دعاهای مشکل گشا ...

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز ...
شاید گاهی برای شما پیش اومده باشه که یه مشکل خاصی براتون پیش بیاد یا چیز خاصی از خدا بخواید و درمونده از همه جا و همه کس شده باشید (برای خودم چندبار پیش اومده ) و کسی بهتون بگه که فلان دعا رو بخون و میخونی خواستت براورده میشه.. چون این مسئله برای من پیش اومده و به جواب هم رسیدم گفتم این تاپیک رو واسه شما دوستان هم بزارم.
راستش امروز تو نت مشغول گشت و گذار بودم که یهویی چشمم به یه مطلب جالب در مورد دعاهای مشکل گشا افتاد ... گفتم بد نیست که واسه شما هم چندتا از این دعاها بزارم...شاید براتون مفید و کارگشا باشه...

آخرین ویرایش:

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا برای تقویت اراده...

امام زین العابدین (ع) هرگاه آیه « یا ایها الذین امنوا اتقوالله و کونوا مع الصادقین (سوره توبه، آیه 119) را تلاوت می کرد. این دعا را می خواند: «اللهم ارفعنی فی اعلی درجات هذه الندبه و اعنی بعزم الاراده».
«خدایا مرا به بالاترین درجات این دعوت بالا ببرد، و با عطا کردن اراده ای استوار کمکم کن.»

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای هنگام روبرو شدن با مشکالات...

رسول اکرم (ص) فرموده است:
هر کس که اندوه یا غم یا سختی یا بلاء به او رسیده، دعای زیر را بخواند:
«الله ربی، لا اشرک به شیئا، توکلت علی الحی الذی لا یموت»
«خدا پروردگار من است. چیزی را شریک او قرار نمی دهم. توکل می کنم بر زنده ای که نمی میرد.»
دعا برای رسیدن به هر مقصود
از حضرت علی (ع) منقول است که فرمود: هر کس که صد آیه از هر جای قرآن بخواند، بعد هفت مرتبه «یا الله» بگوید، اگر بر صخره هم دعا کند، خداوند متعال آن را می شکافد.
دعا برای ناامید شدن از عرض حاجت به دیگران (چه به صورت کتبی و چه شفاهی)
امام صادق (ع) با یارانش دستور داد، درخواست خود را به صورت نامه به من بنویسید. آنها درخواست خود را نوشتند و به آن حضرت عرضه داشتند، ولی در پایان درخواست کلمه «ان شاءالله» نبود، حضرت فرمود:
چگونه امیدوارید که در خواستتان عملی شود، در حالی که در این نوشته کلمه «ان شاء الله» نیست. بنگرید هر جا کلمه «ان شاءالله» می خواهد در آن بنویسید.

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا برای جلب محبت...

هر کس هفت روزر، روزی 25 مرتبه صبح و 25 مرتبه عصر دعای زیر را بخواند، در جلب محبت دیگران اثر عظیم دارد.
«بسم الله الرحمن الرحیم سخرلی فلان ابن فلان الحمدلله رب العالمین یا رقیب سخرلی قلبه الرحمان الرحیم یا ودود سخرلی فلان ابن فلان مالک یوم الدین یا رقیب سخرلی قلبه ایاک نعبد و ایاک نستعین یا ودود سخرلی فلان بن فلان اهدنا الصراط المستقیم یا رقیب سخرلی فلان بن فلان صراط الذین انعمت علیهم یا ودود سخرلی فلان بن فلان غیرالمغضوب علیهم یا رقیب سخرلی فلان بن فلان و لاالضالین یا ودود سخرلی فلان بن فلان».

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا برای رفع بداخلاقی....

