دوستان کامپیوتری! آیا از رشتتون راضی هستید؟

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی زیاد ..ب قیافمم خیلی میاد

game_builder

عضو جدید
سلام لطفا جواب سوالمو بدین تا زود تر از این انجمن فرار کنم . از اون انجمن هایی هست که مدیراش احساس خدا بودن میکنن . تاپیک دقیق زدم میگم فوریه. اخذرن روز انتخاب رشته هست بدون دلیل پاک کردن . واقعا تاسف داره !!!
.
دوستان من به کامپیوتر از بچگی علاقه مند بودم و در 14 سالگی برنامه نویسیو شروع کردم الان 5 ساله کلا فقط کارم بازی سازی و برنامه نویسیش و کلا چیزای در رابطه با نرم افزاره . حالا سوالاتی داشتم
1- بازار کار برای این رشته چطوره ؟ نسبت به بقیه ی رشته ها ؟
2- بازار کارش نسبت به عمران چطوریه ؟ تو عمران میشه مستقل شد و یا دفتر زد و درامد چند صد میلیونی داشت . دورو بریا ی ما همه عمرانن و... تو کامپیوتر فقط باید برای این شرکت اون شرکت کار کرد ؟ البته انجام پروژه هم زیاد پول دراور نیست
3- اصلا برای کارهای کامپیوتری نیاز به مدرک کامپیوتره ؟ تا اونجا که میدونم هر برنامه نویسیو میشه ادم پیش خودش یاد بگیره . مثلا برنامه نویسی وب یا موبایل یا دستاپ کار ساده ایه که فقط وقت میخواد بازی سازی هم همچنین .
4- چرا ظرفیت دانشگاه ها اینقدر کمه برای نرم افزار ؟ مثلا برق 150 تا میگیره بعد عمران 90 تا و نرم افزار 25 تا . بقیه ی دانشگاه ها هم به همین نسبت . یعنی کامپیوتر نمیخوان ؟
.
در کل ورود به رشته ی نرم افزار چه مزیتی داره ؟ شغل هاش چه چیزایی هستن ؟ ببینم اگر همین چیزایی هست که تو ذهن منه ؟ اگر اره نیاز به ورود به رشتش نیست و من پیش خودم یاد میگیرم
نیاز به راهنمایی دارم . امروز اخرین روزه اتتخاب هست

raha.q

عضو جدید
سلام دوست عزيز
به نظر من برنامه نويسي اگه خودت كار كني بسياري از كارهاً رو مي توني انجام بدي
كه نيازمند الگوريتم هاي خاص و پيچيده نباشه در غير اينصورت نيازمند يادگيري دروس همچون رياضيات گسسته كه به نام درس ساختمان هاي گسسته در ترم يك تدريس ميشه مي تونم نام ببرم
و پس از اون دروسي مثل ساختمان داده ها
طراحي اگوريتم ها هوش مصنوعي و غيره كه در مقطع كارشناسي كامپيوتر تدريس ميشه حالا اگر در توان خودت ميبيني كه درسهاي تخصصي كامپيوتر رو بخوني كه مي توني برنامه نويسي رو خودت هم آدامه بدي
در مورد رشته عمران هم باز بستگي به علاقه و پشتكار و همچنين سرمايه شخصي خودت دارد و در صورتي كه بخواهي كار ازاد بكني بدون سرمايه مشكل ميتوني پيشرفت كني
ضمن اينكه بازار ساختمان در دوران رونق و ركود دارد و بايستي توانايي مالي و روحي گذر از بحران ها و ركود ها رو داشته باشي
اين تجربيات من بود اميدوارم كه راهگشا باشد

raha.q

عضو جدید
ضمنا براي مقوله گيم هم بهتره در كلاس هاي بازي سازي بنياد شركت كني كه بسته به نوع رشته ات در حدود دو سال زمان ميبرد و كلاس ها هم فقط در تهران هست

بالا