درس خواندن بعد از 30 سالگی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atilaa

عضو جدید
سلام
من 31 سالمه ، یکبار یک لیسانس شیمی محض از دانشگاه پیام نور گرفتم که بدرد لای جرز هم نخورد بعد از اون بیرون چند تا کار شروع کردم که به خاطر بی سرمایه بودن و طرح جدید نداشتن محکوم به شکست شدن الان هم دارم یکجا با حقوق 350 تومان کارگری میکنم که در جا زدن حساب میشه ولی دیگه خسته شدم میخوام دوباره درس بخونم اول میخواستم برم تو رشته خودم ادامه بدم و ارشد بگیرم و برم بالاتر ولی هم ورودیهایی دارم که دکترا دارن ولی دستشون جایی بند نیستن کلا علوم پایه در ایران اینجوریه

ولی بعد گفتم از اول کنکور بدم و یک رشته فنی مثل برق یا مکانیک از یک دانشگاه درجه یک مثل تهران و ... قبول بشم و برم بخونم و بعد یک کار شرافتمند پیدا کنم

من دنبال پول نیستم که مثلا بگم میخوام برق بخونم تا مثلا حقوقی میلیونی بگیرم بلکه دنبال اینم تو کارم بهم ارزش داده بشه و مثل کارگر باهام برخورد نشه فقط بدنبال احترام هستم البته پول هم باشه بد نمیشه

نظرتون چیه من اگر کننکور بدم و قبول شم و بعد درسمو تموم کنم تو سن 35 سالگی میتونم کار پیدا کنم ؟

ilili

عضو جدید
در مورد ادامه تحصیل که به نظر من اصلا اشکالی نداره میتونید ادامه بدید و اگه با علاقه بخونید حتما موفق میشید آدمای زیادی هستن که بعد از سن 30 سالگی یا حتی 40 سالگی ادامه تحصیل دادن و موفق شدن.
ولی اگه هدفتون این باشه که استخدام بشین حتما اطلاع دارین که خیلی از سازمان ها برای استخدام شرایط سنی دارن ..تازه این خودش یه ریسکه که این همه وقت بذارید درس بخونید که شاید استخدام بشید یا شایدم نشید..
بهترین کار اینه که خودتون کار افرینی کنید و رشته ی تحصیلی تون رو در رابطه با کاری که دوست دارید انجام بدید انتخاب کنید..
رشته ی تحصیلیتون رو همینجوری شانسی یا با حرفای دیگران انتخاب نکنید اول بدونید چه کاری میخواین انجام بدین بعد در رابطه با اون درستون رو ادامه بدین که انشاا.. موفق میشد.

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید میپرم وسط حرفتون

رشته شیمی که یه رشته بسیار علی هست

بیشتر شرکت ها میگیرن چرا نرفتین استخدام شین

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادمه تو مازندران بود یه شرکت افتتاح کردن

و مهندس شیمی میگرفتن

خوب برا فوق بخونیین

نه این که از صفر شروع کنیین

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب هرچی باشه

یه چیز میگم ناراحت نشو

الان وضع جامعه ما طوریه یا باید پارتی داشته باشی

یا باید سواد داشته باشی

برا فوق بخون
تو فوق کا هست به لیسانس کار نمیدن که

ilili

عضو جدید
یادمه تو مازندران بود یه شرکت افتتاح کردن

و مهندس شیمی میگرفتن

خوب برا فوق بخونیین

نه این که از صفر شروع کنیین

به خیلی از شرکت های خصوصی اعتباری نیست شرکت های خیلی کمی هستن که آدم آینده ی شغلی خوبی تو اون شرکت داشته باشه.
این دوستمون انگار تلاششو کرده ولی نتونسته جایی استخدام شه و کاری و که دوست داره پیدا کنه

ilili

عضو جدید
الان دیگه لیسانس هیچ ارزشی نداره...یاس راست میگه بهترین کار اینه که رشته ی خودتو ادامه بدی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونم شرکت اعتباری نیست اما این شرکته