امام صادق (ع) فرموده است: «اگر کسی بداخلاق شد، در گوش او اذان بگویید.»
دعا برای دفع فال بد
رسول اکرم (ص) فال خوب زدن را دوست می داشت، و فال بد زدن را خوش نداشت و می فرمود: هر کس چیز ناخوشایندی دید که به نظرش بد جلوه می آید این دعا را بخواند.
«اللهم لا یوتی الخیر الا انت، و لا یدفع السیئات اانت و لا حول و لا قوه الا بک»
«خدایا! خوبی را کسی جز تو نمی دهد، و بدیها را کسی جز تو دفع نمی کند، و هیچ جنبش و نیرویی نیست مگر به کمک تو.»

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای نجات از تنگناها...

رسول اکرم (ص) فرموده است: «هر کس زیاد ذکر «استغفرالله ربی و اتوب الیه» گوید، خداوند گره غمهای او را بگشاید، و از هر تنگنایی بیرونش برد، و از آن جا که گمانش را هم نمی برد، روزیش رساند.

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا برای اجابت سریع در کارها...

برای گرفتن حاجت و اجابت سریع در امور زندگی، می توانید دعای سریع الاستجابة امیر المؤمنین را بخوانید که در مفاتیح موجود است. مردی خدمت حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) شکایت کرد از دیرشدن جواب دعایش ... حضرت فرمود چرا این دعا را نمی‌خوانی که سریع الاستجابة است:
اللهم انی اسئلک باسمک العظیم الاعظم الاجل الاکرم المحزون المکنون النور الحق البرهان المبین الذی هو نور مع نور و نور من نور و نور فی نور و نور علی کل نور و نور تضیئی به کل ظلمة و یکسر به کل شدة و کل شیطان مرید و کل جبار عنید لا تقر به ارض و لا یقوم به سماء و یأمن به کل خائف و یبطل به سحر کل ساحر و بغی کل باغ و حسد کل حاسد و یتصدع لعظمته البر و البحر و یستقل به الفلک حین یتکلم به الملک فلا یکون للموج علیه سبیل و هو اسمک الاعظم الاعظم الاجل و الاجل النور الاکبر الذی سمیت به نفسک و استویت به علی عرشک و اتوجه الیک بمحمد و اهل بیته و اسئلک بک و بهم ان تصلی علی محمد و ان تفعل بی کذا و کذا. که در آخر به جای عبارت کذا و کذا حاجت خود را بخواهد.
همچنین خواندن نماز جعفر طیار بسیار نافع می باشد

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا برای یافتن همسر با تقوا و مناسب...(خوراک خانومای دم بخت):D

خداوند متعال برای هر کاری اسبابی قرار داده ­­است که برای به نتیجه رسیدن آن، باید از طریق اسباب آن عمل کرد. راه پیدا کردن همسر مناسب، تحقیق و شناسایی دقیق است، البته در این راه باید از خداوند هم کمک خواست تا ما را در شناخت صحیح هدایت کند و تلاش­های ما به نتیجه ی مطلوب برسد.

دعاهایی که در روایات و از زبان ائمه(ع) بیان شده است همگی باید به همراه تلاش و کوشش و تحقیق همه جانبه برای انتخاب همسر باشد. یکی از دعاهایی که در این زمینه از ائمه(ع) نقل شده، دعایی است که از حضرت علی(ع) نقل شده است، ایشان فرمودند: «هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که ازنماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار این گونه بگوید:

پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته­ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی.»

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواص شگفت انگیز صلوات....

صلوات نشانه محبت به حبیب خداست .
صلوات باعث تقرب به خدا و رسول خدا می‌شود .
صلوات موجب شفاعت است .
با صلوات حاجات برآورده می‌شود .
صلوات باعث آمرزش گناهان می‌شود .
صلوات موجب عافیت و شفای امراض می‌شود .
صلوات حافظه را تقویت می‌کند .
صلوات موجب توانگری است .
صلوات موجب روشنایی قبر و قیامت است .
صلوات باعث تشریف فرمایی پیامبر به موقع مرگ است .
صلوات نور صراط است .
صلوات باعث نجات از آتش جهنم و داخل شدن در بهشت است .

