درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:)سر فصل هایی در رابطه با معماری برای تحقیق
با تشکر .

سلام
خوش اومديد به باشگاه
به نظرتون يكي كلي نيست درخواستتون؟
به نظرم اگه يكم توضيح بديد دوستان اگه بتونن كمكتون ميكنن
البته اگه درخواستاتون رو تو بخش اصلي بذاريد زود تر جواب سوالتون رو ميگيريد:gol:
سوالات و درخواست ها

azam2007

عضو
اختلاف سطح در معماری و چیدمان

اختلاف سطح در معماری و چیدمان

از معماران عزیر در خواست می کنم مباحثی برای توضیح زیبایی شناسی در زمینه اختلاف سطح ارسال کنند.
به عنوان مثال نماهایی ساختمان که الان جدیدا ساخته می شود چرا بعضی از سطها را جلوتر و بعضی را عقبتر کار می کنند در حقیقت همه بخشها را در یک سطح و با یک متریال ایجاد نمی کنند.
یا مثلا در سفره عقد یا هفت سین (یا چیدمان منزل) میز هایی که در سطوح مختلف قرار دارد کار می کنند.
می دونم به خاطر زیبایی بیشتر این کار را انجام می دهند ولی توضیحات دقیقی می خواستم لطفا راهنمایی کنید؟
نحوه صحیح و درست این اختلاف سطح ایجاد کردن را نیز توضیح دهید
با تشکر

sajee

عضو جدید
مرسی‌ عزیزم ، لطف کردین . چند تاشم خودم پیدا کردم .;)

fatemehfati

عضو جدید
درخواست راهنمایی طراحی یک خانه بد برای یک زوج جوان !!!!

درخواست راهنمایی طراحی یک خانه بد برای یک زوج جوان !!!!

به نظر شما برای طراحی یک خونه ی بد !!! چه فاکتورهایی باید در نظر گرفته شه !!!

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر شما برای طراحی یک خونه ی بد !!! چه فاکتورهایی باید در نظر گرفته شه !!!
اينكه جاي پله حل نشده باشه فضاي پرت زياد باشه
گوشه ها به درد نخور باشن
جهت گيري نور افتضاح باشه مثلا فقط نور غرب بگيره
فضاهاي خصوصي و نيمه خصوصي و عمومي هيچ مرزي نداشته باشن سرويس روبروي فضاي ناهارخوري باشه
تهويه تو آشپز خونه و سرويس مناسب نباشه
بلافاصله بعد باز كردن در وردوي وارد فضاي اصلي خونه بشي و ...

شقایق رییسی

عضو جدید
سلام دوست عزیز.بهترنبود ایده های طراحی برای یه خونه ایده آل بپرسی.بهترمیشدکمکت کرد.
ولی خب:نبایدخواب والدین نزدیک ورودی باشه-سرویس روبروی نشمین باشه-پنجره های پذیرایی کوچیک باشه-آشپزخونه اپن نباشه-نقشه ساختمون دوبلکس نباشه...

fatemehfati

عضو جدید
سلام دوست عزیز.بهترنبود ایده های طراحی برای یه خونه ایده آل بپرسی.بهترمیشدکمکت کرد.
ولی خب:نبایدخواب والدین نزدیک ورودی باشه-سرویس روبروی نشمین باشه-پنجره های پذیرایی کوچیک باشه-آشپزخونه اپن نباشه-نقشه ساختمون دوبلکس نباشه...

ممنون که جواب دادی
راستشو بخوای قراره یه خونه ی بد طراحی کنیم ! و به خاطر همین اینا رو پرسیدم

atp68

عضو جدید
تنظیم شرایط محیطی

تنظیم شرایط محیطی

مطلبی کامل از زیست توده نیست و یا چرا به این باور هستیم که منابع طبیعی پایدارند؟؟؟؟

dokhtare.bahal

عضو جدید
سلام.
برای درس بیان معماری 2 استادمون گفته چندشکل هندسی ( مثلث ، دایره ، مربع ) رو باهم ترکیب کنیم چون بیش از 20 تاست شکل کم آوردم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه. مرسی

