمگشته ی ما فراموشش می کنی
اما وقتی خواستی فراموشش کنی یادت نره واسه چی اومدیم...هدف از این عمر کوتاه چیه،
یادمون نره ماها هممون یه مسافریم و شاید همین فردا دیگه نباشیم...
ادامه دارد...

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از دعوتت

ولی حرف نمیزنم چون همش به دخالت سیاست و دین بر میگرده که بعضیا سو استفاده کردن و میکنن با حلال کردن حرام و حرام کردن حلال میخوان همه چی رو به سود خودشون تموم کنن

همین اندازه میگم و بازش نمیکنم.....

با ایت تیترتم مخالفم....الناز شاکر دوست بی حیایی را به اوج رسانده است

شما با این تیترت میخای بگی عدم ظهور امام زما الناز شاکر دوسته؟؟ یا اونی که تو مملکت اسلامی و به اسم اسلام و قرآن داره ظلم میکنه به مردم

هر چند قرار نبود حرف بزنم ولی فک کنم منظورمو تونستم برسونم که مقصر کیه

Dr.Elman

عضو جدید
ممنون از دعوتت

ولی حرف نمیزنم چون همش به دخالت سیاست و دین بر میگرده که بعضیا سو استفاده کردن و میکنن با حلال کردن حرام و حرام کردن حلال میخوان همه چی رو به سود خودشون تموم کنن

شما با این تیترت میخای بگی عدم ظهور امام زما الناز شاکر دوسته؟؟ یا اونی که تو مملکت اسلامی و به اسم اسلام و قرآن داره ظلم میکنه به مردم

الناز شاکردوست یه بحث کاملا جداییه اصلن قاطیش نکنین
اون بر میگرده به فرهنگ و سیاست که چرا یه بازیگر مشهور اونطور آزادانه می گرده و به قول شما اسمش بی حیایی نیست
ولی یه دختر که تو خیابونه اگه حجابش کامل نباشه ارشاد باباشو میاره جلو چشاش
به اون خانومه ک رسید ارشاد منقرض شد؟یا این سازمانو فقط واسه عامه مردم ساختن و مسئول رسیدگی به کارای اون خانوم بازیگر یه نهاد دیگس؟
اگه وجود داره بگین منم بدونم

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از دعوتت

دقیقا حرف دکتر درست بود اینا ربطی به هم نداشتن من اصلن اشتباه کردم که اون تاپیکو اینجا ام تبلیغ کردم
ولی دوست داشتم همه نظراتشونو در مورد اون تاپیکم بگن تا بلکه منم روشن بشم
که متاسفانه تاپیک حذف شد

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
الناز شاکردوست یه بحث کاملا جداییه اصلن قاطیش نکنین
اون بر میگرده به فرهنگ و سیاست که چرا یه بازیگر مشهور اونطور آزادانه می گرده و به قول شما اسمش بی حیایی نیست
ولی یه دختر که تو خیابونه اگه حجابش کامل نباشه ارشاد باباشو میاره جلو چشاش
به اون خانومه ک رسید ارشاد منقرض شد؟یا این سازمانو فقط واسه عامه مردم ساختن و مسئول رسیدگی به کارای اون خانوم بازیگر یه نهاد دیگس؟
اگه وجود داره بگین منم بدونم

دقیقا حرف دکتر درست بود اینا ربطی به هم نداشتن من اصلن اشتباه کردم که اون تاپیکو اینجا ام تبلیغ کردم
ولی دوست داشتم همه نظراتشونو در مورد اون تاپیکم بگن تا بلکه منم روشن بشم
که متاسفانه تاپیک حذف شد

منم باهاتون موافقم من بحثم این بود که بی حیایی ها 100٪ رو عدم ظهور تاثیر میذاره ولی تنها اینا نیست که خوشبختانه حرففم زدم که دلیل اصلیش چیه

به قول خودتونم اون تاپیک اشتباه بود که کذاشتین وگرنه من چنین نظری نمیدادم..

و خدمت دکتر المان هم عرض کنم که موافقم نباید ارشاد واسه عموم باشه...که باز به سیاست بر میگرده که اگه بخوام بحث کنم این جا جاش نی و به موضوع تاپیک هم ربط نداره

njch

عضو جدید
من با زبون خودم و رفتارم خدارو ستایش میکنم و به یادشم.
نمیدونم واقعا نماز رو خوندن اینقدر مهمه یا نه ولی من سعی میکنم آدم خوبی باشم!همیشه و همه وقت به یاد خدا هستنم.با خدا حرف میزنم.ولی نماز رو نمیخونم چون عربیه!!!خدا که عرب نیست!!!