معنای صلوات

صلوات در لغت به معنی «دعاست» و نماز را به جهت این که شامل دعا می‌شود «صلاة» می‌گویند.
اما صلوات در میان عرف مردم شامل دو چیز می‌شود:
معنای اول: سلام و درود بی‌کران خداوند و فرشتگان و کسانی که ایمان به رسول خدا آوردند، به جهت عظمت، مقام و منزلت آن حضرت صلوات بر محمد (صلی الله علیه و آله) و آلش می‌فرستند .
معنای دوم: صلوات به معنای نماز است .
عده‌ای هم صلوات پروردگار عالم را به پنج معنی تقسیم می‌کنند .
1) به معنای رحمت
2) به معنای مغفرت
3) به معنای شفاء
4) به معنای تزکیه
5) به معنای کرامت

معنای حروف صلوات از دیدگاه علمای دین

بعضی از علمای دین حروف صلوات را به معنای خاصی به کار برده‌اند که عبارت‌اند از:
«صاد» در صلوات از «صمد» است که از اسماء خداوند است .
«لام» در صلوات از «لطیف» است که از اسماء خداوند است .
«واو» در صلوات از «واحد» است که از اسماء خداوند است .
«هاء» در صلوات از «هادی» است که از اسماء خداوند عالم است .

فضایل صلوات در روایات

رسول اكرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند:
«هر کس صد بار بر محمد و آل محمد (صلی الله علیه و آله) صلوات بفرستد، خداوند صد حاجت او را برآورده می‌سازد.»
حضرت علی (علیه السلام) می‌فرماید:
«هیچ دعایی به آسمان نمی‌رسد مگر این که دعا کننده بر محمد و آل او صلوات بفرستد.»

aarrsshhiiyyaa

عضو جدید
سلام دوست عزيز
از اينکه اين کار مهم را انجام ميدي و بقيه را راهنمايي ميکني دستت درد نکنه اما شايان ذکره که اين دعا ها بايد براي کارهاي خوبي که واقعا انسان گير ميکنه و مهمتر از همه اينکه صادقانه و خالصانه ادا بشه....دوستي براي رسيدن به ثروتي انبوه ميخواست اينکارو بکنه که فکــــــر نميکنم اگه خود امامها هم برا اينجور درخواستها بودند و دعا ميکردند............

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
از اينکه اين کار مهم را انجام ميدي و بقيه را راهنمايي ميکني دستت درد نکنه اما شايان ذکره که اين دعا ها بايد براي کارهاي خوبي که واقعا انسان گير ميکنه و مهمتر از همه اينکه صادقانه و خالصانه ادا بشه....دوستي براي رسيدن به ثروتي انبوه ميخواست اينکارو بکنه که فکــــــر نميکنم اگه خود امامها هم برا اينجور درخواستها بودند و دعا ميکردند............
مرسی از راهنمایی و تذکر بجای شما ....
دوستان توجه داشته باشن آقا عرشیا چی گفت...
برای مقاصد پلید این دعاها فکر نکنم که جواب بده ...:D

spow

اخراجی موقت
دوست عزیزم
خسته نباشی
یه سوالی داشتم
میتونی کاربرد این دعاها واینکه ایا درواقعیت هم تونستن مشکلی رو به خودی خود حل کنند رو برام توضیح بدی
اینم بگم اگه از منظر تلقین نگاه کنید خب یه نیروی مثبته ولی اگه مثل این عوام خرافات زده باشیم وانتظار انجام کاری رو با این اوراد وادعیه داشته باشیم قضیه شیروروباه میشه
ممنون

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام
من فكر ميكنم هر چيزي،چه دعا چه يه حرف معمولي...اگه پشتش ايمان و اعتقاد باشه به سرانجام مي رسه.
و چون اين دعاها از جانب ائمه معصوم بيان ميشه در نتيجه با اعتقاد و ايمان بيشتري خونده ميشه و نتيجه ي مثبت داره.
پيروز باشيد

:w30:

NGH

عضو جدید
سلام دوست عزيز

پول و ثروت داشتن بخودی خود چیز بدی نیست بلکه مهم اینه که از چه راهی بدست بیاد و تو چه راهی خرج بشه. خود من هم یکی از دعاهام اینه که خدایا آنقدر به من ثروت بده که از دست من روزی خیلی های دیگه برسه. این به این معنی نیست که دیگری رو محتاج من کنه بلکه رسیدن روزی دیگری از جانب خدا بوسیله من نوعی هست و دست دهنده داشتن یکی از بزرگترین نعمت هاست.