بدست ریاست جمهور افتتاح شد پس اعتباریه

WOMIS

عضو جدید
سلام دوستان
به نظرمن هرکاری شدنیه میتونید رشته خودتونو ادمه بدید همینجور ی که یکی از دوستان گفتن
یا از اول بشینید بخونید رشته ایی قبول شیدکه هم شان داشته باشه هم درامد که ریسکم داره

تو کلاس ما یه مرد میانسال هست که هم زنو بچه داره هم کار میکنه تازه بیشتر ازماهم درس میخونه
ایشون قبلا ریاضی خوندن(جهت اطلاع من داروسازی دانشگاه تهران میخونم)
خواستم یه نمونه بگم بدونید که شدنیه

البته همه چی بستگی به تصمیم شما داره :gol:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حال چرا پز میدی دارو ساز

خو منم رتبه تجربیم شده 275000 خوبه پز بدم :biggrin::biggrin:

engage

اخراجی موقت
کار کن مگو چیست کار...... فقط رشته های مربوط به ساختنون عاقبت داره و یکم پزشکی

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
به نظر من نگاه به عزمت کن !!
نگاه کن چقدر درس خوندن رو دوست داری .
الان شاید وقت تحصیلت نباشه ولی اگر بخوای میتونی خیلی خوب ادامه بدی و بر همه مشکلات فوائق بیای !
به نظر من اگر مهندسی شیمی رو دوست داری بزن مهندسی شیمی !!

از یه طرف دیگه ، متاسفانه برخی از سرکارگران و مدیران ف که به نظر خودشون آخر مدیریت هستند دوست دارند با کارگر جماعت ، هر جور که میخوان میتونند رفتار کنند .
اما باید یادشون باشه ، هیچ کس فقط برای پول کار نمیکنه .
می بینم مدیرانی که شده از سهم خودشان میزنند ولی نمیزارن کارگر (چه مهندسش ، چه کارگر سادش ) اذیت بشن . و میبینم که چقدر کارگرا هوا شو دارند .
چیزی که غرب بعد 100 سال از انقلاب صنعتی دیدش !
ما هنوز ندیدیمش .

WOMIS

عضو جدید
حال چرا پز میدی دارو ساز

خو منم رتبه تجربیم شده 275000 خوبه پز بدم :biggrin::biggrin:

خوب رشتمو نمیگفتم ایشون از کجا میفهمیدند که طرف موفق یانه
اینجا که همه تحصیلکردن به کی پز بدمhttp://www.iran-eng.../images/smilies/funny/w18.gif

arghavantree

عضو جدید
من کسی را میشناسم که حدود 40 سالگی ادامه تحصیل داده و دانشگاه آزاد پزشکی خونده و چون واقعا" عاشق درس خوندن بوده و عاشق رشته اش با وجود زن و بچه درسش را خونده و الان یک پزشک عمومیه و تو یک شهرستان کوچک مسئوول یک بیمارستانه فکر کنم.

اینو بدون برای شروع هیچ وقت دیر نیست فقط باید خوب در مورد کاری که میخوای بکنی و سختیاش فکر کنی و تحقیق کنی تا وسط راه یکدفعه ناامید نشی
موفق باشی

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی رشته ی ما تو دانشگاه آدمای بالای 35 سال زیادن که تو هر رشته ای که هستن یا حتی کارمند هم هستن،باز ادامه تحصیل می دن تا خودشون دفتر بزنن و مستقل باشن.
هیچ چیز نشدنی نیست
در ضمن من برادر شوهرم مهندسی شیمی خونده الان خودش تو کرج شرکت زده و موفق هم هست
شما باید به فکر یه حرکت باشی،خودتون یه کار رو شروع کنی،اگه به دست دیگران چشم بدوزید تا یه روز ازتون دعوت به کار کنن در اشتباهید
تو هر رشته ای که برید باید از خودتون مایه بذارید.
شاید شما فردی باشید که یه روز با مهندسایی که باهاتون و زیر دستتون کار می کنن مثه یه کارگر برخورد نکنید!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.