مهندس سلام
من تازه این تایپیکو خوندم
تمام پست ها رو ریز به ریز
دوست دارم اگه مایلید در مورد نماز از دید علمی حرف بزنیم

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس سلام
من تازه این تایپیکو خوندم
تمام پست ها رو ریز به ریز
دوست دارم اگه مایلید در مورد نماز از دید علمی حرف بزنیم

خیلی دوست دارم نظرات شما رو بدونم
لطف کنین بگین

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوباره محرم شد...
و ما فک کردیم که واقعا شیعه ایم
ولی شیعه واقعا یعنی چی؟
شیعه یعنی اون خانومایی که با ساپورت و مانتو کوتاه و موهای رنگی و تیپای افتضاح میان هیئت.شیعه یعنی اون پسرای چشم چرونی که میان دم در هیئت و داخل نمیان سینه بزنن و فقط واسه اون دخترا میان و دخترا هم واسه اون پسرا...اینا شده تعریفای امروزی از شیعه.
خاک بر سرشون.
شیعه نیستین آقا ما مشکلی نداریم لا اقل آدم باشین.نمیتونین لباس درست بپوشین مشکلی نیست آزادین.لا اقل هیئت نیاین.
بخدا من پریشب رفتم هیئت از رفتنم پشیمون شدم.آدم هیذی نیستم ولی چشم آدم میفته به بقیه.واقعا توی خونه موندن بیشتر ارزش داره تا رفتن هیئت...

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیعه یعنی اون خانومایی که با ساپورت و مانتو کوتاه و موهای رنگی و تیپای افتضاح میان هیئت.شیعه یعنی اون پسرای چشم چرونی که میان دم در هیئت و داخل نمیان سینه بزنن و فقط واسه اون دخترا میان و دخترا هم واسه اون پسرا...اینا شده تعریفای امروزی از شیعه.
خاک بر سرشون.
شیعه نیستین آقا ما مشکلی نداریم لا اقل آدم باشین.نمیتونین لباس درست بپوشین مشکلی نیست آزادین.لا اقل هیئت نیاین.
بخدا من پریشب رفتم هیئت از رفتنم پشیمون شدم.آدم هیذی نیستم ولی چشم آدم میفته به بقیه.واقعا توی خونه موندن بیشتر ارزش داره تا رفتن هیئت...
درسته مهندس منم یه همچین صحنه هایی کم ندیدم
به خدا آبروی شیعه رو بردن بعضیا
من نمیگم آدم خیلی خوبی بودم و همیشه یه شیعه ی واقعی اما حداقل همیشه حجابم بیسته بیست بود
اهل این چیزایی ام که گفتی نبودم خدارو شکر

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته مهندس منم یه همچین صحنه هایی کم ندیدم
به خدا آبروی شیعه رو بردن بعضیا
من نمیگم آدم خیلی خوبی بودم و همیشه یه شیعه ی واقعی اما حداقل همیشه حجابم بیسته بیست بود
اهل این چیزایی ام که گفتی نبودم خدارو شکر
خوشحالم که با حجاب و با حیا هستین.ایشالا خدا به هر کسی یکی مثه خودش بده.این تنها دعاییه که همیشه میکنم.
فکر نکنین پسرا برای این دخترای با قر و فر میمیرن!!!اصن اینطور نیست!90 درصد پسرا از دخترا باحجاب و با حیا خوششون میاد.من به دخترایی مثه شما افتخار میکنم.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیعه یعنی اینکه سرت تو کار خودت باشه...
به کار بقیه هم کاری نداشتی باشی...
حالا به ما مربوط نیست کی چطوری میره هیئت یا نمیره...

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشحالم که با حجاب و با حیا هستین.ایشالا خدا به هر کسی یکی مثه خودش بده.این تنها دعاییه که همیشه میکنم.
فکر نکنین پسرا برای این دخترای با قر و فر میمیرن!!!اصن اینطور نیست!90 درصد پسرا از دخترا باحجاب و با حیا خوششون میاد.من به دخترایی مثه شما افتخار میکنم.
ممنونم دقیقا همینطوره که شما میگین
به قول دوستم دنیا با قانون جاذبه کار میکنه

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اتفاقا به ما مربوطه
چون اونا ام تو جامعه ی ما زندگی میکنن و اسمشون شیعس
با بعضی کاراشون آبروی ما رو میبرن
این درست نیست که بگیم با کسی کار نداشته باشیم
قبول دارم که فضولی و دخالت بده اما تو دین ما یه چیزی هست به اسم امر به معروف و نهی از منکر که خوب توی این ماه برجسته تره معنیشم شما از من بهتره میدونین
نه تنها تو مسائل دینی حتا تو مسائل اجتماعی ام این حرف شما غلطه
جامعه از هزاران نفر تشکیل شده که 90 درصد کارایی که آدما میکنن رو بقیه ام تاثیر میذاره

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صد در صد مربوطه!!!آزادی تا وقتی مشروعه که باعث صلب آزادی دیگران نشه!!
هرکس نمیتونه درست بره و بیاد!خ نیاد هیئت!!