دعا کردن و خواستن حاجت در ماه محرم و صفر خیلی توصیه شده.
جهت افزایش رزق و روزی: خواندن سوره واقعه هر شب قبل از خواب (هر شب ساعت 10 رادیو قرآن پخش میکنه یه بار امتحان کنین مشتری میشین توصیه میکنم که با گوشی موبایلتون بگیرین)
دعای مجرب (مفاتیح)
دعای توسل (مفاتیح)
پاک و صاف شدن: دعای کمیل(این نظر منه)
نذر صلوات

NGH

عضو جدید
دوست عزیزم
خسته نباشی
یه سوالی داشتم
میتونی کاربرد این دعاها واینکه ایا درواقعیت هم تونستن مشکلی رو به خودی خود حل کنند رو برام توضیح بدی
اینم بگم اگه از منظر تلقین نگاه کنید خب یه نیروی مثبته ولی اگه مثل این عوام خرافات زده باشیم وانتظار انجام کاری رو با این اوراد وادعیه داشته باشیم قضیه شیروروباه میشه
ممنون

سلام.
حتما شنیدین که دعا، قضا و بلا رو بر می گردونه، همینطور هست صدقه. من به نظرم اینا جزء رموز و اسرار الهی باشه که انسان از تفسیرش ناتوانه. خود خدا میگه دعا کنید تا اجابت کنم شما رو.
چرا وقتی یه مسکن میخوریم درد آروم میشه؟ چون مسکن باعث میشه فعل و انفعالاتی تو بدن رخ بده و درد موقتی آروم شه. مسکن رو بعنوان تسکین دهنده قبول میکنیم چون اولا می بینیم(ماده) و فعلی رو که تو بدن انجام میده رو می دونیم(دانش) و اینکه درد تسکین پیدا کرده رو هم می فهمیم(درک). ولی دعا اینطور نیست، نه می بینیم نه از چگونگی فعلش میدونیم. فقط اثرش دیده میشه تازه اگه متوجه باشیم!
دعا چیزیه که از وجود و درون آدم بیرون می یاد چیزی نمی بینی فقط یه حس داری که بعدش آرومی و امیدوار. نمی دونم چقدر شنیدی و دیدی که با دعای مادر ،فرزند نا علاجش شفا پیدا کرده، از این موارد زیاده.
حضرت علی (ع): مردم باید بخشی از مطالب قرآن را بدانند اما نسبت به بخشی دیگر الزامی نیست(اسرار و رموز) .از نهج البلاغه
دعا هم جزء همون اسرار و رموزی هست که فعلش هنوز کشف نشده ولی اثرش چرا.;)

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم
خسته نباشی
یه سوالی داشتم
ممنون
سلام ...
من خودم به دعا و ذکر تا حدودی اعتقاد دارم ... ولی این رو آویزه ی گوشم کردم که هیچ چیزی بدون تلاش و ایمان قوی بدست نمیاد و نیت کار خیلی خیلی مهمه !!! اگه کاری بخواید انجام بدین که شاید کاره خیر و خوبی باشه از نظر ظاهری اما نیت شما پاک نباشه اون وقت که نه تنها به هیچ چیزی نمی رسید بلکه ممکنه که خیلی چیزی رو هم از دست بدین و این چیزی هستش که بارها به خود من ثابت شده و این تنها نظر شخصی من هستش ... ما رو از دعای خیر خودتون بی نصیب نزارید !!! یا حق ...

بالا