*دروس تخصصي تاسيسات حرارتي و برودتي

faraz362002

عضو جدید
سلام خسته نباشید به هم مهندسان عزیز
می خواستم ببینم دروس تخصصیه کارشناسی تاسيسات حرارتي و برودتي چی هستش
ممنون میشم جواب بدین;)

Arman K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید به هم مهندسان عزیز
می خواستم ببینم دروس تخصصیه کارشناسی تاسيسات حرارتي و برودتي چی هستش
ممنون میشم جواب بدین;)

سوالتون واضح نيست....
تاسيسات حرارتي و برودتي مگه گرايش مهندسي مكانيكه؟؟

toy.engineer

عضو جدید
واسه کنکور کاردانی به کارشناسی انتقال و سیالات و ترمو و کنترل تاسیسات و حرارت مرکزی آبگرم و هوای گرم و تهویه و ریاضی

faraz362002

عضو جدید
من کاردانی ساخت و تولید خوندم
امتحان دانشگاه کاردانی به کارشناسی تاسیسات قبول شدم
حالا نمیدونم دروس تخصصیش چی هس
اینا درس های واسه امتحان کاردانی به کارشناسی هستش

mechvacr

عضو جدید
من کاردانی ساخت و تولید خوندم
امتحان دانشگاه کاردانی به کارشناسی تاسیسات قبول شدم
حالا نمیدونم دروس تخصصیش چی هس
اینا درس های واسه امتحان کاردانی به کارشناسی هستش

من این ترم فارغ التحصیل میشم.
این یه سری از دروسی که باید بگذرونی:
سیالات 1و2
ترمودینامیک 1و2
انتقال حرارت 1و2
طراحی مبدل
سوخت و احتراق
نیروگاه
انتقال آب
طراحی سیستمهای تبرید+پروژه
طراح سیستمهای تهویه مطبوع+پروژه
دروس تخصصی تاسیسات (کنترل ، تجهیزات و ...)
استاتیک + مقاومت + دینامیک
و دروس پایه مثل ریاضیات

موفق باشی

آخرین ویرایش:

pipingman

عضو جدید
سلام دوست من.
رشته مهندسي مكانيك در گرايش تاسيسات حرارتي و برودتي رو فقط دانشگاه علم و صنعت ايران در واحد اراك برگزار مي كرد (از سال 78 تا 87 احتمالا) كه فكر ميكنم الان اسم اون دانشگاه عوض شده. به جرات ميگم كه يكي از بهترين و شايد هم بهترين گرايش مكانيك از نظر بازار كاريه. اكثر دروسش مثل گرايش سيالات ولي تعداد واحدهاي تخصصيش بيشتره. واحدهاي تخصصيش علاوه سيالات 1و2 ترمو1و2 و انتقال حرارت 1و2 شامل تاسيسات بهداشتي(4 واحد) تهويه مطبوع (5واحد) تبريد(5واحد) حرارت مركزي(5 واحد) آبرساني(3 واحد)گاز رساني (2 واحد)

marzieh.g

عضو جدید
سلام

البته یه سری درس ها مثل سیستم های کنترل تاسیساتی، تاسیسات برق و آسانسور هم هستند.
که شما می تونید چارت کامل رشته ی تاسیسات رو از سایت دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک مشاهده کنید.

اندیشه کار

عضو جدید
با سلام من این پیغام رو تازه دیدم امیدوارم فایل pdf ارسالی به دردتون بخوره . موفق باشید همکار عزیز

Hacksaw

عضو جدید
سلام. من کارشناسی تاسیسات کاردان مکانیک خودرو: واحد های ارایه شده توی دانشکده های مختلف فرق میکنه : غیر انتفاعی با دولتی مهاجر اصفهان که من بودم متفاوت بود ولی شما که رشته غیر مرتبط با تاسیسات بودی مثل من باید 20 واحدی پیش بخوری . دروس حرارت مرکزی >تهویه مطبوع >نقشه کشی تاسیسات > طراحی تبرید> سیستم کنترل >مواد مصالح >طراحی ومحاسبات با نرم افزار کریر> زبان تخص> طراحی سیستم های تهویه مطبوع> سوخت و احتراق> برق تاسیسات>میشه گفت دروس تخصصی این رشته است. کتابهای اصول تبرید حاج سقطی> تاسیسات طباطبایی حتما به دردت میخوره موفق باشی:gol:البته دروس اصلی مثه ریاضی تا معادلات> سیال 1و2ترمو1و2انتقال1و2استاتیک>مقاومت>دینامیک>اتوکد وپروژه پایانی کارگاها و ازمایشگاها :que:

Hacksaw

عضو جدید
دروس تاسیسات

دروس تاسیسات

سلام. من کارشناسی تاسیسات کاردان مکانیک خودرو: واحد های ارایه شده توی دانشکده های مختلف فرق میکنه : غیر انتفاعی با دولتی مهاجر اصفهان که من بودم متفاوت بود ولی شما که رشته غیر مرتبط با تاسیسات بودی مثل من باید 20 واحدی پیش بخوری . دروس حرارت مرکزی >تهویه مطبوع >نقشه کشی تاسیسات > طراحی تبرید> سیستم کنترل >مواد مصالح >طراحی ومحاسبات با نرم افزار کریر> زبان تخص> طراحی سیستم های تهویه مطبوع> سوخت و احتراق> برق تاسیسات>میشه گفت دروس تخصصی این رشته است. کتابهای اصول تبرید حاج سقطی> تاسیسات طباطبایی حتما به دردت میخوره موفق باشی:gol:البته دروس اصلی مثه ریاضی تا معادلات> سیال 1و2ترمو1و2انتقال1و2استاتیک>مقاومت>دینامیک>اتوکد وپروژه پایانی کارگاها و ازمایشگاها :que:

بالا