vorojakenet

عضو جدید
درخواست ایده برای مدرسه و مجتمع تجاری

درخواست ایده برای مدرسه و مجتمع تجاری

سلام دوستان
میخواستم خواهش کنم چند تا ایده برای مدرسه و یا مجتمع تجاری بدید
اگه عکسیم دارید بذارید ممنون میشم:)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم خواهش کنم چند تا ایده برای مدرسه و یا مجتمع تجاری بدید
اگه عکسیم دارید بذارید ممنون میشم:)
دوست عزیز سوالت یه کم عجیبه ایده که مثلا پلان نما مقطع نیست کسی بهت بده شما خودت با نمونه هاییی که دیدی و اللخصوص شرایط اقلیمی و تحلیل سایتت باید به کانسپت موردنظر و مناسب اقلیم و سایتت برسی:gol:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
برای درس بیان معماری 2 استادمون گفته چندشکل هندسی ( مثلث ، دایره ، مربع ) رو باهم ترکیب کنیم چون بیش از 20 تاست شکل کم آوردم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه. مرسی
اخه دختر خوبه باحال:smile:چطوری شکل کم اوردی!!!ببین با این دید نگاه کن هر مثلث از یه عالمه مثلث دیگه تشکیل شده رو محیط دایره هزاران نقطه میتونه باشه یا مربع رو میتونی کلی شطرنجیش کنی تو دلشو حالا ببین هر کدوم از قستای تقسیم شده اینا باهم ترکیب شه ملیون هاتا شکل و ترکیب جدید به دست میاد;)

mehdi-a

عضو جدید
سلام ترتیب پروژه ها بستگی به نظر مدیر و گروه معماری داره برای ما 1- کانون پرورش فکری کودکان 2-موزه (انتخاب آزاد) 3- ترمینال برون شهری

misha

عضو جدید
جابه جايي در واحد هاي علوم تحقيقات

جابه جايي در واحد هاي علوم تحقيقات

با سلام دوستان با اجازه شما اين تاپيك ايجاد كردم شايد به يكي از ما كمكي باشه و بتونيم بريم شهري كه راحت تريم ادامه تحصيل بديم اميدوارم مفيد باشه و اگه اشتباه كردم من را ببخشيد.:gol:

misha

عضو جدید
سلام دوستان من علوم تحقیقات اصفهان قبول شدم :cry:
میخواستم ببینم کسی از البرز یا قزوین یا تهران يا يكي از شهرهاي نزديك تهران هست که بخواد با علوم و تحقيقات اصفهان جابجا کنه...

vorojakenet

عضو جدید
نه اخه میخوام ببینم چه شکلی و ایده ای به ساختمان مدرسه یا مجتمع تجاری میخوره ؟

اخه ما داخل ایران که همش نمونه هامون ساده و مکعبیه دیگه

حالا عکس از نمونه خارجیم دارین بذارین ممنون میشم

mina.a.s

عضو جدید
درخواست:معرفی چند سینما

درخواست:معرفی چند سینما

سلام دوستان.
من برای پایان نامه ام احتیاج به دیدن چند تانمونه سینماهای بزرگ و مصداق واسه پایان نامه دارم.
از بس همه جا پردیس ملت و آزادی رو دیدم خسته شدم.
ممنون

mina.a.s

عضو جدید
فرقی نمیکنه.فکر نکنم بهتر از اون دو تا تو ایران داشته باشیم.اگرم هست من خبر ندارم.
کتاب یا مجه یا هر چی که بتوونه بهم کمک کنه اونا هم باشه ممنون میشم.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مينا جان من امروز دو تا از پايان نامه هارو نيگا كردم تو يوني واسه سينما اينا رو تو مصاديق معرفي كرده بودن:
ملت و آزادي
سينما صحرا [ريولي]
مجموعه سينمايي تماشا
سينما Regel لندن

elinaz69

عضو جدید
لطفا کمک کنید..خیلی ممنون میشم ازتون..plz

لطفا کمک کنید..خیلی ممنون میشم ازتون..plz

سلام دوستان عزیز...من از بچه های عمرانم که طراحی معماری دارم..استادمون گفته یه سوئیت 45 متری طراحی کنید..نیست ما عمرانیم..اصولا چیزی از طراحی بلد نیستم..بگید از کجا شروع کنم و چطوری..اگه کسی کمکم کنه خیلی ممنون میشم...:redface::redface::redface:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی نیست راهنمایی کنه ؟
بابا مثلا اینجا سایت مهندساست
چیش

ای بابا دیر اومدین زود میخواین برین:D

شما کلا باید تو این بخش دنبال جواب سوالتون باشین
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/410-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%28%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%8C-%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%8C-...-%29

بالا